INDIEN NOODZAKELIJK Belegger koopt Breskens' recreatiepark Schoneveld 24 DAGEN ONTBIJT 6Het is meer dan een hobby een Nachtmarkt Nieuwstraat druk bezocht OOSTBURGSE RESERVIST W. NAESSENS: Zaterdag 16 augustus Zeeuwse derby-vlucht Geen gemeentegeld voor Stichting De Blokken Terneuzen Volgend jaar minder nieuwbouw Terneuzen 24 DAGEN ZATERDAG 9 AUGl -ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1986 VAN ZEELAND Restauratie Zuidpoort in het verschiet markten Gemeentehuis Aardenburg krijgt beurt kostwu DE STEM „de 4in1 krant JONGE DUIVEN VAN UIT ORLEANS politierapport BEN W WIJZEN VERZOEK AF Loods Cebeco bij Potjes wordt geopend DOOR GEBREK AAN BOUWGROND Nieuw-V ossemeer erft van Canadese militair Plaatselijk nieuws Aardenburg Cadzand-Bad Oostburg Sluis Terneuzen Zaamslag T16 PAGINA ZEELAND 3 BRESKENS - Het Breskense recreatiepark Schoneveld is gekocht door de beleggings maatschappij Bredestein te Utrecht. De ver koop heeft geen gevolgen voor het personeels bestand. Officieel vindt de overdracht 1 sep tember plaats. Schoneveld is het grootste recreatiepark van Zeeuwsch-Vlaanderen. Naast een camping en een bungalowpark heeft het een groot dienstencentrum met een disco, bowlingbanen, tennisvelden, restau rant en een overdekt en verwarmd zwembad. Negen mensen zijn in vaste dienst van het park. Tijdens de zomerdagen werken er nog eens 41 seizoenkrachten. Tijdens het hoogseizoen verblijven zo'n 2500 recreaten in het park. TERNEUZEN - De derde nachtmarkt in de Terneuzense Nieuwstraat trok gisteravond duizenden bezoekers. De markt was groter dan voorgaande jaren en telde on geveer zestig deelnemers uit heel Nederland. De 220 meter marktkramen, waarin de am bulante handel haar waren aanbood en waar zowat alles te koop was dat maar denk baar is, werden druk bezocht. Ook de organiserende horeca- vereniging Terneuzen kan te rugblikken op een geslaagde manifestatie. De voetgangers kregen tijdens het gebeuren alle ruimte, want de Nieuw straat was tijdens de nacht- markt voor autoverkeer afge sloten. Een dweilorkest zorgde voor de muzikale omlijsting en op een podiumwagen waren di verse acts te bewonderen. Ook de horeca kan tevreden zijn, want het bleef druk tot in de kleine uurtjes. Het evenement werd gister. I avond klokslag 20 uur dooj wethouder A. Doorduyn opend. Hij prees het initiatief I van de ondernemers in del Nieuwstraat, die, zoals hij het I uitdrukte, geen verlengstuk I van de Noordstraat is, wat metl de organisatie van de nacht-1 markt wordt bewezen. Doorduyn voorzag voor toekomst met de op stapel I staande plannen in de omge.B ving van de Arsenaalstraat I verdere uitbreiding van del mogelijkheden. De binnenstad! van Terneuzen kent dit week-l end volop activiteiten, wantl vandaag vindt het Dijkstraat-| feest plaats. Bedrijfsleider J. Voet van Schoneveld bevestigt dat de verkoop rond is. Hij wil niet vertellen van wie het initiatief tot de transactie is uitgegaan. Evenmin wil hij kwijt welk bedrag met de verkoop is ge moeid. Hij blijft het beheer over het park voeren. Volgens P. Vonk, woord voerder van Bredestein gaat de beleggingsmaatschappij binnenkort een onderzoek la ten uitvoeren wat er in de toe- SLUIS - De restauratie van de Zuidpoort te Sluis ligt in het verschiet. Tijdens de vergade ring van de commissie Alge mene Bestuurlijke Zaken, donderdag 14 augustus, kre gen de leden te horen hoe het met de onderhandse aanbeste ding van de werken staat. De gemeente heeft een gebouw naast de poort gekocht, dat wordt gesloopt. De grond wordt bouwrijp gemaakt. Ook de gedeeltelijke uit breiding in de Prins Maurits- straat komt aan de orde, in