Edwin Rovers sterkste in Kwadendamme ie jssel" 'Voor niemand bang' >ROMOTIE NAAR GROEP 1 KNVB-VOETBAL Zelfs de Ferrari 's rijden langzaam ^oooooooo ooooooooo Franker directeur sportief van KNLTB Pino vervangt Delgado MERDAG 2 AUGUSTUS 1986 PAGINA SPORT 2 IAMELINK B.V. O O O O O O allatieburo INDE WONING P.J.A. GODERIE Erik Bronnenberg gaat naar Knokke Elfde seizoen Vooruiblik RENÉ HOFMAN, ZELFBEWUSTE RECHTERSPITS VAN FEYENOORD: Schikken Vrienden Slecht passend kunstgebit CPC-PRIJS SAS VAN GENT SPORTMALAISE IN TT AT.IF. GEEN KAMPIOENEN MEER: Abb T14 3ortstraal 4. Terneuzen 150-95862 privé 97008 CONDITIONING LTECHNIEK TRALE VERWARMING BOUWPAKKETTEN IN NOORDHOEK lente Klundert) (8.60x4.00 en 4.80x2.80), i/oorzien van c.v.-gas, grond- lime L-vormige woonkamer d, grote woonkeuken, badka mers en zolder. 130.000.- k.k. tingen en afspraken: 3; b.g.g. 01652-2653 5" Van ome sportmedewerker -KWADENDAMME - Edwin iRovers beschikte gisteravond over het sterkste eindschot in de amateurkoers in Kwaden- "damme, waar hij Pierre Raas, Kees Vleugel, John Cools en Karei van Goethem als naaste belagers achter zich hield. Het was overigens kantje boordwerk tussen eerstge noemd tweetal, maar de jury wees gedecideerd en terecht 'Hovers, die tevens de leiders- trijs op zak stak, als winnaar aan En veroveren van de lei- tersprijs is een bewijs dat de (Roosendaler vele keren in de Spits reed. Rovers was reeds .'betrokken bij het eerste uit stapje. Hij ging na 15 kilome- ter aan de haal in gezelschap an Ad Prinsen, John Cools, Peter Mol en Karei van Goe them. Na 45 kilometer moest dit vijftal een hergroepering toestaan. Niet lang daarna bond Edwin Rovers opnieuw de kat de bel aan en vertrok uit de groep in gezelschap nu van Janus Visser. Van Goe them sloot zich als eerste bij de twee vluchters aan, kort daarop volgde Huub Kools dit voorbeeld en ook Tip van Zan ten wipte nog tijdig in de lift. Deze hoofdmacht bleef ge ruime tijd buiten schot met zo'n 30 seconden winst, maar in de slotfase kwamen sterke kleppers als Pierre Raas, Kees Vleugel en Erik Vereecken steeds dichterbij. De strijd ontbrandde nu in alle hevig heid en vooraan losten als eer sten De Visser en Van Zanten. Ook Huub Kools moest afha ken. Met nog twee ronden te gaan, kwamen de vijf in de aanhef genoemde renners lichtjes voorop te zitten. Zij hielden deze kleine voor sprong vast tot aan de finish, waar Edwin Rovers zijn zesde seizoenzege binnen haalde. Bij de junioren soleerde Ro bert den Raden naar de zege, terwijl bij de nieuwelingen Kroon de snelste was in de eindsprint. Bij de liefhebbers versloeg Leo de Jonge vier man in de de spurt. Uitslagen Amateurs: 1. E. Rovers (Roosen daal) 100 km in 2.26.40, 2. P. Raas ('s-Heerenhoekj, 3. C. Vleugel (Wemeldinge), 4. J. Cools (Roosendaal), 5. K. van Goethem (Kloosterzande), 6. op 12 sec. K. van den Bosse (Steenbergen), 7. E. Vereecken (Sint Jansteen), 8. H. Kools (Baarle-Nassau), 9. J. de Visser (Goes), 10. G. van Antwer pen (Driewegen), 11. T. den Bra- der (Fijnaart), 12. P. Mol ('s-Gra- venpolder), 13. F. Timmers (Prin senbeek), 14. D. van Zanten (Goes), 15. A. van Alphen (Gilze- Rijen), 16. W. Wieme (Oostkamp), 17. L. Meijers (Tilburg), 18. A. Bi- letzki (Duitsland), 19. F. Franse trei (Terneuzen), 19. M. Marijs (Kwadendamme), 