cit ■tij op Elfde 6 Vijf uur van Hulst' aantrekkelijk voor renners 'rovinciale titelstrijd 'Oiiy's in Oud-Yossemeer Koole verrast Matthijssen BOEKAREST IUIS NAC ZEEUWS TEAM WORSTELT MAAR KOMT NIET BOVEN Fietscross Westdorpe Vishotel voor vriendenprijs >AGINA SPORT 1 jimmermann dnt in Tiel iNijdam op kop lin Denemarken UGUSTUS (vandaag) AUGUSTUS tot 17.00 uur Dagindeling kampioenschap Badronde Domburg Van Cadsand winnaar in Spijkenisse AZVV houdt trainingskamp DOS-toernooi Sterk peloton in Renesse T14 PAGINA SPORT 2 eft dinsdag de vierde par- eldtitel zonder verder te Kasparov leidt na vier par- akkeling, waarbij hij een achter raakte, la die manoeuvres be- Jde Kasparov zich er toef voordeel tot de tijdcon- vast te houden. In de i tot de tweede zitting zou net hulp van zijn secon-j en het winnende plan uit-1 hen. De Armeniër was tot I rzichtigheid gemaand door spel in de tweede partij, Irin gaf hij met wit de st in de een na laatste zet1 de tijdcontrole uit han- ia twee ronden bezetten in toernooi om het open Ne- llands schaakkampioen jap te Dieren voorlopig drie llers de eerste plaats. [De grootste favoriet voor de I lidzege, de Joegoslavische; Impioen Barlov, behaalde |isdag een eenvoudige zege Knoppert. De Zweed Jo- |nsson handhaafde zijn 100 cent score door Caessensj lug te wijzen. Het drietal! J>rdt gecompleteerd door (on Pliester, die Peek ver-j eg. belangrijkste uitslagen uit de tweede ide zijn: Knoppert-Barlov (Joe) 0-1, l :oby (Wdl)- Braga (Ita) V4 - Nijboer- lijf afg., Visser-Westerinen (Fin) les ter-Peek 1-0, Vanhes te-Riemersma 1 VtJohansson (Zwe)-Caessens 1-0, Ipata (Col)- Alvir (Joe) Vi-Vi, Van der f r ren- Pie terse hi-'k, Van der Heijden- 1 Boer 0-1, Podzielny (Wdl)-Bosman 1- Vlartinovic (Joe)-Dekker 1-0. ind aan kop na twee ronden: 1. Barlov, feester en Johansson 2,4. Jacoby, Braga, Isser, Westerinen, Vanheste, Riemers- b, De Boer, Martinovic, Podzielny en j •oten 1 Mr14. Kuijf en Nijboer 1+1 afg. IEL (ANP) - Urs Zimmer- nann, derde in de Ronde van frankrijk, heeft dinsdag avond het criterium in Tiel ge- vonnen. De Zwitser in Italiaanse lienst won voor 20.000 toe schouwers de sprint van een jeopgroepje van vier renners Iet kwartet was twintig kilo-| neter voor het einde ontsnapt uitslag is: 1. Urs Zimmermann (Zwil llOO km in 2.19.13,2. Jan van Houwelingen l(Ophemert) z.t., 3. Twan Poels (Oeffeit] j zt. ,4. Gerard Veldscholten (Oldenzaall z.t., 5. Jos Lammertink (Wierden) op 0.10, 6. Peter Stevenhaagen (Haarlem) z.t., 7, .Theo Smit (Zwanenburg) z.t., 8. Johan van der Velde (Rijsbergen) z.t., 9. Hans Langerijs (Waddinxveen) z.t., 10. Nico! Verhoeven (Berkel-Enschot) z.t. IS J AELL ANDS (AFP/Ritzau) I- Jelle Nijdam heeft dinsdag de leiding genomen in de Ronde van Denemarken. Na zijn tweede plaats in de pro loog op maandag won hij dins dag de eerste etappe van Gen- tofte naar Sjaellands over 180,8 kilometer. De renner uit de ploeg van Jan Raas versloeg in de sprint j heel verrassend Jean-Paul van Poppel van de ploeg Swerts. Door de tijdvergoe- ding voor zijn overwinning nam Nijdam de leiding over van Hans-Henrik Oersted. De uitslag van de eerste etappe is: 1. Nij-I dam (Ned) 180,8 km in 4.40.23 (met tijd- vergoeding 4.40.08), 2. Van Poppel (Ned) z.t, 3. Soerensen (Den) z.t., 4. Capiot (Bel) jr z.t., 5. Thomas (Gbr) z.t, 7. Daams (Ned) z.t., 8. Van der Hulst (Ned) z.t., 9. Theii- nisse (Ned) z.t, 11. De Keulenaer (Bel) z.t, 13. Heeren (Ned) z.t j Algemeen klassement: 1. Nijdam 4.45.45, 2. Oersted op 0.15, 3. Worre (Den) op 0.17,1 4. Peiper (Aus) op 0.20, 5. Sörensen op 0.22, 6. Oosterboscn (Ned) op 0.22, 8. Bo- j gers (Ned) op 0.23, 9. Van der Hulst op 0.26,18. Hanegraaf (Ned) op 0.32. TENTIE) (uropa Cup I) je selectie, o.a.: ibescu, Stoica, Piturca, [e, Isvan en Turcu. 