Dave Cameron klasse apart I Stefanie Rottier maakt indruk Heek kwijt CONCOURS HIPPIQUE BRESKENS Zege Nely Wondergem Koewacht verrast Breskens |Van Doorn op weg naar titel Wielersport Van Gastel- Van der Bijl nemen leiding over SPORT 4r MAANDAG 4 AUGUSTUS 1986 T2 PAGINA SPORT 5 ►spanning K-strijd cc-klasse IN STRATENLOOP HAAMSTEDE LOTTO CIJFERSPEL BELGISCHE LOTTO DUITSE LOTTO SPEL 77 BRESKENS - In het concours hippique te Breskens waren ondermeer wedstrijden opge nomen die als voorselectie golden in de klassen Z-dressuur, springen en mennen voor de pro vinciale kampioenschappen. GOEDE ZEEUWS-VLAAMSE INBRENG IN EENHOORN-TOERNOOI VETERANEN TENNISTOERNOOI GROEDE UITSLAGEN Westduitse waterpoloërs sterk in Athene IN NK CROSS SPORT IN T KORT [Gastel en Cor van d(, strijd in de strijd on Iepen om de leiding j, 1st Muller en Henk vat Bcuit de Vlietskade be-j feerd uitvielen. nche: 1. Janssen/Geurts-VaJ ■Van Gastel/Van der Bijl, 3' ^ms/Verhagen, 4. V3n Goch, (Schijndel/ EML-MaicoO, 5 iDe Bresser, 6. D.J. Muilen pn (Holten/VMC-Honda). inche: 1. Van Heugten/VaJ (Amersfoort/EML-Folan), 3 fel/Van der Bijl, 3. Van Goch) 1,4. Timmermans/Verhagen, 3 |Van der Venne (Berghareivl yfl), 6. Bakens/Bax. ment: 1. Van Gastel/Van dei nten, 2. Timmermans/Verha. ie Vries/De Bresser 59. lin de strijd om het Nederlaag, fischap na zeven van de achi Ben: 1. Van Gastel/Van der Bijl »n, 2. Van Goch/Hurkmans 473' prmans/Verhagen 451, 4. Mul. [Heek 436, 5. Bens/De "Wilg .-Maico) 396, 6. Janssen/ pan Kessel 349. (AFP) - Na de voor. wedstrijd op de Citadel Itmen is dit weekeinde dt tig in de strijd om dt [dtitel cross 500 cc-klasst ip gestegen. Het verschil de nummers één (dt Javid Thorpe) en drie (dt André Malherbe) be- t slechts vier punten (281 Ii 277), met alleen komendt ig de wedstrijd in Lu- >urg nog te rijden. Daar- n bevindt zich dan nog dt Eric Geboers met 27f en. |b cross in Namen werd be-l st door een andere Belg] [ges Jobé. Hij zegeviert eide manches, beide keret Geboers en Malherbe. Jo- !lom hierdoor tot de vierdt [ts in de WK-rangschik- maar zijn totaal van 26! ten zal vermoedelijk niel )eg verhoogd kunnen wor. voor de titel. Thorpe kor op tegen de Belgisch pnacht. Hij kwam niel der dan de vijfde en dt •de plaats. 'e Nederlander Kees vas] Ven speelde geen rol van ïkenis. De coureur uit Ba- werd in de eerste mancht ide en verbeterde zich inde de manche met Iats. Hij is vijfde in de strijd| de wereldtitel met 203 pun- itslagen: eerste manche: 1. George (Bel) Kawasaki, 2. Eric Geboers Honda, 3. André Malherbe (Bel:, ■da, 4. Leif Persson (Zwe) Yamaha,5 jrid Thorpe (GBr) Honda, 6. Kurt Ni I (GBr) Kawasaki, 7. Mervyn Anstif |r) Kawasaki, 8. Rob Andrews (GBr Ivasaki, 9. Corrado Maddii (Ita) Ka- laki, 10. Kees van der Ven (Ned IM; tweede manche: 1. Jobé, 2. Ge- Lts, 3. Malherbe, 4. Thorpe, 5. An- Jws, 6. Nicoll, 7. Persson, 8. Anstie, S i der Ven, 10. Maddii. nd WK: 1. Thorpe 281 punten, 2. Ge- Lrs 278, 3. Malherbe 277, 4. Jobe 261,5 ut der Ven 203, 6. Persson 190, 7. Hakar Llqvist (Zwe) Yamaha 143, 8. Nicol I, 9. Andrews 64,10. Mark Spence (lef I'M 54. Van onze atletiekmedewerker I HAAMSTEDE - De Brit Dave rameron. lopend voor de ver- Sng PAC uit Rotterdam ,akt wel eens af naar het Zeeuwse land. Begin dit jaar wist hij nog de Goese Wallen- loop te winnen. Ook in de tien kilometer lange stratenloop van Haamstede liet hij weer zijn neus zien. Lang hebben i trouwens zijn medelopers dat lichaamsdeel niet gezien, want al vrij vroeg in de wedstrijd hadden ze het nakijken. De enigen die nog wat te genspartelden waren Rien van der Wilt van Clytonius en Er- win Nederlof van Sliedrecht Sport. Beiden lagen bij de eer ste van de drie passages al op een tiental seconden. Achter het duo Van der Wilt-Nederlof kwam een groepje bestaande uit Henk Cijsouw, Johan de Vlieger, Frank Kooman, Rian van de Broeke en Jan de Wilde door. Daarachter 'thuisatleet' Simon