20. W. van (Arnemuiden), 20. W. Verkooyen Kooten (Bruinisse). (Oosterhout). Junioren: 1. R. den Raden (Dus- sen) 60 km in 1.28.34, 2. J. Melsen (Roosendaal), 3. R. Tak (Ouden bosch), 4. J. van Meel (Etten- Leur), 5. J. Brans (Bosschen- hoofd), 6. R. de Vrieze (Goes), 7. op 18 sec. J. van Ginneken (Et- ten-Leur), 8. A. Zuidhof (Hooger- heide), 9. M. van der Vliet (Den Haag), 10. V. Timmermans (Hoo- gerheide), 11. E. de Crom (Hoo- gerheide), 12. R. van Loon (Ze venbergen), 13. T. Moonen ('s- Heerenhoek), 14. R. Poortvliet (Oud-Vossemeer), 15. J. Schroe- vers (Arnemuiden), 16. R. de Jonge (Lewedorp), 17. A. van Loon (Woensdrecht), 18. J. For- Nieuwelingen: 1. R. Kroon (Oud- Gastel) 40 kilometer in 1.03.20, 2. B. Voors (Den Burg), 3. A. de Rid der (Arnemuiden), 4. R. Kappel (Made), 5. M. de Kort (Oister- wijk), 6. R. Tolhoek (Yerseke), 7. M. Neus (Breda), 8. R. Hofland (Kapelle aan de IJssel), 9. J. Klap (De Lier), 10. R. Jellema (Roosen daal), 11. M. van der Wolf (Rot terdam), 12. M. Jimmink (De Weel), 13. P. Diepstraten (Papen- drecht), 14. C. van der Sluis (Schijndel), 15. P. Konings (Roosendaal), 16. J. Broos (Bos- schenhooid), 17, J. Viergever (Drunen), 18, J. Hermes (Liemp- de), 19. L. Machielsen (Fijnaart), 20. T. Haamskorf (Breda). Liefhebbers: 1. L. de Jonge (Le wedorp) 40 kilometer in 59 minu ten, 2. S. Broersma (Zoutelande), 3. P. Zager (Zuid-Beijerland), 4. W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 5. G. van der Pijl (Nieuwendijk) 6. op 18 seconden H. Thijssen (Bla- del), 7. C. van de Bergh (Oud- Gastel), 8. J. Gommers (Roosen daal), 9. M. de Butter (Nederhe- mert), 10. A. van Dijk (Giessen), 11. T. Hoeke (Nieuwendijk), 12. J. Merriënboer (Roosendaal), 13. G. de Wit (Dordrecht), 14. C. Zagers (Standdaarbuiten), 15. C. van der Made (Moerdijk). rblter Plet Huvssen stoot door IKE VRIJWILLIGE RE VERKOPING e WOUW de Maatschap Koopmans in EN VERKOPEN EHOUDERSBEDRIJF 194 te Heerle, gemeente Wouvz t semi-bungalow, garage, be- tuin en land onder Wouw en tale oppervlakte van 18.46.55 tquotum van totaal 598.000 kg, ;ende kopen: ingalow met garage, erf, tuin aan de Herelsestraat 194 tt ite Wouw, sectie C, nrs. 861 en geen melkquotum), paciteit: 95 ligboxen voor groo! oor jong vee, met erf en bijlig- i Herelsestraat vnd., kad. ge- tie C, nrs. 311-859-860, groo! cquotum). i grasland, grenzend aan koop ïw, sectie C, nrs. 600 (ged.)-299- ong. 3.39.90 ha, melkquotum i Van onze sportmedewerker OOSTBURG/KNOKKE Erik Bronnenberg, tot vorig seizoen nog aangesloten bij Breskens, komt volgend sei zoen uit voor de Belgische pro vinciale eerste klasser Knok- !e. Bronnenberg, woonachtig te tostburg, begon in die plaats jn voetballoopbaan en was ;n regelmatig scorende spits ij de rood-zwarten. Bij Bres- ;ens kwam hij echter spora- lisch aan de bak, vooral ook loor een aantal blessures. grasland, grenzend aan koopj ïouw, sectie C, nr. 647, grr-' im 61.000 kg. i grasland, grenzend aan koo| uw, sectie C, nrs. 296-705 en !.60 ha, melkquotum 116 grasland, grenzend aan kt luw, sectie C, nrs. 502-503-504 ten groot 3.05.00 ha, melkquo- len grasland onder Wouw tt emeente Wouw, sectie D, nn emeente Steenbergen, sectie 1 n groot 4.49.60 ha, melkquotuj ie Zeeuws-Vlaamse amateurs fceden in Eeklo goed in de prij- t. In een veld van 