'Miljonair zijn we rijk weV Met afgang Herrera drie miljoen weg Longo bevrijdt zich van Canins-complex FRANSMAN WIL IN TIJDRIT VAN MORGEN TOESLAAN STIJGEND Belg Beloy naar RKC Clubtitel Rini Kort -WOENSDAG 23 JUL11986 rm rtf.m Opgeklaard Ontregeld JAN SCHRAM OVER 'ACHT VAN CHAAM'EN HET GROTE GELD WOENSDAG 23 JUL119 UTRECHT (ANP) - De bailers beginnen aardl het 'eigen' wereldtitels wedstrijd zegevierde over Puerto Rico, dat n kleinere honkballander Goede tijd op 3000 meter Van de Broek Boekamp wint surfwedstrijd T19 PAGINA SPORT 2 Van onze speciale verslaggever VILLARS DE LANS - Jeannie Longo heeft zich gisteren be vrijd van haar Canins-com- plex. De Francaise won de tiende etappe van de Ronde van Frankrijk voor dames. Voor de wereldkampioene be tekende het de derde zege in de etappekoers, die volgend jaar niet meer samenvalt met de Tour de France voor man nen, maar met de Ronde van de Toekomst. In de voor de vrouwen zware bergritten nam Canins zo veel afstand van de concur rentie, dat zij praktisch onbe- reikbaar werd. Longo, die toch had gehoopt op de hoogste po sitie in het klassement, richtte zich van dat moment op dag zeges met de bedoeling haar record van vorig jaar - vijf overwinningen - te verbete ren. In de behoorlijk vlakke rit over 65 kilometer, verdeeld over twee ronden om het Al penplaatsje Villars de Lans, liet zij dat zien. Zij reed voort durend op kop en controleerde, vertrouwend op haar sprint kracht, elke ontsnappingspo ging- Zo leidde Longo het peloton, met de Colombiaanse rensters weer achterin, naar de eind streep. In de finale versloeg Longo haar landgenote Vale rie Simonnet en Nadine Fiers, die daarmee de eer van de Bel gische ploeg een beetje redde. Jeannie Longo wist, dat het parkoers als het ware voor haar was klaargelegd: „Ik moest en zou hier winnen. Ik werd immers geacht hier de sterkste te zijn. Maar daar door heb ik wel alles en ieder een in de gaten moeten hou den". Gele-truidraagster Ma ria Canins berustte in de winst van Longo. „Het was het type etappe, waarin de klasse mentsleidster zich rustig moet houden. Bovendien wilde Longo per sé winnen, dat kon je zo zien. Omdat mijn positie niet in gevaar kwam, kon ik haar rustig haar gang laten gaan", vertelde de 37-jarige Italiaanse, die met genoegen uitkeek naar de elfde etappe. Daarin moet het peloton im mers over de Col de l'Oeillon. De uitslag van de tiende etappe van de Ronde van Frankrijk voor dames is: 1. Jeannie Longo (Fra) 65 km met vertrek en aankomst in Villars-de-Lans in 1 uur 41 minuten en 54 seconden, gemiddelde snelheid 38.273 km/uur, 2. Valerie Si monnet (Fra) op 1 seconde, 3. Nadine Fiers (Bel), 4. Maria Canins (Ita), 5. Ste- fanie Carmine (Zwi), 6. Jutta Niehaus (WD1), 7. Betsy King (VSt), 8. Imelda Chiappa (Ita), 9. Carol Rogers-Dunning (VSt), 10. Corrie Timmermans (Ned), 11. Monique de Bruin (Ned), 15. Heieen Hage (Ned) allen dezelfde tijd als Simonnet, 35. Connie Meijer op 0.07, 40. Mieke Havik op 0.16, 53. Petra de Bruin op 1.44, 57. Thea van Rijnsoever z.t. Het algemeen klassement is 1. Maria Canins (Ita) 19.51.31, 2. Jeannie Longo (Fra) op 11 07, 3. Inga Thompson (VSt) op 12.23, 4. Sandra Schumacher (WD1) op 22.29, 5. Valery Simonnet (Fra) op 23.15, 6. Liz Hepple (Aus) op 23.55, 7. Virginie Lafargue (Fra) op 25.27, 8. Carol Rogers- Dunning (VSt) op 27.43, 9. Daby Bonno- ront (Fra) op 27.55, 10 Dominique Da- miani (Ita) op 28.24,14. Monique de Bruin (Ned) op 30.43, 15. Mieke Havik (Ned) op 30.59, 23. Heieen Hage (Ned) op 35.27, 30. Corrie Timmermans (Ned) op 38.33, 32. Connie Meijer (Ned) op 40.00, 44. Petra de Bruin (Ned) op 52.32, 59. Thea van Rijns- oever (Ned) op 1.03.52. Hinault vail Lemond toch aaa Van onze