fraude )enen? 'WSW'ers beter laten doorstromen' Politie peilt de behoefte aan meer infiltratie-teams Kamervragen over F okker-onderhoud vliegtuigen Iran Trekker-trek 25% korting toonzaalmodellen. Wim van Velzen kandidaat voorzitter CDA Uit België gevluchte gedetineerde nu in Maastrichtse cel LUBBERS ONDERGRAAFTAFSPRAKEN MET VVD IN REGEERAKKOORD: Forse groei van illegale hondenhandel Miskleun Meubeiy^ekOisterwijk DINSDAG 5 AUGUSTUS 1986 PAGINA 3 BINNENLAND1 E®STEM commentaar Nederlander verdacht van moorden Spanje Tijdelijk op slechts enkele Onderzoek naar oorzaak diarree Schutterij zaait paniek in Limburg Overslag haven Amsterdam gestegen DE GRAAF OVER SOCIALE WERKVOORZIENING EN NORMALEBANEN: T5 PAGINA 2 T28 4. r Jesident Ortega - fotoap Amerikaanse invasie zijn land. Nicaraguaanse onder- lister van defensie, Joa- Cuadra, heeft zondag Igd dat regeringstroepen af begin 1986 2745 op- Idelingen hebben gedood |dat verhoogde Ameri- se steun aan het verzet I verspilling van geld is |at 'de contrarevolutie strategische nederlaag' It geleden. (RTR/AFP) ering mag geen reden de ontvanger(ster) met a argwaan tegemoet te len", zegt Divosa. Een be iscode en opleiding moe- straks bijdragen aan het I arkomen van uitwassen, oor de Belangengroepe- Benadeelde Bijstands- luwen (BBB) blijft de so- e rechercheur of bijzon- •e controleur vooralsnog iral een 'gluurder'. Verha- over controle op over- den aan de lijn en pos- ide rechercheurs voor de r zijn niet verzonnen, zo jkt uit een rapport dat een iuw via een beroep op de t Openbaarheid Bestuur OB) in handen kreeg. alkenburg, vanuit de aktijk in Bergen op Zoom: e hanteren de Kroonjuri- rudentie. Dat is niet in eer instantie bet tellen van denborstels, maar het ar buiten toe voorkomen' economische eenheid. Je int grenzen leggen in je on- rzoek. Wij doen bijvoor- ld geen onderzoek in de urt, bij familie of kinde- •n. Je hoeft iemand zijn le- n niet onmogelijk te ma in. Maar posten met een to? Ja, dat zou kunnen. En ik kijken hoeveel over hem- in er aan de lijn hangen? Dat is overigens niet aan controleur voorbehouden, t kan al in een eerdere fase an het onderzoek plaats- iebben". Ook mr. Boerwinkel acht osten voor de deur wel eoorloofd: „Tja, het lijkt al- imaal een beetje in de sfeer an de karikatuur te liggen, aar ik weet dat het gebeurt in er zijn natuurlijk recher- iheurs bij met dat terrier- chtige - in ieder geval mag len er geen maanden mee loorgaan en de ethiek moet erbieden dat iemand zich in n woning wil 'inpraten', ik ind het zeker niet van zó'n inorm belang dat mensen erj nachts voor van hun bed ;elicht moeten worden". In Velsen worden deze me- hodes niet gebruikt. Van-der ,ubbe: „Ik vind het nogal merkwaardig dat de hulp-, verlener alleen op kantoor tijden beschikbaar is en diej sociale rechercheur blijkbaar; wel kans ziet om voor dag er.j dauw ergens te gaan staanj posten". (ANP) dediging tegen vijandelijks raketten mogelijk maakt! Reagan kan het SDI-wateiJ dat hij uit de rots heeft slagen niet meer stopper*] zegt Warnke. „Maar hij mof' in feite helemaal opnieu»| beginnen. Hij moet tegen t onderzoekers zeggen: ga rug naar jullie tekentafekj want ik ben niet geïnterf seerd in een verdediging systeem dat slechts gedeelte lijk werkt. Ik wil een volkoj men bescherming tegen bin nendringende kernraketter| Ik wil iets dat de nu bei staande afschrikkingstakj tiek compleet kan vervan| gen." Warnke maakt zich tolk van vele deskundige1] die van oordeel zijn dat i onvolmaakt nucleair verdej digingsschild in de ruinw het vraagstuk van de waj penheersing volkomen oHj overzichtelijk maakt. blijven tamboereren op SDI dat niet volmaakt is,1 volgens Reagans critici gevaarlijk, werkt het wa-| trouwen alleen maar in hand en bevordert daardö de wapenwedloop. Dat Ronald Reagan daa] anders over denkt is, na 1' bekend