73 deelne- trs werd Wiifried de Krijger t Biervliet vierde, Niek de teye uit Eede zevende en Jan lobach uit Sluiskil twaalfde. !YRIEL HOEFNAGELS uit Ilinge werd negende in Zele. jaar gingen 57 renners van $art. lij de junioren kon een zege enoteerd worden van Eddy tromheecke uit Aardenburg. te aanvaarden per lnovemte de bloe_ "men voor rekening va lgn en ;Jtrijken in Ideren zijn gelegen in het gebtó PM van 73 deelnemers. Jacky ing Kruisland-Wouw. jtotrei uit Breskens werd Trefpunt" van dhr. J. Potten laar vijfde. Vouw: de eerste, voor inzet, of nj de nieuwelingen behaalde us a.s. en de tweede, voor toe jSuido de Smit uit IJzendijke ig 25 augustus d.a.v., beide d» Sen twintigste plaats in wed- uur precies. j, itrijden te Aalst en Buggen- ag zullen diverse combinatie (out. Frank Verbiest uit Hulst Bezichtiging op vrijdagen 8-1' ;vrd in datzelfde Buggenhout s middags van half 2 tot 4 uur. gventiende. Er kwamen 37 itie, situatieschetsen en platte enners aan de start en ten kantore van voornoemd!; 1 180/1859). Door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - En kele weken geleden rolde bij Piet Huys- sen een brief in de bus, waarmee hij erg gelukkig was. Een tijding, die zwart op wit melding maakte van zijn promotie naar groep 1 in het KNVB- voetbal. En daarmee werd de Terneuzenaar de derde Zeeuws-Vla ming, die doorstootte naar deze klas. „Ik ben er uiteraard te vreden mee. Er blijkt een stuk waardering uit. Dat ik daarbij wat geluk aan mijn kant heb gehad, is eveneens zonder twijfel. Maar ach teraf kan ik stellen, dat het ook het gevolg is van een jaar constant fluiten. Stee vast ben ik na de wedstrijd met een tevreden gevoel naar huis gegaan. Voor een voetbalscheidsrechter is dat al heel wat", aldus de 38-ja- rige electromonteur. Met deze leeftijd betekent het dus voor de Terneuze naar nog negen tot tien jaar fluiten in de KNVB. Daarna is het wegens de leeftijds norm afgelopen. Momenteel staat hij aan de start van zijn elfde seizoen. In de af gelopen periode doorliep hij zeven groepen. Vijf jaar leidde hij duels in de afde ling Zeeland en zes seizoe nen draafde hij rond in het KNVB-metier. Een vlotte carrière dus. Temeer daar Piet Huyssen het niet moet Piet Huyssen: „Ik begin met een gerust hart aan het nieuwe seizoen". - fotowim kooyman hebben van zijn indrukwek kende gestalte of forse stem. Dat zijn zaken, die ontbre ken bij de frêle arbiter. Daarom is het des te opmer kelijker, dat hij kans zag door te stoten tot de lande lijke top in het zaterdag- amateurvoetbal. Huyssen daarover: „Ik ben er van overtuigd, dat het een groot voordeel is dat ik zelf gevoetbald heb. Ik voel aan wanneer iets opzettelijk is, of wanneer het door om standigheden komt. De spe lers weten dat en vandaar dat ze mij accepteren. Zii voelen aan dat ik bereid ben iedereen te laten voetballen. Ik fluit volgens de spelre gels, maar niet ten koste van alles. Grote problemen heb ik daarbij nog nooit gehad. Commentaar uiteraard wel, het zou ook niet anders kun nen". Piet Huyssen begon te fluiten door blessures. Twee meniscus-operaties stelden hem niet meer in staat nog activiteiten voor Hoek 1 te bedrijven. Doordat hij toch bij het voetbal betrokken wilde blijven, begon hij jeugdwedstrijden te leiden. Binnen de kortste keren stond hij