Blom. Cameron, die maar voort- dieselde, had geen problemen om in het toeristische Haam stede te zegevieren. Daarach ter gooide Rien van der Wilt, onlangs nog tweede in Dom burg achter Jonh Vermeule, zijn metgezel Erwin Nederlof los, om opnieuw de tweede plaats in beslag te nemen. Henk Cijsouw, niet lopend voor eenm Zeeuwse club, maar toch Zeeuw, legde beslag op de vierde plaats. Bij de ve teranen zegevierde geheel vol gens de verwachtingen Ad Tierie, terwijl Jopie Daane in deze door Delta Sport georga niseerde loop de eerste dame was. Uitslag heren: 1. Dave Cameron, PAC Rotterdam 10 kilometer in 32.07.2,2. Rien van der Wilt, Clytonius 32.36,9, 3. Erwin Nederlof, Sliedrecht Sport 32.39.6, 4. Henk Cijsouw, Sprint 33.06.5, 5. Frank Kooman, Dynamo 33.12.3, 6. Jan de Wil de, AV'56 33.15.8, 7. Rian van de Broeke, Marathon 33.21.5, 8. Johan de Vlieger, Marathon 33.26.1, 9. Simon Blom, Delta Sport 33.40.7,10. Bert Hartogh, Marathon 33.46.0, 11. Jan Borremans, Achilles 34.24.11, 12. Rien de Wilde, 34.27.1, 13. Ad Courtin, 34.37.0, 14. Jaap Oele, 34.44.0, 15. Kees van Koeveringe, allen AV'56 34.48.1. Veteranen: 1. Ad Tierie, Dynamo 33.54.4, 2. Helmuth Vercammen, Marathon 35.05.8, 3. Cor Peute, Dynamo 35.10.1. Da mes: 1. Jopie Daane, Marathon 40.01.7. 11-16-19-29-41 pervegetal. 35 lelnemers: 496.742. inleg: 2.227 425.0CI jzenbedrag: 1.133.861,93 ■6-0-7-2-7 es -21-22-31-36-42 iservegetal: 29. ikernummer: 5127395 feeinemers: 2.096 662, inleg: 257.717.01 anken, bijna 14 miljoen gulden. >32-33-35-44-47 lervegetal: 40 I 3-6-9-0-9-2-6 HELDEN-BERINGEN - Met twee overwinningen een vijfde plaats was motor crosser Gert-Jan van Door* de grote winnaar van de zes' cross in de strijd om het Ne derlands kampioenschap in d" 250 cc-klasse. Van Doorn verj grootte in Helden-Beringd zijn voorsprong in het klasst ment op zijn concurrente Henk van Mierlo en Leo Cotff< bee met respectievelijk twaat en achttien punten. Uitslagen: eerste manche: 1. Gert-M van Doorn (Veghel-Honda), 2. Willie v*l der Laar (Milheeze-Honda), 3. Ste%L Kluytmans (Gemert-Kawasaki), 4. helm Palthe (Wierden-KTM), 5. EPJ Looman (Zelhem-Maico), 6. Theod<*i Bouchee (Geldrop-Honda); tweede m*5 che: 1. Van Doorn, 2. Leo Combee ("Wotf drichem-Honda), 3. Theo Eggens (HoOe halen-Honda), 4. Henk van Mierlo (V$j horst-Honda), 5. Henk Fraterman I Krim-Honda), 6. Bouchee; derde mi che: 1. Van Mierlo, 2. Eggens, 3.Comb? 4. Buddy van Harsel (Ammerzoden-# wasaki), 5. Van Doorn, 6. Van der Laar Dagklassement: 1. Van Doom 81, 2. gens 69,3. Van Mierlo 63. Stand NK na zes van de acht weds# den: 1. Van Doom 487, 2. Van Mierlo 3. Combee 447, 4. Eggens 334, 5. Fra^ man 279,6. Bouchee 250. Lieveke Geossens oppermachtig Van onze paardensportmedewerker In de Z2-dressuur toonde de 21-jarige Terneuzense secretaresse Lieveke Goossens zich met Silver, rij dend voor het Axelse Oranjeruiters, veruit de sterk ste. Met maar liefst zes punten voorsprong eindigde zij voor Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland. Hiermee heeft zij zich een goede uitgangspositie ver worven voor de provinciale kampioenschappen die zaterdag 16 augustus in het West-Brabantse Willem stad gehouden worden. Ook in de Z-klasse springen was de aandacht gericht op de voorselectie tijdens dit door de Zwinruiters uit Nieuwvliet en De Haringruiters uit Biervliet georganiseerde concours. In die categorie liet de 27-jarige Harold Cornelissens uit Ka- pellebrug van zich spreken. Toen Sandy den Exter met Orkaan de Normandie van Noord-Beveland - winnares tijdens de eerste voorselectie te Bruinisse - twee fouten maakte en acht strafpunten kreeg waren de kansen voor Cornelissens gunstig. Hij reed een rustig parkoers, maar kon niet vermijden dat ook hij eenmaal in de fout ging. Vier strafpunten, het deerde niet, want de eerste plaats kon hem niet meer ontgaan. Beiden de len nu de eerste plaats voor de provinciale