Tmülti Woisky sleept Oosting door het vuur Schakers blijven verkennen onder Gansu Stevenhaagen tweede in Zwitserland TTERDAMMERS IN FINALE EIGEN TOERNOOI Italiaanse voetbalbond vervangt Bearzot door Azgelio Vicini FAN CHINA RUUD MICHELS IS TOCH GOEDKOPER Interesse voor Lammerts Streuer achter Biland bij training F opdegen-schermer drie jaar geschorst TWEEKAMP IN LONDEN Honkbal- winst Nederland Ljubojevic wint schaak festival T47 jes op de grond. -fotoap zegt dat de regering vast- iloten is de drugshandel i rd aan te pakken, omdat i ders de cocaïne-baronnen n grote greep op de samen- ing krijgen dat ze op nor- tle, democratische wijze de ering kunnen overnemen. iend water moeten de dor- :lingen water halen uit de vier, via steile trappen. Lrmzalig Je zult maar200 rollen tapijt In één winkel tegenkomen DB STEM GIPPINGEN (ANP/SIZ) - Peter Stevenhaagen, de op vallende debutant in de Tour, heeft gisteren in Zwit serland zijn goede vorm on derschreven. De Haarlem mer werd in de Grote Prijs van het kanton Aargau tweede achter de Belg Frank Hoste. Het was de tiende keer, dat een Belg zegevierde in de koers over ruim 200 ki lometer, na het Kampioen- schap van Zurich de belang rijkste eendaagse wieler koers in het Alpenland. In de 22 ronden van 9400 meter rond Gippingen werd een groot deel van de wed strijd bepaald door een kop groep van zeven renners, on der wie de Nederlanders Breukink en Van Wijk, die een maximale voorsprong van zeven minuten bewerk stelligde. Hoste was de aan voerder van een vluchtgroep van zeven man, die de koplo pers achterhaalde. Steven haagen sloot pas vijftien ki lometer voor het eind, in het gezelschap van Glaus, aan bij de nieuwe kopgroep. In Stevenhaagen was de Zwit serse sprinter Glaus nog te snel af. de sprint was Hoste, win naar van de 15e Tour-etappe naar Nimes, niet te kloppen. Uitslag Grote Prijs Aargau, over 206.8 km: 1. Frank Hoste (Bel) 4 uur 46 minuten en 22 seconden (43.318 km/u); 2. Peter Steven haagen (Ned); 3. Gilbert Glaus (Zwi); 4. Ferdi van den Haute (Bel); 5. Jesper Skibby (Den); 6. Beat Breu (Zwi); 7. Jean-Claude Leclercq (Fra); 8. Jan Wijnants (Bel); 9. Bruno Huger (Fra) alien dezelfde tijd als Hoste; 10. Serge Demierre (Zwi) op 0.11, 13. Phil Anderson (Aus) op 0.35; 19. Ron Mackay (Ned) z.t. Nieuw Feyenoord attractiever Door Ted, van Leeuwen ROTTERDAM - Voor het eerst sinds het ver trek van Johan Cruijff, die Feyenoord in 1984 naar de dubbel leidde, lijkt de Rotterdamse topclub op weg een rol in de ontknoping van de Nederlandse competitie te kunnen gaan spe- I len. Die - overigens voorzichtige - conclusie kon gisteren tijdens de negende editie van het Rotterdam-toernooi getrokken worden. De huizen, die meestal vee vertrekken tellen, zijn rmzalig ingericht. De rond bestaat uit aange- ampte modder. Het be- ingrijkste meubelstuk is et hel rood gelakte familie- ressoir. In houten nisjes an de muur branden kaar- in ter ere van Boeddha, .ijst, dat het hoofdvoedsel is China, is nergens te vin- en. Het klimaat en de rond is niet geschikt voor ijstbouw en rijst aanvoeren anuit Zuid-China is te uur. Het belangrijkste ge- echt bestaat uit een beslag an gerstemeel en ranzige akboter dat zonder te ko en wordt gegeten. Ondervoeding vormt een >elangrijk probleem en door le kou en de ongezonde om- itandigheden hebben veel ongeren last van