Van Goethem wint in Biervliet Jan Raas als ploegleider naar Colorado Ljubojevic blijft op de been L Geen sancties tegen wegblijvers Spelen. REVANCHE BESLISSEND VOOR POSITIE CAMPOMANES Achtste zege Cuba tijdens WK honkbal 1 Slabbekoo in Colijnsj Altsjoel naar Groningen Aanhangwagen nodig? FRANK FOKKEMA DINSDAG 29 JUL11986 6Groene truV ook naar Chaam Thompson niet ver van wereldrecord FC Den Haag contracteert Tony Morley SCHAAKFESTIVAL IN AMSTERDAM Oefenvoetbal DINSDAG 29 JUL11986 Toernooiwinst Gilbert, Gomez en Torrefc Nijboer klopt Van de Abeel Amerika wint benefietduel Twee weken rust voor Boris Becker Dan eerst naar de specialist Speelhuislaan 39 Breda - 076-710418 DE RTEM-S Door Fred Rabout BIERVLIET - Karei van Goethem heelt na zijn zege in de Ronde van Midden- Zeeland lang moeten wach ten op zijn tweede seizoen- palm. De reus uit Klooster- zande, niet begenadigd met een sterk eindschot, liet gis teravond in Biervliet de spurters echter geen kans. Juist op het moment in Biervliet dat twaalf koplo pers - met nog 20 kilometer voor de wielen - het peloton dubbelden, ging hij er tus senuit. Als richtpunt diende een groepje, dat honderd meter voor het peloton uit reed. Van Goethem was weg en bleef weg, ondanks het feit dat men achter hem de zaak niet liet rusten. Werner Wieme, zoals al tijd tuk op de leidersprijs, was de grondlegger van de vlucht van een dozijn ren ners, dat de wedstrijd in Biervliet hard maakte. In zijn gezelschap reden Guus Barhorst, Cees Vleugel, Jan Maaskant, Ad Prinsen, Dirk Uyl, Eric Vereecken, Karei van Goethem, Twan den Braber, Peter van Acker, Gerard van Antwerpen en Piet Wisse. Mark de Smit, Peter van 't Westeinde, Peter van de Klundert, Louis van Mook en Wilfried de Krijger zochten de tegenaanval, maar die leverde geen resul taat op, evenmin als de dap pere solo-achtervolging van Chris Goeree. Het wachten was op de fi nale, die dus Karei van Goe them als de grote man ken de. De 'lange' draalde niet. Cees Vleugel, Werner Wie me, Eric Vereecken, Peter van Acker, Twan den Bra ber en Guus Barhorst trachtten de reactie wel te organiseren, maar kwamen tekort. Voor hen waren slechts de overige ereplaat sen weggelegd, met Vleugel en Wieme als de nummers twee en drie. Uitslag: 1. Karei van Goethem (Kloosterzande) 90 km. in 2.10.35, 2. Cees Vleugel (Wemeldinge), 3. Werner Wieme (België), 4. Eric Vereecken (St.-Jansteen), 5. Pe ter van Acker (Koewacht), 6. Twan den Braber (Fijnaart), 7. Guus Barhorst (Biervliet), 8. Dirk Uyl (Poortvliet), 9. Gerard van Antwerpen (Driewegen), 10. Piet Wisse (Aagtekerke), 11. Jan Maaskant (Seriansland), 12. Ad Prinsen (Raamsdonksveer), 13. Bas de Wit (Zegge), 14. Peter van ,'t Westeinde (Biervliet), 15. Cor Vervaet (Walsoorden), 16. Peter van de Klundert (Hoogerheide), 17. Wilfried de Krijger (Bier vliet), 18. Harrie Biemans (Oudenbosch), 19. Chris Goeree (Graauw), 20. Ab Verplanke (IJ- zendijke). EDINBURGH (RTR) - Het federatiebestuur van de Gemenebest-spelen heeft besloten geen sancties te treffen tegen de wegblijvers in Edinburgh. In plaats daarvan zal het bestuur een dringend beroep op alle lidstaten van de Gemenebest doen voortaan de spelen niet te diskwalificeren. Thierry Marie. foto ap Van onze sportredactie CHAAM - Er zullen morgen in Chaam tijdens de 'Acht' de no dige 'truien' te bewonderen zijn. Naast de in een eerder stadium gecontracteerde 'gele trui' (Greg Lemond), 'rode trui' (Gerrit Solleveld) en 're genboogtrui' (Joop