Veel ree start dei 24 Uur Winter! STICHTING KEURT IN TOTAAL 62 STEDEN Eerste trimloop 'Dwars door Sas' H. Vermeulen wint nationale wedvlucht vanuit Lourdes 'Dan ziet sneeuw op de foto er uit als een woestijn' Badrit in Cadzand 'TERUG NA. 'Bijna 100.000 mensen aan goede bril geholpen WOENSDAG 23 JULI 4986 PAGINA ZEELAND 3 VAN ZEELAND AAN VOORAVOND SASSE KERMIS Record aantcd bezoekers op info Ooster- scheldewerken DIRECTEUR J. PELS VAN FOTO-ONTWIKKELBEDRIJF: BRILLENPATER JOZEF CRAMERS: Cadzand Retranchement Terneuzen markten Voor 1850 uit auto gestolen WOENSDAG 23 JUL11986 MODE- EN REC T16 Terneuzen dingt naar de titel schoonste stad Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen dingt mee naar de titel 'schoonste stad van Nederland'. De Stichting Nederland Schoon keurt morgen zeven locaties in de stad, en als Terneuzen aan de eisen voldoet, volgt er in augustus een tweede keuring, die de definitieve uit slag van de landelijke competitie moet ople veren. De stichting, een initia tief van de Ondernemers organisatie Schoon maak- en Bedrijfsdien- sten (OSB) maakt de uit slag begin september via de televisie bekend. Ter neuzen moet het opnemen tegen 62 andere steden. Oorspronkelijk kon de ge meente Terneuzen niet op de uitnodiging tot deelname van de stichting ingaan omdat de stad niet over 50.000 inwoners beschikt. Steden met een in wonertal boven 50.000 doen automatisch mee aan de wed strijd. De afwezigheid van een NS-station, een van de voor waarden die de stichting stelt, was eveneens een reden waarom Terneuzen aanvan kelijk niet kon deelnemen. De Stichting Nederland Schoon maakte echter een uitzonde ring, en de plaats van het NS-station werd ingenomen door het goederenstation van de spoorwegen. De ondernemersorganisatie bekijkt morgen of het stad huis, het postkantoor, het NS-goederenstation, de Noordstraat Promenade, de Axelsestraat, het wandelpad in de Katspolder en het sport complex aan de Oude Vaart. Iedere deelnemende stad wordt op dezelfde punten on derzocht om een goede verge lijking mogelijk te maken. De Stichting Nederland Schoon wilde via een Terneu- zens schoonmaakbedrijf eerst Roosendaal uitnodigen. Na aandringen door dit bedrijf viel de keuze toch uiteindelijk op Terneuzen. Terneuzen is de enige Zeeuwse stad die aart de competitie meedoet. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Vrijdag 5 september, aan de vooravond van de Sasse kermis, wordt voor het eerst een kermis-trimloop ge houden in het centrum van Sas van Gent. Deze trimloop heeft dan ook de toepasselijke naam 'Dwars door Sas' gekregen. De organisatie van de trim loop is in handen van de Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Evenals in het vorig jaar lukte het H. (Her man) Vermeulen uit Schore een nationale wedvlucht op zijn naam te schrijven. Dit keer de eerste prijs in de na tionale wedvlucht in het afge lopen weekeinde gehouden vanuit het Franse Lourdes. In internationaal legt hij zeer waarschijnlijk beslag op de derde prijs en dat dan tegen een 4000 concurrenten. Het is voor de derde keer dat Ver meulen, lid van de P V De Blauwe Doffer te Hansweert een nationale overwinning be haald. Voor het eerste ge beurde dat in 1979 met zijn eerste prijs nationaal Dax. Uitslagen Beaumetz. De Eendracht Terneuzen,290 jonge duiven 1430,63mpm. 1 en 7. Combi natie Koch-Riemens, 2. J. den Ha mer, 3. F. Mollet, 4. C. van der Hooft, 5. Joh. Zegers, 