Thiers in halve finale Ruime winst voor Ronald van Remortel 'Groot geld' in Franse voetballerij ECI-toernooi helemaal rond DEREND GOED ]l de Blöck VEEL BELANGSTELLING VOOR INTERNATIONAAL SMASH-TOERNOOI Tien équipes bij CHIO Rotterdam Clinge verslaat Corn Boys Zaamslag tegen Hoofdplaat Dries Mosselman nationaal kampioen Hackny- rijders i_jV -ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1986 IAANDLAST TER-BEREKENING ^fspraak in het ifocentrum 18 aat20 fONING ld 18 lat 1 EDT" mtiekantoör IHOONDIJKE CURSUS teratieve Rabobank [teen en omstreken" B.A. De Waal wint in Zelzate BORDEAUX EN RACING FAVORIET VOOR DE TITEL '*.v •-ÜaKSS!» *®at: T14 PAGINA SPORT 2 bden/Breda k;"' fcrkmaatschappij van Blauwhoed, fig Waarborgfonds Koopwoningen en I Neprom. fc., douche, 3 slaapka- net dubbele beglazing. keuken, w.c., douche, 3 kozijnen. Grondopp. 441 keuken, w.c., garage. 1e lliering. Hardhouten kozij- pheel geïsoleerd en een ling, 3 slaapkamers, bad- Iers. Ruimte en plaats voor' m2. Mogelijkheid voor bouw g, gelegen in het centrum eg te aanvaarden. iber 1986 21.00 uur 73-1294 gemene vergadering zal worden ge- onderdag 28 augustus 1986 om iet verenigingsgebouw „De Waran- isteen. dering zal de jaarrekening met ba- en verliesrekening over 1985 wor- d. aan de orde de verkiezing van een twee leden van de raad van toe- de jaarstukken en de lijst met de na- oor bestuur en raad van toezicht ge iten liggen vanaf heden tot na afloop dering op het hoofdkantoor van de e voor de leden. CADZAND - Nadat eerst de favoriet voor de eindzege Kees Valk eerder deze week werd uitgeschakeld door Mark Thiers, zette deze gisteren zijn aegetocht voort in het badgas ten -toernooi te Cadzand in de C-categorie bij de heren. Hij plaatste zich gisteren voor de finale, maar pas nadat yj in drie sets André Hoeben uit Waalre had bedwongen (6- 3 3.6, 6-4).In het onderste ge- dWlte van het schema ging het voor Alain Pot evenmin ge makkelijk. Als 2e geplaatste moest hij alle zeilen bijzetten om zich uiteindelijk voor de eindstrijd te plaatsen. Met 7-5, 7-6 ging Bart de Bont eervol ten onder. In de D-categorie bij de he ren is een finalist bekend. Alexander Buth moet van daag in de finale strijd leveren tegen de winnaar van de partij tussen Karl-Joseph Kamper en Leen Deij. Gisteren moest Buth strijd leveren tegen een sterk spelende Genio Need, die uiteindelijk de eer moest laten aan zijn tegenstander. Buth won dan ook met 6-4,7-6. Bij de dames plaatste Anja Schouten zich voor de finale nadat zij gisteren won van Charlotte Groeger met 6-3,6-1. Jolanda de Kam uit Schoon- dijke die eerder met 7-6, 6-0 had gewonnen van Christine Cappon, treedt in de halve eindstrijd aan tegen de eerste geplaatste Anouk van der Zweep en moeten onderling uitmaken wie van hen voor de titel moet strijden tegen Anja Schouten. Heren dubbel C: DeunThiers-Vervloedt- Van der Heijden 7-5, 7-5. Dames dubbel C: StokStok-VersteeghVan de Brand 1-6, 7-6, 6-4, BothofBothof-WissingDe Bont 6-4, 3-6, 7-5. Gemengd dubbel C: Ver- steeghLamers-Van der PeijWan der Peijl 3-6,6-1,6-2. In de C-categorie van het toernooi in Vlissinmgen heb ben Marion Mewiss en Elisa beth Buijs zich geplaats voor de finale. Mewiss versloeg de als eerste geplaatste Mandy Willemse uit IJmuiden met 6- 3, 6-2, terwijl ze daarvoor in drie sets had gezegevierd over Astrid Duson (6-1,4-6,6-2). Buijs won in de halve eind strijd van Hanneke Schols met 6-4,6-2. Bij de heren C voegde Sig- vard van Olm zich bij de halve finalisten. Nadat hij eerst Chris Versteeg met 7-6, 6-4 had teruggewezen won hij daarna van Glenn MacGilla- vry. (6-2, 6-3). Hij plaatst zich in de halve eindstrijd tegen over Marcel Wolfert. Stephanie Rottier favoriete Van onze tennismedewerker ST-JANSTEEN - Met een forse stijging van het aantal inschrijvingen gaat maandag 11 augustus het Smash-toernooi in St.