Zoetemelk) werd maandagavond ook nog de 'groene trui' (Eric Vande- raerden) vastgelegd. De komst van de Belg is een gevolg van de afmeldingen van zijn ploeggenoten Robert Millar en Peter Winnen. Bei den zijn ziek. Behalve Vande- raerden werd ook Erik Breu- kink, de winnaar van het bergklassement in de Ronde van Zwitserland, aan het deel nemersveld bij de beroepsren ners toegevoegd. In de ploeg van Laurent Fignon is eveneens een wijzi ging gekomen. Niet Charly Mottet zal naar Chaam afrei zen, maar Thierry Marie, de renner, die de proloog van de jongste Tour op zijn naam schreef. Grand Prix DE nationale top, met uitzon dering van Els Vader, zal uit komen in de Grand Prix-fi- nale van zondag in Vught. In het deelnemersveld bevindt zich ook een aantal Westduitse en Belgische atleten. Cuba is vertegenwoordigd door hoog springster Sylvia Costa Acosta en speerwerper Ramon Gon zalez Silon. Tweekamp start met remise LONDEN (RTR) - In het betrekkelijk kleine Park Lane Hotel in Londen zijn Gari Kaspa rov en Anatoli Karpov maandagavond begon nen aan hun 73ste partij om het wereldkam pioenschap schaken; de eerste van de revan che-tweekamp over 24 partijen, waarvan de tweede helft zich in Leningrad afspeelt. Karpov heeft de wereldtitel tien jaar vast kunnen houden, voordat hij hem op 9 november van het vorig jaar kwijtraakte aan zijn inmiddels 23-jarige oppo nent. EDINBURGH (SID) - Daley Thompson hulde zich maan dag tijdens de Gemenebest- spelen in Edinburgh toch in het shirt met de reclame voor een producent van alcohol houdende dranken. De geheel onthouder had zich zondag nog in een moeilijke positie gemanoeuvreerd door het logo van de firma zodanig te ver minken, dat het onherkenbaar was. De organisatie meldde lat Thompson het gevaar liep te worden gediskwalificeerd. In overleg met zijn teamchef nesloot de tienkamper zich in het vervolg aan de voorschrif ten te houden. Dat had voor hem geen be- -oerd gevolg. Thompson, tweevoudig Olympisch kam- Dioen, won de tienkamp met 1663 punten. Daarmee kwam iij er weliswaar vier te kort /oor de evenaring van de door ïem al geleverde beste presta tie van het jaar. Maar toch im poneerde de zege van Thomp- ;on, die 184 punten bleef ver wijderd van zijn eigen wereld record. In de regen kwam de con- :urrentie tot veel minder aan brekende resultaten. De Ca- ïadees Dave Steen werd weede met 8173 en de Nieuw- teelander Simon Poelman lerde met 8015 punten. Van onze sportredactie BREDA - Oud-wereld kampioen Jan Raas zal op treden als ploegleider van het Nederlandse dertien tal, dat deelneemt aan de strijd om het wereldkam pioenschap wielrennen op de weg op 6 september in Colorado Springs in de Verenigde Staten. De beslissing Raas, die vijf van zijn renners in de WK-ploeg heeft, aan te wijzen, is door de Sectie Beroepswielrennen geno men in overleg met de lei ders van de andere grote Nederlandse ploegen, Pe ter Post en' Roy Schuiten. Post en Schuiten immers hebben in Colorado Springs een aantal voor aanstaande niet-Neder- landse wielrenners aan de start. Zes van de dertien ren ners zullen ook deelnemen aan de Coors Classic, als voorbereiding op de indi viduele wegwedstrijd van het WK. Het zestal, dat op 4 augsustus naar Amerika vertrekt, bestaat uit Adrie van der Poel (Raas), Peter Stevenhaagen en Gerard Veldscholten (Schuiten), Teun van Vliet. Theo de Jan Raas. -fotoanp Rooy en Eric Breukink (Post). De andere Neder landse deelnemers, die op zijn vroegst eind augustus