6. J. den Ex- tre, 8. F. Strijdonck, 9 Ko. Buijze en zoon, 10. R. de Schoolmeester, met 151 oude duiven, 1436,01mpm. 1,2,3 en 8 R. de Schoolmeester, 4 J. P. Harte, 5. M. de Roo, 6 J. den Exter, 7. C. Oppeneer en zoon, 9. F. van Hecke, 10. A. Arens. De Vrede Sas van Gent, 295 jonge duiven 1430,63mpm. 1,3,5 en 8 B. van de Berghe, 2. H. Marquinie, 4 R. van de Berghe, 6. R. Geernaert, 7. Th. Kox, 9. C. van Dam, 10. J. du Puy, met 70 oude duiven 1429,61mpm. 1. Gebroeders Mar tens, 2,3 en 4. B. van de Berghe, 5. R. Cappaert. De Reisduif Sluiskil, 141 jonge dui ven 1362,8mpm. 1. A. Bouchaut en zoon, 2 en 3 J. Pica vet, 4 en 7 A. Snoek, 5. J. Sijs, 6. B. de Koeijer, 8. Gebroeders Visser, 9. Klerk-Dhae- ne, 10. R. de Guchteneire, met 62 oude duiven, 1460,25mpm. 1, 3 en 5 Du Puy-Van Biezen, 2. Klerk- Dhaene, 4 Gebroeders Visser. De Reisduif Philippine, 408 jonge duiven 1427,52mpm. 1. F. de Mul, 2 A. Rammeloo, 3 en 4 E. en L. Bree- poel, 5. M. Ploegaert, 6. Combinatie Wiskerke, 7. J. Kornelis, 8. R. Lip pens, 9 en 10 W. Lauret, met 110 oude duiven 1424,9mpm. 1,5,6,7 en 8 A. Rammeloo, 2,3 en 10 J. de Mul en zoon, 4. F. Dieleman, 9. E. en L. Breepoel. VZV Hoofdplaat, 283 jonge duiven 1440,83mpm. 1 en 5. B. de Poorter, 2. E. Temmerman-H. 3. H. Riemens, 4,6 en 7 Th. de Ruijsscher, 8. A. de Poorter en zoon, 9 en 10 H. Calon, Van een onzer verslaggevers NEELTJE JANS - Het infocentrum over de Oos- terscheldewerken op Neeltje Jans in de Oos- terscheldemonding werd gisteren door maar liefst 4500 personen bezocht, een absoluut record. Onlangs boekte het centrum, dat binnenkort wordt overgebracht naar het Topshuis, de ander half miljoenste bezoeker. met 168 oude duiven 1468,34mpm. 1 en 6. A. de Poorter en zoon, 2,4 en 7. H. Calon, 3. A. Gernaert, 5. J. Wae- beke, 8. Combinatie Den Hamer, 9. B. de Poorter, 10. P. de Poorter. Steeds Sneller IJzendijke, 223 jonge duiven 1419,8mpm. 1. G. de Boevere, 2 en 7. L. van de Velde, 3 G. Claeys, 4. Ge. de Boevere, 5,8 en 9. W. van de Slikke, 6. P. Dellaert, 10. J. van de Sande, met 150 oude duiven 1453mpm. 1 en 6 H. Dellaert, 2. P. Dellaert, 3 Combinatie De Smet, 4. C. de Putter en zoon, 5,9 en 10.1. de Cocq, 7. A. Noteboom, 8. W. van de Slikke. De Snelvliegers Oostburg, 279 jonge duiven 1414,05mpm. 1. G. van Hee, 2. J. Tanghe en zoon, 3 en 5 J. de Krijger en zoon, 4 en 9. A. Ra- bout, 6. R. van Hee, 7. W. Prenen, 8. L. Risseeuw, 10. C. van de Bossche, met 50 oude duiven, 1437,89mpm. 1, 2 en 4. J. de Smet, 3. R. van Hee, 5. W. van Hee. De Getrouwe Duif Cadzand, 263 jonge duiven 1422,14mpm. 1. S. de Putter, 2. J. van de Plasse, 3. P. Goossen, 4. A. de Putter, 5 en 7 Abr. Vasseur, 6. B. de Groote, 8. J. Kools, 9. A. Duininck, 10. Aart Vasseur, met 67 oude duiven 1444,76mpm. 1. J. Kools, 2. J. van de Plasse, 3 en 5. J. de Mey, 4. W. de Die. Eerste de Beste Schoondijke, 149 jonge duiven 1378,79mpm. 1 en 3. P. Cornelis, 2 en 6. P. Boogaard, 4,5 en 7. C. Jansen, 8. A. de Wver en zoon, 9 J. de Poorter, 10. A. Hamelinck, met 66 oude duiven 1450,53mpm. 1. Cl. de Wever, 2 en 5. J. Dhont, 3 en 4. P. Boogaard. Strijd in Vrede Groede, 235 jonge duiven 1394,13mpm. 1 en 2 D. Du- sarduijn, 3. A. Beun, 4 en 8 G. Schautteet, 5. Ch. Ras, 6. H. Elfrink, 7. Gebroeders Van de Wege, 9. O. de Zutter en zoon, 10. L. van de Wege NS, met 62 oude duiven 1437,31mpm. 1 en 2 A. Schaap, 3. J. van Hoeve, 4 en 5. A. Wille en Co. Nog Sneller Breskens, 271 jonge