Nico Verhoeven wint in Ulvenhout duits 'kanon' achimsteffens favoriet Herstel van Jan Timman spijker! Stekken zoeken Seizoen Cruz voorbij Vijfde plaats van De Windt Arsenal k financiële probleme TEL 076-22 5 Bedrij ven illegaal loz "donderdag 24 jul11986 Derde plaats van Willemsen Cloetens verrast Zeeuwse trimmers HENGEL- RUBRIEK Taktiek Johan Scheele tweede in Middelkerke SCHAAKFESTIVAL Derde nederlaag waterpolo-jeugd Gerechtelijk onderzoek tegen Italiaanse WK-selectie '82| Korting NeVoBo pagina zeeland 1 IN WATERSCHAP T14 pagina sport ji Van onze sportredactie ULVENHOUT - Vooraf liet hij al doorschemeren boze plannen te hebben. Bij het af halen van de rugnummers weigerde hij immers het hem toegewezen nummer dertien te accepteren. Nico Verhoeven kreeg op zijn verzoek het getal twintig op de rug gespeld. Bijna twee en een half uur la ter stond hij op de hoogste trede van het podium, als win naar van het 31ste Wielergala Ulvenhout. De renner uit Berkel-En- schot kreeg de zege gister avond niet cadeau. In de ul tieme kilometers moest hij de zeer sterk operende Jelle Nij- dam van het lijf zien te hou den. Het lukte de boerenzoon uit Midden-Brabant uiteinde lijk met een half wiel verschil. „De negatieve publiciteit voor de ploeg van de laatste tijd heeft me vandaag gemoti veerd", verklaarde Verhoeven zijn optreden in Ulvenhout. „Bovendien konden we een overwinning wel gebruiken, want erg veel eerste plaatsen zijn er door ons nog niet be haald". Gemakshalve vergat Verhoeven, die het voorsei zoen naar de knoppen zag gaan door een blindedarm ontsteking, te vermelden, dat hij waarschijnlijk een van zijn laatste goede daden had ver richt voor zijn werkgever (zie elders op de sportpagina's). De uitslagen van het Internatio nale Wielergala van Ulvenhout zijn: profs: 1. Nico Verhoeven (Berkel- Enschot) 100 km. in 2.25.17, 2. Jelle Nijdam (Zundert), 3. Frank Ver- leijen (Belgie), 4. Gert-Jan Theu- nisse (Berghem), 5. Martin Kemp (Made), 6. Frits Pirard (Sprundel), 7. Jan Jonkers (Oud-Gastel), 8. Sean Kelly (Ierland), 9. Jac van der Poel (Hoogerheide), 10. Johnny Broers (Maartensdijk), 11. Ad Tak (Oud-Gastel), 12. Jac van Meer (Wouw), 13. Emiel Kerstens (Riis- bergen), 14. Roberto Visentini (Ita lië), 15. Theo Smit (Badhoevedorp), 16. Fons van Katwijk (Oploo), 17. Peter Pieters (Zwanenburg), 18. Vester Aarts (Kruiningen), 19. Leon Nevels (Thorn), 20. Dirk Kri- kilion (België), 21. Peter Hoondert (Goes), 22. Marco van der Hulst (Arnhem), 23. Tim Harris (Enge land), 24. Roger de Cnijf (Belgie), 25. Heddy Nieuwdorp (Wemeldin- ge), 26. Urs Freuler (Zwitserland), 27. Hennie Kuiper (Putte), 28. Henri Manders (Drunen), 29. Pie- rino Gavazzi (Italië), 30. Ronan Onghenae (Belgie). amateurs': 1. Hennie Rovers (Roosendaal), 2. F. Pirard (Breda), 3. M. Cornelisse (Amsterdam), 4. R. Sienders (Zevenbergen), 5. R. Brouwers (Teteringen), 6. H. Kools (Baarle-Nassau), 7. T. Akkermans (Zevenbergen), 8. B. Rasenberg (Terheijden), 9. W. Miisen (Etten- Leur), 10. J.Bol (Hoeven), 11. R. An- sems (Chaam), 12. J.Bogaerts (Ba- vel), 13. J. Bilevski (WD1), 14. P. Hofland (Roosendaa), 15. P. Bol (Hoeven), 16. C. van Rijen (Hoe- ven),17. J. de Vries (Etten-Leur), 18. J. Timmers (Breda), 19. N. Schrau- wen (Terheijden), 20. R. Veeke (Sprundel). junioren: 1. John Kruythof (Al- blasserdam) 60 kilometer in 1.31.19, 2. J. van Ginneken (Etten-Leur), 3. J. van Steen (Fijnaart), 4. A. van Dongen (Dongen), 5. R. de Vrieze (Goes), 6. M. Maton (Oisterwijk), 7. A. Zuidhof (Sint Willebrord), 8. E. Stofmeel (Tilburg), 9. A. Graaf- mans (Dongen), 10. F.van den Velde (Rijsbergen), 11. J. van Meel (Etten-Leur), 12. M. Kokkelkoren (Noordwijkerhout), 