Groede SEEDE Rhythm Booze Gustav Leónhardt concerteert in kerk Middelburg Muziek en frisdrank in kerk van Groede Promenade Orkest in Casino Knokke Verwacht INA ZEELAND 3 deren uit •neuzen ir België rEEK Lts li ij fle DONDERDAG 24 JUL11986 VAN ZEELAND Meindertde Jong speelt in Groede Amerikaanse roek-band in Breskens Sleutel Rugtitel Melk Ruigheid Klederdracht M. Scheele wint wedvlucht Dax EPmI |n een onzer verslaggevers n'EUZEN - De afdeling euzen van de Stichting ■ijn voor Ouderen gaat Bag 2 september op reis België. ouderen vertrekken die om 12.30 uur vanaf De f en gaan naar Gent. Daar zij aan boord van een Iwaarmee ze over de Leie 1 Deurne varen. Onderweg koffie met gebak. [muit Deurne vertrekken veer per bus terug naar keuzen, waar een brood- li tijd wacht. pangstellenden kunnen I tot 26 augustus iedere Bag- en donderdagmid- bpgeven in De Veste. De fcn zijn 37,50. It peuterspeelzaal De Ben- 119.30 uur, geeft de muziek- I een concert in de feesttent Vanaf 21.00 uur een dans- Imet medewerking van de lisorkest trad al diverse ma iling van landelijk bekende lee Towers, Nico Naak en JDe toegang voor die dans- uur 's nachts duurt, is gra- tkt en de Kindervakantie- teloos meegewerkt door het uit: Rudi Kiburg (voorzit- I (secretaris), Willy Vergouw en de leden Bram Overdui- (Adri van Muiken en Jacob Vast zijn ook tal van vrijwil- en de organisatie. Voor de bek krijgt men subsidie van burg, terwijl ook veel dona- Inancieel bijspringen. FOTO DE STEM/COR J DE BOER lals die vroeger werden ge mikt bij het doen van de jas. Uit de plank zijn ver- hillende motieven gesne- •n, alsook een tekst uit oeger tijden: 'Glad ge- langeld, net gevouwen, is >n sieraad voor de vrou- fen'. Een andere tekst komt _jr op een door hem ge laakte elles'tok: 'Doe Regt, [eet wel, een ieder zijn Ge- egtigheid'. Een ellestok /erd vroeger gebruikt om tof voor kleding af te me en. De stok, althans het ge- .eelte waarmee werd geme en, is 68,8 centimeter lang. Schilderijen-en spiegellij- ten maakt Peet ook. Dan ilijkt de appel niet ver van le boom te vallen, of eigen- ijk andersom. Van rne- prouw Scherbeijn hangt een geborduurd landbouwtafe- eel aan de wand. Van zoon 3en en dochter Annie schil- lerijen. Kortom, een crea- ;ieve familie. rimmers die om 18.30 uur van acht een spannende strijd :k van Hulle (A-categorie) en r (C-categorie) de aanvallen osities in het klassement af Start en aankomst zijn in de degen. T20 PAGINA ZEELAND 4 ZATERDAG 26 juli verzorgt de in Zwolle wonende organist Meindert de Jong een concert in de her vormde kerk van Groede. De Jong combi neert zijn vakantie in Zeeuwsch-Vlaande ren met het geven van enkele uitvoe ringen. Zaterdag is dat het Jan de Zwart herdenkingsconcert. De Jong zal enkele improvisaties van eigen hand vertol ken, naast andere (mooie) orgelbladzij den. Het concert be gint zaterdagavond om 20.00 uur. VLISSINGEN - Hef zesde Rhythm Booze Festival, een jaarlijks gebeuren dat zich afspeelt tussen bos en duin aan de voet van de Vlissingse boulevard, brengt