eindstrijd. Piet Huige met Salerno van de Weelruiters staat tweede en Lenet Sandee met Thyfoon van Noord-Beveland bezet de derde plaats. Laatstgenoemde kon niet van start gaan, van wege kreupelheid van Thy foon. Het concours hippique te Breskens verliep vloeiend op het recreatiepark Schoneveld. „We hopen dat hierin een jaarlijks vervolg zit. Hier of in de buurt. Hoewel het hier ons uitstekend bevalt. Schoneveld is pas overgegaan in handen van paardenliefhebber dr. P. G. Vonk-Groenekan, en dat geeft ons veel vertrouwen, liet Anton Stoffels, de woorvoer- der van het organiserende co mité weten. Uitslagen: Ring 1 achttallen klasse L: Zwinruiters, Nieuwvliet. Klasse M: Zwinruiters. Ring 1 individuele dressuur kiase M2:1. Emmy de Koeyer met Topsy, 2. Bram Cambier met Natacha, beiden Oranjeruiters; 3. Anna Lauret met Uit- landia, Zwinruiters. Ring 2 dressuur klasse B: 1. Marja Kielman met Arusha, Oranjeruiters; 2. Bram Franken met Zeus, Oranjezon; 3. Ingeborg de Gucht met Cortinus, Luctor et Emergo. Ring 3: 1. Els Schotvanger met Beauvivant, Oranjeruiters; 2. Gerard van Rooyen met Sam, Zwinruiters; 3. Ina Nijssen met Alex, Luctor et Emergo. Ring 4 dressuur klasse L: 1. Ineke Goense met Verdi, Weelruiters; 2. Lutina van de Bijl met Zanita, Bru; 3. Miranda de Jonge met Norano, Zwinruiters. Ring 5: 1. Arianne Hanse met Vital, Schouwseruiters; 2. Chantal aan de Wiel met Toscaan, Hon- teruiters; 3. Alexandra van der Peyl met Amara, Zwinruiters. Ring 6: 1. Tineke Kam met Tamar, Walcheren; 2. Mar- greet Boor met Theresia, Westelijk- Schouwen; 3. Eppo Roovers met Radette, St.George. Ring 7 L2: 1. Peter Klaasse met Winnetou, Walcheren, 2. Eppo Roo vers met Imble Boy, St.-George; 3. Tan- neke Kayser met Troubadour, Zwinrui ters. Ring 8 L2-dressuur: I. Annet Quist met Narfi, Zwinruiters; 2. Anita de Kok met Zuidenwind, Oranjeruiters, 3. Sjaak Boonman met Rebecca, Vlaandertserui- ters. Ring 8 Ml-dressuur: I. Suzan Mal corps met Zorussa, Zwinruiters; 2. Lies- beth Kodde met Oiseau, Weelruiters. Ring 9 Ml-dressuur: 1. Mare Broodman met Thelma, 2. Anja Boidin met Urba- nus, beiden Zwinruiters, 3. Elianne de Feyter met Tuncan, Luctor et Emergo. Ring 10 Zl-dressuur: 1. Liesbeth Rui- saard met Tamara, Zuid-Beveland; 2. Lieveke Goossens met Verona, Oranje ruiters, 3. Ingrid Beens met Silvester, Vossereyers. Ring 10 Z2-dressuur: 1. Jan Meyers met Mr. Abgar, Oranjezon; 2. Marina de Fouw met Ticardo, Walche ren. Voorselectie Z2-dressuur: 1. Lieveke Goossens met Silver, Oranjeruiters; 2. Kees Tendijk met Boy, Zuid-Beveland; 3. Marina de Fouw met Ticardo, Walche ren; 4. Linda Goense met Sianetty, Weel ruiters; 5. Centien Krijger met Urgento, Zuid-Beveland. Voorselectie mennen klasse Z: 1. Christiaan Provoost met Vio la, Oranjezon; 2. Adrie Louwerse met Zephyr, Scheldestad; 3. Nicoline Vos met Tramenta, Oranjezon; 4. Teun van de Bijl met Tom, Oranjeruiters; 5. Peter Hanse met Sunny, Schouwseruiters. Springen klasse B: 1. Nancy de Roo met Kommaardoor, Zuid-Beveland; 2, Diana Bril met Pegasus, Zwinruiters; 3. Jan Brasser met Wanda, Vroonruiters. Spin- gen klasse L, na barrage: I. Izaak van IJ zeren met Telstar, Weelruiters; 2. Jet Heyse met Sigini, Gouwe Reyers; 3. Hans Wieringa met Uleva, Weelruiters. Sprin gen klasse M, na barrage: 1. Mare Brood- Lieveke Goossens van de Axelse Oranjeruiters op Silver, overtuigend winnares van de Zl- dressuur in Breskens. man met Thelma, Zwinruiters; 2. To Pi ca vet met Rex, Luctor et Emergo; 3. Paul Rohrbach met Wolad, Oranjeruiters. Voorselectie springen klasse Z: 1. Harold Cornelissens met Amon, Hulst; 2. Sandy den Exter met Orkaan de Normandie, - FOTO WIM KOOYMAN Noord-Beverland; 3. Simon den Exter met Bergerac, Rij-en Jachtvereniging Ridderkerk. Door Kees Hamelink OOSTBURG - Goede pres taties van de Zeeuws- Vlaamse deelnemers ston den centraal in het Oost- burgse Eenhoorn tennistoer nooi. Sterke