speciale verslaggever ALPE D'HUEZ - Op de rustdag in de Tour de France likten de verslagenen hun wonden en triomfeerden Hinault en Lemond samen op een persconferentie in het kerkje, waar in de loop der jaren meer over demarreren, afzien en combines is gesproken, dan in welk ander godshuis ter wereld. Hoog op de alp in het stralende zonlicht en in de ijle lucht hingen de koershroeken over het traliewerk van de balkons te drogen en verlustigde zich een enorme menigte supporters van vooral Nederlandse origine in het van dichtbij aanschouwen van etende en lanter- fanterende renners. Alleen Robert Millar en Pe ter Winnen bleven op hun ka mer. Ze trainden niet en gaven aan de rustdag de ware bete kenis zoals in de dikke Van Dale is omschreven. In het kerkje van pastoor Reuten uit Heerlen verstoor den dus Hinault en Lemond al om negen uur in de ochtend de illusie van journalisten die ge hoopt hadden eindelijk eens in de ronde uit te kunnen slapen. Voor wie nog niet helemaal wakker was, had Hinault pit tige teksten die terstond de waakzaamheid deden opvoe ren. „Waar heb je de Tour ver loren?" vroeg een van de hon derd journalisten. De Breton antwoordde kribbig: „De Tour verloren? Ik heb de Tour nog niet verloren. Er komt donder dag een tijdrit over 58 kilome ter in Saint Etienne over een heel lastig parkoers, misschien zijn de heren vergeten dat ik toevallig goed kan tijdrijden". De persmensen bleken niet overtuigd. Tussen Lemond en Hinault gapen immers twee minuten en 45 seconden. „Wat zegt dat?" riep Hinault toornig in de microfoon, „zijn jullie vergeten dat ik al eerder ge stunt heb in mijn leven. Ik heb mijn laatste woord in deze Tour nog niet gesproken!" Eerst buiten het kerkje, na de persconferentie, sprak ook Greg Lemond enige woorden van betekenis. „Ze hebben mij de afgelopen week knap ner veus gemaakt. Niets is erger dan elke dag keihard te moe ten werken in een ambiance, die door mensen gemaakt wordt waarvan ik weet dat ze er op zitten te wachten totdat ik een fout maak. Ik heb mijn hele leven ontspannen gesla pen, dat was altijd mijn groot ste kracht. De afgelopen nach ten heb ik vaak een uur wak ker gelegen. Laat ik er echter niet te veel woorden meer aan besteden, want in onze ploeg is eindelijk de lucht iets opge klaard en Hinault heeft be loofd dat hij, als ik na de tijd rit in Saint Etienne nog de gele trui draag, hij mij vrijdag op de Puy de Dome niet meer zal aanvallen". Van de winnaars naar de verliezers was op de betrekke lijk enge top van Alpe d'Huez maar 150 meter. Robert Millar, de kopman van Post, ver tuinier als 's lands beste ex- portprodukt beschouwde, heeft het popelende thuisfront onthutst moeten meedelen dat nota bene op Alpe d'Huez, waar 'Lucho' twee jaar gele den zegevierend aankwam, hij in de klim van vermoeidheid gewoon van zijn fiets tuimelde en in het publiek viel. Toe schouwers hielpen hem over eind en krachteloos zwoegde Herrera naar de top met een doffe blik in de ogen waaruit alle vuur is verdwenen. Het is een slechte ronde voor de pure klimmers, de vliegge- wichten onder de zestig kilo, die gedacht hadden dat Lévi- tan ditmaal op hun lijf had ge schreven, want het traject is het meest bergachtige sinds vele jaren. Millar, die de ka mer deelt met Pete Winnen: „Wij weten echt niet waarin we het moeten zoeken. Ik had een hele slechte dag. In de vlakke aanloop naar de cols keek ik op het metertje dat ik op mijn stuur heb gemonteerd. Dat metertje geeft mijn hart slag aan. De teller sloeg door naar tachtig slagen per mi nuut en normaal komt hij in dezelfde omstandigheden nooit boven zestig. Toen wist ik genoeg, ik was eraan, dat stond voor mij vast". Bernard Hinault (rechts) en Greg Lemond op