;en taken vers sneller n Rasenberg sponsors Van Laethem kwam moeizaam tot winst {VAN DE VELDE TEGEN WIL EN DANK WINNAAR VAN DRAAI VAN DE KAAI Zoetemelk toont zich genereus Ereklas NK bandstoten vrij zeker naar Eede AGIN A SPORT 1 UITSLAGEN len winnaar Lotto 31 BUIT BLIJFT IN ROOSENDAAL Uitslagi :en wint Carl Lewis komt niet naar Europa Clerc door Dibman en Baljakin ingehaald Barcelona's burgemeester optimistisch over 1992 RBC ontvangt FC Den Bosch INADOR TENNISTOERNOOI SPORT IN 'T KORT Tennis Golf Zeilen Bokser Chavez behoudt zijn wereldtitel Bowling Kaaike Boven boekt winst T14 PAGINA SPORT 2 I het open schaaktoernooi |ft al direct voor verras- Nederlandse favorieten |ag niet in het lichte voor- ende uit te buiten. Ook aan Volman een vol punt Val velt Zoetemelk in Roosendaal pn de buitenlandse kandi. voor de hoofsprijs van gulden moest de Coloni se grootmeester Zapata een remise hard knokken de Nederlandse hoofd- fer Pieterse. De sterke oslaaf Martinovic zag ziek zaakt een tweede zit- te wijden aan het duel Bosman. Nationaal kam- ne Heieen de Greef, de vrouw in het gezelschap, or in de eerste ronde van nes te. Ragen eerste ronde: Pieterse - Ita (Col) 1/2-1/2, Braga (Ita) - pdens 1-0, Alvir (Joe) - Van der en 1/2-1/2, De Boer - Volman 1/2, Dekker - Podzielny (WDI) 1/2, Rini Kuijf - Perez Garcia IWesterinen (Fin) - Van der 11-0, Mulder - Pliester 0-1, Rie- fema - De Zeeuw 1-0, Barlov 1 - Van de Oudeweetering 1-0, nan - Martinovic (Joe) afg, tmans - Blees 1/2-1/2, Berg p) - Van der Heijden 1/2-1/2, neester - Johansson (Zwe) 0- Jierenbroodspot - Hofman 1/2- RCaessens - Booij 1-0, Knoppert lij en 1-0, Van Putten - Grooten J-l/2, Jacoby (WDI) - Etmans 1- iKlip - Nijboer 0-1, Visser - pdde 1-0, Heieen de Greef - heste 0-1, Peek - Van der Werl Door Rob van Deursen ROOSENDAAL - Hij wilde zo graag winnen gisteravond in de zevende Draai van de Kaai in Roosendaal. Het publiek had wereldkam pioen Joop Zoetemelk vooraf zo enthousiast ontvangen, dat de in Frankrijk wonende ve dette iets wilde terugdoen voor zijn bewonde- :aars. Samen met Steven Rooks en Jan Jonkers sprong loetemelk dan ook in de laatste ronde van de 100 kilo- Jteter lange profkoers weg uit een kopgroep van in to taal vijftien man. Daarin wist Zoetemelk mannen als Eric Vanderaerden en de Italiaanse buffel Guido Bontempi, beiden veel sneller in de eindsprint. Zoetemelk, die vorig jaar in -Roosendaal zegevierde met jeen solo, gokte. Misschien kon Ihij Rooks en Jonkers verras sen. Maar het mocht niet zo zijn. Juist namelijk terwijl de renners aan de laatste omloop waren begonnen, druppelde de regen voor het eerst uit de he- 1 nel. Dat betekende dat vooral ;De uitslag van de profs: 1. Johan van de Velde (Rijsbergen) 100 km in 2.14.48, 2. ric Vanderaerden (Belg), 3. Guido Bon- •mpi (Ita), 4. Theo Appeldoorn (Zegge), Frits Pirard (Rucphen), 6. Jac van der >oel (Hoogerheide), 7. Ad Tak (Oud- Jastel), 3. Erik van Lancker (Belg), 9. ïerrie Knetemann (Huijbergen), 10. /laarten Ducrot (Middelburg), 11. Erich dachler (Zwits), 12. Teun van Vliet Baarle-Hertog), 13. Jan Jonkers (Oud- ïastel), 14. Steven Rooks (Heerhugo- vaard), 15. Adrie van der Poel (Hooger- leide), 16. Jos Costermans (Belg), 17. 