Verrassende zege Janus de Visser WERELDKAMPIOEN WINNAAR IN 'S-HEERENHOEK Van Hulle en Esseling winnaars 24 DAGEN VOOR HAlf GELD Afschrifti Multatuli Peter Hofland sterke winnaar in 4s Heerenhoek ^Surinam economif met de A Sterk veld in ronde Zierikzee 24 DAGEN IN RONDE VAN KORTGENE 's-HEERENHOEK - Joop Zoetemelk heeft tij dens de 39e Regenboogkoers in 's-Heerenhoek nogmaals bewezen dat hij zijn fors startgeld dubbel en dwars waard is. De wereldkam pioen, die in de vaderlandse criteriums, die na de Tour worden gereden, meestal voor genoeg spektakel zorgt en in de voorgaande jaren ook in 's-Heerenhoek steeds flink met de strijdbijl heeft gezwaaid, kreeg in het Zuidbevelandse dorp de handen van de 7000 toeschouwers op nieuw op elkaar. IN ELFDE VIJF UUR VAN HULST MAANDAG 11 AUGUSTUS 1986 ub ga 4-in-1 -kram I DE STEM „de 4in1 krant" 126ste jaargang Ka Wegloper kruipt in kolenwagon Merijntje Van ome wielermedewerker KORTGENE - Janus de Vis ser is verrassend winnaar geworden van de amateur- koers in Kortgene. De Goe- senaar, die tot nu toe een on opvallende rol vertolkte in het amateurpeloton zat dit keer goed in de slag en klopte zijn medevluchters Ruud Zijlmans en Marco van Esch in de spurt. De eerste optsnapping na 40 kilometer werd ingeluid door Peter Mol, Piet Hoon- dert, Patrick Tolhoek, Ri chard van Nij natten en Marco van Esch. Dit vijftal had 25 seconden winst ge pakt alvorens er reactie kwam uit het peloton. Ruud Zijlmans bracht de tegena- aanval op gang en kreeg daarbij steun van John Cools, Janus de Visser en Toon Kaayen. Dit viertal legde de zweep er flink over en meldde zich eveneens in de frontlijn, waaruit Piet Hoondert werd teruggesla gen. Hoondert, die een flinke tik kreeg van de man met de hamer, kon zich zelfs in het peloton niet meer handha ven en viel niet meer in de prijzen. Achter de koplopers wer den nog enkele schuchtere, pogingen ondernomen om tot een tegenoffensief te ko men, onder anderen door Vereecken, Vleugel en Van de Lindeloof maar het licht bleef op groen voor de lei ders. Met nog 12 kilometer voor de wielen zorgde Ruud Zijl mans voor een spijtende de marrage. Marco van Esch en Janus de Visser wipten tij dig in de lift en de vogels waren gevlogen. De eind sprint werd van ver ingezet door De Visser, die genoeg reserves had om een fel aan dringende Zijlmans achter zich te houden. Ook Van Esch kwam er niet aan te pas. De volggroep werd over de streep gevoerd onder aanvoering van Patrick Tol hoek. Bij de junioren waren het Ton de Pie en Jaco Schroe- vers, die domineerden. Zij kregen een maximale voor sprong van anderhalve mi nuut, die in de slotfase sterk slonk omdat beide vluchters het kopwerk schuwden. De volgers werden toch op af stand gehouden. In de snurt om de bloemen was Ton de Pie de snelste. De wedstrijd voor liefhebbers draaide uit op een massa-spurt waarin Nout Westerbeke de snelste bleek. Uitslagen: amateurs: 1. J. de Visser (Goes) 80 ki lometer in 1.59.32., 2. R. Zijlmans (Oud Gastel), 3. M. van Esch (St Oedenro- de), 4. op 25 sec. P. Tolhoek (Yerseke), 5. T. Kaayen (Zevenbergschenhoek), 6. J. Cools (Roosendaal), 7. P. Mol Os- Gravenpolder), 8. R. van Nij natten (Hoeven), 9. H. Lindthoudt (St. Maar tensdijk), 10. M. de Baat (Steenber gen), 11. A. van de Lindenloof (Etten Leur), 12. C. Vleugel (Wemeldinge), 13. R van de Guchte (Heinkenszand), 14. E. Vereecken (St. Jansteen), 15. J. Po- leij (Kruiningen), 16. M. Remijn (Wil- helminadorp), 17. W. van