Over mee en meestoven iet triële Veelbelovende start kindervakantieweek BIKIN SLANKI ps :hnologie nologie Ander werk wil ik niet Sterrenberg maakt verwachting waar GS VERLAGEN MINIMUM-CAPACITEIT VAN 75 NAAR 60 PLAATSEN Adriaansens verslaat Kienjet VAN ZEELAND ADJE APPELMOES (076)222356 8k iienrella JEjJGDTENNIS AXEL FYSIOTHERAPEUT DOMINIQUE APERS: Goed contact Waardering Goese organist geeft concert Plaatselijk nieuws Clinge Hulst Kloosterzande OP TENNISTOERNOOI HONTENISSE Kwaliteiten Route Behoud stoof ^■tVOENSDAG 23 JUL11986 T22 PAGINA ZEELAND 2 Ice zoenen lulieren jubileum, receptie, pvirig, overwinning, ram. openbare dank, |ag best eens in de na familieberichten bur hoeft het niet te In nog geen tientje), i j 1,90. Eén grote Voor het plaatsen Ing met een formaat wij 13,50 toeslag aanvraag. Bij niet- lf 4,00 adm kosten niet geretourneerd, bf uw tekst 2 dagen i van onze kantoren fetuurt u eveneens 2 haar Postbus 3229, Slijke opgaven worden erd indien naam en indien Uw betaling puden ons het recht bgaaf van redenen te ren. gsnieuws pm op donderdag. ÉgToch bestaansrecht voor kleiner bejaardenoord Van ome correspondent GROEDE - De door de dorpsvereniging georgani seerde kindervakantieweek is goed begonnen. De eerste dag werd geopend met een bailonwedstrijd en een wan deltocht waaraan zo'n ze ventig kinderen deelnamen. Ook de bingo die 's middags plaatsvond viel zeer in de smaak. -I.G. na 3 jaar eindelijk] \braham! Colette, Jack, Jargreet, Danielle Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Bej aardenoorden in Zeeland moeten in de toekomst onderdak bieden aan minstens 60 ouderen. Kleinere bejaardenoor den zijn te duur en onvoldoende in staat een goede verzorging te waarborgen. Dat vindt het dagelijks provinciebestuur. In eerste instantie vonden GS dat een bejaardenoord minstens 75 ouderen dient te herbergen. Het college heeft zich echter de kritiek aangetrok- I ken, onder meer verwoord door burgemeester W. Du- virduijn uit Sas van Gent, dat de opheffing van kleine bejaardenoorden kan leiden tot een verschraling van de zorgmogelijkheden, met name op het platteland. GS willen ook weer niet zo ver gaan de minimumcapaci teit op 40 te stellen, zoals een speciaal daartoe aangestelde weikgroep adviseerde. Derge lijke kleine bejaardenoorden zouden zo duur zijn dat te wei- Zet deze zomer Uw slankste figuur vooi Kies voor slank En kies dus voor FIGURELLA. Gratis figuuranalyse vooraf Een persoonlijk afslankprogramma voor verantwoord en effektief vermageren. Uitstekende begeleiding door deskundige mensen Schriftelijke garantie vooral voor meer zekerheid 8el nu voor een gratis figuuranalyse MitflOjfl fm OooOenitQ WCO POOOuu' »'i|0»g '000 16 00 uui ""V TFM-lmtlttnrt vtxw flfWWliDmtl» Halstraat 29 BREDA Van onze tennismedewerker HM-Magazine agazine en heb van f 22,50. AXSL - Het deze week van sta t gegane jeugd tennistoer- noci te Axel kent voorname- lijl bij de meisjes een sterke beetting. Manon Kienjet uit Scioondijke ondervond dat reds op de eerste speldag. Te- gei Annemarie Mikkers pakte zi,weliswaar bij de 16-jarigen devolle winst <7-6, 6-4), maar mest gisteren toestaan in de 14jarige leeftijdscategorie dat Iuncesca Adriaansens uit Hilst verrassend toesloeg. In dre sets ging de winst naar de Hüsterse: 3-6,6-4,6-2). h dezelfde leefstijdsgroep levrde de confrontatie tussen Caoline Stok en Annemarie Mickers een aardig kijkspel op voor de toeschouwers. De wiist ging naar Caroline Stok met 3-6, 7-6, 6-1. Bij de 14-ja- rip jongens stond ook het deel tussen Jeroen Everling en Bend van Quekelberghe weer ceitraal, zeker nadat