huidinfec- ;ies. Volwassenen zijn neestal gekleed in de tradi- ionele Tibetaanse dracht. Dudere vrouwen gaan nooit ronder een vilten hoed ge looid. Als vervoermiddel iient niet zoals elders in -hina de fiets maar een ezel. Dndanks de misttroostig- leid en het harde leven zijn ie Tibetanen in Gansu nog even hartelijk. Arm zijn is een feit. Als ze „tot ziens" zeggen menen ze dat, en zeg gen ze dat niet alleen uit be leefdheid. Hoewel Xiahe duizenden ki lometers van Tibet ligt, lijkt het er veel op. Het heeft het zelfde ruige klimaat, het zelfde vrome boeddhisme en dezelfde armoede. De Tibe tanen hebben zich er een jaar of 200 geleden gevestigd en niets wijst erop dat hun toestand sindsdien ook maar iets is verbeterd. De nieuwe ploeg van het nieuwe technische duo Is- rael/Jansen plaatste zich dankzij een 3-1 zege op Santos niet alleen voor de finale, maar interessanter dan de uit slag, was de even aantrekke lijke als doordachte speelwijze waarmee de Rotterdammers dat resultaat bereikten. In die finale treft Feyenoord morgen Werder Bremen, dat beter was in het strafschoppen nemen dan Everton. Uiteraard voert het te ver nu al te veronderstellen dat Feyenoord elke tegenstander moeiteloos onder de voet zal lopen, er blijft nog genoeg werk voor de technische staf, maar alles duidt er op dat de Kuip door het attractieve spel minder vaak angstig leeg zal zijn dan in de afgelopen twee seizoenen. Het hoofdgerecht dat Feyenoord en Santos de 26.000 kijkers voorzetten, was dan ook een stuk smakelijker dan de zouteloze hap die Werder Bremen en Everton geser veerd hadden. De periode kampioen van Sao Paolo (Paulista) mogen dan na het aflopen van het tijdperk Pele (1956-1974) alle aanzien in eigen land verloren hebben, op voetbal-toernooien zijn de Brazilianen graag geziene gasten. Santos bracht met de afgeleefde ex-vedetten Ser- ginho en Ze Sergio (groot ge worden bij de buren van top club Sao Paolo) en de Uru- guaanse internationals Rodri guez en De Leon, die om uit eenlopende redenen het WK hebben gemist, een aantal be kende namen naar Rotterdam. Hun opvallendste speler ech ter was gisteren Ribamar. Hij droeg het nummer tien en hij is de eerste sinds Pele die bij Santos dat rugnummer weer enige glans geeft. Feyenoord maakte tegen de ingespeelde Brazilianen een uitstekende indruk. De aanko pen Van Herpen, Heus, Hof man en Elstrup lopen rond alsof zij al jaren bij Feyenoord spelen. De combinaties, vol gens vaste patronen, zitten er uitstekend in. Alleen houdt trainer Israel het hart nog weieens vast bij de offensieve daden van libero Van Herpen, temeer daar voorstopper Duut voorlopig de zwakste schakel lijkt. De brutale linkermidden velder Heus en Elstrup in de spits, vierden hun première in de Kuip al onmiddellijk met Van onze sportredactie PUTTE - Ondanks het feit dat Johan Lammerts dit seizoen in Italiaanse dienst bijna niet aan grote uitslagen toekwam, is de belangstelling voor de Westbrabander groot. Lammerts heeft namelijk voor volgend seizoen en kele aanbiedingen op zak. Voornaamste is die van de ploeg van Tour-win naar Gerg Lemond, La Vie Claire. Lemond kan Lammerts goed gebrui ken, omdat de Ameri kaan komend seizoen zich ook wil toeleggen op de Vlaamse- en Waalse klassiekers. Lammerts heeft daarnaast een aan bieding van PDM van Roy Schuiten gekregen. een doelpunt. De laatste, een ouderwetse