naar Amerika vliegen, zijn titelhouder Joop Zoete melk en Maarten Ducrot (Raas), Steven Rooks (Schuiten), Johan van de Velde en Theo de Rooy (Post), Nico Verhoeven (Swerts) en Mathieu Her mans (Perurena). Voorlopig zijn vier re serves aangewezen: Jean- Paul van Poppel, Gerrie Knetemann, Gerrit Solle veld en Hennie Kuiper. Kasparov won die tweede tweekamp met 13-11, nadat de eerste na 48 partijen door FI- DE-voorzitter Florencio Cam- pomanes was afgebroken, om dat volgens hem beide spelers uitgeput waren geraakt. Op het moment van afbreken leidde Karpov, die na 27 par tijen met 5-0 voorstond, nog altijd met 5-3. Maar de tengere titelhouder leek een ineenstor ting nabij. Kasparov beschuldigde Campomanes ervan, dat hij door zijn ingrijpen Karpov van een knock-out had gered. Nadat hij wereldkampioen was geworden, gaf hij steun aan de Braziliaan Lucena bij diens pogingen Campomanes te wippen als voorzitter van de Internationale Schaak Fede ratie. Lucena's running mate is de Engelse grootmeester Raymond Keene, die er voor zorgde dat het eerste gedeelte van de revanche-tweekamp naar Londen kwam. Hij bood daarvoor een prijzengeld van niet minder dan 1,8 miljoen Zwitserse franken (2,3 miljoen gulden). Sovjetski Sport heeft gemeld dat beide spelers hun aandeel zullen storten in het fonds, dat is opgericht ter leni ging van de nood onder de slachtoffers van de kernramp in Tsjernobil. Volgens sommi gen is de premie voor de mooi ste partij van 10.000 pond ster ling de enige financiële stimu lans voor beide spelers. Ingewijden menen dat het verloop van de revanche tweekamp beslissend zal zijn voor de vraag of de door velen van corruptie beschuldigde Campomanes zal worden her kozen of niet. De kans daarop is fifty-fifty, waarbij de twaalf stemmen uit het oost- blok de doorslag kunnen ge ven. Afgezien van deze niet on belangrijke bijkomstigheid, zal niemand ontkennen dat het in Londen gaat om de vraag wie momenteel de beste schaker ter wereld is. Met een ELO-rating van 2740 voor Kasparov en 2705 voor Karpov staan beide schakers een straatlengte voor op de num mer drie van de wereldrang lijst. Beide spelers staan aan het hoofd van een negen personen sterke afvaardiging. Kasparov heeft zijn winnende team van vorig jaar niet gewijzigd. Zijn secondanten zijn de groot meesters Josif Dorfman en Gennadi Timosjenko, interna tionaal meester Evgeni Vladi- mirov en trainer Alexander Nikitin. Karpov heeft zijn de legatie gewijzigd. Hij behield de grootmeesters Igor Zajtsev en Serge Makarisjev, maar voegde daaraan de briljante Valeri Salov (22) toe, die al eens Europees jeugdkampioen is geweest. Ook nam hij een officiële zegsman in dienst. DEN HAAG (ANP) - FC Den Haag heeft maandag de En gelse linkerspits Tony Morley gecontracteerd. De 31-jarige aanvaller, afkomstig van West Bromwich Albion, tekende een verbintenis voor twee jaar. Karpov en Kasparov net na het begin van de revanche-tweekamp, die gisteren in Londen van start ging. Het is de Joegoslaaf Dimitri Bjelica, de enige niet-Sovjet in het gezelschap. Anatoli Karpov - voor het eerst in de rol van uitdager - heeft in de openingspartij het voordeel niet kunnen uitbui ten. Hij speelde met wit - vol gens sommigen geeft dat een vergelijkbaar voordeel als ser veren bij tennis - maar kon niet verhinderen, dat de stel ling na een veelbelovende ope ning op de 21ste zet verzandde in remise. De dames en een to ren waren toen al van het bord. Het tegenspel van de nieuwe