'heo Smit (Zwanenburg), 18. Frank van iakel (Deurne), 19. Leon Nevels (Thorn), 20. Fons van Katwijk (Oploo), 21. Heddie lieuwdorp (Wemeldinge), 22. Jan van Wijk (Haarlem), 23. Alvaro Pino (Spa), 24 Peter Hoondert (Goes), 25. Herik Lub- >erding (Voorst), 26. Jean Habets (Sint Jeertruid), 27 Silvester Aarts (Kruinin- en), 28. Jan Siemoris (Zundert), 29. Nico monds (Belg), 30. Urs Zimmermann Swits). de bochten levensgevaarlijk werden.En dat nu werd Joop Zoetemelk fataal. Samen met Rooks en Jonkers schoof hij drie bochten voordat de finish bereikt zou worden onderuit. In een klap was het drietal kansloos voor de overwinning, die nu werd opgeëist door Jo han van de Velde. De coureur uit Rijsbergen nam het meeste risico in die laatste krommin gen van de weg en kwam met een lichte voorsprong de laat ste bocht uit. Voldoende om zijn ploeggenoot Vanderaer den en de niet echt aandrin gende Guido Bontempi voor te blijven. Het was een slot van de koers, die de mannen van Wielerpromotion Kaaike Bo ven - de organisatoren - niet verdienden. Gedurende de ge hele wielerdag in Roosendaal was het prachtig weer geweest en die paar regendruppels gooiden op het moment dat de kroon op een jaar werken moest worden gezet, de zaak in de soep. Adrie van der Poel, links, leidt een kwintet renners, dat zich al vroeg in de strijd even liet zien. - foto de stem/dick de boer Johan van de Velde, die niet blij was dat hij op deze manier had gewonnen: „Het blijft al tijd link als het zo op het eind gaat regenen. Niemand heeft er dan eigenlijk erg in dat het glad wordt. En Zoetemelk wilde graag winnen. Hij was bijna bij elke ontsnapping be trokken. En misschien heeft hij wel iets te veel risico geno men. Ik ben op een parkoers dat half nat is niet bang. Ik weet precies tot hoever ik kan gaan. Ik ben de laatste bocht vol doorgegaan en op die ma nier had ik net voldoende voorsprong om Vanderaerden voor te blijven". Met Johan van de Velde kreeg de Draai van de Kaai op de valreep nog een 'goede' winnaar. Immers, de Westbra bander was een van de wei nige Nederlanders, die tijdens de Tour de France een presta tie van formaat neerzette door een rit te winnen en twee da gen in het geel over de Franse dreven te daveren. Het leek trouwens wel of de heren profs gisteravond voelden dat er in Roosendaal op de Kade wat te gebeuren stond. De ze vende editie van de Draai van de Kaai mondde namelijk uit in een onrustige koers met veel ontsnappingen. Aanval len, die zeker in het begin hun oorsprong vonden in een la wine van premies. In totaal konden de heren gisteren 5500 gulden meepikken uit de premiepot en dat wil beroeps- wielrenners nog wel eens in spireren tot daden. Nadat Bontempi, Zoete melk, Pino, Zimmermann en Millar zich in diverse groepjes aan het publiek hadden ge toond kwam de koers na de ze ventiende doorkomst echt op gang. Toen gingen Zoetemelk (hij weer), Habets, Millar, Kemp, Pino, Emonds en Zim mermann aan de haal. Een groep van acht die binnen de kortste keren een voorsprong van rond