worden van wat1 in zijn brief aan Gorbatsj'] staat, meer dan duidelijk t worden. Het lijkt er op dat Reag'l wil ontwapenen door zich -j wapenen. UTRECHT (ANP) - De Neder landse politie is bezig met een inventarisatie van de behoefte aan meer infiltratie-teams. Infiltratie van 'undercover'- agenten in het criminele mi lieu, in het politiejargon pseu- dokoop geheten, wordt nu nog slechts toegepast door de Am sterdamse politie en op be perkte schaal door de Rijkspo litie. Uitbreiding van het aan tal infiltratie-teams zou tot een betere aanpak van de zware, georganiseerde mis daad kunnen leiden. In Am sterdam zijn er gunstige erva- ringen mee opgedaan. Eind vorig jaar gaf minister Korthals Altes (Justitie) for meel het groene licht voor nieuw beleid met betrekking tot politie-infiltratie in crimi nele kringen. Om de behoefte aan meer pseudokoop-teams bij de politiekorpsen te peilen wordt nu een landelijke en quête gehouden. Dit onderzoek, dat ook be doeld is om mogelijke bezwa ren bij korpsen tegen infiltra tie als politie-activiteit te in ventariseren, wordt gehouden door de werkgroep Pseudo- koop van het ministerie van Justitie. In november worden de resultaten verwacht. Voor de coördinatie van pseudokoop-activiteiten wordt gewerkt aan de opzet van een landelijk bureau, dat ondergebracht zou kunnen worden bij de CRI, de Centrale Recherche Informatiedienst. Dit bureau zal een ondersteu nende rol krijgen bij werving, selectie en opleiding van agen ten, het registreren en analy seren van infiltratie-acties en de ontwikkeling van een 'un dercover-handboek'. Van een oneer verslaggevers HILVERSUM - De inspectiedienst van de Ne derlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren constateert een forse groei van de ille gale hondenhandel in ons land. De dienst schat het aantal honden dat illegaal wordt verhan deld op vele duizenden per jaar. Alle hondenrassen worden illegaal verhan deld. Een aantal zaken die in de legale handel verplicht zijn, worden door de illegalen nau welijks nageleefd. De handelaren hebben geen vergunning en de bedrijfs-outillage voldoet niet aan de eisen die de Rijksdienst voor Vee en Vlees hiervoor heeft opgesteld. Ook de op brengst uit de handel wordt niet opgegeven aan de fiscus. Volgens de inspectiedienst komt het ook voor dat de honden 'wit' worden gewassen, door ze aan de legale handel te slijten, zodat de dieren worden ingeënt. De honden worden hierna teruggekocht, omdat de legale handel vaak afhankelijk is van toelevering van hon den uit de vrije markt. De Dierenbescherming raadt het publiek aan om bij de aanschaf van een hond vooral te vragen naar de vergunning, het hondenpas poort en de inentingspapieren. De oor-tatoeage geeft aan dat de hond is geregistreerd. Commerciële omroep kansloos Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Minister-president Lubbers ge looft niet dat de komende kabinetsperiode een commerciële omroep - een stokpaardje van coalitiepartner de VVD - van de grond komt. Hij schrijft dat in het zomernummer van het partij blad van het CDA, 'CD-Actueel'. Volgens hem worden in het regeer-akkoord zoveel voorwaarden aan com merciële radio en tv gesteld, dat geen zendgemach tigde daaraan zal voldoen. Lubbers schrijft in een soort matie van zijn tweede kabinet •verantwoording' over de for- dat de media-paragraaf zeker 'een pluspunt voor de WD' is. In dat regeer-akkoord staat dat als drie bestaande zendge machtigden samen willen gaan werken als commerciële omroep dat mogelijk is. 