optredens van zowel Coen Dobbeleir als Mark Albers in de B-catego- rie, maar ook Stefanie Rot tier uit St. Jansteen die zich in de hoogste categorie da nig weerde, maar in de C- categorie de titel wist bin nen te halen. De meest in het oog lo pende partij als slotstuk van het succesvol tennisevene- ment, was zeker het duel in de C-categorie bij de heren tussen Axelaar Menno van den Hout en Alain Pot uit Hilvarenbeek. De spelers waren goed tegen elkaar op gewassen, maar het meest Kenmerkende van deze strijd was naast het score verloop de sportieve onder linge strijd tussen beide fi nalisten. Reeds vanaf het begin van dit due] was er sprake van een gelijk op gaande strijd, waarbij geen serviceverlies optrad tot aan de stand 3-3. Van den Hout moest toen toezien dat zijn opponent de service doorbrak, en enig concentratieverlies was er daarna de oorzaak van dat Van den Hout tegen een 3-5 achterstand aankeek. Vlot kwam de Axelaar, die zich dit seizoen voor het Terneu zense Animo aanmeldde, te rug na een 0-40 stand in de game, zette hij niettemin een 6-5 voorsprong neer op het scorebord. Een tie-break moest evenwel de beslissing brengen. Met 7-4 pakte Van den Hout de winst in de eer ste set, maar dat betekende in geen geval de capitulatie van zijn tegenstander. Ook deze dwong in de tweede set Van den Hout tot een tie break, die hem nu wel de winst opleverde: 7-1. Ook de derde set speelde Pot gere geld met voorsprong, het geen tot uiting kwam in de eindstand met winst voor Pot: 6-7-7-6 6-4. In de C-categorie bij de dames had Stephanie Rot tier ruim de helft van de tijd nodig van de herenfinale om haar tegenstandster op de knieën te krijgen. Met 6-1,6- 2 rekende zij vlot af met Nancy Blok en plaatste zich hierdoor in de finale tegen over haar clubgenote Moni que Baecke. Slechts één uur was voldoende voor Rottier om met ruim verschil de winst te grijpen. Na negen minuten stond het reeds 3-0, en een dubbele fout van Mo nique Baeke luidde het forse verlies in, en tevens het einde van de eerste set. Rot tier overheerste volledig, en dwong haar tegenstandster in de verdediging van waar uit zij kansloos opereerde. Raymond Langeveld in actie tijdens de finale van de B-categorie in Oostburg tegen Eric Pietersz. Langeveld won gemakkelijk met 6-1, 6-3. - fotowim kooyman Slechts één game gunde Rottier haar opponente: 6-1 6-0. In de B-categorie, een ni veau waarvan Rottier vol gend seizoen ongetwijfeld deel zal uitmaken, strandde zij op Conny Baarends. De ex-Oostburgse die dit sei zoen overgangsklasse A speelde voor een Helmondse vereniging, moest Rottier wel een tie-break toestaan in de eerste set, maar trok daarna de zege definitief naar zich toe, 7-6 6-2. In de finale moest ze echter de eer laten aan de Brabantse In geborg van de Kerk, hoewel Baarends in de tweede set vanwege een rugblessure moest opgeven 6-2,6-0. Coen Dobbeleir en Mark Albers, corifeeren van het Terneuzense Animo, reikten beide tot de halve finales in de B-categorie. Dobbeleir leek het meest aanspraak te maken op een mogelijke eindzege, gezien zijn optre den tegen de latere winnaar Raymond Langeveld. Een halve eindstrijd, een finale partij waardig, waarin Dob beleir zijn opponent tot drie sets dwong, maar niettemin aan hem de eer moest laten: 7-5, 6-7 en 6-3. Eric Pietersz versloeg Alberts met 7-6, 6- 3, maar kwam in het finale- duel klasse tekort. Lange veld zegevierde met 6-1, 6-3. Pascal Del Forge en Eddy Dobbeleir waren de win naars in de D-categorie. Del Forge versloeg de Con- Forza speler Tonnie Seen met 7-5, 6-0. Dobbeleir won van Frans van den Hemel met 6-3, 6-4. Ellen Ruesen uit Sluis eiste de titel voor zich op bij de dames. In de finale won zij van Godelieve Loson met 6-4,6-0. Uitslagen finales dubbelspelen, heren dubbel B: Steffens/Jansen- Pietersz/Bartz 7-6,6-3; dames dub bel B: Hoornweg/Van de Kerk- Baarends/Wissing 6-1, 6-0, ge- meng