de minuut bijeen sprokkelde. Een avontuur dat vier rondes duurde. Daarna namen Adrie vander Poel, Ne vels, Van Bakel, Leali en Veldscholten de wacht voor aan over. Die vijf mochten zes toeren 'zwemmen' voordat er orde op zaken werd gesteld. Vijftien man kwamen op kop, waarbij uiteraard Zoete melk, Vanderaerden, Bontem pi, Appeldoorn, Knetemann, Rooks, Van Vliet, Ducrot, Pi rard en Machler. Iedereen zat zich te verheugen op een ge weldige eindsprint tussen Vanderaerden en Bontempi, maar Zoetemelk dacht daar dus anders over. Hij ging met Rooks en Jonkers in de aanval. Het noodlot sloeg echter toe. Van de Velde won en niet Zoe temelk. De vele duizenden langs de kant konden de te leurstelling nauwelijks ver werken. Hun grote favoriet werd door domme pech uitge schakeld. Het applaus voor winnaar Van de Velde was dan ook heel mager fN HAAG (ANP) - De lotto- lletjes rolden in het week- fcde voor één deelnemer for- ijk. De zes juist ge- katste kruisjes leverden de fukkige een bruto prijs op i drieeneenhalve ton. Twee elers deelden de tweede js. I uitslag van uitslag lotto 31 Is: eerste 1 winnaar f. 352.799,70; tweede 2 winnaars f. 75.000,00; derde prys: ^deelnemers f. 1.538,60; vierde prijs: deelnemers f. 27,30; vijfde prijs, 9 deelnemers f. 5,00. Uitslag cijfer- tl 31: 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 ■fers goed: 2 winnaars; 4 cijfers goed; 1 spelers; 3 cijfers goed: 201 spelers; 2 lfers goed: 2.074 spelers. Door Jacques Hendriks tOOSENDAAL - Met zijn tweeën gingen ze de finale in, Edwin lovers uit Roosendaal en Bob Rasenberg, afkomstig uit Ter- heijden. Rasenberg mag dan op papier wei de sterkere spurter zijn, toch wist Rovers met een 'machtspurt' de zege in de thuis wedstrijd te behalen. Het was een lange sprint ussen de tweq, ontsnapte cou- jeurs. Reeds voor de laatste cht ging Razenberg aan, te Vroeg misschien. Winnaar Rovers over de apotheose van een afwisselende, en naar zijn De barse Harmsen weigerde 2;j>en loodzware' koers: „Ra- bevestigen, dat hij zich over inderdaad aan, Ie gebeurtenissen bij Feyen- ^dend °P de veertien. Ik reed ord had uitgesproken. Daar °P de dertien, kon zijn [ebben de sponsors een grote pakken en er vervolgens em in het beleid geëist. „Ik ^er heen gaan eg als Ajax-voorzitter hier et Rovers kreeg de ze (iets over een collega-club. wnde aflevering van de Draai dijn KNVB-pak trek ik in Èn de Kaai een verdiende fceist wel aan", aldus de ™naa" Al vanaf vroeg in de toordhollander, die in het sec- "rs za* hi] goed van voren febestuur betaald voetbal een .maakte h« enkele malen letel heeft. Harmsen liet we- if' ultKva" groepjes renners dat zijn Ajax het afgelo- Probeerden weg te komen pen seizoen de meeste inkom- §reeP van grote pe ten had gehad in het natio-K:.' ale beroepsvoetbal. „Wij j, schermutselingen ebben 8,1 miljoen aan totale *far'" °°k andere lokale fa- nkomsten, sponsoring en re- H -".zoals Peter Hofland, ette. PSV 5,5 en Feyenoord 5,4 IE" Rovers en John Cools n ili oen" danig roerden, leken veertien ronden voor het einde De vergroting van die in- Ke'meute^s v^Thij elk- lomsten buiten recette