John McEnroe is weer terug '■M Elly Van Hulst sleept Kristiansen naar wereldrecord Pisa neemt plaats in van Udinese Karpov geeft vierde partij op ZEEUWS rovinc ony NAC-STEAUA BOEKAREST OPEN HUIS NAC ROTHENGATTER BIJ EERSTE FORMULE-1 RACE ACHTER IJZEREN GORDIJN: Vroom en Kortekaas geplaatst Tweede Sparta bekert tegen eerste Roda SPORT IN 'T KORT Competitie Frankrijk weer van start 4 f' 4 V 4 4 FC Groningen-Ajax uitgesteld WOENSDAG 6 AUGUi VVCS wil naar rechter stappen Zimmermann wint in Tiel Nijdam op kop in Denemarkenl 1 WOENSDAG 6 AUGUSTUS (vandaag) ZONDAG 10 AUGUSTUS van 14.00 tot 17.00 uur STOCKHOLM (DPA) - Ingrid Kristiansen heeft dinsdagavond tijdens atletiekgaia van Stockholm het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd. De Noorse atlete liep de afstand in 14 minuten en 37,33 secon den. Dat was 10,74 seconden sneller dan het oude wereldrecord, dat sedert 26 augustus van het vorig jaar in handen was van de tot Engelse genaturaliseerde Zuidafrikaanse Zola Budd. Kris tiansen is met 30.13,74 ook houdster van het wereldrecord op de 10 kilometer. De fabelachtige verrichting van de 30 jarige huisvrouw uit Stavanger betekende haar derde wereldrecord binnen vijftien maanden en het dertiende in het huidige seizoen. Op 21 april van het vorig jaar nam Kristiansen het wereldrecord van Olympi sche kampioene Joan Benoit op de marathon over. Ze liep de klassieke afstand in Londen in 2 uur en 21,06 secon den, waarmee ze 1 minuut en 37 seconden sneller was dan Be noit. Na die geslaagde recordpoging ging ze dit seizoen op jacht naar de absolute heerschappij op de lange afstand door aanval len te doen op de 10 en 5 kilometer records. Op 5 juli ijlde ze op de 10 kilometer naar de fantastische tijd van 30 minuten en 13,74 seconden. Dat was liefst 45,68 seconden onder haar eigen vroe gere toptijd. Dinsdagavond stond in het Olympisch stadion van Stockholm, waar sedert 1912 66 wereldrecords werden gevestigd, het record van Budd op de 5000 meter op het spel. Hoewel de omstandighe den door de stevige wind allerminst optimaal waren, zette Kris tiansen door. Elly van Hulst was ingehuurd als tempomaakster te funge ren. Volgens afspraak moest zij tussen de 1200 en 2200 meter als gangmaakster dienen voor de Noorse diesel. Van Hulst hield de pas er goed in. Ze deed meer dan haar werk en nam twee extra ronden voor haar rekening. Na drie kilometer stapte Van Hulst uit de baan. De laatste 2000 meter voltooide Kristiansen solo. Als ideale rondetijd had ze 71 seconden voorzien. Die onderneming was on mogelijk. Vooral omdat ze niet op de hoogte werd gehouden van haar tussentijden en aangewezen was op de speaker. Die was voor haar nauwelijks verstaanbaar. „Dat maakte het wel moei lijker. Maar een grote handicap was het niet. Ik voelde me goed en het ging allemaal van zelf", zei de Noorse, die vrij monter over de streep kwam. 'Huurauto hier ouk een ramp' Door John van Dinther BOEDAPEST - De nieuwsgierige Hongaren die gisteren al een kijkje wilden nemen achter de coulissen van de formule 1 moeten nog even geduld hebben. De bolides bleven nog in de hermetisch afgesloten trucks in het rennerskwartier van de gloednieuwe Hungaroring in het dorpje Mogyorod. Zondag wordt daar de Grand Prix van Hongarije gehouden. Voor het eerst in de historie strijkt het formule 1-leger neer achter het ijzeren gordijn. Twintig kilometer ten zuiden van het nietige plaatsje, in Boedapest, is ook nog weinig te merken van „The best show of the world" zoals Bernie