DE STEM Breskens op schot tegen Terneuzense Boys RES-MOTORCROSS AXEL Leen Deij in halve finales Kees de Nooyer sterkste in ronde van Domburg J eugdvoetbalkamp in sportpark Goes tui tl) AZVV houdt toernooi voor eerste elftallen Philippine speelt tegen Lokeren 'TRAAG M Binnenvaa] loopt vast de Westers Forse winst van Montenarie Westduitse hockeydam* verliezen van Australil VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1986 lïiUHHmm'iimi BADGASTEN-TENNISTOERNOOI CADZAND Hungerberg op dreef DCS- TOERNOOI Voetbal Boksen Verrassende uitschakeling Leenknegt Overwinning De Smit Voor tafels in familieverl PAGINA ZEELAND 1 WY tegen komst waterscooters TIJDENS HULPAO T14 PAGINA SPORT Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Breskens heeft flink uitgehaald in de vriendschappelijke ontmoe ting met Terneuzense Boys. De mannen uit het vissersdorp wonnen met 5-1. Verrassend was ook de 2-3-zege van Ter- neuzen bij Hoek en zeker de 0- 1-winst van Sluiskil bij Oost- kapelle. BRESKENS-TERNEUZENSE BOYS 5-1 - Een verdiende zege van Breskens dat duide lijk al verder in de voorberei ding staat dan Terneuzense Boys, dat aan zijn eerste oefenduel toe was. Daarbij kwam nog dat de Boys alles behalve volledig waren. Ver zachtende omstandigheden dus, die echter niet wegnamen dat Breskens een goede en snelle partij speelde. Bij de pauze was het 2-0 door goals van Johnny Livramento en Henk Ottens. Na de pauze liep Breskens uit naar 5-0 door op nieuw Henk Ottens, Rudie Snouwaert (lob) en Tonny van Vooren. In de slotminuten wisten de Boys de eer te red den via Jan Remijnsen. HOEK-TERNEUZEN 2-3 - Voor rust een beter Hoek dat door Jan de Block (afstands schot) op voorsprong kwam, maar een goed counterend Terneuzen door Jan Huisman die achterstand om zag buigen in een 1-2-voorsprong. Na de pauze kwam Hoek langszij door Niek van den Houten, maar het was opnieuw Jan Huisman die attent was bij één van de counters en Ter- neuzen de winst bezorgde. OOSTKAPELLE-SLUISKIL 0-1 - Oostkapelle was de be tere ploeg. Niet direct voor rust, want toen bood Sluiskil goed tegenstand en kwam op voorsprong via een schot van Ludwig Jurriëns. Na de pauze viel er duidelijk meer motiva tie bij Oostkapelle te bespeu ren en werd Sluiskil op eigen ..elft gedrukt. Dat leverde wat halve kansen op en zelfs een schot op de paal, maar de ge lijkmakende treffer kwam niet tot stand. SDO-HW'24 0-5 - Vooral voor rust viel er voor SDO weinig eer te behalen tegen een soepel draaiend HW'24. De 0-4-rust- stand getuigt daarvan. Gio vanni Verbraeken, Eric Heijn- drickx, Angelo Verbraeken en Frank Lammens waren de doelpuntenmakers. Na de pauze was er sprake van een meer gelijkopgaande strijd. Toch was het opnieuw HVV'24 dat scoorde. Nu via Nelis de Visser. SEROOSKERKE-GOES 4-2 - Een aanvallende partij voet bal met vooral na rust een be tere thuisploeg. Bij de pauze was de stand, na een gelijkop gaande eerste helft, gelijk: 2-2. na de pauze trok Serooskerk de winst naar zich toe. Voor die ploeg scoorden: Hans Adriaanse, Marcel de Nijs, Jan Leendertse en een eigen doel punt van Goes. Voor Goes scoorden: Ronny de Krijger en Gé Wolters. Sterke come-back Van Espen AXEL - Op het loodzware Smitschorre-circuit te Axel, waar in de voorlaatste ronde van de strijd om het RES-motorcrosskampioenschap een complete slijtageslag werd uitgevochten, zagen de talrijk opgekomen