Duizenden op de Statiekermis VERPLAATST ARDENBURG VERKEERSBORD Echtpaar Donze diamant Jeugdvakantieweek Hulst van start Afscheidsmis voor de zusters Van Bellegem Plotselinge dood Axelse kastelein Coutryfeest in Het Zand een succes J ren? gasten van de boe- Weewf Z? gende week of het omer- woningen zitten nog steeds vol P. Bogaert jeugdkampioen topbiljarten VAN ZEELAND T6 PAGINA ZEELAND 2 gemeente tGOED GOED SLOPEN VAK lOEN AARDENBURG - Het Aardenburgse woon wagencentrum behoort binnenkort tot de be bouwde kom van Aardenburg. Voorzitter overleden [Hogeweg i Koolstraat linkelier lidsopleiding in (PDB) licrocomputers handel (markt) nis horecabedrijf in uw omgeving te: BEL dmk op de NIEUWE KOSTER IN EEDE Het echtpaar Dome Van onze correspondent HOEK - Zaterdag was het feest voor het echtpaar J. Donze-De Witte in Hoek. Met de familie werd het feit herdacht dat enkele dagen daarvoor op dinsdag 5 augustus het precies zestig jaar geleden was dat ze elkaar het jawoord gaven. Ook vrienden en bekenden werden in de gelegenheid gesteld om tijdens de in het Ne derlands Hervormd Kerkcentrum te Hoek zaterdagavond gehouden receptie hun feli citaties aan te bieden. Jacob Donze (83) werd geboren te Kat- spolder. Hij werkte vanaf jonge leeftijd in - FOTO WIM KOOYMAN de landbouw, zelfs nog een aantal jaren als 'klein boertje', zoals een van de twee zoons van het echtpaar het noemde. Later, toen dat niet meer renderend was, trad hij in dienst bij een fabriek te Sluiskil. De laatste jaren voor zijn pensionering werkte hij een betonfabriek in Terneuzen. Inmiddels was het echtpaar Donze-De Witte verhuisd naar Hoek. De plaats waar Cornelia het eerste levenslicht zag. Ze wo nen nu nog steeds zelfstandig aan de Ke izerstraat in die plaats. Mevrouw Donze (80) kan het huishouden nog aan. Het echtpaar heeft twee kinderen, twee klein- en twee achterkleinkinderen, allen van het mannelijke geslacht. Van onze correspondent CLINGE - Voor de topbiljar- ters werd zaterdag in café De Landbouw om het jeugdkam pioenschap 1986 gespeeld door een tiental leden van de ver enigingen Koewacht, Heikant, Terhole, Clinge, Westdorpe en Hulst. Patrick Bogaert uit Heikant won de titel. Hij kreeg uit handen van de voor zitster Annita van der Kruis- sen-de Letter een beker aan geboden. Bij loting werd elke deelne mer een vijftal partijen toege wezen, waarbij clubgenoten niet tegen elkaar mochten spe len. Het werd een spannende strijd, doch Patrick Bogaert wist het hoogste aantal punten te scoren. Na afloop van de wedstrijd kregen alle deelne mers een beker aangeboden door voorzitster Annita van der Kruissen-de Letter. De uitslag was: 1. Patrick Bogaert (Heikant), 2. Pascal Hoof (Clinge), 3. Sjeffie van der Kruissen (Clinge), 4. Pas cal van Delft (Terhole), 5. Leon van Rijsewijk (Terhole), 6. S. Maenhout (Westdorpe), 7. Naddia de Bruyn (Koewacht), 8. Jimmy van der Goes (West dorpe), 9. A.Rietjens (Koe wacht), 10. Lars Verbraecken (Hulst). Van een onzer verslaggevers AXEL - De 26-jarige kastelein M. van Schaick uit Axel is gis terochtend dood aangetroffen in het café dat hij uitbaatte. De dienstdoende arts weigerde de verklaring te tekenen dat de man een natuurlijke dood is gestorven. Een woordvoerder van de rijkspolitie liet weten dat er geen redenen zijn om aan te nemen dat de kastelein door geweld om het leven is geko men. De politie weigert verder commentaar. AANDAG11 AUGUSTUS 1986 oonwagencentrum terneuzen brengt ter