ieus beba Marinebedrijven slaan handen ineen 4Niets is zo vera Dode bij botsing tussen surfers Iep verdwijnt uit Limburg Berging 'Olaf hervat I )e*re|yci Bestrijding rupsen in Brabants bos succes Overval en schietpartij in Tilburg LUBBERS KOMT KOK GEDEELTELIJK TEGEMOET IN INZAGE-VERZOEK Jachthaven Lelystad wil faillissement voorkomen zonder ABP DE STEM COMMENTAAR Opportunisme PAGINA 2 "ZATERDAG 26 JUL11986 ■BINNENLAND STROOMLIJNING ZONDER ONTSLAGEN BELEGGINGSRAAD VOND HET WELLETJES Overwerkvergoeding ambtenaren omhoog DE GRAAF BLUFT BU WEIGERING Nog geen WWV voor vrouwen BESTRIJDING SCHIMMELZIEKTE TE KOSTBAAR Miljoenen teveel betaald voor ophoogzand BINNENLAND Overval en gijzeling Autoslopers Boete werkgever Spar samenwerking Kort geding T5 an de zetels zal beha- k de andere belang- I irtij uit de regerings- de Sociale Actie Par- die nu 101 zetsl be at volgens voorspel- op winst. De belang- oppositiepartij is de I 'hai Party met 101 ze- haise partijen hebben gend gematigde inten en zijn tegen ra- eranderingen van het sterse kapitalistische van de huidige rege- ij hebben tijdens de ingscampagne de na- elegd op economische ■s, gezien de economi- ihteruitgang in Thai- de laatste jaren. Zo de exportimkomsten olg van het kelderen internationale grond prijzen. Mede daar- el de jaarlijkse econo- groei terug van zeven ier procent. De recente van de olieprijzen en ;etarieven stemt overi- eer tot enig voorzich- imisme. t de economische voor- g, naast het ineenstor- n het communistische zorgde ervoor dat in nd geen plaats meer x>r een militaire dicta- „Maar Thailand ver- nog steeds in een over- naqr een open politiek m", aldus de waar- ende woorden van de oloog Likhit Dhirave- in de Thammasat-uni- eit. „Er is geen andere dan de huidige semi- iratie die wellicht niet is maar kennelijk oneert". organisaties zei op de onferentie na afloop dat imité op vreedzame ma le belangen van de Mo- n in de belangstelling rengen en niet 'verpes- door rellen en ongere- eden, „Daar zijn de Mo ts in Indonesië niet mee nd". Het comité heeft er om ook van afgezien om etitie, waarin de RMS verdedigd, aan te bie- lan de Indonesische am ide. ■t comité werd opgericht gemelde arrestaties op olukken. Het telt zeven nisaties van linkse en signatuur, hetgeen Sopacua aantoont et grote steun geniet on- e Molukse gemeenschap derland. T28 PAGINA 3 hadden en de technici het OAE-radiostation, looit heeft bestaan. Som- lidstaten zijn voorstan- van verhuizing van het D-hoofdkwartier uit het Addis Abeba, maar 'eenstemming daarover onwaarschijnlijk. Iehalve over dé financiële ikelen van de eigen orga- tie buigt de O AE-top zich ieuw over de zorgwek- de staat van de Afri- nse economie. Volgens se- aris-generaal Oumarou t in Addis Abeba een /olg worden gegeven aan speciale VN-zitting over ika, die in mei in New k is gehouden. Daar werd vijfjarenplan voor eco- nisch herstel aangeno- i, waarbij de Afrikaanse den zich verplichten tot ere prioriteit voor de dbouw, terugdringing van staatssector in de econo- ten gunste van de parti- iere sector en een beter leer van de beschikbare Idelen. ifrika denkt tot 1990 11' Ijard dollar nodig te heb- om weer op de been te nen. Daarvan zouden de ■ikaanse landen zelf twee de kunnen opbrengen, ar de rest zou bijgedragen eten worden door donor- iden en internationale or- nisaties. De belangrijkste lpverlenende landen heb- weliswaar steun betuigd p het herstelplan, maar ze /meden verplichtingen aan gaan. Dok de loodzware schul- nlast van 170 miljard dol- blijft een onopgelost pro em. Sommige landen moe- meer dan de helft van n jaarlijkse inkomsten uit port besteden aan rente en ossing van de schuld. De negalese minister van Bui ïlandse Zaken, Ibrahima 11, heeft een internationale aferentie over de Afri anse schuldenproblema- :k voorgesteld. Maar tot sver hebben de westerse norlanden en het Interna^ male Monetaire Fonds zich ar steeds tegen verzet orn- t ze de schuldenkwestie lor elk land afzonderlijk illen regelen.