gaat a h SDelUetie leek on it seizoen bij Ajax plaats vin- «f gn°Pn. Juist op dit moment van be- ikkelij ke rust sloegen Edwin len door de verhuur van sky- jxen. Aan de bouw van de ontvangstruimten wordt in De Meer momenteel nog hard ge- [werkt. De van het buitenland [afgekeken boxen, uitsluitend Ite huur voor geinteresseerden luit het bedrijfsleven, telle»,— Ivier tot tien plaatsen. Per fau- ..l? J _7„ [teuil moet 10.000 gulden (ex- ^"IIUC Vd.il clusief BTW) worden betaald ij Van de 104 plaatsen zijn er 92 x\.öltli)l Rovers en Rasenberg toe. In eendrachtige samenwerking werd in een razend tempo een gat geslagen dat later vol doende bleek om voor de zege te kunnen strijden. Terwijl Rovers met een door de in spanningen getekend gelaat rondreed, haalde Rasenburg de punten binnen voor de lei- dersprijs, die hij na afloop ook in ontvangst mocht nemen. De voorsprong van het duo kwakkelde een beetje, waar door voor het publiek de span ning, halen ze het wel, halen ze het niet, er voortdurend in- bleef. Vooral toen in de 24e van de dertig te rijden ronden Rudy van Vlimmeren, een van de uitblinkers van de dag en de winnaar van vorig jaar, in het tegenoffensief ging. Aan vankelijk gebeurde dat in het gezelschap van de terugge haalde John Cools, Rene Haast en Pierre van Est. In de laatste ronde reed Van Vlimmeren echter brutaal weg van zijn metgezellen. Een knappe in spanning maar het was te laat. Rovers en Razenberg bleven voor, met de bekende afloop. de zege naar Geoffrey Bus uit Helievoetssluis. Hij bleef in zijn eentje het peloton tien se conden voor. - - - Edwin Rovers gaat lachend over de streep. De doorgaans snellere Rasenberg puft meters voor de finish alvast uit van de inspanningen. - foto de stem/dick de boer kopgroep van vier en wist zo de basis te leggen voor haar zege. Bij de nieuwelingen, die de Draai hadden geopend, ging Aan de wedstrijd voor ama teurs ging een koers voor da mes vooraf. Winnares werd de dankzij de Tour de France zeer populair geworden Mieke Havik, de Gerrie Knetemann van het dameswielrennen. Twee ronden voor het einde sprong de renster uit Soest weg uit een vroeg ontstane Amateurs: 1. Edwin Rovers, (Roosendaal), 80 kilometer in 1.58.49, 2. Bob Rasenberg (Terheij- den), 3. Rudi van Vlimmeren (Sint Willebrord), op 18, 4. René Haast (Rijsbergen), op 25, 5. Pierre van Est (Fijnaart), 6. John Cools (Roosendaal), 7. Rik Groot (Fij naart), op 46, 8. Richard Thijs (Et- ten-Leur), 9. Andreas Biletski (West-Duitsland), op 48, 10. John de Crom (Hoogerheide), 11. Toon van der Steen (Bruinisse), 12. Frank Pirard (Breda), 13. Ton Ak kermans (Zevenbergen), 14. Jack Nieuwkoop (Roosendaal), 15. Kees Hopmans (Hoogerheide), 16. Ronny Veeke (Sprundel), 17. Angel PolvcA rosa (Roosendaal), 18. Theo van der Velde (Rijsbergen), 19. Ad Ver- heijen (Oud-Gastel), John Leijs (Oudenbosch). Nieuwelingen: 1. Geoffrey Bus (Helievoetssluis), 40 kilometer in 59.17, 2. Gerard Kemper (Volen- dam), op 10, 3. Raymond Kroon (Oud-Gastel), 4. Ronald van Duu- ren (Rozenburg), 5. Hans Brans (Bosschenhoofd), 6. Robert van Kappel (Made), 7. Marcel Strijker (Kerkenveld), 