duiven 1465,08mpm. 1 en 3. J. Note- baart, 2 en 6. J. Reynvoet, 4. A. Vin- jé, 5. Iz. de Jonge-M, 7. A. Cornelis en zoon, 8 en 9 Jo. Blaakman, 10. W. Daansen, met 75 oude duiven 1442,53mpm. 1 en 4. J. van Oosten- brugge, 2. Iz. Pleijte, 3 J. Reynvoet, 5. J. Quaars. Hoop Biervliet, 189 jonge duiven 1383,36mpm. 1. C. van Belois, 2 en 5. U. Kouijzer, 3. A. Provoost, 4 en 8. A. de Groote, 6. P. Jansen, 7. J. Le- cluyze, 9 en 10. H. de Krijger, met 131 oude duiven 1446,22mpm. 1 en 9. P. Weeda, 2. Her. de Dobbelaere, 3. A. de Boevere, 4 en '0. J. moens, 5 en 6. B. de Dobbelaere, 7. U. Kou ijzer, 8. J. van Ee. De Bonte Duif,Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers te Eede, 223jonge duiven, 1402,4mpm. 1 en 8. Ph. Rammelaere, 2. R. Braet, 3. J. de Mey en zoon, 4. J. Geer naert, 5. E. Verhulst, 6. A. Breyaert, 7. J. de Koek, 9. J. Wieme, 10. E. Geernaert, met 53 oude duiven 1432mpm. 1. J. van Ommen, 2. R. de Clerck, 3. E. Rijckaert, 4 en 5. W. Standaerd en zoon. Breteuil. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 355 jonge duiven, 1126,24mpm. I, 2 en 7. G. Neels en zoon, 3 en 4. P. Zegers, 5 en 9. De Bruijne-Zegers, 6. Gebroeders Scheele, 8. J. Bare- man, 10. J. de Jonge, met 154 oude duiven, 1130,22mpm. 1 en 8. Ge broeders Zegers, 2, 3, 4 en 10, D. Deurwaarder, 5. J. Bareman, 6. Ge broeders Scheele, 7. P. Leunis, 9. P. Zegers. De Scheldeklievers Ossenisse, 170 jonge duiven, 1144mpm. 1. E. de Waal, 2 en 6. P. Rens, 3. J. Stoel, 4. P. de Waal, 5 en 7. J. Verhoeven, 8 en 10 Van Poorten-Boeij9. J. Valckx, met 40 oude duiven, 1095mpm, 1 en 5 Van Poorten- Boeij 2,3 en 4. J. Dobbelaar. De Reisduif Breskens, 245 jonge duiven, 1124,63mpm. 1. J. Verspril le, 2 Mevrouw Simpelaar. 3. J. Bakker, 4. J. Buize, 5. J. van de Lij- ke, 6. Mevrouw Vermeulen, 7 en 9. R. Daansen, 8. L. Verberkmoes, 10. J. de Meester, met 80 oude duiven 1167,28mpm. 1 en 2. F. Scheele en zoon, 3. J. Bakker, 4. M. Quaars, 5. P. de Jonge. Op topdagen in de vakantietijd verlaten meer dan een miljoen negatieven er als foto het Steenbergse foto-ontwikkel bedrijf Bac-Color. - fotodestem/dickdeboer „Gelukkig is er nu vakantie spreiding. Maar de grootste drukte ligt nog altijd in de va kantietijd. De twee eerste maan- en de twee eerste woensdagen van augustus. En altijd aan het einde van de bouwvak. Dan krijg je foto's van alle landen waar men is geweest. Tot '83 zag je een enorme groei in onze branche. Dat vlakt de laatste twee, driejaar wat af. Een paar jaar geleden kwamen veel mensen voor het eerst in het buitenland. Ze za gen voor het eerst een berg, een pittoresk straatje. Dan schoten ze twee rolletjes vol. Nu kennen veel mensen een hoop zaken al, zijn ze wat minder enthousiast. Hebben ze aan één rolletje voldoende. We hebben in ons bedrijf ruim een kwart eeuw erva ring. Veel veranderd zijn de vakantie-onderwerpen niet in die tijd. In doorsnee toch wel huis-tuin- en keukenonder werpen. Mensen fotograferen als ze iets gaan zien. Uitstap jes naar pretparken en de die rentuin. Met water knoeiende kind jes worden altijd wel vereeu wigd. Maar met echt warm strandweer worden er weinig foto's gemaakt. Dan zijn de mensen er te lui voor. Het beste fotoweertje is niet te warm, niet te koud. Een week end met uitgesproken slecht weer, dat merken we hier meteen. Dan worden er haast geen foto's gemaakt. Wat je tegenwoordig wel meer gefotografeerd ziet, zijn evenementen. Zoals Sail, de