volgende week donderdag 31 juli een vrijwel onafgebro ken stroom popmuziek met zich mee. Althans, wanneer het weer dat toelaat. Er wordt gespeeld op twee po- ZATERDAGAVOND 26 juli treedt in Du Commerce te Breskens de Amerikaanse roek-formatie Primal Drive op. Het concert, dat om 21.00 uur begint, is georganiseerd door JOE (Jongeren Organi seren Evenementen) in West. De toegangsprijs voor dit eenmalig optreden bedraagt ƒ5. MUZIEK in de kerk in combinatie met pannekoeken en fris drank. Dat is te danken aan de organisatie van zomercon- certen in Cadzand en Groede, die elke gelegenheid aangrijpt, om toeristen ook een brokje cultuur te bezorgen. Tijdens de Jaarmarkt in Groede (vrijdag 25 juli) houdt men in de her vormde kerk van Groede dan ook een open dag. Heel wat musici hebben belangeloos hun medewerking toegezegd om via concertjes de kas van het rstauratiefonds van de kerk te spekken. Deze uitvoeringen duren steeds twintig minuten. Naast de organisten David Kunst en Meindert de Jong treedt ook het trio met Erwin Neve op, die deze keer zijn piano ruilt voor het keyboard. Een fluitist, klarinetist en gi tarist zorgen voor de afwisseling. Vrijdag 25 juli: hele dag in hervormde kerk in Groede. GUSTAV LEÓNHARDT wordt beschouwd als een van de belangrijkste vertolkers van Bachwerken. Samen met Nikolaus Harnoncourt zet hij met wereldberoemde solisten en ensembles het hele oeuvre van deze componist op de plaat. Hij studeerde in Bazel en specialiseerde zich in de oude muziek. Hij is als docent verbonden aan de conservato riums van Amsterdam en Utrecht. Morgen (25 juli) speelt hij in het kader van de zomerorgel- concerten in de Lutherse kerk van Middelburg. Op het pro gramma veel barok-composi- ties van onder meer Buil, Scheidemann en Byrd. Het concert begint om 20.15 uur. Toegangsprijs ƒ7,50 (CJP/65+ 5). Kinderen tot 12 jaar onder geleide gratis. dia, waarvan er één volledig overdekt is. Het festival, dat gratis toegankelijk is, begint om 10 uur 's ochtends. Uit België komen enkele top-acts. Ook Engelands is vertegenwoor digd. Het Nederlandse aan deel komt volledig uit Zee land. Onderdeel van het fes tival is de finale van de Zeeuwse 'Hit'm or Lose'- competitie, waartoe vijf for maties zijn doorgedrongen: Draften Blues uit Klooster - zande, Carbazol uit Goes, Avital uit Middelburg, Ex- Q's uit Vlissingen en Drain pipes, eveneens afkomstig uit Vlissingen. De Yeh Yehs -wellicht be ter bekend onder de naam De Hermannen met in hun midden de bekende Belgi sche televisiepresentator Bart Peeters- zorgen voor de 'vrolijke noot'. Verder tre den uit België aan: Intruder en Arno Hintjes, voormalig zanger van TC-Matic. Uit Engeland komt de Mike Clark Band. De Zeeuwse groepen I.D. (Vlis singen), Call Boys (Vlissin gen) en The Juke Joints (Kwadendamme) complete ren het programma. De laat ste formatie nam onlangs de eerste elpee op. De Yeh Yehs - beter bekend onder de naam De Hermannen - zorgen tijdens Rhytm Booze voor de vrolijke noot. Het gezelschap is het huisorkest van het