een luie stoel gisteren tijdens de rustdag op Alpe d'Huez. Hinault kondigde aan dat hij de leiderspositie van de Amerikaan toch nog een keer zal aanvallen. En wel tijdens de tijdrit in Saint Etienne van morgen. - fotoanp werkte in alle stilte de bitter ste nederlaag in zijn loopbaan. „Ik heb de Tour verloren op de plek waar ik hem dacht te winnen", vertelde de Schot, „ik ben nooit zo vernederd gewor den als op Alpe d'Huez. Als je toevallig de trui van bergko ning draagt, zoals ik deed, en je rijdt twintig minuten achter Lemond en Hinault naar bo ven, dan reageert het publiek zo onbarmhartig. Je wordt vernederd, er klinken spot tende opmerkingen uit de massa aan de kant van de weg. Je hebt het zo al zo moeilijk. Ik was ziek, had keelpijn en koorts en totaal geen macht. Het werd één lijdensweg voor me. Dan merk je pas dan in een Tour alleen maar respect is voor winnaars". In het Colombiaanse kamp heerste een totale down-stem ming. Het goudvinkje uit de Andes, Luis Herrera, is van zijn voetstuk gevallen en spreekt zelfs over opgeven. De horde Colombiaanse reporters van diverse pluimage die met de nationale koffie-industrie welke elke dag drieduizend kopjes koffie gratis voor pu bliek inschenkt, de voormalige Op de alp bleven vanaf het middaguur in de meeste ka mers van de renners de gordij nen gesloten. Het peloton trachtte wat op krachten te komen voor de komende slo pende dagen. Maar wat bete kent één dag rust als je echt helemaal leeggereden bent. Bernard Hinault heeft de vlieggewichten een regime op gelegd waarin ze over hun toe ren zijn gedraaid. Hun ontste- kingaknechanisme is ontregeld en dit is in de luttele dagen die nog resten tot Parijs niet meer te repareren. Luis Herrera op kop met Lemond en Zimmermam zijn wiel. Een beeld dat te weinig te zien was in deze Tow dj France. FOTO AFP Van onze speciale verslaggever ALPE D'HUEZ - De afgang van Luis Herrera in de Tour btte. kende voor de Colombiaanse kolonie in Frankrijk drie milj*, dollar weggegooid geld. Een overwinning, dan wel een pa etappezeges, waren de beste reclame geweest voor nation! koffieplanters. Zij telden drie miljoen dollar neer voor de str van de ploeg in de Tour en een uitgebreide reclamecampaji daar om heen. Dagelijks werden duizenden kopjes koffie uitte deeld aan Tour-voleers en aan publiek bij start en finish. Luis Herrera liet geen on vergetelijke indruk na, be leefde zelfs een afgang op zijn geliefde terrein de bergen, waardoor de reclamecam pagne vrijwel nutteloos was. Luis Herrera had de Colom biaanse president Betancur nog wel de Tour-zege en mini maal vier etappe-overwinnin gen beloofd. Hij maakte zijn vorstelijke salaris van dertig miljoen pesos, een slordige 500.000 gulden, alleen waar in eigen land met overwinningen in de Clasico RCN en de Ronde van Colombia Toch waren het niet zijn sa laris, het reclamekapitaal en de hoge verwachtingen waar Herrera aan ten onder ging. „Ik ben ziek geworden", meende hij zelf. „Er was niets aan de hand geweest, als de Tour in de buurt van de ber gen was begonnen. In dat ge val hadden Lemond en Hi nault op mij moeten jagen in plaats van andersom". De ware reden van Herre- ra's nederlaag ligt wellicht in het hospitaal van Bogota. Vo rig jaar, na de Tour, werd de bergkoning geopereerd aan geïrriteerde aanhechtingen in zijn linker hiel. Hij stond maanden lang op non-actief. Funest voor toprenners. Het vergt maanden om op het oude niveau terug te komen. Een maal daar duurt het nog veel langer eer een renner weer constant op topniveau kan presteren. Deze stelling ging in de Tour niet alleen op voor Luis Herrera. Stephen Roche on derging in april een optral: aan de aanhechtingen v;n knieholte. De Ier starte