Aandoenlijke lienerproblemen In simpele 'Pretty in Pink' dachten pdagen Ewok-beertjes nu in eigen film Rutger Hauer bloeddorstige psychopaat in 'The Hitcher9 ook in de BIOSCOOP Nieuw avontuur varn 4The Karate Kid* oeristeii' oiling in >ostburg PRACHTROL MOLLY RINGWALD ichietingei 'Kaos' nog eens te zien in 'Filmzomer' UNA ZEELAND a VOOSTBURG xamens VRIJDAG 25 JUL11986 PAGINA GIDS 1 SPEELFILMS OP TELEVISIE lotorrijder op het inmiy. spiegelglad geworden Kleelte onderuit ging. Ot "irder dit jaar gehoudet had de landbouwe ard daarvoor niet aan. elijk te zijn, omdat ge ijk de loonwerker, in dl S. uit Nieuwvliet, voo: choonmaken van de rij aad moeten zorgen. Nie lijk voor de kantonrech as of daar ook goede at en over waren gemaak aar dié tweede zittin, en. betrokken loonwerker A Nieuwvliet gaf toe da oor het slijk op de wej itwoordelijk was, maa e aansprakelijkheid blij( agene in wiens opdracl erkzaamheden worde voerd. Met V. was da e afspraak gemaakt da et slijk zou ruimen, dat overigens in de mot •en. Een storing in zij jf noopte hem zijn bezig l te stoppen en daarme ,d hij de 'mondelinge' af k met de loonwerkei tegen had V. geen ver Officier van justitie mi eaumont verweet V. da at niet in de eerste zittin gezegd. „Dan was de: de niet nodig gewees ng of geen storing in hi ijf, u had maatregele in nemen dat de glijbaa kon ontstaan." Hij eist ooete van 250 gulden of n. Kantonrechter mr. 1 4ul vonniste conform V. erop dat er ook weer een bietencampagn t. wist dat ik daar voor moest verlenen, maari die auto niet gezien, rden opgetekend uit van E. T. uit Biervlie ich moest verantwoorde een verkeersongeval o ruising Tivoli-rijksweg 3 december vorig jaar. E otsing tussen beide auto T. zelf een zware hersen ddding opgelopen en wer twee inzittenden uit d •re auto eveneens gewom Beaumont eiste een boet 225 gulden of 5 dagen, d tonrechter was het hiet eens en vonniste confon LAND BATH - Voetbal Oefen ster II: E. van den Berge G. Emans Westdorpe, F. He s Vogelwaarde, C. Corstafi •e, W. Ovaa zoutelande, L. Vf 5 Colijnsplaat, J. de Rid( s, F. Sheilds West Souburg. CDA - Instituut voor Hoger L asonderwijs. Ingenieursex: Chemische Technologie: Adi Iteeuw, Hoek. T2 Door Marjan Mes Ondanks de vrouweneman cipatie en democratische vrijheden weegt in de Ver enigde Staten nog altijd het feit heel zwaar of een tie nermeisje erin slaagt om een 'date' aan de haak te slaan. Ais haar dat niet voor haar veertiende of vijftiende lukt dan wordt ze al gauw als een blauwkous beschouwd. Ook het niet 'gevraagd' worden door een jongen voor het slotfeest van de middelbare school geldt als een neder laag. Bijna overkomt dat de moederloze, eigenzinnige Andie (Molly Ringwald) in de charmante teenagerfilm, 'Pretty in Pink'. De roodjarige Andie munt in tegenstelling tot haar klasgenoten uit door inte resse voor haar studie en de wil om vooruit te komen in het leven. Maar zij moet er dan ook hard voor werken als dochter van een goed hartige, maar nietsnuttige vader (Harry Dean Stanton), terwijl die anderen rijke luiskinderen zijn. Door haar voorkeur voor een nogal 'tuttige' manier van kleden, die overigens heel apart is, wordt ze door die verwende rijkeluiszoontjes en -doch ters getreiterd. Toch wordt zo'n dure jonge (Andrew McCarthy) verliefd op haar, juist omdat ze veel meer ka rakter heeft en zich niet zo maar in bed laat praten