13. K. van We- senbeeck (Heerlej, 14. C. Voogt (Breda), 15. F. van Son (Zevenber gen), 16. M. Heeren (Breda), 17. R. Tak (Oudenbosch), 18. F. de Groot (Halsteren), 19. E. Brouwers (Dor drecht), 20. J. Smits (Oosterhout), liefhebbers: 1. Jaap Bouwmans (Schijndel) 50 km. in 1.11.18, 2. J. Sandbrink (Amersfoort), 3. L. de Jonge (Lewedorp), 4. T. Gruijters (Lieshout), 5. N. Kloosterman (Val kenburg), 6. H. Thijssen (Bladel), 7. G. de Wit (Werkendam), 8. J. van Dijken (Dodewaard), 9. J. van Baal (Breda), 10. C. Daamen (Terheij den), 11. C. den Butter (Mookhoek), 12. R. Huijben (Breda), 13. J. Luij- sterburg (Nieuw-Vossemeer), 14. A. van Londen (Tiel), 15. K. Zagers (Standdaarbuiten). 16. A. Zijlmans trimmers: 1. Hans van Oorschot (Rijsbergen), 2. L. Krijnen (Hank), 3. C. de Rooy (Etten-Leur), 4. M. Hertog (Wouw), 5. C. Boden (Wouwse-Plantage). Eenhoorn-toernooi sterk bezet Van onze tennismedewerker OOSTBURG - Met name bij de dames in de B- categorie wordt het Eenhoorn-badgastentoer- nooi in Oostburg gekenmerkt door een sterke bezetting. De 22e editie van het Oostburgse tennis-evenement kent ook dit jaar zo'n 300 partijen, zodat er bij dit toernooi nauwelijks sprake is van enige teruggang. Organisator Paul de Bruijc- kere: „We zitten op hetzelfde aantal partijen, terwijl er sprake is van goed verdeelde schema's." Niettemin moest men besluiten twee speelcate- gorieën te laten vervallen, na melijk de damesdubbel C en B. „Het is het sterkste wat ooit geweest is," zegt De Bruijcke- re. TERNEUZEN - Johnny Wil lemsen, de Terneuzense weg- racer, kwam in België aan de start. Op het circuit van Je- honville zag de Goudoppertje- piloot een felle inhaalrace be kroond met een derde plaats. In de trainingen was Wil lemsen door een kapotte kop peling slechts tot een veer tiende tijd gekomen, waardoor hij bij de start helemaal ach terin het veld verzeilde. Op het korte bochtige circuit kon hij uiteindelijk toch naar een derde plaats opklimmen. In Zandvoort waren de ove rige Zeeuwse wegracers aan het werk. Voor Henk de Win ter verliep de wedstrijd min der gunstig, omdat hij in de eerste reeks van de RD 350 cc- standaardklasse een vastloper kreeg. Met een overjaars ruil- blok kwam hij in de tweede reeks snelheid tekort en moest daardoor genoegen nemen met een negende plaats. In de to taalstand werd De Winter ze venentwintigste. Voor teamgenoot Ad Mulder verliep de wedstrijd in de 750 cc-standaardklasse gunstiger. Mulder finishte in de eerste reeks als vierde en in de tweede als vijfde en nam daardoor in de eindstand de vierde plaats in beslag. Kees van der Endt verscheen even eens aan de start in dezelfde klasse, maar werd gediskwali ficeerd. Van der Endt reed na melijk met een opgevoerde motor en schreef met zoveel overmacht de wedstrijd op zijn naam, dat dit al snel aan het licht kwam. Niettemin liet Van der Endt zien over stuur talent te beschikken, want in de 250 cc-klasse behaalde de Goese racer de tweede plaats. SINT-JANSTEEN - De Belg Cloetens uit Brugge sloop rus tig mee in de kopgroep tijdens de trimkoers van St.-Jansteen, maar toen de prijzen te verde len waren, stond hij op de eer ste rij. Joop Dubbeldam was nog het dichtst bij hem in de buurt. Hij werd tweede, ter wijl Henk Dees zich ais derde klasseerde. De trimkoers in St.