19.30 UUR i NAC - oud Feijenoord de foto met de NAC-spelers e attracties voor de jeugd, goochelaar en clown ellige terrassen en barbecue muziek Van onze sportmedewerker HULST - ..Om het voor de deelnemers aantrekkelijker te maken strijden we deze maal in twee groepen. Een groep trimmers en een cate gorie toerrenners," aldus Fons van Dorsselaar, pen ningmeester van de TC Hulst. Dat de toerclub Hulst er alles aan doet om de jaar lijkse 'Vijf uur van Hulst- aantrekkelijker te maken voor de deelnemers, is iets dat vast staat. Want naast de rit in lijn. is er een punten- koers en een afvalrit in het programma opgenomen. „Elke renner heeft daar door drie kansen om met een hoofdprijs naar huis te gaan. Want niet alleen de alge- meen winnaar wordt door ons in de bloemetjes gezet, ook de mannen die een on derdeel winnen worden goed bedacht," aldus Van Dorsse laar. Met deze actieve Hul stenaar, zijn mede-organisa tors Stan Brooymans, Frans de Bakker, Derk Buurman (secretaris) en Johan de Let ter (voorzitter) is het vijftal genoemd dat zaterdag 9 augustus gastheer is voor de mannen die tussen 16.00 en 21.00 uur de koers moeten gaan maken. Bij deze ren ners zijn in ieder geval een twintigtal Belgen, waarbij de winnaar van vorig jaar, De Vroe uit Herentals. Zoals eerder gemeld, wordt er gestreden in twee groepen. Van Dorsselaar: „Wij hebben een schifting doorgevoerd. Bij de toerren ners mogen de toerders uit komen en de Zeeuws- Vlaamse trimmers, die zich niet eerder binnen de eerste vijftien van een trimwed- strijd wisten te klasseren. De overige renners komen uit bij de trimmers." Het spits van deze spor tieve happening in Hulst wordt door de toerders afge beten. Zij gaan om 16.00 uur van start voor een punten- koers. Iedere derde passage kunnen ze punten verdienen. Vervolgens gaan de trim mers voor eenzelfde wed strijd de baan op. In deze rit telt de spurt halfweg en die bij de aankomst dubbel. Om 17.30 uur volgt het startschot voor de toerders, als sein voor het vertrek van hun af- valkoers. Bij elke passage moet de laatste renner de koers verlaten. Om kwart over zes is het de beurt aan de trimmers voor dat onder deel en na die krachtmeeting komen voor een rit in lijn de dames aan bod. Tenminste, als er voldoende animo is. Zij moeten zorgen voor een ex tra pauze voor de heren, die zich intussen op kunnen ma ken voor het laatste onder deel. Een rit in lijn over 25 kilometer. Voor de toerders is deze finale om 19.30 uur. De trimmers werken hun derde onderdeel af vanaf 20.15 uur. Deze internatio naal getinte ontmoeting valt samen met de Statiekermis en beloofd sfeervol te wor den. rogge doet aan klantenbinding DoorRinus Verberkmoes ■AXEL - Club Brugge heeft op het terrein van de voetbalvereniging Axel een goede indruk achtergelaten. Het dagje Zeeland dat het af werkte besloten de Bruggelingen met een 6-0 zege op het Zeeuwse KNVB-team. Club-trainer Henk Houwaart ging dan ook tevre- ien huiswaarts. „Het was vandaag voor ons een droom", stelde hij. Club Brugge dat eerder op de dg op bezoek was in Yerseke en