dubbel B: Baarends/Jan- sen-Van de Kerk/Van der Heijden 6-2, 2-6, 6-3. heren dubbel C: Del tour/Van Remortel-Bartz/Leenk- negt 4-6, 6-2, 6-4. gemengd dubbel C: Rottier/Deltour-Baecke/Bartz 6-2, 7-6; heren dubbel D: Delfor- ge/Van Hoije-Dobbeleir/Boeikens 6-7 6-4 6-2; dames dubbel D: Ris- seuw/Van de Kam-Catsburg/Pro voost 6-1 6-2; gemengd dubbel D: Lison/Lison-Ruesen/Van Kampen 6-4 7-5. Door Kees Hamelink GROEDE - Het Burgemeester Everaers-toernooi in Groede Iaat jaarlijks de sfeer herleven van het tennis van weleer, of beter gezegd: de ouderen strijden met elkaar om de hoogste eer in de meest gezellige entourage. Reeds jaren is de tennisver eniging uit Groede, Con Forza, de gastheer om de vele en thousiastelingen te ontvangen en hen in de gelegenheid te stellen om op sportief niveau elkaar te bekampen. Strijd is er zeker aanwezig, want hoe wel bij geen der deelnemers een met top-spin geslagen bal van het racket komt, wordt de onderlinge strijd gekenmerkt met een finesse, kenmerkend voor de gesliced geslagen bal len. Bij de dames kon het toer nooi voor Marijke Robesin niet meer kapot. Zij streed haar beste partij in de halve finale tegen kampioene Bar bara Heezen. „Dit was eigen lijk voor mij al de finalepar- Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Het vriendschappelijk voetbal begint se rieuze vormen aan te nemen. Afgelopen weekeinde werden er diverse duels gespeeld. Opmerkelijke uitslagen waren de 3-0- zege van Koewacht tegen Breskens en het 1-1-gelijkspel van Oostkapelle tegen eerste divisionist Eindhoven. Koewacht-Breskens 3-0 Voor rust een beter voetballend en zeker gevaarlijker Koewacht. Toen werd de basis voor deze afgetekende zege gelegd, want de eindcijfers waren al bij de pauze bereikt. Aan de doelpunten gingen, vooral bij de eerste twee, slordigheidjes in de Breskens-defensie vooraf. Honnie Claessens scoorde de twee eerste doel punten en Boude wijn Rietj ens nam nummer drie voor zijn rekening. Na de pauze was Breskens de betere ploeg, maar wist nauwelijks kansen te schep pen tegen een goed gesloten verdedigend Koewacht, dat zelfs via counters nog voor het meeste gevaar zorgde. Oostkapelle-Eindhoven 1-1 Eindhoven was wat meer aan de bal, drukte wel, maar wist geen openingen te vinden in de stugge Oostkapelle-defen- sie. Kort voor rust bezorgde Adriaan van Nieuwenhuizen de thuisploeg zelfs voor sprong uit één van de gevaarlijke coun ters. Na de pauze hetzelfde beeld. Eind hoven dat aandrong en Oostkapelle dat counterde. Vier minuten voor tijd werd het 1-1 toen Eugehe Constantia via een Oostkapelle-verdediger raak schoot. FC Utrecht-Helmond Sport 1-1 Een stevige partij, die aan competitie- voetbal deed denken. In de eerste helft ging de strijd gelijk op, maar was het Helmond Sport dat kort voor rust op voorsprong kwam uit een vrije trap van René van Tilburg. Na rust voerde FC Utrecht de boventoon, maar kreeg Hel mond Sport de beste kansen via uitval len. Toch zou FC Utrecht, op het sport park van RCS, nog op gelijke hoogte ko men. Twee minuten voor tijd scoorde Pe ter van de Waart met een van richting veranderd schot. Groot Borsele-Eindhoven 0-13 De uitslag spreekt boekdelen. Het duel kenmerkte zich door eenrichtingsver keer. Zowel voor als na rust maakte Eindhoven er een waar schuttersfestijn van. De pauze ging in met een 0-6 voor sprong. Voor Eindhoven scoorden: Pas cal Maas (4x), Jan van Aarts (3x), Albert Wijnen (2x), Eugehe Constantia, Karei Verdonschot, Harry Boogers en Ronald Vroomans. Nieuwland-Helmond Sport 0-5 Nieuwland moest zich beperken tot ver dedigen. Daarin slaagde de thuisploeg redelijk, want het 0-5 verlies werd als acceptabel beschouwd. Voor de pauze scoorden René van de Kerkhof en Paulo Lallo en na rust werd die score opge voerd door René van Tilburg, Niek van Bremen en Marco van Tongeren. Nieuw land kreeg precies één kans. VCK-Schoondijke 1-2 Een verdiende zege