toeschouwers An- dré van Espen een bijzonder sterke rentree maken. De talentvolle motorcrosser uit Axel moest voor de start van het seizoen een zware knieoperatie onder gaan, die hem maandenlang voor de competitie uit schakelde. Woensdagavond was de Axelse crosser echter weer van de partij en met een verse Kawasaki leverde hij meteen een prestatie van formaat door in de eindstand de derde plaats te grijpen. Het kopgebeuren in de 125 cc-klasse werd bepaald door titelkandidaat Ronnie Wal- hout en Alain Roels. Beide mannen leverden een verbeten strijd en schreven elk een reekszege op hun naam, maar de chronometer besliste over de eindstand in het voordeel van Roels. In de eerste reeks pakte Walhout meteen de lei ding, maar als een schaduw bleef Roels volgen. De BMB- junior nam na drie ronden het initiatief over, maar nu was het de beurt aan Walhout om op minieme afstand te volgen. Toen de conditie een woordje mee begon te spreken was het in de zevende ronde opnieuw Walhout die de kop weer over nam en die tot aan de finish lijn met succes verdedigde. De tweede reeks leek volgens het zelfde scenario te verlopen, maar ditmaal kreeg Walhout de tik van de hamer. Het bete kende dat hij moest lossen en de voorsprong die Roels daarna opbouwde was vol doende voor de eindzege. In de gecombineerde 250-500 cc-klasse stonden eveneens een paar oude bekenden aan de start. In de kwartliters stond veteraan Johan Schelle- man weer tussen zijn vrien den, nadat hij een week voor de start van de comnpetitie zijn arm had gebroken. Bij de halve liters was het Kees den Dekker uit Goes, die het zij- spanbakje weer voor de solo motor had ingeruild. In de eer ste reeks van de 250-500 cc draaide Jan Jansen uit Hoek verrassend goed met de kop man Kees Zuidhof mee. Ach ter Jansen nestelde Frans Lensen zich op een comforta bele derde plaats voor Ronald Doens uit Biervliet, die daar mee de tweede kwartliter-pi loot werd. In de tweede reeks was het Lieven de Vijlder die de reekszege voor zich opeiste, maar opnieuw zat Jansen op de tweede plaats, zodat de eindzege verdiend naar de man uit Hoek ging. Kees Zuid hof had het in de slotfase wel iswaar erg moeilijk, maar zijn derde plaats in de tweede reeks was voor hem ook ruim voldoende om de eindzege bin nen te halen. Uitslag 125 cc: 1. Alain Roels, Wetteren; 2. Ronnie Walhout, Sluiskil; 3. André van Espen, Axel; 4. Luc van Clapdorp, Sint- Niklaas; 5. Gerton Traa, Westdorpe; 6. Gianni de Jonghe, Sluiskil. 250 cc: 1. Jan Jansen, Hoek; 2. Ronald Doens, Bier vliet; 3. André van de Graaf, Goes; 4. Martien Jansen, Sluiskil; 5. Mare Bruy- ninkx, Lembeke; 6. Martin van der Wee- Ie, Middelburg; 7. Jaap van Tatenhove, Terneuzen; 8. Jaap van Cadsand, Axel. 500 cc: 1. Kees Zuidhof, Kwadendamme; 2. Frans Lensen, Axel; 3. Kees den Dek ker, Goes; 4. Sam Jansen, Sluiskil; 5. Franky van Eecke, Lembeke. Ronnie Walhout, een van de vedetten in de 125 cc-klasse. FOTOARCHIEF DE STEM Amateurs: 1. Toon van der Steen (Bruinisse) 537, 2. Hennie Rovers (Roosendaal) 447, 3. Willem Jan van Loenhout (Nieuw Vossemeer) 409, 4. John de Crom (Hoogerheide) 387, 5. Peter Hofland (Roosendaal) 371, 6. Nico van de Klundert (Hoiogerheide) 302, 7. T. den Braber (Fijnaart) 329, 8. Peter van de Klundert (Hoogerheide) 302, 9. Karei van Goethem (Klooster- zande) 271, 10. Paul Barten (Zeven bergen) 251, 11. E. Vereecken (Sint Jansteen) 250, 