Vermeule naar afgetekende zege DEH STEM Jubilerend Sluiskilse BC houdt groot biljarttoernooi Rothengatter weer werkloos? Feyenoord is positief over reorganisatie in eredivisie iij Tor ro, Westdorp twaalfde in Heerlen Van der Endt dient protest in tegen diskwalificatie \0VERGANG VAN TRIMMERS NAAR AMATEURS IS MEEGEVALLEN rise politie, en wereldstad. MTERDAG 26 JUL11986 DE STEM^>UL7Uy PAGINA SPORT 3 s, voorraad beheersi ng de binnengekomen Jen, kortom de mede- |antwoordeliikheid voor de DKW-omzet moet hij gemakkelijk aankun nen. Hij mag daar voor rekenen op de loyale steun van meerdere medewerker waaraan hij leiding geeft, uiteraard van zijn chef DKW en van het hoofdkantoor in Helmond. Hij moet| de kapaciteiten bezit ten om de chef bij zijn afwezigheid te kunnen irvangen. Wanneer u graag verant- |id draagt, een kans wilt joeien naar een hogere i tussen 22 en 30 jaar bent I-aten. Naast een opleiding op [en ervaring in het DKW-vak| ?r u het OVD-diploma I hebt, komt u ook in aanmer-1 raat 59, 5731 BN Mierlo, lians te geven het zware werk Hontenarie in eerste ronde uitgeschakeld Titel HmnHMmi KNVB-team tegen Ware gem SNELSTE TRAININGS TIJD ROSBERG T14 Van onze atletiekmedewerker DOMBURG - John Ver- meule, afgelopen zaterdag nog knap tweede tijdens het nationale kampioenschap 25 kilometer in Goes, pakte zonder veel problemen de winst in de 10 kilometer lange stratenloop te Dom burg. De Middelburger duldde nog wel een aantal kilome ters het gezelschap van Rien van de Wilt van Clytoneus, maar toen Vermeule een maal wat nadrukkelijker op het gaspedaal drukte was die er ook aan voor de moei te. Jan van Laarhoven van Sprint Breda wist op een knappe derde plaats beslag te leggen. De Hulstenaar, die een ontgoochelend nationaal kampioenschap liep in Goes, kwam met name in de tweede wedstrijdhelft sterk opzetten en hield Johan de Vlieger, Henk Cijsouw, Frank Kooman en Rian van de Broeke op afstand. Bij de veteranen hield Tjeerd Doornbos van RAP de Zeeuwen achter zich, ter wijl Christine Pratt uit de Verenigde Staten het geheel internationaal cachet gaf door bij de dames te zege vieren. Zoals gebruikelijk omzoomden ook nu weer duizenden mensen het par koers in deze 'Dwars door Domburg'. Uitslag heren: 1. John Vermeule, Dynamo 10.000 meter in 30.48; 2. Rien van Wilt, Clytoneus 31.00; 3. Jan van Laarhoven, Sprint 31.15; 4. Peter Wervers, Thor 31.23; 5. Johan de Vlieger, Marathon 31.28; 6. Miehei Ziekman, AVV 31.34; 7. Henk Cijsouw, Sprint 31.37; 8. Frank Kooman, Dynamo 31.40; 9. Rian van de Broeke, Ma rathon 31.42; 10. Jan de Wilde, AV'56 31.56; 11. Rien de Wilde AV'56 32.37; 12. Gerard Bras, AV'56 32.39; 13. Simon Blom, Delta Sport 32.52; 14. Kees van Koeveringe, AV'56 32.55; 15. Pe ter Hameeteman, Marathon 33.12. Veteranen: 1. Tjeerd Doornbos, RAP 32.44; 2. Helmüth Vercammen, Marathon 33.29; 3. Ron Abuijs, Dynamo 33.53. Da mes: 1. Christine Pratt, USA 40.15; 2. Huguette de Clercq, Ma rathon 42.00; 3. Victoire Sehuur- mans, Olympus 42.34. Van 't Westeinde komt er wel Door Rinus Verberkmoes BIERVLIET - Het overstappen van de betere trimmers naar de KNWU-amateurs, is een verschijnsel dat de laatste jaren regelmatig voorkomt. Een sportieve stap die niet zo een voudig is, omdat de trimmers zich dubbel en dwars waar moeten gaan maken. Een man die daar rap in slaagde, is Peter van 't We