door Molly Ringwald als het karaktervaste meisje Andie in 'Pretty in Pink'. Naast haar de jon gen, die vergeefs verliefd op haar is (Jon Cryer). - foto: u i p haar blasé klasgenoten. Ze heeft een sympathieke, la waaierige aanbidder (Jon Cryer) op wie ze erg gesteld is, maar op wie ze niet ver liefd kan worden. Deze pun kachtige jongen, die met zijn pet naar z'n schoolwerk gooit, doet op alle mogelijke manieren zijn best om haar voor zich te winnen, maar Andie bekijkt zijn grollen met gepaste afstandelijk heid. De twee verliefde jongens komen als rivalen tegenover elkaar te staan, maar de wilde punk bewijst zijn grootmoedigheid en werke lijke sympathie voor zijn vriendin als hij zijn plaats toch afstaat aan de rijke Blane. Onder druk van zijn vrienden en zijn ouders laat deze Andie opeens zitten, terwijl hij haar had beloofd om haar mee te nemen naar de 'prom', het slotbal van school. Andie was in de ze vende hemel en vervolgens in tranen. Vastbesloten om zich niet te laten kisten, gaat ze alleen, waarna ze wordt opgevangen door haar punkvriendje, dat er prach tig uitziet. Als de ongeluk kige Blane hen bekent dat hij van haar houdt, staat het vriendje zijn plaats af om het duo al het geluk van de wereld te gunnen. Zo te horen een sentimen teel geval, maar in werke lijkheid een aardige film met gevoelig, voortreffelijk spel van Molly Ringwald (uit The Breakfast Club) als de serieuze, karaktervaste Andie. Geen film met grote verrassingen, maar vooral voor middelbare scholieren ongetwijfeld de moeite waard. De titel 'Pretty in Pink' (Lieftallig in het roze) heeft betrekking op de roze jurk, die Andie van haar va der krijgt en een andere roze japon, die ze van haar oudere vriendin mag heb ben. Uit beide kledingstuk ken fabriceert ze een eigen opvallende creatie, waarmee ze op het feest opvalt. Harry Dean Stanton speelt als de door zijn vrouw verlaten en maatschappelijk mislukte vader net zo'n rol als in 'Pa ris Texas'. De oudere vrien din, een excentriek type dat altijd van de ultieme liefde droomt, wordt door Annie Potts aandoenlijk gespeeld. De verliefde Blane is een rol van Andrew McCarthy, die ook al opviel in 'St. Elmo's Fire'. De film telt vanwege het uitstekende spel van de 17- jarige Molly Ringwald en kele ontroerende momenten. Met wat minder voorspel baarheid had hij nog veel beter kunnen zijn. Het is een speelfilmdebuut van de vi deofilmer Howard Deutch. 'Pretty in Pink' draait in Cinésol 3 in Breda. Van onze correspondent STBURG - Zaterdag i houdt de Oostburgse W b Raak Tegen Staak in nwerklng met de plaats :e VVV de eerste toeristei ling op de accommoda' de Quarles van XJffo' g- De aanvang is 14.00 uut kan twee keer worden ireven. De prijsuitreil® irdt verricht door de sec» is van de WV, de bi idendijk. in? a'1 tige VADEN DAMME - Vereiï! :iëteiten, schieting op staa» ppen, 58 schutters. Uitslag Wj van Oosten, Doel naar Hoge' ra de Jonge, ADLM Kwa" mme drie blokken; P. "f mcordia 's-Heerenhoek; erum, Diana Yerseke; C. Jk 3LM; C. van 't Westeinde, Sj Heinkenszand en Bas de Spes Nostra Ovezande •ee blokken; J. Remijnse, - ied Ellewoutsdijk; F. Koens, >stra; W. Voet, Soranus e", irdonk. Doel naar Hoger n blok. Wip 2: eerste hoge v® Verdonk, Doel naar H°j -eede hoge vogel: W. de J® 3LM; eerste zijvogel: Jos. w Eensgezindheid 's-HeerenW* WADENDAMME - De Hsf1 ogvereniging Victoria, scha