et S triële Zuiddorpe is gereed voor viering 750 jaar bestaan Draf ten Blues wint Zeeuwse popprijs 2000 Gulden boete voor mishandeling van echtgenote [GENHEID mOLOGIE 'E STEM r JAARMARKT OPTREDENS GERARD JOLING EN ROBERTO JACKETTI 2osVoet BB®] iffosl/oet BB®lüi! Ala VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1986 VAN ZEELAND KO ZUIDDORPE - Hoewel op het laatste moment altijd een wijzi ging kan worden doorgevoerd is het programma voor de viering van 750 jarig bestaan van Zuid dorpe nu helemaal rond. Plaatselijk nieuws Axel Clinge Hulst Voor 6 mille aan sokken buitgemaakt bij inbraak Bellemans spreekt voor radio 10NTENISSER FORMATIE STEELT DE SHOW Advertentie-exploitatie Vr I autoradio/cassetterec. Plaatselijk nieuws Hengstdijk Vogelwaarde weekenddiensten T22 PAGINA ZEELAND 2 t>m te zoenen l tlculieren ■kje, jubileum, receptie, lerloving, overwinning, traham, openbare dank, r, mag best eens in de lagina familieberichten. In duur hoeft het niet te Tsten nog geen tientje), blom 1,90 Eén grote J>,45. Voor het plaatsen leiding met een formaat Ineri wij 13,50 toeslag. Jop aanvraag Bij niet prdt 4,00 adm kosten Fden niet geretourneerd |geef uw tekst 2 dagen (één van onze kantoren, pn stuurt u eveneens 2 fig naar Postbus 3229, liftelijke opgaven worden iteerd indien naam en Jjok indien Uw betaling «houden ons het recht r opgaaf van redenen te ■igeren lingsnieuws jrolom op donderdag. 2 augustus wordt uit de Roselaer uit Sas van Gent 65 jr. Proficiat Het stichtingsbestuur nam in april een voorproef op de festiviteiten: een dronk met boekweitbier Van een onzer verslaggevers „Het enige dat nu nog mis kan gaan is het weer", zo zei voorzitter van de Stich ting 750 jaar Zuiddorpe H. de Mul bij de presentatie van de feestelijkheden. De stichting gaat prat op het programma dat hoogtepunten als optredens van Gerard Joling en Roberto Jacketti and The Scooters kent, en de jaarmarkt, die voor het eerst sinds twintig jaar weer wordt gehouden. „In Zuiddorpe wonen maar 800 mensen. Als je ons programma ziet denk ik dat veel grotere paat- sen daar jaloers op zouden zijn", aldus De Mul. Gedraaid wordt met een budget van 20.000 gulden. Daarvan heeft de gemeente Axel een flinke duit in het zakje gedaan, maar ook het bedrijfsleven is met succes aangeklampt om in de buidel te tasten. Verder heeft de stichting diverse promotieacti viteiten op touw gezet die ook wat geld in het laatje hebben gebracht. „Daar moet niet al te zwaar aan worden getild want we hebben zo dicht mogelijk tegen de kostprijs gewerkt". Zo is er een boekweit bier op de markt gebracht. Daar zijn in middels zeshonderd flessen van verkocht. Een tweede partij van zeshonderd stuks is in bestel ling. Tegeltjes, met daarop het wapen van Zuid dorpe, zijn ook grif van de hand gegaan. Dan is er nog boek geschreven over de geschiedenis van Zuiddorpe. De auteur is Etienne van Damme die bij zijn researchwerkzaamheden ook hulp heeft gekregen van L. Seijnaeve. Het boek wordt samen met de tegels en het bier in een stand op het dorps plein aan de man gebracht. Zuiddorpe 750 jaar, wordt als je de organisato ren mag geloven, een festijn dat zijn weerga niet kent. De stichting mag daarbij rekenen op hulp van vrijwel de hele bevolking, die, als ze niet ver tegenwoordigd is in de elf verenigingen die bij de organisatie betrokken zijn, wel op een andere ma nier hun steentje zullen bijdragen. Wie in de feestperiode, tussen 15 augustus en 21 september, in Zuiddorpe komt zal zich wanen in de Middeleeuwen. Bij de toegangswegen tot het idyl lische dorpje, dat met zijn eeuwenoude Lindenbo- men op het dorpslein een topepasselijk decor heeft, worden poorten geplaatst. De bevolking zal in die periode zo vaak mogelijk gekleed gaan in Middel eeuwse kledij. De meesten hebben zelf een pakje genaaid. „Er zullen niet alleen edelen en ridders te zien zien. Het gepeupel zal ook in ruime mate ver tegenwoordigd zijn", verklapt Wilfried Roeland! Is het bij veel feesten zo dat het weer een be langrijke rol speelt, in Zuiddorpe is door toedoen van Rinus en Marie Kogelman, de kans op succes vrijwel verzekerd. Het