steinde uit Biervliet. In Hoofdplaat slaagde hij er zelfs in als winnaar over de meet te bollen. Een ver rassing. De kersverse 19-jarige trac tor- en landbouwwerktuigen- monteur kijkt daar zelf nog van op. „Ik had niet verwacht to gauw mee te kunnen rijden om de prijzen. Het heeft me zelfs wat overrompeld," aldus de succesvolle Van 't Westein de. Dat hij toch dit succes niet jlsde grote doorbraak ziet, te- ikent zijn nuchterheid. Met beide benen is hij op de grond blijven staan zonder zich te la ten verleiden van zijn uitge- lWijUWSoHicitatiemetalleter|stippelde weg af te wijken. Lc LI„4 arlrpc ie lto weg dle hii voorlopig ge- 115. net aui cs ia. Ibruikt om zijn lichaam de Isan te kunnen. Van 't Westeinde; „Voorlo pig wacht ik rustig de gang van zaken af. Het is tenslotte niet aan veel coureurs gegeven een goede wielercarrière op te louwen. Ik wil mijn lichaam dan ook de kans geven mee te (roeien. Daarom rijd ik slechts ten tot twee criteriums per teek, plus een viertal trai- lingsritten. Over enkele jaren, mstreeks mijn 24e jaar, zie ik dan wel hoe dat uitpakt." i reageren. W| Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Middelburger Walter Montenarie, die zich irder deze week na twee rerwinningen kwalificeerde voor de nationale jeugdtennis- iampioenschappen tot en met IS jaar, werd al in de eerste ronde van het hoofdtoernooi litgeschakeld. Erik Snellenberg uit Koude- ffirke aan de Rijn, een tegen stander waarvan Montenarie tok vorige week verloor in het taimo-j eugdtoernooi te Ter- leuzen, was nu weer te sterk 'oor hem. Met 6-0 en 6-2 trok Snellenberg de winst naar zich Voor de pupil van Remco 'aandag resteerde alleen nog Ie verliezersronde waarin hij likte tot de halve finales. In eerste ronde won hij van ieter Scheringa uit Haarlem daarna versloeg hij Mark 'lier uit Rotterdam met 6-4 6-3. In de halve finale moest lontenarie buigen voor Nico 'Ppel (TTI) in drie sets; 4-6,6- en 0-6. Het volgen van een vaste lijn is overigens iets, dat Peter van 't Westeinde al vanaf het moment dat hij op het smalle zadel kroop volgde. Zijn wie- Ierloopbaan als prestatieren ner begon pas op 17-jarige leeftijd. De voorgaande jaren waren de 'speelse' jaren. Van 't Westeinde; „Als 12-jarige jon gen ben ik als toertochtrijder bij Freewheel'79 in Schoon- dijke begonnen. Dit onder im puls van pa Reinier, de zowel mij als mijn broers Paul en Harry graag op de fiets wilde hebben. Bij Freewheel reed ik onder andere vijf keer Luik- Bastenaken-Luik en deed ik als 15-jarige een keer mee in een trimkoers in Waterland- kerkje. Dit probeersel bij de C-trimmers mondde uit in een vijfde stek. En dat heeft mij min of meer richting Zeeuws- Vlaamse Trimfederatie ge trokken." Het duurde zodoende niet lang meer of de Biervlietenaar was een bekende verschijning in het trimmerspeloton. Ra zendsnel bouwde hij daar een naam op als de te kloppen man. En die erkenning deed hem besluiten de overstap naar de KNWU te maken. Een overgang die hij in mei 1986 maakte na eerst nog even de titel van de Trimfederatie in St.