aande wippen, 35 deelnf' ip 1: eerste hoge vogel: O. lert, Vooruitgang Kwaden® e; tweede hoge vogel; J. de Bj Iele Handboog Oudelande; w ivogel: L. de Jonge, ADLM ndamme; tweede zijvog® nulst, Juliana Oudelande; v» ivogel: M. J. Verdonk, Cor rHeerenhoek; grootste aant»1 ic. Traas, Eeensgezindheid. EenJ hoge vogel: Jos. Goense, ndheid; eerste zijvogel: P- ■s, Victoria; tweede zijvog», van Oosten, Doel naar /1 olphaartsdijk; derde zijv' levrouw C. van 't Western®1 inus Heinkenszand; grool 1 (7): A. de Jonge, Soranus nopjes. Doel naar Hoeer otst? r Silverado. Realisti sche western van Lawrence Kasdan over vier avontu riers die strijd aangaan met machtige sheriff. Met Kevin Kline, Scott Glenn, John Cleese, Danny Glover en Rosanna Anjuette. Mommie Dearest. Frank Perry verfilmde het boek, dat Christine Crawford schreef over haar moeder, filmster Joan Crawford. Paye Dunaway speelt de getroubleerde Hollywood- vedette, die haar aangeno men dochter het leven zuur maakt De film bestaat lou ter uit uitbarstingen van Dunaway en maakt verder niks duidelijk. Missing in Action 2. Chuck Norris zet zich nogmaals in voor Amerikaanse gevan genen in Vietnam. Mrs. Soffel. Gevangene (Mei Gibson) palmt vrouw van gevangenisdirecteur (Diane Keaton) in en ontsnapt met haar. Regie; Gillian Arm- Mask. Film van Peter Bog- danovieh met verrassende Cher als moeder van een jongen met een misvormd gezicht Moeder verkeert -in kringen van motorrijders, dié de jongen, Rocky Den nis, vertroetelen. Maar de buitenwereld accepteert de mismaakte knaap niet. Eric Stoltz speelt de jongen en Sam Elliott is te zien als lei der van de motorclub. De ellende van de jongen is" nuchter in beeld gebracht. Ultimate Terrorism. Peter Strauss verdedigt Washing ton tegen terroristen, Strong Medicine. De medi sche industrie in opspraak, naar het boek van Arthur Hailey. Met Pamela Sue Martin, Patrick Duffy, Dick van Dyke en Sam Neill. lengte: 240 minuten. A Death in California. Meisje (Cheryl LaddJ wordt verliefd op man die haar wil vermoorden (Sam El liott) in lange film van Pel» bert Mann. A Chorus line. Richard At- tenborough verfilmde Broadway-spektakel. Sehimanski. Avontuur rond Götz George, een van de helden van Tatort Fletch. Chevy Chase als journalist, die zich almaar verkleedt in zijn jacht op nieuws. Komische film van Michael Ritchie. Van onze filmredatie ter) De Ewoks, die leuke beestjes uit'Return of the Jedi', zijn te rug te zien in de jeugdfilm 'Het Grote Ewok Avontuur'. In de Star Warsproduktie sta ken ze schattig af tegen de geavanceerde apparatuur en hadden ze niet zo'n grote rol. Nu ze een hele film lang te tien zijn, blijken ze toch een beetje tegen te vallen. Het zijn grappige beerach tige wezentjes, maar hun snuitjes zijn te bewegingloos om lang te kunnen boelen. Kennelijk was de techniek, die hen wat meer expressie had hunnen verlenen, toch te be perkt. De Ewoks snellen een gezin te hulp als dat is neerge stort op de maan Endor. De ouders worden ontvoerd door oen reus en de twee' kinderen - het meisje Cindel en haar oudere broer Mace (Eric Wal ker) - worden gevonden en meegenomen door de vriende lijke diertjes. Cindel kan het goed met hen hnden, maar Mace, een nogal onaantrekkelijk en onaardig type, gedraagt zich aanvanke lijk vijandig. Uiteindelijk vin den de kinderen en de Ewoks elkaar in hun gemeenschappe- üjke doel: het vinden van de gevangen gehouden ouders, doorzien van magische attri buten trekken de kinderen sa- "en met de Ewoks door een gevaarlijk gebied naar de grot Van de reus, waar de ouders mtten opgesloten in een grote vogelkooi. De Ewoks slagen erin om de reus af te leiden, 'e lelijk aan zijn eind komt. 