voor Schoondijke dat veruit de beste kansen kreeg. Na een half uur maakte Jos Dieleman, op aangeven van Andrre de Bart, er 1-0 van. Een kwartier na rust scoorde A-junior Charly de Poorter 2-0 uit een vrije trap van Luc de Smit. Daarna drong VCK nog aan, kwam terug tot 1-2, maar moest toezien hoe Schoondijke met uitvallen de beste kansen kreeg. HW'24-Zaamslag 2-0 Een snelle en aantrekkelijke wedstrijd. Zaamslag was voor rust de betere ploeg, kreeg kansen, maar kwam niet verder dan een schot tegen het houtwerk. Ge zien dat overwicht, was het verrassend dat HW'24 in de slotminuten voor rust op een 2-0-voorsprong kwam. Peter van Eekelen opende de score na een fraaie solo en Carlo Blommaert profiteerde van desorganisatie in de Zaamslag-defensie door de tweede treffer voor zijn rekening te nemen. Na de pauze een beter HW'24, dat nu de weg naar het net niet meer wist te vinden. IJzendijke-Vlissingen 2 0-6 Een incompleet IJzendijke was duidelijk de mindere van de veel fellere reserves van Vlissingen. Bij rust wees het score bord al 0-3 aan en toen was de strijd be slist. Na rust zouden de bezoekers nog drie keer scoren. De doelpunten voor Vlissingen 2 werden gemaakt door: Haasdonk (3x), Schoolkate, Leconte en Bouwman. RCS-Helmond Sport 0-6 Al na tien minuten was het 0-3. Dat was deels te wijten aan de felheid waarmee Helmond Sport opende, maar ook het ge volg van enkele slordigheidjes in de ver dediging van RCS. Nadien bood de thuis ploeg meer weerstand, al bleef dat hoofdzakelijk beperkt tot verdedigen. De 0-4 ruststand werd na rust - door een mat spelend Helmond Sport dat nog nauwelijks kansen kreeg - uitgebouwd naar 0-6. De doelpunten werden ge maakt door: René van Tilburg (2x), Niek van Bremen, Marco van Tongeren, Wim Moorman en René Jansen. Na twintig minuten in dit duel nam Kees de Nooyer van RCS, na 25 jaar trouwe dienst in het standaarteam, afscheid. Vogelwaarde - Vogelwaarde 21-0 Dit onderonsje gaf in feite een geringer krachtsverschil te zien dan tevoren ver wacht werd. De reserves beenden het aardig bij en moesten pas het hoofd bui gen toen Emery de Schepper scoorde. Hoofdplaat-Vlissingen 0-4 Wat ongelukkige missers in de verdedi ging brachten een sterker Vlissingen goedkoop op voorsprong. Nadien domi neerden de gasten constant en de 0-3- ruststand was een logische afspiegeling van het veldoverwicht. Ad de Jong, Mar cel Schenk en Eric Aerden waren de doelpuntenmakers in die eerste helft. Na de pauze bood Hoofdplaat verdedigend meer tegenstand en moest nog slechts een treffer toestaan van opnieuw Marcel Schenk. Goes-Eindhoven 0-8 Ondanks dat de uitslag anders doet ver moeden bood Goes, vooral in de eerste helft, knap tegenspel. Daarom was het jammer dat de thuisploeg tussen de 25e en 30e minuut even het hoofd verloor en in dat kort tijdsbestek, door een slechte organisatie, drie goals kreeg te incasse ren. Daarna pakte Goes de draad weer op en hield die stand tot aan de rust vast. In het begin van de tweede helft, evenals in de openingsfase van de eerste helft, kreeg Goes zelfs enkele kansjes. Daar vloeide geen doelpunt uit voort en na dien was het toch wel Eindhoven dat na drukkelijk domineerde en vrij gemakke lijk naar 0-8 uitliep. De doelpunten voor die ploeg werden gescoord door: Ronald Vroomans (2x), Pascal Maas (2x), Karei Verdonschot, Eugehe Constantia, Albert Wijnen en Harry Bogers. Ronde van Willemstad, amateurs: 1. Hennie Roovers (Roosen daal) 105 km in 2.32.56, 2. Toon van der Steen (Bruinisse), 3. Kees Jonkers (Oud- Gastel), 4. John Koeken (Zundert), 5. op 50 sec. Willem-Jan van Loenhout (Nieuw Vossemeer), 6. Ronny Veeke (Sprundel), 7. Twan den Braber (Fijnaart), 8. Paul Barten (Zevenbergen), 9. Rene Haast (Rijsbergen), 10. Ruud Zijlmans (Oud- Gastel), 11. Angel Polvorosa (Roosen daal), 12. Pierre van Est (Fijnaart), 13. Rik Groot (Fijnaart), 14. F van Merwijk (Den Bosch), 15. John de