op de Oosterschelde ging rissen, beloonde deze geste van de KNVB afdeling Zeeland met een goede oefenwedstrijd. Het won afgetekend van de provinciale amateurs op een vijze die bewondering af dwong. In vergelijk met het geen Ajax veertien dagen ge lleden eerder in Axel liet zien, yas als dag en nacht. Temeer ok dat de Belgische vedette Tan Ceulemans van de partij vas. Meer dan dat, hij speelde jsinds de cluboefenperiode voor jde eerste maal een hele wed strijd. Een ontmoeting die hij esloot met een enorme knal, vaardoor de 6-0 eindcijfers op het scorebord kwamen. De eerste verrassing viel al aan het begin van deze wed strijd. Immers het normale volgens het 4-4-2 systeem Voetballende Brugge kwam net drie spitsen - Rosenthal, Brylle en De Gryze - binnen de lijnen. „We hebben gekozen voor deze opstelling om het voor ons iets moeilijker te maken. Nu zijn er veel spelers rond net 16-meter gebied geconcen treerd en dat geeft meer pro blemen. Daarentegen moeten nu ook onze verdedigers meer doen", vertelde Clement van Brugge-kant. Deze opzet gaf van meet af ?an een drukkend Club Brugge te zien. De eerste tref fer liet dan ook niet lang op dch wachten. Ronnie Rosen- hal, afgelopen weekend in Tel Aviv voor twee jaar gecon tacteerd, was de maker na good doorgaan van Querter. Drie minuten later was 0-2. Ditmaal was het De Gryze die Van dichtbij een steekpass van 3rylle omzette in een treffer. Deze twee doelpunten waren de oogst in de eerste 45 minu- en. Een eerste helft waarin Jlohnny Spaans en Stoffel schipper voor de Zeeuwen nog dichtbij een doelpunt kwa llen. In de pauze eiste coach Hou waart meer tempo van zijn mannen. En die extra stap meer was teveel voor de Zeeuwse formatie. „We heb ben gedaan wat we konden, meer zat er echt niet in", oor deelde de Zeeuwse coach Jo de Waal achteraf. Dit doen wat binnen het vermogen lag werd echter niet beloond. Dat de Zeeuwen daar zelf schuldig aan waren, werd duidelijk toen Henk de Nood alleen op doelman Jensen af kon steve nen. Zijn lob ging echter centi meters naast. De hilariteit om deze misser was nog niet over toen aan de andere zijde Brylle van dicht bij zijn inzet eveneens voor langs zag gaan. Ook een mis ser van jewelste. Ondanks deze 'blunders' werd het kort daarna 0-3 door De Gryze na voorbereidend werk van Ceu lemans en Leo van der Eist. De vierde treffer leek kort daarop bijgeteld te kunnen worden. De door Rosenthal versierde strafhoek, ingescho ten door Brylle, werd echter door Ando Langendijk ge keerd. Een prestatie die hem tot de man in de Zeeuwse for matie zou maken. Helaas was hij het eveneens die in de 62e minuut een vrije trap van Leo van der Eist door zijn handen en benen liet glippen. Een smetje in zijn tot dan toe onberispelijk optreden (0- 4). Na deze dreun kreeg Zee land de kans om iets terug te doen. Paul Schipper faalde echter in de afwerking zodat Brugge de 0 vasthield. Bij de Zeeuwen was inmiddels de energie voor een groot deel op gebruikt. De wissel, door de speaker aangekondigd als: 111 Alex Querter van Brugge verschijnt alleen voor keeper John Jasperse, maar zal zijn inzet gekeerd zien. „Crucq is vervangen door de Axelse vedette Fonny Ver- straeten" veranderde daar niets aan. De Axelaar was op geroepen om de zieke Chris Schroevers te vervangen. Frans Schaap liet zich ook ex cuseren en Ron van Dam miste eveneens wegens ziekte. Club Brugge merkte daar weinig van. Via Rosenthal en