Everling hm de toernooizege afsnoepte inSas van Gent en ook in Ter- nuzen wederom de winst paite. Ook in Axel bleek Ter- najzenaar Jeroen Everling oer meer fysieke kracht te bschikken en hield ook nu wer Van Quekelberghe onder d' duim; 6-3,6-4. Jeroen Verstraeten en Tim vin Veldhoven staan in deze citegorie te boek als mogelijke f.vorieten. In hun aanvangs- prtijen in de respectievelijke pules boekten beiden gemak- lelijke overwinningen. Ver- traeten versloeg Patrick Ver- 'aet met 6-2, 6-1 en Van Veld hoven stond Liet Erpelinck gen enkele game toe. Bij de lïjarige jongens is Sebastien Rlttier uit St. Jansteen de on betwiste favoriet. Hij bewees ét reeds op de eerste speeldag net een 6-1, 6-1-zege op Niek tan Remortel en ook gisteren Weef hij Philippe de Clercq het 6-0,6-1 de baas. Milan Al- Jicher uit Slusikil opende eveneens met ruime winst op John Wisse (6-2, 6-0) en Lau rens Visser (6-1, 6-1), terwijl hichard Hamelink Hulstenaar Jean-Loup van de Wiele in d:ie sets bedwong (3-6, 6-4, 6- 2) Inkele uitslagen: Jongens enkel tot en met 10 jiar: Patrick Kint-Peter de hes 6-4, 6-4, Raymond van <hr Klis-Michiel Gommers 6- 06-0. Meisjes enkel tot en met 10 Gar: Marion Copier-Ciska Hamer 6-0, 6-1, Karin Bur- grs-Miriam Mieras 6-1,6-1. Jongens enkel tot en met 12 jcar: Frank Provoost-Menno (ommers 6-0, 6-0, Niek van lemortel-Christian van den Handen 6-1,6-0. Meisjes enkel tot en met 12 bar: Esther Vervaet-Sandy Veldhoen 6-2,6-1. Jongens enkel tot en met 14 JJar: Martin Hamelink-Pa- rick Vervaet 6-2, 6-1, Guido olhoek-Steven Groenewoud '-0,6-0. Meisjes enkel tot en met 14 I 3ar: Kim Veldhoen-Marisa werling 6-1,6-0. I Jongens enkel tot en met 16 Bar: Jeroen Everling-Riny kort 7-6,6-1. nig geld overblijft om de op name-capaciteit in heel Zee land op aanvaardbaar peil te houden. Het dagelijks provinciebe stuur heeft het standpunt over de maximale grootte van be jaardenoorden, 115 plaatsen, gehandhaafd. Grotere bejaar denoorden zouden eveneens te duur zijn. GS vinden dat de kosten van bejaardenoorden slechts 'marginaal' mogen af wijken van de optimale situa tie (80 tot 90 plaatsen). Een evenwichtige spreiding van bej aardenoorden over de 'hele provincie wordt echter ook van belang geacht, bovendien moet de omvang van een be jaardenoord passen in de schaal van de omgeving. Eén en ander blijkt uit het ontwerp-plan voor de bejaar denoorden. Op het vooront werp kwamen zestig reacties binnen. De veertiginspraak bijeenkomsten werden door een kleine 1200 mensen be zocht. De reacties waren voor het college aanleiding om het plan ook op enkele andere punten aan -te passen. Zo streeft men per plaats naar één opname-adviescommissie en één plaatsingscommissie. Bejaardenoorden moeten, qua - levensbeschouwelijke - s ignatuur een zo breed moge lijke basis hebben in de bevol king. Dat zou in veel gevallen neerkomen op een 'neutrale' of 'algemene' signatuur. Een spe cifieke levensbeschouwelijke signatuur acht men pas ge rechtvaardigd wanneer een bejaardenoord een boven plaatselijke of zelfs bovenre gionale functie vervult. TERNEUZEN - „Eigenlijk wilde ik het liefst naar de sportacademie. Maar dat leek me toch te zwaar. Het werd fysiotherapie. Ik wil graag hard werken, ben niet kieskeu rig, maar een vaste baan heb ik nog niet kunnen krijgen." Het is inmiddels twee jaar geleden dat geboren en geto gen Zeeuwsvlaming Domi nique Apers (25) zijn studie fysiotherapie in Vlissingen afrondde. Vanaf dat mo ment voorziet hij in zijn le vensonderhoud en dat van zijn vrouw door vakantie werk te doen. Niet het soort vakantiewerk dat tot nu toe in deze serie besproken