12. L. van Mook (Oos terhout) 240, 13. Ruud Zijlmans (Oud Gastel) 228 14. C. Vleugel (Wemeldin- ge) 224, 15. J. Nieuwkoop (Roosen daal) 213 punten. Junioren: 1. J. van Ginneken (Etten Leur) 374, 2. V. Timmermans (Hoo gerheide) 332, 3. J. Melsen (Roosen daal) 317, 4. J. v.d. Ameele (Terneu zen) 287, 5. R. de Vrieze (Goes) 275, 6. A. Tak (Oud Gastel) 266, 7. R. van Wesenbeek (Heerle) 251, 8. R. Tak (Oudenbosch) 237, 9. J. van Steen (Fijnaart) 215, 10. M. Heeren (Breda) 169, 11. en 12. C. Voogt (Breda) en A. Zuidhof (Sint Willebrord) 166, 13. A. Roks (Breda) 164, 14. J. Schroevers (Arnemuiden) 151, 15. J. van Meel (Etten Leur) 145 punten. Nieuwelingen: 1. R. Kroon (Oud Gastel) 339, 2. A. de Ridder (Arne muiden), 3. R van Kappel (Made) 285, 4. P. Konings (Roosendaal) 212, 5. R. Jeltema (Roosendaal) 182,6. H, Brans (Bosschenhoofd) 175, 7. R. Tolhoek (Yerseke) 171, 8. P. Kroonen (Raams- donksveer) 169, 9. H. Stok (Sprundel) 130,10. A. van Dijke (Tholen) 127, 11. en 12. E. van Alphen en M. Caste- leyns (Steenbergen) 119, 13. R Am- mersdorfer (Raamsdonksveer) 112, 14. R Westerbeek (Prinsenbeek) 93, 15. E. van Meer (Oud Gastel) 89 pun- ten. Van onze tennismedewerker CADZAND - Leen Deij uit Groede houdt de Zeeuwschvlaamse eer hoog in het badgastentoernooi te Cadzand. Hij bereikte gis teren de halve finale in de D-categorie bij de beren. In feite on dervond hij weinig tegenstand van betekenis om zich in de halve eindstrijd te plaatsen, want de Duitser Karl Wissing was een gewillig tegenstander. Met 6-1,6-0 trok Deij de overwinning naar zich toe. Hij had duidelijk meer moeite in de achste finales te gen Michel Lison, waartegen hij drie sets nodig had (1-6,7-6, 6-1). De favoriet in deze cate gorie is Karl-Joseph Kamper, die vorig jaar de titel voor zich opeiste. Hij plaatste zich even eens voor de halve finales via een 6-4, 6-1 zege op Jo Raedts, die verrassend Jan Geerts in drie sets uitschakelde (3-6, 6-0, 6-4). Alexander Büth was voorts verantwoordelijk voor de uitschakeling van de vierde geplaatste Tonnie Seen (6-1, 6- 4) en plaatste zich hierdoor voor de halve eindstrijd even als Genio Need die het krachtsverschil tegen Jasper Kemenai uitdrukte in de cij fers 6-1,6-0. De favoriet in de C-catego- rie moest gisteren het toernooi verlaten. Kees Valk trok aan het kortste eind tegen Mark Thiers uit Arnhem (1-6, 6-4, 6- 3) en die wordt hierdoor de te genstander in de halve finale van André Hoeben uit Waalre. Alain Pot en Bart de Bont zijn de twee halve finalisten onder in het schema. Pot, winnaar van het Oostburgse Eenhoorn- toernooi, versloeg Deun met 6- 2,6-2 en De Bont bleek te sterk voor Bart Gorthmanns (6-1, 6- 2). Bij de dames C werden Ca roline Stok en Pia Wissing de finalisten via respectievelijke overwinningen op Paula Drieenhuizen (6-0, 6-1) en Harriet Versteeg (6-4,7-6). Kwartfinales dames D: Anouk van der Zweep-Kathy van de Brand 6-3, 6-2, Anja Schouten-Ute Raider 6-3, 6-1, Charlotte Groeger-Corry Schouten 6-3, DOMBURG - De Duitser Det- lef Hungerberg is vastbesloten zijn vorig jaar behaalde titel in het A-toernooi te Domburg te prolongeren. Tot nog toe ge lukt hem dit uitstekend want hij bereikte als eerste op het schema de kwartfinales na een overwinning op André Be- denbecker met 6-4,6-0. Frank Stienen uit Nunen werd op grond van zijn over winning in het Middelburgse Maeneblussers-toernooi een 2e