Ceulemans liep het uit tot 0-6. Dat de Arnemuidense kilome tervreter Henk de Nood nog voor het laatste fluitsignaal van arbiter Bogaart een dot van een kans liet liggen, was eigenlijk jammer. Zeeland kon en mocht dan wel niet winnen, een treffer had het gezien de inzet zeker verdiend. FOTO WIM KOOYMAN Club Brug ge: Philip van de Walle (2e helft Birger Jensen), Hugo Broos (Hinderyks), Mana- dou Tew (Lue Beyns), Frankie van der Eist, Leo van der Eist (Khamal), Peter Creve (Stefan Vereyken), Alex Querter (Audoor), Jan Ceulemans, Kenneth Brylle (Houwaart), Mark de Gryze, Ron nie Rosenthal, coach Henk Houwaart. Zeeuws team: Ando Langendijk, Jaap Meerman, Ruud Cornells, Pieter den Hollander, John Spaans, Stoffel Schip- Waal. Arbiter: Peter Bogaart; grens rechters: Levien de Groote en Ronnie Meeusen. Van onze paardensport-medewerker (NEUZEN - De provin ciale kampioenschappen po p's worden zaterdag aan de sngeweg te Oud-Vossemeer gehouden en de organisatie is handen van de landelijke jvereniging en ponyclub de endrachtruiters. De provin- iale kampioenen die dan naar foren komen mogen deelne- "aem aan de nationale eind- trijd, die zaterdag 6 Septem ber in Berg en Bos te Apel- loorn gehouden wordt. Het treft geen twijfel dat de rinemers in Oud-Vossemeer pun best zullen doen om de ationale kwalificatie af te Swingen. De klassen waarin jr11' kwalificatie te verdienen 'alt zijn: zestallen vereni- ïngs-kampioenschap, acht tien, individuele dressuur lasse Z, springen klasse Z, foltige kampioenschap en best gaande rijpony. Voor dit laat- e onderdeel wordt de natio- he titelstrijd in Utrecht ge houden tijdens de UTV-dagen. 1 Het nieuw ingevoerde sys- iÜuÏ! ,Yoor het zestallen-en fcnttallen-kampioenschap U t kennelijk niet aan de verwachting voldaan, want jet totaal aantal aanmeldin- I n is ten opzichte van vorig niet gestegen. Zes clubs an ingeschreven voor het .stallen kampioenschap, waarvan de Zwinruiters uit Nieuwvliet, Noord-Beveland uit Kortgene (vorig jaar reser ve-kampioen) en Oranjezon uit Vrouwenpolder de beste papieren hebben. In de ru briek achttallen zijn maar twee deelnemers en dat zijn De Schouwseruiters uit Drei- schor in de LM-klasse en de Kleppert] es uit Axel in de Z- klasse. Voor 4e individuele dres suur klasse Z zijn zes deel neemsters. Dat zijn: Marian Jumelet, Sylvia Stoffels, Sandy den Exter, Wilma Beun, Marja Kielman en Nicole Schieman. Deze combinaties hebben één of twee voorselec tiewedstrijden meegereden, waarvan het beste resultaat mede bepalend is tijdens het kampioenschap. Zo heeft Wilma Beun twee eerste plaatsen, Marja Kielman een tweede en een vijfde, Sandy den Exter een tweede, Nicole Schieman een derde en een vierde en was er ook een derde plaats voor Marian Jumelet. Het wijst uit dat er sprake is van een klein krachtsverschil zodat er zaterdag nog fel ge streden zal worden in deze hoofdmacht. Hetzelfde sys teem is ook van toepassing bij de Z-klasse springen. In de ca tegorie D komen zestien deel nemers uit. Ondanks dat aan tal en de twee voorwedstrij den, is er ook hier sprake van een open strijd. De rubriek Voltige heeft dit jaar twee groepen, waarbij ti telhouder Voltige-team Mid delburg van Annet Baas het moet opnemen tegen de nieuwkomer Oranjezon. Te vens is er ditmaal weer de ru briek bestgaande rijpony. Daarvoor kan men zich op de wedstrijddag nog opgeven. 9.00 uur: Individuele dressuur en afdelingsdressuur. 