(ANP/UPIl LUYKSGESTEL (ANP) - De bestrijding van de nonvlinder- rups in Luyksgestel en enkele andere gemeenten ten zuiden van Eindhoven is succesvol geweest. Door het bespuiten van ongeveer 1.000 hectare bos met een verdelgingsmiddel is een milieuramp voorkomen. Als er niets was gebeurd zou het gebieó zijn veranderd in een kale woestenij. Dat zei burgemeester drs. J. Dittner van Luyks gestel gistermiddag tijdens een afsluitende bijeenkomst in zijn gemeente. Vorig jaar werd de nonvlinderrups voor het eerst ontdekt. Een gebied van 60 hectare werd kaalgevreten. Een lokaal vervoersverbod van hout was niet voldoende om de plaag in te dammen. Dit jaar bleek een gebied van ongeveer 3.000 hectare te zijn aangetast. Daarom was grootscheeps ingrij pen noodzakelijk, aldus de burgemeester. Uit onderzoek bleek dat ongeveer 1.000 hectare vanuit de lucht zou moeten worden bespoten om enig effect te hebben. Volgens drs. Dittner is nog niet eerder in Nederland een bos gebied van een dergelijke omvang, met daarin een grote camping, een bungalowpark en diverse woningen, vanuit de lucht bespoten. Op last van het rijk moest de camping na het sproeien vijf dagen worden gesloten. TILBURG (ANP) - De poli tie van Tilburg heeft gister morgen na een schietpartij in de binnenstad drie man nen, onder wie twee Belgen, aangehouden die kort tevo ren een mislukte overval hadden gepleegd op een noodgebouw van de AMRO- bank in Goirle. Er zijn geen gewonden ge vallen. Wel is een voertuig van de politie geraakt. De politie zelf heeft niet geschoten. De drie verdach ten vluchtten na het misluk ken van de overval vanuit Goirle per auto naar Til burg, waar ze opgemerkt werden door een surveillan cewagen. De wagen zette de achter volging in en werd daarbij door de drie onder vuur ge nomen. Uiteindelijk slaagde de politie erin de wagen van de overvallers klem te rij den. De drie sloegen daarna met achterlating van hun wapens te voet op de vlucht. Bij het gebouw van de So ciale Dienst werden zij ten slotte aangehouden. Deel formatiestukken geheim DEN HAAG (ANP) - Premier Lubbers is PvdA-fractievoorzitter Kok slechts gedeelte lijk tegemoet gekomen bij diens verzoek om openbaarmaking van een aantal stukken die een rol hebben gespeeld in de kabinetsforma tie. Uit de stukken die Lubbers vrijdagmiddag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd, blijkt dat hij meent niet de bevoegdheid te hebben de 200 wijzigingsvoor stellen, die CDA en VVD hadden ingediend op het concept-regeerakkoord, te openbaren. meer ongevraagd een brief van minister Ruding en diens staatssecretaris Koning naar de Kamer gezonden over de voorstellen van de commissie- Oort inzake belastingvereen voudiging. Als de voorstellen van de commissie ongewijzigd in praktijk zouden worden ge bracht, zou dat volgens de twee bewindslieden inhouden, dat ruim vier procent van de belastingplichtigen gecon fronteerd wordt met een koop krachtdaling van meer dan vijf procent, terwijl 12 procent een koopkrachtstijging krijgt van meer dan vijf procent. Nadelig zijn de inkomensef fecten voor de alleenstaanden als gevolg van het afschaffen van de alleenstaanden-toe slag. Voor de lagere inkomens is het effect zelfs sterk nega tief. Positieve effecten zijn er voor de inkomens tussen 10.000 en 20.000 gulden, de middenin komens, bejaarden met hogere inkomens, tweeverdieners met hogere inkomen^ en buiten landse belastingplichtigen. Evenmin krijgt de Kamer inzage in verschillende noti ties die demissionaire be windslieden op verzoek van informateur De Koning heb ben vervaardigd. Ook de vragen van Kok over meer inzicht in de besluitvor ming over de begroting voor 1987 worden door Lubbers niet beantwoord. De besluitvor ming hierover wordt