tussen de senioren en begon de klim op de arbi ters-ladder. Over die klim zegt hij: „Voor mij is de hoogste etage wel bereikt". Een niveau dat hij in de re gio deelt met William Roe- giest en Peter Bogaert uit Sas van Gent en Jan van de Velde uit Vlissingen. Ten opzichte van het zondag voetbal een hoge score. Want op dat niveau heeft Zeeland daar slechts één man rondhuppelen. Hoe dat komt, is ook voor Huyssen een raadsel. In zijn vooruitblik op het komende seizoen stelt Huys sen: „Ik zie er niet tegenop. Dat het anders zal zijn, staat vast. De clubbelangen liggen anders, zoals ook de entou rage anders zal zijn dan in de tweede klas. Mijn zelf vertrouwen heeft nog niet geleden. Daarom begin ik met een gerust hart aan het nieuwe seizoen". Een sei zoen, waarvoor hij zich mid dels individuele trainingen en het meetrainen bij de tweede selectie van de voet balvereniging Hoek condi tioneel op peil brengt. t heeft nog een aantal net de mogelijkheid een lor de rest van Uw leven ONEN VOORSTEL. Door Hans Janssen VOERENDAAL - Het geduld van René Hofman wordt lang op de proef gesteld. De 25-jarige Zuidlimburger twijfelt er niet aan dé man voor de rechterspitspositie bij Feyenoord te zijn, maar een enkelblessure heeft de start bij zijn nieuwe club enigszins in de war gestuurd. Afgelopen dinsdag maakte hij in het oefenduel tegen Vitesse zijn rentree, na bijna twee weken op non-actief te hebben gestaan. Ondanks een gebrek aan wedstrijdritme hoopt Hofman zieh van avond en zondag in het traditionele Rotterdam-toernooi te kunnen manifesteren. De nog in Voerendaal wonende Hofman, die binnenkort naar Oud- Beijerland verhuist, verwacht veel van zijn eerste optreden in De Kuip. Nerveus is hij niet. „Ik hoef me niet te meer te be- I wijzen. Ik weet wat ik kan, mijn sterkste punten zijn snelheid, passeren en een voorzet geven. Als ik bij Feyenoord kan laten zien wat ik bij Roda heb gede monstreerd, dan ben ik op de goede weg", vertelt de een malige international. bijgaande bon, of maak eens zichtiging. erdag van 10.30 uur tot ;n ogen zien hoe in ning gerealiseerd is in el Oosterhout en U vanuit uw b nwandelen. B Moeilijk 'art de meest op uw wensen I T1 „ik ben gewoon'de rechts buiten van Feyenoord, ik ben voor niemand bang. Feyenoord zal me niet ge- Hierlangs afknippen kocht hebben om me op de reservebank te zetten, daar- 'AntlotSahAn I voor ben ik te duur. Maar", UI 11IQIICUUII I weet Hofman, „het zal toch E moeilijk genoeg worden. Bij h,i|vnjbli|vend informatie over I Rod hfa b tri,ie "De Bussel'' in Oosterhout. mijn voelde ik me thuis en werd je geaccepteerd zoals je bent". xJe: K Hij vergelijkt zijn entree bij Feyenoord met de manier waarop hij zeven jaar gele den als amateur het prof- iur deze bon in een envelop I voetbalwereldje binnen- r postzegel aan: stapte. „Toen ik net was intie "De Bussel" I overgekomen van KEV (een ordnummer 264,5240 VB Rosmalen clubje uit Heerlen, red.) was E;de druk om te presteren erg groot. Maar, ik wist toen al wat ik in mijn mars had, dat ik beter was dan de anderen. Dat heb ik ook bewezen. Ik kan me nog herinneren dat tegelijk met mij een links buiten van KEV overstapte naar Roda. Die had mogelijk meer kwaliteiten, maar van hem is niets terecht geko men. Vier van de vijf jon gens willen profvoetballer