9.45 uur: Parkoers verkennen klasse B en M springen. 10.00 uur: B-springen, B-terrein met barrage; M-springen, A-terrein met barrage en groepsdressuur. 11.00 uur: Voltige-proeven. 11.50 uur: Parkoers verkennen verenigingskam pioenschap springen. 12.00 uur: Verenigingskampioenschap springen A- terrein. 12.15 uur: Parkoers verkennen klasse L, springen B-terrein. 12.30 uur: L-springen met barrage. 13.30 uur: Parkoers verkennen springen klasse Z, A-terrein. 13.45 uur: Z-springen eerste manche. 14.00 uur: Over rijden L-M-en Z-kampioenschap individuele dressuur (de beste drie combinaties in L en M mogen overrijden). 14.30 uur: Shownummers door voltigegroep Middelburg. 14.45 uur: Z-springen tweede manche, aanslui tend barrage. 15.30 uur: Bestgaande rijpony. 16.00 uur: Parade en sluiting. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Sjaak Koole uit Hoek besteeds de zomervakan tie om aan de diverse regionale tennistoernooien deel te nemen. Het is voor hem de enige periode dat hij het racket hanteert, want 's winters is hij volop actief met turnen bezig. Dat was dan wellicht de re den dat hij gisteren conditio neel niet klein was te krijgen, want hoewel Han Matthijssen niettemin met de nodige sprei ding in het spel Koole trachtte kleine te krijgen, gelukte hem dat niet. Sterker nog, Koole wist goed gebruik te maken van het feit dat Matthijssen te weinig druk uitoefende. Koole won dan ook in drie sets: 6-7, 6-1,6-4. De tweede geplaatste in de C-categorie Mark Leenknegt had het daarentegen gemak kelijker. Hij stond slechts twee games af aan Peter Kouwijzer (6-2, 6-0), terwijl ook Dieter Gajewski zich met ruim ver schil ontfermde over Frans van den Hemel, ondanks diens succesvol optreden in het Oostburgse Eenhoorn-toer nooi. Gajewski won met 6-2,6- 0. Henk Jansen uit Sluiskil moet reeds na de eerste ronde het toernooi verlaten. Hij was gisteren niet opgewassen te gen Richard van de Vrie, waarvan hij met 2-6, 6-7 ver loor. Koert van de Akker uit Philippine plaatste zich met zijn overwinning op Leonard Robesin van 6-1, 6-0 als tegen stander van Mark Leenknegt. In de D-categorie is Sjaak Koole eveneens succesvol. Met 6-3, 6-0 won hij van Bert Ho ving en plaatste zich hierdoor voor de kwartfinales evenals Aart van der Sloot die gisteren genadeloos toesloeg met een forse 6-0, 6-1 overwinning op de geplaatste Danny van de Meulenbroecke. Bij de dames-D voegde Sandra Frusch uit Axel zich bij de overige halve finalisten na een zege op Marijke van Driel (6-1,6-2). Resterende uitslagen Heren enkel D; Rolf van Stee-Gerard Jonkman 2-6, 7-5, 6-4. Heren enkel E: Werner Balzereit- Kees van Hese 6-4, 4-6, 6-3, Jaap Goos- sen-Levien Hamelink 6-4, 6-4, Bob van Laere-Frans Hoogerwerf 6-0,6-1. Van onze sportmedewerker DOMBURG - Voor de veertiende keer wordt op donderdag 7 augustus de Badronde van Domburg verreden voor amateurs. Burgemeester Diepen horst lost om zeven uur 's avonds het startschot in de Weststraat. De af te leggen afstand is 90 kilo meter. Bij de 75 vertrekkers bevinden zich heel wat prominenten. Favorieten zijn onder anderen Toon van der Steen, Kees de Nooyer, Pierre Raas, Pe ter Mol, Thijs Fase en Charles de Caluwé, ter wijl ook de momenteel in het Belgische Oostkamp wonende Werner Wieme tot de kanshebbers moet worden gerekend. Verder zijn er diverse Brabantse kleppers van de partij die zich zeker kunnen mengen in de strijd om de bloemen. Van deze prijsrijders noemen we bijvoorbeeld: Ton Akkermans, Nico en Peter van de Klundert, John de Crom, Bob Ra- senberg, Peter Hofland en Twan den Braber. Van onze sportmedewerker WESTDORPE - Op het terrein van de Kreekcrosser werd een wedstrijd onder auspiciën van de BLFCB afgewerkt. Een sportief treffen dat een goed verloop kende. Uitslagen dagrijders 5 jaar: I. Steven van Hauwaert, 2. Björn De- launois, 3. Adrano de Cuyper. 