pas in augustus afgerond en pas op prinsjesdag geopenbaard, zo laat Lubbers aan Kok weten. Wel heeft Lubbers een aantal brieven van minister Ruding van Financiën uit de forma tiefase naar de Kamer ge stuurd evenals het rapport van de toenmalige Kamerle den De Korte (WD) en Deet- man (CDA) over de verminde ring van het aantal staatsse cretarissen. Uit dit laatste rapport blijkt dat De Korte en Deetman te rug wilden van 16 staatssecre tarissen naar 8. Het zijn er uit eindelijk U geworden. Wel heeft Lubbers min of DEN HELDER (ANP) - Drie marinebedrijven in Den Hel der gaan via een gezamenlijk bedrijfsbeheerssysteem veel efficiënter werken dan voor heen, zonder dat dat mensen hun baan kost. De bedrijven waar het om gaat zijn de Rijkswerf, Bewa- peningswerkplaatsen en Elek tronisch en Optisch Bedrijf. Daar zijn in totaal ongeveer 4.000 mensen werkzaam (drie kwart burger- en een kwart militair personeel). Dat heeft de projectgroep Bedrijfsbe heerssysteem (BBS) van de marine meegedeeld. Voorheen werkten de drie marinebedrijven afzonderlijk van elkaar. Met dit nieuwe systeem, gebaseerd op stan- daard-computersoftware, krijgt men een beter inzicht in onder meer de werkplaatsca paciteit en de beschikbaarheid van materiaal. Bovendien kan met het systeem op elk mo ment direct informatie wor den opgevraagd, zoals gege vens voor kostencalculaties en het kunnen accpeteren van werkopdrachten. POLITICI hebben een grote vaardigheid ontwikkeld in opportu nistisch denken en handelen. Dat blijkt weer eens duidelijk uit het antwoord van Ronald Reagan op de wapenvoorstellen van de Russische partijleider Gorbatsjov. De Amerikaaanse president zegt bereid te zijn om de stationering van een verdedigingssys teem tegen intercontinentale raketten in de ruimte vijf tot zeven jaar uit te stellen. In ruil daarvoor zou de Sovjet-Unie tijdens die periode proeven met SDI-onderdelen bbiten het laboratorium moeten toestaan. Het aanbod van Reagan oogt vrij spectaculair, zeker gezien het feit dat hij zich tot nu toe onvoorwaardelijk achter de realisering van zijn 'schild tégen raketten' heeft opgesteld. In werkelijkheid geeft de opstelling van Reagan aan dat hij zich heeft aangepast aan de in zijn land sterk gewijzigde denkbeelden over het SDI- programma. Regelmatig hebben wetenschappers en militaire ex perts laten weten dat dat het idee van een ruimteschild tegen ra ketten nooit voor de volle honderd procent is te perfectioneren. Nu ook sommige zakenlieden ,die aanvankelijk geloofden dat SDI voor enorme economische impulsen zou kunnen zorgen, zich in het koor van critici hebben gemengd, acht Reagan het verstandi ger om even op de rem te trappen. Opportunisme dus. Maar we moeten ons niet de illusie aanpra ten dat Gorbatsjov uit louter ideële motieven heeft gehandeld, toen hij zijn voorstellen tot vermindering van de strategische kernraketten deed. Het is een bekend gegeven dat het met de economie in Rusland niet al te best gesteld is. Vooral de val van de olieprijs heeft Gorbatsjov's ambitieuze plannen om de logge Russische bureacratie te hervormen en slagvaardiger te maken gedwarsboomd. Het is alleszins begrijpelijk dat hij het zich onder deze omstandigheden niet kan veroorloven om de toch al krank zinnige wapenwedloop met de Verenigde Staten nog verder op te voeren. Wat echter de drijfveren ook mogen zijn, geconstateerd kan worden dat er op diverse fronten weer wordt gesproken over wa penbeheersing. In Genève wordt .ondanks de vakantie van de of ficiële onderhandelaars, vanaf dinsdag weer vertrouwelijk onder handeld en het is niet denkbeeldig dat de deelnemers aan de Europese Ontwapeningsconferentie in Stockholm tot een ak koord komen. Spectaculaire resultaten moeten op korte termijn met worden verwacht. Belangrijk is echter dat de supermachten blijkbaar bereid zijn naar elkaar te luisteren. WEGGEDOKEN