Belgische televisie programma Villa Tempo. Ook de presentator van dit programma, Bart Peeters, maakt er deel van uit. Gustav Leónhardt. - FOTO DE STEM/CORJ. DE BOER VRIJDAGAVOND verzorgt het Promenade Orkest van Vlaanderen, dat onder leiding staat van Pierre van Hecke, een concert in het Casino van Knokke. Vocale medewerking aan dit gebeuren, dat om 21.00 uur begint, verleent de zange res Lia Linda. Zij heeft zich vooral bekendheid verworven met het zingen van het zogenaamde Vera Lynn-repertoire. Voor de tv-kijkers dient zich die avond ook een oude be kende aan in de persoon van Jan Theys, die de avond pre senteert. De toegangsprijs tot dit concert, dat ook op 15 augustus wordt gegeven, bedraagt BF 500. Reserveren kan via telefoon 09/32.50.60.60.10. Zangeres Lia Linda. MIDDELBURG - De Mid delburgse kunstenaar Ri chard Beek, voorheen een tijdlang opererend vanuit Westdorpe, timmerde de af gelopen maanden al diverse keren aan de weg. Als op richter van het kunstenaar collectief Niets Alles, bun delde hij de belangen van een aantal jonge Zeeuwsch- vlamingen. Dat leidde niet alleen tot verschillende ex posities, onder meer in Haarlem en Terneuzen, maar ook tot een boekje waarmee de Spaanse bur geroorlog wordt herdacht. Beek maakte er een aantal etsen voor. Hij was één van de opvallendste deelnemers aan de Zeeuwse Kunstbeurs, waar bleek dat hij zo lang zamerhand niet alleen als etser, maar ook als schilder zijn mannetje staat. Nu dan besteedt het Middelburgs BKR-centrum Balans 17 aandacht aan zijn werk. Beek presenteert er drie do zen, elk met een serie van twaalf etsen. Wie zo'n doos ter hand neemt krijgt het gevoel min of meer met lite ratuur te maken te hebben. Niet alleen de vorm van de doos, op het oog een boek, verwijst daarnaar, ook de etsen zelf. Ze laten een soort beeldtaal zien. De boekdozen Ets van Richard Beek: 'Hunting' zijn vervaardigd door de Middelburgse bindster Co- rinne Verburg. Ze zijn voor zien van de rugtitels: 'Hun ting', 'Erotica' en 'Golf'. Ook dat draagt bij tot het ver moeden dat de etsen bedoeld zijn voor de boekenkast, waaruit de fijnproever ze alleen tevoorschijn haalt wanneer deze behoefte heeft aan een exquis genoegen. Behalve Beek's etsen pre senteert Balans 17 momen teel ook een keuze uit de eigen 3500 kunstwerken tel lende uitleencollectie. De medewerksters van Balans 17 laten daarmee hun eigen voorkeur zien. Ze bewijzen eer aan een twaalftal Mid delburgse BKR-kunste- naars. Te zien tot 31 augus tus. Open: woensdag t/m vrijdag 12-17 uur, zaterdag 11-16 uur. SINT NIKLAAS - „Door op nieuw te gaan tekenen, vond ik de sleutel terug die sinds meer dan honderd jaar ver loren was gegaan". Een uit lating van wijlen de Vla ming Walter Vaes. Hij is vooral bekend als etser, te kenaar en schilder van kleurrijke portretten. Lief hebbers van zijn werk zien in hem één van de groot meesters uit de eerste helft van de twintigste eeuw. Vaes deed niet mee aan de modernismen die voortkwa men uit de vernieuwings drang van zijn tijd en pro