6 jaar: 1. Marcel Verhelst, 2. Ema nuel Hamerlinck. 7, 8 en 9 jaar: 1. Mario Ferket, 2. Tom Claeys, 3. Ro nald Blommaert. 10-14 jaar: 1. Nico van de Voorde, 2. Dominique Goe- degebuer. Meisjes 5 Jaar: 1. Da nielle Dey, 2. Vanessa de Schynkel, 3. Lydia Ferket. 9-11 jaar: 1. Kathy Saey, 2. Anja Vianene. Klasse mentsrijdsters: A: 1. Ann de Koek, 2. Sandy de Pannenmaker, 3. Kelly de Pannenmaker. B: 1. Judith de Mey, 2. Inge Heyvaert, 3. Veroni- que Loge. C: 1. Kim van Loo, 2. Kelly de Koek, 3. Mariska Ver- plancke. D: 1. Cindy Dierickx, 2. Ilse Jeyvaert, 3. Marijke Tresonie. E: 1. Linda de Bruycker, 2. Barbara de Ruyter, 3. Tania Westyn. F: 1. Pascaiien van Cleemput, 2. Grace Sack, 3. Anja Legrand. Klassemen trijders 5jaar: 1. Birger Donie, 2. Jurgen de Maat, 3. Mario de Ritter. 6 jaar: 1. Marco Datthijn, 2. Joost Vanmeerhaeghe, 3. Björn Moentjens. 7 jaar: 1. Wim Vanhijf- te, 2. Ludovic Slagmulder, 3. Luc Bonte. 8 jaar: 1. Heiki de Smet, 2. Filip Westyn, 3. David van Spey- broek. 9 jaar: 1. Timothy Thaets. 2. Van onze sportmedewerker GOES - Zeeuwse jeugdlicen- tiehouders namen in Spijke nisse deel aan de omnium be staande uit een klassements wedstrijd en een puntenkoers. Op het laatstgenoemde on derdeel werd Johnny van Cadsand van de WV Zeeuws Vlaanderen winnaar. Hij ein digde in het totaalklassement bij de 14-jarigen op de derde plaats. Zijn clubgenoten Ricardo de Smit en Jan Deij klasseerden zich respectievelijk als vierde en als tiende. Elfde werd Randy van Gils (Middelkamp) en op de veertiende plaats ein digde Jean Pierre Fortrei (WV Zws VI). Bij de 13-jarigen werd Ronald Lij baart (WV Zws VI) tweede. Van dezelfde verenigingen eindigden Wil- mar van de Berghe en Richard van Cadsand op de vijfde en tiende plaats. Van onze sportmedewerker AXEL - De zaterdag tweede klasser AZW slaat, als prille voorbereiding op de komende competitie, een trainingskamp op in de jeugdherberg Wes- thove te Domburg. Op 7,8 en 9 augustus houdt de selectie van AZVV, onder leiding van trai ner Hans Radt, zich bezig met training ontspanning en door het spelen van enkele vriend schappelijke wedstrijden. Daarmee trekt Hans Radt de lijn door die hij bij zijn vo rige club Corn Boys gezet had. „Om de saamhorigheid te be vorderen," deelt de trainer desgevraagd mede. Donderdag 7 augustus begint het trai ningskamp met een lichte bal training en 's-avonds om 19.00 uur speelt men vriendschap pelijk tegen Walcheren, op het Walcheren-terrein. Ook vrij dag wordt er getraind in de bossen nabij de jeugdherberg en op de velden van de W Domburg. Zaterdag 9 augus tus wordt er opnieuw getraind en zijn er enkele technische en taktische besprekingen. Om 14.30 uur speelt men die dag op het sportpark te Zoutelande een vriendschappelijk duel te gen Meeuwen. Dat is tevens de afsluiting van dit trainings kamp. Tussendoor is er ruimte voor tal van ontspannende ac tiviteiten. Bart Vanhijfte, 3. Daniel van Hou- te. 10 jaar: 1. Loek de Rijk, 2. Bart Claeys, 3. Eddy Coussens. 