T.T. of de Sneek-Week. En na tuurlijk de camping en de bar becue. Dan krijg je foto's met de campingvrienden waarmee ze een pilsje drinken. Daar heb je dan veel nabestellingen van. Dat is wel een verschil met vroeger, tegenwoordig staan bijna overal mensen op. Dan leggen ze een stukje sentiment vast van 'daar was ik'. De hele ontwikkeling in ca mera's heeft natuurlijk niet stilgestaan. Er kan nog weinig misgaan. Wat nog ontbreekt, is een belletje om op het juiste moment af te drukken. In technische zin is er de laatste jaren dus wel verbetering. En van een slecht negatief kun nen we door allerlei correcties nog een plaatje maken. Per rolletje kunnen we uiteinde lijk gemiddeld twee negatie ven, inclusief de doorgedraai- den, niet afdrukken. Dat zijn de foto's die in bar slechte om standigheden zijn gemaakt. Zoals een jazzfestival 's avonds met een flitslichtje. Op een drukke dag gaan hier meer dan een miljoen fo to's de deur uit. Nee, die zie je echt niet allemaal. De compu ter doet de belichting, 15.000 per uur. Hij scant de kleuren rood, blauw en groen. Hij be slist over de kleurcorrectie en over licht en donker. In de zo mer is de computer afgesteld op zandkleur. Als je nu win tersportfoto's krijgt, ziet zo'n computer niet of het sneeuw of zand is. Dan ziet de sneeuw er uit als een woestijn. Getrainde mensen selecteren die foto's eruit. Die moeten over. Al met al is dat een behoorlijk per centage. Daar ben je een halve dag mee bezig. Of ik zelf foto's in mijn va kantie maak? Nou, tegen de klippen op. Ach, ik probeer qr wel iets van te maken. Maar jé doet het toch om er later op te rug te kijken". jeugdcommissie van de sport en ontspanningsvereniging Corn Boys in samenwerking met de Sasse middenstands vereniging Sas'70 en SV Aloy uit Graauw. De trimloop is ge zien de variatie in te lopen af standen bedoeld voor jong en oud, geoefende en ongeoefende trimmers. Afhankelijk van de te lopen afstand moet het par koers door het centrum van Sas verschillende malen afge legd worden. De lengte is 1700 meter en hetzelfde als dat waarover de wielrenners in de Grote CPC-prijs rijden. De trimlopers kunnen een keuze maken uit vijf afstan den: 1700, 3400, 5100, 6800 en 10.200 meter. De kleinste af stand staat open voor de jeugd tot 14 jaar en de 3400 meter is bedoeld voor jeugdigen met een maximumleeftijd tot 17 jaar. De overige afstanden zijn bedoeld voor dames en heren. 'Dwars door Sas', start vrij dag 5 september om 19.00 uur in de Stationsstraat. Inschrij ving is mogelijk in de sporthal De Vlaanderen waar tevens douche-en kleedruimte aan wezig is. Parkeerruimte is be schikbaar op het terrein van het Vlaanderen-complex. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 of 50 Belgische francs tot 17 jaar en ƒ5,00 of 100 Belgische francs voor de overige leeftij den. Elke deelnemer krijgt een herinnering en voor meer in lichtingen kan men terecht bij Theo Minnaert, Burgemeester Hoefnagelstraat 43 te Sas van Gent. Van onze correspondent CADZAND - De West- Zeeuws-Vlaamse Autoclub (WZA) houdt morgen, donder dag 24 juli in samenwerking met de VVV de jaarlijkse Ba drit te Cadzand. Het is een autopuzzelrit waaraan iedereen kan deelne men. Inschrijven vanaf 17.45 uur in hotel Du Commerce aan de Mariastraat te Cadzand. Er is een speciale toeristenklasse uitgezet voor jong en oud en die is gemakkelijk te rijden. Door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - De 