'Het Grote Ewok Avontuur' Caravan of Courage) is nogal sentimenteel en mist afwisse- '■ng en verrassing. Hij werd Semaakt door John Korty, die de jaren zestig als onafhan- e'ijk filmer in San Francisco een voorbeeld werd voor Het gezin en de twee Ewoks. George Lucas en Francis Ford Coppola. 'Het Grote Ewok Avontuur' is in het Nederlands nage synchroniseerd onder regie van Arnold Gelderman. De - foto twentieth century fox stemmen zijn van o.a. Henny Huisman, Viola van Emmenes en Coen Flink. 'Het Grote Ewok Avontuur' draait 's middags in Mignon in Breda. hen i r niet .eiN bi mei BS ZATERDAG 11 Harrowhouse (Engeland 1974, Ned, 2, 20.22 uur). Pa rodie op de misdaadfilm met kostbare diamanten als inzet. Candice Bergen en Charles Grodin spelen in deze thriller van Aram Avakian. Mambo {Italië 1954, Ned. 2, 22.45 uur). Teleurgesteld meisje werpt zich op het ballet en maakt snel carriè re. Met Vittorio Gassma». Swamp thing (USA 1981, Did. 1, 22.15 uur). Griezel film van Wes Craven over een jonge geleerde, die door zijn eigen brouwsel in een moerasmonster verandert. Met Ray Wise en Louis Jor dan. La mariée était en noir (Frankrijk 1967, Did. 1,23.45 uur). Op haar huwelijksdag wordt Julie meteen al we duwe. De rest -van haar le ven besteedt ze aan het zoe ken naar de daders, Jeanne Moreau in een thriller van Francois Truf faut. The devil and miss Jones (USA 1941, Did. 2,15.45 uur). Bekende komedie van Sam Wood over een warenhuis eigenaar, die zich vermomd onder zijn werknemers mengt om hun klachten te vernemen, Wunschfüm der Woche (Did. 2,20.15 uur). De Duitse kijkers mogen kiezen uit; Billy Wllders komedie 'Kiss me stupid* uit 1964 met Dean Martin en Kim No- vak; de in 1970 gemaakte heldenfiim 'The Hawaüans' met Charlton Heston naar de roman van James A, Mxtchener en de misdaad- komedie 'The honey pot* uit 1966 met Rex Harrison en Susan Hayward, ZONDAG Die Biichse der Pandora (Did. 1928, Ned. 2, 21.54 uur). Eerste film van een driede lige Louise Bróöks-cyclus bij de VPRO. De vorig jaar overleden actrice is te zien als amorele Loulou in deze film van O-WPabst. Dawn (Australië 1978, Did. 2, 22,30 uur). De levensge schiedenis van de Australi sche zwemkampioene Dawn Fraser, gespeeld door Bronwyn Mackay-Payne, Thief (USA 1981, Did. 3 WDF, 22.45 uur). James Caan als een brandkastkra- ker, die de laatste Slag van zijn leven wil slaan. Film debuut van schrijver Mi chael Mann. Spaghetti House (Italië 1982, België 1,20,35 uur). Komedie rond de gijzeling van vijf Italiaanse obers in een Lon- dens spaghetti-restaurant. Nino Manfred! in de hoofd rol. MAANDAG A double life (USA 1948, Ned. I, 15.00 uur). Melo drama van George Cukor over een acteur, die spel en werkelijkheid uit het oog verliest. Ronald Colman ontving een Oscar voor deze rol. Caravan to Vaecarès (Enge land 1974, Ned. I, 21.20 uur). Bestseller van Alistair Ma- cLean verfilmd door Geof frey Reeve, Ben Oosteuro- pese geleerde wil naar Amerika en duikt onder in een groep zigeuners. Met Charlotte Rampling en Da vid Birney. Jane Austen in M^hhattan (Engeland 