b LICHTE STIJGING TEN OPZICHTE VAN VORIG JAAR Nederland: geen steun Brunswijk Bolkestein en Hermans onder voorzitter YYD I )ete|Hd Soms geen medische hulp bij vroeggeborenen Kok op nieuwe stek Inkomensverschillen aanzienlijk verkleind BRINKMAN BEANTWOORDT VRAGEN KAMERLID LEERLING Niet-rookster ontslagen wegens gebrek ruimte DE STEM COMMENT A AR Gebaar Hoop in Midden-Oosten Bejaarde mishandeld en beroofd Halve ton voor duif r5 PAGINA 2 E DINSDAG 29 JUL11986 PAGINA 3 BINNENLAND Computerproef schoolverzuim jaar verlengd DEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van 1986 zijn 981 Nederlanders geëmigreerd tegenover 902 in de eerste helft van 1985. Deze stijging zit hem niet zo zeer in het feit dat meer mensen willen emigreren, maar dat het weer wat ge makkelijker is geworden om Canada en Australië, traditionele emigratielanden, bin nen te komen. jDollarkoers |daalt verder |in New York VOORHOEVE BLIJFT FRACTIELEIDER ONGELIJKHEID BIJ AMBTENAREN FORS TERUGGEDRONGEN BINNENLAND veel krediet in In de beginfase Vooral gericht te- 'ilitaire objecten, rden ook Sinha- 'collabora- e kuststreken, die ;st leeft, werd na- Imaakt omdat de Irboden militaire rd om de marine I riil-guerrillastrij- I heppen. Teneinde ieren en wapens en de guerrilla- Irs onder druk om te dragen, van Jaffna geeft ander voorbeeld p de militanten de i zich in het har- rder dit jaar en en geplaatst in oederen bestemd de chauffeurs nu ïg halen voor ze weken geleden il-guerrillastrij- nningen geconfis- om de chauffeurs te maken. Vorige tegen een protest- Lden", zegt een iet comité telefo- lien de 'boys' nog Teun van de bevol- lun rangen met en. De rooms-ka- an Jaffna, dr. B. irvoor in een rede én van de belang- Het leger treedt Tplineerd en schiet- ^ïrgerbevolking, al- Een Tamil-moeder I fgelopen woensdag I srief aan de krant I cties van de boys voorkomen dat de pementen verlaten |n om kennissen en boys te verkrach- en. Haal het leger dan zullen er geen mtploffen en geen |n omgebracht", ■n tussen de linkse stische guerrilla- I n mei van dit jaar I aanval van de oud- I ;n grootste guerril- lingstijgers van Ta- I op de op één na be- lig, de Bevrijdings- Imil Eelam (TELO). ker 22 TELO-kam- nd Jaffna verloren ijders het leven. In in Colombo toont Jelijks verholen be- gd over 'de ver- terrorisme'. „TELO le jaren uitgescha- ;e militair. [et kleine, onervaren :a het kan winnen laratisten, zegt een het 'Joint Opera- óór 1983 hadden we leger dat geen ge il, maar nu is dat an- plmondig toe dat er I ongedisciplineerde tshadden tegen de lking. „Wij zijn daar etreden omdat het is", aldus de kolonel, bijgestaan door Pa- lische adviseurs en het Britse elitecorps 5 beter in staat zijn estrijden. De sterkte hten is sinds 1983 van 9.000 tot meer happen. Bovendien jonge vrijwilligers at hun te wachten zijn te vechten. De len de oorlog in Viet- Bat ze moesten opere- n onbekend en vijan- :hten ter verdediging pidgebied, kennen het impje en hebben de ■lking", zo zegt hij vol I s van de Noordzee Je prwachten dat radar, en computers de klas vuurtorens tot histori- nonumenten zou heb- gedegradeerd. Maar s het nog lang niet. Scheveningse Noord toonstelling laat zien 700 schepen die dage- ;e kustwateren door- in door allerlei eleetro- apparatuur worden aleerd en begeleid, zoals de luchtver- [eiding dat doet bij ligen die ons luchtruim n. r daarnaast blijken 5 vuurtorens volop in ik. De nieuwe techniek aangevuld met de De grootste (65 meter staat op de Maasvlakte, einste (29 meter) staat ■eskens. De lichtsterkte uitgedrukt in cande- kaarslicht.De sterkste orens, (die bij Ouddorp, istede en Den Helder) n een lichtsterkte van K 1000 kaarsen..Toch is lechts een kwestie van iste lenzen gebruiken, daarboven in die rode f gaat het vaak om jes van niet meer dan 40 zeer interessante izee-tentoonstelling is