goaltjesdief, scoorde zelfs twee keer, beide malen op aangeven van Hof man. De Limburger vormt met de opvolger van Eriksen een uiterst gevaarlijk tandem. Met de explosieve Tahamata als derde aanvaller is Feyen oord in staat vanuit de defen sie snel op de aanval over te schakelen en ook prompt ge vaarlijk te worden. De Rotter dammers hanteren niet voor niets de dieptepass met gretig heid. Feyenoord is op weg attrac tiever te worden dan het de laatste jaren geweest is, al zal de smalle selectie de Rotter dammers in de competitie nog kunnen gaan opbreken. Be halve Hoekstra en Sörensen zitten er geen ervaren spelers op de reservebank. Wel een handvol jeugdige balgooche laars, van wie Barendse het verst in zijn ontwikkeling is. Alleen defensief lijkt Feyen oord nog wat kwetsbaar, het geen Santos met enkele coun ters aantoonde. Uit de eerste daarvan had Serginho de score al in de tiende minuut geopend. Ook na rust bleef de wed strijd zijn vaart behouden en was er sprake van een se rieuze krachtmeting tussen ploegen die het toernooi niet alleen gebruikten om hun top- gage met een verveeld gezicht op te strijken. De karakteristieken zijn: Feyenoord-Santos (Bra) 3-1 (2-1). 9. Ser ginho 0-1, 29. Heus 1-1, 34. Elstrup 2-1,90. Elstrup 3-1. Scheidsrechter: Thomas, toeschouwers: 26.000. Feyenoord: Hiele; Troost, Van Herpen, Duut en Wijnstekers; Molenaar, Been en Heus (Hoekstra); Hofman, Elstrup en Tahamata (Barendse). Santos: Rodriguez; Gilberto, Toninho Carlos, Celso en Pa ulo Robson, Dunga, Dovrado (Juninho) en De Leon; Riba mar, Serginho en Ze Sergio. Everton (Eng)-Werder Bremen (WD1) 0- 0. Werder wint na strafschoppenserie met 7-6. Scheidsrechter: Keizer, toe schouwers: 22.000. Gele kaart: Adams (Everton) en Otten (Werder). Everton: Mimms; Harper, Mountfield, Ratcliffe en Power; Adams (Wilkinson), Langley, Richardson en Sheedy; Sharp en Heath. Werder Bremen: Reck; Scharf, Rülander (Sauer), Votava, Schlindwein en Otten; Móhlmann, Bürgsmüller en Meier; Vól ler (Ordenewitz) en Wolter (Hermann). SILVERSTONE (AFP) - Het Nederlandse duo Streuer/ Schnieders heeft bij de kwali ficaties voor de zijspanrace om de Grote Prijs van Enge land op het circuit van Silver- stone de eerste startrij bereikt. De beste trainingstij d was voor de Zwitserse combinatie Biland/Waltisperg: 1.30,35. Streuer verwezenlijkte de tweede tijd: 1.31,00. In de 80cc- klasse bezet Hans Spaan uit Castricum de derde positie op de eerste startlijn. SOFIA (DPA) - De Cubaanse schermer Ismael Durruti, die zich bij het wereldkampioen schappen in Sofia bediende van een fopdegen waarmee hij treffers kon voorwenden, is door de internationale federa tie FIE drie jaar geschorst. Hij werd woensdag op de lo per betrapt met een wapen, dat zo was geprepareerd dat hij naar believen contact kon maken, waardoor aan de kant van de tegenstander het lampje ging branden ten teken dat daar een treffer was ge plaatst. Een enthousiaste toeschouwer biedt Menno Oosting na zijn zege op Meurer een fles wijn aan. foto anp Door Léon Krijnen HILVERSUM - De gelukkigen, die drie tientjes hadden be taald voor de twee laatste partijen uit de kwartfinales van Het Melkhuisje hebben gisteren meer waar voor hun geld gehad dan hun voorgangers een dag eerder. Twee span nende drie-setters, gelardeerd met prachtig tennis en een hoop lol op de tribunes kenmerkten