-Jansteen van start. Ondanks die overweldigende be langstelling kunnen alle partijen op het eigen park afgewerkt worden, omdat veel partijen overdag gespeeld kunnen worden. Onbetwiste favoriete in de C-categorie bij de da mes, is de thuisspelenede Stephanie Rottier. Zij staat bovenaan het schema van 16 geplaatsten. De plaatsings-commissie ziet een herhaling van de fi nale in het Oostburgse Een hoorn-toernooi opnieuw zit ten, want Monique Baecke, evenals Rottier van de organi serende vereniging, werd op de tweede plaats ingedeeld. ROTTERDAM (ANP) - Aan de landenwedstrijd, die tij dens het 39e CHIO van Rotter dam (13 tot en met 17 augus tus) wordt gehouden, zullen tien équipes meedoen. De ver schillende naties zijn: Enge land, Frankrijk, Verenigde Staten, West-Duitsland, Oos tenrijk, Spanje, Zwitserland, België, Brazilië en Nederland. De Europese landen komen met vrijwel dezelfde teams uit als tijdens de in begin juli in Aken gehouden wereldtitel strijd, waar Engeland en Frankrijk respectievelijk tweede en derde werden ach ter de Verenigde Staten. Uit de brede Amerikaanse top is ten opzichte van Aken een andere équipe samengesteld. Er zijn inschrijvingen uit vijftien verschillende landen binnen gekomen (ook uit Luxemburg, Italië, Zweden, Australië en Canada) en in totaal komen meer dan 500 paarden naar het Kralingse Bos. Traditiegetrouw zal Euro pees kampioen Paul Schocke- möhle, die al twee keer de Grote Prijs van Rotterdam op zijn naam bracht, aan de start, komen, evenals Nick Skelton en Pierre Durand, de num mers drie en vier van Aken. De belangrijkste spring- nummers zijn de landenwed-' strijd van vrijdag, de na zes jaar opnieuw op het pro gramma geplaatste puissance (zaterdag) en de Grote Prijs van Rotterdam op zondag. Het totale bedrag aan prijzengeld, dat in enkele jaren verdubbeld is, is drie ton. Voor de derde achtereenvolgende maal fun geert de Westduitser Olaf Pe tersen als parkoersbouwer. In de dressuurbak komen ruiters en amazones uit elf landen in actie. Hoofdnum mers zijn de Kür op muziek (kwalificatiewedstrijd we reldbeker) op zaterdag en de Grand Prix Spécial op zondag. Het is echter niet ondenkbaar dat de als derde ingeschatte Elisabeth Buijs uit Oost-Sou burg voor een verassing kan zorgen. De eveneens uit Oost- Souburg afkomstige Jenny Kuijs, staat als vierde ge plaatst. Bij de heren-C is het niet zo verwonderlijk dat Ronald van Remortel de favorietenrol krijgt toebedeeld. Hij won het toernooi van Hontenisse en maakt goede kansen om het Ador-toernooi op zijn naam te schrijven. Tweede geplaatste is Gyon Asselman, die even eens in het toernooi te Honte nisse bewees zijn plaats waard te zijn. Als de plaatsingen kloppen wordt Menno van den Hout de mogelijke tegenstan der van Asselman en gezien de resultaten van Van den Hout in Oostburg lijkt ook hij tot een verrassing in staat. Routi nier