-Jan steen kende een bijoznder raar verloop. Allereerst ging Jan Dubbeldam aan de haal. Hij kreeg Cloetens met zich mee en daarna reden acht renners gewoon weg van het peleton. In dat peloton keken Ver- planke en Van Hulle zodanig naar elkaar, dat de leiders zonder extra inspanning weg konden blijven. De kloof werd nog klein in de laatste ronden, maar toen was het al wel te laat. Morgen strijden de trim mers in Eede en maandagmid dag in Biervliet. Uitslag: 1. R. Cloetens? Brugge, 60 km. in I.30.23; 2. J. Dubbeldam, Sluiskil; 3. H. Dees, Terneuzen; 4. H. Pieters, Heikant; 5. O. Minnaard, Goes; 6. P. van Goethem, Kieldrecht; 7 J. Dubbeldam, Sas van Gent; 8. J. de Bruyne, Rilland; 9. J. de Ritter, Hoek; 10. H. de Bree, Terneuzen; II. P. van Hulle, Sas van Gent; 12. W. de Feber, Hoek; 13. C. Verplanke, Biervliet; 14. H. Dellaert, Waterlandkerkje; 15. T. Wullems, Heikant. Totaal elf B-speelsters staan vermeld op het schema van zestien, met de Brabantse Ingeborg van de Kerk uit Son als de eerst geplaatste. De Duitse Karina Grüca, spelend in de Oberliga, werd als tweede ingeschat Suzanne Hoornweg, evenals Van de Kerk afkomstig uit het Bra bantse Son, bezet de derde plaats en Nicole Liedtske kreeg de vierde plaats toebe deeld. In deze categorie is eveneens van de partij de voorheen in Oostburg woon achtige Conny Baarends. In de hoogste categorie bij de heren is Achim Steffens uit het Duitse Düren in Oostburg geen onbekende. In 1984 reikte het Duitse 'kanon' tot de halve finales, waarin hij verloor van Bart van der Feen, maar ook reeds in 1983 bereikte hij de halve eindstrijd, waar hij des tijds werd bedwongen door Hans-Peter Reimann. De ex- Zeeuw Eric Pieterz uit Arn hem werd als tweede ge plaatst, terwijl Marco Jansen uit Beek en plaatselijke favo riet Patrick Marteijn de ove rige geplaatsten zijn op het schema van 32, dat vijftien B- spelers bevat. Uit de regio ne men Coen Dobbeleir, Mare Al- bers en Ernst Wondergem deel. Menno van den Hout uit Axel voert het schema aan bij de C-heren, een plaats die hij trouwens niet zonder meer ca deau zal krijgen. De concur rentie bestaat uit Jan-Willem Bartz, Ronnie van Remortel en Jean-Loup Deltour. Ste phanie Rottier is de onbe twiste favoriete bij de dames C. Zeker nu zij zich vorige week manifesteerde tijdens de nationale jeugdkampioen schappen, waar zij beslag wist te leggen op een fraaie derde plaats. Marja Wondergem, Monique Baeeke en Pia Wis sing zijn de overige geplaats ten. Patrick Marteijn, de plaatselijk favoriet, die geplaatst is in het hoogste schema bij de heren. - FOTO DE STEM/CORJ.OE BOER Veertig inschrijvingen ont ving men voor de D-categorie bij de heren. Mario Leenhou wers wordt hier de favorieten- rol toebedeeld en Johnny Bleijenberg, Leen Deij en Ed ward Bleijenberg, in die volg orde, maken het rijtje van ge plaatsten vol. In de categorie van 30 jaar en ouder werd Hans van den Akker eerst ge plaatst voor Eddie Dobbeleir, Alfred Koen en Frans van den Hemel. Bij de dames zijn Ellen Ruesen en Jolanda de Kam fa voriet voor de eindzege. De plaatsingen in de dubbels zijn als volgt: HD-B: 1. Steffens/Moll, 2. Petiet/ Marteijn. DD-B: 1. Hoornweg/Van de Kerk. 2. Ronner/Wezenberg. GD-B: 1. Baarends/Jansen, 2. Van de Kerk/Van der Heijden. HD-C: 1. Deltour/Van Re- mortel, 2. Bartz/Leenknegt. GD-C: 1. Rottier/Deltour, 2. Baecke/Bartz. HD-D: 1. Dobbeleir/Boeijkens, 2. Bleijenberg/ Bleijenberg. DD-D: 1. Marteijn/Sampon, 2. Catsburg/Provoost. GD-D: 1. Den Dec ker/Den Decker, 2. Sampon/De Snoo. Het toernooi begint op maandag 28 juli, maar er zijn reeds zo'n vijftig par tijen gepland in het weekeinde. Van onze sportmedewerker HULST/VALKENSWAAflD - Op het Euro-circuit in Valkens- waard werd de tweede wedstrijd verreden om de Nederland/ België-cup. Hermy de Windt was in de zwaarste klasse, boven 1600 cc, weer als vanouds spectaculair bezig. Ondanks een bot sing in de A-finaie, waardoor hij als laatste in de achtervolging moest, sleepte de Hulsterse rallycrosser toch nog een vijfde plaats in de wacht. De