beerde waardering te be vechten voor het (teken- en schets)werk dat aan de schepping van een kunst werk vooraf gaat. Het Stedelijk Museum voor Schone Kunsten in Sint Niklaas (Zamanstraat) laat momenteel een selectie van zijn tekeningen, pastels en aquarellen zien, samenge steld uit privébezit en uit de collectie van het Antwerps Prentenkabinet. De tentoon stelling illustreert de ont wikkeling van Vaes aan de hand van diens schetsen en tekeningen, die zowel rustig en ingetogen konden zijn als dynamisch en aggressief. Vaes oogstte niet alleen veel waardering. Door tijd- Tekening van Walter Vaes genoten die zijn werk als achterhaald beschouwden, werd hij verguisd. Zelf zei Vaes daarover: „Wat van daag modern is zal morgen oud zijn". Te zien tot 7 sep tember. Open: tijdens werk dagen 14-17 uur, zaterdag 9- 12 en 14-17 uur, zondag 10-13 en 15-18 uur. AXEL - „Er was eens een koe die heel verdrietig was". Zo begint een kort ver haaltje van Paul Hendrik- sen bij twee illustraties van de Amsterdamse tekenares Annet Planten. De koe wist niet hoe ze melk moest ge ven, wat ook de boer een er gernis was. Niet veel later komt alles toch nog goed. Voor dit soort kinderkost kan men momenteel terecht in Galerie Bellemans te Axel. Er hangen een aantal tekeningen, zoals Annet Planten die maakte voor kinderboeken en tijdschrif ten als Margriet, Libelle en Annet Planten: ver drietige koe. Bobo. Annet Planten tekent niet alleen, ze beoordeelt ook haar collega's als lid van de penselenjury. Te zien tot 17 augustus. Open tijdens win keluren. GROEDE - Het platte Zeeuwsvlaamse landschap kan hier en daar ook ruig zijn. Dat laat Suzanne de Zwart zien in galerie 'De Twee Duiven', slijkstraat 7 te Groede. Ze presenteert er pentekeningen en aquarel len die de nabijheid van pol der en zee verraden. Su zanne de Zwart, in Groede geboren en tegenwoordig woonachtig in Egmond, stu deerde aan de Rietveldaca demie in Amsterdam. Voor dat ze definitief voor het werk 'in het platte vlak' koos, hield ze zich ook bezig met beeldhouwen, etsen en textiel. Ze gaf ook les aan verschillende middelbare scholen. Tegenwoordig con centreert ze zich niet alleen op pentekeningen en aqua rellen, maar maakt ze ook grafisch werk. Sinds kort werkt ze eveneens met olie verf. In Groede vallen haar subtiele kleurgebruik op en de rijkdom aan sfeer van haar stillevens en portret ten. Tekening van zanne de Zwart. Su- Aandacht besteedt 'De Twee Duiven' momenteel ook aan het werk van de te kenaar Joost Heeren, gespe cialiseerd in de vervaardi ging van gedetailleerde pa norama's en vogelvluchten. Pronkstukken daarbij zijn zijn 'portretten' van Middel burg en Hulst. Hij reprodu ceert zijn prenten op offset. Dit om zijn werk toeganke lijk te maken voor een groot publiek. Te zien tot eind augustus. Open: dagelijks, behalve zondag, van 9-18 uur. Axel - Het echtpaar Nobels- Noordhoek uit Goes zamelde in de achterliggende jaren tal van poppen in Zeeuwse klederdrachten bijeen. Het verzorgt er regelmatig ex posities mee. Deze keer