Auk Rottier moet op het schema een vierde plaats ver dedigen. In de kwartfinales moet hij dan wel de 13-jarige Tim van Veldhoven van zich af weten te houden. Ondanks dat het toernooi eveneens open staat voor een B-categorie heeft men hierin nog niet geplaatst om even tuele aanmeldingen in laatste instantie alsnog te kunnen ho noreren. In deze categorie schreven reeds twee Duitsers in: Jurg Oppenberg en Tort- sen Kohier. Ook de Belg Dieter Calle is van de partij. Uit de regio schreven Richard de Bral en Coen Dobbeleir in. In de D-categorie bij de heren werd Evert van Kampen als eerste geplaatst voor Reggie Bun, Leo van Hoye. Overige kanshebbers op dit schema Stephanie Rottier, de favoriete voor de eindzege bij de dames in het Smash-toernooi. - FOTO ARCHIEF DE STEM zijn Eddie Dobbeleir (winnaar Eenhoorn-toernooi), Paul Boeijkens, Edward Bleijen- berg en Loet Erpelinck. Bij de dames staat Ria Sterrenberg bovenaan met als mogelijke tegenstandster Marie-José Baggen. Nathaly Tijssen en Angeliek Coenen staan op een derde en vierde plaats. De plaatsingen in de dubbel spelen zijn als volgt: HD-C: 1. Deltour/Van Remortel, 2. Ro nald van Remortel/Auk Rot tier. HD-D: 1. Van Hoye/Del- forge, 2. Van Kampen- De Brouwer. DD-D: 1. Mast/ Molthoff, 2. Danckaert/Molt- hoff, 2. Danckaert/Asselman. SAS VAN GENT - Clinge heeft in een vrienschappelijke ontmoeting met 3-1 gewonnen van het Sasse Corn Boys. Aar denburg verloor de tweede wedstrijd, in het kader van een toernooi dat de Belgische voetbalvereniging SK Malde- gem houdt, met 1-2 van de re serves van Eeklo. CLINGE-CORN BOYS 3-1 - Een verdiende zege voor Clinge dat vrijwel de gehele wedstrijd sterker was. Toch had die ploeg twee strafschop pen nodig om Corn Boys defi nitief terug te wijzen. Uit zo'n strafschop opende Boudewijn van Craenenbroeck voor de pauze de score. Lucas van de Voorde liet 2-0 aantekenen en daarna was het opnieuw Van Craenenbroeck die Clinge vanaf de stip naar 3-0 schoot. In de slotfase wist Ricky Ha- merlinck tegen de scoren. AARDENBURG-EEKLO (re serves) 1-2 - Een gelijk spel had de verhoudingen beter weergegeven. Voor rust was Aardenburg de betere ploeg, kreeg diverse kansen, maar wist er slechts één te benutten via Frank Veldkamp. Na de pauze een beter Eeklo, dat dui delijk al een langere voorbe reiding achter de rug heeft dan Aardenburg en dat condi tioneel benadrukte. Die ploeg wist de opgelopen achterstand om te buigen in een 1-2-zege. TERNEUZEN - Ronald van Remortel uit St. Jansteen kwam gisteren pas in actie in de C-categorie van het ADOR-tennis- toernooi in De Braakman. Zijn tegenstander Peter van der Sloot uit Terneuzen, die via een walk-over de tweede ronde bereikte, kwam duidelijk klasse tekort. Van Remortel stond zijn te genstander in de eerste set geen enkele game toe, waarna Van der Sloot in de tweede set de spreekwoordelijke eer wist te redden (6-0 6-1). Van Re mortel moet vandaag in de halve finale aantreden tegen Dieter Gajewski om zich via een eventuele winst te plaat sen voor de finale. In de C-categorie bij de da mes openden Marijke Robesin en dochter Annemarie de strijd in de poule. Het duel mondde uit in een taaie drie set, die uiteindelijk winst op leverde voor Annemarie Ro besin. Het hangt af van het duel tussen Marijke Robesin en Ria Sterrenberg hoe het van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Wim