Windt plaatste zich voor de A-finale door een tweede tijd in de eerste reeks, en een vierde en een vijfde tijd in de tweede en derde reeks neer te zetten. Door deze resultaten blijft De Windt een belangrijke rol meespelen in de strijd om het Neder lands kampioenschap, waarvoor hij in de tussenstand een derde plaats inneemt. Minder goed verging het de overige Zeeuws-Vlamingen. Fons Picavet uit Zaamslag leek aanvankelijk op weg naar een hoge klassering, maar in de derde manche brak een as in de versnel lingsbak, waardoor hij de strijd moest staken. Als veertiende werd Picavet uiteindelijk nog in de eindstand geklasseerd. Ook Tineke de Poorter uit Terneuzen kreeg mechanische problemen. Ze bleef echter in de strijd en werd in de eindstand van de stan daardklasse tiende. Het valt als vakantieganger niet erg mee om tijdens de vakantie langs de kust een goede stek op te zoeken. Ter wijl ik dit schrijf, overkomt mij datzelfde in Ierland! Je bewegen langs een vreemde kust lijkt een kwestie van goed kaartlezen. Was dat maar waar! Het valt ontzet tend tegen om de juiste in formatie bij elkaar te vin den. Allereerst komt daar een Ordnance Survey Map bij kijken. Ieder paadje staat er op, elk slupje, weggetje, be ken, hekken enz. Maar niet of er op het plaatselijke strand ook vis wordt gevan gen, waarmee en welke vis. Soms is het strand vergeven van de zeepieren en blijkt de vis (grondhaai, stekelrog en tarbot) het alleen te doen op reepjes verse makreel of ha ring (en die zijn toevallig 30 km. verderop wel verkrijg baar). U kent dat wel, als je aas nodig hebt, is de leveran cier ver weg. De plaatselijke bevolking (zeker in Ierland) is tegelijkertijd vriendelijk en nieuwsgierig. Wat doet iemand daar nu op dat strand met zijn gezin? Mijn antwoord dat strand en zee ons aantrekken, komt ons op een begrijpende blik te staan, terwijl het woord vis sen een vleugje glimlach om de mondhoeken tovert. Vis zit er zat ja, ja. Vorige week nog ving een andere Hollan der (er zijn er dus blijkbaar meer zo gek) nog een mooie zeeforel. Plenty fish, oh yes. Maar waar verdulleme.... Ogen en oren open zetten bij de plaatselijke bevolking kan geen kwaad, al was het alleen maar om te horen van die ene onfortuinlijke visser, die van de rotsen gleed en verdronk (een beetje voor zichtigheid kan geen kwaad). Zijn er aas-adressen of wie heeft zijn diepvries vol makreel liggen (hotel!), kan men zelf aas steken? Het is bovendien verstandig het begrip afstand te herwaarde ren. Men spreekt er van mij len alsof het slechts luttele meters zijn. Slechts 20 minu ten rijden... met een land rover, maar niet met een luxe mobiel 'vergeet' men er bij te vertellen. En dat maakt het alleen maar leuker, zo vinden wij. Eenmaal op de kust is het goed een taktiek te volgen. Twee hengels uitwerpen bij opkomend water. Eén beaast men met zeepier of zager, de ander met vis. Waar men het meest succes mee heeft, daar vist men mee door... vanaf de rotsen doen zeepieren en kunstaas het merkwaardig genoeg vaak beter dan een strip makreel.... als men geen haaitjes wil vangen of con- geraaltjes (van 1 meter). Lip vis, dat is hier het juiste re cept uit de zeevissengids. Vanaf de rotsen is het van gen van lipvis verreweg het leukst. Te vangen met zee pieren en tussen het zware zeewier is het een waar genot ze aan de haak te krijgen. De kracht van lipvis is alleen te vergelijken met die van kar per, maar dan heel wat pro centen groter. Het tuig is eenvoudig. Een vrij grote schuifpen of zelfs een schui vende snoekwaker is doel treffend genoeg. Zaak is vol doende lood in de buurt van de (karper)haak te krijgen om de zaak tussen de brekers op de rotsen beneden