werd. Dominique werkt als invaller in particuliere fy- siotherapie-praktijken en in ziekenhuizen. In de afgelo pen twee jaar heeft hij in to taal anderhalf jaar gewerkt op verschillende plaatsen. Nu neemt hij waar in de praktijk van Evien Bazelier en Frank Stams in Terneu- zen. Tot 12 september is hij daar te vinden. Daarna wordt het weer uitkijken naar een nieuwe invais- plaats. „Het liefst werk ik in Zeeuwsch-Vlaanderen, des noods in de naaste omge ving. Bij voorkeur in een particuliere praktijk. Je kan daar zelf een behandelplan opstellen en voortzetten. In een ziekenhuis ben je meer gebonden. Het voordeel van het invalwerk is, dat ik daarmee veel ervaring op doe. In elke praktijk werken ze anders. De ene praktijk legt meer de nadruk op oefentherapie, in de andere wordt meer aandacht aan een behandeling met appa ratuur gegeven. Ikzelf leg het liefst het accent op de massage en de oefenthera pie. Dat schept een betere band tussen de therapeut en patiënt. Goed contact is be langrijk voor een goede be handeling. Ik heb het na tuurlijk niet over situaties waarin apparatuur noodza kelijk is. De kwaliteit van de functies van apparatuur is bewezen, maar ik kies zelf voor het directere contact." „Tijdens mijn studie had ik nog wel zo mijn beden kingen over al dat contact met zoveel mensen. Toen ik stage liep in het Bethesda Sint-Jozef ziekenhuis te Vlissingen, was ik na vijf patiënten op één dag dood moe. Ik onthield alles Wat ze zeiden en het bleef maar in mijn hoofd zitten. Nu weet ik te relativeren en te ont houden wat belangrijk is. En leuke dingen onthou je toch. Zelf ben ik niet zo'n kletser. Ik luister veel. Sommige mensen vertellen heel veel, over relaties en familiepro blemen. Praten vind ik leuk en bovendien leg ik een link naar de diagnosestelling. Veel spanningen in iemands leven kunnen zich in het li chaam vastzetten. Als iemand met grote proble men zit, neem ik contact op met de huisarts om die er op te attenderen. Helemaal ide aal is het in Kapelle, waar slechts één arts en één prak tijk is. Eens per maand hou den ze een bespreking met elkaar over het verloop van de behandelingen." „Ik vind het altijd leuk om te merken dat mensen mijn behandeling waarderen. Heel soms blijven mensen weg ais ze weten dat er een invaller is, maar meestal krijg ik erg goede reacties. Toen ik stage liep, gaf iemand me eens geld als blijk van waardering. Dat vind ik onzin. Een bonbon vind ik dan leuker. En dat het goed gaat, merk ik wan neer praktijken me terug- Fysiotherapeut Dominique Apers FOTO WIM K00IJMAN vragen. Toch heb ik liever vandaag dan morgen een vaste baan. Zoals het nu gaat kunnen we ervan leven. We willen het liefst hier, in Sint-Jansteen, blijven wo nen, maar als ik een heel jaar duimen zou moeten draaien dan pakken we onze biezen en vertrekken naar plaatsen waar wel werk is. Dat moet wel. Ander werk wil ik niet. Vroeger heb ik verschillende soorten va kantiewerk gedaan. Best leuk, maar het gaf me niet de voldoening die ik nu krijg." Naast zijn invalwerk geeft Dominique zwanger- schapsgymnastiek in Philip pine en Terneuzen, in beide plaatsen één avond per week. Zwangerschapsgym- nastiek is een onderdeel van de fysiotherapie-opleiding. En in het najaar begint hij met een cursus orthopedi sche geneeskunde in Vlis singen. „Bijscholing vind ik be langrijk. Het nadeel is dat veel cursussen erg duur zijn. Zo kom je in een vicieuze cirkel terecht: geen vaste in komsten, dus geen dure cur sussen, dus geen adekwate ervaring en kennis. De cur sus die ik nu ga volgen duurt drie jaar." Misschien vindt Dominique in die tijd een vaste baan. „Als het moet, zet ik mijn voorkeur opzij, in deze tijd kun je je niet ver oorloven kieskeurig te zijn." Gisteren begon de tweede dag met hinderniswedstrij- den op het sportveld. Ook hiervoor was weer veel be langstelling, want 67 kinde ren namen hieraan deel. Lizzy Provoost won bij de 4- jarigen, Caroline Zwaving was winnares in de groep van 5 en 6 jaar. Overige winnaars: Marjo lein Verkerk (7-8 jaar), Er- nest Oosterling (9-10 jaar), Conno Manneke (11-12 jaar) en Paul Oosterling (13 jaar en ouder). 