in het streekmuseum Het Land van Axel. Tot 10 augustus kan men er terecht. Het mu seum in de Noordstraat 11 te Axel is open van woensdag tot en met zaterdag 13.30-17 uur, op vrijdag ook van 19- 21 uur. Vleeshal Middelburg, Stadhuis. Vrijdag 17 uur opening van een 'interactieve installatie' van Jef frey Shaw: Going to the Heart of the Centre of thé Garden of De- ligh. Tot 1 september. Open: dinsdag t/m zaterdag 11-17 uur, zondag 13-17 uur. Zeeuws Kunstenaars Centrum, Kloveniersdoelen Middelburg. Zaterdag om 16 uur opening van de tentoonstelling Typo Grafiek, een verzameling druksels van Emile Puettmann. Tot 22 augus tus. Open: dinsdag t/m zondag 14-17 uur, donderdag ook 19-21 uur. Galerie Trouvaille Terneuzen, Axelsestraat. Fotokunst. Zelf portretten en landschappen van Joh an Klein uit Terneuzen, Ob jecten van Rick Liefting uit Axel. Tot 2 augustus. Open tij dens winkeluren. Galerie Blokken 7 Terneuzen. Kleren en (batik)doeken in indi go. Expositie samengesteld door Cockie Acke. Open dagelijks be halve zondag van 14-17 uur. Terneuzens Museum, Noord- straat. Twaalf Zeeuwsvlamin gen eren de 30-jarige natuurbe schermingsvereniging De Steltkluut met hun creatieve vi sie op natuur en landschap. Tot 3 augustus. Open: maandag 13-17 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.30-12 en 13-17 uur, zaterdag 9.30-12 uur. Sint Anna ter Muiden, voorma lig gemeentehuis. Zomers boe ket. Grafisch werk, schilderijen en foto's van Nico van Bekkeum, Horst de Blaere, Liesbeth Hüser| Theo Jordans, Ernest Joachim en Willem Krul. Tot 1 septem ber. Open: vrijdag 17.30-20 uur, zaterdag en zondag 14-17 uur. ieder weekend Raadskelder Sluis, Belfort. Werk van de 77-jarige schilder Frans Bakker uit Den Haan (B). Tot 26 juli. Open: dagelijks 14-18 uur, zondag 10-13 uur. Gemeentemuseum Aardenburg. Grafisch werk van André Sorel uit Kortemark (B). Oranjedijk Vlissingen. (achter het Arsenaal bij de vissersha ven). Sculpturen en environ ments van Nederlandse beeld houwers. Tot 1 september. De hele dag toegankelijk. Stedelijk Museum Vlissingen. Bellamyplein. Expositie rond het Panorma van Vlissingen anno 1613. Tot 27 september. Open: maandag t/m vrijdag 10-17 uur, zaterdag en zondag 13-17 uur. Scheldesmederij Vlissingen, Walstraat. Zicht op Zee. Exposi tie over ontstaan, ontwikkeling en het huidige uiterlijk van bad plaatsen aan de Noordzeekust van Nederland, België en Duits land. Tot 1 augustus. Kloveniersdoelen Middelburg. Zeeuws Kunstenaars Centrum. Twee tuininstallaties van de Zeeuwse kunstenaar Pieter Slagboom. Tot 13 september. Da gelijks open. Zeeuws Museum Middelburg. Abdij plein. Recente 'kleurvlak ken' van de Vlissingse schilder Bob Pingen. Tot 15 september. Open: maandag t/m vrijdag 10- 17 uur, zaterdag en zondag 13.30- 17 uur. Grote Kerk Goes. 