-Jansteen meegepakt te hebben. Als regerend kampioen in de A-categorie maakte hij dus de stap in het ongewisse. Van gevierd man werd hij plotse ling de onbekende die nog 'niets' had laten zien. Een brokje gewaarwording dat eerder sportieve mannen als Cyriel Hoefnagels uit Clinge, Paul Hiel uit Kloosterzande, Frans van Waterschoot uit BIJ 01 ent(e) bij de Gemeente- M/V_ (6 Afoaleurs: 1 T. v.d. Steen (Bruinisse) 453 pnten, 2 H. Rovers (Roosendaal) 384, 3 J v. Loenhout (Nw.Vossemeer) 364, 4 de Crom (Hoogerheide) 359, 5 P. Hof- and (Roosendaal) 306, 6-7 N. v.d. Klun- £rt (Hoogerheide), P. v.d. Klundert doogerheide) 291, 8 T. den Braber (Fij- ^art) 258, 9 L. v. Mook (Oosterhout) 225, K. v. Goethem (Kloosterzande) 224, 11 L Vereecken (St. Jansteen) 219, 12 R. 'Wmans (Oud-Gastel) 204,13 J. Nieuw- 'Oop (Roosendaal) 203, 14 R. Boeren (St. SJJebrord) 202, 15 P. Barten (Zevenbe'r- oeft niet) naar Gemeentepolitie Rotterdai «wioren: 1 j. v. Ginneken (Etten-Leur) ;d pvanten, 2 v. Timmermans (Hooger- D Rotterdam. 3 Melsen (Roosendaal) 279,4 wran, (Roosendaal) v Wesenbeek (Heerle) 233, 5 A. Tak wd-Gastel) 228,8-7 J. v.d. Atneele (Ter- Poen), R. de Vrieze (Goes) 227, 8 J. v. (Fijnaart) 215, 9 R. Tak (Ouden- JWi) 205, 10-11 A. Zuidhof (St. Wille- ?wd), C. Voogt (Breda) 166, 12 M. Hee- (Breda) 165,13 A. Roks (Breda) 158,14 Goeree (Kruiningen) 136,15 R v. Loon evenbergen) 126 punten. kmvelingen: 1 R. Kroon (Oud-Gastel) A- de Ridder Arnemuiden) 242,3 R Rappel (Made) 220, 4 P. Konings wosendaal) 177, 5 P. Kroonen (Raams- £0ksveer) 169, 6 R. Jeltema (Roosen- 163,7 H. Brans (Bosschenhoofd) 144, A Tolhoek (Yerseke) 143, 9 H. Stok '°™ndel) 127, 10 A. v. Dijke (Tholen) v. Alphen (Bosschenhoofd) 119, •i'-asu.k.yns (Steenbergen) 114,13 R jjoersdorffer (Raamsdonksveer) 112, n-Westerbeek (Prinsenbeek) 86,15 E. raeer (Oud-Gastel), L. Keyzers (B.Na- "0 85 punten. Peter van 't Westeinde, de trimmer die zich uitstekend op zijn gemak voelt in het amateurpeloton na zijn overstap. - FOTO WIM KOOYMAN Graauw, Theo de Krijger en Frank Gommers uit Philip pine en de Axelaars Wim Wol- fert en Ko Harms ondergin gen. Peter van 't Westeinde sleept zich tot nu toe eigenlijk nog het beste door de vuur doop. Al beseft hij drommels goed dat de echte confronta ties, temeer daar men hem nu kent, nog moeten komen. Ge vechten die hij het liefst uit vecht in klassiekers of in ieder geval in koersen met grote lussen. „Het intervalwerk ligt me niet zo. Ik moet het met name nog hebben van een hoog tempo zonder teveel de marrages," verduidelijkt Van 't Westeinde zijn tekortko ming. Terugkijkend op zijn loop baan doet hij met plezier. „Bij de trimmers heb ik een goede opleiding gehad. Met name in WAOD- koersen heb ik veel geleerd van de ex-profs en an dere routiniers. Ik kon dat, omdat ik prima met die jon gens overweg kon. Lukt dat niet, dan kun je de leerschool wel vergeten. Want ook daarin zijn zij bedreven genoeg. Ik kijk daarom met genoegen te rug naar die tijd. Een periode waarin ik toch nog kans zag acht keer als overwinnaar de meet te passeren," besluit Pe ter van 't Westeinde, terwijl de bokalen als nostalgische ge tuigen de vensterbank in huize Van 't Westeinde sieren. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - In de tiende Internationale Camel Motor cross, die woensdag op het cir cuit 'Het Hellegat' te Heerlen verreden werd is de Schoon- dijkse motorcrosser Jacky Westdorp op de twaalfde plaats geëindigd. Voor de wedstrijd leek het er even op dat het een herha ling zou worden van de Grand Prix in 1984, die toen volledig in de modder smoorde. Flinke onweersbuien maakten het circuit spekglad, maar de baan bleef redelijk berijdbaar. Het had wel tot gevolg dat een slechte start nauwelijks nog goed te maken was en Jacky Westdorp maakte twee keer zo'n matig begin. In de eerste en in de derde reeks moest hij vanuit de achterhoede opruk ken. In de eerste reeks bracht hem dat op de twintigste plaats en in de derde eindigde hij als vijftiende. In de tweede reeks startte Westdorp goed, maar daarin moest hij het toch afleggen te gen zijn concurrenten die met een 500 cc-machine op het gladde circuit meer grip von den dan Westdorp met zijn kwartliter-machine. Hij ein digde die tweede reeks als veertiende. De eindoverwin ning bij de internationalen ging naar Kees van der Ven voor Eric Geboers en Jacky Martens. In het bij programma kwa men ook Henk Buys en Benni Poppe aan de start, respectie velijk in de nationalen 125 cc- klasse en in de superklasse. Beiden gaven toe zich in Heer len niet echt in hun element te voelen. Poppe: „Voor ons is Heerlen echt een buitenlandse baan. Die harde grond en die hoogteverschillen zijn we niet gewend. Daarvoor zou er veel meer sprake moeten zijn van een uitwisseling tussen Neder landse en Belgische rijders, zodat wij ook eens andere cir cuits leren kennen dan alleen maar met zandbanen." De coureur uit Meliskerke plaatste zich door een negen tiende plaats in de series wel iswaar rechtstreeks voor de fi nale, maar kwam daarin niet verder dan een achtentwintig ste plaats. Middelburger Henk Buys verging het iets beter. Buys werd twaalfde in de eer ste en zestiende in de tweede reeks en werd daarmee twaalfde in de eindstand. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - De Goese wegracer Kees van der Endt heeft protest aangetekend te gen de dikwalificatie die hij afgelopen weekeinde aan de broek kreeg. Zijn machine zou niet hebben voldaan aan de specificaties, die in de stan daard 750 cc-klasse gelden. Van der Endt is van mening is dat zijn machine nog wel aan de regels voldoet. Van der Endt: „Aan mijn machine is motorisch hele maal niets veranderd. Het enige wat er gebeurd is heeft te maken met de inlaatrubbers op de carburateurs, die stan daard niet optimaal zijn afge werkt. Dat hebben we gewoon gecorrigeerd. En dat mag vol gens mij, want de importeurs schrijven bepaalde dingen voor die wel geaccepteerd worden, zoals het verwijderen van het iuchtfilter en het ver anderen van sproeiers. Daar over geeft het reglement geen duidelijkheid. Iets wat trou wens het hele seizoen al pro blemen geeft. Zo moesten we in het begin uit veiligheids overwegingen de koplamp de monteren. Later kwamen er weer diskwalificaties, omdat de motor niet meer standaard was en moesten de koplampen er weer in. Terwijl het een to taal nutteloos ding is, want de nummerplaat is ervoor ge monteerd. Voor alle duidelijk heid wil ik daarom ook nog wel even zeggen dat de één zijn standaardmotor niet per sé even hard gaat als de ander die er precies zo een heeft. Dat heeft te maken met afstelling en onderhoud. Het punt is, hoelang blijft een motor stan daard? Als er nieuwe zuigers in moeten is hij in principe ook niet standard meer en over schrijdt hij zelfs de inhoudsli- miet. Daarom moeten er ook maar eens goede regels wor den opgesteld, want zo kunnen ze iedere wedstrijd wel iemand diskwalificeren." Overigens werd Van der Endt in de 250 cc-klasse, zoals eveneens