te hou den. De aanbeet van lipvis liegt er niet om, die is feno menaal, zelfs bij het vissen op kleintjes. Lipvis is niet te eten, de reden waarom de Ieren deze vis gebruiken om in de zgn. lobster-pots te doen, een soort fuik voor het vangen van kreeft. En die kreeft mag vanavond bewij zen dat ie beter smaakt.... KAREL VAN GOETHEM uit Kloosterzande reed in Oostakker naar een derde plaats. Wim de Waal werd daar zevende en Wil- fried de Krijger uit Biervliet acht ste in een veld met 58 deelnemers. THEO HERMANS behaalde een negende plaats in Aalter, waar 23 renners van start gingen. ERIC VEREECKEN uit St.-Jan- steen wist beslag te leggen op de achtste plaats in Aarsele, waar men met 25 renners de strijd be gon. NIEK DE TAEYE uit Eede reed in een veld van 29 renners naar een achtste plaats in Ichtegem. JOOP BROOYMANS werd in Bi- zet negende. Daar gingen 71 ren ners van start. PETER VAN T' WESTEINDE ein digde als twaalfde in Waasmun ster. De Biervlietse renner vertrok met nog 82 deelnemers. PETER VAN DE ACKER uit Axel reed naar een zestiende plaats in Lichtervelde, waar 37 deelnemers werden genoteerd. EDDY CROMHEECKE uit Aar denburg, Robin van Hecke uit Sas van Gent en Philippe Lampaert uit Eede werden respectievelijk twee de, vierde en dertiende tijdens de juiorenwedstrijd in Stekene. Daar kwamen 43 vertrekkers aan de streep. JACKÏ FORTREI behaalde een zevende plaats bij de nieuwelingen in Brakel-Zegelsem. De nieuwe ling maakte deel uit van 37 ver trekkers. PATRICK VAN HULLE uit Sas van Gent boekte een zege bij de WAOD in Tiegem. Er waren 48 vertrekkers. COR VERPLANKE werd derde en Henk Dees vierde in de wedstrijd te Assenede. De respectievelijk uit Biervliet en Terneuzen afkomstige renners gingen van start tussen 49 medestrijders. Dezelfde Verplanke werd vijfde in St.-Magriete. Daar werd Carlos Boerman achtste, Rudi Lammer» tiende, Adri Man- have zeventiende, Herman Del laert twintigste, Tonnie Veerman 26e en Willy Tanghe 30e. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - De Grote Prijs van De Westkust, de traditio nele BLB-motorcross in de badplaats Middelkerke op de Belgische nationale feestdag, stond weer helemaal in het te ken van de kampioensproe- ven. Vooral in de internatio nalen 250 cc-categorie waren de twee grote favorieten Pa trick van Poelvoorde en Johan Scheele, die reeds enkele da gen eerder hevig met elkaar in de slag waren, opnieuw in felle strijd gewikkeld. Op het keiharde weide-cir cuit, waar maar liefst 3500 toe schouwers werden geteld, lukte het Johan Scheele dit maal niet zijn concurrent te kloppen. Van Poel voorde schreef beide reeksen op zijn naam. Ook Lieven de Vijlder, de ploemaat van Scheele, kon zich weer in de strijd mengen en behaalde in de eerste reeks de tweede plaats. Scheele zelf moest toen met een derde plaats genoegen nemen. In de tweede reeks reed de Zaam- slagse motorcrosser in het wiel van Van Poelvoorde naar de tweede plaats. Ook in de junioren 250 cc- klasse werd om de kampioens- punten gestreden. Chris Mar- cusse uit Borsele pakte in de eerste reeks meteen de leiding en ging Patrick de Bruyne, de winnaar van Aartrijke, voor af. Ronald Doens was diitmaal minder fortuinlijk en moest met pech het rennerskwartier opzoeken. Na een fel duel ging Marcusse als winnaar over de streep, maar moest in de tweede reeks genoegen nemen met de vierde plaats. De Bruyne pakte ditmaal wel de leiding en voor de Belg leverde dat de eindzege op, terwijl Marcusse beslag legde op de tweede plaats in de eindstand. Van de overige Zeeuwse deelnemers behaalde Steven Mangnus nog de beste klasse ring met een vijfde en een ze vende plaats in de reeksen. Uitslagen: debutanten 125 cc: 1. Tom Verhulst, België; 18. Dominique de Rechter, Hulst; junioren: 125 cc: 1. Leslie van Puyvelde, België; 10. Ger- ton Traa, Westdorpe; 250 cc: 1. Patrick de Bruyne, België; 2. Chris Marcusse, Borsele; 5. Steven Mangnus, Vogel waarde; 7. Jan Jansen, Hoek; 10. Wil van Hoof, Bladel; 12. Jean-Pierre de Bleyser, Heikant; 15. Patrick Sponse- lee, Kloosterzande; 500 cc: 1. Frank van Hemelrijk, België; 9. Sam Jansen, Sluiskil; nationalen: 250 cc: 1. Jan de Rijk, Rucphen; 500 cc: 1. Patrick de Clerck, België; 2. Wim van den Eyn- den, Rucphen; internationalen: 250 cc: 1. Patrick van Poelvoorde, België; 2. Johan Scheele, Zaamslag; 4. Kees Sep, Bergen op Zoom; 10. Martien Jansen, Sluiskil; 14. Ad Valentijn, Rucphen; 500 cc: 1. René van der Made, Ooster hout. AMSTERDAM (ANP) - In de derde ronde van het schaaktest! val in Amsterdam hebben de Nederlandse grootmeesters Jaj Timman en John van der Wiel hun positie iets kunnen verbet,! ren. Timman herstelde zich van de miserabele start en versloe! gisteren de Zweed Hellers. Van der Wiel verdubbelde zijn totaal door remise te spelen tegen de Joegoslaaf Ljubojevic. Dat vogJ het publiek in Amsterdam mooi mee genomen, maar de delinj van het punt door Vaganjan en Ribli, die in een ommezien zijj beslag kreeg, maakte gelijktijdig duidelijk, dat de buitenlands! koplopers zich vooralsnog niet bedreigd voelen. In toernooien is door jaren lange ervaring een score-pa- troon ontstaan, dat zelden dient te worden bijgesteld. Koplopers pogen nauwelijks nog ijzer met handen te bre ken. Dikwijls wordt er de voorkeur aan gegeven rustig aan te doen, teneinde de ach tervolgers te dwingen alles op haren en snaren te zetten. Aangezien trapeze-werk in de schaaksport maar zelden zon der gevaar is, blijft de afstand veelal gelijk, met dien ver stande, dat achtervolgers soms wel onverantwoord grote risi co's moeten nemen. Dat sta dium is in Amsterdam nog niet bereikt, maar het is al wel in zicht. Voor de toeschouwers was de grootmeestergroep gisteren een heerlijke speeltuin. Er viel bijvoorbeeld te genieten van een aanvalszege bij Marjano- vic, een Joegoslavische groot meester, tegen Eindhovenaar Douven. De laatste, die binnen afzienbare tijd de meestertitel moet kunnen verwerven, deed het imponerend hardhandig en dat nog wel met zwart. Wie als zwartspeler eveneens in druk maakte was veteraan- grootmeester Efrin Geiler. Hij had te maken met Piet Peelen, die onder meer in Hilversum bij het nationale kampioen schap als een vervaarlijk aan valler te boek is komen te staan. Dit keer kon Peelen echter geen vuist maken. Gei ler, destijds van absolute we reldklasse, hield hem in een ij zeren positionele greep. Het wurgwerk was precies bij de veertigste zet voltooid., Inmiddels heeft de wed strijdleiding bekend gemaakt, dat in de kroongroep zes pun ten nodig zijn voor een'groot meesterresultaat. Dat is van belang voor Hellers, de enige met-grootmeester in het ge- zeischap. De kans dat hij zes punten vergaard is overigens bijna te verwaarlozen. DUSSELDORP (SID) - Joaquim Cruz, de Olym pisch kampioen op de 800 meter, is voor de rest van het atletiekseizoen uitge schakeld. De Brazi liaanse midden-afstand loper is vorige week aan de achillespees geope reerd en kan pas in 1987, het jaar van de wereld kampioenschappen, weer aan de competities deel nemen. De in de Verenigde Staten levende 23-jarige atleet was vorig jaar al geblesseerd geraakt. Aan het begin van dit seizoen nam Cruz pijn aan de kuit niet serieus. De bles sure verergerde echter richting achillespees, waarna een operatieve ingreep noodzakelijk was. WEST-BERLIJN (SID) - De Nederlandse waterpolojeugd heeft