Kooten (Bruinisse), 18. J. Sips (Woensdrecht), 19. T. van de Velde (Rijsbergen), 20. F. Franse (Kwadendamme); junioren: 1. T. de Pie (Medemblik) 60 kilometer in 1.56.23, 2. J. Schroevers (Arnemuiden), 3. op 10 sec. M. Hermes (Berkel), 4. R de Vrieze (Goes), 5. R Tak (Oudenbosch), 6. M. van den Vliet (Den Haag), 7. C. Oomen (Etten-Leur), 8. J. Fortrie (Breskens), <t9. W. Geijs (Kwadendamme), 10. J. van Meel (Et ten-Leur), 11. T. Hermes (Wouw), 12. E. Oostdijk (Wolphaartsdijk), 13. M. Martens ('s-Heerenhoek), 14. C. Pothof (Dirksland), 15. T. Moonen ('s-Heeren hoek), 16. P. Vermeule (Wilnis), 17. R Luijcks (St Willebrord), 18. L. Goeree (Kruiningen), 19. A. Flikweert (Spij- kenisse), 20. J. van Stel (Wemeldinge); liefhebbers: 1. N. Westerbeke (West- kapelle) 50 kilometer in 1.13.27. 2. C. Berkhouwer (Stolwijk), 3. L. de Jonge (Lewedorp), 4. H. van den Oever (Wassenaar), 5. M. Verstegen (Uden), 6. D. Duijvendijk (Bruinisse), 7. M. Dij kwel (Yerseke), 8. P. Sager (Oud- Beijerland), 9. F. Meijaard (Wemel dinge), 10. W. Blok (Lewedorp), 11. H. van de Sloot (Gouda), 12. S. Broersma (Zoutelande), 13. M. Faro (Rotterdam), 14. J. Oreel (Vlissingen), 15. E. van Nieuwerkerk (Wemeldinge). illlMIllllM.l.i.M.iiiiiMtiinwi Fraaie zege Joep Zoetemelk Van onze wielersportmedewerker In de allerlaatste ronde glipte Zoetemelk weg uit de kopgroep van negen, die eerst ook Jan Jonkers in de gelederen had gehad. Maar deze moest in de slotfase door pech afhaken. Zoetemelk gaf op imponerende wijze gestalte aan zijn korte solo en werd aan de fi-; nish uitbundig toegejuicht door de toeschouwers, die overigens geruime tijd moesten wachten op wat vuur werk. ïliïih'lÉilO]: Basketbal HET NEDERLANDSE dames basketbalteam heeft in Mar burg de Westduitse dames- ploeg met 64-58 verslagen. Bij de rust leidde Oranje, dat daags tevoren met 77-8i had verloren, met 36-31. Topsco rers bij Nederland waren: Anette Keur (18) en Anita Plange (11). Autosport DE ITALIANEN Massimo Biasion en Tiziano Siviero hebben de rally van Argenti nië gewonnen in Lancia Delta S4. Hun stalgenoten Markku Alen/Ilkka Kivimaki (Fin) werden tweede op 24 seconden. De Zweden Stig Blomqvist/ Bruno Berglund werden met een Peugeot 205 Turbo derde op 4 minuten en 16 seconden. Het profveld, met in haar midden onder anderen ook de winnaar van de Ronde van Spanje Alvaro Pino, de Franse kleppers Jean-René Bernau- deau en Eric Caritoux, als mede Ludo Peeters, Johan van de Velde en Gerrit Solleveld raakten in de eerste 60 kilome ter alleen wat op drift tijdens het betwisten van de premie sprints. Martin Kemp, Ad Tak, Jan Siemons, Nico Verhoeven en Eric Caritoux sloegen als eerste een klein gaatje, maar succes leverde dit niet op. Pas na 70 kilometer werd het menens toen tien man in hoog tempo aan de haal gin gen. Deze kopgroep bestond uit: Joop Zoetemelk, Kees Priem, Johan van de Velde, Peter Hoondert, Jacques van der Poel, Nico Verhoeven, Theo Smit, Jan Jonkers, Mario van Vlimmeren en Jean-René Bernaudeau. Al snel werd 30 seconden winst geboekt en de mannen vooraan wisten gelei delijk steeds meer terrein te winnen. Vijf ronden voor het Publiekslieveling Joop Zoetemelk gaat zegevierend over de streep in 's-Heerenhoek. einde bedroeg die voorsprong reeds anderhalve minuut en kon het restant van het veld het dus vergeten. Zes kilometer voor het einde werd de boeiende finale inge luid door Kees Priem en Johan van de Velde. Zij wisten een kleine bres te slaan, maar