Ecclestone zijn circus noemt. Een enkele affiche op een raam van de sponsorende reisbureau's en een formule 1-auto van het Ita liaanse Minardi-team (De Cesaris en Nannini)in een etalage van een groot warenhuis in het centrum van de Hongaarse hoofdstad is het enige uiterlijke vertoon. De Hongaarse kranten berichten voorlopig nog summier. Wel zijn in de kiosken tal rijke extra-uitgaves met formule 1- verhalen te koop. Coureurs waren er gisteren in de Hongaarse hoofdstad nog nauwe lijks. De Fin Oeke Rosberg ver kende gisteren het circuit en conclu deerde: „Van de eerste tot de laatste kilometer moet je geconcentreerd blijven. Hier moetje strijd leveren", aldus de wereldkampioen van 1982. „Wij, de formule 1-coureurs, zullen onze levensstijl enigszins moeten aanpassen. We zijn gewend op grote voet te leven. Mondain. Hier zullen we ons bescheidener moeten opstel len. Terughoudender." Nederlands enige formule 1-cou- reur Huub Rothengatter had geen moeite zich aan de Hongaarse le vensstijl aan tu passen. Hij huurde een Lada in plaats van een BMW325I die gereed stond bij de luchthaven Ferihegy. „Het is de eerste keer dat ik in het Oostblok kom. Dus rijd ik ook in een Oosteuropese auto. De verhuurder heeft me op het hart gedrukt voor zichtig te zijn, omdat het voertuig pas 9000 kilometer heeft gereden. Het is werkelijk een ramp als je ge wend in Westeuropa een Porsche te rijden. Die Lada lijkt mijn formule 1-auto wel", lachte de Nederlandse formule 1-coureur cynisch voordat hij met gierende banden zijn 'vehi cle' naar de ondergrondse parkeer garage van het Forum Hotel in Boe dapest stuurde. De race wordt zondag door 27 te levisiestations rechtstreeks in 20 landen uitgezonden. Tsjechoslowa- kije, de Sowjet-Unie, Bulgarije en Polen, zenden de wedstrijd van hun kamaraden in Hongarije ook ut. De architect van het circuit, Istvan Papp, kan de race niet bezoeken. Hij had vergeten een vrijkaartje aan te vragen. Ook al zou hij een toegangsbewijs hebben, was hij verhinderd. Vorige maand is hij door zijn werkgever, de Asphalt Road Construction, naar Mauritius gestuurd om toe te zien of zijn plannen voor een 75 km. lange autosnelweg op het eiland in de In dische Oceaan perfect worden uit gevoerd. Bij thuiskomst krijgt hij echter een studioband met de Grand Prix van Hongarije. MILAAN (RTR/SID) - De tuchtcommissie van de Ita liaanse voetbalbond heeft de aanbevelingen van de aankla ger, die het schandaal met verkochte wedstrijden ten be hoeve van de illegale toto on derzocht, dinsdag overgeno men. Udinese werd onder meer schuldig bevonden aan kwa lijke praktijken als het vooraf bepalen van de uitslag en de gradeert naar de tweede divi sie. De club die daarin al uit kwam, Lazio, wordt eveneens een klasse teruggezet. Perugia zakte naar de vier de. De promotie van Lanerossi Vicenza naar de hoogste afde ling werd ongedaan gemaakt. Pisa, op de derde plaats van onderen geëindigd vorig sei zoen en toen nog de werkgever van ex-Ajacied Wim Kieft, en Empoli, vierde in de tweede divisie, nemen de plaatsen in van Udinese en Vicenza in de serie A. De steekhoudende beschul digingen van het arrangeren van zo'n dertig wedstrijden in de vorige competitie hebben officials van zes clubs een schorsing opgeleverd van vijf jaar. 38 anderen, onder wie spelers, kregen straffen, die varieren van zes maanden tot driejaar. Palermo en Cagliari moeten de nieuwe competitie in de tweede divisie beginnen met een achterstand van vijf pun ten. Triestina werd een punt van