worden, maar zo'n beroep is niet voor iedereen wegge legd. Je moet er veel voor doen en nog meer voor la ten". De kleine aanvaller gaat er vanuit dat hij bij Feyenoord deel gaat uitmaken van een driemans-voorhoede. „Vo rige week vrijdag hebben we de eerste tactische be spreking gehad met Israel, een man die pure voetbal taal spreekt, en hij maakte duidelijk dat we met drie spitsen gaan spelen. Het liefst zag ik echter dat we met twee man voorin zouden voetballen. Bij Roda was dat de laatste twee jaar ook het geval en dat is me uitste kend bevallen. Maar ja, je hebt je te schikken naar wat de trainer wil". Het had overigens niet veel gescheeld of Hofman was bij Roda gebleven. „Ik was al in mei rond met Feyenoord over een driejarig contract, maar het heeft lang geduurd voordat de transfer eenmaal een feit was. De clubs lagen namelijk over de vergoe dingssom met elkaar in de clinch. Elke dag was het René Hofman in actie voor Roda tegen Feyenoord. Vanaf dit seizoen zijn de rollen omgedraaid. Op de foto zijn verder herkenbaar: Hof mans nieuwe ploeggenoot doelman Joop Hiele, en de vertrokken Feyemoorders Stafleu (links) en Nielsen (rechts). - FOTO/ARCHIEF DE STEM voor mij wachten op het verlossende telefoontje. Hoe langer het duurde voordat alles geregeld was, hoe minder vertrouwen ik kreeg in de overgang naar De Kuip. Te meer daar Roda me ineens per se wilde hou den. Ik kreeg een aanbieding die zo goed was dat ik weer ging twijfelen. Ik kon er meer gaan verdienen dan wat ik nu bij Feyenoord op strijk. Ik had echter al mijn handtekening gezet onder een contract bij Feyenoord. Overigens had ik het liefst naar Borussia Mön- chengladbach willen gaan, maar enkel Feyenoord heeft serieuze pogingen onderno men om me vast te leggen". „Feyenoord is toch een top club. Als we met Roda een oefenwedstrijd tegen een amateurclub spelen, komen er op zijn hoogst een man of honderd kijken. Bij Feyen oord staan er al gauw zo'n duizend mensen langs de lijn. Een teken dat Feyen oord bij de massa nog altijd aanspreekt. Bovendien heb je bij Feyenoord toch meer kans op Europees voetbal". In september maakt Hof man zijn debuut in een Europacuptoernooi tegen Pees. „Gelukkig is die Hon gaarse ploeg geen topper. Die tweede ronde moeten we kunnen halen". Bij Feyenoord zou Hofman zich ook wat makkelijker in het Nederlands elftal kun nen spelen. Zijn enige inter land dateert van een jaar of twee geleden (tegen Malta). „Ik heb geen idee waarom ik sindsdien niet meer ben ge kozen. Het is niet aan mij om te zeggen dat ik in Oranje thuis hoor, maar ik vind me zelf wel één van de beste vleugelspitsen". Hofman heeft zeven jaar on der contract gestaan bij Roda JC, hij begon er als amateur en miste de laatste vier seizoenen niet één com petitieduel. Hij bewaart uit sluitend prettige herinne ringen aan zijn periode bij de Kerkraadse vereniging. „Ik kreeg dan ook een raar gevoel toen ik vorige week Roda aan het werk zag tegen Tongeren. Da's toch vreemd, omdat je er zo lang hebt ge speeld en een grote vrien denkring hebt opgebouwd. Die periode is nu echter af gesloten en ik ben blij met de kans die Feyenoord me heeft gegeven om hogerop te kunnen. Die mogelijkheid krijg ik misschien nooit meer. Mocht het in Rotter dam onverhoopt tegenval len, dan kan ik nog