na dat laatstgenoemde nog gauw een superpremie van 250 gul den in de wacht had gesleept bracht Nico Verhoeven een fu rieuze jacht op gang bij de vol gers, die bij het ingaan van de laatste ronde de fusie tot stand brachten. En toen sloeg in die laatste twee kilometer Joop Zoetemelk zijn slag. De vol gers werden over de streep ge voerd onder aanvoering van Bernaudeau. Gerrit Solleveld incasseerde de leidersprijs. De uitslag: 1. Joop Zoetemelk 100 kilo meter in 2.07.37,2. op 0,10 Jean-René Ber naudeau, 3. Theo Smit, 4. Jac van der Poel, 5. Peter Hoondert, 6. Johan van de Velde, 7. Nico Verhoeven, 8. Cees Priem, - FOTO WIM KOOYMAN. 9. Mario van Vlimmeren, 10. op 0.35 Leoh Nevels, 11. op 0.45 Ad Tak, 12. op 1.10 Martin Kemp, 13. Alvaro Pino (Spanje), 14. Twan Poels, 15. Danny Rossel (Bel gië), 16. Patrick Deneut (België), 17. Ves- ter Aarts, 18. René Kos, 19. Fons van Kat wijk, 20. Heddy Nieuwdorp, 21. Ron Mac- kay, 22. Eric Caritoux (Frankrijk), 23. Bert Wekema, 24. Ludo Peeters, 25. Theo Appeldoorn, 26. Jac van Meer, 27. Guido van Calster (België), 28. Rosé de Cnijff (België), 29. Henk Baars, 30. Luuk Roosen (België). Door Eddy de Schrijver HULST - De elfde uitgave van de Vijf Uur van Hulst, een wielerevenement voor trim mers en toerrenners, werd een groot succes. Meer dan zestig deelnemers kwamen hun rug nummer afhalen en dat was veel meer dan vorig jaar. Bij de trimmers was de overwin ning voor Patrick van Hulle uit Sas van Gent. Hij was veel te sterk en domineerde in alle onderdelen. Het laatste onder deel liet Van Hulle aan z'n viuchtmakker Rudi Lammens waardoor onderstreept werd dat een sportieve winnaar niet alles hoeft op te slokken het geen een week eerder in de '24 Uur van Oostburg' veel te na drukkelijk gebeurde. Bij de toerders was Johan Esseling de winnaar. Hij won de finale wedstrijd en dat leverde hem genoeg punten op voor de eindzege. De Vijf Uur van Hulst kende geen wanklanken. De EHBO-mensen moesten slechts één keer er aan te pas te komen toen Theo Wullems na zijn eerste rit omver werd gereden door een minder stuurvaardige 'collega'. Met materiaalpech en wat schaaf wonden moest Wullems de strijd staken. De puntenkoers bij de trim mers leverde een afgetekende overwinning op voor Patrick van Hulle. Hij ontsnapte al vrij vroeg en joeg zodoende op alle punten in deze punten koers. Patrick van Straten ontsnapte nog uit de greep van het peloton en sprokkelde ook veel punten bij elkaar, terwijl Herman Dellaert beslag legde op de derde plaats. Bij de toerders was Marco Uittewilgen uit Terneuzen sterk op dreef. Hij scoorde de meeste punten en won dit on derdeel. De afvalkoersen gaven een spannend beeld te zien. René Heyboer, Henk Dees, Patrick van Straten en Patrick van Hulle waren de sterksten en moesten onderling uitmaken wie uiteindelijk met de bloe- Het peloton van de trimmers 'op doortrek' in de straten van Hulst. men mocht gaan lopen. Van Hulle gaf wat extra gas bij en niemand kon het wiel van de Sassenaar meer houden. Het was opnieuw Patrick van Straten die de tegenaanval zocht, maar opnieuws startte hij zijn actie te laat. Van Hulle won met overmacht en Van Straten werd tweede. René Heyboer flitste naar de derde plaats en Francois de Vroe, vorig jaar won hij alles, werd vierde. Bij de toerders bleven uit eindelijk Johan Esseling, Ro nald Vermeulen en Peter van Leemput over. Vermeulen viel - FOTO WIM KOOYMAN af en Esseling en Van Leem put beloerden elkaar zo goed