'De andere kant van de medaille is', aldus de premier, 'dat er zulke scherpe voorwaarden geformuleerd zijn dat dat op een lege huls lijkt'. Het regeerakkoord stelt dat tenminste drie van de huidige A-omroepen de bereidheid moeten hebben om het pu blieke bestel te verlaten om commerciële televisie op een net mogelijk te maken. Deze omroepen kunnen na een overgangsperiode van ander halfjaar geen aanspraak meer maken op hun aandeel uit de omroepbijdragen of uit de STER-opbrengsten van de niet-commerciële netten. Als slechts twee A-omroe pen commerciële omroep wil len gaan bedrijven, zal het ka binet de mogelijkheid onder zoeken om een van de televi sienetten gedeeltelijk com- Premier Ruud Lubbers. mercieel te laten exploiteren, - foto de stem/johan van gurp zo staat in het regeerakkoord. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De D66-Kamer- leden Eisma en Engwirda wil len weten of Iraanse militai ren de Fokkerfabrieken in Woensdrecht hebben bezocht en als dat zo is, waarom ze dan een visum hebben kunnen krijgen. Die vragen zijn gisteren schriftelijk gesteld aan de mi nisters Van den Broek (Bui tenlandse Zaken) en Van Eekelen (Defensie). Fokker heeft een F-27 vliegtuig van de nationale oliemaatschappij van Iran in onderhoud. Volgens Fokker is er alleen een technicus van het Iraanse bedrijf aanwezig voor toezicht en zou het toestel niet ingezet worden voor militaire doelein den. Zoals bekend is Iran al jaren verwikkeld in een oorlog met buurland Irak. De Iraanse luchtmacht heeft een schreeu wend gebrek aan vliegtuigen, zodat aangenomen wordt dat alles wat vliegt in het land in gezet kan worden voor de oor logvoering. Eisma en Engwirda willen dat ook weten van de minis ters. Als het toestel gebruikt wordt voor oorlogsdoeleinden dan zouden de militairen geen toestemming hebben mogen krijgen naar Nederland te ko men, omdat ons land zich dan zou mengen in de oorlog. HET eerste kabinet Lubbers maakte haast met de samenvoeging van kleuter- en lagere school tot de nieuwe basisschool. Die moest op 1 augustus vorig jaar starten, ook al waren veel scholen er nog helemaal niet klaar voor. Maar die basisschool kwam er. Toen al was een groot aantal ouders en leerkrachten in Neder land, dat vreesde dat de invoering van die basisschool ten koste zou gaan van de specifieke verworvenheden van het kleuteron derwijs. Het begint er nu naar uit te zien, dat ze gelijk zullen gaan krijgen. Omdat er niets meer te bezuinigen viel op de salarissen, heeft de tweede editie van het kabinet Lubbers en dan meer specifiek onderwijsminister Deetman kennelijk koortsachtig gezocht naar toch nog een mogelijkheid om op de post onderwijs te korten. En die is dan gevonden in een beperking van het leerlingental. tr komen binnenkort voorstellen van het kabinet om met in gang van 1987 vierjarigen uitsluitend aan het begin van het schooljaar (1 augustus) tot de basisschool toe te laten. Wie arJ?aj.ari9 wordt, moet wachten tot het volgend schooljaar. Dat evert 220 miljoen gulden op en kost tegelijk 3000 onderwijzers - leraren heten ze tegenwoordig - hun baan. Het kabinet haalt daarmee een oude norm van stal 'het te laat jarig zijn die in het onderwijs tot de grijze oudheid behoort en ook uitsluitend verdient 'onderwijsgeschiedenis' te blijven. Waren in net verleden daarvan de zesjarigen de dupe, ditmaal zijn het de kleuters die het gelag moeten betalen. k^nderwjiskundig is een dergelijke maatregel een miskleun, wnaeren die er aan toe zijn om naar school te gaan, moeten aaartoe in de gelegenheid worden gesteld. Die horen niet op grond van het simpel 'te laat jarig zijn' een half of heel jaar te Ho machten Dat onderwijsprincipe klonk ook steeds door in e met bellen, rinkels en gele koffertjes gevoerde campagne bij a av°enn9 yan de nieuwe basisschool. De wil tot bezuinigen is hetopri k ar9ument om een dergelijk principe om zeep te HET reizend straattheater Boulevard of Broken Dreams, dat de afgelopen dagen voorstellingen heeft gegeven op het Vrijthof in Maastricht, is door Justitie gisteren toestemming geweigerd naar Den Bosch te vertrekken. Verkeersschout J. Bardoul blijft