plaats toebedacht, maar aan deze verwachting kwam giste ren een eind. Hij werd uitge schakeld door de Duitser Ru dolph Berlowitz in drie sets: 7- 6,2-6,6-3. Bij de dames kwam favo riete Ada de Laive-Bakker ge makkelijk een ronde verder want tegenstandster Nikki Kauffmann bleek door een blessure niet in staat te spelen. De als derde ingeschatte Bra bantse Lidwien Loonen stond Marlie Klosterkemper geen enkele game toe, terwijl Nicole Liedtke evenmin weinig te genstand ondervond van Fre- derique Balzereit (6-1, 6-3). De Brabantse Brigitte Diemer be hield haar zevende plaats op het schema door de sterke Ka rin Gruca van zich af te hou den (6-4, 6-2), terwijl Christa Schmitz met 6-0, 6-2 Suzanne Schwammborn versloeg. DOMBURG - Kees de Nooyer boekte gisteravond een fraaie solo-zege in de jaarlijkse Badronde van Domburg, waarvoor 75 ama teurs aan de start stonden. De Nooyer boekte daarmee zijn eerste zege in dit sei zoen. De streekfavoriet uit Aagtekerke speelde zo'n 20 kilometer voor het einde al les of niets toen hij uit een kopgroep van 15 man weg sprong. De moed van De Nooyer werd succesvol be kroond en kreeg bijzonder veel waardering van de dui zenden toeschouwers. Zij scvhreeuwden hun kelen schor voor de taaie vechtjas, die de grote plaat op had staan tijdens zijn solo vlucht en deze avond een ijzersterke indruk achter liet. Nadat De Nooyer was ge sprongen bleven andere pro minenten te lang op non-ac tief om tot een serieuze te genaanval komen. Gelei delijk wist iJe Nooyer zijn al snel verkregen voorsprong van 20 seconden dan ook te verdubbelen en toen pas Kees de Nooyer: eerste seizoenzege in Dom burg. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze tennismedewerker VLISSINGEN - IN de jeugca- tegorieën is men gisteren ge start met het afvalsysteem in het DOS-toeraooi te Vlissin- gen. Bij de 16-jarigen startte Brabander Richard Konings met de moeizame overwinning op Guido Broekhuizen uit het Gelderse Ede, terwijl bij de 14- jarige jongens Middelburger René Montenarie een forse overwinning behaalde op Bas- tiaan de Wit (6-2,6-1). Onder in het schema zijn de twee halve finalisten bekend Richard Konings en Berry Opperhuizer zullen de degens kruisen. Konings won met 6-2, 6-0 van Marco Nijsten en Op- perhuizer versloeg Jauko Bronkhorst met 6-1,6-1. Bij de 14-jarige meisjes won Mirella van Rooijen verras send van Denise Boeijen (6-3, 2-6, 6-1), terwijl ook Kim Evers zich voor de halve eind strijd plaatste door met 6-1, 6- 4 te winnen van Jeanet Roo- denburg. Bij de 12-jarige jongens ver raste Jacco Filius door zich in de halve finale te spelen door een overwinning op Niek van Remortel (6-1,1-6, 7-6), terwijl Hans Huibregtse halve finalist werd via Rinke van Remortel (6-1, 6-2). Wim Jansen ver raste in de B-categorie door zich te plaatsen voor de halve eindstrijd vla Adrian Beden- becker (6-4, 6-3) waarvan hij evenwel in de C-categorie ver lies incasseerde (6-4,5-7,6-2). Bij de dames C plaatste Eli sabeth Buijs zich voor de halve finales via een 7-6, 6-0 zege op Lisette Terwiel en wordt de tegenstandster van Hanneke Schols die met 6-1,6- 1 met ruim verschil won van Rosa Iwema. kwam er wat reactie achter hem. Nico en Peter van de Klundert, Karei van Goe them en Werner Wieme dienden zich o.a. als jagers aan, maar het ontbrak aan de nodige samenwerking bij deze achtervolgers om tot succes te komen. Ook een la