het totaal van vorig sei zoen afgepakt en begint bin nenkort met vier punten in mindering. In juli werden 54 spelers en funcionarissen in staat van beschuldiging gesteld wegens competitievervalsing. De poli tie, op zoek naar een drugs transactie, ontdekte in januari bij toeval een organisatie die zich bezig hield met het 'rege len' van voetbalduels ten be hoeve van de zwarte toto. Ze ven jaar geleden schrikte de Italiaanse voetbalwereld ook al op door een omkoopschan daal. Paolo Rossi, topscorer van het WK in Spanje, werd toen voor twee jaar geschorst. Overigens is met deze straf maatregelen de affaire nog niet voorbij. In Florence is dinsdag een nieuwe hoorzit ting begonnen tegen de derde- divisieclubs Cavese, Foggia, Reggiana, Salernitana en Car- rarese wegens soortgelijke vergrijpen. UTRECHT (ANP) - Het tweede elftal van betaald- voetbalvereniging Sparta, dat aan het eind van vorig seizoen de districts-beker in West 2 won, speelt in de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker tegen Roda JC. Het eerste elftal van Sparta bëgint het toernooi met een uitwedstrijd tegen Enter Vooruit. De loting werd dins dagavond verricht na de oefenwedstrijd Elinkwijk-FC Utrecht. De Utrecht-speler Ton du Chatinier, die competitieleider Jan Huijbregts hielp, koppelde Elinkwijk aan bekerwinnar Ajax. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij TOP in Oss. Hoofdklasser Sittard. kreeg de derde topploeg, Feyenoord, toegewezen. De eerste ronde wordt in het weekeinde van 13 en 14 sep tember afgewerkt. De loting voor de eerste ronde is: Eind- hoven-FC Groningen, ACV-Wagenin- gen, SC Enschede-NAC, Achilles '29- RBC, AZS-MW, DS '79-Go Ahead Eagles, Rheden-Helmond Sport, Kozak ken Boys-Veendam, Elinkwijk-Ajax, Enter Vooruit-Sparta, IJsselmeervogels- Heracles, Sparta 2-Roda JC, DETO- teaarlem, Cambuur-Den Haag, Noord wij k-Telstar, Barendrecht-PEC Zwolle, Quick Boys-SW, Emmen-AZ, AFC- RKC, Bennekom-Excelsior, De Treffers- Vitesse, Flevo Boys-Fortuna Sittard, Sparta '25-FC Twente, Sittard- Feyen- Geldrop-Willem II, GVW-FC t, DWV-NEC, Heerjansdam-FC oord, Utrecht, '-NEC Den Bosch, TOP-PSV, Vlissingen-WV, Heerenveen-Volendam, Unitas-De Graafschap. Wielrennen DE KOERS van de oude glo riën, voorafgaande aan het profcriterium te Tiel is dins dag gewonnen door Gerard Vianen. Hij was de snelste sprinter uit een kopgroepje van drie, Tino Tabak werd tweede en Cees van Espen der de. Gerben Karstens won tien seconden later de sprint van de groep voor Cor Schuuring en Jo de Roo. PARIJS (AFP) - In Frankrijk is dinsdagavond de competitie in de eerste divisie van start gegaan. Landskampioen Paris SG won thuis met 1-0 van Laval. Bordeaux en Nantes versloe gen met dezelfde cijfers Metz en Lille. Racing Club de Paris, dat fors investeerde, verloor met 1-0 in en van Rennes. Het prestigieuze duel tussen Olympique Marseille en AS Monaco werd voor 55.000 toe schouwers 3-1 voor de thuis club. De uitslagen op de eerste speeldag zijn: Nice-Toulon 2-2, Nantes-Lille 1-0, Ren nes-RC Paris 1-0, Bordeaux-Metz 1-0, Sochaux-Saint-Etienne 3-3, Le Havre- Brest 1-2, Nancy-Auxerre 1-1, Paris SG- Laval 1-0, Lens-Toulouse 1-1, Marseille- Monaco 3-1. STRATTON MOUNTAIN (DPA) - John McEnroe heeft de eerste stap op weg terug naar de wereldtop met suc ces gezet. Na een afwezig heid van zeven maanden maakte de 27-jarige Ameri kaan, die afgelopen week in het huwelijk trad, dinsdag zijn rentree in het Grand Prix-tennis bij het toernooi van Stratton Mountain. McEnroe