gisteren ook het derde duel bij de strijd om de Euro pese juniorentitel verloren. Joegoslavië won in West-Ber- lijn met 10-9 van Oranje. De Nederlandse ploeg kwam in de laatste periode nog erg dicht bij een gelijk spel. De inhaalrace, na drie periodes stond het 8-5 voor de Joegoslaven, stokte bij 10-9. Topscorer in het Nederlands team was A-international Wico de Vries. De aanwinst van Polar Bears schoot vier keer raak. Robert Havekotte, door bondscoach George Geurtsen ook opgenomen in de selectie voor het wereldkam pioenschap in Madrid, had drie keer succes. De andere doelpunten kwamen op naam van Slobbe en Nieuwenburg. Bij de Joegoslaven was Vice- 'vic met vier treffers de meest trefzekere speler. Uitslagen: Joegoslaviê-Nederland 10-9 (3-1,2-2,3-2,2-4). Doelpuntenmakers Ne derland: De Vries (4), Havekottte (3), Slobbe en Nieuwenburg ieder 1. Sovjet Unie-Italië 15-11 (3-2,4-3,4-4,4-2), West- Duitsland-Frankrijk 15-3 (5-0,4-2,2-0,4- 1), Hongarije-Spanje 11-7 (2-1,4-2,3-2,2- 2). De stand na drie ronden is: 1. West- Duitsland 3-6 (36-14), 2. Sovjet Unie 3-6 (37-20), 3. Italië 3-4 (37-29), 4. Spanje 3-4 (22-22), 5. Joegoslavië 3-2 (26-29), 6. Hon garije 3-2 (23-26), 7. Nederland 3-0 (20-28), 8. Frankrijk 3-0 (9r42). Uitslagen derde ronde: Van Wiel (Ned)-Loubojevic (Joe) 0,5-Oil Vaganjan (Sov)-Ribli (Hon) 0,5-0,5 Timman (Ned)-Hellers (Zwei 1-0. Stand: 1. Vaganian 2,5, 2. Lju'l bojevic en Ribli 2, 4. Timman e Van der Wiel 1,6. Hellers 0,5. De uitslagen van de tweede roi. in de grootmeestergroep zijn: Marl tinovic (Joe)-Smejkal (Tsj) 0,5-OiP Zapata (Col)-Kuijf (Ned) 1-0, Mul rey (Isr)-Eslon 1-0 (Zwe), Tsjiboerdanidze (Sov)-Meuidi (Bel) 0,5-0,5, Gheorgiu (Rc*.| Boersma (Ned) 0,5-0,5, Marjanoi (Joe)-Douven (Ned) 0-1, Sehi (WDl)-Dolmatov (Sov) 0-1, Pe< (Ned)-Geller (Sov) 0-1, (Ned)-Braga (Arg) 0-1, WeemaJ, (Bel)-Mednis (VSt) 0-1, Ree (Nedl Pieterse (Ned) 1-0, Hartoch (Nedl De Boer (Ned) 0,5-0,5, Krem (Ned)-Marcel Piket (Ned) 1-0, i_ vas (gpa)-Pliester (Ned) 1-0, LaJ geweg (Ned)-Brenninkmeijef (Ned) 1-0, Bezemer (Ned)-Jeroef Piket (Ned) 0-1. Stand: 1. Zapataej Murey 2, 3. Smejkal, Dolmato Geiler, Braga, Mednis, Ree, Marti novic, Douven en Meulders 1,5, ij Gheorghiu, Rivas, De Boer, r~ boerdanidze, Kuijf, Eslon, B( ma, Langeweg, J. Piket, Hart en Kremer allen 1, 23. MarjanoviJ Peelen, Sehner, Blees, MJ Weemaes en Pieterse 0,5, 30 PliJ ter, Bezemer en Brenninkmeij er I MILAAN (DPA) - De officii van justitie van Milaan het een gerechtelijk voorondt| zoek gelast tegen de 22 vot bailers van het Italiaanse t tal, dat in 1982 in Spanje) wereldkampioenschap overde. De spelers worden l schuldigd van overtr tegen de deviezenwet. De 22 spelers zouden van j Franse sportartikelenfir 'Le Coq Sportif' een kiel 700.000 gulden in vreemde v| luta hebben ontvangen end illegaal in Italië hebben ingj voerd. Volgens eerdere vas stellingen ontvingen de voe bailers dat geld voor het drj gen van de kleding van het t: trokken bedrijf. LONDEN (DPA) - De tradia rijke Engelse club Arsenal, nog onlangs het honderdji bestaan vierde, zit in ernst financiële moeilijkheden. De Londense verenis heeft een schuld van ongev vier miljoen gulden. Verte management, vooral b transfer van spelers is verlies geleden, heeft Ars diep in de rode cijfers doen landen. De nieuwe trail manager George Grab heeft in het kader van de zuinigingen de internatte Viv Anderson en Kenny som loonsverhoging gerd. Vorig seizoen incass den tien spelers van Ars een jaarsalaris van twee te meer. Momenteel zijn dein bevroren. Enkele voetbal onder wie Tony Woodcocï terugging naar l.FC K werden al verkocht. De dlge selectie van 28 fullf zal waarschijnlijk worden