Tour uitstekend in de vakk ritten en de tijdrit in Naite In de bergetappes stond lij al het ware stil. Zijn hart vild wel, zijn benen niet. Lairen Fignon onderging zelfs m operaties. De Parijzenaarwa groots in de Waalse Pijl ad ploegentijdrit van de Tcui maar nog niet zo ver onjeei greep naar het geel te doen, Luis Herrera won voir Tour de Clasico en de Cdom biaanse ronde door slecht eei etappe diep te gaan en <i lei dende positie te verovern. li de Tour moest hij constait o: hoog niveau presteren Hl bleek vooruit gegaan n di vlakke etappes, de tij eikei en het afdalen. In het sntheli hooggebergte gebeurde mei hem wat de renners noenden: hij zakte door het ijs. „Een Tour verloren i nog niet alles verloren", zi de zwijgzame Colombiaai Alpe d'Huez. „Volgend jaai kom ik weer terug en darr.; nog minstens vier keer. k loof nog steeds de Rone keer te kunnen winnen,zekei als Hinault er niet meer lij is" De geldschieters zouten t ook nog geen genoeg vai heb ben. Boze tongen bewertn da de narcoticahandel op de ach tergrond een rol spélt. E1 komt in elk geval geld 'rij on de ploeg rond Herrera :e ver sterken met vijf Europeie ren ners voor een betere uitvoe ring van het knechtenwtrk is vlakke etappes en ploegertijd- rit. Door Rob van Deursen CHAAM - De wildste verha len doen de ronde over de 'Acht van Chaam' en het grote geld. Het organiserend comité onder leiding van de burgemeester Van Chaam, Van Zeeland zou miljoenen en miljoenen guldens op de bank hebben staan. Niet eens zo vreemd dat er zo ge dacht wordt, want de 'Acht van Chaam' op de eerste woensdag na de Tour de France groeide qua publieke belangstelling uit tot een topper van de eerste orde. De verhalen kregen nog meer grond toen penning meester Jan de Jong giste ren tijdens de persconferen tie meedeelde dat voor het deelnemersveld bij de profs, dat volgende week woens dag aan het vertrek staat, tot nu toe een bedrag van te- gën de 110.000 gulden werd uitgetrokken. „En het kan nog hoger worden als bij voorbeeld Greg Lemond de Tour gaat winnen. In zijn contract dat hij met ons af sloot staat dat zijn startgeld dan aanzienlij k verhoogd wordt", aldus Jan de Jong, die aangaf dat de som aan uit te betalen vergoedingen dan zou oplopen tot 120.000 gulden. „Een record voor Chaam. Vier jaar geleden werkten we voor de profs met een budget dat de helft lager lag". In totaal vergt de organi satie van de koers van vol gende week een bedrag dat de twee ton bijna haalt. Daartoe staan dan wel man nen als dus Greg Lemond, Laurent Fignon, Robert Mil lar, Pedro Delgado, Joop Zoetemelk en Sean Kelly als belangrijkste publiektrek- kers aan de start. Voor de komst van Lau rent Fignon plus vier van zijn ploegmakkers moet 26.000 gulden betaald wor den. Lemond krijgt op dit moment nog 13.000 gulden, maar als Tour-winnaar tien mille meer, Millar zal rond de 4000 pietermannen liggen, Delgado ook, wereldkam pioen Zoetemelk kost zo'n acht, negen duizend gulden en Kelly tussen de zeven en acht. Dat betekent dat meer dan de helft van het totale startgeld door de heren ve detten wordt opgeslokt. Jan de Jong: „Het is een kwestie van gokken. Wij gaan er vanuit dat Chaam zich niet kan veroorloven het geld op de bank te hebben. De poen moet op de weg koersen. Dat zijn we aan onze stand ver plicht. Met Fignon hadden we al vroeg in het seizoen een akkoord. Dat hij nu in de Tour uitviel, is pech voor ons. Maar aan de andere kant blijft het natuurlijk een grote naam in de wiel rennerij Jan Schram, De Jong's voorganger in het comité Acht van Chaam als pen ningmeester moet lachen als hij geconfronteerd wordt met het verhaal dat in Chaam letterlijk goud ver dient wordt als de wieler koers draait. „Een stevige