59-jarige pater Jozef Cramers, van ge boorte Limburger, werkt nu alweer dertig jaar in het arme Afrikaanse land Ghana. In Keta, het dorp waar hij werkt, wordt hij op handen gedragen. De brillenpater heeft dan ook al veel nuttig werk verricht. „We hebben bijna hon derdduizend mensen aan een goede bril geholpen," vertelt hij, terwijl hij te gast is bij de familie Van Voor- enberghe te IJzendijke. Terug in Nederland voor een ruim drie maanden du rende 'vakantie' in zijn ge boorteland. In 1983 was hij ook als eens op bezoek ge weest in IJzendijke. Het brillenwerk gaat steeds beter en groeit maar door. Ruim tweeduizend cliënten per maand worden door Cramers en zijn uit twintig leden bestaande staf aan een goede bril geholpen. De prijs is nu vier gulden, was twee gulden. „Het lijkt niet veel, maar als je weet dat een onderwijzer daar bijvoorbeeld twee gulden per dag verdient, dan is vier gulden voor een bril veel geld. Voor elk mens een juiste bril zien op te sporen, dat valt niet altijd mee," zegt hij. Cramers werkt in Keta als pastor. Jaren geleden ging hij wel eens met parochia nen naar het ziekenhuis om een nieuwe bril te laten aan meten. Dit ziekenhuis werd gesloten en de pater, die be hoort tot de missieorde Ka- dir en Keer, nam het brillen werk over. En naar tevre denheid. Van heinde en ver, soms veel honderden kilo meters, komen de Ghanezen naar Keta om een bril. De brillenfabriek is elke gedag gevuld. Met bussen worden de mensen uit het gehele land aangevoerd. Filiaal „We hebben nu plannen om ons vierde filiaal te ope nen. Over geheel Ghana verspreid hebben we nu ne derzettingen van onze bril lenfabriek. De plaatselijke bevolking moet dan geen urenlange reizen meer ma ken. Net zoveel mensen als de WK-finale hebben be zocht, zijn er al bij ons om een nieuwe of oude bril ge weest." Cramers heeft zeker niet stil gezeten. De plaatse lijke bevolking heeft hij op geleid om zelf het opticiëns- werk te verrichten. „Daarnaast zorgen we ook voor werkgelegenheid. Ze hebben een goede opleiding en mijn jongens verdienen redelijk. Ze krijgen bij ons drie a vier gulden per dag, dat is meer dan een onder wijzer. De bevolking is heel arm. Willen ze bijvoorbeeld een flesje bier kopen, dan kunnen ze een hele dag niet eten. Dan is al het geld op." Dat de brillenfabriek zijn uitwerking niet mist, is dui delijk. Ook vanuit naburige landen komen er al mensen naar Keta. Accra, de hoofd stad van Ghana, ligt er 200 kilometer vandaan. „We proberen iedere keer nieuwe instrumenten te kopen. De bevolking is teruggebracht tot de bedelstaf, omdat nog steeds 90 procent van de be volking van zijn eigen ge wassen moet leven." Het opticiënswerk heeft Cramers door zelfstudie ge leerd. Glazen slijpen, brillen opmeten, ogen bekijken. Een druk baasje, die bijna 60-ja- rige pater. „We werken vanaf acht uur 's morgens tot zes uur 's avonds en dan Pater J. Cramers - rechts - en Jacques Voorenberghe in het brillenpakhuis voor de Derde Wereld. is het donker. Onze opslag ruimte is vijf containers en 600 trekladen boordevol met brillen. Gesorteerd en opge meten. We hebben eigenlijk voor iedereen wel een bril." Kostbaar transport Niet alleen Jacques van Voorenberghe, die rustig toehoort, is actief in het bril len verzamelen. Ook in Duitsland en Tsjecho-Slo- wakije wordt er veel aan ge daan. Alleen het transport naar Ghana is al een geld verslindende belevenis. Alle spullen