Vries (Etten- Leur), 16. Jan Timmers (Breda), 17. Bas de Wit (Zegge), 18. Henk Mouwen (Steen bergen), 19. Theo Akkermans (Nieuw Vossemeer), 20. Theo van de Velde (Rijs bergen); liefhebbers: 1. Kees Zagers (Standdaar- buiten) 52 km in 1.16.39, 2. Noud Wester- beeke (Westkapelle), 3. K Coppoolse (Middelburg), 4. J Trouw (Piershil), 5. K Heijstek (Willemstad), 6. C van de Bergh (Oud-Gastel), 7. L de Jonge (Lewedorp), 8. W Franken (Roosendaal), 10. J Luys- terburg (Nieuw Vossemeer), 11. L Roks (Standaarbuiten), 12. C van de Made (Moerdijk), 13. F Meijaard (Wemeldinge), 14. W Oosse (Middelburg), 15. L van de Wiel (Breda). Ronde van Zegge. Amateurs: 1. Rudi van Vlimmeren (Sint Willebrord) 100 kilometer in 2.23.20 uur, 2. Paul Barten (Zevenbergen), 3. op 17 sec. Anjo van Loon (Sint Willebrord), 4. Toon van der Steen (Bruinisse), 5. Kees Jonkers (oud-Gastel), 6. op 45 sec. Peter Hofland (Roosendaal) 7. op 1.13 min. Wil lem Jan van Loenhout (Nieuw-Vosse- meer), 8. Ruud Zijlmans (Oud-Gastel), 9. op 2.10 min. René Haast (Rijsbergen), 10. Sjaak Sienders (Zwijndrecht), ll.op 2.17 min. Bas de Wit (Zegge). 12. op 2.59 min. Huub Kools (Baarle-Nassau), 13. Bert Zagers (Standdaarbuiten), 14. Corry de Jong (Rucphen), 15, op 3,07 min. Toon Kayen (Zevenbergen), 16. op één ronde Louis van Mook (Oosterhout), 17. Ri chard van Nijnatten (Hoeven), 18, Twan van Loon (Zegge). 19 Hans Biemans (Hoeven) 20. Tinie van Hassel (Bergen op Zoom). Junioren: 1. Anton Tak (Oud-Gastel) 70 kilometer in 1.45.16 uur, 2. J. Melsen (Roosendaal), 3. op 44 sec. J. van de Ameele (Terneuzen), 4. R. de Vrieze (Goes), 5. J. Schroevers (Arnemuiden), 6. op 1.05 min., T. de Pie (Medembük), 7. D. de Jongh (Raamsdonksveer), 8. C. Wou ters (Zevenbergen), 9. J. van Ginneken (Etten-Leur), 10. C. Timmermans (Hoo- gerheide), 11. W. Evers (Oosterhout), 12. W. Verkooyen (Oosterhout) 13. op 1.20 min. J, van Meel (Etten-Leur), 1 4. R. van Oorschot (Zundert), 15. op 1.45 min., A. Roks (Breda), 16. R. van Poortvliet (Oud- Vossemeer), 17. M. Heeren (Breda), 18, E. Zaal (Vianen), 19. P. Herreygers (Zun dert), 20. R. Lockefeir (Oudenbosch). Nieuwelingen: 1. R. van Duuren (Rozen burg), 40 kilometer in 1.03.23 uur, 2. A. de Ridder (Arnemuiden) 3. R Kroon (Oud- Gastel). 4. R. van Kappel (Made), 5. R. van Straaten (Den Haag), 6. P. Konings (Roosendaal), 7. R. Hofland (Kapelle aan de IJssel) 8. P. de Bruin (Andel), 9. D. Overgaag ('s Gravenzande), 10. H. Neeus (breda), 11. Van Berkel (Ammerzoden), 12. W. van Rijn (Schipluiden), 13. R. Jel- tema (Roosendaal), 14. L. Machielsen (Fijnaart), 15. J. Scholier (Rotterdam), 16. M. Casteleijns (Steenbergen), 17. R. Tol- hoek (Yerseke), 18. A. van de Logt (Klun- dert), 19. M. de Bruin (Amsterdam), 20. M. de Kort (Oisterwijk). ATHENE (SID) - De West duitse waterpoloërs hebben bij het zeslandentoernooi in Athene laten zien dat er tij dens het wereldkampioen schap in Madrid rekening met hen moet worden gehouden. Het team van de Roemeense coach Firoiu, in Spanje met Frankrijk en Canada poule tegenstander van Nederland, speelde twee keer gelijk (Australië en Cuba) en won de overige duels. In de finale ver sloegen de Westduitsers zon dag Olympisch kampioen Joe goslavië, dat op grond van dat laatste resultaat met hetzelfde aantal wedstrijdpunten tweede werd, met 10-9. De be langrijkste schutter was op nieuw Berlijner Hagen Stamm met drie doelpunten. Hij werd met veertien treffers ook top scorer van het evenement. Cuba werd met 5 uit 5 derde. Australië en Griekenland haalden een punt minder. Frankrijk, waarvan Oranje in Spanje moet winnen om kans te maken op de volgende ron de, werd laatste met één ge lijkspel. tij", verklaarde zij na afloop. Niet zo verwonderlijk, want zij pakte de moeizaam bevoch ten overwinning in drie sets: 4-6, 7-6, 6-2. De tweede ge plaatste Anita Huizinga redde het, evenals favoriete Heezen, niet. In deze helft bleek de