wereldkampioen was een ver rassing. Tegen Karpov d2-d4 koos hij voor het fiancchetto van de koningsloper. Voor het eerst in de duels tussen beide Russische grootmeesters ver scheen de Gruenfeld-Indiër op het bord. Ze volgden daarmee de voetsporen van onder meer Smislov, Fischer en Kortsjnoj, die met deze opening goede za ken deden. Kasparov wilde er kennelijk mee aantonen, dat hij met zwart niet uitsluitend behoeft terug te vallen op so lide klassieke verdedigingen, zoals in de vorige tweekampen veelal het geval was. Karpov besloot niet op eventuele complicaties in te gaan. Hij reageerde behoed zaam, ruilde vroegtijdig de dames en stuurde aan op een remise, die na drie en een half uur spelen een feit werd. Kar pov bood hem aan en Kaspa rov accepteerde onmiddellijk. De deskundigen waren eensgezind in hun mening, dat het weinig opwindend was ge weest, maar troostten zich met de hoop, dat de vijandelijkhe den spoedig in volle omvang zullen losbreken. Partijverloop (wit Karpov): 1. d2-d4 Pg8- £6, 2. c2-c4 g7-g6, 3. Pbl-c3 d7-d5, 4. Pgl- f3 Lf8-g7, 5. Lcl-f4 c7-c5, 6. d4xc5 Dd8- a5, 7. Tal-cl d5xc4, 8. e2-e3 Da5xc5, 9. Ddl-a4+ Pb8-c6, 10. Lflxc4 0-0, 11. 0-0 Lc8-d7, 12. Da4-b5 Dc5xb5, 13. Lc4xb5 Ta8-c8,14. Tfl-dl Tf8-d8,15. h2-h3 h7-h6, 16. Kgl-fl a7-a6, 17. Lb5-e2 Ld7-e6, 18. Tdlxd8 c8xd8,19. Pf3-e5 Pc6xe5, 20. Lf4xe5 Td8-d2,21. b2-b3 remise. ROTTERDAM (ANP) - Cuba heeft maandag zijn achtste achtereenvolgende overwinning geboekt tijdens het toer nooi om het wereldkampioenschap honkbal. De titelhou der zegevierde in Rotterdam met 10-2 over Zuid-Korea. Luis Casanova sloeg twee homeruns: in de vierde slag beurt soleerde hij, in de vijfde inning kwam ook Orestes Kindelan over de thuisplaat. Er waren 5500 toeschouwers. De wedstijd duurde twee uur en vijftig minuten. De wedstrijd België - Zuid-Korea, die vrijdagmiddag werd afgelast, zal vandaag worden ingehaald. Het duel zal op de rustdag als avondwedstrijd in de Maasstad wor den gespeeld. Colombia:0 00021000 3 96 Puerto Rico:30040101x 910 0 Nederlandse Antillen:010000000 1 België:002000002 4 Zuid-Korea:0-0-0-1-0-0-0-0-1 252 Cuba:0-0-0-2-3-0-0-5-x 10 16 3 AMSTERDAM (ANP) - Lju- bomir Ljubojevic heeft de lei ding in de kroongroep van het Schaakfestival in Amsterdam behouden. De Joegoslaaf sloeg maandag in de zevende ronde een vinnige aanval van Jan Timman af. Daar de duels tus sen Van der Wiel en Ribli en Vaganjan en Hellers eveneens in remise eindigden, bleef Ljubojevic koploper. De partijen tussen Timman en Ljubojevic zijn gewoonlijk gevechten, waar de vonken van af spatten. De Amster dammer heeft in het recente verleden bij herhaling ge tracht de varianten van Lju bojevic in de Keres-aanval van het Siciliaans te weerleg gen, maar kreeg vijf keer op rij de kous op zijn kop. De laatste keer lag nog vers in zijn geheugen, afgelopen dins dag, op de tweede speeldag in Krasnapolsky, toen Ljubojevic zijn opponent van het bord veegde. Hoewel eigenwijs, bleek Timman maandag niet hardleers. Met wit koos hij met het damegambiet voor een ogenschijnlijk rustige, bed achtzame aanpak, waarin hij met zijn twaalfde zet een tempo verspeelde. Een belangrijk tempo, want Ljubojevic had de opening op zijn hyperscherpe wijze zeer origineel behandeld en leek er met voordeel uit te komen. Met de paardruil op de 18e zet heroverde wit het initiatief en met subtiele manoeuvres ver wierf hij licht positioneel overwicht. Volgens de Joego slaaf tijdens de post-mortem nergens voldoende voor de ze ge. Op alle mogelijke acties van Timman had hij zijn re pliek klaar. 