ter geformeerd volggroepje, bestaande uit opnieuw Peter van de Klundert en Van Goethem waarbij nu ook John de Crom, Kees Vleugel en Twan den Braber verte genwoordigd waren, wist geen echte vuist meer te ma ken, zodat de solist een on bedreigde zege tegemoet reed. Tijdens zijn uitstapje scoorde Kees de Nooyer te vens genoeg punten om de leidersprijs te incasseren, waarna in de eerste koers- helft de Belg Danny Lippens hoge ogen scheen te gooien. Nadat De Nooyer onder grote ovaties van het pu bliek was gefinisht, werd het naaste volggroepje over de streep gevoerd onder aanvoering van Peter van de Klundert. De amateurs in Domburg werden zoals gewoonlijk weer weggeschoten door burgemeester Diepenhorst, die dat deed met een dubbel loops j achtgeweer. Uitslag: 1. K. de Nooyer (Aag tekerke) 84 km in 2.04.16, 2. op 35 sec. P. van de Klundert (Hooger heide), 3. J. de Crom (Hoogerhei de), 4. K. van Goethem (Kloos- terzande), 5. C. Vleugel (Wemel- dinge), 6. T. den Braber (Fij naart), 7. op 40 sec. D. Lippens (België), 8. N. van de Klundert (Hoogerheide), 9. T. Fase (Oud- Vossemeer), 10. J. Palings (Oud- Gastel), li. P. Mol ('s-Graven- polder), 12. A. Prinsen (Raams donksveer), 13. W. Wieme (Oost kamp), 14. D. van Zanten (Goes), 15. A. Polak (Hansweert), 16. H. Oomen (Etten-Leur), 17. op 1 ronde A. Polvorosa (Roosen daal), 18. P. Barten (Zevenber gen), 19. T. van de Velde (Rijs- bergen), 20. S. Kole ('s-Heeren- hoek). Van onze sportmedewerker GOES - De KNVB afdeling Zeeland houdt in samenwerk met de WON op 12, 13 en 14 augustus een voetbal-traii kamp op het sportpark Het Schenge te Goes. Op die dagen zijn circa 96 jeugdvoetballers uit Zeeland, verdeeld over 6 groepen, te gast. Zij krijgen onder des kundige leiding van een acht tal regionale trainers de nodig aanwijzingen en worden aan bepaalde trainingsvormen on derworpen. Het regionale trai nerkorps bestaat uit: Jo de Waal, Hans Radt, Cees Kor- stanje, André Wurth, Fred Meerman, Kees Bastiaansen, Wim Hoekman en Frank Vil- lee. Naast deze deskundigen komen op woensdagmiddag 13 Van onze sportmedewerker AXEL - De zaterdagvoetbal vereniging AZVV houdt voor SPORT IN 'T KORT DE EREWEDSTRIJD Quick Den Haag-Feyenoord zal op 19 augustus worden gespeeld. Het duel ter gelegenheid van het negentig-jarige bestaan van de amateur tweede klas- ser stond aanvankelijk op 2 september, maar Feyenoord moet één dag later voor de competitie bij Roda JC aan treden. DENNIS ANDRIES, de Britse wereldkampioen boksen in het halfzwaargewicht - volgens de WBC-versie - zal 10 september in Londen zijn titel verdedigen tegen zijn landgenoot Tony Sibson. Andries werd titelhou der in mei, toen hij de Ameri kaan J. B. Williamson ver sloeg. TERNEUZEN - Hulstenaar Mark Leenknegt werd giste ren verrassend uitgeschakeld in het ADOR-tennistoernooi. Leenknegt, die als 2e ge plaatste op het schema van start was gegaan werd vroeg tijdig uit het toernooi gewipt door Koert van den Akker uit Philippine. Met ruime 6-1, 6-3 cijfers plaatste Van den Akker zich voor de halve eindstrijd waarin hij het zal moeten op nemen tegen de winnaar van de partij tussen Fred Elliott en Sjaak Koole. In dezelfde categorie liet Terneuzenaar Dieter Ga- jewski zich niet verrassen. Als geplaatste speler werd hij bo ven in het schema geloot en gisteren maakte hij deze plaatsing voorlopig waar. Te genstander Richard van de Vrie, die