de Waal uit Axel zegevierde in Zelzate waar 22 renners van start gin gen. De Axelaar reeds zic.h af gelopen week nog twee keer in de prijzen. In Knesselare eindigde hij als 17e op 34 deelnemers cm in Lokeren waar maar liefst 91 renners hun rugnummer kwa men afhalen, reed hij als, 16e onder het spandoek door. Joop Brooymans werd 9e in Herve op een veld van 49 deelnemers. Guus Barhorst uit Biervliet werd 18e in Wetteren, waar 44 renners van start gingen. Hans Moens, de fietsende ploegleider uit Terneuzen, ein digde in Sinaai op een 17e plaats op 45 deelnemers. Wil- fried de Krijger uit Biervliet werd 20e in Merelbeke op een veld van 81 deelnemers. Bij de junioren was er een 2e plaats voor Robin van Hecke uit Sas van Gent in Ba sel. Jacky Fortrei uit Breskens werd er 6e. Het aantal deelne mers was hier 30. Bij de nieuwelingen was ier een 12e plaats voor Rudy Ra- bout in Knesselare waar !50 renners van start gingen. Them van de Brande won de VWB- wedstrijd in Haaltert. Hij liet er 30 concurrenten achter zich. Van onze sportmedewerker ZAAMSLAG - Dinsdag 12 augustus is de wedstrijd Zaam- slag-Hoofdplaat ingelast in het oefenprogramma. Die wedstrijd begint om 19.00 uur. Daardoor komt de wedstrijd tegen Philippine, die een dag eerder gespeeld zou worden, te vervallen. HET BESTUUR Door onze correspondent Bob van Huët PARIJS - De Franse voetbal competitie, die dinsdag 5 augustus begon belooft een van de interessantste van Europa te worden. Inclusief de 20 eigen tricolores (Michel Platini speelt nog een jaar bij Juventus en middenvelder Bernard Genghini verhuisde naar het Zwitserse Servette) juüen dit seizoen een kleine 50 yK-gangers actief zijn op de Franse velden. Tot de grote vedetten behoren de Argentij nen Buruchaga en Olarticoe- p a» centrum-spits Enzo rancescoli uit Uruguay, de uitsers Karl-Heinz Förster ®n Littbarski en oud-Ajacied Sóren Lerby. Meer dan ooit lijkt de franse voetballerij een rachtmeting tussen zakenlie- p en groot-industriëlen, ernard Tapie (Marseille), p®a""Luc Lagardère (Racing Club de Paris), Claude Bez Bordeaux) en Francis Borelli (Paris Saint-Germain) hebben e afgelopen transferperiode ieder minstens 20 miljoen gul- en uitgetrokken voor nieuwe aankopen. Inzet is het kam- vI<S,nSCilap met de daaraan erbonden publiciteit. Maar r^ w" Eur°Pacup staat hoog hL« verlangiijstje. Nog nooit ft™ Franse club zo'n on- derscheiding gewonnen. Vooral Jean-Luc Lagardère heeft flink met de geldbuidel gerammeld. De directeur van het transport/wapenconcern Matra, zou het gepromoveerde Racing voor een bedrag van meer dan 50 miljoen gulden hebben versterkt. Alleen al voor de komst van 'schoffe laar' Luis Fernandez van stadgenoot Paris Saint-Ger main werd 17 miljoen neerge teld. Met een salaris van ƒ250.000 per maand, is hij de best betaalde speler van het land. Iets minder krijgt de 25-ja- rige Enzo Francescoli die van het Argentijnse River Plate werd overgenomen. Maar met een luxe appartement in Pa rijs en twee limousines met chauffeur zal de handige spits van het Uruguayaanse elftal weinig te klagen hebben. Met Pierre Littbarski van FC Köln en Thierry Tusseau van Bor deaux is Racing favoriet voor de titel. Temeer daar Lagar dère al de beschikking had over de ervaren libero Maxim Bossis en de Algerijnse inter national Ben Mabrouck. Bordeaux, de andere titelpre- tendent, had