tweetal laat op het dorps plein een grote feesttent zetten waar niet alleen eigen activiteiten in worden gehouden maar waar ook de stichting toevlucht kan zoeken als het weer een programma onderdeel zou doen sneuvelen. „Wij zijn natuurlijk erg blij met dit initiatief. Op deze manier kan het bijna niet mis gaan'', al dus De Mul. De voorbereidingen van de feesten hebben alles bij elkaar zo'n jaar in beslag geno men. Elk bestuurslid heeft zijn eigen verantwoor delijkheid gekregen waardoor op verschillende fronten aan het programma is gewerkt. Een erg grote inbreng heeft A. van Waes van het Jaar markt comité gehad. Hij heeft vrijwel in zijn eentje er voor gezorgd dat Zuiddorpe weer een jaarmarkt krijgt. De Mul: „Het is dan wel een een- Het bestuur van de stichting 750 jaar Zuiddorpe bestaat uit: Voorzitter H. de Mul ('t Kaaike) Penningmeester L. Seijnaeve biljartclub De Kaai mannen) Secretaris W. Roelandt (S.V. De Sterre) A. van Hoecke (Boekweitcomité) J. Roelandt (schuttersgilde St. Sebastiaan) E. Vermeire (Bejaardenbond) C. Buijs (Gecoördineerd Bejaardenwerk) A. Peters (Jeugdraad) H. Dhondt (schttersgilde Willem Teil) F. de Theije (De Zwaluw) I. Suy (Oudercommissie) N. van Nieutande (EHBO) R. Bracke (kerkbestuur) A. van Waes (Jaarmarktcomité). - FOTO DE STEM/COR J DE BOER malig gebeuren, maar het is een grote klus ge weest om dat op te zetten. Zuiddorpe heeft tot voor de gemeentelijke herindeling in het begin van de jaren zeventig altijd een jaarmarkt gehad. Dat is op een gegeven moment in het slop geraakt". Omdat de zogenaamde Boekweitfeesten Zuid dorpe temidden van alle zomerfeesten een eigen gezicht heeft gegeven valt de opening van Zuid dorpe 750 jaar samen met het begin van de Boek weitfeesten. Dat gebeurt op vrijdag 15 augustus om 18.45 uur door burgemeester A. Hack van de gemeente Axel. Kort daarvoor heeft hij al de eer ste lopers voor de 750 kilometer loop weggescho ten. Elke dag, tot de 750 kilometer erop zit, lopen leden van sportvereniging St. Aloy uit Graauw 15 kilometer. Na de opening begint in de rk kerk een Acade mische Zitting. Daar worden de eerste exemplaren van het boek over Zuiddorpe door Etienne van Damme overhandigd aan burgemeester Hack en mgr. Ernst van het bisdom Breda. Verder wordt daar gesproken door leraar De Reu die ooit een ge tuigschrift aflegde over de zogenaamde Moereg- ronden. Zuiddorpe heette vroeger Moere. Ook voorzitter De Mul en burgemeester A. Hack zullen daar het woord voeren. Het zou Zuiddorpe overi gens niet zijn als er niet een andere invulling aan het begrip Academische Zitting wordt gegeven. De Mul: „Meestal zijn het van die saaie zittingen waar uren over de geschiedenis wordt gepraat. Bij ons wordt niet langer dan 45 minuten gepraat. Tussen door wordt er gezongen. Het moet tenslotte gezel lig blijven". Aansluitend om 21.00 uur verhuist een deel van het gezelschap naar het bejaardenhuis De Linden- hof waar een tentoonstelling over het honderd jaar oude kerkgebouw is te zien. De tentoonstel ling is ingericht door mevrouw R. van Waes en E. van Damme. Het programma, dat een periode van zes weken bestrijkt, is te omvattend om in deze editie inte graal mee te nemen. Enkele hoogtepunten kunnen echter niet onvermeld blijven. Zondag 24 augus tus: een optreden van Hans de Booy, woensdag 27 augustus de Acht van Zuiddorpe, een omnium voor beroepswielrenners, zondag 31 augustus een presentatie van de Rolls Royce en Bentley Club, zaterdag 6 september de jaarmarkt, zondag 7 sep tember Roberto Jacketti and The Scooters, don- derdagll september een modeshow-feestavond, georganiseerd door Toon Deij uit Axel, met daarin een optreden van Gerard Joling. Boekenbeurs - Morgen (zater dag 2 augustus) houdt men in Winkelgalerij 'Cité' in de Noordstraat een tweedehands boekenbeurs. De stichting 'Schaduw' organiseert weke lijks deze aktiviteit. De boe kenbeurs duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Boschkapel De twee hard houten balken van de zitban ken bij de Boschkapel zijn verdwenen. De meer dan 3 meter lange balken zaten met draadspijkers en hoekijzers aan de grondpalen