gemeld werd, geen tweede, maar eerste en dat had ook weer te maken met een diskwalificatie. Ditmaal wegens overschrijding van de geluidslimiet, waardoor de wegracerij in Nederland meer op een papieren wereld begint te lijken. SLUISKIL - In het kader van het 20- jarig bestaan, dat de Sluiskilse biljart vereniging SBC op 27 september viert, houdt die vereniging een groots opge zet toernooi. Groots, omdat naast kwa liteit ook kwantiteit in actie komt op de wedstrijddagen 30 augustus, 6,13,20 en 17 september. Al de eigen leden mogen aan dit eve nement, dat in verschillende klassen en spelsoorten gespeeld wordt, deelnemen en daarnaast zijn er uitnodigingen ver stuurd naar diverse kennissen, be stuursleden en vooraanstaande biljar ters in Zeeuwsch-Vlaanderen. Die ge nodigden gaan elkaar betwisten in drie spelsoorten. Dat zijn libre, driebanden en kader 38/2 en er wordt, om de tijds duur te beperken, het afvalsysteem ge hanteerd. De vier beste spelers in iedere spelsoort komen op de slotdag (27 september) in de finale en aanslui tend daarop volgt de feestavond met prijsuitreiking. In totaal komen zo'n 60 biljarters in actie in café-restaurant Dallinga te Sluiskil. De Zeeuws-Vlaamse topbiljarters spelen kader 38/2 en de pouleïndeling van die spelers is: Groep 1: Tonnie van Eenennaam, Theo en Cor Verlinde, An- dré Ploegaert, Theo Tas en Jac de Maat. Die spelers spelen naar 100 ca ramboles. De absolute toppers zijn in groep 2 ingedeeld: Jean-Paul de Bruijn, Theo Platjouw, Louis Dallinga, Frits Bakker, Johnny Rottier en Peter Snelders. In die poule wordt er wel met voor gift gespeeld. Iedere speler speelt twee partijen en via die moet hij plaatsing voor de finaledag zien af te dwingen. Bij gelijk eindigen in matchpunten be slist het aantal beurten. Zou dat nog geen beslissing brengen wordt er een barrage gespeeld. De wedstrijdleiding van dit toernooi is in handen van Gil- jam Pladdet, Jan Klaassen en Jan Rietbergen. Van onze sportmedewerker AXEL - Het Zeeuwse KNVB- team heeft ondanks dat de wedstrijden tegen het Belgi sche nationale team en FCAntwerpen eerder niet doorgingen, toch nog duels te gen belgische topclubs voor de boeg. Woensdg 30 augustus staat het duel tegen Waregem in Knokke op de rol. Een treffen dat om 19.00 uur begint op het terrein van de voetbalclub Knokke. Voor de ontmoeting zijn uitgenodigd: Jaap Meerman, Ruud Cornelis, Ron van Dam, Johnny Spaans en Frans Schaap van Vlissingen; John Jasperse, Chris Schoevers, Hugo Crucq en henk de Nood van Arnemuiden; Stoffel Schipper en Adriaan van Nieuwenhuizen van Oost- Kapelle; Pieter den Hollander (Seroos- kerke), Paul Schipper (Middelburg), Henk Ottens (Breskens) en Ando Lan- gendijk (Oostburg), coach: Jo de Waal, teamleider: Lou Traas, verzorger: Tonny Shields. Door John van Dinther HOCKENHEIM - Huub Ro thengatter reageerde gisteren laconiek op het bericht in een Duitse krant. In de Mannhei- mer Zeitung zei Erich Za- kowski, de eigenaar van het Zakspeed-team: „Wellicht zullen wij aan het einde van het seizoen naast Jonathan Palmer een andere coureur testen. Palmer is een goede coureur, voor hem hoeven we geen duurbetaalde topper bin nen te halen", aldus een pas sage uit het artikel. Over Huub Rothengatter werd in de krant geen woord gerept. „Ik lig er niet van wakker. Het is gebruikelijk dat de teams coureurs een