reserve-pot om eventuele zware tegenslagen op te vangen hebben we wel. Het mag niet gebeuren dat de 'Acht' na een slechte uitgave op z'n kont zit. Maar als co mité «zijn we beslist geen miljonair. Rijk misschien wel, maar ik weet niet hoe het bij andere comité's er voor staat. Ik heb nooit de kans gekregen om bij hen in de kas te kijken". Schram legt dan uit hoe het belangrijkste inkom stenbron tot stand komt. „De toeschouwer betaalt om bin nen te komen eén tientje toeristenbelasting aan de gemeente Chaam. Via offi ciële regelingen is vastge legd dat de gemeente van elke tien gulden driekwart, dus zeven en halve gulden als subsidie stort in de kas van het wielercomité. Van dat laatste bedrag wordt dan weer negentien procent BTW afgedragen. Dus als organisatie houden we van elke betalende toeschouwer iets meer dan zes piek over. En daar moet de koers van draaien". Topjaar was tot nu toe 1968 toen Jan Janssen als eerste Nederlander in de ge schiedenis eindwinnaar van de Ronde van Frankrijk werd. „Toen is er goed geld binnengekomen", geeft Jan Schram toe. „Meer dan in '80 het jaar dat Zoetemelk de Tour won. In '68 waren we nog geen Stichting en dus allemaal privé aansprake lijk voor eventuele verlie zen. We hadden kunnen zeg gen: jongens, de winst ver delen we onder elkaar, maar dat is niet gebeurd. De rede nering dat er ook magere ja ren zouden komen werd door ale leden aanvaard". Volgens Jan Schram loopt het met de gevraagde en be taalde startgelden van de heren topcoureurs danig uit de hand. „Als je ons deelne mersveld van volgende week bekijkt is dat waar schijnlijk aan grote namen het hoogst haalbare, maar de gehele wereldtop, nee. De Italianen ontbreken bijvoor beeld. En toch moeten- we een enorm bedrag neerleg gen om dit programma te kunnen presenteren. Ik vraag me wel eens af hoe andere organisaties dat voor elkaar krijgen. De belang stelling voor sport loopt in Nederland toch terug. De in komsten gaan dus naar be neden, terwijl de kosten per jaar hoger en hoger worden. Iedereen denkt tegenwoor dig vedette te zijn. Ik heb zo het idee dat voor Roy Schui ten de boel aan het verpes ten is. Die betaalt zulke hoge salarissen dat de jongens wel moeten denken dat zij tot de top behoren. Als vol gende week woensdag alles komt dan zijn we dus 120 mille kwijt. Waar moet dat de komende jaren naar toe? Als die mannen niet uitkij ken maken ze alles kapot en staan ze met lege handen. Dat kan toch ook de bedoe ling niet zijn?" De kopgroep in het algemeen klassement van de Lezers- Tour van De Stem ziet er na de 18e etappe als volgt uit: 25 pnt: H. Michielsen Blokken weide 12 Chaam. 24 pnt: H. v.d. Berg-Mol Julianalaan 83 Breda, Fr. de Caluwé Pr. Hendrikstr. 36 Raamsdonksveer, G. van Haperen Ra- diostr. 32 Roosendaal, R. Mols v. Hogen- dorpstr. 21 Rijen, S. Rakers Statenlaan 21 Rijen. 23 pnt: Theo v. Dorsselaere Baljuwstr. 4 Hulst, G. Lernout Arnoutstr 4 Nieuw- Namen, Ad Loonen Haasdijk 10 Made, J. Verschelden Wilhelm.str. 109 St.-Jan- steen. 22 pnt: J. van Dierendonck Eurostr. 6 Hoofdplaat, René Gosens v.d. Zwa- luwstr. 7 Made, R. Hopmans Kasteelstr. 13 Wouw, Wim Knook Meerhoutstr 14 Breda, A. v.d. Made Meidoornln 47 Ma de. 21 pnt: F Broeders De Sav. Lohmanln 17 Axel. 20 pnt: R. v.d. Boogaart Houtse Heuvel 69a Den Hout, J. Brans Akkerlingen 56 Hoeven, C. Floren Peerboom 50 West- dorpe, Piet Michielsen Patrijsstr. 24 Zundert, Ad v. Steyn Schapendonk 114 Raamsdonksveer, H. Volders Heuvel plein 263 Breda, E. de Wit Carlosstr. 8 Hulst, Ad v.d. Wijngaart P. Breughelstr. 8 Breda. 19 pnt: P. Baert Boekweistr. 13 Zuiddor- pe, H. v.d. Boogert Leeuwerikstr. 1 Hulst, L. Erpelinck Crocusstr. 