ingekrompen. VEnÏoSE voetbalsuppof die in 1985 de eenmalige u ring hebben ontvangen, nen een seizoenkaart van divisieclub VW voor van het gebruikelijke I» kopen. Zij betalen vote kaart, die recht geeft of staanplaats voor de voel jaargang 1986-1987, vijftig den. Per huishouden slechts één keer reductie' den verkregen. DRIE maanden na het te!' van de intentie-verklart het definitieve contract t de Nederlandse Voll Bond en de nieuwe si Nationale Nederlanden kend. Het verzekeringsb zal de grootste national door-sportbond geao drie jaar steunen met ter ste anderhalf miljoen g- In de overeenkomst is di drag overeengekomen, het bedrijf is niet ong bij incidentele gevalle' extra bijdrage te leveren Door Piet de Bont ANTWERPEN - De Ant werpse havenschepen mr. Jan pevroe, is de kritiek van de Nederlandse minister van Verkeer en Waterstaat op Bel- f gië spuugzat. Onlangs verklaarde de mi-I nister - ondermeer tegenover! deze krant - zich ernstig zor-1 gen te maken over de vervui-l ling van de Westerscheldel door de Belgen. Voorts bena-| drukte zij, dat pas dan een be gin gemaakt kan worden met| de verdere verdieping v deze zee-arm - vurige wens van Antwerpen - als België I met schoon Maaswater over del brug komt. Volgens Smit-! Kroes ligt de bal nu bij de Bel-1 gen en niet bij de Nederlan-| ders. Ho 144 Van een onzen OOSTBURG/ HOOFD! Realisatie Vossenkaaj plannen voor de bouw j gen - bestemd voor beurs - in plan Vossen! Na afloop van een exce project in Stavenisse, gen college van B en W, de con genwoordigers J. Voet en ting, toonde burgemeestef thousiast. „Het is het best voor de Vossenkaai hebbei De stichting mikt voor toe-1 komstige huizenbezitters op de I zogenaamde middenklasse. „Hard werkende mensen metl een niet al te ruime beurs, diel nu in de gelegenheid worden! gesteld een eigen buitenhuis tel verwerven. De huizen gaan! inclusief grond, 65.000 kosten. Dat betekent op jaarbasis minder lasten dan een staca-l ravan", aldus J. Voet. Het idee voor dit project| werd geboren tijdens gesprek ken die vanaf februari tot del verkiezingen hebben plaats I gevonden tussen de stichting! enerzijds en de toenmalige! wethouder van recreatie, A. de I Feijter anderzijds. „Wij heb-I ben met de wethouder een uit-| stekende samenwerking ge-| had. Toen hij het project Oud! Kempen in Stavenisse zag, zeil bijdat is het", aldus Voet. De huizen, die in clusters! van vier worden gebouwd! krijgen elk 250 vierkante me-i ter grond. „Ruimte is in del Vossenkaai geen probleem",! aldus Spijkerboer. „Er kan bij| de bouw een stuk openheid aangehouden worden, waarin de mensen naar hartelustL kunnen recreëren. Ik ben blijl met dit project, omdat we nul eindelijk de oude belofte aanl Hoofdplaat - dat de Vossen-1 kaai het verlies van het oudel haventje zal compenseren -1 kunnen inlossen". Van een onzer verslaggevers HULST - In 1985 zijn negen agrarische bedrijven binnen] bet grondgebied van het wa-j jerschap Hulster Ambacht be- apt op het illegaal lozen van?' mest, gier of kuiivoersap. Ook een paar andere bedrij - ven hebben zich hieraan! schuldig gemaakt. Het water-1 schap heeft inmiddels alle be-j drijven aangeschreven hier-l mee op te houden. Het kwaad I 'aat zich echter niet snel uit-l roeien. Sommige bedrij ven I proesten herhaaldeijk worden I benaderd. Een en ander blijkt uit heil voortgangsrapport waterkwa-{ btetisbeheer 1985 waarover] net waterschap zich o] augustus buigt. In het rapport zijn ook da Prognoses voor de toekomstige u? verinsheffingen opgeno-j v=en'Dit geeft tot aan het eind jaren tachtig een stijJ lijn te zien. Verwachl m?, dat de piek- 85'55 peq inwoner equivalent (i.e),

de Stem | 1986 | | pagina 8