voor pater Cramers worden in Oosterbeek ver zameld. Daar worden ze in een container geladen en via Rotterdam naar Ghana ver scheept. „Alleen het trans port kost ons al duizenden guldens." Ook de brillen van Jacques van Voorenberghe (40.000) die binnenkort naar Oosterbeek moeten worden vervoerd, wachten nog op een gratis transport. In Ghana is er trouwens op bijna 60 kilometer van Keta een wegwijzer die de bevolking wijst naar de bril- - foto de stem/cor j. de boer lenfabriek, geen kilomete raanduiding, alleen de bril staat erbij vermeld. „Aan dit werk zal nooit een einde ko men. Voor één gulden per stuk bijvoorbeeld zou ik een Ghanees een bril kunnen le veren, maar ook de jongens in onze fabriek moeten be taald worden, terwijl de in vesteringen steeds verder de pan uitrijzen." Toch bete kent een andere of nieuwe bril voor de Ghanees heel veel. „Vrouwen dansen als ze weer goed kunnen zien. Ze stralen gewoon weer als ze een nieuwe kijk bp hun leven hebben". Vakantieprogramma - Mor. gen, donderdag 24 juli wordt er in Cadzand-Bad een toeris- ten- en rommelmarkt gehou- den. Het recreatieteam van Cadzand-Bad houdt die dag een spelmiddag voor kinderen Tussen 13.00 en 17.00 uur staan er allerlei kinderacti/iteiten op het programma. Zondag 27 juli word in de sporthal aan de Noordiijk jn Cadzand-Bad een dia-avond voor toeristen gehouden. Dje gaat over de streek rondom Cadzand. De toegang is gratis en men begint om 19.3» uur. Dezelfde dag wordt eveneens in Cadzand-Bad, voor stand- paviljoen Caricole, een pony springconcours gehouden VVV-Cadzand houdt tot en met 30 september een fob-en dia-wedstrijd. Deze is opeige- steld voor iedereen. Inzeniin- gen kunnen gestuurd worden naar het VVV, via op het kan toor verkrijgbare deelnemer- formulieren. Er zijn prijzen mee te verdienen van honderd, vijftig en vijfentwintig gut den. Maandag 28 juli houdt de VVV een natuurwandeling door Het Zwin onder leiding van 't Duumpje. Vertrek om 19.30 uur vanaf de Zwinhoeve. Vakantieprogramma - Van daag, woensdag 23 jul houdt de VVV een voetbaltoernooi tussen de teams van de cam pings De Lange Strirk, De Zwinhoeve 1 en 2 en DeWild- hof, café Jopie en VV7 Re. tranchement. De wedst'ijden beginnen op het terrein lij De Zwinhoeve om 14.30 uur. Vanaf 18.30 uur wordtmor- gen, donderdag 24 juli o> het terrein bij De Zwinhoev, een dames-voetbalwedstrijd ge- speeld tuissen teams vai campings De Lange Strirx en De Wildhof. Een half uur ater begint de finale van het voet baltoernooi dat een dag eeder gespeeld werd tussen vèrsihil- lende voetbalteams van de plaatselijke campings. Het VW houdt vrijdag 2S juli een bingo-avond in'tHo! van Vlaanderen op de Markt, Aanvang 20.00 uur en iedereen is welkom. Bij camping De Lange Strink wordt zaterdag .6 juli een viswedstrijd gehouden waarvoor men vanaf 13.10 uur op de camping kan insrhrij ven. Deze wedstrijd duuit van 14.00 tot 17.00 uur en menheeft daarvoor geen speciale ver gunning nodig. Er is ars te koop en na afloop is de prijs uitreiking op de camping Maandag 28 juli hoult de VVV een avondwandeling naar St.