de gang van zaken tij dens de uitschakeling van de nummer één, Miloslav Mecir door de Oosternrijker Thomas Muster (4-6, 7-6 (7-4), 7-5), en de overwinning van Menno Oosting op de Westduitser An dreas Maurer, (3-6, 6-4, 7-6 (7-3)), die zich daarmee voor de tweede achtereenvolgende maal een plaats in de halve fina les van het 'Dutch Open' verwierf. Vooral de manier waarop Oosting aan het langste eind trok, was na afloop van het spektakel nog lang onderwerp van gesprek en gelach. Maurer was in de derde set op een slag na van een 5-1 voorsprong, en stond op 5-3 en 5-4 twee maal op matchpoint tegen de 22-jarige Westbrabander. Maar juist op die momenten werd Oosting door het vuur gesleept door de massale aanmoedigingen van het publiek, opgezweept doorMax Woisky Jr. Kent U hem nog? Vroeger genoot de lange Surinamer landelijke bekendheid als leider van een dansorkest, wat hij overigens nog steeds bestiert, tegenwoordig is hij ook een fanatiek tennisliefheb- ber die op Het Melkhuisje ieder uur van de dag dezelfde stoel langs het centre-court bezet. Ook Woisky Jr. moet nu toch onderhand tegen de zestig lopen, maar dat was niet te merken aan zijn vrolijke samba- passen en opzwepende gebaren als Oosting een matchpoint wegmepte. Het doorgaans zeer beschaafde Gooise publiek gehoorzaamde alsof het de muzikale begeleidingsgroep van Woisky zelf was en brak de tent bijna af. Zo aanstekelijk werkte de hele fanfare dat er na de laatste bal ook een olij- kerd over de baan stormde om Oosting een fles wijn te over handigen. De al flink kalende Maurer verklaarde na afloop dat hij wel wat last van het kabaal gehad had, maar dat het zeker niet beslissend was geweest voor het verloop van de wed strijd. „Als ik op 4-1 die break naar 5-1 niet weet te maken en vervolgens die matchpoints ook niet, dan verdien ik niet om te winnen", aldus Maurer sportief, „zo gaat dat nou een maal". Oosting beweerde het tegenovergestelde; „Juist door die aanmoedigen kwam ik door een hele moeilijke fase heen. Het leek wel alsof ik een bepaalde roes kwam, waardoor in eens alles lukte". De partij werd pas na twee en een half uur op het scherp van de snede uitgevochten, in een tie-break. Beide tennissers verloren het eerste punt op eigen service, maar toen Oosting de nodige mazzel had met een volley die fout op zijn racket kwam maar desondanks binnen de lijnen belandde, was er voor Maurer geen houden meer aan. Een snijdende service bracht hem zijn eerste matchpoint en daarna kon Max Woisky nog een keer gaan dansen. Ook in de andere kwartfinale, die het eerst werd afge werkt, gebeurde er van alles voor de liefhebbers. Er leek geen vuiltje aan de lucht voor de eerste geplaatste Mecir toen hij tegen Muster, overigens een Oostenrijkse pupil van de nieuwe bondscoach Stanley Franker, op een schijnbaar comfortabele 6-4, 4-1 voorsprong stond. Mecir verslapte eenl beetje, en hij kwam er te laat achter dat dat ook tegen een' speler als Muster onmiddelijk afgestarft wordt. Muster brak voor het eerst de service van de Tsjech, won de tie-break en kwam vervolgens in de derde set weer met 5-2 achter. Een ezel stoot zich geen tweemaal aan dezelfde steen, maar Me cir wel. Muster kwam weer langszij, maakte op 5-5 een dijk van een love-game en maakte vervolgens op 15-40 doodleuk de wedstrijd uit. Waarmee een oude traditie weer waarge maakt