december van dinsdag n met zondag geopend 11.00 tot 18.00 uur. De ngsprijs is 1 gulden, uit- id foldermateriaal in- ipen. Rijkswaterstaat veegt overigens om op eiland' dat binnenkort ie Scheveningse pier zal en aangebouwd een anente ruimte voor deze dzee-tentoonstelling in hten. T28 GRONINGEN (ANP) - De 36-jarige Stella Blankers uit Gieterveen is na twee jaar arbeidsongeschiktheid ont slagen door haar werkgever Regionaal Ziekenfonds Gro ningen. Volgens de vrouw belette het rookgedrag van collega's haar om het werk te hervatten. Ze heeft twee -geslaagde- hoornvliesoperaties achter de rug, maar haar ogen ra ken geïrriteerd door sigaret tenrook. Wanneer er op het kantoor een rookvrije ruimte zou zijn, zegt de vrouw wel degelijk te kun nen werken. Volgens adjunct-directeur J. Ottens van het Regionaal Ziekenfonds Groningen is het in de CAO geregeld dat iemand ontslagen kan wor den wanneer deze twee jaar achtereen honderd procent arbeidsongeschikt ver klaard is geweest. Volgens hem is er in het gebouw geen apart kamertje beschikbaar waar Blankers zou kunnen werken. Wel is het zo dat er in het gebouw een afzuig systeem voor de lucht is aangelegd. Daardoor bezor gen rokers volgens hem wei nig overlast. Verder werkte Blankers in een groep waar niet gerookt werd, aldus Ot tens. Het ontslag gaat in per 1 september. Blankers wenst nu schadevergoeding. „Ik heb niets gedaan waarvoor ik ontslagen kan worden, behalve dan dat ik niet kan werken in een ruimte waar gerookt wordt", zo stelt ze. ZOETERMEER (ANP) - De proef met de computerregi stratie van het schoolverzuim onder middelbare scholieren wordt zeker nog een jaar voortgezet. „De ontwikkeling van regi stratieprogramma's blijkt meer tijd te kosten dan was voorzien", aldus maandag een woordvoerder van het minis terie van onderwijs. Het aantal experimente rende scholen wordt komend schooljaar uitgebreid met scholen in Amsterdam en Den Haag. In de loop van 1987 hoopt men zover met de pro gramma's te komen dat het experiment kan worden afge rond, aldus de woordvoerder. Sinds vorig jaar experimen teren zeven scholengemeen schappen in Haarlem en een scholengemeenschap in En schede met het opnemen van spijbelaars in de computer. De scholen gebruiken een pro gramma dat is opgesteld door de Technische Hogeschool Twenthe. Het is onderdeel van een groter project ter verbete ring van het schoolmanage- ment, het zogeheten schoolin- formatiesysteem (SCHOLIS). Spijbelen blijkt met behulp van de computer doelmatiger te kunnen worden bestreden omdat er sneller op de afwe zigheid van de leerlingen kan worden gereageerd. Met één oogopslag kan worden gezien wie er van school wegblijven en bij welke vakken. Emigreren iets gemakkelijker „Een jaar of drie, vier geleden ging de deur dicht i omdat ook in Canada en Australië de werkloosheid steeg. Die deur is nu weer op een kier gezet", zo zei ■woordvoerder De Moree van de directie voor de emi gratie, onderdeel van het ministerie van sociale zaken [en werkgelegenheid. In 1985 emigreerden in to daal 2073 mensen, een laagte record. Een woordvoerder van [het ministerie zei dat de ver pachting is dat er dit jaar zo'n 12300 mensen weg zullen gaan. [Dit in tegenstelling tot bij voorbeeld 1952, een absoluut topjaar met bijna 49.000 emi- .granten. Het aantal landver huizers daalde daarna overi- jgens snel tot rond de 5.000 in de (zeventiger jaren. In 1983 ver- INEW YORK/AMSTERDAM |(ANP/UPI) - De koersdaling ivan de Amerikaanse dollar op [de Europese valutamarkten heeft zich maandag voortgezet op de wisselmarkt in New York. Valutahandelaren schreven de forse koersval toe aan aan houdende bezorgdheid over de economische ontwikkeling in de VS. Nadat de dollarkoers bij het slot van de handel op de wis selmarkt in Amsterdam al on der de 2,40 was gekomen volgde in New York een ver- i dere