's Middags werd te voet een oriëntatietocht door Groede afgelegd. In het zwembad verzorgde model- botenvereniging Oostburg een demonstratie voor ruim 150 toeschouwers. Het pro gramma van vandaag ver meldt ondermeer ringsteken (op het schoolplein) en stok brood bakken op het strand. Van ome correspondente BREDA - De Goese organist Kees van Eersel bespeelt vrij dag 25 juli het orgel van de Grote Kerk te Breda. Kees van Eersel (42) studeerde aan het Rotterdams Conservatorium en verwierf in 1971 de prix d'excellence. Hij volgde ook een opleiding aan de Schola Cantorum te Parijs en be haalde daar de hoogste onder scheiding, de prix de virtuosi- té. Zijn studie kerkmuziek volbracht de organist aan het Conservatorium van Utrecht. Van Eersel is cantor-orga nist van de Grote Kerk in Goes en stadsbeiaardier van Zierik- zee en Veere. Hij concerteert veelvuldig in binnen- en bui tenland en maakte tal van ra dio-opnamen en grammofoon platen. Oud papier - Zaterdag 26 juli haalt de voetbalvereniging Clinge opnieuw oud papier op. Vanaf negen uur 's-morgens zal één van de leden van de vereniging met een bel door het dorp trekken, waarna om tien uur de wagen langs komt om het papier op te laden. Bejaardenschieting - Donder dag 25 juli houdt de schutters vereniging Clinge-Grens in zaal Benelux een schieting voor bejaarden en gehandi capten. Aanvang 14.30 uur. Bridge - Gespeeld in Den Dul- laert, de achtste competitie wedstrijd van Bridgeclub Hulst. De uitslag. Groep A: 1 mevr. Bruyns en de heer Van Wijnsbergen, 2 heren Bod- daert en Wendels, 3 dames Vroome en Van de Linde. Groep B: 1 dames Den Boer en Hiilege, 2 en 3 gelijk heren De Booy Van Aart en mevr. Van Damme met de heer Voer- mans. Gaaiboliing - De uitslag van de gaaiboliing op zaterdag 19 juli door gaaibolclub De Dwarsliggers in het vereni gingsgebouw Hof Ter Nesse is als volgt: linker zijvogel Paul de Kever, Ossenisse, rechter zij vogel Joos Sponselee, Kloos terzande. Het grootst aantal kleine vogels, vijf stuks, Ed. de Maat, Ossenisse. De hoge vogel werd niet geraakt. De uitslag van de schieting op zondag 20 juli, waaraan 37 schutters deelnamen, luidt als volgt. Hoge vogel, Ludwig Mussenist, eerste zijvogels E. Hulshout, Lamswaarde, tweede zij vogel Jo der Wedu we, Kloosterzande. Grootst aantal kleine vogels, 5 stuks, K. Weemaes, Clinge. Van ome tennismedewerker KLOOSTERZANDE - Ria Sterrenberg uit Terneuzen heeft voorlopig de verwachting waargemaakt in het tennistoernooi van Hontenisse. Ais eerst geplaatste bij de dames D plaatste de voor Sluiskil spelende tennister zich voor de tweede ronde met een 6-3,6-1-zege op Tjo Weemaes. In de D-categorie bij de he ren hing de positie van de ais 1868 IS VOOR Zeeland een rampzalig jaar geworden. Toen lukte het twee Duitse chemici om kunstmatig alizarine te bereiden. Uit steenkoolteer nog wel. Ali zarine werd veelvuldig ge bruikt om leer en textiel te verven. Rood te kleuren: de oorspronkelijke oranje rode baan uit onze viag (oranje-blanje-bleu), het roodbruin in de hoeren drachten, de Turkse fez. Tot 1868 werd de kleur stof