soort examen laten afleggen. Ik heb tot aan het einde van het seizoen nog een contract bij Zakspeed. Zelf zit ik ook niet stil", zei Nederlands' enige formule I-coureur met een ge heimzinnig lachje op zijn ge zicht. Feit was dat Rothengatters stalgenoot Jonathan Palmer bijna 5 seconden sneller was in de kwalificatietraining; 1.47.167 tegen 1.52.461. „Dat verbaast mij niet. Palmer krijgt een voorkeursbehande ling en heeft een betere auto. Daar heb ik geen moeite mee. Ik wens alleen dat de mon teurs hun werk aan mijn auto goed doen. Dat was voor en kele weken niet het geval. Nu wel. Ik maak me echt geen zorgen". Keke Rosberg had vrijdag op het circuit van Hockenheim alle schijnwerpers op zich ge richt. Eerst kondigde de McLaren-coureur in de och tenduren zijn aanstaande af scheid van de formule 1 aan. In de middaguren kreeg hij op het asfalt alle aandacht. In West-Duitsland, het land, waar hij in het midden van het vorige decennium de auto sport in de vingers kreeg, zorgde de Fin vrijdag bij de eerste tijdtraining voor de for- mule-l-race van zondag, om de Grote Prijs van Duitsland, voor een surprise door de beste rondetijd van de dag te verwe zenlijken. Zijn super-ronde van 1 minuut en 42,478 secon den (bijna 239 kilometer per uur) was goed voor een verbe tering van het trainingsrecord van Prost van 1984 met vier seconden (1.47,01). Nigel Mansell, de Britse ranglijstaanvoerder in de we reldtitelstrijd, moest Rosberg voor laten gaan. De besnorde kopman van de Williams-stal, in de vorm van zijn leven, heeft in Hockenheim laten weten in verregaande onder handelingen te zijn met Ferra ri. Voor de opvolging van Ros berg bij McLaren is nog geen kandidaat genoemd. Resultaten training GP West- Duitsland, circuit Hockenheim: 1. Rosberg (Fin) McLaren 1.42,478 (238.775 km/u); 2. Mansell (Gbr) Williams 1.42,696; 3. Prost (Fra) McLaren 1.43,373; 4. Piquet (Bra) Williams 1.43,852; 5. Arnoux (Fra) Ligier 1.43,991; 6. Berger (Oos) Be- netton 1.44,493; 7. Alliot (Fra) Li- gier 1.44,493 8. Senna (Bra) Lotus 1.45,212; 9. Patrese (Ita) Brabham 1.46,094; 10. Alboreto (Ita) Ferrari 1.46,319; 12. Jonathan Palmer (Gbr) Zakspeed 1.47,167 23. Huub Ro thengatter (Ned) Zakspeed 1.52,461. ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord draagt het plan van het sec- tiebestuur Betaald Voetbal voor de reorganisatie van de eredi visie een warm hart toe. Het is volgens voorzitter Gerard Ker- kum van de Rotterdamse eredivisieclub de enige manier de kwaliteit van het spelniveau te verbeteren en meer toeschou wers naar de stadions te krijgen. Met tweeduizend seizoenkaar ten bleef de verkoop voor Feyenoord ten opzichte van vorig sei zoen trouwens iets onder de maat. Kerkum, die lid was van de speciaal met de reorganisatie belaste werkgroep van de KNVB, blikte gisteren tijdens 'de presentatie van de selectie van Feyenoord voor het ko mende seizoen even naar de buitengewone ledenvergade ring betaald voetbal van 4 augustus. De bijeenkomst werd uitgeschreven op ver zoek van twintig clubs. „Toe gegeven, op korte termijn kan de inkrimping van de eredivi sie voor sommige clubs een nadeel betekenen. Maar je moet nu met het algemeen be lang rekening houden. Feyen oord is bijvoorbeeld niet ge baat bij een na-competitie voor Europees voetbal. Maar in het belang van het voetbal gaan we daarmee zonder mor