daling tot omstreeks 2,379 i de markt. trokken nog ruim 3.000 men sen. De motieven voor emigratie zijn in de loop van de jaren min of meer gelijk gebleven. Emigranten zien in de landen van hun keuze betere moge lijkheden zich te ontplooien of vrij te vestigen, met minder voorwaarden vooraf en lagere belastingen, aldus De Moree. De directie voor de emigratie ziet vroeg of laat alle emi granten bij zich langs komen. Er zijn tien voorlichtingscen tra over emigratie verspreid over het hele land. Toekom stige landverhuizers kunnen daar alle informatie krijgen over het land van hun keuze. De landverhuizers zijn vaak boer, of werken in de tuin bouw of ambachtelijke beroe pen. Maar er gaan ook veel mensen die werkzaam zijn op het gebied van toerisme, auto matisering of de gezondheids zorg (artsen, fysiotherapeuten en verplegers), zo zegt De Mo ree. Over mensen die weer te rugkomen is minder bekend. De directie voor de emigratie schat dat ongeveer 25 procent terugkomt. Deze schatting is gebaseerd op een onderzoek dat enkele jaren geleden is uitgevoerd. Belangrijkste re den voor terugkeer is volgens De Moree heimwee. 'EEN gebaar. Meer waarde moet niet worden toegekend aan het 'besluit van Sovjet-Unie om voor het einde van het jaar zes regi- 'menten terug te trekken uit Afghanistan. Het zou echter niet juist 'zijn om al te misprijzend te reageren op de aankondiging van de [Russische partijleider Gorbatsjov. Natuurlijk is het waar dat het 'terugroepen van zes regimenten nauwelijks afbreuk doet aan de militaire kracht van de Sovjet-Unie in Afghanistan. Ook is het niet '.toevallig dat de Russen onlangs de weinig stabiele president Ba- brak Karmal hebben vervangen door de als meedogenloos be kend staande Najibullah. Met het voormalig hoofd van de Af- 'ghaanse geheime dienst aan de leiding, weet men zich in Moskou (verzekerd van de diensten van een uiterst trouwe vazal. Kortom, [de Sovjet-Unie is niet van plan om enige politieke invloed in buur- iland Afghanistan uit handen te geven. Maar zoals zo vaak in de politiek, kan achter een gebaar een iwereld van betekenis liggen. In het geval van het terugtrekken [van een klein deel van de Russische bezettingsmacht in Afghani- jstan, betekent het dat de Sovjet-Unie voor de eerste maal open- 'lijk toegeeft dat het etaleren van militaire kracht niet voldoende is 'om uit de Afghaanse impasse te geraken. Al zeven jaar trachten de oppermachtige Russische strijdkrachten het fanatiek Af ghaanse verzet onder de voet te lopen. Tot nu toe tevergeefs, i De Russen gaan er nu blijkbaar van uit dat de strijd beter kan 'worden gevoerd aan de onderhandelingstafel dan in het woeste 'Afghaanse hooggebergte. Wanneer dat de ware intentie is achter {het gebaar van Gorbatsjov, dan zou het inderdaad als nieuwe im- fpuls kunnen dienen voor de onderhandelingen over Afghanistan die morgen in Genève worden hervat. '.HET wordt steeds duidelijker dat het spectaculaire bezoek van de 'Israëlische premier Shimon Peres aan de Marokkaanse koning Hassan enige beweging heeft gebracht in tot nu toe onwrikbare [standpunten, met name Israëlische. Lieten zondag twee Israëli sche ministers weten bereid te zijn met de PLO te gaan praten, [gisteren verbaasde minister van buitenlandse zaken en binnen- t kort opvolger van premier Peres, Jitsjak Shamir, vriend en vijand {met de uitspraak, dat hij een Palestijnse staat in de bezette gebie den niet meer uitsluit. Voor Shamir en zijn rechtse Likoed is dat een koerswijziging van 180 graden.