verband met de bouw van be jaardenwoningen en de bouw plannen voor een gymnastiek zaal aan de Vleeshouwerij- straat worden eveneeens be sproken. Tot slot wordt de eventuele aankoop van een parkeerter rein in de Maria- en Haven polder besproken. De commis sie komt bijeen in het stad- kantoor en de vergadering be gint om 20.00 uur. AMSTERDAM, 8 augustus - Aardappeltermijnmarkt: In Bintje 35-50 mm werden 38 contracten verhandeld voor levering april tegen 40,00 tot 39,50 per 100 kg. De stemming was prijshoudend. In Bintje 50 mm werden 136 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 67,00 tot 63,00 per 100 kg, alsmede 2083 contrac ten levering april tegen 89,20 tot 85,00. De stemming was respectievelijk vast en zeer vast. komst met het park moet ge beuren. „Wanneer blijkt dat het moet worden uitgebreid, dan kan dat gebeuren", zegt hij. Hij wil niet vertellen hoe veel geld overgemaakt is in verband met de transactie. Schoneveld maakte een tijd geleden bekend dat men plan nen had om een golfslag zwembad te laten bouwen. Volgens Vonk is dat nu echter niet meer zeker. „We nemen dat golfslagzwembad mee in het onderzoek, wanneer blijkt dat het een haalbare kaart is, dan zal het er vast en zeker komen". Hoewel het oord nog geen hotel heeft, ziet Vonk zo'n voorziening nog niet snel daar verschijnen. „In of om Bres kens is er geen behoefte aan een nieuw hotel". Hij noemt Schoneveld een van de mooiste recreatiepar ken van Nederland. „Het is een prima geldbelegging", zegt hij. Het is hem wel opgevallen dat het park niet erg bekend is in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Slechts weinig mensen uit de streek verblijven er". Hij hoopt dat dat in de toekomst zal veranderen. AARDENBURG - Het ge meentehuis van Aardenburg krijgt een opknapbeurt, dat is althans de bedoeling van het college van B en W. Het dage lijks bestuur van de gemeente stelt de commissie financiën voor om geld uit te trekken om de stalen kozijnen van de ra men te vervangen. Ook de spreekkamer wil men laten verbouwen en op nieuw inrichten. Tevens wordt een krediet gevraagd om de gladheidsapparatuur te ver vangen en subsidie te geven aan het dierenasyl Zeeuwsch- Vlaanderen te Terneuzen. De leden moeten ook het meerja- renprogramme restauratie monumenten vaststellen. Enkele Eedese zaken komen eveneens aan de orde. Een krediet voor het onderhoud van het multi-functioneel cen trum De Hof van Eede, als mede de aanschaf van tafels en stoelen voor dat centrum. De commissie komt donder dag 14 augustus bijeen in het gemeentehuis, aanvang ver gadering 19.30 uur. (ADVERTENTIE) 1 1 Dat kan. Met zo'n f: vrijblijvend proef-op-de- som abonnement op die iACBTOIVER allemensehik gevarieerd allemenselijk gevarieerde 4-in-l-krant. Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de bus. BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS VAN 10,50. (Mei betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). IDeze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem. Antwoordnummer 112. ^800 VB BREDA Bellen kan ook 076-236911 Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Groepscom mandant G. Doosje is erg te vreden. Tot nu toe hebben 32 Westzeeuwsvlamingen, on der wie veertien vrouwen, hem te kennen gegeven dat ze bij de reservepolitie wil len. Twee weken terug liet hij nog via deze krant weten dat de rijkspolitiegroep Oostburg /Aardenburg/Sluis acht reservisten tekort kwam. „We hebben erg veel reac ties gehad", zegt hij. „En alle sollicitanten zijn serieuze kandidaten. Uit de brieven maak ik op dat iedereen een goede motivatie heeft en dat is ook wel nodig, want voor