8. Erik Dekkers (Hoogeveen), 9. Rene Koster (Hoo- geveen), 10. Paul Konings (Roosen daal), 11. Pierre de Bruyn (Andel), 12. Arno Jansen (Soest), 13. Tino Cuijpers (Oudenbosch), 14. Ray- mon Tolhoek (Yrseke), 15. Patrick Diepstraten (Papendrecht), 16. Ar jan de Ridder (Arnemuiden), 17. Edgar van Meer (Oud-Gastel), 18. Mathijs van der Meer (Leeuwar den), 19. Gaby de Winter (Hooger heide), 20. Henny Stok (Sprundel). Dames: 1. Mieke Havik (Soest), 50 kilometer in 1.13.24, 2. Jenny de Smet (Belgie), op 22, 3. Monica de Waal (Gouda), 4. Sabine Floris (Hardinxveld), 5. Monique Knol (Soest), op 31, 6. Connie Meyer (Vlaardingen), 7. Hanneke Lie- verse (Hillegom), 8. Monique de Bruijn (Hoogland), 9. Corry Tim mermans (Den Bosch), 10. Petra de Bruyn (Nieuwkoop), 11. Jolanda Cools (Sommeldijk), 12. Sandy Lut- ke-Schipholt (Den-Haag), 13. Hedy Matwew (West-Duitsland), 14. An- neken Barrie (Sittard), 15. Linda van der Berg (Amsterdam), 16. Ag nes Dussart (België), 17. Cora Beks (Wouw), 18. Jacqueline Alting (Ze venbergen), 19. Anita Kruse (Lis- se), 20. Petra van Tilburg (Halste ren). verkocht. tomen aan een toernooi in uitsland en zal volgend jaar partij zijn op een toernooi in sn. De organisatie in Gro- draait nu alleen voor de verblijfskosten van beide ot een sluitende begroting te zijn in Groningen over twee tienduizend toeschouwers Het vorig jaar bezochten toeschouwers het toernooi, r waren toen 16.000 kijkers [laardoor leed de organisatie rlies van 35.000 gulden. Het mma: vrijdag (19.00 uur) im United - Dynamo Dres- .00 uur FC Groningen - KV en. Zondag (18.00 uur): wed- im de derde plaats; 20.00 uur: AMOS (AFP) - De Neder landse wielrenner Michel Za- noli heeft de Ronde van Abi- «01 in Canadese staat Quebec Wwonnen. De wereldkam- P'o< n bij de junioren werd in afsluitende achtste etappe, criterium over 36 kilome- vierde. De etappe werd gewonnen aoor de Fransman Laurent Jalabert, die in het eindklasse ment tweede werd met vier seconden achterstand op de renner uit Wilnis. Richard LUppes, ploeggenoot van Za- «oli en winnaar van het zilver Sr het wereldkampioen- schap in Marokko, eindigde in «et eindklassement als derde. ■hLSff etappe 1 Jalabert (Fra) conden S minuten en 35 se- BH'1.^èXt130,iZanoU ^cheI Zano" <Ned> fwt (FralÏÏ, a eli2 secon<ten, 2. Jala- toi.,5Nsie°LVa,^rack(vst)°p HOUSTON (REUTER) - De Amerikaanse atleet Carl Le wis heeft zijn komst naar Europa afgezegd. Het sprint kanon liep een maand geleden een knie-blessure op, die vrij dag na een estafetteloop tij dens een atletiekgala in zijn woonplaats Houston weer ver ergerde. Lewis liet zondag het verspringen schieten en neemt tenminste een maand rust. Hij mist hierdoor de wedstrijden in Boedapest, Zürich, Berlijn en Keulen. „Ik had graag in Europa willen starten, maar ik vind het belangrijker dat mijn knie weer helemaal in orde komt. Volgend seizoen zijn de we reldkampioenschappen in Rome en dan wil ik fit zijn", verklaarde de winnaar van •vier gouden medailles tijdens de Spelen in Los Angeles, die operatief ingrijpen niet uit sloot. „De enige manier om uit te zoeken wat er precies met