in de D-categorie de kwartfinlaes bereikte, redde het niet. Gajewski versloeg hem met 6-4,6-3. In de E-categorie bij de he ren plaatsten Harry Hilbrink en Gerard Jonkman zich voor de halve eindstrijd. Hilbrink won met ruim verschil van Jack Faas (6-2, 6-1), terwijl Jonkman met 6-4, 6-1 Michiel Verberkmoes achter zich liet. Ook de strijd in de dubbel spelen is volop ontbrand. Het duo Henk Jansen en Peter Kouwij zer behaalde in de poule van de C-categorie een nipte zege in drie sets op de combinatie Aart en Peter van der Sloot. Dezelfde Aart van der Sloot gooit met partner Jan Veraart hoge ogen in de D-categorie van de dubbels. Nadat zij onlangs als winnaar uit de strijd kwamen van het Drive-toernooi te Sas van Gent, boekten zij ook nu een overwinning op het duo Frits Lij baart en Frans van den He mel (7-5, 6-2), zodat zij zich plaatsten voor de halve eind strijd. KEULEN (SID) - De W dultse dameshockeyplc heeft gisteren in Keulen voorlaatste testwedstrijd vo het volgende week vrijdag Amstelveen te beginnen nooi om de wereldtitel metl] van Australië verloren. Bij rust van deze officieuze int land was het 1-1. Na 24 minuten nam We Duitsland door Caren Jung; hann de leiding uit de reboi van een strafcorner. Bij eerstvolgende tegenaan? viel door Sharon Buchar echter al de gelijkmaker. Ini 46e minuut bezorgde dezeliij speelster Australië de Vandaag spelen beide ploeg in Mülheim een officiële la denwedstrijd. In Amstelve treft titelverdediger Ne land zondag 17 aug Australië. TERNEUZEN - RicardoI Smit van de wielerverenigi Zeeuws-Vlaanderen heeft e jeugdwielerweeistrijd voor li jarigen in Naaldwijk gewoj nen. Samen met zijn club) noot Jan Deij wist hij kleine voorsprong te handl ven op het peloton. Specialiteitenrestau cOzk Kaan Tt Teteringen - 076-' FRANK VERBIEST uit BS kwam in de nieuwelinge wedstrijd te Sinaai als over de meet. De Zuiddon1 naar Michel Zaan werd i twintigste. In Sinaai kwam 27 renners aan het verl Datzelde duo werd in Des'ij bergen respectieve! twaalfde en negentiende. augustus ook de profvoetb; Iers Hans van Breukelen s Michel Valke naar Schenge om een training i verzorgen. Bij Van Breukelq Licht het accent dan volle( op de keeperstraining, ter Valke de veldspelers ontle zijn hoede neemt. De kans] zelfs aanwezig dat ook de I gische bondscoach Guy Thi vergezeld van een internat] nal, te gast zal zijn. Dit trail ningskamp geldt voor E- D-pupillen en C- en B-junll de eerste maal een toer voor standaardelftallen, eerste wedstrijden worden g] speeld op donderdag 14 aug tus en de finale is zaterdag] augustus. In navolging van Hoolr] plaat speelt AZW ook vier ploegen en een volledig] wedstrijdduur. Donderd, wordt het toernooi om 19.(1 uur geopend met het duf AZW-HW'24 en om 21.00 uj wordt de wedstrijd Zaamslajl STEEN gespeeld. De winnas] van die duels spelen zaterd; om 16.00 uur de finale en i verliezers komen om 14.00 ui] in actie met als Inzet de da plaats. Op die dag wordt i 18.00 uur de wedstrijd de oud-elftallen van AZW tj Axel gespeeld. Scheidsrechte tijdens het toernooi Johnny Meeusen en Willy va] Gremberghe. Van onze sportmedewerker PHILIPPINE - In navolging van Ajax en Club Brugge bi ook de Belgische eersteklasser Lokeren een bezoek Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat gebeurt op woensdag 20 ai als gasten van de vierdeklasser Philippine. De wedstrijd tegen Philippine volgt in het kader van dagje Zeeland. 