won in de eerste ronde van de in West-Duits- land wonende Joegoslaaf Marco Ostoja, die op het al lerlaatste moment de Ame rikaan Brian Teacher was komen vervangen, in twee sets: 7-5en6-3. Van een souvereine zege was evenwel geen sprake. McEnroe, die is gezakt naar de zevende plaats op de we reldranglijst, hield zijn op ponent te weinig onder druk en speelde niet erg geinspi- reerd. Hij maakte bovendien tal van fouten en liet maar zelden zijn grote klasse zien. Als zeer positief werd zijn gedrag tegenover de scheidsrechter ervaren door de 9000 toeschouwers. McEn roe hield zijn mond. In de tweede ronde van het toer nooi treft de Amerikaan zijn Peter Fleming, die al jaren zijn vaste partner is voor het dubbelspel. De Oostenrijker Thomas Muster, die afgelopen week einde de op de banen van het Melkhuisje het open Neder lands kampioenschap won, is voor eigen publiek in Kitzbühel de eerste ronde niet zonder moeite doorge komen. Hij moest de eerste set la ten aan de Spanjaard Eduardo Osta. Eenmaal wakker stelde hij snel orde op zaken. De belangrijkste uitslagen van de eer ste ronde zijn: Joaklm Nyström (Zwe)-Jeremy Bates (GBr) 6-3, 6-3 Thomas Muster (Oos)-Eduardo Osta (Spa) 3-6, 6-3, 6-1 Tomas Smis (Tsj)- Carlos Baguena (Spa) 6-2, 6-2 Blaine Willenborg (VSt)-Heinz Günthardt (Zwi) 7-6, 7-6 Lawson Duncan (VSt)- Guillermo Vilas (Arg) 6-2, 6-2 Eduardo Bengoechea (Arg)-Libor Pi- mek (Tsj) 6-1, 6-1 Martin Jaite (Arg)- Tore Meinecke (WD1) 6-2, 6-7, 7-6 Mi- loslav Mecir (Tsj)-Karel Novacek (Tsj) 6-3, 6-4 Andres Gomez (Ecu)- Florin Segarceanu (Roe) 6-3,6-2. Marcella Mesker trekt bij de Nationale Kampioenschap pen in Scheveningen op krukken nog altijd meer be langstelling dan Manon Bol - legraf in tenniskledij. Kampioene Marianne van der Torre en Hellas ter Riet hebben nog een zekere be kendheid, maar er is nauwe lijks iemand, die oog heeft voor Bollegraf. Hoewel de ■y-- -♦ h- m -% Mack is back. In Stratton Mountain versloeg de meest getalenteerde tennisser aller tij den na een afwezigheid van acht maanden de Joegoslaaf Marco Ostoja. - foto ar 22-jarige Gelderse er toch stevig op los sloeg en de veelbelovende Bettina Solle- veld uit Pijnacker met 6-1, 6-2 geen enkele kans liet. Bollegraf, finaliste van vorig jaar, is een laatbloeier van het type Michiel Scha pers. Met eén doel voor ogen: het maximale uit haar ten- niscapaciteiten halen, des noods met veronachtzaming van een aantal niet onbe langrijke handicaps. Dank zij twee Amerikaanse toer- nooi-overwinningen is zij in enkele weken iedereen op de nationale ranglijst voorbij gegaan met inbegrip van de sinds Wimbledon gebles seerde Marcella Mesker. De uitslagen zijn: dames enkelspel: eerste ronde: Karin Moos - Marielle Rooimans 6-3, 7-5, tweede ronde: Ma- non Bollegraf-Bettina Sonneveld 6-1, 6-2, Hellas ter Riet-Brenda Schultz 6- 2, 6-4, Nicole Jagerman-Nicole van Erven 6-1, 6-1 Yvonne der Kinderen- Nicolette Rooimans 6-1, 6-1, Simone Schilder-Jacqueline van Wijk 6-1,6-1, Nanette Schutte-Digna Ketelaar 6-1, 6-0, Marianne van der Torre-Xandra Weller 6-2,6-3. Heren enkelspel: eerste ronde: Mark Koevermans-Harry Noteboom 6-7, 6- 2, 6-4, tweede ronde: Menno Oosting- Rob Simon 6-1, 6-4, Ton Sie-Bjoern Bijster 6-3, 6-1, Marcel Vos-Mare van Eekeren 6-3, 6-2, Tom Nijssen-Roger Warmenhoven 6-4, 7-5, Christian Feenstra-Marc Albert 6-3, 6-3, Johan Vekemans-Jacco van Duyn 6-4, 7-5, Edwin Vissers-Marco Oversteegen 6- 4, 0-6, 6-3, Hendrik-Jan Davids-Henk Burger 6-3, 6-3, Wim Groeneveld- Frank