mijn knie aan de hand is, is door er in te kijken". Lewis liet verder weten, dat hij de atletiek na de Olymp- sche Spelen in 1988 voor gezien houdt. „Dat wordt mijn be langrijkste jaar, omdat het mijn laatste zal zijn". DORDRECHT (ANP) - Oud wereldkampioen Iser Koeper- man heeft op de nieuwste we reldranglijst dammen de eer ste plaats behouden voor Harm Wiersma. De grootste sprong maakte de drievoudige kampioen van de Sovjetunie, Alexander Dibman, van de tiende plaats naar de derde. Ook Aleksander Baljakin steeg twee plaatsen en pas seerde zowel Rob Clerc als we reldkampioen Anatoli Gant- warg. Sovjetgrootmeester Mi chael Korenewski verspeelde zijn derde positie en kwam ne gende gelijk met Jannes van der Wal te staan. Namen de Nederlandse spe lers begin dit jaar nog acht van de eerste dertig plaatsen in, dit keer hebben zich nog slechts zes landgenoten bij de beste dertig spelers gehand haafd. Opvallend was de grote sprong van de Surinaamse kampioen Eduard Autar van de 36e stelling naar de dertien de. De wereldranglijsten dammen zijn: A-ranglijst heren: 1. Iser Koeperman (VS) 2432 punten; 2. Harm Wiersma (Ned) 2417; 3. Alek sander Dibman (Sov) 2415; 4. Alek sander Baljakin (Sov) 2405 5. Rob Clerc (Ned) 2398; 6. Anatoli Gant- warg (Sov) 2396 7. Nicolai Mits- janski (Sov) 2388 8. Wadim Wirny (Sov) 2386; 9. Michael Korenewski (Sov) en Jannes van der Wal (Ned) 2385; 11. Michael Korchow (Sov) 2358; 12. Guntis Valneris (Sov) 2350; 13. Eduard Autar (Sur) 2343; 20. Gérard Jansen (Ned) 2319; 22. Hans Vermin (Ned) 2316; 26. Auke Scholma (Ned) 2304. B-ranglijst heren: 1. Ton Sijbrands (Ned) 2457 punten; 2. Joeri Zeisman (Sov) 2320; 3. Mocodou N'Diaye (Senegal) 2316. A-ranglijst dames: 1. Zoja Sadowskaja (Sov) 2394 punten; 2. Helena Altsjoel (Sov) 2386; 3. Olga Lewina (Sov) 2365); 8. Karen van Lith (Ned) 2310; 9. Petra Polman (Ned) 2304; 11. Lenie Toonen- Geurts (Ned) 2263; 12. Mieke Heit- meier (Ned) 2259. „Ik ben er van overtuigd dat onze kansen nog steeds groot zijn. Wij zijn de wedloop naar de Spelen van 1992 als eerste begonnen en sindsdien hebben we geen terrein verloren", al dus De Nadal. In zijn ogen is Parijs de zwaarste concurrent voor Barcelona. Amsterdam, Bel grado, Brisbane en Birming ham hebben zich eveneens kandidaat gesteld. In Spanje wordt vermoed dat twee gege vens in het voordeel werken van de Catalaanse hoofdstad: De Olympische Spelen waren nooit eerder in Spanje. Daar naast is het in Barcelona 500 jaar geleden dat Columbus vanuit die stad Amerika ont- BARCELONA (DPA) - De burgemeester van Barcelona gaat er van uit dat zijn stad de organisatie van de Olympische Spelen in 1992 krijgt toegewezen. Maandag zei burgemeester Joaquim de Nadal dat intussen 75 van de 89 stemgerechtigde leden van het Internationaal Olympisch Comité Barcelona bezocht hebben. RUUD BROUWERS uit Tete- ringen behaalde een mooie overwinning in het amateur- criterium van Almkerk, mee tellend voor het Bies- boschklassement. JOS GE VERS uit Rijsbergen werd ze vende in Almkerk. JOHAN VAN BAAL uit Breda behaalde in de liefhebbers- koers in Almkerk een tweede plaats. Hij