op het standpunt staan dat de als trekkers voor circuswagens gebruikte tractoren niet op de openbare weg mogen komen. Zij voldoen niet aan de wettelijke bepalingen en de remmen zijn niet in orde. De tractors moeten door vrachtwagens worden vervangen of het hele wa genpark van Boulevard of Broken Dreams moet met behulp van diepladers worden getransporteerd. De ar tiesten ondernemen op de foto een poging om op man kracht de stad Maastricht te verlaten. - foto anp BARCELONA (ANP/DPA) - De Spaanse politie houdt de 18-jarige Nederlander H. van D. vast, die wordt verdacht van moord op Wim Vis (27) en Michiel Kuyper (24) bij de Spaanse kustplaats Cambrils. Volgens de Nederlandse consul is de Spaanse politie zeer terughoudend met het verstrekken van informatie. Plaatselijke kranten melden dat de moord wellicht te ma ken heeft met drugshandel of andere onderwereldpraktij ken. De aangehouden verdachte dreef samen met Vis in Cam brils bij Tarragona de bars 'Rotterdam' en 'La Jungla'. Van D. ontkent iets met de moord te maken te hebben. De twee slachtoffers werden vrijdagavond laat door de po litie gevonden in de villa van Vis nadat buren hadden ge klaagd over stank. De licha men waren overdekt met steek- en schotwonden. (ADVERTENTIE) Roosendaal. Dr. Brabersstraat 24,01650-69142, (koopavond vrijdag). Oisterwijk. Heusdensebaan 65,04242-19012, (koopavond vrijdag). Hulst (Z.V Absdaalseweg 1. 01140-11498. (koopavond vrijdag). AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse GG en GD gaat van ongeveer tweeduizend Amsterdammers de ontlasting onderzoeken. Dit gebeurt in het kader van een onderzoek van de hoofd stedelijke GG en GD naar de oorzaken van infecties van het maag-darmkanaal die tot diarree leiden. De komende drie weken zullen 4.000 ontlas tingmonsters, twee van iedere onderzochte Amsterdammer, worden bekeken. Het onderzoek vormt een onderdeel van een project waarmee de hoofdstedelijke GG en GD twee jaar geleden is begonnen. Via telefonische en quêtes is Amsterdammers ge vraagd of zij last hadden ge had van diarree in een be paalde periode. Dit deel van het onderzoek is verricht sa men met de Rotterdamse GG en GD. In 20 tot 30 procent van de gevallen is de verwekker van diarree gevonden. Meestal zijn dit bacteriën, zoals de salmo nella. Van een onzer verslaggevers ECHT - De politie van Echt heeft voortijdig een einde moeten maken aan de schiet wedstrijden op het schutters feest van de bond Eendracht, dat door de schutterij St. An- tonius in Slek-Echt was geor ganiseerd. De reden: de kogels die de negentien' deelnemende schut terijen afvuurden volgden een levensgevaarlijke baan en kwamen in bewoond gebied terecht. In één geval verwondde een kogel een Echtenaar die in zijn tuin stond te werken, in an dere gevallen richtten de loden projectielen schade aan ruiten en daken van woningen aan. Toen de politie daarover ge alarmeerd werd door in pa niek geraakte Slekkenaren is de organisatoren te verstaan gegeven dat de wedstrijd ge staakt moest worden. Volgens de politie waren alle gebruikelijke voorzorgs maatregelen getroffen en stonden de schietbomen zelfs 250 meter verder van de meest nabij gelegen woningen dan de verplichte 750 meter. Waar schijnlijk heeft de harde wind de schutters parten gespeeld. AMSTERDAM (ANP) - De overslag van goederen in de Amsterdamse haven heeft de eerste zes maanden van 1986 een groei van meer dan 16 pro cent te zien gegeven ten op zichte van dezelfde periode van 1985. De eerste helft van 1986 om vatte de overslag 15,5 miljoen ton, tegen 13,3 miljoen ton in het eerste half jaar van 1985. Deze cijfers zijn gisteren door het Amsterdamse Gemeente lijk Havenbedrijf bekend ge maakt. Vooral het vloeibare massa goed, zoals mineralen en eet bare oliën, gaf een sterke toe name te zien. In de eerste zes maanden van dit jaar