alge- pnsdag 13 augustus 1986 te Is van Terneuzen een open- rden gehouden van de com- rijnszaken, milieu, recreatie Kus 1986 te 19.30 uur zullen gehouden van de volgende kshuisvesting, ruimtelijke or- tociale zaken en volksge- ^ur en personeelszaken. er van toepassing de daarop jjncept-raadsvoorstellen zijn dens de vergaderingen voor krijgbaar >1986 nu 'bebouwde kom' Het bord 'vijftig kilometer' wordt 160 meter verzet, zodat automobilisten die straks langs het oord rijden niet harder mogen dan vijftig kilometer per uur. De bewoners van het kamp hebben de gemeente reeds en kele malen verzocht het bord te verplaatsen omdat veel auto's vaak erg hard langs hun wagens scheuren. Som mige bestuurders rijden zelfs bewust heel snel langs het centrum. „Een levensgevaar lijke situatie", noemen de be woners het. Vooral met het oog op de spelende kinderen wensen de bewoners een ver andering van de situatie. Wanneer het bord wordt verplaatst is nog niet precies bekend, omdat de gemeente het wegdeel moet overnemen van het waterschap 't Vrije van Sluis. Daar is een fikse papieren rompslomp mee ge moeid. Ook Gedeputeerde Sta ten moeten nog akkoord gaan, maar burgemeester E. Jong- mans verwacht dat het pro- Van onze correspondente HEIKANT - Op 73-jarige leef tijd is in het St Liduina zie kenhuis te Hulst de heer Piet de Jonghe overleden. De heer De Jonghe was vanaf de op richting voorzitter van de RK Bond van Ouderen afdeling Heikant. Daarnaast had hij verschillende functies in het verenigingsleven. Bovendien had hij gedu rende zijn actieve loopbaan een melkroute in Heikant en omstreken, waardoor hij alom bekend stond als 'Piet de melkboer'. De uitvaart is woensdag. vinciebestuur niet moeilijk zal doen. De bewoners zijn ook niet tevreden over het ontbreken van een groengordel, wat er de oorzaak van kan zijn dat de woonwagens bij een forse rukwind beschadigd kunnen worden of zelfs omwaaien. In het recente verleden is dat een enkele keer reeds gebeurd. De groengordel is echter niet al leen een zaak van de gemeen te, het woonwagenschap moet hierin het voortouw nemen. Het college van B en W is ook van plan om een geluids installatie te installeren in de raadszaal. Aardenburg is een van de weinige gemeenten waar zo'n installatie nog steeds ontbreekt, waardoor het met name voor het publiek niet altijd mogelijk is om de betogen van de raadsleden te volgen. Vandaag bespreken de leden van de commissie Alge mene Bestuurlijke Zaken de mogelijke aanschaf van de in stallatie. Men kan zich dan ook uit spreken over de vraag of het wenselijk is om tevens opna- me-apparatuur aan te schaf fen zodat de notulist wat kan worden ontzien. Het college heeft hierover geen standpunt ingenomen. In het verleden was met name burgemeester W. Lockef eer altijd een fel te genstander van de aanschaf van een bandrecorder, hoewel de toenmalige oppostitie re gelmatig aandrong op de aan schaf van zo'n apparaat. Via een bandrecorder is het name lijk erg eenvoudig om de juist heid van de notulen te contro leren. Destijds bestond het vermoeden dat er zo af en toe met de notulen werd geknoeid. fester voornoemd, van Hulst maken bekend dat in lerkzaamheden: Wethouder P. Apers moet alle mogelijke moeite doen om in het zadel te blijven Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - Het coun- tryfeest in Het Zand te Koewacht is een succes ge worden. Ruim 400 mensen, veelal gestoken in cow boykleren, bezochten het festijn, dat dit