vast. Stichting Statiekermis - In het bestuur van de stichting Sta tiekermis hebben zitting geno men Jan Bergmans (voorzit ter) Jac Nagelkerke (penning meester) Henk van den Brande (secretaris) Paul Ver meersen, Staf Everaert, Sandra en Berre Bracke (le den) en Paul Sturm (vertegen woordiger Horeca). Het be stuur heeft heel wat spectacu laire aktiviteiten georgani seerd voor de statiekermis die van 8 tot 12 augustus duurt. Van onze correspondent KAPELLEBRUG - Bij een in braak in een fabriekshal van de firma L. V. aan de Gentse vaart te Kapellebrug is in de nacht van woensdag op don derdag voor een bedrag van 6000 gulden aan kousen gesto len. Men had zich toegang tot de hal verschaft door aan de ach terzijde van het pand een golf plaat van het dak weg te ne men. Daarna kon men zijn slag slaan en het pand, volgens de politie te Hulst, die het on derzoek in handen heeft geno men, op normale wijze door de toegangsdeur met de buit ver laten. Van een onzer verslaggevers AXEL - De Axelse galerie houder Roby Bellemans is vandaag te gast bij de Avro- radio. Tussen 16.00 en 16.30 uur zal hij tijdens het kustpro- gramma Telephoon' dat uit gezonden wordt op Radio 5 in gaan op de knevelcontracten van kustgaleries en voorstel len bekendmaken hoe kuste- naars en galerie-houders op een andere manier met elkaar kunnen omgaan. De zogenaamde knevelcon tracten, waarbij galerie-hou ders kunstenaars verplichten om geen werken buiten hen om te verkopen, staan de laat ste tijd ter discussie. De Axe laar heeft zich onlangs in deze discussie gemengd door een ingezonden brief te schrijven naar het weekblad Haagse Post. Naar aanleiding van de brief is hij uitgenodigd door de Avro. Van een onzer verslaggevers GISSINGEN - De top-at- ractie was het Belgische pop- wiomeen Arno Hintjes, maar le bloemen waren voor Draf- n Blues. Deze Hontenisser «pformatie won gisteren tij- ens het drukbezochte Rhytm Booze Popfestival in winde- ig Vlissingen de eerste prijs ca. AD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND antoren erneuzen, Hulst en Goes, dressen en telefoon nummers op pagina 2. peningstijden: 30-12.30/13.30-17.00 uur. ledactie Terneuzen: Rein van der lelm (editie-chef), Jan lansen (piv. chef), Emile -alon, Co Meertens, Joep rommelen, Cor de Boer foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Inspecteur Zeeland: Menu, privé te! 01150- >839. van 'Hit'm or Lose', een con cours waaraan tientallen Zeeuwse popgroepen de afge lopen maanden hebben mee gedaan. We zitten niet op een brui loft hier", riep Draften Blues zanger Kees van Hoof verma nend in de microfoon toen een gebroken snaar het optreden even stil liet vallen en drum mer Willem Rijn met saxofo nist-synthesizerspeler Ronald Platjouw wat met hun instru menten begonnen te dollen. "Dan maar even een smerige mop ertegenaan". Zover kwam het niet want het euvel was snel verholpen en Draften Blues ging er weer vol tegen aan. De professionele rhytm blues van de Hontenisser pop muzikanten ('Het mag stevig zijn, maar het moet raakvlak ken hebben met de blues', lichtte giarist Charles Heinz- ler toe) maakte zoveel indruk op de jury dat de formatie la- Draften Blues ging er vol tegenaan - FOTO WILLEM MIERAS (ADVERTENTIE) I SINOS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS 2 WV-bonnen worden btj ons geaccepteerd t Fred van Eedenstraat t y f - - ---- w Hot te Zandepiem 17 ter op de dag beslag kon leg gen op de eerste prijs: een pro fessionele plaatopname in de studie van Ron Konings te Vrouwenpolder, te producen door Harry Harthold, de man achter het geluid van groepen als de Margriet Eshuis Band. Draften Blues behoorde tot de vijf Zeeuwse popgroepen, die na de vijf voorrondes, eer der dit jaar in het Vlissings jongerencentrum De Piek, voor de finale waren uitverko ren. Het traditionele geluid van Draften Blues won het van de trendy muziek van de Ex-Q's, de 'Vlissingse Simpel Minds', die tweede werden. De zelfverzekerde podiumpresen tatie en de technische kwali teit van Draften Blues gaf de doorslag. Op de derde plaats eindigde de Goese formatie Carbazol, die gedecimeerd