11 jaar: 1. Dimitri Duytschaevers, 2. Timothy Moentjens, 3. Sven van Kouwen- berg. 12 jaar: 1. Kris de Rudder, 2. Geoffrey Vandamme, 3. Arjan de Mey. 13 jaar: 1. Rini Datthijn, 2. Erwin Sarfaty, 3. Jeffrey van den Daele. 14 jaar: 1. Tom Steels, 2. Piet Boogaard, 3. Peter Vermeire. 15 jaar: 1. Erwin Schijvens, 2. Larry Crombach. Inters: 1. Eric Fjjnaut, 2. Kris Vercauteren, 3. Luc Ver voort. Van onze tennismedewerker VLISSINGN - Het Vlissingse DOS-toernooi, jaarlijks be kend als jeugdtoernooi, kreeg dit jaar uitbreiding met een B-C- en D-categorie. Voor wat betreft de jeugd- categorieën is men de eerste dagen nog volop bezig met de poulewedstrijden, waaraan vandaag een eind komt, waarna men overgaat tot het afvalsysteem. Bij de senioren zorgde MLTC-speler Gillis van de Gruiter voor een verrassende uitschakeling van Nicolai Be- denbecker in drie sets: 0-6,6-3, 6-4. Eveneens in de B-catego rie hielden Jos Verschuure en Marcel Wolfert elkaar lang in evenwicht, maar het was dit maal Wolfert die met de eer ging strijken (3-6,7-5,6-3).Ook in de C-categorie ging de winst naar DOS-speler Marcel Wolfert, waarin hij met 6-4,6- 3 won van Maastrichtenaar Jack Kennis. Wim Jansen, evenals Wolfert spelénd voor eigen publiek, plaatste zich voor de kwartfinales door Frederick Ouwehand met 7-6, 6-3 onder de duim te houden. Bij de dames van gelijkbare sterkte won Elly Cijvat in drie sets van Annemiek van de Mooren (5-7, 6-1, 6-1), terwijl de Vlissingse derby tussen Li- sette Terwiel en Brerida Gil- lesse eindigde in een overwin ning voor Terwiel met 6-4,6-3. In de D-categorie plaatste Middelburger René Montena- rie zich voor de halve finales door met ruim verschil te win nen van René Balvert (6-0, 6- 2). Enkele uitslagen van de gisteren ge speelde partijen in het A-invitiatietoer- nooi te Domburg. Heren enkel: Bernd Wolfschke-Uli Sander 6-3, 7-6, Arnd Hungerberg-Ron Oltmans 6-1, 6-3, Det- lef Hungerberg-Ger de Bakker 6-1, 6-3, Bart Tneelen-Niels Gebraad 6-2, 6-4, Bart van der Feen-Peter Huibregtse 6-0, 6-2, Armando Rodrigues-Frank de Haas 6-0, 6-2. Dames enkel: UIrikfe Kustrop- Nicole Liesenhof 7-5, 6-4, Frederique Balzereit-Anke Völkl 6-2,6-3. Van onze sportmedewerker RENESSE - Ruim zestig ama teurs komen vanavond in aetie tijdens de wielerronde van Renesse. De Zeeuwse top met onder andere Toon van der Steen, Patrick Tolhoek, Werner Wieme en Karei van Goethem gaat het daar opnemen tegen een vooral sterke Brabantse afvaardiging. Uit deze provin cie zijn bijvoorbeeld van de partij: Nico en Peter van de Klundert, Willem-Jan van Loenhout, Rean en Tommy Post, Bob Rasenberg, Twan den Braber en John Leijs. Kwalitatief steekt het ren- nersveld dan ook goed in elk aar in Renesse waar om half zeven het startschot klinkt en waar de coureurs op het 1300 meter lange parkoers 90 kilo meter moeten afleggen. Vakantievissers die naar Duitsland of Oostenrijk gaan om er te vissen zitten daar doorgaans prima. Veel hotels aan beek of meer bezitten langere of kortere delen van het water. Vaak ook worden daar ten behoeve van de ho telgastenforellen in uitgezet. Beekforel, maar vooral de re genboogforel is daarbij po pulair. Niets op tegen, een paar dagen vissen in heldere beekjes met de kans op naast genoemde vissoorten ook vlagzalm, barbeel enz. Veel van dergelijke hotels houden er speciale visarrangemen- ten op na in de maanden september en oktober. Men kan er dan terecht voor een