ontving de Am sterdamse haven 2.165 zee schepen met een totaal van bijna 16 miljoen brutoregister- ton. Van een onzer verslaggevers DEN BOSCH - Wim van Velzen, voorzitter van het CDA- Brabant, is één van de serieuze kandidaten voor het voorzitterschap van het landelijk CDA. Die post is vacant gekomen door de benoeming van Piet Bukman tot minis ter van Ontwikkelingssamenwerking in het kabinet Lubbers-II. Van Velzen, Rotterdammer van origine en top-ambte- naar op het ministerie van Onderwijs, volgde een paar jaar geleden Ton Wagemakers op als voorzitter van het Brabantse CDA. Van Velzen, die in Waalwijk woont, heeft lange jaren een werkkring in Den Bosch gehad. De kans bestaat voorts dat C. Dubbelman uit Hooge Zwaluwe, thans se cretaris van het CDA-Brabant, binnenkort wordt be noemd tot secretaris van het landelijk CDA. Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT - De Maastrichtse Officier van Justitie, mr. Van Hilten, is er vast van overtuigd dat de 26-jarige Maastrichte naar Robbie G. alsnog veroordeeld kan worden voor zijn aan deel in de roofoverval op de pastoor van Leut. De pastoor is tij dens de overval, in november '83, gekneveld en overleed korte tijd later. G. is voor zijn daad door de rechtbank in Tongeren in april van dit jaar veroordeeld tot 20 jaar dwangarbeid. Van die jaren heeft hij nog maar een klein gedeelte uitgezeten: vorige week donderdag wist G. te ontsnappen uit de gevan genis van Leuven, waar hij vast zat. Na overleg met zijn advo caat, mr. Moszkowicz sr. uit Roermond, heeft G. zich zater dagmiddag vrijwillig gemeld bij de Maastrichtse politie. DEN HAAG (ANP) - Werkne mers in de sociale werkvoor ziening zouden in de toekomst meer dan tot nu toe moeten kunnen doorstromen naar normale arbeidsplaatsen. Staatssecretaris De Graaf (Sociale Zaken) wil nagaan hoe dat het beste kan, zo blijkt uit een brief die hij gisteren aan de Sociaal-Economische Raad (SER) heeft gestuurd. Hij reageert daarmee op een advies dat een SER-commissie vorig jaar heeft uitgebracht. Die commissie benadrukte dat de belangrijkste doelstelling van de Wet Sociale Werkvoor ziening (WSW) moet zijn men sen met een handicap door middel van betaald werk in hun onderhoud te laten voor zien. Doorstroming naar een arbeidsplaats buiten de WSW zou volgens het advies slechts een positief bij -effect zij n. Dat laatste gaat De Graaf niet ver genoeg. Hij wil de doorstroming naar een nor male arbeidsplaats duidelijk als (sub)doelstelling in de wet vastleggen. Het beleid is er immers op gericht gehandi capte werknemers zoveel mo gelijk in het normale arbeids proces op te nemen, aldus De Graaf. Hij wijst in dit verband op de Wet Arbeid Gehandicapte Werknemers die per 1 juli is ingegaan en die bedrijven en instellingen er, vooralsnog op vrijwillige basis, toe wil bren gen minimaal drie procent van de werknemers uit gehandi capten te laten bestaan. De grotere nadruk op de doorstroming zou volgens de staatssecretaris kunnen bete kenen dat voor bepaalde cate gorieën mensen die een beroep doen op de sociale werkvoor ziening niet, zoals thans, het bieden van werk onder aange paste omstandigheden de eer ste doelstelling moet zijn, maar de doorstroming naar werk onder normale omstan digheden. Zo zal er een nieuwe 'doelgroep' ontstaan. Vanaf dat moment zit hij weer vast, nu in een Maastrichtse politiecel in afwachting van de dingen die komen gaan. Vast staat dat hij morgen wordt voorgeleid. Mr. Van Hilten: „Het is in derdaad zo dat iemand niet tweemaal voor hetzelfde ver grijp kan worden veroordeeld. De zaak ligt nu echter anders. De verdachte heeft namelijk na zijn veroordeling de opge legde straf niet ondergaan. Bovendien was de opgelegde straf nog niet definitief, hij was namelijk in hoger beroep gegaan." Voorts geldt voor mr. Van Hilten het spreekwoord 'ge