gewonnen uit een plant, de meekrap. Dat is een wat slungelachtig ge was met slappe stengels van zo'n meter lang. Als we zeggen dat het familie is van walstro, lievevrou webedstro en kleefkruid (kleefte) dan zegt dat vol doende. Oorspronkelijk komt de plant uit Zuidoost-Europa en Klein-Azië. Om de waardevolle kleurstof ge raakte ze over heel Europa verbreid: Italië, Silezië, de Elzas en uiteindelijk in Holland. Daar vooral in Zeeland. Maar de uitvin ding van die twee Duitsers verstoorde de gang van za ken, want het kunstmatige product was even kleur echt - en spoedig goedko per - dan het natuurlijke spul. In het boekje 'Mee krap vroeger en nu', (ver krijgbaar bij nagenoeg alle Zeeuwse musea) zegt men het als volgt: .betekende het einde van de meekrap- cultuur. Dat was een enorme katastrofe: de koopmansstand ging ach teruit, pakhuizen misten emplooi, boeren vervielen in armoede, meestoven werden afgebroken of om gebouwd en het bevol kingscijfer daalde van jaar tot jaar. Terzijde zij opgemerkt dat meekrap nog meer kwaliteiten had, zoals me dicinale. Al in de klassieke oudheid werd het geprezen om zijn bloedafdrijvende werking. Ook was (is?) het een uitstekend middel Oij botbreuken, tegen jicht, geelzucht, rachitis en reu matiek. Als zondanig zien we voor de meekrap geen herstel en evenmin om de kleurstof. Wel hebben Leidse biologen recent ont dekt dat de plant een anti bioticum produceert. Wie weet komt de meekrap voor dat doel nog eens te rug in onze Zeeuwse pol ders. Nu evenwel niets meer over de plant, maar over de fabriekjes waar de wor tels verwerkt werden, de meestoven. Dat verwerken bestond uit drogen en stampen. Er zijn veel sto ven geweest, zeer veel, maar we vinden er weinig meer van terug. Het meest nog in straat-, veld en fa milienamen: Stoofstraat, Oude Stoof, Van der Stoof, Eest Vandereest, Van Ast en ook Drooger. Droger, dat was een van de func ties in zo'n meestoof (Stijn Streuvels in Werkmensen: Leven en dood in den ast.). Van de gebouwen is weinig meer over, we citeerden zojuist de reden al. Waar ze nog zijn is men er zuinig op. Schouwen bijvoor beeld. Dat vereist een zij sprong. Schouwen-Duiveland kent een route-wij zijn nogal routegevoelig - ge naamd: 'Schouwen-Duive- iand met de klok mee'. Een route langs zaken die her inneren aan de ontwikke ling' van nijverheid en techniek. Industriële ar cheologie noemt men zoiets ook wel met een mooi woord. Dat vakgebied legt zich toe op bestuderen en conserveren van zaken die betrekkelijk jong zijn - sinds de industriële ont wikkeling dus - maar daarom niet minder inte ressant dan Romeinse of Middeleeuwse bouwwer ken. Bestuderen en conser veren. De genoemde route voert dan ook langs watertorens, oude poldergemalen, tram remises, vuurtorens en na tuurlijk langs een restant van een meestoof. De stoof Willem 3 in Noordgouwe om precies te zijn. Wij ken nen hier zo'n route niet, maar hebben er zeker meer dan genoeg materiaal voor: de tramremises bij De Oranje Stoof in Walsoorden. Drieschouwen, de Milock- fabrieken, de Westdorpse brouwerijen, om er maar enkele te noemen. Zelfs Terneuzen heeft er nog voorbeelden van, on danks het feit dat ze daar alles ouder dan vijftig jaar afgebroken hebben. In zo'n route mag zeker ook Drie wegen - 't Naaikussen - bij Terneuzen genoemd wor den. Daar is ook nog een brokje meestoof te zien. Wat er ook aan zou liggen: Walsoorden. Daar immers staat midden in het dorp - nou ja - een meestoof in volle glorie. De Oranje Stoof, maar dat weet ook geen mens, behalve enke lingen die afschriften heb ben van de oprichtingsak ten. Zo bijvoorbeeld Joos