Lapré 1-6, 6-2, 6-2, Chris Ver- meeren-Vincent van Gelderen 7-5, 2- 6,6-1, Maarten Koopman-Stefan Koch 6-1, 6-1, Jan Willem Lodder-T^erk Bogstra 7-5, 6-3, Robert Jan Bierens- Hans Everaars 6-4, 6-4, Ivar de Jong- Paul Dogger 6-3, 6-2, Huub van Boec- kel-Jack Willemen 6-1,6-3. GRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd FC Gro ningen - Ajax, die voor woensdag 20 augustus op het programma stond, is door de clubs in onderling overleg ver schoven naar 14 december. De aanleiding daartoe was betreffende woensdagavond tweeledig. De burgemeester een speelverbod opgelegd we- van Groningen had voor de gens het verhoogde risico. Ajax voelde evenmin iets voor die datum, omdat het Amterdamse elftal liever mee doet aan een toernooi in Ma rokko. Beide partijen waren ,*het daarom snel eens over het Wuits tel. LONDEN (ANP) - Anatoli Karpov heeft dinsdag de vierde pari tij in de schaaktweekamp om de wereldtitel zonder verder tr spelen opgegeven. Wereldkampioen Kasparov leidt na vier pat] tijen met een vol punt: 2 Vi -1 tii Van onze sportmedewerker HULST - „om het voor deelnemers aantrekkelijk» te maken strijden we de: maal in twee groepen. Ee groep trimmers en een cat» gorie toerrenners," aldi Fons van Dorsselaar, pei ningmeester van de T Hulst. Dat de toerclub Hulst alles aan doet om de jaai lijkse 'Vijf uur van Hul: aantrekkelijker te makt voor de deelnemers, is ie dat vast staat. Want naast c rit in lijn, is er een puntet koers en een afvalrit in h programma opgenomen. „Elke renner heeft daa door drie kansen om met et hoofdprijs naar huis te gaa Want niet alleen de algi De tweekamp gaat over 24 partijen, waarbij Kasparov aan een gelijk spel voldoende heeft om zijn titel te behouden. De vierde partij was maandag na veertig zetten afgebroken in een zeer voordelige stand voor wit (Kasparov). In de speelzaal heerste dins dag enige verwarring over de eventuele voortzetting van de partij. Een PR-functionaris verklaarde in de middaguren dat de uitdager de partij had opgegeven. Hoofdarbiter Lo- thar Schmidt was niet van die ontwikkeling op de hoogte, waardoor er officieel nog geen sprake was van opgave van Karpov. Tegen vijf uur be reikte de Westduitser een briefje van Karpov, waarin de Moskoviet zijn verlies erken de. De letterlijke tekst luidde: „Ik geef de partij op zonder verder te spelen". De verzegelde 41e zet van Kasparov was de opmars van zijn witte vrijpion op de a-lijn (a6). De titelhouder had maan dag in zijn tweede optreden met de witte stukken een groot overwicht opgebouwd, dat Karpov rond de dertigste zet dwong tot een onaangename hij e«tl afwikkeling, waarbij pion achter raakte. Na die manoeuvres be| paalde Kasparov zich er zijn voordeel tot de tijdcon| trole vast te houden. In uren tot de tweede zitting hij met hulp van zijn seconl danten het winnende plan uit] kienen. De Armeniër was voorzichtigheid gemaand d<x zijn spel in de tweede partij] Daarin gaf hij met wit del winst in de een na laatste zeil voor de tijdcontrole uit han| den. it Na twee ronden bezetten het toernooi om het open Ne-! derlands schaakkampioen schap te Dieren voorlopig dritj spelers de eerste plaats. De grootste favoriet voor eindzege, de Joegoslavisch; rug Door Rinus kXEL - Club Brugge ie voetbalvereniging [achtergelaten. Het da^ werkte besloten de Br tege op het Zeeuwse Club-trainer Henk Houl sden huiswaarts. „Het wl kampioen Barlov, behaald droom", stelde hij. Club Bij dinsdag een eenvoudige zeg» bezoek was in Yerseke ei] ZÜRICH - Ron