altijd te rug naar Roda". (ADVERTENTIE Dal kan enorm \er\eleiul /ijn. ilal welen we maar al le goed IJ kunt er wal aan doen /onder hel slaehlolVer te worden van hoopgeven de maar vaak leleurslellende beloften Wij /ijn kunslgebitspecialisie'ti die /ich al jaren op h<x>g niveau mei de/e problematiek bezighouden Ook op dil gebied slaan de ontwikkelingen nid slik Wij kunnen u verschillende adequa te oplossingen bieden Ga eens pralen mei de mensen die er verstand van hebben WA's mei bang en kom ruslig even binnen U kunl ook bellen Tel OU -682358. ma t/m vrij. 9.0(1- 18.00 uur. /a. 10.00- 12.00 uur Wij staan altijd voor u klaar Tandprothetisehe praktijk ..Molenwijk" Hart v Brabantlaan 731. Tilburg Van onze wielermedewerker SAS VAN GENT - Pedro Delgado, afgelopen week nog actief in wedstrijden in Nederland, is teruggekeerd naar Spanje. Dat houdt in dat hij niet zal starten in de Grote CPC-prijs te Sas van Gent. Voor het Sasse wielercomité betekent de absentie van de PDM-renner een streep door de rekening. „Wij hadden er enig zins rekening mee gehouden dat hij huiswaarts zou keren," al dus secretaris Johan de Block. Ondanks deze tegenslag verheugt de organisatie zich in het feit dat er nog een contract afgesloten kon worden met Alvaro Pino, de winnaar van de Ronde van Spanje. Met hem komt ook Guido van Calster naar Sas van Gent. Verder wist de organisatie nog een overeenkomst af te sluiten met Alain Peiper. Deze komt de toch al sterke ploeg van Panasonic versterken. HILVERSUM (ANP) - Binnen drie jaar zal de nationale ten- nisbond weten of in Nederland nog wel plaats is voor een min of meer gecentraliseerde aan pak van het toptennis. Na jaren van aanmodderen heeft de KNLTB de taak om dat te bewijzen in handen ge legd van één man: Stanley Franker. De veertig jaar gele den in Suriname geboren ten- nisleraar treedt op 1 oktober van dit jaar in dienst als di recteur-sportief. Zijn taakom schrijving is simpel: zorg dat Nederland opvolgers krijgt voor Tom Okker en Betty Sto ve. Ook de beoordeling van Franker zal eenvoudig zijn. Met de wereldranglijsten in de hand zal het bondsbestuur na die 36 maanden het resultaa, van Franker evalueren. On voldoende Nederlanders in de top-100 betekent afscheid van de technisch-directeur en hei hoogst waarschijnlijke einde van de gecoördineerde inspan ningen van de bond toptennis in Nederland van de grond te krijgen. Daarover liet KNLTB-voor zitter Koen Hehenkamp bij de ondertekening van het con tract tussen de bond en Fran ker geen twijfel bestaan. „Dit is onze ultieme poging het top tennis binnen de mogelijkhe den van de bond goed van de grond te krijgen. Lukt hét nu weer niet, dan zullen wij ons zeer goed moeten beraden over verdere pogingen". Door onze correspondent Gerard Kessels ROME - Sportief Italië is aan somberheid ten prooi. Grote successen blijven uit. Nieuwe kampioenen zijn in geen vel den of wegen te bekennen. „Zelfs de Ferrari's rijden lang zaam", moppert de gerenom meerde krant Repubblica. De kop boven het artikel laat aan duidelijkheid niets te wensen over: „Italia Kaputt?" Een rondgang langs diverse sporten maakt al snel duide lijk dat Italië dan wellicht niet kaputtis, maar dat de zieke toch nauwelijks meer ademt. Het is overal kommer en kwel. In grote jammerverhalen in de