op het podium verscheen, maar het publiek toch wist te ver maken met een mengeling van Afrikaanse ritmes, funk en reggae. De andere finalisten, de hard-rock-groep Avital uit Middelburg en de Vlissingse rockgroep Drainpipe moesten met de overgebleven plaatsen genoegen nemen. Draften Blues kan het suc ces goed gebruiken. De Honte- nissenaren raakten wat op het achterplan nadat ze enkele ja ren geleden furore maakten in de voorprogramma's van top acts als doe Maar en Toontje Lager. Toen speelde de groep, die af en toe ook eigen Neder landse teksten gebruikt, ook reggae-nummers, maar die 'consessie' aan de commercie heeft men inmiddels afgezwo ren. (ADVERTENTIE) j! Cr SlNOS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVE1> Kloosterzande tot i 11 augustus wegens vakantie gesloten MIDDELBURG - A. W. (46) uit Aagtekerke had zijn vrouw eind 1985 zo toegetakeld dat ze met een ga pende hoofdwond en kneuzingen over het hele li chaam in het ziekenhuis moest worden opgenomen. „Verschrikkelijk, beneden alle peil". Die kwalificaties had politierechter mr. G. No- mes gisteren over voor de beestachtige handelwijze van verdachte W. die zich tijdens de zitting niets meer herin nerde van het voorval. „Teveel gedronken, denk ik", zo voerde hij als oorzaak aan. Spijt van zijn gedrag, het was overigens niet de eerste keer dat hij zijn vrouw in elk aar had geslagen, had hij al lerminst. „Zo op papier mag het erg lijken maar het is echt niet zo verschrikkelijk. Het is nog maar een schijntje van wat ze verdiend heeft als je bekijkt wat ze mij allemaal heeft aangedaan". Zonder in details te treden schetste W. een beeld van een huwelijk dat zich ondanks alle ruzies zo'n 21 jaar heeft voort gesleept. Uren kon hij er wel over praten maar hij hield (ADVERTENTIE) v SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS A Pioneer mg-fm stereo nu 299.- j zich in. „Hoeveel ze me niei gepest en gesard heeft". Daai is nu inmiddels een eind aar gekomen. Na het laatste hand gemeen leven W. en zijr vrouw gescheiden van elkaar De echtscheidingsprocedurf loopt, scheiding van tafel er bed is al uitgesproken. Het tweede feit waarvooi W. zich gisteren moest verant woorden is dronkenschap. Be gin dit jaar is hij in Oostka- pelle aangetroffen met een al coholpromillage van 0,86. „Eér pilsje teveel. Het is niet zo da ik me heb laten vollopen", zt voerde W. als excuus aan. Van dat ene pilsje teveel laf officier van justitie mr. Mij- meijer ook niet wakker. D< mishandeling telde voor hen veel zwaarder. Voor beide fei ten vroeg Nijmeijer een voor waardelijke gevangenisstra van vier weken met een proef periode van twee jaar en eer boete van 2000 gulden. „Veel t< zwaar", zo oordeelde W. „II vind het een zeer milde eis. II vind het verschrikkelijk wat r gedaan heeft", pareerde poli tierechter Nomes. „Moetei bukken voor een volle bierfle: is niet leuk, een glazen lam] die boven je hoofd kapo wordt geslagen is ook nie leuk, en meegenomen wordei op de motorkap van een auti is ook niet zo leuk", droeg W nog aan. Nomes vonniste con form te eis. Prijskaarting - In de kantine van de Camping 'de Vogel' wordt vanavond (vrijdag 1 augustus) een prijskaarting gehouden. 50 Kilo gewaar borgd vlees valt er te verdie nen. Aanvang 20.00 uur. Oud papier - De Voetbal Ver eniging Vogelwaarde haalt in verband met de vakantie aan staande zaterdag, 2 augustus, geen oud papier op. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter Jongsma, Oude Kerkstr. 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter Harskamp, Noordstr. 9, tel. 01155-1666. Spreek uur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Dokter Kalkman, Burg. Maarleveldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maandagmor gen 8 u. dokter Adriaansens, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter La- terveer, Dr. Broodmanstr. 2, tel. 01172-1956. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter Beek, Zuid- zande, tel. 01170-2424. Driewegen e.o. - Tot maandagmor gen 8 u. dokter Wöstmann, Nieuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter Thijssen, Zon- nebloemstr. 