werd, want de nummers een van de plaatsingslijst van het toernooi in Hilversum plegen die faam maar zelden waar te maken. Uitslagen: enkelspel, kwartfinales: Thomas Muster (Oos)-Miloslav Mecir (Tsj) 4- 6,7-6 (7-4), 7-5; Menno Oosting (Ned)-Andreas Maurer (WD1) 3-6,6-4,7-6 (7-3); LONDEN (RTR) - Bij de revanche-tweekamp om de wereldtitel schaken in Londen is de verkennende fase nog steeds niet afgesloten. Gisteravond eindigde ook de derde partij tussen Kasparov en Karpov in remise. Na de 35ste zet van wit was de deling van het punt een feit. In tegenstelling tot de voor gaande partij, waarbij Kaspa rov vlak voor het afbreken een winnende combinatie over het hoofd zag, bleef de stelling dit maal in evenwicht. Wit (Kar pov) had daarbij - wat de ken ners noemen - een microsco pisch klein voordeeltje, dat echter in de ogen van com mentator Genna Sosonko na de vijftiende zet van zwart: Pc7, waar Kasparov 21 minu ten over nadacht, volkomen verdwenen was. Toch was de opening op zichzelf interessant. Evenals in de eerste matchpartij stuurde Kasparov aan op het Grunfeld-Indisch. Karpov week af op de derde zet, waar door de partij overging in het Grunfeld-Slavisch. Die ope ning geeft over het algemeen wit slechts een miniem voor deel. Toen de dames van het bord verdwenen, was het al helemaal duidelijk, dat Kar pov niets zou bereiken, hoewel aan de kant van Kasparov nogal wat pionnen op de kleur van de loper stonden. Na to- renruil kwam op de 35ste zet het lang verwachte remise aanbod van Karpov, dat door Kasparov werd aanvaard. De vierde partij wordt maandag gespeeld, waarbij Kasparov heeft. Volgens de kenners ligt de psychologische druk nu weer op de schouders van Karpov. Tweemaal heeft hij met wit in het geheel niets kunnen bereiken, terwijl hij in de tweede partij met zwart al leen met enig geluk aan een nederlaag ontsnapte. De jeugd-wereldkampioen Ma xim Dlugy uit de Verenigde Staten is van mening dat de volgende partij beslissend kan zijn voor het verloop van de gehele match. „Karpov moet nog steeds bewijzen, dat hij met zwart zich even gemakke lijk kan staande houden als Kasparov". Het verloop van de derde par tij: wit: Anatoli Karpov; zwart: Gari Kasparov: 1. d2- d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, g7-g6; 3. Pgl-f3, Lf8-g74. g2-g3, c7-c6; 5. Lfl-g2, d7-d5; 6. c4xd5, c6xd5; 7. Pbl-c3, 0-0; 8. Pf3-e5, e7-e6; 9. 0-0, Pf6-d7; 10. Pe5-f3, Pb8-c6; 11. Lcl-f4, Pd7-f6; 12. Pf3-e5, Lc8-d7; 13. Ddl-d2, Pc6xe5; 14. Lf4xe5, Ld7-c6; 15. Tfl-dl, Pf6-d716. Le5xg7, Kg8xg717. Tal-cl, Pd7-f6; 18. Dd2-f4, Dd8-b8; 19. Df4xb8, Ta8xb8; 20. f2-f3, Tf8-d8; 21. Kgl-f2, Tb8-c8; 22. e2-e3, Pf6- e8; 23. Tdl-d2, Pe8-d6; 24. Td2- c2, Kg7-f8; 25. Lg2-fl, Kf8-e7; 26. Lfl-d3, f7-f5; 27. h2-h4, h7- h6; 28. b2-b3, g6-g5; 29. Pc3-e2, Lc6-d7; 30. Tcl-c5, b7-b6; 31. Tc5-c7, Tc8xc7; 32. Tclxc7, Td8-a8; 33. Pe2-gl, Pd6-e8; 34. Tc7-cl, Ta8-c8; 35. Tclxc8, re mise. De vierde partij wordt maandag gespeeld. HAARLEM (ANP) - De Ne derlandse honkbalploeg heeft gisteravond in Haarlem in zijn laatste wedstrijd van het toer nooi om het wereldkampioen schap met 5-3 gewonnen van Colombia. Winnende werper was Tonny Cohen. Irelis Herrera sloeg in de vierde slagbeurt een homerun voor Colombia. Colombia-Nederland 3-5. Colombia 0-0- 2-1-0-0-0-0-0 - 3 7 2; Nederland 4-0-0-0- 0-0-1-0-x 580. Werpcijfers: Colombia: Jorge