8 Kloos- terzande, G Faro Molendijk 18 's-Gra- venmoer, Peter v.d. Veeken Hulsterweg 185 Terhole, Th. v.d. Veeken Gentsestr. 52 Hulst, P. Vriens Molenstr. 41 Ossen- drecht. 18 pnt: P. Albrecht Nuytsstr. 5 Breda, Johan v.d. Bemt Julianastr. 67 Hoeven, Ad v.d. Berg Alb. Verweystr. 13 Etten- Leur, W. v.d. Broek Bosstr. 12 Sprundel, Petra de Bruyn Heerstr. 18 St.-Jansteen, M v. Huiten Esserstr. 77 Breda, H. v.d. Kieboom Kastanjeln 113 Bergen op Zoom, R. Lindhout Julianastr. 55 Axel, J. Luyks Omgang 1 Wouw, P. Malcon tent Tulpstr. 38 Kloosterzande, K. v.d. Manacher v.d. Maelstedeweg 64 Hulst, J. v. Meel Annevilleln 101 Ulvenhout, P. v.d. Pluym Roerdompstr. 117 Hank. 17 pnt: P. v.d. Bliek Liniewal 13 Prin senbeek, Gerard Dekkers P. v. Loon- enstr. 7 Schijf, L. Gabriels Marijkestr. 20 St.-Willebrord, Ron v. Gils Graaf Wil lem- I-str. 29 Geertruidenberg, C. Goos Markgravenstr. 41 Baarle-Nassau, Eri Kouw Walenburgstr. 140 Breda, mevr. Lauwen Bartokstr. 5 St.-Willebrord, Alex de Peijper Klaver beemd 52 Ter- heijden, mevr. Renders Oude Tilb.baan 61 Dorst, H. Smits Europalaan 61 Etten- Leur. H. Verhoeven Distelbeemd 63 Oosterhout, A. Voet Nic. Beetsstr. 14 Hulst, Corné de Weert Leuvenhoek 8 Hoeven. 16 pnt: Kees v.d. Berg Marterdonk 8 Dongen, mevr. Buikmans-Koks Roosen- daalseweg 5 St.-Willebrord, I. Chris- tiaansen Wielemaat 123 Etten-Leur, R. Claerhoudt Bierkaaistr. 12 Hulst, C. Hackenberg Nieuwe Burg 6 Middelburg, A. Kemmeren Venestr. 71 Geertruiden berg, A. v. Kerckhoven Cloosterstr. 7 Kloosterzande, E. de Kind Visserij str. 20 St.-Jansteen, J de Klerk Kerkhofpad 5a Vogelwaarde, Johnny de List Wattstr. 38 Roosendaal, A. Maas Pat. Willemsstr. 18 Lamswaarde, W. Nuyten Patrijslaan 40 Oosterhout, P. Oomen Seringenplein 2 St.-Willebrord, T de Peyper Hartel- weg 5 Terheijden, P. v. Raak Baarlese- weg 51 Chaam, C. Schendel Stationsstr. 29 Made, B. Spmnewijn Muysenbergstr. 12 Hoofdplaat, mevr. Steijaert Mgr. Luypenstr. 6 Hoofdplaat, E. Steijns Past. Smuldersstr. 14 Kloosterzande, P. v. Strien Frisostr. 32 Zevenh Hoek, Erik Vervaet Mozartstr. 46 Axel, Johnny de Visser Rozemarijnstr. 12 Philippine, M. Voet Nic. Beetsstr. 14 Hulst, S. Voogt Oranjeboomstr. 40 Breda, Joop de Vos Vermeerstr. 7 Breda. 15 pnt: A. v. Althuis KI. Heistraat Wem- hout, P. Baart Walsoordensestr. 60 Wal soorden, J. de Bakker Haarbeemd 4 Ba- vel, F. de Belie Liniestr. 107 Hulst, Jacco Buys Jasmijnlaan 54 Oudenbosch, M. v Campenhout Mastbosstr, 54 Breda, E. Dieleman Erasmusstr. 71 Terneuzen, Kees van Dorst Kuifeens 21 Etten-Leur, Frank v. Gils Schoutenlaan 62 Geertrui denberg, M. Goossens Heistr. 4 Ulven hout, H. de Gucht W Alexanderstr. 12 Kloosterzande, J. Hendriks F. Bolstr. 71 Oosterhout, J. van Hoek Wilhelmina- plein 32 Oudenbosch, C Kerstens Ba- zuinln 47 Etten-Leur, Jo de Laat Jas- mijnstr. 7 Made, H. Martens Huifak- kerstr. 73 Breda, I. Meys Vlasstr 16 Hei kant, Richard van Mook Stey nhof 3 Rij - en, Gerard van Oerle Aanstede 2 Tete- ringen, L. Olieslagers Ulicotenseweg 13 Chaam, André Oomen Bisschopshoeve 101 Breda, P. Pissoort Brouwersplein 20 Hulst, J. Schaerlaeckens Gaffelstr. 1 Breda, Jan v.d. Schoof Wederiktuin 38 Breda, A. Snijders-Beenhakkers Vaart- bossen 4 Breda, W. Spmnewijn Eurostr. 12 Hoofdplaat, Peter Thuy Schoolstr. 1 Heikant, R. Uitdebosch T. Brandsmastr. 35 Roosendaal, E. v.d. Veeken Past. Smuldersstr. 20 Kloosterzande, fam. De Vooght Graafaalbrechtsestr. 6 Geer truidenberg, A. v. Wanrooij Galvanistr. 10 Oosterhout, Johan de Winter v. Dus- seldorpstr. 92 Goes, E. de Witte Kau- terstr 53 Nieuw-Namen. 14 pnt: A. Baert Peursensstr. 50 Aarden- burg, Maaike de Bakker St. Steuvelstr. 49 Hulst, Leen Bakx Am. Verschu- renstr. 28 Waspik, P. Bekkers Baai 104 Etten-Leur, Martino v.d. Broek Am. Verschurenstr. 