vriendenprijsje, als men 60- 70 gulden per dag all-in ten minste redelijk -vindt. Vis recht verkrijgt men door gaans automatisch als tijde lijke inwoners van het hotel. Alleraardigste vishotelletjes bevinden zich op de grens van Duitsland en Oostenrijk of net in Oostenrijk of Zuid- Duitsland zelf. Gegevens daarover kan men verkrij gen bij het Duitse bureau voor Toerisme en uiteraard dat van Oostenrijk. Hoe anders gaat dat in Ier land, waar het grootste ge deelte van de hotels, gues thouses en farmhouses tot de catagorie: Vissers welkom! behoort. Ongehoord eigen lijk dat men zich niets aan trekt van modderlaarzen, vistuig in de hal en op de gangen. Men vindt er echter weinig terug van de sfeer die de Duitse en Oostenrijkse visstulpen te bieden hebben. De gemoedelijkheid is er, het voedsel eenvoudig maar goed van kwaliteit, maar zeer zel den zal men hier te maken hebben met forel-vliegvis- sers. En zeker niet op die plaatsen waar de oceaan, de meren en de vele Ierse rivie ren voor een overvloed aan respectievelijk zeevis, snoek en witvis zorgt. Dat maakt alles anders, iets minder snoeverig, en staat men zich niet te vergapen aan visjes die nauwelijks de maat ha len (Engeland!). De Ieren hebben het geluk zich niet zo druk te hoeven maken over het vangen van vis. Dat zit voor de witvis wel snor in de gebieden van Lei- trim en Cavan. Het zeevissen is er langs de gehele kust uit stekend (zeg maar bijzonder goed) terwijl ook zalmvissers en forelvissers aardig aan hun trekken komen in de Connemara, Mayo en Done gal. Eigenlijk is de plaatse lijke hoteleigenaar een be langrijke schakel in het ge heel van informatiewinning. Meestal is hij/zij degene die de weg naar de betere stek ken weet en de juiste perso nen kan aanwijzen die er méér van weten! Dat geldt in Ierland maar ook op het con tinent in sterke mate. Groepen Vooral hengelaars die een wat groter gezelschap vor men kunnen veel opsteken van de uitbater van een vis hotel. Wij konden zulks aan den lijve ondervinden bij een Ierse vistrip nabij Sneem gelegen in de wereldbe roemde Ring of Kerry. Het kleine stukje oceaanwater in de Kenmare Bay stelde ons, noodgedwongen onder eigen beheer, vissend met de boot, voor veel problemen. Waar moet men wezen, ivat vingen we gisteren ook weer en waar precies. Dat duurde da- gen...Tenslotte, door schade en schande wijs geworden, beperkten we ons visgebied tot enkele vierkante kilome ters (nóg een aardige slok dat verzeker ik u!). Succes kwam toen via duidelijke peilingen de stekken in kaart werden gebracht. Aanwijzingen van de hoteleigenaar voorkwa men verder het mislukken van een 7-daagse visvakan tie. Bovendien beviel ons het zelf schipper spelen bijzon der, temeer omdat de verant woordelijkheid over de boot elke dag aan een van de vier opvarenden werd toebedeeld. Wie het goed deed werd uiteraard extra gewaar deerd! De score van opvaren den en schipper werd nauw keurig bijgehouden zodat we via een eenvoudige punten telling konden vaststellen wie aan het eind van de week de grootste, de meeste of de meest bijzondere vis soorten had gevangen en on der wiens leiding. Opmerke lijk daarbij was dat er ken nelijk schippers (de tijde lijke dus) waren die de opva renden veel meer vis konden laten vangen dan anderen. Dat waren de actiefste, pre cies diegenen die keer op keer de juiste drift wisten te maken over veelbelovende visgronden...

de Stem | 1986 | | pagina 7