zijn nieuwe se lectie al in mei rond. Voorzit ter Claude Bez (hij bezit een groot accountantsbureau) heeft dank zij het kapitaal van de plaatselijke wijnindustrie en de subsidies van de voet balgekke burgemeester Cha- ban Delmas misschien wel de duurste selectie ter wereld on der contract. Trainer Jacquet kan een elftal opstellen van louter Franse A-internatio nals van wie Jean Tigana, Alain Giresse en Patrick Bat- tiston de bekendsten zijn. Bij hen voegden zich José Touré, Philippe Vercruysse, de snelle Jean-Marc Ferreri en de Joegoslavische tweeling Zoran en Zlatko Vujovic. Een totale investering van een slordige 30 miljoen gulden met als toegift op de reservebank de blessuregevoelige Portu gese dribbelaar Fernando Chalana. Spits Uwe Reinders mocht na bewezen diensten te rug naar Duitsland, waar hij voor Dortmund zal uitkomen. Tour de France Na de successen in de Tour de France hoopt zakengenie/ playboy Bernard Tapie op nieuwe publiciteit met Mar seille, waar hij al vele miljoe nen guldens in heeft gepompt. Daarvoor kwamen van de Franse voetbalbond ex-coach Michel Hidalgo en trainer Ge rard Banide. Nieuw zijn ook de Franse internationals Jean-Pierre Papin en Jean- Frangois Domergue, voorstop per Karl-Heinz Förster van Vfb Stuttgart en spelmaker Zoran Sliskovlc van het Joe- goslavisch Hadjuk Split. Bijna had sterspeler Michel Platini zich aan dit gezelschap toege voegd, maar diens zakelijke belangen in Italië bleken net iets te groot voor de overstap naar Marseille. De AS Monaco, een andere Middellandse Zee-club, leeft bij de gratie van prins Rainier en diens zakenvrienden. Voor het nieuwe seizoen werden aangetrokken de Deense in ternationals Busk van MVV en Lerby van Bayern Mün- chen. Het zeer aangename be lastingklimaat in het prins dom zou doorslaggevend zijn geweest bij de keuze van de rossige oud-Ajacied, die ook aanbiedingen uit Italië had. Trainer wordt de in Neder land niet onbekende Roemeen Stevan Kovacs. Hij kan aan de slag met een van de beste spe lers van de laatste WK, de Franse vleugel-verdediger Manuel Amoros. Niet achterblijven Bij al dat geweld kon de rege rende Franse kampioen Paris Saint Germain uiteraard niet achterblijven. Tegenover het vertrek van aanvoerder Fer nandez staat de komst van de internationals Ayache en Xuereb. Naast Bats, Roche- teau, Susie en de succesvolle Limburger Pierre Vermeulen kan voorzitter Francis Borelli het nieuwe seizoen rekenen op de Senegalese spits Bocande, die het vorig jaar met 23 tref fers topscorer in Frankrijk was en de Joegoslaaf Halil- hodzic van Nantes. Om wegens een teveel aan buitenlanders niet uit de boot te vallen werd voor Pierre Vermeulen de dubbele natio naliteit aangevraagd. In de eerste ronde van het Europa Cup-1 toernooi lootte de ploeg uit het Pare des Princes niet ongunstig tegen de Tsjechi sche kampioen Vitkovic. De koopwoede van de 'grote' vijf' liet de mindere goden evenmin onberoerd. Nantes versterkte zich met een tweede wereldkampioen naast Buruchaga in de persoon van achterspeler Julio Olarticoe- chea, terwijl Lille het hield op de Belgische internationals Erwin Vandenbergh en Philip Desmet. Het pas gepromo veerde Saint Etienne hoopt op nieuwe gloriejaren met zijn Bulgaarse aanwinsten Dimi- trov en Slavkov plus de Ma rokkaanse international Kri- Bordeaux-aanvoerder Alain Giresse verlaat de Gi- rondins. De