- Likoed heeft steeds op het standpunt gestaan met verder te willen gaan dan beperkt zelfbestuur voor de Pales- itijnen in de bezette gebieden, zoals geregeld in het Akkoord van Camp David. De partij van Israels toekomstige premier heeft in j het programma zelfs staan dat de bezette westelijke Jordaanoe- ver moet worden geannexeerd. i Ook de uitspraak van de ministers Gur en Weizman over on derhandelingen met de PLO kan worden gekwalificeerd als een grote koerswijziging. Elke Israëlische regering is een rechtstreeks gesprek met de PLO steeds uit de weg gegaan. Palestijns zelfbe- stuur zou alleen maar gerealiseerd kunnen worden door onder handelingen met niet aan de PLO gebonden Palestijnse leiders. Die politiek heeft echter niets opgeleverd en Israël bovendien vervreemd van zijn Europese bondgenoten. Ook heeft deze hals- starrige houding het vredesproces met Egypte negatief beïn- t vloed Het lijkt er nu op dat de Israëliërs langzamerhand overtuigd raken van de noodzaak concessies te doen om het vredesproces 'n het Midden-Oosten weer op gang te brengen. En dat is gezien het dagelijkse geweld in het Midden-Oosten een gunstige ontwik keling. DEN HAAG (ANP) - Het spreekt vanzelf dat de Nederlandse re gering geen enkele steun verleent aan de gewapende acties die door de ex-militair R. Brunswijk in het Marowijnegebied wor den ondernomen. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van buiten landse zaken maandag in Den Haag verklaard naar aanlei ding van berichten dat de Su rinaamse regering onder an dere Nederland heeft ge vraagd zijn grondgebied niet te laten gebruiken voor het beramen of ondernemen van gewapende acties tegen de Su rinaamse regering. Zo'n ver zoek is via ambassadeur Van Houten ontvangen. De woordvoerder wees er op dat het volkenrecht met name verbiedt dat een staat toelaat dat op zijn grondgebied acties worden georganiseerd die zijn gericht op de gewelddadige omverwerping van de rege ring van een andere staat. „De Nederlandse regering blijft er nauwgezet op toezien dat deze volkenrechtelijke verplichting wordt nagekomen". Zie ook pag. 5 In een lege Tweede Kamer hadden Kamervoorzitter Dolman en PvdA-fractielei- der Wim Kok gistermiddag een eenzaam onderonsje. Overigens heeft Kok gisteren nul op het rekest gekregen bij de fracties van CDA en WD. Die zijn niet van zins in te gaan op zijn verzoek om hun wijzigingsvoorstellen op het eerste concept-regeer akkoord openbaar te maken. De coalitiegenoten vinden dat de oppositie over alle re levante formatiestukken reeds kan beschikken. De WD-fractie verwees boven dien naar het verkiezings programma van de WD. - fotoanf HEERLEN (ANP) - De politie van Heerlen heeft maandag de 28-jarige R.K. uit die plaats aangehouden verdacht van beroving en ernstige mishan deling van een 76-jarige al leenwonende man. De Heerlenaar werd zater dagavond in zijn woning door twee mannen overvallen. Eén van hen, de 25-jarige Heerle naar M.S., kon ter plaatse worden ingerekend. R.K. zag kans te vluchten. Dankzij een ooggetuige die de politie direct waarschuwde kon de zaak snel tot klaarheid worden gebracht, aldus de po litie. De man liep diverse ver wondingen op. Zo werden zijn vingers gebroken om de gou den ringen te bemachtigen. Verder werd hij beroofd van zijn portefeuille met 2.800 gul den en van zijn polshorloge. De politie trof de man be wusteloos in de gang van zijn woning aan. Hij is naar het ziekenhuis in Heerlen overge bracht en kon pas twee dagen na de overval worden gehoord. Het vermoeden bestaat dat de beroofde man vanuit een Heerlens café door de twee overvallers is gevolgd. Zij moeten daar volgens de politie hebben opgemerkt dat de Heerlenaar bij het afrekenen veel geld bij zich had. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De WD-fractie in de Tweede Kamer heeft in haar nieuwe samenstelling opnieuw J. Voorhoeve gekozen als voorzitter. Eerder werd Voorhoeve al tijdelijk gekozen als op volger van de in onm'n geraakte E. Nijpels. Nijpels is zoals be kend intussen benoema tot minister van VROM. De WD-fractie koos ach tereenvolgens Bolkestein en Hermans als vice-voorzitters. Bolkestein vertegenwoordigde tijdens de perikelen rondom LEIDEN (ANP) - Over een langere periode bezien zijn de inkomensverschillen onder de werknemers aanzienlijk klei ner geworden. De gemiddelde inkomens zijn naar elkaar toegegroeid. De ongelijkheid van inkomen in de vrije be roepen is echter nog steeds groot. Dat blijkt uit een studie van de socioloog Hermkens van de Rijksuniversiteit Utrecht. Hij is voorstander van de invoe ring een nationaal systeem van classificatie van banen door de overheid. Hierbij moe ten ook de vrije beroepen be trokken worden. Uit onderzoek blijkt dat de inkomensongelijkheid tussen de lager en hoger betaalden bruto gezien weliswaar is toe genomen, maar na aftrek van de belasting blijkt de situatie geheel anders te liggen. Wanneer de netto inkomens met elkaar worden vergeleken is de ongelijkheid een stuk minder geworden. Het inko men van de laagstbetaalde werknemers met drie kinde ren nam met 29 procent toe, terwijl het inkomen van een werknemer met een gelijk aantal kinderen in de sala risklasse twee maal modaal met 21 procent steeg. De inkomensontwikkeling bij ambtenaren geeft echter een geheel ander beeld te zien. Daar is zelfs de ongelijkheid in bruto salarissen kleiner ge worden. Het inkomen van de laagstbetaalde ambtenaar steeg met 22 procent, terwijl dat van de hogere ambtenaar (twee maal modaal) niet meer dan elf procent omhoog ging. Wanneer men de netto in komsten van de laagstbe taalde ambtenaar met die van de hogere ambtenaar verge lijkt, blijkt dat de eerste thans 21,5 procent meer in handen heeft dan tien jaar geleden. Zijn beter betaalde collega zag zijn inkomen in dezelfde pe riode met slechts tien procent toenemen. Recent onderzoek toont aan dat het totale inkomenspakket van ambtenaren en trendvol gers in de lagere functies beter is dan dat van werknemers in soortgelijke beroepen in het bedrijfsleven. Dit geldt niet voor de middengroepen en ze ker niet voor de hogere func ties, welke laatste in het be drijfsleven veel beter betaald worden. het leiderschap in zijn partij de vleugel die van Nijpels af wilde, terwijl Hermans juist een vertegenwoordiger is van de 'Nijpelianen'. Bolkestein kreeg gisteren veertien stem men, L. Hermans verzamelde er twaalf. Daarmee was ook direct de 'volgorde' bepaald. Bolkestein zal zich voorname lijk bezighouden met de coör dinatie van soe iaal-financieel- economische zaken, van bui tenlands beleid en van defen sie. Hermans zal zich als coör dinator richten op 'immate riële zaken', op de departe menten van WVC, Onderwijs en Wetenschappen, Justitie, Binnenlandse Zaken en op emancipatie. Secretaris van de fractie is J. Franssen geworden, penning meester werd A. Korthals en personeelssecretaris werd A. Jorritsma-Lebbink. De WD draagt Joekes en De Beer voor als leden van het kamerpresi dium. Franssen zal functione ren als vervanger voor De Beer. Schrijf eens een stukje over de Tour de France, roepen mijn collega's als ik klaag dat er geen interessant nieuws meer is. Dat doe ik graag. Ze zeggen dat de Amerikanen de Ronde gekocht hebben. Dat geloof ik niet. De etappe van gisteren heeft bewezen dat alles nog mogelijk is. Kijk, als Hinault en Lemond een slechte dag hebben, dan kunnen de Nederlanders flink oprukken. Ik geef Joop Zoete melk nog een redelijke kans om tweede te worden. Op de tv was gisteren niets te zien van Alpentoppen en ja gende Panasonics, maar ik denk dat Mart Smeets en Jean Nelissen voor zichzelf een rustdag ingelast hebben. Om de stembanden even op te pompen. Ik heb begrepen dat deze week ook renners uit het Oostblok meedoen. Ze zijn waarschijn lijk in Moskou gestart. Ze mik ken vooral op de rode trui van de tussensprints. Het is zwaar. Vooral die vierde week in de Tour is moordend. Wat zegt u? De Tour is afgelo pen? Ik weet het, maar ik wil het niet toegeven. De midda gen zijn