Italiaanse kranten wordt dezer dagen een treurige balans op gemaakt. Bij het voetballen, voor de Italianen verreweg het belang rijkste, was het were ld kam pioenschap in Mexico een ca tastrofe. Tegen Frankrijk speelden de 'Azzuri' alsof ze klei in de knieën hadden. Op de 2-0 nederlaag was niets af te dingen. Van tevoren waren Ju- ventus en Inter al onderuitge haald in de wedstrijden om de Europacup. „Dat is alles", schreef de Repubblica droogjes, „wij zijn weer klein gewor den." Ook dun bier bij het wiel rennen. In 1982 hadden de Ita lianen hun laatste wereldkam pioen met Giuseppe ('Beppe') Saronni. Toch is Italië's groot ste sportman van de jaren '80 een wielrenner: Francesco Mo- ser. In 1984 won hij niet alleen de klassieker Milaan-San Remo en de Giro, maar zorgde hij ook voor een fantastisch nieuw werelduurrecord. De wijze waarop Moser zich voor het werelduurrecord voorbe reidde, maakte school. Maar bij Moser is de scherpte weg en ook Saronni heeft zijn beste tijd achter de rug. In de Tour de France waren de Italianen figuranten. Een paar sprint overwinningen van Bontempi, meer zat er niet in. Met het al gemeen klassement hadden de Azzuri niets van doen. De be langstelling voor de Tour de France was navenant. Kleine stukjes in de kranten, geen rechtstreekse uitzendingen en de uitslag van de etappe werd niet eens genoemd in de be langrijke nieuwsuitzendingen zo rond de klok van acht uur. De treurnis maakt geen hoop voor het wereldkampioen schap basketbal in Spanje. Dt Italianen, drie jaar geleder, nog Europees kampioen, zijn er niet aan te pas gekomen. Bij het skiën is het wachten op de nieuwe Gustavo Thoeni. Bij het tennis is ook niemand te bespeuren die Italië niet snel aan nieuwe sportroem kan helpen. Panatta, een goede ten nisser, die echter nooit de abso lute top bereikte, heeft nog geen opvolger. Bij de top 50 in het wereldtennis bevindt zich nog net de jeugdige Cané ali enige Italiaan, maar hij is be slist geen Boris Becker. In de atletiek kunnen de Ita lianen ook geen potten meei breken nu de twee grote atle ten Mennea en Simeoni gestopt zijn. Alberto Cova, de slimme lange afstandsloper, die bij dt Olympische Spelen van Los Angeles in 1984 nog goed was voor een gouden medaille, lijkt over zijn hoogtepunt heen. Voor de enige lichtstraal heeft de afgelopen jaren Orlandc Pizzolato gezorgd. Hoewel hij zeker niet tot de absolute top van de marathonlopers be hoort, wist hij twee keer achter elkaar de meest begeerde ma rathon ter wereld te winnen, die van New York. Het Italiaanse volleybal zit in de put en het enige positieve dat er over het zwemmen te zeggen valt is dat er nog nie mand verdronken is. Bij het boksen gaapt achter wereld- kampnoen Oliva een groot gat. Hard is de klap aangekomen bij de autoraces van de Formu le 1. Ferrari beleefde zijn laat ste grote jaar in 1982. De cou reurs Patrese, De Cesaris, en in mindere mate Alboreto hebben de hoge verwachtingen niet waar gemaakt. Wat zijn de oorzaken van de malaise? Repubblica vroeg de socioloog prof. dr. Lucio Col- letti. Uit diens woorden kun nen de Italianen echter niet veel troost putten. Colletti: „Ik weet het ook niet, misschien excelleren we wel op andere gebieden. Maar begrijp me goed: in bed zijn we evenmin kampioen

de Stem | 1986 | | pagina 9