'Jantje, what do you play here', klonk zijn iele stem triomfantelijk door de perszaal, als hij weer een com binatie van de goedgemutste Timman razendsnel en onna volgbaar voor het menselijk oog had weerlegd.Schoorvoe- tend gaf hij toe op het bord niet altijd even correct tegen gespeeld te hebben. Zijn 28e zet was een misgreep, maar bleek net niet fataal. Timman reageerde als een bijtende krokodil en stak met een kwa liteitsoffer prompt het bord in brand. De compensatie be stond uit een machtig pion- nencentrum, dat onweer staanbaar oprukte en door Ljubojevic alleen tot stand ge bracht kon worden door de te ruggave van de kwaliteit. Na 46 zetten was het vuur ge doofd: remise. Ook John van der Wiel slaagde er niet in een betere stelling tot winst te voeren. Hij kwam met wit tegen Zoltan Ribli in de Najdorf-variant van het Siciliaans duidelijk beter te staan, maar vond geen kraakhelder plan, dat tot winst voerde. Met nog drie mi nuten voor zeven zetten ging hij in op de zetherhaling van de Hongaar, wat automatisch tot remise voerde. Vaganjan en Hellers voer den een korte, maar zeer krachtige oorlog. Vaganjan, die na een prachtige opening (twee uit twee) uit de laatste vier ronden slechts één punt veroverde, was er tegen de Zweed op uit zijn totaal met een vol punt te verrijken. Hij bracht de partij Georgiev- Koedrin op het bord, een dame-indiër met uiterst sma kelijke wendingen en legio doortrapte valstrikken. De Zweed bleek uitstekend op de hoogte van de merkwaardige ontwikkelingen in die partij. Met enig ongeduld wachtte hij wits 18e zet af. Georgiev speelde toen Dd2 en werd prompt door zwart opgerold. Vaganjan vond de verbetering (Db2), waarna beide spelers vier zetten later remise over eenkwamen. Uitslagen zevende ronde kroongroep: Timman (Ned) - Ljubojevic (Joe) ti-tt, Vaganjan (Sov) - Hellers (Zwe) V4-W, Van der Wiel (Ned) - Ribli (Hon) It- It. Stand na zeven ronden: 1, Ljubojevic IVi punten, 2. Van der Wiel 4, 3. Timman, Vaganjan, Ribli 3Mt6. Hellers 2. Uitslagen zesde ronde grootmeester- groep: Zapata (Col) - Martinovic (Joe) It-lt, Ree (Ned) - Murey (Isr) Vi-lt, Mednis (VSt) - Dolmatov (Sov) t-t, Je roen Piket (Ned) - Smejkal (Tsj) W-tt, Braga (Ita) - Gelier (Sov) 0-1, Hartoch (Ned) - Eslon (Zwe) It-Vt, Gheorghiu (Roe) - Blees (Ned) It-It. Meulders (Bel) - De Boer (Ned) 0-1, Maja Tsjiboerda- nidze (Sov) - Douven (Ned) It-It, Plies- ter (Ned) - Kuijf (Ned) afg., Boersma (Ned) - Brenninkmeijer (Ned) afg., Mar cel Piket (Ned) - Marjanovic (Joe) afg., Langeweg (Ned) - Pieterse (Ned) tt-lt, Rivas (Spa) - Sehner (WD1) 1-0, Bezemer (Ned) - Peelen (Ned) 0-1, Kremer (Ned) - Weemaes (Bel) 0-1. Stand na zes ronden: 1. Zapata, Murey 4tt punten, 3. Ree, Martinovic, Mednis, Dolmatov, Geiler 4, 8. Eslon, Smejkal, J. Piket, De Boer 3 tt, 12. Braga, Gheorghiu, Tsjiboerdanidze, Douven, Hartoch, Blees 3,18. Pliester, Kuijf 2tt 1 afg., 20. Meul ders, Langeweg, Rivas, Peelen 2tt, 25. Boersma. M. Piket, Pieterse 2 1 afg., 28. Weemaes 2, 29. Marjanovic rit 2 afg., 30. Sehner, Kremer rit32. Bezemer 1. 