Vroom en Theo Kortekaas hebben zich dinsdag op de Oerlikon-wie- lerbaan in Zürich direct ge plaatst voor de finale van de wereldtitelstrijd bij de ama teur-stayers. Nationaal kam pioen Jan de Nijs slaagde daar niet in. Hij werd naar de her kansing verwezen. Net als wereldkampioen Roberto Dotti uit Italië. De uitslagen zijn (de eerste vier van belde manches gaan naar de finale): le manche: 1. Steiger (Zwi) 40 km in 34.33,08 (69,464 km/uur), 2. Colamartino (Ita) op 30 meter, 3. Vroom (Ned) op 150 meter, 4. Kortekaas (Ned) op 180 meter, 5. Stam- bula (WdJ) op 220 meter, 6. Clavadetscher (Lie) op 250 meter, 7. Dotti (Ita) op één ronde, 8. Koller (Zwi) op één ronde. 2e manche: 1. Gentille (Ita) 40 km in 32.55.29 (72.904 km/uur), 2. Koenigshofer (Oos) op 100 meter, 3. Renn (Wdl) op 180 meter, 4. Bielli (Ita) op I ronde, 5. De Nijs (Ned) op 1 ronde, 6. Romanov (Sov) op 2 ronden, 7. Galli (Zwi) op 2 ronden, 8. Garnier (Fra) op 5 ronden. ZEIST (ANP) - De Vereniging van Contract Spelers (WCS) en de Centrale Spelers Raad (CSR) hebben onoverkome lijke bezwaren tegen het te rugbrengen van de eredivisie van achttien naar zestien clubs. De organisaties onder zoeken, via juristen welke ge rechtelijke mogelijkheden er zijn het besluit van het sectie- bestuur Betaald Voetbal onge daan te maken. Nadat Theo van Seggelen tijdens de vergadering de be zwaren van de CSR naar vo ren had gebracht, is maandag al overleg geweest tussen de spelersorganisatie en de 'on dernemingsraad' van het be taalde voetbal. Volgens de WCS en de CSR is het besluit van de KNVB, niet zoals voor geschreven in de reglementen „na behoorlijk overleg met de betaalde spelers en de verte genwoordigers van de WCS en CSR tot stand gekomen". op Knoppert. De Zweed Jo hansson handhaafde zijn ld procent score door Caessen terug te wijzen. Het drieta wordt gecompleteerd doo Leon Pliester, die Peek ver sloeg. De belangrijkste uitslagen uit de tweafc ronde zijn: Knoppert-Barlov (Joe) 0-1 Jacoby (Wdl)- Braga (Ita) K-Vt, Nijboer Kuijf afg Visser-Westerinen (Fin) M Pliester-Peek 1-0, Vanheste-Riemersm» Mt-%, Johansson (Zwe)-Caessens 1-C Zapata (Col)- Alvir (Joe) Van de Sterren-Pieterse Vt-Vt, Van der Heijden De Boer 0-1, Podzielny (Wdl)-Bosman 0, Martinovic (Joe)-Dekker 1-0. Stand aan kop na twee ronden: 1. Barloi kopgroepje van vier rennen Het kwartet was twintig kilo meter voor het einde ontsnapt De uitslag is: 1. Urs Zimmermann (Zw 100 km in 2.19.13,2. Jan van Houwelinge (Ophemert) z.t., 3. Twan Poels (Oeffei z.t ,4. Gerard Veldscholten (Oldeiuai z.t., 5. Jos Lammertink (Wierden) op vissen, beloonde deze ges Zeeland met een goede oef] Het won afgetekend van del provinciale amateurs op een| wijze die bewondering af dwong. In vergelijk met het-J geen Ajax veertien dagen ge leden eerder in Axel liet zien,| was als dag en nacht. Temeer! Dok dat de Belgische vedette! Jan Ceulemans van de partij! was. Meer dan dat, hij speelde] sinds de cluboefenperiode voor] eerste maal een hele wed-1 ma. De Boer, Martinovic, Podzielny o Strijd. Een ontmoeting die hljl Grooten ut. M. Kuijf en Nijboer i+i afj| gesloot met een enorme knal,] waardoor de 6-0 eindcijfers op| iet scorebord kwamen. De eerste verrassing viel al| aan het begin van deze wed- itrijd. Immers het normale] volgens het 4-4-2 systeem| voetballende Brugge kwaml met drie spitsen - Rosenthal,r Brylle en De Gryze - binnen de lijnen. „We hebben gekozen vooil deze opstelling om het voor] TIEL (ANP) - Urs Zimmer mann, derde in de Ronde via