onder paraplu's en stukken plastic wachten de toeschouwers in het Pim Mulierstadion in Haarlem tot de regen ophoudt en de honkbalwedstrijd begint. Het slechte weer van de laatste dagen heeft overigens niet verhinderd dat er een overweldigende belangstelling voor deze wereldkampioenschappen honkbal is. fotoanp MAKKUM (ANP) - Na een aanvaring tussen twee plank zeilers op het IJsselmeer bij Makkum is de 36-jarige B.J. Wielinga uit Sneek overleden. Dit heeft de politie van Bols- ward gisterochtend bekend gemaakt. De windsurfer uit Sneek naderde 400 meter uit de kust met hoge snelheid een 21-ja rige Westduitse plankzeiler. De Duitser zag dat hij niet meer kon ontwijken en sprong van zijn plank. Die wipte om hoog en belandde tegen de borst van de surfer uit Sneek. Het slachtoffer werd door de Duitser op de surfplank naar de wal gebracht, waar hij vrij wel onmiddellijk bezweek aan inwendige bloedingen. Volgens de politie van Bols- ward was het ongeluk on danks de harde wind niet no dig geweest, wanneer de sur fers tijdig waren uitgeweken. Evenals zeilboten zijn ook plankzeilers verplicht voor elkaar uit te wijken onder be paalde omstandigheden. Van een onzer verslaggevers HEERLEN/LELYSTAD - De directeur van de jachthaven Ma rina in Lelystad R.D. Moojen onderneemt verwoede pogingen om een dreigend faillissement af te wenden. Dat faillissement hangt hem boven het hoofd sinds de Cen trale Beleggingsraad van het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds in Heerlen twee DEN HAAG (ANP) - Omdat er geen pensioenpremie meer over hoeft te worden betaald, gaat de overwerkvergoeding van ambtenaren omhoog. Deze regeling is op 1 juli met terugwerkende kracht tot 1 ja nuari ingevoerd, zo heeft een woordvoerder van het minis terie van Binnenlandse Zaken gisteren bevestigd. Alle rijks-, provincie- en gemeente-amb tenaren en een aantal werkne mers van gesubsidieerde in stellingen vallen onder de maatregel. Een gemiddelde ambtenaar ziet zijn overwerkvergoeding hierdoor met zo'n zeven pro cent stijgen. Daar staat tegen over dat hij uiteindelijk iets minder pensioen ontvangt om dat het overwerk nu niet meer wordt meegeteld voor de hoogte van het pensioen. maanden geleden de kraan van het miljoenen-project heeft dichtgedraaid. De verlie zen rijzen de pan uit en de be langstelling van potentiële jacht-bezitters is omgekeerd evenredig. Van de geplande 1150 ligplaatsen zijn er nu 350 gerealiseerd. Ongeveer 300 er van zijn bezet. Er is al zeve- neenhalf miljoen in het project geïnvesteerd. In totaal was Marina begroot op 17 miljoen gulden. Het project werd in septem ber 1982 goedgekeurd door de beleggingsraad van het pen sioenfonds. Voormalig direc teur beleggingen van het Al gemeen Burgerlijk Pensioen fonds mr drs A. Masson was een warm pleitbezorger. Ook drs J.P.A. Gruyters, burge meester van Lelystad en toen lid van de Centrale Beleg gingsraad was enthousiast over het plan, al was hij op de bewuste vergadering afwezig. Marina is niet het eerste project dat op voorspraak van de voormalige beleggingen-di recteur werd goedgekeurd en vervolgens een flop bleek. Of het grote ABP-onderzoek dat de Maastrichtse justitie al drie jaar in haar greep houdt zich ook tot de jachthaven van Le lystad uitstrekt wilde een woordvoerder gisteren niet meedelen. DEN HAAG (ANP) - Staatsse cretaris De Graaf (Sociale Za ken) weigert vooralsnog met terugwerkende kracht een WWV-uitkering toe te kennen aan vrouwen die voor 23 de cember 1983 werkloos waren en die niet werden aange merkt ais kostwinner. Dat blijkt uit antwoorden van de staatssecretaris op schriftelijke vragen van het Kamerlid Dales (PvdA). Met ingang van die datum kregen vrouwen die werkloos werden na afloop van de WW- uitkering wel een recht op een halfjaar WWV. Dat hing sa men met een richtlijn van de EG, dat vrouwen op gelijke voet moesten worden behan deld met mannen in de sociale zekerheidssfeer. En die had den al recht op een vervolguit kering van de WWV. In afwachting van een uit spraak van de raad van be roep is de staatssecretaris niet van zins van standpunt te ver anderen. Hij weigert tot het zover is aan te geven om hoe veel vrouwen het gaat en welk bedrag met hun potentiële claim gemoeid is. Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT/DEN HAAG - Het ministerie van Landbouw en Visserij in Den Haag heeft de iep in Limburg opgegeven. Voor zover deze boom althans nog in de pro vincie voorkomt, nadat een schimmel de afge lopen jaren al een grote slag heeft toegebracht aan het provinciale iepenbestand. Limburg is geheel losgelaten in een nieuwe bestrijdings- campagne van de ziekte. „Misschien houden overheden hier en daar nog wel een oogje in het zeil, maar in feite komt het erop neer, dat men in Limburg kan doen en laten wat men wil", aldus een woord voerder van het ministerie. „Onze campagne richt zich nu nog slechts tot het gebied, dat glo baal in een schuine lijn ligt van Groningen naar Zeeland". Maar daar zal de strijd tegen de voor iepen dodelijke schimmel dan ook zeer hard worden in een poging om de circa 750.000 landschappe lijk waardevolle laaniepen te bewaren. „De strijd in Limburg hebben we ook daarom op gegeven, omdat deze laaniepen daar toch nog nauwelijks voorkomen", aldus het departe ment. Verwacht wordt dat het jaarlijkse ver lies in het campagnegebied nu beperkt kan blijven tot 1,5%. Vooral de veldiep zal in de nieuwe aanpak het loodje gaan leggen. Deze boom vormt een voortdurende bron van infectie, omdat de ziekte via wortelcontact verder woekert. Hier door zijn veldiepbeplantingen, die toch al van geringe landschappelijke waarde zijn, een voortdurende bedreiging voor de waardevolle laaniepen. Op basis van vrijwilligheid werd vorig jaar al een begin gemaakt met het opruimen van de bedreigende veldiepbeplantingen. Dit jaar gaat deze aanpak door. Volgend jaar zal de Plantenziektekundige Dienst het opruimen van deze bomen, hoewel er nog best gezonde bij kunnen zijn, mogelijk zelfs verplicht stel len, wanneer ze tenminste een toekomstige be dreiging blijven vormen. Het ministerie heeft nog geen enkele erva ring met het pas door TNO en een laborato rium in Baarn ontdekte middel dat de schim mel zou doden. „Wij hebben de Plantenziekte- kundige Diensten gevraagd te proberen hier mee de nodige ervaring op te doen", aldus het antwoord. „Voorlopig gaan we echter op de harde toer". A DEN HELDER (ANP) - Ber gers van Smit Internationale hebben in de loop van vrijdag- 'middag de voorbereidende werkzaamheden voor de ber ging van de Britse coaster 'Olaf' voortgezet. De komende dagen zullen worden besteed aan het trek ken van nog eens vijf schuur- lijnen, het aan de 'Olaf' lassen van zestien zogeheten kantel- haken en tenslotte het onder het schip doortrekken van de trossen, waarmee de vracht vaarder door de drijvende bokken Taklift 4 en Hebe 3 rechtop moet worden gekan teld. Volgens woordvoerder Schriel ontvangt Rijkswater staat vele tientallen veron- ruste telefoontjes van toeris ten, die zich zorgen maken over de invloed van de giftige lading van de 'Olaf' op het zwemwater langs de Neder landse kust. In verband daarmee bena drukt Rijkswaterstaat dat uit metingen is gebleken dat de tot nu toe de ontsnapte lading in de directe omgeving van de vrachtvaarder is neergesla gen. Omdat de 'Olaf' bijna 80 kilometer uit de kust ligt, kan de giftige lading geen enkele ivloed op de kwaliteit van het zwemwater langs de Noord zeekust hebben, aldus woord voerder Schriel. DEN HAAG (ANP) - Afne mers van ophoogzand uit de benedenrivieren hebben sinds 1978 in totaal vele miljoenen guldens teveel betaald, omdat de prijzen, hoewel de vraag sterk was teruggelopen, kunstmatig hoog zijn gehou den. Dat kon op grond