Luis Diaz (8 innings): 6-3-8-2; Ne derland: Tonny Cohen (9): 6-2-7-0. Ho meruns: Herrera solo. Toeschouwers: 8000, tijdsduur: 2 uur en 30 minuten. AMSTERDAM (ANP) - Lju- bomir Ljubojevic heeft de kroongroep van het interna tionale schaakfestival te Am sterdam gewonnen. Gisteren speelde de Joegoslavische grootmeester in de tiende en laatste ronde in dertien zetten met wit remise tegen Rafael Vaganjan uit de Sovjet Unie. Door dit halve punt, be haald in een partij, die slechts achttien minuten duurde, werd Ljubojevic, met 6 1/2 punt, onbereikbaar geworden voor de concurrentie. De uitslagen uit de tiende ronde van de kroongroep zijn: Ljubojevic (Joe)-Va- ganjan (Sov) 0,5-0,5, Van der Wiel (Ned)- Timman (Ned) 1-0, Ribli (Hon)-Hellers (Zwe) 1-0. Eindstand: 1. Ljubojevic 6,5 punt, 2. Van der Wiel 6, 3. Ribli 5, 4. Va ganjan, Timman 4,5,6. Hellers 3,5. De uitslagen uit de negende en laatste ronde van de grootmeestergroep zijn: Ree (Ned)-Zapata (Col) 0.5-0.5, Smejkal (Tgj)-Murey (Isr) 1-0, Geiler (Sov)-Eslon (Zwe) 1-0, Maja Tsjiboerdanidze (Sov)- Gheorghiu (Roe) 0.5-0.5, Martinovic (Joe)-Marjanovic (Joe) 0.5-0.5, Dolmatov (Sov)-Douven (Ned) 1-0, Braga (Ita)-De Boer (Ned) 1-0, Pliester (Ned)-Mednis (VSt) 0-1, Langeweg (Ned)-Hartoch (Ned) 0.5-0.5, Blees (Ned)-Jeroen Piket (Ned) 0.5-0.5, Kuijf (Ned)-Marcel Piket (Ned) 1-0, Pieterse (Ned)-Boersma (Ned) 0-1, Peelen (Ned)-Brenninkmeijer (Ned) 0.5-0.5, Weemaes (Bel)-Rivas (Spa) 0.5- 0.5, Meulders (Bel)-Bezemer (Ned) 1-0, Sehner (WDl)-Kremer (Ned) 1-0. Slot- stand: 1 Zapata 7 pnt, 2/4 Smejkal, Geiler en Murey 6 pnt, 5/6 Dolmatov en Ree 5.5 pnt, 7/13 Gheorghiu, Marjanovic, Braga, Mednis, Tsjiboerdanidze, Martinovic en Eslon 5 pnt, 14/20 Kuijf, Douven, Boers- ma, Langeweg, J.Piket, Hartoch en Blees 4 1/2 pnt, 21/25 De Boer, Peelen, Pliester, Meulders en Brenninkmeijer 4 pnt, 26/30 Rivas, Sehner, M. Piket, Weemaes en Pieterse 3.5 pnt, 31 Kremer 3 pnt, 32 Be- zemer 1 pnt. ROME (AFP/SID) - Het Italiaans voetbalelftal, in Mexico onttroond als wereldkampioen, heeft een nieuwe trainer-coach. Azgelio Vicini (53) is gisteren benoemd als opvolger van Enzo Bearzot (59). Bearzot, sinds 1977 verantwoordelijke coach voor het A-elftal en de man achter het wereldkampioenschap van 1982, is 'weggepromoveerd'. De ervaren trai ner is benoemd tot supervisor van de technische staf van de bond, waarbij hij toezicht houdt op de A-selectie, het Olympisch elftal en Jong Italië. Azgelio Vicini, oud-speler van Sampdoria Genua, is sinds 1976 trai ner van het jeugdelftal onder 21 jaar. Zijn aanstelling is de eerste daad van de nieuwe voorzitter van de Ita liaanse bond, Franco Carraro. Bear- zots positie was sterk bekritiseerd en onhoudbaar na de mislukking bij de wereldtitelstrijd in Mexico, waar Italië in de kwartfinales door Frank- rijk werd uitgeschakeld. Bearzot had een contract als bondscoach tot en met 1990, het jaar waarin in Italië de eindronde om het wereldkampioen schap wordt gehouden. Na het toer nooi in Mexico werden al elf bonds- coaches ontslagen of namen ontslag; Bearzot is de twaalfde in de rij. „Wie ziet niet graag de verwarring stichtende dribbels van Rob de Wit" schreef Ajax deze zomer in zijn bro chure aan geriteresseerde zakenrela ties. Het eerste half jaar rekent de Amsterdamse eredivisieclub niet op de aanwezigheid van de Utrechtse linkerspits, die