Frankrijk, heeft dinsd-j avond het criterium in Tiel ge wonnen. De Zwitser in Italiaans °ns iets moeilijker te maken, dienst won voor 20.000 toe ,Nu zijn er veel spelers rom schouwers de sprint van eei het 16-meter gebied geconcen treerd en dat geeft meer pro-| flemen. Daarentegen moeten nu ook onze verdedigers meeij ioen", vertelde Clement van rugge-kant. Deze opzet gaf van meet ai an een drukkend Cluh e. Peter stevenhaagen (Haarlem) Brugge te zien. De eerste tref- Theo Smit (Zwanenburg) z.t., 8. Johi [er l je+ ri.,n nnu t van der Velde (Kijsbergen) z.t, 9. Hat Uel udn OOK met lanS °1 - -^"uch wachten. Ronnie Rosen-I al, afgelopen weekend in TeD viv voor twee jaar gecon-f ■acteerd, Langerijs (Waddinxveen) z.t., 10. Nic| Verhoeven (Berkel-Enschot) z.t SJAELLANDS (AFP/Ritzai - Jelle Nijdam heeft dinsdai de leiding genomen in Ronde van Denemarken. Nj zijn tweede plaats in de pi loog op maandag won hij dii dag de eerste etappe van Gen] tofte naar Sjaellands ovi 180,8 kilometer. De renner uit de ploeg v: Jan Raas versloeg in de spri heel verrassend Jean-Pai van Poppel van de pk Swerts. Door de tijd vergt ding voor zijn overwinnir nam Nijdam de leiding ove van Hans-Henrik Oersted. De uitslag van de eerste etappe is: 1. Ni; dam (Ned) 180,8 km in 4.40.23 (met vergoeding 4.40.08), 2. Van Poppel (1 z.t, 3. Soerensen (Den) z.t., 4. Capiot (Bé z.t., 5. Thomas (Gbr) z.t., 7. Daams (Nee z.t, 8. Van der Hulst (Ned) z.t, 9. Th nisse (Ned) z.t, U. De Keulenaer (1 z.t., 13. Heeren (Ned) z.t Algemeen klassement: 1. Nijdam 4.45.1 2. Oersted op 0.15, 3. Worre (Den) op 0.1] 4. Peiper (Aus) op 0.20, 5. Sörensen 0.22, 6. Oosterbosch (Ned) op 0.22, 8.1 gers (Ned) op 0.23, 9. Van der Hulst 0.26,18. Hanegraaf (Ned) op 0.32. was de maker na ;oed doorgaan van Querter. Drie minuten later was 0-2] Ditmaal was het De Gryze did 'an dichtbij een steekpass varf Brylle omzette in een treffen Deze twee doelpunten warerl Ie oogst in de eerste 45 minui sn. Een eerste helft waariif Jlohnny Spaans en Stoffel schipper voor de Zeeuwen no J lichtbij een doelpunt kwal len. (ADVERTENTIE) (winnaar Europa Cup I) Met de volledige selectie, o.a.: lovan, Barbulescu, Bubescu, Stoica, Piturca, Boloni, Jordache, Isvan en Turcu. AANVANG: 19.30 UUR Met o.a.: oud NAC - oud Feijenoord op de foto met de NAC-spelers vele attracties voor de jeugd, o.a. goochelaar en clown gezellige terrassen en barbecue live muziek Van onze paardensportmedeiverker -RNEUZEN De proving lale kampioenschappen po] iy's worden zaterdag aan d] .angeweg te Oud-Vossemee] «houden en de organisatie i] n handen van de landelijk] 'jvereniging en ponyclub d] endrachtruiters. De provin] iiale kampioenen die dan naa] oren komen mogen deelne aan de nationale eind_ itrijd, die zaterdag 6 septem ]er in Berg en Bos te Apelf loorn gehouden wordt. Het treft geen twijfel dat d] leelnemers in Oud-Vosseme hun best zullen doen om nationale kwalificatie af (wingen. De klassen waard kwalificatie te verdiene alt ziJn: zestallen veren jngs-kampioenschap, achl a- ten, individuele dressutJ asse Z, springen klasse i 6e kampioenschap en bel .aande rijpony. Voor dit laaf -te onderdeel wordt de natid ale titelstrijd in Utrecht g3 ouden tijdens de UTV-dagel et nieuw ingevoerde sya rhïl n °°r het zestallen-C '^-kampioenschap leeft kennelijk niet aan fcpwa?hting v°ldaan, wal een bff aantal aanmeldii! ff" s ,ten opzichte van vorl )aar niet gestegen. Zes clul aan ingeschreven voor stallen kampioenscha

de Stem | 1986 | | pagina 6