's-Middags al is Lokeren te gast in de evenef tenhal De Vlaanderen te Sas van Gent, waar men enkele ontspanning zoekt. Daarvoor heeft men kennis gemaakt rw'J delicatesse van Philippine, de mossels, in restaurant De R proever. Om 19.00 uur speelt men dan op het terrein van de Philippine tegen de ploeg van die naam. Lokeren heeft belt om met de volledige eerste elftal-selectie te komen. Moss over YERSEKE (ANP) - Door van de gemeenten rond d de Zeeuwse mosselcultuur raken. Dat zegt voorzitter A. Rammel Van Zevibel, de Zeeuwse Vere langen. Sinds 1 januari van dit jaar is de Waddenzee gemeentelijk ingedeeld en zijn plaatselijke bestemmingsplannen vastge steld of nog in voorbereiding. Dit houdt in dat deze gemeen ten uitgifte van nieuwe mos selpercelen kunnen vertragen I zelfs geheel voorkomen. Tot I voor kort was dit uitgiftebe- leid alleen in handen van het ministerie van landbouw in overleg met de garnalenvisse rij. CADZAND-BAD - De VVV Cadzand staat niet erg positief tegenover de mogelijke komst van waterscooters bij Cad- zand-Bad. Het gemeentebe stuur van Oostburg onder zoekt momenteel of het ver antwoord is om een Belgische ondernemer toestemming te geven om daar waterscooters te verhuren. „Zulke machines zorgen l nogal voor geluidsoverlast, met name als er meer varen", l zegt de vice-voorzitter van de [Vereniging voor Vreemdelin gen Verkeer J. Verstraten. Hij wijst er op, dat de scooters bo- I vendien gevaar kunnen ople- I veren voor zwemmers. „Wan- neer de bestuurder er af valt, is zo'n machine stuurloos en kan makkelijk tussen de bad- gasten terecht komen". Twee dagen terug gebeurde I zo'n voorval. „Het is toen goed j afgelopen, maar het kan ook [eens mis gaan". Volgens hem (zou het het bëste zijn als de [scooters alleen daar worden [toegelaten waar geen zwem mers zijn. „Tussen Hoofdplaat 'en Breskens bijvoorbeeld, dat [lijkt mij een goede locatie". Waneer een bestuurder de [macht over de scooter kwijt j raakt, gaat de machine rond- fjes maken en wordt automa- Itisch de gashendel toe gekne- |pen. Tevens vertelt Verstraten dat er zo af en toe nog onge- lukken gebeuren tussen sur- i fers en zwemmers, vooral om- dat de surfers in de gedeelten [komen waar men alleen mag I zwemmen. Hij vindt dat de reddingsbrigades er strenger Jop moeten letten dat de sur- Ifers buiten de zwemzones blij ven. bo de be ba tel O] ge br de go 1 len Ze< dai mir ger zer mo ter be< de hei vc Z« m m le de W Ri de sc de se ta va va Ci| va he br er ui' Mi nil ba ge: de tai Oo jai lij gel De tal oei ha ge kv ko vr; he< en de in me Van onze corres IBATH Donderdagmorgen omstrel omnenvaarttanker Genova, 1207 tod i esterschelde aan de grond geraak! n8 aan boord had, was onderweg De schipper van de Genova tal hoogte van het Nauw nal adl dat het Belgische uul senjacht Goodwind ter hoogte kei an het lichtbaken Oostketel stil moeilijkheden verkeerde, aai IP jacht, met aan boord drie tiel naar a11, was onderweg self straL^ Antwerpen, maar opi bov"dde tijdens afgaand tij self oven op de slikken van Bath. I Lif zeihacht maakte zo veel dij Petfen het dreiSde te kap- wi er ellankT verleende, omdat kaf^rant p aanwezig dei fech't f assistentie om het eel Jtorte t?^ tr!kken' wat va] ■achtio j lukte' Het onf ter naar die*ier wa- Gd WtJwï i ,en' maar tijdens er vl°ttrekken verdaagde het

de Stem | 1986 | | pagina 6