28 Waspik, M. v. Doorn Bachlaan 53 Terneuzen, J. Fortrei Karei Doormanstr. 13 Breskens, mevr. v. Gilst Graafwillem-I-str. 29 Geertruidenberg, Jos v. Ginneken Withagen 88 Chaam, H. de Graauw Hof van Polanen 14 Waspik, R. Heimans Liesbosweg 126 Etten-Leur, J. v.d. Hoek Biezenbeemd 13 Oosterhout, T. Hoeks Begoniastr. 32 Putte, J. Hom mel Otter ring 46 Breda, De Kort An- jerstr. 12 Kloosterzande, P de Koster Past. Mertensstr. 10 St.-Jansteen, A. Kox Annoystr 3 Sas van Gent, F. Mar tens Wildbraak 8 Ba vel, A.Meeu wissen Baronieln 309 Breda, F. Mol Hobbema- plantsoen 12 Oosterhout, Jos Muskens Langebroekstr. 2a Raamsdonk, F. Mus ters Stenenhoef 38 Ossendrecht, Ad Oomen Wederiktuin 36 Breda, J. Roctus Olmenstr. 2 Vogelwaarde, C. Rodrigo Spoorwaterstr. 21 Hulst, L. Roelans Eikenlaan 37 Koewacht, F. de Schrijver Rovenbergsestr. 12 Lamswaarde, Simon Snijders Venestr 83 Geertruidenberg, J. Speekenbrink Zandbergplein 16 Breda, E. v. Steen Noordbergplein 16 Breda, E. v. Steen Noordbergmoeren 18 Breda, J. Stroop Leeuwkesdries 7 Galder, Peter Struijs Weimerpad 9 Wernhout, C. Ver hoeven Kalkoenstr. 31 Breda, Izaak de Vulder Sirius 45 Oosterhout. 13 pnt: Marina Baart Havenstr. 6 Wal soorden, M. Baremans Lage Vaartkant 21 Etten-Leur, W. Baremans Ter- waanstr. 9 Etten-Leur, J. Bolluyt Vree burg 22 Oosterhout, P. Boomaars Past. Gillisstr. 63 Rijen, Ria de Bruin Mar- kendaalseweg 60 Breda, G v. Bunderen Kerkdreef 6 Vogelwaarde, A. Cornelis- sen Leibeemd 110 Rijen, L Dekkers Klaroenring 213 Etten-Leur, J. v. Dom melen Distelveld 19 Bavel, Harry Gom- mers Wernhoutseweg 12 Zundert, R. de Guchteneiren Fr. Halslaan 31 Terneu zen, H. Hagens Buys Ballotstr. 4 Hoo- gerhèide, H. Hoenen St. Ignatiusstr. 146 Breda, A. v. Hooydonk Dorpstr 22 Ul venhout, C. Janse Sassing 13 Axel, Henny Koenraads Gouddonk 32 Breda, D. Lambregts Seringenstr. 19 St. brord, M. Lambregts Irenestr. 2 S&WJ lebrord, Emiel Lichtenberg Duitfub: 24 Made, H. v.d. Logt Duiventoti-n Oudenbosch, T. de Maagt Burg. Slis! 61 Tilburg, P. v.d. Manacher Jü' grietstr. Heikant, A. MarijnissenjPli taanstr. 30 Made, M. v. Merode dijk 184 Roosendaal, Henk Oomen derslotstr 159 Breda, Ronny 0< Tuintjes 9 Prinsenbeek, Silvan Veri len Rozemarijnstr. 30 IJzendijkejft trick Volders Flierstr. 27 Breda, AJ Vijver Schooldreef 5 Heikant, W huis Hertesprong 20 Etten-Leui Wouda Brielsedreef 66 Prinsenbe?| v.d. Zande J. v. Heemskercksi Roosendaal 12 pnt: C. v. Baal G. Montensstr. 5 Erf da, H. v. Bezouw Eggestr. 36 Bréa.Pf ter de Block Margrietstr. 18 K3osK zande, R de Block Wilhelminstr Axel, J. Bosters Dr. Vermeitr Nieuw-Vossemeer, Fr. van BoxjI Bi* zenbeemd 15 Oosterhout, F 3ra« Teerlingstr. 28 Clinge, J. v.d. Brek Pi penstr. 31 Etten-Leur, M. de 3urgf Heerstr. 10 St.-Jansteen, T. Cas liastr. 5 Breda, C. Dictus Wernout# weg 136 Wemhout, A. v. ElzakkrJ Beaumontstr. 2 Tholen, E. EDelirê Bossestr. 134 Vogelwaarde, F. fc Rooseveltweg 31 Hulst, Manfrd Twintighoven 23 Zevenbergo, Fleurke Spuistr. 19 Breda, E. Fraken' Merwedestr. 12 Geertruidenbeg, J Frijters Duvenvoordestr. 14 Terh#' I. v Geel Burg. Vogelstr. 24 Zevnbe' gen, M. Goossens Ravendonk 24 S-t lebrord, A. Haselager Lemenstr. K» wacht, H. v.d. Heykant Noordentsh- Geertruidenberg, T. Hondelink 0* Polderstr. 31 Hulst, mevr. v. HullB» werk 21 Sas van Gent, H. de Jaege^ lenstr. 36 Westdorpe, M. Jansen Ml# tient IQ Bavel, J. Jochems Ristenjflï-1 bergen, J. Jongenelen Margriets 1 Bosschenhoofd, J Kerstens OudeBi derstr. 11 Hulst, L. Kouijzer Dorps? Graauw, mevr. B. Kox Rijsenbuf Sas van Gent, H. Koijen Wingerd? Breda, Mirjam Kraak Arkelhof 10& venbergen, A. Laerhoven Patrijs? Zundert, K. Legrand Burchtstr. 14 burg, J. Leijs Posthoornstr. 