1 Met dit politieke compromis tracht het bestuur de toekonfsi van de Gemenebest-spelen veilig te stellen. Na een zes durende vergadering vet- klaarde voorzitter Peter Heat- ley, dat de hulp zal worden ifi- geroepen worden van de alge meen secretaris-generaal vdn de Gemenebest, Shridatii Ramphal. Hij zal de lidstatén zo ver moeten krijgen, dat gij garanties zullen verstrekker voor het voortbestaan van spelen. In de Schotse hoofdstad zijn 31 van de 58 deelnemers niet aanwezig. Zij boycotten hel evenement uit protest tegen de omstreden politiek van prb- mier Thatcher van Engeland in de kwestie Zuid-Afrika. De boycotters dringen aan op eco nomische strafmaatregelen van het moederland. Heatley omzeilde de gecompliceerde materie. „De landen die niel naar Edinburgh kwamen kwamen niet door acties van hun politieke leiders, maar omdat ze niet wilden komen' verklaarde hij met stalen ge zicht. Het besluit geen sancties te nemen, was unaniem. Alle 3t vertegenwoordigers, inclusief 12 uit boycottende landen, stemden voor de resolutie Kort voor de stemming verliet ere-voorzitter Prins Philip de zaal. Heatley verzekerde afloop, dat de echtgenoot van koningin Elizabeth een be langrijke rol had gespeeld de totstandkoming van het be sluit. o gEIST (ANP) - De na-compe- 1 lltie, die dit seizoen in de ere divisie wordt gespeeld om één plaats in het toernooi om de UEFA-beker, lijkt als inzet giet meer te hebben dan de paard van de keizer. De fNVB gaat er namelijk van u uit, dat de UEFA-bekerkandi- daat uit de nacompetitie van dit seizoen in de eredivisie al |n 1987/1988 toegang tot Euro pees voetbal heeft. De UEFA echter zet pas een jaar later de deur open. Het misverstand ligt in de DEN HAAG (ANP) - De ui) slagen van de maandag ge speelde vriendschappelijke voetbalwedstrijden zijn: Reünie - WV 1-10 - vw leidde bij it rust met 3-1. Verbeek scoorde vijf to Berghuis maakte twee doelpunten ei Reynierse, Ristucci en Valckx ieder één. SC Cambuur - Roda JC 0-1 - Blatter tïol al voor de pauze doel voor de Limbur gers. Scheidsrechter: Bulthuis. T<* schouwers: 2500. ti SVL - FC Utrecht 1-4 - Jansen opende score voor de amateurs, maar twee doel punten van Willaarts en één van Alflen en Van de Akker (strafschop) brachten Utrecht op ruime voorsprong. BOSTON/LIVINGSTON (RTR) - Brad Gilbert en Mi chelle Torres hebben de fina les van de enkelspelen in hél tennistoernooi in Livingston (New Jersey) gewonnen, in Boston werd Andres Gomel uit Ecuador winnaar. Gilbert verdiende in Li vingston 125.000 dollar mei zijn overwinning op zijn Ame rikaanse landgenoot Mikt Leach. In 68 minuten was h( karwei geklaard: 6-2 6-2. B: de dames ging Michelle Torrt met de zege en cheque aan df haal. Zij versloeg haar landge note Betsy Nagelsen met 6-4 3. In Brookline, Boston, hl Andres Gomez in de fin: meer moeite met de Argenti Martin Jaite. De twee gravi specialisten hielden elka! lang in evenwicht. Een de braak in elke set was vol doende voor Gomez de wirill op te strijken (7-5 6-4). Uitslagen: ,1 Livingston: heren enkel: Gilbert (VSir Leach (VSt) 6-2 6-2; dames enkel: M chelle Torres (VSt) - Betsy Nagels^ (VSt) 6-4 6-3; heren dubbel: Green/RÏ3 sur (VSt/Aus) - Giammalva/ Holihfc (VSt) 5-7 6-4 6-4. - Boston: heren enkel: Gomez (Ecu) - Jaiw (Arg) 7-5 6-4, heren dubbel: Gildeméis ter/Gomez (Chi/Ecu) - Cassidy/Purcel (VSt/Aus) 4-67-56-0. de atletiek-wegwedstrijd ovt' 10,5 kilometer in Boxmeer g' wonnen. De lange afstandlt per van Daventria uit Devet GRONINGEN (ANP) - Aan het eerste internationale Ra- benhaupt-damtoernooi, dat van 26 tot 29 augustus in Gro ningen wordt gehouden, ne men niet minder dan vijf in ternationale grootmeesters deel. Dat zijn oud-wereldkam pioen Jannes van der Wal en de Nederlanders Auke Schol- ma, Jos Stokkel, Hans Jansen, alsmede