op zijn vakantie in Spanje werd getroffen door een her senbloeding. De 22-jarige internatio nal ziet intussen het einde van zijn verblijf in het Lucas-ziekenhuis na deren. Over twee tot drie weken mag De Wit naar huis, zo hebben de aan Ajax verbonden artsen Stibbe en Groot vernomen. Over de kansen van De Wit in het topvoetbal terug te keren valt pas over een half jaar duidelijkheid te verschaffen. Volgens dr. Groot, chi rurg in het Lucas-ziekenhuis, be staat er nog steeds geen afgerond beeld van de gezondheid van De Wit. „Door die bloeding zijn enkele her senfuncties uitgevallen. Er lopen nog steeds alle mogelijke fotografische onderzoekingen. Voorlopig wordt er niet ingegrepen, maar een operatie is niet uitgesloten. Zoiets hoeft overi gens niet per s'te betekenen, dat de hersenpan wordt gelicht". FC Groningen heeft, met het oog op een rechtstreekse televisie-uitzen ding van PSV-Bayern München, de thuiswedstrijd tegen Gal way United in de eerste ronde van het UEFA Cup-toernooi verplaatst naar dins dag 17 september. De NOS onderhandelt momenteel met de Eindhovense club over een rechtstreeks verslag. Als Groningen op woensdag zou spelen moet de KNVB de direkte uitzending verbie den. De wedstrijd in Groningen be gint normaal om 20.00 uur. De 27-jarige Mexicaanse interna tional Javier Aguirre is de vierde speler uit de nationale ploeg, die vol gend seizoen in Europa speelt. De Spaanse club Osasuna Pamplona trok de aanvaller, die zestig wed strijden voor Mexico voetbalde, aan voor een bedrag van ongeveer 150.000 gulden. Hugo Sanchez zette, al enkele ja ren geleden, de Mexicaanse trek naar Europa in, na het wereldkampioen- schapstoernooi werd hij gevolgd door Luis Flores (Sporting Gij on) en Ma nuel Negrete (Sporting Lissabon). De voormalige Braziliaanse inter national Toninho Cerezo, die de we reldkampioenschappen van 1978 en 1982 meemaakte, speelt het komend seizoen bij Sampdoria. De 31-jarige middenvelder, die na het WK in Spanje door Atletico Mineiro werd verkocht naar Italië, onderschreef gisteren in Genua een verbintenis voor een jaar. Daarvoor ontvangt hij bijna acht ton. Cerezo wordt de tweede buitenlander in het elftal van Sampdoria, dat de Westduitser Hans-Peter Briegel al onder contract had. De loting voor de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker zal dinsdag 5 augustus door Jan Huij- bregts worden verricht na afloop van het vriendschappelijke duel Elink- wijk-FC Utrecht. De eerste namen zullen door de competitieleider in Utrecht om ongeveer 20.30 uur uit de koker worden gehaald. Aan het ko mende bekertoernooi doen 37 betaald voetbal organisaties mee en 27 ama teurclubs. De eerste ronde wordt af gewerkt in het weekeinde van 13 en 14 september. Oefenmeester Ad Versluys heeft een arbitragezaak aangespannen te gen DS'79, waarin hij een jaarsalaris claimt. Toen Versluys bij Eindhoven werd ontslagen, deed hij hetzelfde en werd in het gelijk gesteld. VW-trainer Jan Reker maakt zich sterk voor de komst van PSV- spits Jurri Koolhof. De oefenmeester van de Venlose ere-divisieclub stelt zich dit weekeinde opnieuw in ver binding met de technische leiding van de landskampioen uit Eindho ven. Als het aan Reker ligt, speelt Koolhof zelfs al mee in de vriend schappelijke wedstrijd van VW te gen Anderlecht, dinsdag in stadion De Koel.

de Stem | 1986 | | pagina 7