bezette een vijfde plaats in de eindrangschik king van een koers te Hoog vliet. Van onze sportredactie ROOSENDAAL - RBC oefent vanavond (dinsdag) tegen ere- divisionist FC Den Bosch. Het duel op sportpark De Luiten begint om 19.00 uur. De Roosendaals eerste divi sionist zal in de volgende op stelling uit de startblokken vliegen; Brugel in de goal, Pij pers, Van Ham, Mario Mole naar en Kerstens in de .verde diging, Johan Molenaar, Brood en Van Bijsterveld op het middenveld, Bastiaansen, Voets en Van der Laan in de aanval. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Willy van Laethem kwam in zijn openingspar tij in het Ador Tennistoernooi moeizaam tot winst. Zijn tegen stander Eddo Lokken uit Hoek verraste hem volledig in de eer ste set, maar Van Laethem herstelde zich tijdig om daarna defi nitief toe te slaan in het vervolg van de partij (2-6 6-3 6-4). Terneuzenaar Aart van der Sloot pakte in de eerste ronde flink uit tegen zijn opponent Jan de Putter. Hij gunde hem slechts één game (6-0 6-1) en plaatste zich hierdoor tegen over de vierde geplaatste Danny van de Meulenbroecke. Bovenin het schema verloor Harry Hilbrink kansloos van Bennie Langeraert (6-0 6-0), die met deze overwinning zich plaatst tegenover favoriet Ed ward Bleijenberg. Eveneens op het D-schema bij de heren boekte Wim Nijsse een forse 6- 1 6-1 overwinning op Frank de Ridder. Op het schema bij de D-da- mes versloeg de Belgische Ma ria van de Walle met 6-3 6-4 Sabina de Ridder en plaatste zich hierdoor bij de laatste vier, waarin zij het moet opne men tegen favoriete Ria Ster- renberg. In de E-categorie bij de hé ren vestigde Gerard Jonkman de aandacht op zich door met 6-1 6-4 te zegevieren over Stam, terwijl ook Harry Hil brink en Rudi Smet goed wa ren voor overwinningen en zich daardoor plaatsten voor de kwartfinales. Hilbrink on dervond de nodige problemen met Michel van Avermaete, die hem tot drie sets dwong (5- 7 6-2 6-1) en Smet versloeg met 6-2 6-3 Ronnie Roctus. In de E-categorie bij de da mes zijn de halve finalisten reeds bekend. Monique Roctus won met 6-2 6-2 van Jannie Faas en de Denise Termont bleek te sterk voor Francien Pieters (6-4 6-0). Enkele uitslagen: heren en kel E: Michel van Avermaete - Bart-Jan Ruules 3-6 6-3 6-3, Kees van Hese - Marc Elliott 6-1 6-3, Rudi Smet - Jan de Putter 7-5 6-3, Levien Hame link - Jan van Strien 3-6 6-2 6- 1, Verberkmoes - Hans Loffler 6-1 6-0. Dames enkel E: Jac queline de Bliek - Ria van Waes 6-3 6-4, Ellen Lambert - Anique Thomaes 6-0 6-3. Van onze sportredactie ROOSENDAAL - Wereld kampioen Joop Zoetemelk maakte voor de start van de zevende Draai van de Kaai in Roosendaal gisteren een groots gebaar. Via de ronde krant hadden de toeschouwers Zoetemelk verkozen tot de meest populaire renner. Dat leverde de Franse Nederlan der een premie van 700 gulden op. Zoetemelk nam dat bedrag echter niet aan en liet het geld gewoon in de wedstrijd als premie verrijden. Het bedrag werd uiteindelijk gewonnen door Eric Vanderaerden. DE AMERIKAANSE Melissa Gurney heeft in San Diego een internationaal tennistoernooi voor dames gewonnen. Gur