'Ruimte in ruimte'. Installaties van Rob Hamelink, Jan van Munster, Maarten de Reus en Kees We vers. Tot 1 augustus. Open: maandag t/m zaterdag 10-16 uur. Restaurant Inter Scaldis. Krui- ningen. Werk van de Belgische kunstenaars Marie-Paule Haar, Lidy Hoewaer en Jan van de Kerckhove. Burgerweeshuis Zierikzee. Groot en klein werk van 32 beeldhouwers. Tot 16 augustus. Open: maandag t/m zaterdag 10-17 uur. Amrobank Terneuzen. Foto's en teksten rondom het thema markt' van de Gooise fotograaf Pim Westerweel en de journalist Manus van der Kamp. Tot 5 augustus. Stadhuis Terneuzen. Jaarlijkse groepstentoonstelling van Ter- neuzense kunstenaars. Tot 22 augustus. Te bezichtigen op werkdagen tijdens kantooruren. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - In het inkorfcen- trum Sas van Gent vlogen vanuit Dax 111 oude duiven. Winnaar van het concours werd M. Scheele uit Zaamslag wiens duif tot een snel heid kwam van 951 meter per mi nuut. 2. W. den Hamer, Philippine; 3. R. van de Veeke, 4. W. Wegman, beiden Terneuzen; 5. G. Snelders Sas van Gent; 6. A. Arens, Spui; 7. Koch-Riemens, Terneuzen; 8. Th. Kox, Sas van Gent; 10. Jog^ Ele- geert, Koewacht. Kring West-Zeeuwsch-Vlaande- ren/Walcheren met 245 duiven. 937.10 mpm: 1. J. van Hoeve, Groe de; 2. J. Ventevogel, Middelburg; 3. L. Schoolmeester, IJzendijke; 4. G. Tas, Waterlandkerkje; 5. gebroe ders Pijcke, Breskens; 6. J. Huigh, Cadzand; 7. G. Schautteet, Groede; 8. W. Fenijn, Breskens; 9. J. Reyn- houdt, 10. A. Kunst en zoon, beiden Middelburg. Concoursbond Zuid-Beveland met 248 duiven, 940.87 mpm: 1. F. Gle- rum, 2 en 3. M. van Iwaarden, 4. D. van Bommel en zoon, allen Krui- ningen; 5 en 7. Ed. Vermast, Yerse- ke; 6. Boudens-Raas, Kwadendam me; 8. D. Brouwer, Goes; 9. L. Goe- degebure, 's-Heer Arendskerke; 10. J. Polfliet, Lewedorp. Inkorfcentrum Hulst met 106 dui ven, 944.08 mpm: 1 en 6. R. Hen driks, 2 en 3. P. Antheunis, beiden hulst; 4. J. van de Branden, Clinge; 5. Joh. van Spaandonck, St.-Jan- steen; 7. J. Braat, Heikant; 8. A. Colpaert, Kloosterzande; 9. Ed. de Cock, Hulst; 10. J. Ridderhof, Kloosterzande. Cambrai Nieuw Leven Koewacht met 366 jonge duiven, 1332.62 mpm: 1. R. Zaman, 2. Ch. Suy, 3. O. Zaman, 4. R. van Hijfte, 5. Th. de Waal, 6. R. van Damme, 7. J. de Block, 8. A. Kips, 9. Jos. Ele- geert, 10. mevrouw De Kind. De Postduif Heikant met 259 jonge duiven, 1386.05 mpm: 1 en 8. J. Gijsel, 2. P. Kuijpers, 3 en 4. P. Vonck, 5. Ed. Otjens, 6. G. de Winne, 7 en 9. gebroeders Van Houten, 10. L. Hazevoet. Herleving Kloosterzande met 341 jonge duiven, 1400.88 mpm: 1 en 3. P. der Weduwe, 2. M. Bisschop, 4. A. Hemelaar, 5. J. Voet, 6. M. Faas, 7. Hollestelle- Pauwels, 8,9 en 10. R. Mahu. De Reisduif. Graauw in sa menspel met De Postduif Lamswaarde met 183 jonge duiven, 1375.64 mpm: 1 en 5. G. Vioen, 2, 6 en 7. G. Kouijzer, 3 en 9. A. d'Hondt-De Waal, 4 en 8. Ed. Mattheijssen, 10. G. van Daalen. Samenspel Hulst/St.-Jansteen met 530 jonge duiven, 1365,71 mpm: 1. L. de Wilde, 2. G. Leb- binck, beiden Hulst; 3 en 9. E. van Deursen, 4. P. van Looy, beiden St.-Jansteen; 5 en 8. Ed. Willaert, Hulst; 6. A. van Es sen, St.