dat het bijna een surplace werd. Van kop af ging Esse ling op de trappers staan en Van Leemput moest het ant woord schuldig blijven. Tijdens de finalekoers was opnieuw Patrick van Hulle erg sterk. Deze keer kreeg hij gezelschap van Rudi Lam mens. Het duo bouwde de voorsprong uit en niemand kon het tweetal meer bedrei gen. In de laatste bocht ging Lammens weg van een niet aandringende Van Hulle. Laatstgenoemde stak de eind overwinning op zak en nog heel wat harde guldens. Henk Dees spurtte zich naar de derde plaats met Jan de Vos op een puike vierde plaats. Bij de toerders reed Johan Esseling een bekeken race. Hij ging op het gepaste moment aan de haal en won de finale- strijd. Peter van leemput werd tweede, Uittewilgen derde en De Vroe vierde. Esseling won door zijn overwinning de Vijf Uur voor toerders. Ook de dames kwamen nog in de 'baan'. Brigiite Wieles toonde zich oppermachtig en won met Corine Tollenaar als tweede em Tanneke Herentals als derde. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in De Een dracht. De uitslagen: puntenkoers trim mers: 1. P. van Hulle; 2. P. van Stra ten; 3. H. Dellaert; 4. F. de Vroe; 5. R. Heytxïer. Toerders: 1. M. Uittewil gen; 2. F. de Vroe; 3. P. van Roeyen; 4. E. Tieleman; 5. J. Esseling. Afval- koers trimmers: 1. P.van Hulle; 2. P. van Straten; 3. R. Heyboer; 4. F. de Vroe, 5. H. Dees; 6. M. Dieleman; 7. H. Dekker; 8. A. Martens; 9. D. Soe- thaert; 10. M. de Groen. Afvalkoers toerders: 1. J. Esseling; 2. P. van Leemput; 3. R. Vermeulen; 4. A. de Roo; 5. P. Herrewegh; 6. M. Uittewil gen; 7. M. Esseling; 8. M. Vervloe- sem; 9. P. van Roeyen; 10. F. Bou- chout. Finale trimmers: 1. R. Lam mens; 2. P. van Hulle; 3. H. Dees; 4. J. Vos; 5. H. Dellaert; 6. A. Martens; 7. P.van Straten; 8. M. de Groen; 9. F. de Vroe; 10. R. Heyboer. Finale toer ders: 1. J. Esseling; 2. F. de Vroe; 3. S. Steyaart, 4. F. Bouchout; 5. P. Herre wegh; 6. M. Vervloesem; 7. P. van Leemput; 8. F. Smets; 9. E. Tieleman; 10. M. Uittewilgen. Eindklassement: trimmers: 1. P. van Hulle; 2. P. van Straten; 3. H. Dees; 4. F. de Vroe; 5. R. Heyboer en H. Dekker; 7. H. Del laert; 8. M. de Groen; 9. M. Diele man; 10. J. Vos. Toerders: 1. J. Esse ling; 2. P. van Leemput; 3. M. Uitte wilgen; 4. F. de Vroe; 5. P. Herre wegh; 6. P. van Roeyen; 7. S. Steij- aart; 8. M. Vervloesem; 9. F. Bou chout; 10. E. Tieleman. ■■■■■■■■HM Van ome wielersportmedewerker 's-HEERENHOEK - Peter Hofland is winnaar geworden van 4 amateurkoers in 's-Heerenhoek. De Roosendaler versloeg indi eindsprint zijn medevluchter Karei van Goethem, met wie hi, kort voor het einde was ontsnapt uit een kopgroep van zes. Twintig man gingen al vroegtijdig op de loop in deze wedstrijd, die het aankijken zeker waard was. Na 55 kilo meter werd het spel op de wa gen gebracht door Karei van Goethem en Toine Goense, die in hun wiel meekregen Peter Hofland, Rik Groot, Ton Ak kermans en Wim van Kooten. In een mum van tijd pakten deze zes leiders een halve mi nuut winst. Achter hen werd in eerste instantie weinig aan- stalte gemaakt om tot een se rieus tegenoffensief te komen. René Boeren trachtte welis waar de anderen tot meer spoed te manen, maar pas toen de voorsprong van de leiders was opgelopen tot 40 seconden werden de handen ineengesla gen. Erik Vereecken, Janus de Visser, Harrie Akkermans, Peter Mol en Martin Stroo- snijder verhoogden toen het tempo en maakten zich los uit het peloton. Ook Patrick Tol hoek was met deze