ney, die niet geplaatst was, ze gevierde in de eindstrijd met 6-2, 6-4 over haar landgenote Stephanie Rehe. Het toernooi was gedoteerd met een prij- zenbedrag van 75.000 dollar (175.000 gulden). De zeventien jarige winnares streek 13.000 dollar op. wordt gehouden. De 27-jarige Wouters uit Heerhugowaard zegevierde in de voorronde met 1270 pins uit zes games. De eerste plaats bij de teams was voor landskampioen Goes. Het finaletoernooi, dat is gedo teerd met een prij zenbedrag 40.000 gulden, wordt be schouwd als het sterkste van Europa. DE EERSTE race in het open Europees kampioenschap zei len in de Dart-Catamaran werd maandag gewonnen door de Engelsman Robin Smith. Cees Bloemendaal, lange tijd eerste, finishte als tweede. dekte. Het IOC stemt op 17 ok tober over de Olympische Ste den van 1992. MONACO (Reuter) - De Mexi caan Julio Cesar Chavez heeft in Monaco zijn wereldtitel in het zwaarvedergewicht (vol gens de WBC-versie) behou den. Chavez won op punten van de Amerikaanse uitdager Rocky Lockridge. DE AMERIKAAN Tom Kite heeft zondag het golftoernooi van Oak Brook, dat deel uit maakt van het Amerikaanse circuit, gewonnen. Kite maakte op de laatste dag een achterstand van zeven slagen ongedaan op de koplopers Da vid Frost en Fred Couples. Er moest een extra hole worden gespeeld om de winnaar te be palen. De golfer uit Texas ver diende met zijn overwinning 90.000 dollar (ruim 200.000 gul den). JOHN Wouters, Ben Grui- zinga en Fred Willems hebben zich vrijwel geplaatst voor de finale van een internationaal bowlingtoernooi, dat op 24 augustus in Scheveningen ROOSENDAAL - De zevende Draai van de Kaai mag finan cieel als zeer geslaagd worden beschouwd. Gisteravond be zochten naar schatting tussen de 25 en 30 duizend mensen de profkoers in Roosendaal. De organisatie had zesduizend toeschouwers nodig om quitte te spelen. Verwacht wordt dat er een winst wordt geboekt van een kleine ton. Voorzitter John Hertogh: „Dat geld zul len we gebruiken om de kwa liteit van het rennersveld van dit jaar ook volgend seizoen te handhaven". Van onze biljartmedewerker EEDE - Het is vrijwel zeker dat de biljartvereniging BCD, die tegenwoordig gehuisvest is in Aardenburg, het nationaal kampioenschap ereklas band stoten krijgt toegewezen. De finitief is de toewijzing van het nationaal kampioenschap extra klas libre voor de jeugd, dat de biljartvereniging Hof van Eede uit Eede op 23 en 24 mei mag houden. Aanvankelijk zou BCD, in het kader van het eerste lus trum, de nationale titelstrijd triathlon toegewezen krijgen. De voorkeur van BCD ging uit naar het nationaal bandstoten, maar Doesburg kreeg, van wege het 75-jarig bestaan van de biljartvereniging aldaar, de voorkeur. Doordat die vereni ging dit kampioenschap te ruggaf aan de KNBB kwam BCD weer in de markt en kreeg de toezegging dat, in dien de wedstrijdzaal de goed keuring van de technische commisie kan wegdragen, maar dat lijkt geen struikel- punt, men die eindstrijd van 23 tot en met 26 oktober mag or ganiseren. Die eindstrijd zou dan in de zaal van het Hof van Eede, te Eede, gehouden wor den.

de Stem | 1986 | | pagina 7