2a, Goes, tel. 01100- 15003. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter Duran, Kon. Julianastr. 21, Kloetinge, tel. 31805. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur voor dringende geval len zaterdag 11.30-12 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen van vrijd. 17.30 tot ma. 8.30 u. door dok ter Miermans, Kloetingseweg 3, 's- Heer Abtskerke, tel. 01103-2089 (b.g.g. 01106-3074). Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. De praktijk van dokter Lips en dokter Voorbrood, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst wordt waargenomen door dokter Voorbrood, tel. 01140-13373. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30- 10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30- 13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter Kok, tel. 01131- 3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter Barendregt, tel. 01134- 1544. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter Do- minicus, Dam 30, tel. 12830. Zondag dokter Van de Haak, Rouaanse- kaai 47, tel. 12637. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreek uur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter Van Haelst, Spoorstr. 44, Sluis kil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 01150- 94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-14000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter Mijnlieff, tel. 12525. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter v. Dijk, tel. 13459. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Wissenkerke - Dokter J.van Arkel, Voorstr. 13, tel. 01107-1318 heeft ieder weekeinde dienst. Zaamslag - Dokter Verboom, Axelsestr. 2, tel. 01153-1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaarts dijk-Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van* Zuid-Beveland - Tel 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel 01170-3139 (boodschap inspreker op antwoordapparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op ant- woordapparaat) Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspre ken, zodat de dienstdoende wijk verpleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts Karelse, 's- H.H.Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts Mosselman, Hogenakkerweg 8, Kruiningen, tel. 01130-1233. Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155- 1488. Spreekuur zaterdag, Willem de Zwijgerlaan 2b (tel. 01150-95017) van 13.30-14 u. en Axel Dierenkli niek, tel. 01155-1488, spreekuur 11- 12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Po likliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425 Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v Diemenstr. 83, Terneuzen, tel 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts v.d. Vijver, Sirius 1 Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176- 1388. Spreekuur zat. om 13 uur er zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts Luc Buijsse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092 (privé: G. de Pauwstr. 5, Oostburg, tel. 01170-5092). Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts Mulder, Oranjestr. 10 Axel, tel. 01155-4389. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12- 12.30 u. Walcheren - Tandarts v.d Schoot Tramstr. 9, Koudekerke, tel. 01185- 2660. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts Rijksen, Vroonlandseweg 9 Kapelle, tel. 01102-3669. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - ApotheeK Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goesche apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30- 17.30 u., zond 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Zoetevaart, Hulst Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Voor spoedgevallen buiten openingstij den is de dienstdoende apothekers assistente thuis bereikbaar onder nr. 14255. Middelburg - Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u., zond 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Paauwen- burg, TYoelstraweg 2a, tel. 70717. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200.

de Stem | 1986 | | pagina 9