zo leeg en zo lang zon der de renners. Zullen we gokken wie er mor gen wint? We zetten allemaal een tientje in. De Ronde is nog niet gedaan.' MERIJN Dodelijke valpartij De tweejarige Patrick van der Lee uit Groningen is maandag overleden aan de verwondin gen die hij had opgelopen bij een val van de derde etage. Hoe het kind bij het raam kon komen en eruit kon klimmen is nog niet duidelijk. Kantelen Olaf licht vertraagd Harde wind heeft in de nacht van zondag op maandag op nieuw voor enige vertraging gezorgd bij de berging van de Olaf op bijna 80 km ten westen van Den Helder. Pas in de loop van maandagochtend konden de bergers voortgaan met het aanbrengen van de ruim 9 centimeter dikke staalkabels, waarmee de Olaf rechtop ge trokken zal worden. Lijk gevonden De Amsterdamse politie heeft maandag het stoffelijk over schot aangetroffen van een 22- jarige vrouw. De politie gaat er vanuit dat er een misdrij f in het spel is. Het slachtoffer moet al een paar dagen gele den overleden zijn. De vrouw werd gevonden in de bosjes te genover de begraafplaats óp de Amsterdamse Spaarndam- merdijk na een melding van een voorbijganger. ROOSTEREN - Vader en zoon Paulssen uit het Limburgse Roosteren zijn bezweken voor het grote geld dat een steen rijke Japanner bood voor de doffer, die een week geleden de fondvlucht vanaf Dax won. Met de transactie zou een bedrag van rond een halve ton gemoeid zijn. „Ik had nooit gedacht dat er mensen waren die zo gek zijn op dit soort dui ven", aldus Paulssen. Bij de verkoop werd als voorwaarde gesteld dat de doffer, alvorens te verhuizen naar de nieuwe eigenaar, eerst nog twee keer twee eitjes mocht bevruchten. „Het eerste legsel is gelukt", aldus Paulssen. DEN HAAG (ANP) - Bij de driehonderd kin deren die per jaar levend ter wereld komen na een zwangerschapsduur van minder dan 27 weken kan een menswaardige en optimale verzorging bestaan uit het afzien van enige medische interventie en het bieden van ver zorging totdat het kind op natuurlijke wijze is overleden. Minister Brinkman van welzijn, volksge zondheid en cultuur antwoordt dat op schrifte- lij ke vragen van het Tweede Kamerlid Leer ling (RPF). Leerling stelde de vragen naar aanleiding van een sterfgeval van een levend geboren vrucht na een abortusingreep in het Haagse Leyenburg-ziekenhuis. Normen om te bepalen of via een Intensieve behandeling (beademing, infuus) het kind in leven moet worden gehouden zijn niet te ge ven, aldus de bewindsman. „Maatgevend moet echter zijn de inschatting of (voortgezette) me dische behandeling het belang van het kind dient, wanneer duidelijk is dat deze behande ling het leven slechts verlengt, het lijden ver groot en mogelijk zal leiden tot een ernstig ge handicapt leven", aldus Brinkman. Methoden om het overlijden van vroeggebo renen te bespoedigen worden in Nederland niet toegepast, aldus de minister. Overigens wil hij niet ingaan op het overlijdensgeval in Den Haag omdat daarnaar een gerechtelijk vooronderzoek gaande is. De minister trekt bij de wenselijke behande ling twee grenzen: bij een zwangerschap van minder dan 25 weken dient de optimale ver zorging te bestaan uit „een menswaardige stervensbegeleiding", wegens een twijfelach tige levensvatbaarheid: de kinderen sterven in de regel binnen enkele uren. Tussen 25 en 27 i weken moet de afweging worden gemaakt naar ondermeer de kans op een blijvende han dicap, „in goed overleg met de ouders, waarbij hen maximale voorlichting dient te worden verstrekt over de toestand van en de prognose voor hun kind". De bewindsman gaat ervan uit dat voor 1990 het wenselijke aantal van tweehonderd bedjes voor deze vroeggeboren baby's in erkende cen tra er nog niet zal zijn. Dat die uitbreiding op zich laat wachten ligt zowel aan personeels- als financieringsproblemen.

de Stem | 1986 | | pagina 3