ren akkoord". Feyenoord gaat Europa in met de van zijn hernia her stelde hoofdtrainer Rinus Is rael, met diens voormalige ploeggenoot Wim Jansen als assistent, en een A-selectie, die vier belangrijke nieuwe ge zichten telt: die van de Deense centrumspits Lars Elstrup (Brondby), libero Jos van Her pen (FC Den Bosch), midden velder Ruud Heus (AZ'67) en linkerspits René Hofman (Roda JC). Elstrup manifes teerde zich in oefenwedstrij den tegen amateurs als een vaak scorende aanvaller. Tot de groep behoort nog steeds Jan Sörensen, die feitelijk net als Stanley Brard, Tscheu la Ling en John Eriksen had mo gen vertrekken. De Deen kon evenwel geen club vinden. Kandidaat-koper Nimes koos voor de PSV'er Lokhoff in plaats van Sörensen. De vijftien man tellende A-selectie van Feyenoord bestaat uit: Ba- rendse, Been, Duut, Elstrup, Van Herpen, Heus, Hiele, Hoekstra, Hofman, Monkou, Molenaar, Sö rensen, Tahamata, Troost en Wijn stekers. JAAP BROOYMANS reed bij de ama teurs in Fosses la Ville naar een tweede plaats op 40 deelnemers. ARJAN DE RIDDER won bij de nieuwe lingen twee bloemtuilen. Eerst pakte hij de winst in Si naai en ook in Oostakker toonde hij zich de snelste. In datzelfde Oostakker, waar 21 deelnemers waren, eindigde Frank Verbiest als zevende. JACKY FORTREI werd tweede in Deinze van de 40 vertrekkers en Rudi Rabout behaalde een negende plaats in Damme waar negentien renners hun rugnummer kwamen afhalen. SPORT IN 'T KORT Hunsrückrally - NA VIJF KLASSEMENTSPROEVEN in de Hunsrück-rally, die meetelt in het open Nederlands kam pioenschap, leidt Michele Mouton. De Francaise heeft ruim een halve minuut voor sprong op de Belg Duez. De Nederlander John Bosch bezet de vijfde plaats met een ach terstand van 4.07 minuten. Schlemper - DE NEDER LANDSE GO-SPELER Ro nald Schlemper heeft bij de Europese titelstrijd, waar voor het eerst sinds dertig jaar ook voor sterke Sovjets meedoen, na vijf van de negen ronden de leiding. De titelverdediger heeft vijf punten. Schlemper won vrijdag van Alexej Laza- rev. Matthew Macfadyen, die een dag eerder nog de eerste plaats met Schlemper deelde, verloor van Frank Janssen. Achter Schlemper volgen ze ven spelers met vier punten. Onder hen de Nederlanders Mark Boon en Andre Moussa. Girondins - HET DUEL GI- RONDINS BORDEAUX-WA TERFORD UNITED in de eer ste ronde van het Europa cup toernooi voor bekerwinnaars is op verzoek van beide clubs omgedraaid. Bordeaux zou op 17 september aanvankelijk thuis spelen, maar begint nu met een uitwedstrijd in Zuid- Ierland. Op 1 oktober is de re turn in Frankrijk. Iwanir - Roda JC heeft de Is raeli Moty Iwanir voor twee jaar gecontracteerd met een optie van nog een seizoen. De 22-jarige speler van Maccabi Tel Aviv kostte de club 200.000 gulden. Voor de international is bij de stichting arbeidsza ken een vergunning aange vraagd. Butcher - TERRY BUTCHER, de stopper van het Engelse elf tal, verruilt Ipswich Town voor Glasgow Rangers. Hij werd aangetrokken door Graeme Souness, de nieuwe speler/manager van Rangers. Souness contracteerde eerder al doelman Woods van Nor wich en aanvaller West van Watford. De Nijs - JAN DE NIJS heeft de stayersprijs van West-Ber- lijn gewonnen. De wereld kampioen van 1984 leidde in de tweede rit over 25 kilometer achter gangmaker Walrave van start tot finish. f

de Stem | 1986 | | pagina 11