Vlissingse Nely Wondergem het sterkst, hetgeen ook in de uitslag tot uitdrukking werd gebracht: 6-4, 6-1. Wondergem bleek ook in het finaleduel over de sterkste papieren te beschikken. Met een krappe 6- 4,7-6 zege overwon zij Marijke Robesin. Bij de heren kwam het niet tot een treffen tussen de 'riva len' Martin Titiheru en Bram van Dijk. Vele jaren kruisten zij de degens in de slotduels, maar dit jaar haakte Van Dijk vroegtijdig af. Limburger Paul Mol sneed hem in de kwartfinales de pas af door hem in drie sets uit te schake len: 3-6, 6-4, 6-3. Nadat Titi heru met 6-1, 6-1 Rinus van Ierssel kansloos had verslagen en Mol ook voor Gunther Preuss te sterk bleek, ging de finale tussen Titiheru en Mol, hetgeen een aantrekkelijke driesets partij opleverde met Titiheru als winnaar: 4-6, 6-2, 6-2.Uitslagen dubbelspelen: heren: Mol/De Jong-Lach de Bere/Preuss 0-6, 7-6, 6-2; dames: Dekker/Hoek-Huizin- ga/Verploegh 6-2, 2-6, 6-2; gemengd: Dekker/Van Dijk-Iwema/Van Ierssel 6- 1,6-0. ARKEI. (ANP) - Het zijspan- duo Rein van Gastel en Cor van der Bijl heeft de zevende en voorlaatste wedstrijd in de strijd om het Nederlandse kampioenschap aangegrepen om de leiding in het klasse ment over te nemen van August Muller en Henk van Heek, die in de tweede manche op het circuit de Vlietskade betrokken waren bij een onge luk en geblesseerd uitvielen. August Muller werd met in wendige kneuzingen opgeno men in het Beatrix-ziekenhuis in Gorinchem, waar. hij in ieder geval tot maandag moet blijven. Het uitvallen van Muller en Van Heek, die de snelste wa ren in de eerste manche, bete kende een meevaller voor Van der Bijl en Van Gastel. Het Brabantse duo eindigde in de eerste omloop als tweede en voegde daar later nog eens twee tweede plaatsen aan toe, goed voor de winst in het dag klassement in Arkel. Belang rijker voor hen is, dat ze met nog één wedstrijd te rijden, een goede kans op het kam pioenschap maken. Na de te leurstellende resultaten van de afgelopen weken had het paar uit Eindhoven daar zeker niet meer opgerekend. Volgende week op het cir cuit van Anloo zijn de combi naties Van Goch- Hurkmans en Timmermans-Verhagen de belangrijkste concurrenten voor de titel. Van Goch en Hurkmans, die in Arkel niet verder kwamen dan een tweede en een vierde plaats, hebben slechts een achter stand van negen punten op het leidende duo. August Muller en Henk van Heek zijn na de wedstrijden in Arkel kansloos voor de titel. De uitslagen van de manches zijn: eerste manche: 1. A. Muller-Van Heek (Holten- VMC-Honda), 2. Van Gastel-Van der Bijl (Eindhoven-EML-KTM), 3. Timmer mans-Verhagen (Schijndel-EML-Mai co), 4. De Vries-De Bresser (Roelofa- rendsveen-EML-Maico), 5. Janssen- Geurts-Van Kessel (Schayk-ML-Maico), 6. Bakens-Bax (Someren-EML-Kawasa ki). Tweede manche: 1 Janssen-Geurts-Van Kessel, 2. Van Gastel-Van der Bijl, 3. Timmermans-Verhagen, 4. Van Goch- Hurkmans (Schijndel- EML-Maico, 5. De Vries-De Bresser, 6. D.J Muller-Sche- perman (Holten-VMC-Honda). Derde manche: 1. Van Heugten/Van Deutekom (Amersfoort/EML-Folan), 2. Van Gastel/Van der Bijl, 3. Var. Goch/ Hurkmans, 4. Timmermans/Verhagen, 5. Schrijver/Van der Venne (Bergharen/ EML- KTM), 6. Bakens/Bax. Dagklassement: 1. Van Gastel/Van der Bijl 81 punten, 2. Timmermans/Ver hagen 73,3. De Vries/De Bresser 59, De stand in de strijd om het Neder lands kampioenschap na zeven van de acht wedstrijden: 1. Van Gastel/Van der Bijl 481 pun ten, 2. Van Goch/Hurkmans 472, 3. Tim mermans/Verhagen 451, 4. Muller/Van Heek 436, 5. Bens/De Wild (Reek/EML- Maico) 396, 6. Janssen/Geurts-Van Kes sel 349. WIELRENNEN - De Italiaan Stefano Colage heeft de Ronde van Ombrie gewonnen. Hij was na 216 kilometer de snel ste in de massaspurt. De 23-ja- rige renner, beroepscoureur sedert 1983, versloeg in de sprint zijn landgenoten Pag- nin en Masciarelli. Francesco Moser werd twaalfde.

de Stem | 1986 | | pagina 13