1980, Did. 1, 23.00 uur). Een onbekend toneel stuk van Jane Austen brengt de Newyorkse thea terwereld in beroering. Ro bert Powell en Anne Baxter vertolken de belangrijkste rollen in deze film van Ja mes Ivory. DINSDAG Bühne freiflirMarika (W - Dld. 1908, Did. 2, 20.15 uur). Revue-film 'rond Marika Rökk als een danseres, die na een scheiding in haar be roep wil terugkeren. WOENSDAG The champ (USA 1931, Ned, 2, ±16.00 uur). King Vidors versie van het melodrama over een aan lager wal ge raakte bokser, die voor zijn zoontje een comeback wil maken. Met Wallace Beery en Jackie Cooper. ïn 1979 opnieuw verfilmd met Jon Voigten Ricky Schroeder. Die Schwelzermacher (Zwitserland 1978, Did. 2, 22.10 uur). Satire van Rolf Lysay op de Zwitserse bu reaucratie. Thérêse Destjueyroux (Frankrijk 1962, Did. 3 WDF, 22.30 uur). Man sluit echtgenote op, nadat zij ge tracht heeft hem te vergifti gen. Emmanuelle Riva en Philippe Noiret in een so bere verfilming van de x*o- man van Frangoxs Mauriac. DONDERDAG Jitterbugs (USA 1943, Ned. 2,19,12 uur). Stan Laurel en Oliver Hardy als een muzi kaal duo, dat door het zui den van de Verenigde Sta ten trekt. The invisible woman (USA 1940, Ddl. 3 WDF, 20.15 uur). Klucht met John Barry- more in de rol van een ex centrieke professor, die een fotomodel onzichtbaar maakt Door Marjan Mes Rutger Hauer heeft aange kondigd, dat hij af wil van het stempel, dat Hollywood hem heeft opgedrukt; dat van ge welddadige griezel. Net als andere Europese acteurs van het 'germaanse' type (o.a. Klaus Kinski) lijkt hij ten eeuwigen dage gedoemd om blonde, blauwogige schurken met een psychopatische tic te verbeelden. Hopelijk heeft hij zijn wens tijdig geuit, want anders komt hij waarschijn lijk nooit meer af van het imago van de levensgevaar lijke gek, die hij in 'The Hit cher' speelt. In deze keiharde geweldsth- riller gaat hij als een bloed dorstige psychopaat tekeer, zonder dat zijn beweegre denen worden verduidelijkt. Daardoor ligt het accent in deze debuutfilm van Robert Harmon ook helemaal op de gruwelen, die hij bedenkt en uithaalt ten koste van vol strekt onschuldige slachtof fers. In de verlaten woestijn van Texas staat hij te liften en wordt meegenomen door een vriendelijke jongeman, die een auto naar Californië moet rij den en daarbij graag gezel schap heeft. Al meteen trekt hij een af grijselijk kartelmes (die zijn tegenwoordig kennelijk in; denk aan 'Rambo' en 'Cobra') en kondigt tot in de kleinste details aan hoe hij de jonge Rutger Hauer zaait dood en verderf in 'The Hitcher'. automobilist denkt te gaan af slachten. Deze weet zich zon der veel moeite van zijn lifter te ontdoen, maar dan begint het pas. Het spoor van dood en verderf, dat de lifter trekt, weet hij zo te doen voorkomen als ware de jongeman de da der. Niets is hem wreed ge noeg. Zo gebruikt hij een jong meisje als verbindingskabel tussen oplegger en truck. Al eerder zijn de inzittenden van een langs de weg achtergeble ven auto, die de psychopaat ook een lift gaven, in deerlijk verminkte lijken veranderd. De jongeman raakt verstrikt in een tergend en geraffineerd kat- en muisspel, dat de krankzinnige - je mag ten minste aannemen dat hij - foto cannon group krankzinnig is - met hem speelt. Deze wil hem voor al zijn gruweldaden laten op draaien en dat schijnt aardig te lukken ook, want niemand (ook de politie niet) wil