Elena Altsjoel, de 22- jarige Sovjetrussische wereld kampioen bij de dames. De vijfvoudige wereldkam pioene komt in Groningen voor de eerste keer in het bui tenland uit in een toernooi, waaraan ook internationale grootmeesters deelnemen. In eigen land heeft Altsjoel al en kele malen bij de heren ge speeld en in april won zij in Polen het open kampioen schap in een veld van uitslui tend mannen. In Groningen komen ruim veertig deelnemers aan de start, die acht ronden volgens het Zwitserse systeem spelen. Onder de deelnemers zijn ook de Nederlandse WK-kandi- daat John van den Borst en de Nederlandse grootmeesters Bauke Bies en Ruud Palmer. PASADENA (RTR) - Het Amerikaanse voetbalelftal, overwegend gevuld met Zuid- amerikanen, heeft in Pasa dena de benefietwedstrijd voor de UNESCO tegen de rest van de wereld gewonnen door ie strafschoppen beter te ne- fiten. Ir'iiis Die waren noodzakelijk ge- 'worden, doordat na de regu liere negèlïtig minuten de stand 2-2 was. Voor de rest van de wereld, voornamelijk Europeanen, scoorden Terry Butcher in de eerste helft en Paolo Rossi net na rust. In de slotfase brachten Roberto Ca banas en Diego Maradona, de Argentijnse uitblinker bij het wereldkampioenschap, Ame rika op gelijke hoogte. Ame rika bezat in Falcao, Alamao, Canabas en Maradona betere strafschopspecialisten dan de tegenstander, voor wie Sören Lerby, Rossi en Gordan Stra- chan van elf meter raak scho ten. Er waren in Pasadena 35.000 toeschouwers. Van onze wielermedewerker COLIJNSPLAAT - Rinus Slabbekoorn uit Kapelle heeft ie trimkoers van Colijnsplaat gwonnen. Ongeveer halver wege de wedstrijd ontsnapten elf renners uit de greep van het peloton, waarin ook de Europees kampioen Robbie [Meijer zich bevond. Slabbe koorn die niet over een scherpe eindspurt beschikt, demarreerde twee ronden voor het einde en kon zijn voorsprong met een minimum verschil handhaven op de ja- Kende kopgroep. Uitslagen. A-categorie: 1. R. Slabbe- «oorn (Kapelle), 2. C. van de Corput (Os- tettdrecht), 3. R. Meijer (Ossendrecht), 4. M- Verhagen (Schaijck), 5. R. Pleijte (Nieuwdorp), 6. W. Hoondert (Heinkens- IV P 2 c v d V F C HILVERSUM - Boris Becker voor zeker twee weken uit- geschakeld. De Westduitse tweevoudige Wimbledon- kampioen is door zijn lijf-arts BOXMEER (ANP) - Gerat' tep rustperiode van zeker Nijboer heeft maandagavot' veertien dagen voorgeschre ven. De 18-jarige speler uit Lei- Hen klaagde al enige tijd over Problemen met zijn beenspie- ter had een voorsprong vP 'Pepi. Een bloedonderzoek bijna een halve minuut op J Stonde aan, dat de Westduitser Kampt met een gebrek aan Hagnesium en een te hoog sui kergehalte. De problemen waren zo Belg Theo van de Abeel, dii Tonny Dirks achter zich liet. Uitslag: 1. Gerard Nijboer (Dave» tria, Deventer) 10,5 kin. in 29 min» ten en 26 seconden, 2. Theo van» S*°°t, dat Becker zelfs moei- Abeel (De Keien, Uden) 29.55,dikheden met lopen kreeg. In- Tonny Dirks (De Keien, Udf 30.05, 4. Rob de Brouwer (A' Reusel) 30.40, 5. Raf Wijns (L„ 30.40, 6. Klaas Lok (Phoel» Utrecht) 30.56, 7. Andy Wil»' (Eng) 30.59,8. Kim Reyniers (Dyli Rend, toen hij een bericht van mo, Middelburg) 31.05, 9. R»»' Verhinderine zond naar de or- Stam (Sprint, Breda) 31.20,10. Leo' g zona naar ae or Wijers (AV Nijmegen) 31.23. verhielpen dat enigzins, Haar niet afdoende. De min de1' goede gezondheidstoe stand van Becker werd be- Sanisatoren van een Grand •rix-toernooi in Boston.

de Stem | 1986 | | pagina 6