van een regeling die zandproducenten moest schadeloos stellen voor de sanering van zandwinning op de Zuidhollandse en Zeeuwse wateren. Dit blijkt uit een advies van de Commissie Economische Mededinging dat aan de toen malige staatssecretaris Bolke- stein van Economische Zaken is uitgebracht. De commissie adviseert de staatssecretaris in te grijpen en de regeling te ontbinden. Door de afgenomen vraag naar ophoogzand is van de omschakeling naar de win ning van zeezand vrijwel niets terechtgekomen. J/ «7 15 Zo vallen we pardoes in een van de leegste weekends van het jaar. Nergens in de buurt wordt geboord of getimmerd. Nergens belemmeren kolossale caravans het uitzicht. De Tour de France begint al leeg te lopen als een lekke band. Van Hinault hoeft het eigenlijk niet meer. Zijn Puy de Droom is afgelopen. Moeten we het nu doen met het golftoernooi in Noordwijk Aan het veld schijnt een beetje geknoeid te zijn. Hadden ze het maar in een echt golfslagbad moeten houden. Met het ABP-schandaal is het nog lang niet afgelopen. Mil joenen zijn er gepompt in de jachthaven van Lelystad. De masten zouden tot de hemel groeien. Er blijken toch minder zwart geld-jachten te zijn dan Mas son dacht. Ook in de conservenblikken- industrie gaat het helemaal niet goed. Blik op oneindig en de produktie op nul. Voor Lelystad is er misschien nog redding. Naast de Flevohoj en het Dolfinarium is er daar op de bodem van de zee nog best iets leuks mogelijk. Een park van verliefde olifan ten zou miljoenen mensen trekken! Wie op eigen kracht dit lege weekend doorkomt, mag dins dag deze rubriek weer lezen. MERIJN VIER MET vuurwapens ge wapende mannen hebben vrij dag een man en een vrouw in hun woning in de Bijlmer overvallen en enige tijd gegij zeld. De man is ernstig mis handeld en moest in een zie kenhuis worden opgenomen. DE PROVINCIE Groninger stelt, als eerste provincie in Nederland, een systematisch onderzoek in naar bodemver ontreiniging door autosloop bedrijven. In 1987 zijn de pro vincies voortaan verantwoor delijk voor het afgeven van vergunningen aan deze be drijven. In eerste instantie worden 25 autosloopbedrijven in het onderzoek betrokken. Bij veel gevallen van veront reiniging worden alle slope rijen onderzocht. DE RECHTBANK in Haarlem heeft vrijdag de 43-jarige W M. uit Heemskerk veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2,5 jaar, omdat hij als directeur van een transportbedrijf in twee jaar tijd ruim 100 werk nemers zwart heeft laten wer ken. De belastingdienst zou daardoor voor in totaal 1,5 miljoen gulden zijn opgelicht. Zwaarder straffen vindt de rechtbank terecht 'zolang de samenleving wordt geteisterd door de mentaliteit die hier aan de orde is'. DE DETAILLISTENVERENI GING voor zelfstandige Spar- ondernemers, DOS (Door Overleg Sterk), ziet onder voorbehoud voordelen in sa menwerking tussen Schui- tema enerzijds en Samenwer kende Handelmaatschappijen (SHM) en Van Silfhout ander zijds, met andere woorden tus sen Centra en Spar. De samen werking kan volgens DOS voordelen opleveren voor het formulebeleid, de inkoop, de distributie, de automatisering en de kosten. Tevens kan de positie van de zelfstandige on dernemer tegenover het groot winkelbedrijf worden ver sterkt. HET BEDRIJF Stud Commu nicatie BV heeft een kort ge ding aangespannen tegen de Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992. De zaak dient 12 augustus voor de Am sterdamse rechtbank. Inzet van het geding is de nasleep van de tentoonstelling, die de stichting in het voorjaar in Seoel heeft gepresenteerd. In de dagvaarding eist Stud, dat de rekening volledig wordt be taald. Er rest volgens het com municatiebedrijf nog 300.00C gulden. Voorts verlangt Stuc een schadevergoeding van an derhalf miljoen gulden we gens onrechtmatige uitspra ken van afgevaardigden var de stichting.

de Stem | 1986 | | pagina 3