de jon gen geloven. Alleen een ser veerster van een wegrestau rant (Jennifer Jason Leigh) staat open voor diens onwaar schijnlijke verhaal. Technisch zit 'The Hitcher' goed in elkaar en spannend is hij ook. Maar degene, die zo'n weerzinwekkend verhaal be dacht heeft, moet toch niet erg fris van geest zijn. Datzelfde dacht ik trouwens ook van Sylvester Stallone als scena rioschrijver van 'Cobra'. Rut ger Hauer is als de lifter John Ryder echter wel het summum aan beestachtigheid, dat ooit op het witte doek verschenen is. Jammer dat hij zijn indrin gende persoonlijkheid op deze wijze te grabbel heeft gegooid. Het zal hem wel alleen om de verdiensten te doen zijn ge weest, hoewel hij opgemerkt heeft dat het scenario hem aanstond, 'omdat de man ab soluut niet te begrijpen is'. Een vreemde reden overigens. Regisseur Harmon heeft zich ongetwijfeld laten inspi reren door films als 'Duel' (Spielberg) en 'The Car', waarin eveneens onschuldige weggebruikers misdadig, maar lang niet zo gruwelijk, werden opgejaagd. Omdat in deze films de bestuurder on zichtbaar bleef, waren ze een stuk spannender. Overigens lijkt het me een nogal zieke lijke ontwikkeling wanneer krankzinnige misdadigers vrij spel krijgen in de speelfilms, alleen om ongeremd geweld te kunnen laten zien. 'The Hitcher' draait in Mig non in Breda (alleen 's avonds). Van onze filmredactie Het programma van de 'Film- zomer' in de Bredase bioscoop Cinésol is deze week als volgt: Vanavond (vrijdag): 'The Shining' van Stanley Kubrick. Bijzondere horror-story over een schrijver (Jack Nicholson) die geestelijk doorslaat en ge welddadig wordt. De meer waarde van de film wordt be paald door het schitterende gebruik van de ruimte en de lokaties. Zaterdag 26 juli: 'Missing' van Costa-Gravas. Oscar winnend drama over een va- Sylvester Stallone blijft als 'Cobra' krankzinnige mis dadigers bestrijden in Grand Theater in Breda, Roxy 1 in Bergen op Zoom, de Koning van Engeland in Hulst en Luxor in Terneu- zen. De poiitieklueht 'Police Academy 3' blijft in Casino* 1 in Breda, City 1 in Roosen daal, Cinem'actueei 1 en 2 in Bergen op Zoom en de Ko ning van Engeland in Hulst, Casino 2 in Breda, De No- belaer in Etten-Leur en Lu xor in Terneuzen brengen nog altijd 'Out of Africa*, de romantische film van Syd- ney Pollack over het leven van de Deense schrijfster Karen Blixen met Meryl Streep in de hoofral. In de matinees draait *E,T.\ de spannende en ontroerende Spielberg-fantasie over het gelijknamige buitenaardse wezentje, dat in een Ameri kaans ge2in belandt, 'The Jewel of the Nile' gaat nog steeds door in Ci nésol 1 in Breda; spectacu lair, komisch avontuur van Kathleen Turner en Mi chael Douglas in een Arabi sche woestijn. •Mama is hoos', het ver volg van Ruud van Heroert op 'Schatjes', keert terug in Cinem'actueei 3 in Bergen op Zoom, "Runaway train* is te zien in het Ledeltheater in öostburg. Jon Voight is een ontsnapte gevangene die barre avonturen beleeft in een op hol geslagen trein. der en schoondochter die hun zoon, respectievelijk echtge noot, proberen terug te vinden in het Santiago van na de gru welijke coupe van de Chi leense generaals. Met een do» cumentaire-achtige inslag en overtuigend spel van Jack Lemmon en Sissey Spacek. Spannend en aangrijpend. Zondag 27 juli: 'An Ameri can in Paris' uit 1951 van Vin- cente Minelli. Een vrolijke, be zienswaardige musical bij de onvergankelijke muziek van Gershwin, Het romantische verhaaltje is weinig zeggend, maar de zang en dans (van Gene Kelly) zijn grandioos. Klassiek geworden Oscar winnaar. Maandag 28 juli: 'Kaos' van de gebroeders Taviani. Prach tig, poëtisch vijfluik naar ver halen van Pirandello, die ont leend zijn aan oude volksver halen van Sicilië. Dinsdag 29 juli: 'Las bicicle- tas son para al Verano' van Jaime Chavarri. 