lijke monniken, gelijke kap pen': „De mede-verdachte van de roofoverval is in Nederland veroordeeld tot in eerste in stantie vier en in hoger beroep vijf jaar. Ik heb dan ook het vaste voornemen G. te vervol gen. Het zal een interessante rechtszaak worden," aldus de Officier van Justitie. Mr. Moszkowicz wil alleen maar een 'voorlopige oordeel' geven. „Voor zover ik nu kan nagaan kan G. niet in Neder land worden vervolgd. Nie mand kan tweemaal voor het zelfde vergrijp veroordeeld worden. Het zou de eerste keer zijn in mijn 30-jarige prak tijk," aldus de raadsman. Af en toe komen er vakantie gangers terug die zich slechts mopperend uitlaten over hun tijdelijke verblijf in het bui tenland. „Verschrikkelijk", zeggen ze. „Elke dag mooi weer. Elke dag weer naar dat strand". Terug in Nederland werden ze op hun wenken bediend. Net hadden ze hun caravan voor de deur gezet of een meester lijk onweer barstte los! Wat zullen ze genoten hebben van die gemene donkere lucht, die oprukte uit het zuid-wes ten. Van de striemende plens bui, de mokerslagen in de he mel en de hagelstenen, de blokken ijs, de straten en ter rassen die blank stonden. Maggie Thatcher heeft toch niet zo erg genoten van de Ge- menebestspelen. Er waren meer demonstranten dan deel nemers en Maggie pinkte me nige traan weg (met haar goede pink). Ze heeft nu besloten toe te ge ven. Zo ongeveer voor het eerst in haar politieke loopbaan. Er moet nu toch iets gebeuren te gen Zuid-Afrika. Betekent dit het einde van de IJzeren Dame? Neemt ze op een nacht de boot naar de Falkland-eilanden om daar in anonimiteit op haar dood te wachten? Het zal wel niet. Ze blijft een onwrikbare ijsberg, deze Mar garet Gletcher. Vakantiegangers die van slecht weer houden, kunnen altijd bij haar terecht. MERIJN Incident op Zestienhoven EEN 30-JARIGE Rotterdam mer heeft gistermiddag op de luchthaven Zestienhoven voor enige consternatie gezorgd door een agent van de lucht- havenpolitie te bedreigen met wat achteraf een alarmpistool bleek. Hij loste tevens een schot met het wapen. De man is overmeesterd door een re chercheur en een medewerker van de havendienst. Irt de hal van het vliegveld waren op dat moment zeer veel mensen aanwezig. Het motief voor het optreden van de man is de po litie nog onduidelijk. Avebe-steun DE REGERING is alleen be reid het in zware schulden verkerende aardappelconcern Avebe voor de laatste keer de helpende hand te reiken als de andere betrokkenen zoals banken en boeren dat ook doen. De regering wil dat de 5.000 boeren die Avebe van aardappels voorzien, het be drijf gedurende drie jaar een extra bijdrage van tien mil joen gulden jaarlijks geven. Als blijk van goede wil zouden de banken die Avebe geld heb ben geleend tien miljoen moe ten kwijtschelden. In totaal heeft het concern bij banken en overheid zijn schulden la ten oplopen tot 700 mij oen gul den. Vluchtelingenbaby VIER DAGEN nadat zij zich bij de marechausse op Schip hol als asielzoekster had ge meld, heeft een 19-jarige Af ghaanse vrouw gistermorgen in het VU-ziekenhuis in Am sterdam het leven geschonken aan een zoon, Viky. Moeder en kind maken het uitstekend. Het paar, dat vermoedelijk af komstig is uit Karachi in Pa kistan, heeft met de KLM ge reisd. Het paar beschikte bij de marechaussee niet meer over grens- en reisdocumen ten. Bejaarde mishandeld EEN 80-JARIGE inwoner van het Friese Noordwolde is door twee overvallers mishandeld met een koevoet. De bejaarde man is in het ziekenhuis opge nomen met een ernstige hoofdwond en een beenbreuk. De twee mannen dwongen de bejaarde eerst zijn hond op te bergen en eisten geld. Het slachtoffer zei dat hij dat niet had, waarna hij werd vastge bonden en met een koevoet be werkt. De bejaarde man werd vervolgens in de kelder van zijn eigen woning gesmeten.

de Stem | 1986 | | pagina 3