kleine strateeg, die door de vele aankopen van voorzitter Bez niet meer zeker was van een plaats in de ba- sisploeg, speelt volgend jaar bij Olympique Marseille. Gi resse speelde 519 wedstrijden voor Bordeaux, waarin hij 149 keer scoorde. De middenmotor Brest contracteerde twee WK- sterren. De Argentijn José Luis Brown en de Braziliaanse libero Julio Cesar tekenden contracten van respectievelijk drie en vijf jaar. Pas in de tweede divisie zijn weer Nederlanders te vinden. Ton Lokhof vond zijn oude PSV-makker Jan Poortvliet terug bij Nimes. verdere verloop in deze poule zal zijn. Frans van den Hemel be reikte gisteren als eerste de halve finale op het schema bij de heren-D, nadat hij Aart van der Sloot met 6-1 6-4 had bedwongen. Wie Van den He mel als tegenstander krijgt is nog niet bekend. Edward Bleijenberg, favoriet voor de eindzege, won in de tweede ronde weliswaar van Bennie Langeraert met 7-5 6-3, maar in het duel tegen Sjaak Koole staat het allerminst vast wie de uiteindelijke winnaar zal worden gezien ook de verrich tingen van Koole in de C-cate gorie. Onderin het schema gelukte het ook de tweede geplaatste Joop van der Griek uit Hoek de halve finale te bereiken na een wat aarzelende start in zijn eerste partij. In de kwart finales won hij van Frits Lij- baart met 6-3 6-3 en komt in de halve eindstrijd uit tegen de winnaar van het duel Willy van Laethem en Richard van de Vrie. In de E-categorie voegden zich Rudi Smet en Bob van Laere zich bij de andere halve finalisten via respectievelijke overwinningen op Werner Balzereit (6-4 6-3) en Jaap Goossen (6-4 6-0). Tennis van topniveau valt er zeker op de laatste dagen te zien in het A- toernooi van Domburg. In het dames enkel zijn inmiddels de halve fina listen bekend. Favoreite voor de eindzege, Ada de Laive- Bakker, liet in haar partij in de kwartfinale zien over vol doende kwaliteit te beschik ken. Met een welhaast perfecte techniek en dankzij haar tac tische routine wist zij haar te genstandster Christa Schmitz met succes te bedwingen. Vooral door middel van haar drop-shots heerste zij volledig en eindigde op een stand van 6-3, 6-2. Zij komt in de halve eindstrijd uit tegen Janneke van der Woude uit Groningen die het krachtsverschil tegen Nicole Liedtke uitdrukte in de cijfers 6-1,6-0. Anja Fritsch en Lidwien Loonen zijn de twee andere halve finalisten. Fritsch versloeg Brigitte Die- mer met 6-4, 6-3 en Loonen bleek te sterk voor Edda Frimmersdorf (6-1,6-1). Bij de heren zijn gedeelte lijk de kwartfinalisten be kend. Na favoriet Detlef Hun- gerberg plaatsten zich Machek Koska, Arnd Hungerberg, Walter Abrahams, Jules Gim- brère en Hanny Nasser voor de kwartfinales. Koska be streed Peter Dill met succes (3-6, 7-5, 6-3), terwijl Hunger berg met ruim verschil won van Jules van Gennip (6-0, 6- 2). Abrahams, die in de halve finales uitkomt tegen Detlef Hungerberg, behaalde een 6-0, 6-3 overwinning op Armando Rodrigues, terwijl Jules Gim- brère in drie sets won van Dieter Gerhard (6-2, 2-6, 6-4). De Egyptenaar Hanny Nasser plaatste zich ten koste van Joop Driessen met 6-4,6-4. Van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - Het ECI-toernooi, samen met het wereld kampioenschap voor de jongeren, het Gasunie-toernooi, het be langrijkste toernooi voor de jeugd in Europa, is volgens organi sator Walter Cardon weer