weekend voor de tweede keer werd gehouden. De organisato ren zijn dan ook beslist van plan om volgend jaar weer een feestweekend te houden. Wethouder P. Apers van Axel zal zich het weekend ook nog lang herinneren. Hij besteeg zaterdag als eerste de mechanische stier. Het lukte hem om dertig seconden op het 'beest' te blijven zitten, maar vraag niet hoe. Wan neer de 'machinist' het ap paraat niet wat langzamer FOTO WIM KOOYMAN had laten 'springen' zou de wethouder in de kussens zijn beland. Na Apers pro beerden nog vele anderen de volle dertig seconden te blijven zitten. Niet ieder een was achter zo gelukkig als de wethouder. De andere spelen trok ken ook veel publiek, vooral de schieting was een succes. Ook het optre den van de country and westerngroep De Arizona Rangers sloeg zeer aan, evenals de gisteravond ge houden soundmixshow. Ir, mr. F.A.W. Jacobs, Ir. H.J. van Geesbergen cjs..af*. :ertificalen) t op school, ediënten nasium, Ook 's avonds en in het weekend b< jvend de gids over de cursus/studie; op school schnfteW —Voorletter (s) plaats Sir W. Churchillweg 2. 2251 CX Voorschot^ Van een onzer verslaggevers DZAND-BAD/BRES- ENS - Nu de bouwvakva- ffltie voorbij is, is er weer unte op de Zeeuwse cam- ngs langs de kust. Veel Duit- *rs hebben het afgelopen iekend echter de vrije plaat- ingenomen, maar bijna ien enkele campinghouder •est het bordje 'vol' langs de *g zetten. legaat no8 steeds erg goed Bet.de verhuur van zomer eend' Er,r„ s,taat er bi3na geen een leeg. Met de hotels en pen- ï83? het iets tninder, wel de ondernemers in ae sector beslist niet klagen. Cadzand-Bad zitten bij_ «loi h*5® ai!e Pensions en wV(rr,De kamPeerboeren «n ïtl eeUWSch-Vlaande- ren hebben weer ruimte voor ■euwe gasten. Veel is het niet, de mIe»Wachtlng intrekken w^Kend daarop. KT vertrek, het afgelopen las hl?8 Ün, zondagmiddag Ingaande wegen. Gister- -.erg vil m t" de wegen ^er 'ELl! voornamelijk dag- I terug naar huis K e gebrtük maakte er, VH.?,,n0nt tUSSen Breskens moest echter wel jpruirne tijd wachten. rir EEDE - De Eedenaar Ronald van Quekelberghe is sinds gisteren officieel koster van de RK parochiekerk OL Vrouw ten Hemel opneming te Eede. De 20-jarige volgt de gezusters Emma en Ma rie van Bellegem op. De nieuwe koster zal voor taan de technische diensten bij de lithurgievieringen verzor gen, evenals de uitgave van het plaatselijk parochieblad. Daarnaast zal hij ook het bui- tenonderhoud van de kerk, pastorie en bijbehorende tuin voor zijn rekening nemen. Zoals bekend namen de ge zusters Van Bellegem vroeger al deze taken vrijwillig op zich. Gisteren namen deze da mes na zeventig jaar vrijwilli gerswerk voor de Eedese kerk afscheid. Dat gebeurde tijdens de mis van 10.00 uur. Voorgan ger was de pastoor van Eede en Sluis, drs. M. Janssen. Veel Eedenaren waren aanwezig bij deze speciale dienst. De pastoor vond het juist dat de dames Van Bellegem voor een keer eens zelf in het voetlicht werden gezet. Ook burgemees ter J. Jongmans loofde de da mes. Hij zei dat ze een voor beeld waren voor anderen en dat juist in een kleine gemeen schap vrijwilligerswerk on misbaar is. Aansluitend op het afscheid kreeg de nieuwe koster de sleutels van de kerk en van de kluis waarin de kerkschatten worden bewaard. Na afloop van de mis was er een receptie voor genodigden. Met een zwaard doorklieft een sterke jongen een meloen op de buik van een van zijn collega's - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente HULST - Gewapend met ballons trokken gisteren tientallen kinderen vanaf de Moerschansschool en den Dullaert naar het bejaardencentrum de Blaauwe Hoeve in Hulst, waar de kleurige ballonnen werden opgelaten. Op deze manier werd de jeugdvakantie week met het thema 'Show, show, allemaal show' ingeluid. Op het buitencentrum het Jagertje kreeg de jeugd daarna een musical te zien en werd de eerste versnapering binnenge speeld. Vandaag beginnen in Hulst en de kern gemeentes de dagelijkse activiteiten. In Sint Jansteen kan men gokken met geld en een goldrush ondernemen. Heikant reist om de wereld en speelt de quiz: 'Weet ik wat van weet ik veel'. In Nieuw-Namen voert men eerst een watershow op om daarna het 'Loop je in het zweet-spel' te spelen. Graauw blijft in een toversfeer met de 'Hokus Pokusshow' en de 'Show-biz-quiz' terwijl in Clinge na de circusvoorstelling er een 'Hollywood- modeshow' plaatsvindt. In Hulst klimmen de deelnemers eerst op de fiets 'stalen ros-bos-cross' en gaan daarna op jacht naar de sterren. Alle spelen kosten 2 kwartjes en begin nen steeds om 9.30 uur en 14.00 uur. Van onze correspondente HULST - De Statiekermis in Hulst trok de eerste twee da gen tien- tot vijftienduizend belangstellenden. „Alles loopt gesmeerd. We hadden dan wel geen sterke mannen vrijdagavond, maar de bodybuilders maakten er zondagmiddag een extra mooie show van zodat de lief hebbers van een dergelijk schouwspel ook aan hun trek ken kwamen", vertelde secre taris Fred van de Brande van de stichting. Zaterdag liepen 98 mensen de statieloop en de trimkoers trok zo'n 75 sportievelingen. Voor het publiek waren de straatanimatie en vooral het optreden van een illusionist op het podium aan de Veste zeer aantrekkelijk. Deze 'tover man' haalde nu eens geen ko nijnen uit de spreekwoorde lijke hoed maar werkte met zeehonden. In de feesttent trok Mister Hugo, de fakir, veel be langstelling hoewel sommige toeschouwers het werken met grote, dikke levende slangen toch wel eng vonden. In de avonduren was het in het begin wat slapjes maar de muziek van de streekband 'Bluesette' en de optredens van Frank, Mirella en Jack Jersey trok het aantal betalende be zoekers op tot 500. Tot 02.00 uur ging het feest door, daarna kon men alleen nog bij de plaatselijke horeca terecht. Zondagmorgen werd de kleinveemarkt druk bezocht door vooral Hulstenaren. De activiteiten in de namiddag brachten duizenden op de been. „Het aantal Belgische bezoekers neemt jaarlijks toe", aldus van de Brande, „dat komt ook omdat we nogal wat muziekgroepen en artiesten uit Vlaanderen hier naar toe halen, die nemen vanzelf hun fans mee". Terwijl de veilingmeester oude boedel aan de man pro beerde te brengen, trok er een stoet old timers door Hulst. Een kar met twee zwarte paarden opende de rij met tientallen glimmende oude automobielen, gevolgd door enkele tractoren van rond het jaar 1900. Vandaag zijn de bejaarden aan de beurt. Hun feestmid dag begint om 14.00 uur en na de touwtrek wedstrijden wordt de Statiekermis met een dans avond besloten. gelegen tussen de splitsing dijk en Aziëweg; en straat, gelegen tussen de IJzeren- s Zwijgerlaan r a. bedoelde weggedeelte ge ler b. bedoelde weggedeelte gedu- _sr als noodzakelijk of zoveel voor alle verkeer, met uitzonde- Ikeer, in beide richtingen zal wor peer bij de Koolstraat wordt ter pen aangegeven. Van onze correspondent JEL RUIMTE OP CAMPINGS

de Stem | 1986 | | pagina 7