het geld moet men het niet doen". Hij vindt het jammer dat van de kandidaten er maar acht in aanmerking kunnen komen voor de functie van reservist. „Die genen die afvallen kunnen bij een volgde ronde moge lijk opnieuw in aanmerking komen voor een functie", zegt hij. Mensen die nog niet gereageerd hebben op de op roep kunnen tot en met 16 augustus een briefje sturen naar Doosje. W. Naessens (39) uit Oost burg is een van de reservis ten van de groep. Hij is erg blij dat velen hebben gerea geerd op de oproep van de groepscommandant. „Vooral zoveel vrouwen, nu kan het emancipatie-beleid van de gemeente worden uitge voerd", zegt Naessens, die in het dagelijks leven welzijns- ambtenaar bij de gemeente is. Feesten Sinds zeven jaar draagt hij zo nu en dan het politie pak. „Het is meer dan een hobby", vertelt hij. „Het is een soort ideaal, je moet het echt willen". Na een twee jarige opleiding mocht hij zich reserve-agent noemen. Sindsdien helpt hij zo nu en dan, wanneer het nodig is, de beroepspolitie. Hij en zijn collega's worden vooral in gezet tijdens de vele feesten die in de streek worden ge houden. Aanstaande zater dag staat hij in Breskens, waar dan de Visserij dagen plaatsvinden. „We letten er erg op dat we geen werk doen dat uit gevoerd moet worden door de beroeps. Wij verlenen al leen bijstand", zegt hij. Vol gens hem moeten veel reser visten er in het begin erg aan wennen dat ze in zo af W. Naessens: 'Iedereen let op je, daar moet je tegen kunnen. - foto de stem cor j. de boer en toe in uniform de straat op gaan. „Iedereen let dan op je, daar moet je tegen kunnen. Bovendien kan het voorkomen dat je je buur man in een niet zo'n leuke situatie tegen komt. Dan moet je optreden en zoiets wordt meestal niet in dank afgenomen. Wanneer je de volgende dag weer in je bur gerpakje loopt, kan je die man weer tegenkomen". Oud spul Hij is bij de reserve-poli- tie gegaan omdat het werk hem aantrok. Een andere re den kan hij niet geven. Hij en zijn collega's komen eens in de veertien dagen bij elk aar om de nieuwste instruc ties te leren, de contacten te onderhouden en problemen te bespreken. Om de vier maanden krijgen ze boven dien schietoefeningen en één maal in het jaar is er een bindingsavond waar ook de beroeps welkom zijn. „Het is altijd een gezellig en ont spannen feest", zegt hij. Naessens wijst er op dat de reservist feitelijk te wei nig schietoefeningen kan doen. „Dat vinden de be roeps ook, wanneer je samen op pad gaat, moet zo'n agent van je op aan kunnen, je moet elkaar in elke situatie kunnen helpen". Wanneer een reservist en een beroeps samen op pad zijn, ziet de leek het verschil niet tussen de twee. Toch zijn er wel degelijk verschil len. De reserve-agent draagt nog steeds het oude pistool en ook de kleding is oud. „Het wordt tijd dat we ook eens wat moderner spul krijgen", aldus de Oostbur ger. „Maar ja, door de bezui nigingen kan dat er blijk baar nog steeds niet af". Tot slot wil hij wel kwijt dat hij nog steeds blij is deel uit te maken van de reservisten. „De sfeer is goed, zowel on derling als met de beroeps". Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Op zaterdag 16 augustus wordt de zeven tiende uitgave gehouden van de Derby Orleans voor de jonge duiven. Er zijn dit jaar door de Zeeuwse postduiven- houders in totaal 15.887 zoge naamde derby-ringen aange kocht. De winnaar van de wedvlucht kan, afgezien van het ingelegde poulegeld, reke nen op de hoofdprijs van 1000 gulden. Mocht door welke om standigheden dan ook de ge plande Zeeuwse derbyvlucht op 16 augustus geen doorgang vinden, dan geldt als vervan gende vlucht de wedvlucht vanuit Orleans te houden op zaterdag 30 augustus. De Zeeuwse Derby telt mee voor de Stem-trofee 1986. In verband met deze Zeeuwse derby voor de jonge garde, waaraan naar schat ting zo'n 8000 a 9000 duiven zullen deelnemen, heeft het bestuur van de postduivenver eniging De Eendracht te Ter neuzen het inkorven voor de duiven die worden ingezet voor de wedvlucht vanuit Par- kestone vervroegd. Ook deze vlucht zowel in nationaal- provinciaal- als in onderling verband wordt eveneens ge' houden op zaterdag 16 augus tus. De duiven voor deze En gelse wedvlucht kunnen in Terneuzen en dan in het lo kaal van deze vereniging, café 't Keldertje aan de Baandijk worden ingekorfd op donder dag 14 augustus van 15 tot 16 uur. Uitslag provinciale wedvlucht vanuit Bergerac. Deelname 1078 oude duiven. 1. Combinatie Bou- dens - Raas Kwadendamme, snel heid 1672,76 meter per minuut. 2 en 4 G. Dusarduijn Groede, 3. S. de Putter Cadzand, 5 P. Schrijver 's-Heer Hendrikskinderen, 6 M. van Hekken Kloetinge, 7. J. Pole man 's-Heer Arendskerke, 8 J. Ridderhof Kloosterzande, 9. A. Arens en dochter Terneuzen, 10. D. Dieleman Axel. Kring West Zeeuwsch-Vlaande ren/Walcheren vanuit Dourdan met 2080 jonge duiven, 1528,17mpm. 1. J. Klaaysen Breskens, 2. G. E. de Boevere IJzendijke, 3 M. Verspril le, 4. J, van de Velde, beiden Bres kens, 5. C. Verhoeven Souburg, 6. P.Theune en zoon Vlissingen, 7. L. van de Wege NS Groede, 8. W. van de Velde Schoondijke, 9. W. Fenijn, 10. G. van Drie, beiden Breskens. Uitslag- Marathon 2. (Overnacht- fondvluchten gehouden vanuit Sint Vincent, Barcelona, Dax, Ber gerac) en Tours. 1. G. Tas Oost burg, 2. F. Glerum Kruiningen, 3. W. den Hamer Philippine, 4. G.(Staf) Dusarduijn Groede, 5. W. Wegman Terneuzen, 6.Steenhard- Princen Goes, 7.Joh. van Spaan- donck Sint Jansteen,8. Koch-Rie- mens Terneuzen, 9. P.Antheunis Hulst, 10. C. van Peenen Souburg. OOSTBURG - Op de kruising Bruggedijk - Oostburgse- straat is de bromfietser E. de K. uit Cadzand gewond ge raakt. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis in Oost burg. Dit gebeurde toen de bromfietser over de ventweg vanuit de richting Zuidzande kwam en een personenauto, bestuurd door J. F. B. uit Nieuwvliet, de Bruggedijk wilde oprijden. B. lette hierbij niet voldoende op de bromfiet ser. De verwondingen bestaan uit een vleeswond aan het on derbeen, snij wonden aan neus en hoofd en een lichte hersen schudding. NIEUWVLIET - Op de Ador- nisdijk zijn J. P. H. B. uit Ven- ray en L. H. J. B. uit Bemelen, beiden met een personenauto, met elkaar in aanraking geko men. Dit gebeurde toen B. uit Venray op de weg wilde keren en niet voldoende oplette toen de andere B. kwam aanrijden. Beide voertuigen liepen schade op. SAS VAN GENT - Gistermor gen werden op de Westkade te Sas van Gent twee personen auto's beschadigd. F. M. uit Nieuwkoop wilde uit zijn par- keerd staande auto een tas ha len. Daarvoor opende hij het linkerachterportier van het voertuig. Op dat moment na derde uit de richting van de Belgische grens een personen auto bestuurd door J. B. uit Terneuzen die er tegenaan r ed. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - B en W van Terneuzen willen de Stichting Dei Blokken geen subsidie geven. In een raadsvoorstel tot afwijzing van het subsidieverzoek wijst het college onder meer op de 'tal loze reeds aanwezige mogelijkheden' voor maatschappelijke hulp- en dienstverlening. De stichting De Blokken heeft als doelstelling het geven van voorlichting aan, het be hartigen van belangen van en het werken aan de bewust wording van alle uitkerings gerechtigden. Het dagelij ksbe- stuur van Terneuzen stelt dat instanties als het Bureau voor Rechtshulp, het Bureau voor Arbeidsrecht, de Stichting Jongeren Advies Centrum en de Gemeentelijke Sociale Dienst zich met dezelfde acti viteiten bezighouden. „Het is opvallend hoe in dit soort gevallen door initiatief nemers vaak de weg van de minste weerstand wordt ge volgd door het vragen van subsidie om zelf het werk ter hand te nemen in plaats van de bestaande instellingen...", schrijft het college, dat tevens Van een onzer verslaggevers ZUIDZANDE - De nieuwe loods van Cebeco-Zuidwest bij Potjes wordt woensdag 13 augustus officieel geopend. Gedeputeerde E. Maris-Koster zal de noodzakeleijke hande lingen hiervoor verrichten om 15.30 uur. Er staat daar niet alleen een nieuwe ontvangstplaats, maar ook een weegbrug. Binnen de Oostburgse raad is er nogal wat weerstand geweest tegen de plaats waar de loods nu staat. Een deel van de raad vindt dat het gebouw de om geving ontsiert, bovendien vreest men dat het af- en aan rijdende landbouwverkeer voor de nodige problemen zal zorgen. De meerderheid kon zich echter toch vinden in de bouwplannen. Men vindt dat een opslagloods in het buiten gebied hoort. Het ziet er naar uit dat binnenkort, naast de schuur van Cebeco, ook een zoutopslagplaats van provin ciale waterstaat komt. Tegen dat plan bestaat ook weer stand binnen de raad, maar verwacht mag worden dat de meerderheid akkoord zal gaan. Van een onzer verslaggevers FERNEUZEN - Omdat er niet genoeg bouwgrond in de kern T en toonstelling toekomst zeilvaart HOEK VAN HOLLAND (ANP) - De stichting Energie Anders in Hoek van Holland houdt van 11 augustus tot 10 september de tentoonstelling De zeilvaart van de toekomst. Daarop wordt een overzicht gegeven van schepen en plan nen voor schepen die op zee windenergie gebruiken. De laatste jaren is met name bij onderzoekers en in scheep vaartkringen meer belang stelling gekomen voor het weer en meer gebruiken van windenergie voor onder an dere de voortstuwing van schepen en voor de scheep vaart als energieconsument. Op de expositie worden met video, modellen en foto's onder meer in beeld gebracht de Al cyone, een schip voor oceaan- onderzoek voortgestuwd met behulp van op de wind ge richte kokers, de hoogstmo- derne Japanse zeil vloot, sche pen van zestig jaar geleden die met rotoren waren uitgerust, en de toepassing van rechtop staande vliegtuigvleugels op het Engelse schip Ashington. Terneuzen beschikbaar is. kan de gemeente daar volgend jaar slechts 175 woningen bouwen, tegenover 214 dit jaar. In de buitenkernen wijkt het bouw programma voor het volgend jaar nauwelijks af van dit jaar. In totaal zullen er op het Ja- va-terrein 187 woningen wor den gebouwd.De Woning bouwvereniging Terneuzen bouwt het grootste deel hier van: in drie jaar tijd 113 stuks. Het Java is de enige plaats waar momenteel grootschalige bouwprojecten kunnen wor den uitgevoerd. De plannen Oude Vaart Noord en Hof Zel- denrust zijn nagenoeg volge bouwd. In Hoek en Biervliet bouwt de gemeente volgend jaar vijf, in Sluiskil zeven en in Zaamslag negen woningen. Op het gebied van de wo ningrenovatie zal er de ko mende jaren heel wat werk worden verricht. Volgend jaar komen er 123 huizen voor re novatie in aanmerking. Dat aantal zal stijgen tot bijvoor beeld 423 in 1992 en 380 in 1993. pe raadscommissie voor ruimtelijke ordening en volks huisvesting bespreekt de plan- ningslijsten voor nieuwbouw, verbouw en verbetering van woningen in haar vergadering van donderdag 14 "augustus. van mening is dat die be-l staande instellingen over meer deskundigheid en ervaring be- schikken. B en W