Tieleman, de burgemeester v^in Walsoorden, die ook beweert dat er op Walsoor den nooit een kerk is geko men. Niet omdat ze er het geld niet voor hadden, maar omdat ze geen ge schikte koster konden vin den. Op heden den Elfden Maart 17eacht en zeventig compareerde mij, Pieter Johannes Joly, openbaar notaris etcetera, present enzovoortdat zij hebben besloten om binnen Hul sterambacht bij het hoofd van Walzoorden..te doen bouwen een Meestove- lezen we in de stukken. Daarin wordt ook de naam genoemd en dan volgt er een keur van Kloosterse namen als comparanten en getuigen: Verdurmen, Adriaansen, Bogaart, Van Damme, Leenkecht, Crom- been, Cappendijk, om er enkele te noemen. Deze stukken evenwel moet iemand anders maar eens elders uitspitten, waar het ons nu om gaat: de Oranje Stoof staat te koop! Wat zal er van geworden? Op nieuw een pakhuis of slo pen? Stel dat laatste. Is het verantwoord om zo'n stuk historie verloren te laten gaan? Nee, sparen dus, maar hoe? Monumen tenzorg misschien? Als we de schuren van Stallaert, de Toorenberg, Dieieman op Magrette en Zandstraat alsmede het pand Seydlitz gedenken, kunnen we het misschien net zo goed di rect in brand steken. De gemeente Hontenisse dan? Die heeft het oog al laten vallen op een oud pand, die kunnen voorlopig wel vooruit. De prijs valt wei mee, maar dan ben je er nog niet. De stoof moet be houden worden, niet slo pen - spijt krijgen we ach teraf in ieder geval - maar hoe. Wie een goed idee heeft kan bij de lokale autoriteiten terecht. O ja, rijd die route op Schouwen eens in de vakantie. Daar krijg je geen spijt van. tweede ingeschatte Leo van Hoijen aan een zijden draadje. In een partij die bijna drie uur duurde was het niettemin Van Hoijen die Ad van Doeselaar in een drie sets partij met drie tie-breaks op de knieën kreeg (7-6,3-6,7-6). Favoriet Evert van Kampen kende in de openingspartij weinig problemen met Eugene de Maagt. Van Kampen won met 6-1, 6-2, nadat De Maagt met 6-1,6-3 had gewonnen van Etienne Schauwaert. Johnny Rottier, die op het schema een zesde plaats innam, werd voortijdig uit het toernooi ge wipt. Hans van de Wege, die in de eerste ronde met 6-1, 6-0 had gewonnen van John Rek kers, was voor hem een te groot obstakel. In drie sets ze gevierde Van de Wege: 6-2, 3- 6,6-1. Sjaak Koole uit Hoek, han teert alleen in de zomermaan den het racket. Op verdienste lijke wijze neemt hij deel aan de toernooien in de regio en ook in het toernooi van Honte nisse boekte hij gisteren in zijn openingspartij tegen Pe ter de Roeck de volle winst. Hij won met 6-2, 6-2 en komt in de volgende partij uit tegen Terneuzenaar Hans Smolders, die reeds twee zeges wist te pakken. Met 4-6, 7-6, 6-1 ver sloeg hij Jos Goossen en ook tegen Jan Burm was het Smolders die aan het langste eind trok6-0,6-3. In de C-categorie bij de he ren wordt pas vandaag volop gespeeld. Daar plaatsten Henk Jansen en Mark Leenknegt zich reeds voor de laatste acht. Jansen versloeg Bart van Kampen met 6-3, 6-3, terwijl Leenknegt te sterk bleek voor Pieter de Klerk (6-4,6-1). Enkele uitslagen: Heren enkel C: Erwin Otjes-Sjaak Koole 6-3,2-6,6-3. Heren enkel D: Robert Ver- meulen-Ronnie Roctus 6-0, 6- 1, Fred van Cauteren-Robert Asselman 6-2, 6-3, Jan Ver meulen-Patrick Roctus 6-0, 6- 1, Walter de Roos-Eric Heijn- drickx 6-4,6-4. Heren enkel E: William Goethals-Ko Schuitvlot 6-0, 6- 1, Mark de Putter-Ben Kint 6- 3, 7-5, Gerard Jonkman- Claude Laplante 6-3,6-2. Dames enkel E: Monique Goossen-Loes Kool 6-1, 6-1, Ellen Aper-EUy van Meele 6-3, 7-5, Connie Huis-Miep Voge laar 6-1,6-2.

de Stem | 1986 | | pagina 11