-Anna-Ter-Miiden Men start op de Markt om 18.45 uur. Op het programma staat onder meer een tezoek aan de kerk en de toren. Ia te rugkomst is er voor iectreer een herinnering. Soosavond COC - Vrijdrg 25 juli .houdt het COC regio Zeeuwsch-Vlaanderen op nieuw een soosavond. Dec be gint vanaf 21.00 uur ir het pand van de Jongerenbewe ging Blokken 16. GOES, 22 juli - Golden Deliious kl. 2 80/90 1.46, 70/80 1.18-1.37, S0/7C 0.52-0.57. Yellow Transparent kl. 1 70/80 2.05-2.18, 60/70 1.50-1.73. Mo rel zonder steel kl. 1 +2 1.07-1.31 Morel zonder steel kl. 2 O.95-1.70 Pruimen glas kg kl. 1 1.50. Aard beien open gr.ds. x 150 gr. kl. 21.00- 3.81. Aardbeien open gr.ds. x 50) gr kl. 1 2.29-3.81. Rode bessen kgkl.l B 1.20-1.39, A 1.64-1.73, 1.00 Rondom kg kl. 2 B 1.00. Rondoir doos x 500 gr. kl. 1 B 0.58. Rodebes doos x 200 gr. kl. 1 A 0.37. Rodebes doos x 500 gr. kl. 1 B 0.57, A 105- 1.18. Zwarte bessen kg kl. 2 A 1.10- 2.90. Zwarte bessen doos 500 g\ kl 1 B 1.31-1.49, A 1.51-1.63, kl. 21.17 Zwarte bes x 5 kg kl. 1 +2 3.10. Bra men doos x 150 gr. kl. 1 2.6O-3.50 Kruisbessen rood ds x 200 gr. d I 0.52-0.77. Krusbes rood doos x50Ö gr. kl. 1 1.04-1.05, doos 200 gr. 11, 0.29, rood kg kl. 2 0.75-1.90. Schcne- mann doos x 200 gr. kl. 1 1.01-111 Frambozen doos x 200 gr. kl. 1 0.5- 0.96, kl. 2 0.48-0.73. Glen Glova da x 200 gr. kl. 1 0.91-1.10, kl. 2 0.4 Witte bessen doos x 200 gr. kl. lB 0.58, A 0.76-0.79. Stanza kg kl. 2B 1.24-1.29, A 1.41-1.51, doos x 500 I kl. 1 B 0.56-0.60, A 0.73-0.92. Roset kg kl. 2 A 1.30. Rotet kg kl. 2 B 1. doos x 500 gr. kl. 1 A 0.70. Tota aantal colli 9531. AMSTERDAM, 22 juli - Aardap pel termijnmarkt: In Bintje 35 50mm werden 2 contracten ver handeld voor levering april :eger ƒ25,00 per 100 kg. De stemminj was kalm. In Bintje 50mm were eer contract verhandeld voor levering november bij een prijs van J40.0 per 100 kg. Voor levering aprf werden 1767 contracten veihan deld tegen ƒ61,20 tot ƒ54,00 De stemming was kalm voor novem ber en vast voor april. Van onze correspondent TERNEUZEN - De Ternetzc naar C. O. deed gisteren bij df politie in zijn woonplaats aio gifte van diefstal van autoradio plus een casetteief order en een zestal cassette bandjes. Waarde 1850. De spullen zijn uit zijn 8# verdwenen, toen deze het il gelopen weekeinde stond ge parkeerd in een garage onie! een flatgebouw aan de Chttr- chilllaan te Terneuzen. Door Fred Ra OOSTBURG - Terug naa zellig gebeuren. Dat is de t 24 Uur van Oostburg, aar alweer de dertiende uitgat van start gaat. Met enige weemoed denkt i ningseditie in 1974 toen met werd volgemaakt. In de jaren i specialiseerde trimmers hun o creanten bleven meer en meer lore ging verloren. Men trachtte de pure re creant, die als het ware de avond voor de 24 Uur zijn fiets uit het vet haalde, aan zijn trekken te laten komen door voor hem/haar een apart klas sement in te voeren. Een opzet die vorige jaren gestalte kreeg en die resultaat boekte. Dit jaar benadert het aantal re- creantenploegen de 25. De C- trimmers, die men ook niet in de kou wil laten staan, strij den dit jaar in een aparte pou le. Wie een trim-licentie heeft wordt onverbiddellijk inge deeld in de C-trimmers afde ling. De jury houdt hieraan ste vig de hand. Zelfs als tijdens de wedstrijd blijkt dat een be paalde recreantenploeg toch een C-trimmer herbergt, dan worden alle tot dan verdiende premies teruggevorderd. Die bepaalde ploeg mag de 24 Uur verder uitrijden maar dan wel in de trimmers-afdeling. geg het paa mo ont sat< trir lijk Bij alle wei mo con V( Jury Daarom heeft het comité alle macht aan de wedstrijdju ry - met aan het hoofd als me ten tisc dee wa plo trel zij pik wa var zo'r pri; te h Twee modefoto's (boven en re fotograaf illustreren.

de Stem | 1986 | | pagina 12