mannen mee gewipt. Geruime tijd boekten de jagers terrein winst, maar omdat men ook in de frontlijn niet stil zat werd het steeds duidelijker dat het licht op groen stond voor de zes vooraan. Zij bleven uitein delijk vrij gemakkelijk buiten Van onze sportmedewerker ZIERIKZEE - Morgenavond om half zeven klinkt het start schot voor de vierde wieler ronde in Zierikzee waarvoor negentig amateurs staan inge schreven, die 90 kilometer moeten afleggen. Zoals gewoonlijk ziet het deelnemersveld er goed uit. Bij de Zeeuwse renners bevin den zich als favorieten Kees de Nooyer, Patrick Tolhoek, Cees Vleugel, Karei van Goethem en Werner Wieme. Andere be kende steekrenners zijn Wim van Kooten, Peter van Acker en Frangois Franse. Ook Bra bant is sterk vertegenwoor digd met John de Crom, Peter en Nico van de Klundert, Ton Akkermans en Edwin Rovers. Tot de prominenten behorën verder de Beid Danny Lippens en Henk Lunenburg, die dit seizoen vooral op dreef was in de klassiekers. Deze wieler ronde wordt gehouden op de laatste van de vijf toeristische dagen in Zierikzee. schot en de finale werd ing( luid door Van Goethem Hofland. De anderen bleven i lang naar elkaar kijken, zodj laatstgenoemd tweetal om bloemen kon gaan strijden, de eindsprint had Peter Hol) land weinig moeite om V; Goethem met enkele fietslenjl ten achter zich te houden. Ti Akkermans won de spurt v: de naaste volgers. Karei va Goethem won de leidersprijs. Bij de junioren triomfeei Robert de Jonge, een streekfavorieten, die in slotfase op de solotoer ging dit uitstapje met succes wist bekronen. De Jonge had slag gemaakt samen met Marl cel Marijs, René LockefeiS Alex Nieuwpoort en de plaat] selijke favorieten Garvi Claessens en Mario Marten van wie laatstgenoemde hil sterkste eindschot etaleerdei de strijd om de tweede plaats Uitslagen: Amateurs: 1. P. Hofki (Roosendaal) 80 kilometer in 1.41.12,2.1 van Goethem (Kloosterzande), 3. op 01! J T. Akkermans (Zevenbergen), 4. W. Kooten (Bruinisse), 5. A. Goense (Ovi zande), 6. R Groot (Fijnaart), 7. op 1.10 Boeren (Sint-Willebrord), 8. J. de Visse (Goes), 9. E. Vereecken (Sint-Janstee' 10. H. Akkermans (Zevenbergen), 11 f Tolhoek (Yerseke), 12. M. Stroosnljdt (Kruiningen), 13. C. Maas (Dordrecht),li S. Kole ('s-Heerenhoek), 15. P. Mol fi Gravenpolder), 16. N. Shalmen land), 17. A. Polak (Hansweert), Rietveld (Alblasserdam), 19. M. de Taer, (Eede), 20. H. Lap (Hendrik Ido Au- bacht). Junioren: 1. R de Jonge (Lewedorp) kilometer in 1.23.14,2. op o.l2 M. Marter: ('s-Heerenhoek), 3. R. Lockefeir (Ouder bosch), 4. A. Nieuwpoort (Rotterdam) M. Marijs (Arnemuiden), 6. G. Claesser. ('s-Heerenhoek), 7. op 0.23 J. Schroeve (Arnemuiden), 8. V. Timmermans (H# gerheide), 9. W. Geijs (Kwadendamme 10. W. de Koeijer (Biezelingen), 11, d'Hondt (Hulst), 12. G. de Smit (IJzend; ke), 13. H. van de Velde (Heerle), 14 Moonen ('s-Heerenhoek), 15. J. vanSlt (Wemeldinge), 16. M. Klippel (W Ehaartsdijk), 17. W. Raas ('s-Heeret oek), 18. E. Verstraten (Zegge), 19.1 Poortvliet (Oud-Vossemeer), 20. H. Tci leman (Hoedekenskerke). Recreanten: 1. W. Hoondert (Heinkene zand) 40 kilometer in 1.09.12, 2. J. Glja (Yerseke), 3. J. Tolhoek (Yerseke), 4 Lepoeter (Souburg), 5. C. van den Dra (Ovezande), 6. R Süs (Kapelle), 7. T.Wi strate ('s-Heer Arendskerke), 8. R. Deur loo (Goes), 9. J. Smet (Nisse), 10. S. Pundert (Ovezande). SPORT IN 'T KORT Zeus Boekelte DE VIERJARIGE hengst Zei Boekelte, met op de sulky Ji van Dooyeweerd, is