'Fietsen zijn voor de zomer' is een lichtvoe tige verbeelding van het effect dat de Spaanse Burgeroorlog had op de inwoners van Ma drid. Het gelijknamige toneel stuk had in Spanje groot suc ces, waarschijnlijk vanwege de behoefte van het publiek aan verhalen uit het tijdperk van vóór Franco. Nog niet eer der vertoond in West-Brabant. Diepgravend is de film aller minst. Woensdag 30 juli: 'The Cot ton Club' van Francis Coppola. Prachtig geënscèneerde gang ster/dansfilm over de be faamde jazzclub in New York, waar zwarte artiesten hun ta lent konden uiten ten over staan van een overwegend blank, chic publiek. De club werd gerund door mafia-le- den. Met Richard Gere en de tapdanser Gregory Hines. Show en werkelijk leven wor den prachtig geïntegreerd. Donderdag 31 juli: 'Los San tos Innocentes' van de Spaanse cineast Mario Camus. Een in drukwekkend, in alle eenvoud en rust geregistreerd drama over feodale verhoudingen op het Spaanse platteland, zoals die nog in de jaren zestig be stonden. Prachtig en wreed te gelijk. Een landarbeidersfa milie wordt schandelijk uitge buit door een familie van rijke verveelde grootgrondbezitters. Er wordt zeer overtuigend geacteerd. Van onze filmredactie De makers van 'The Karate Kid' hadden niet kunnen dro men dat hun film over een Amerikaanse tiener, die door de wijze lessen en karate- technieken van een oude Ja panse leermeester geestelijk en lichamelijk sterker in het leven kwam te staan, overal zo'n gigantisch succes zou worden. Ze hebben er al snel hun conclusies uit getrokken en deel twee vervaardigd, dat ook door John G. Avildsen werd geregisseerd, de man die door 'Rocky' een oscar kreeg. In Amerika is de film inmid dels al dè zomerhit geworden. We zien dezelfde twee hoofdrolspelers terug: Ralph Macchio, die voortreffelijk ac teert als de wat ouder gewor den jongen Daniël, de Karate Kid, en Noriyuki 'Pat' Morita als Miygi, de wijze Zen-leraar. Deel 2 begint waar deel 1 op hield. Nadat Daniël een ka- rate-wedstrijd heeft gewon nen, krijgt Miygi bericht, dat zijn bejaarde vader in Japan op sterven ligt. Op het moment dat de Ja panse wisjgeer en zijn Ameri kaanse leerling in Okinawa arriveren, begint het avontuur pas echt. Daar blijkt een ge vaarlijke familie-vete te be staan. Een kolossale dikkerd wil de stokoude vader ver moorden en het hele dorp ver nietigen. De Karate Kid wordt vreselijk getreiterd door de assistent van de valse dikzak. Maar uiteindelijk wordt het Amerikaanse duo beloond voor de inspanningen tegen het kwaad, want Miygi kan zijn vroegere vriendin in de armen sluiten en Daniël krijgt een romance met een Japans meisje, de film is weer behen dig gemaakt en zit vol vaart, hoewel de ontwikkeling van het verhaal nogal voorspel baar is. Er wordt minder ge vochten dan in het eerste deel. Sentiment is er volop, maar het gaat net niet tè ver. 'The Karate Kid II' draait in Casino 3 in Breda.

de Stem | 1986 | | pagina 13