-Jansteen; 7. G. van Overloop, 10. E. Rentmeester, beiden Hulst. Verwachting Axel met 307 jonge duiven, 1413.3 mpm: 1. R. Herman, 2 en 3. F. Michiels, 4. P. de Bakker, 5. M. Dieleman, 6. G. Meijer, 7. J. Dieleman, 8. A. de Gronckel, 9. B. Liplijn, 10. M. Witte. Met 74 oude dui ven, 1433.1 mpm: 1 en 2. H. de Waal, 3. J. Giele, 4. C. de Poor ter, 5. P. de Poorter. Eerlijk Vreest Niemand Stop peldijk met 82 duiven, 1319.3 mpm: 1, 3, 6 en 7. R. Duerinck, (ADVERTENTIE) Boek nü uw bungalow vakantie en verdien 150,- Kom in augustus genieten van de zomerzon, de natuur en... de vele verrassingen van de vriendelijke Vendorado bungalowparken: Loohorst en Weerterbergen op de mooiste plekjes van Limburg. Met 5-sterren luxe, gezellige restaurants, volop sportieve mogelijkheden en subtropische golfslag- baden met o.m. een sensationele waterglijbaan! Wees er snel bij Vendorado heeft de laatste bungalows die voor augustus nog vrij zijn, met maar liefst 150 gulden per week in prijs verlaagd. Zodat u nu extra voordelig logeert in bijvoorbeeld zo'n luxueuze 6-persoons bungalow: 25 juli t/m .1 aug. v.a. 40257- 875,-* 1 aug. t/m 8 aug. v.a. -16257- 875,-* 8 aug. t/m 15 aug. v.a. 950;- 800,-* 15 aug. t/m 22 aug. v.a 840;- 690,-* 22 aug. t/m 29 aug. v.a. J40;- 560,-* 29 aug. t/m 5 sept. v.a. 875;- 525,-* Excl. toeslagen. Geldt niet voor reeds geboekte vakanties. Eventuele andere kortingen vervallen bi| deze aanbieding. De 150 gulden korting geldt voor alle typen bungalows. Volop gratis waterpret voor groot en klein Reserveer vandaag nog bij ABN Bank of Vroom Dreesmonn. Of bel direkt Vendorado: 020 - 656565 m h ik ik - (ma. t/m vr. van 9 tot 19 uur, zo. van 10 tot 16 uur). jfi mi jfj IQj fjfjtffifN de 5-sterren bungalowparken van Vroom Dreesmonn 2. P. Burm, 4, 5 en 10. J. Boeij- kens, 8. J. van de Bulck. Volharding Westdorpe met 130 jonge duiven, 1414.74 mpm: 1. C. van Acker, 2 en 7. Jac. d'Hert, 3, 4 en 5. W. de Fouw en zoon, 6 en 10. Ph. van Acker, 8 en 9. P. Baecke. Met 101 oude duiven, 1421.62 mpm: 1. H. van de Veeke, 2 en 9. A. Rombout, 3 en 7. R. van Acker, 4, 6 en 10. gebroeders Audenaerd, 5. P. Baecke, 8. C. van Acker. Met Moed Vooruit Boschka- pelie met 197 jonge duiven, 1365.37 mpm: 1 en 6. L. Kerck- haert, 2. A. Wauters, 3. E. Strooband, 4. Th. van Vlie- berghe, 5. Jos de Klerk, 7 en 9. C. Dobbelaar, 8. J. Stallaert, 10. J. Willemse. Met 31 oude dui ven, 1407.27 mpm: 1. Th. Dob belaar, 2 en 5. D. Dobbelaar, 3. M. Wauters, 4. J. Cappendijk, Met 35 jaarlingen, 1391.16 mpm: 1 en 2. A. Kerckhaert, 3. M. Wauters, 4. F. Dobbelaar, 5. E. Strooband. CCZB met 3302 jonge duiven, 1442.55 mpm: 1, 4 en 8. J. Ver- haagen, Goes; 2. D. Bommel en zoon, Kruiningen; 3. J. van Maldegem, Heinkenszand; 5. H. Beulens en zoon, Kwaden damme; 6. F. Janssens sr., Ka- pelle; 7. D. Brouwer en doch ter, Goes; 9. D. Rijk, Heinkens zand; 10. M. van Iwaarden, Kruiningen. Recht Voor Allen Sluis vanuit Beaumetz met 104 jonge dui ven, 1420.55 mpm; 1, 8 en 9. J. Coppens-Focke, 2. M. Baart, 3. H. van Damme, 4 en 10. P. Pie- laet, 5. O. Moens, 6. F. Baas en zoon, 7. A. van Hoorn.

de Stem | 1986 | | pagina 13