34 Brea v.d. Linden, v. Meterenstr. 23 Brea v.d. List Amethistdijk 304 Roose^ L. Mannens Hemelstr. 7 St.-Jart# Guido Meijs Schuttershof '14 Hut, Musters Hollandseweg 17 Huijberpn Nuijes De Narcis 12 HoogerheP. Nuijten Ericalaan 74 Hoeven, Jt Nijnatten Schuurkerkstr. 21 Bred.Q ril Peeters Gravenstr. 97 Clinge, fiV lis Langelaar 12 Teteringen, mevr.li1 Puy velde-v. Troost Dreef 11 1"* waarde, Marianne Pijpers Nw. Eu' lingstr. 61 Oosterhout, M. v. Roose^ Gilzerweg 35 Chaam, B. de Schj^ Bachln 3 Terneuzen, J Schurend genstr. 9 Vogelwaarde, K. Seu# Wulpenln 1 Cadzand, Herman Sttf| mans Klaverbeemd 36 Terheijden,- Stokkom Fresiastr. 56 Made, L. 'l schuren Oude Polderstr. 57 Huls' Vonck Beatrixstr. 7 Clinge, P. v. V Jonkvrouwstr. 14 IJzendijke, G. de fi Roverbergsedijk 14 Lams waard' Walpot Schoolstr. 50 St.-Philipslaii Werrens Smetstr. 24 Nieuw-Vossend FRANKFORT (SID) - Top wedstrijden uit de Bundesliga jullen in het nieuwe seizoen rechtstreeks op de televisie te zien zijn. Bondsvoorzitter Hermann Neuberger maakte gisteren, voor het begin van de bestuursvergadering van de pFB, bekend dat tenminste één keer per veertien dagen, 0p de maandagavond, de wed strijd van het weekeinde lechtstreeks zal worden uitge zonden. Neuberger, die eind vorige week van de clubs volmacht llllinsl Sterren van de dag waren slagbeurten drie gave tikken ranco, die na een tweehonksl: winnende punt binnen brach diging werd op uitnemende Cohen en Ron Giroldi. Evenals een dag eerder te gen de Verenigde Staten kwam Nederland terug van een achterstand. In de zesde slagbeurt produceerde Neder land drie runs. Honkslagen van Marcel Kruyt en Judsel Baranco, die goed was voor Van onze sportredactie WAALWIJK - De Waalwijkse eerste divisieclub RKC heeft de Belg Paul Beloy voor één jaar gecontracteerd. De 28-jarige verdediger speelde de afgelopen vijf sei zoenen bij Lierse SK, dat naar de tweede klasse is gedegra deerd. Beloy voetbalde daar voor bij Beerschot (twee jaar) en FC Antwerp (drie jaar). Van onze tennismedewerker ZAAMSLAG - Rini Kort is clubkampioen geworden van de tennisvereniging Zaamslag. Hij versloeg in de finale Peter Kouwijzer met 6-2 7-5. Bij de dames pakte Ann van den Berg de titel na een zege op Anneke de Jonge met 6-2 6- 2. In de B-categorie bij de he ren ging de titel naar Hennie Verschoor. Hij was te sterk voor Jürgen Roth: 6-3 6-2. Uitslagen: herendubbel: Kouw ijzer/Vogels-Kort/Van de Berg 6-3 6-3; gemengd dubbel: Van de Berg/Verschoor-De Jonge/Hame link 4-6 6-4 6-2. Eindstanden: dames dubbel: 1. De Jonge/De Bock, 2. Ysebaert/Van de Berg; meisjes: tot en met 11 jaar: 1. Fiona Wieland, 2. Liesbeth Ysebaert; tot en met 17 jaar: 1. Anique de Witte, 2. Ilona Ga- jewski; jongens: tot en met 14 jaar: 1 Jeroen Ysebaert, 2. Vincent van de Berg; tot en met 17 jaar: 1. Paul van de Berg, 2. Jan-Willem Maris. Van onze atletiekmedewerker dEN HAAG - Tijdens een avondmeeting in Den Haag wist A-junior Peter van de Broek zijn persoonlijk record °P de 3000 meter scherper te stellen. Hij liep naar een tijd van 8.38.0. Bij de heren, die allen lang zamer waren dan de A-junior, 'leP Rian van de Broeke naar <>■38.9, Rien de Wilde naar °-45.4, Bert Hertogh en Gerard Bras naar 8.48.5 en veteraan ftelmüth Vercammen eindigde m 9.13.1. t< Van onze sportmedewerker GROEDE - De door de wind- surfvereniging 'De Verklik- er' in Groede gehouden surf- Wedstrijd is gewonnen door de lerneuzenaar Gert-Jan Boe- aamp. Hij kwam daardoor in net bezit van de Matour-tro- fee. pitst Ter, lag: 1. Gert-Jan Boekamp, -j; neuzen; 2. Chris Cornelissen, i nvliet; 3. Peter Rijk, Vlissingen; van de Velde, Cadzand; 5. Gort, Terneuzen V A3 set mc na ov, lan uit de na

de Stem | 1986 | | pagina 6