rond. Dat er nu opnieuw een interna tionale meestergroep aanwezig is bevestigt het feit dat het ECI- toernooi een groot toernooi aan het worden is. De internationale meester groep telt tien spelers. Het toernooi draagt de naam 'her- denkingstoernooi prof. dr. Max Euwe'. In deze groep doet de plaat selijke favoriet Helmut Car don mee. Of hij echter ook kans maakt op de eindover winning valt te betwijfelen. Favoriet voor de eindoverwin ning zijn de Hongaar Gabor Pirisi en de Pool Franciszek Borkowski. Ook de Nederlan der Frans Borm moet een goede kans maken op de eind overwinning. Hij is namelijk al eens een keer winnaar ge weest van het open Neder lands schaakkampioenschap. De winnaar van vorig jaar, de Amerikaan Ginsburg, zal dit jaar zijn titel niet verdedi gen in de internationale mees tergroep, maar zal deelnemen aan het open seniorentoernooi. In de internationale meis- jesgroep zal Masjenka Dub beldam de Zeeuwse eer probe ren te verdedigen. Het is niet helemaal onmogelijk omdat zij van de 10 geplaatste deel nemers als 5e is geplaatst. Kanshebbers zijn echter Lynda Powell uit Wales en Sabine Fruteau uit Frankrijk. In de internationale jon- gensgroep zijn twee plaatse lijke favorieten aanwezig, na melijk Martin Martens van de schaakclub Terneuzen en Marc de Waal van de schaak club HWP uit Sas van Gent. Deze twee opkomende talen ten zijn nog erg jong en het is afwachten hoe zij zich in een zeer sterk internationaal jon- genstoernooi zullen handha ven. Er zijn in totaal 24 deel nemers. Favoriet is Aljossa Grosar, een Joegoslaaf die met kop en schouders boven de rest uitsteekt wat ratingpun- ten betreft. In het open schaaktoernooi zijn veel plaatselijke favorie ten aanwezig, maar de groot ste kanshebber is de Ameri kaan Ginsburg, die het jaar daarvoor meedeed aan het 'herdenkingstoernooi prof. dr. Max Euwe'. Plaatselijke favo rieten die wel een kans maken op een eventueel hoger plaat sen in eindrangschikking zijn Jim van de Vreede en ook Kees Nieuweiink. De grootste plaatselijke favoriet voor een plaats bij de eerste is echter Van Rij. De tien deelnemeqs ECI-toernooi Inter nationale meestergroep: Pirisi (Honga rije), Borkowski (Polen), Frank Borm (Nederland), Drimmer (Roemenië), Rie- mersma (Nederland), Berg (Denemar ken), Helmut Cardon (Nederland), Van de Bourry, De Leyn en Tonoli (België). Internationale meisjes groep: Lynda Po well (Engeland), Fruteau (Frankrijk), Patricia de Wit (Nederland), Von Her man (West-Duitsland), Masjenka Dub beldam (Nederland), Hallet (Engeland), Motwani (Schotland), Sproten (België), Quinn (Ierland) en Van Vooren (België). Internationale jongensgroep: Aljossa Grosar (Joegoslavië), Edelman (Ver enigde Staten), Typek (Polen), Salimescu (Roemenië), Wians (Luxemburg), Foga- rasi (Hongarije), Morris (Engeland), Bern (Noorwegen), Hansen (Denemar ken) en Kaf er (West-Duitsland). Van onze paardensportmedewerker B.HJITENPOST - Dries Mosselman uit Kruiningen wist tijdens het Nederlands kampioenschap Hackny-rijders te Buitenpost na tionaal kampioen te worden. Met zijn paard Nickery Boy was hi j in de kleine maat de sterkste. Wat zeges betreft is Nickery Boy toch verwend, want het be tekende voor hem de 174e overwinning. In het damesnummer behaalde Jacomien Mosselman-Bauer, eveneens met Nickery Boy, voor de vierde maal het oranje lint.

de Stem | 1986 | | pagina 9