op drafbaan van Enghien (Pari? als vijfde geëindigd in de Prj van Genéve. Voor deze inter nationale draverij voor vierja rigen waren tien paarden aï de start verschenen. Franse hengst Quiriam kwaï gereden door Alain Laurer als eerste door de finish. I kilometertij d van de winnaï over de 2150 meter met auto tart was 1.17,3. Zeus Boekelt het paradepaardje van Sü Cavaljos, liep 1.17,7. (ADVERTENTIE) r-D i'tlfiït Dat ^an' Met ZO'n wc* SiACH'RftM* vrijblijvend proef-op-de- »r kOStWIIl som abonnement op die FA allemenselijk gevarieerde rH Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de m I. Naam: Adres: Postcode J bus. I Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS VAN 10,50. Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). IDeze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem. Antwoordnummer 112. |^4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911 dl» ..KWtngw in t>« St»m. r,. dal ar zovMl bljaondara an ibtaraaaanta aanbladlnoan In staan. Elke dag waar I NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse amateur-histo ricus W. Bierik heeft in het archief van de Jezuïeten in zijn woonplaats afschrif ten gevonden van twee on bekende brieven van Eduard Douwes Dekker, gedateerd 22 mei en 27 juli 1841. De originele brieven zijn waarschijnlijk in de tweede wereldoorlog ver loren gegaan. Dit is maandag bekend gemaakt door drs. E. Francken, secretaris van het Multatuli-genootschap in Amsterdam. Het zou gaan om brieven aan pastoor J.H. Scholten, apostolisch prefect van Nederlands Indië. Ze zijn volgens Francken interes sant als zeer vroeg docu ment met betrekking tot Multatuli. Met uitzonde ring van een paar regels uit 1838 is het afschrift van de de brief van 22 mei de oudste die nu van Dekker bekend is. Bovendien zouden ze be lang hebben vanwege de curieuze verbinding tussen de aanvankelijk doopsge zinde, maar later atheïsti sche Dekker en het katho licisme. In overleg met Scholten bereidde Dekker zich voor op de rooms-ka- tholieke doop. Bij zijn be sluit om rooms-katholiek HERRENBERG IN II WILLEMSTAD (ANP) - Surini economische samenwerking n heeft minister-president ir. D. 1 zoek. Dat heeft de Surinaamse minister van buitenlandse za ken, Henk Herrenberg, ver klaard in een interview met het Curagaose radiostation Hoyer. Herrenberg was het af gelopen weekeinde in Willem stad, op doorreis naar Suri name nadat hij in Colombia de installatie had bijgewoond van de nieuwe president Vir- gilio Barco. In het maandag uitgezonden vraaggesprek met Hoyer zegt Herrenberg: „We hebben al te lang wenselijkheden uitge sproken. We moeten onze rela tie (Suriname-Antillen red) nu gaan concretiseren. Ik merk dat de politieke wil aanwezig is: zeker bij mij. En als ik kijk naar premier Martina en vice- premier Chance dan denk ik dat we in staat zijn om die ROERMOND De politie in Roermond heeft giste ren een 17-jarige jongen uit de intercity-trein Maastricht-Zandvoort gehaalddie het zwart rij den wat al te letterlijk had opgevat. De jonge man, die weggelopen was uit een tehuis in Hei bloem-Roggel, had zich verstopt in een... kolen- wagon. Hij wilde op die manier van Maastricht naar Am sterdam reizen. De jongen werd in Roermond opge merkt door een conduc teur van een andere trein, die de politie waarschuw de. „De jongen was hele maal zwart toen hij uit de wagon tevoorschijn kwam", aldus een woord voerder van de politie in Roermond. Zwartrijder

de Stem | 1986 | | pagina 14