denken eer- [I der aan een uitbreiding vanj 'bestaande subsidierelaties! om redenen van doelmatig-1 heid en om versnippering te-f gen te gaan. Van een onzer verslaggevers NIEUW-VOSSEMEER - Del gemeente Nieuw-Vossemeeil heeft duizend Canadese dol-l lars geërfd van de Canadese| majoor George Henry Burke. Dat meldde burgemeester! Bram Rijstenbil. Hij heeft gis l teren dit bericht uit Canadal ontvangen. Majoor Burke heeft in 19441 Nieuw-Vossemeer bevrijdl Sindsdsien is er altijd contact! geweest tussen het gemente-l bestuur en de majoor. „Metl jaarwisselingen, feestdagenerl dergelijke stuurden we al tij cl kaarten", weet burgemeester Rijstenbil, die daar aan toe-I voegt dat de Canadees jaar f lijks bij de wedstrijden metl koninginnedag de 'majoor| Burke-prijs' schonk. Commissie - De Aardenburgscl raadscommissie voor ruimte-I lijke ordening, financiën er. onderwijs komt dinsdag bij-, een in het gemeen tehuiijj Naast het dorpsplan St. Kru wordt ook de planningslijsti nieuwbouw, verbouw en ver-I betering 1987 tot en met 199IJ behandeld. Dia - De VW Cadzand houdl| zondag een dia-uurtje in sporthal aan de Noorddijk t Cadzand-Bad, aanvang 19.3(1 uur. Er worden platen van d| omgeving getoond. Bridge - De Oostburgse Bridj gesociëteit speelde haar elfdj wedstrijd voor het clubkarï pioenschap. De heren Simp laer en Hagenaars wonneri zilver was er voor het duo VisJ ser-Ramondt en de derdJ plaats was voor De Vuijst| Theunis. Heldenfonds - De da mei Janny Moens-Flipse en Ja| nigje Luteijn-Schalk, beidei uit Sluis, krijgen dinsdag 1 augustus van burgemeester J| Asselbergs, namens de stich j ting Carnegie Heldenfondi getuigschriften. De twee vroul wen hebben 19 juni vorig jaa' het leven gered van mevrousl A. Bron, eveneens uit Sluiil Bron was die dag in het ka l naai Sluis-Brugge gevalte1! De uitreiking vindt om 11 uur plaats in de burgemees| terskamer. Wandelen - Wandelsportverfl niging Zeldenrust te Terneu-t zen houdt vandaag een recreaj tiewandeltocht. De start vanaf camping De Braak tussen Hoek en Biervliet, tus| sen 13 en 14 uur. Men kan i schrijven voor de afstande» vijf en tien kilometer. Kaarting - In café d'OuV Smisse in de Zandstraat is f vandaag een kaarting, biede' zonder roem. Deelnemeïl kunnen zich om 14.00 uur ifj schrijven en de kaarting gint om 14.30 uur. riff©©»ËÈJ Deze boerderij staat irj Door OVERSLAG Zeeuwsch-Vlaanij maar misschien ste. We willen in| kantie samen m ren, niet hollen tails - door het ken. De weg erhed lijk de enige ovei om er te geraken,] vooral om het omi We beginnen bij het 'Welkom in Overslag' denken dat het eigenlij Overslag' moet zijn - hoek Dorpsstraat-Kad^ We staan nog net op, lans". Direct aan het van de Kadedijk zien twee grenspalen: een derne (nummer plaatst in 1843 en iets i de kant in een zogenad Oostenrijkse grenspaall naam spreekt voor zich f de ene zijde zien we de tenrijkse adelaar met aid derschrift Oostenrijk.! andere zijde draagt! Staatse leeuw met als oif schrift 'Hare Hoog Moge| Deze grenspalen zien we er nog drie stad één liggen - zijn geplaag mei of juni van het jaar (med. P. Stuy te Terneu De zuidelijke Nederlaj behoorden toen tot zerrijk Oostenrijk, behoorden zowel de no lijke als de zuidelijke N^ landen toe aan Spanje, j de Tachtigjarige ofl raakten de noordelij kei derlanden daarvan lo| zelfstandig. hetl VooJ Kerkhof Voorbij de grenspalerl we in België. Het weg! ligt in een kleinschalil knotwilgenrijk gebf Aan het eind van de dijk gaan we rechtsal straat op die Overslag f hetgeen evenwel nergei lezen is. Bij de kerk gaal door de ingang aan het f Zo staan er meer in t

de Stem | 1986 | | pagina 16