MET ADRIE VAN DER POEL DE ALPEN DOOR )verwinning van Bob Rasenberg eigert rten ijboer oudt et oor ezien Dramatisch afscheid van Pedro Delgado DES 'ëM ffoUB Jfö Zieke Herrera getroost met Desgrange Van km tot km TOUR IN CIJFERS TOUR-V AR!A PAGINA SPORT 1 TOUR OP RADIO EN TV TOUR VANDAAG Rustdag TOUR MORGEN 19eRIT 179,5 km DE STEM-S/CO^T DIRECTEUR NEEMT RISICO Skala-renners waarschijnlijk vrij in keus UITSLAG ALGEMEEN KLASSEMENT PLOEGENKLASSEMENT ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT BERGKLASSEMENT PUNTENKLASSEMENT TUSSENSPRINT KLASSEMENT T86 laggever an die eergisteren met pter van de top van de afgevoerd, verscheen an de start. Alpe d'Huez te begin- wel geen toestemming. an onze speciale verslaggever ~E D'HUEZ - Nadat een eerder Mathieu Hermans moeten afhaken - met een roken sleutelbeen - verliet teren ook de tweede Neder- der in de Spaanse Seat- -g, Erwin Nijboer, de Tour France. "et einde kwam gisteren al 1 voor Nijboer, die net als rmans bij verblijf in Neder- d in Heerwaarden bij Al- rt Stofberg, de ex-bonds- ch veldrijden, woont. Op de van de Galibier stapte hij bezemwagen. Nijboer: „Ik n helemaal gezond, maar "n benen wilden eenvoudig et meer. Een kilometer on- r de top van de Galibier eed ik als enige voor de be- mwagen. Ik had toen al drie inuten achterstand. Op de p was het verschil al een iwartier. Toen had het geen kele zin meer nog door te an". Van onze speciale verslaggever ALPE-D'HUEZ - Luis Herrera wilde niet geruis loos van het Tour-toneel verdwijnen. De zondag uitgeschakelde Colom biaanse kanshebber pakte gisteren in de Alpenrit nog eenmaal zijn klimcapaci- teiten bij elkaar. Herrera ging op de Galibier, mei 2460 meter de hoogste berg in de Tour, op zoek naar de herinneringsprijs Henri Desgrange. Hij won inder daad de 5000 gulden pre- De inspanning moest hij zwaar bekopen op de Croix de Fer en Alpe d'Huez. Hij finishte 27 minuten na Hi- nault. „Ik heb willen tan tonen dat ik alleen door die griepaanval mijn kansen op de gele trui niet heb kunnen verdedigen", was zijn beweegreden. TELEVISIE Geen uitzending RADIO Radio 1:14.05 Radio Tour 23.7.86 ST-ÉTIENNE Pélussin$t-Étienne-de- -j o* St-Geoirs Notr m Ui TjiTi'Hjj' Cte ffïï«7^^eaupalre *3® Chitelel VILLARD-* DE-LAMS Crou* INSDAG 22 JUL11986 T19 PAGINA SPORT 2 pflrt onze speciale verslaggever HEIN GROOTHUIS jjfE D'HUEZ - Pedro Del- .ado beeft op dramatische tjjie afscheid genomen van je 73ste Tour de France. De Spaanse kopman van de ppM-ploeg staakte gisteren de ravittailering in St.- Jwn de Maurienne (na 81 ki- Ijnieter) overmand door emo- ,,,s de strijd, nadat hij de jvond tevoren telefonisch het -erlijden van zijn moeder vernomen. Het betekent natuurlijk i grote tegenvaller voor ons. jjaar aan zoiets kun je een- joitdig niets doen", verklaarde goy Schuiten, de flink aange slagen ploegleider van Delga- „Het is heel begrijpelijk dat Delgado is afgestapt. Het zou zelfs heel logisch zijn ge weest als hij niet eens meer was gestart". Roy Schuiten was de eerste, die Delgado had opgevangen, nadat de Spanjaard de slechte tijding had ontvangen. „Hij kwam huilend terug van de telefoon. Nadat ik hem had ge vraagd wat er aan de hand was, vertelde hij dat zijn moe der gestorven was. Ik heb toen aan hem gevraagd wat hij wilde. Ik heb het al dan niet voortzetten van de Ronde he lemaal aan hem overgelaten. Hij stond er op verder te rij den als een soort eerbetoon aan zijn moeder, die vandaag (gisteren, red.) om vijf uur is begraven. Het zal wel hebben meegespeeld dat zijn vader en zuster er sterk op hadden aan gedrongen in de Tour te blij ven. Hij vertrok vanmorgen vroeg vol goede moed en uit gerust, want hij had door het innemen van een slaaptablet goed geslapen. In de koers was het echter al gauw met hem gebeurd. Op een gegeven ogenblik reed ik hem achterop en toen schudde hij zijn hoofd ten teken dat het niet ging. Hij kon zijn gedachten er niet bij houden". Al voor de eerste echte col, de Galibier, kwam het inner lijke van Delgado in opstand. Zijn ploeggenoot Peter Ste venhaagen: „Op een klim- metje voor de Galibier stond Delgado huilend aan de kant naast zijn fiets. Alle emoties kwamen los. Ik ben gestopt en heb gewacht totdat hij weer wat tot rust was gekomen. Daarna heb ik hem op sleep touw genomen. In het ploegje waar wij in terecht kwamen, was ik de enige die op kop kwam. Daardoor kon ik hem niet helemaal vooraan bren gen. Het valt echter te betwij felen of het Delgado anders geholpen zou hebben. Hij kon zich niet concentreren. En als je met je hoofd niet bij de wedstrijd bent, kun je het wel vergeten. Het was voor mij dan ook geen verrassing dat hij bij de bevoorrading afstap te". Het uitvallen van Delgado, die de vijfde plaats in de alge mene rangschikking bezette, overschaduwde het goede rij den van Steven Rooks, die 9 minuten en 15 seconden na Hi- nault in Alpe d'Huez arri veerde en daardoor een eind klassering bij de eerste tien binnen bereik hield. Rooks, die pas aan de finish van het opgeven van Delgado hoorde, was zeer verguld met zijn prestatie. „Het ging een stuk beter dan gisteren. Zon dag kreeg ik een ram van de honger. Ik had te weinig gege ten. Die fout heb ik vandaag niet weer gemaakt". Rooks heeft van zich zelf ook de indruk dat hij aanmer kelijk beter omhoog gaat dan in voorgaande jaren. „Maar dat is in feite logisch", aldus Rooks. „In de eerste jaren als prof moet je echt leren wat je omhoog moet rijden. Na ver loop van tijd weet je ook hoe je moet voorkomen je over de kop te rijden. Bovendien word je elk jaar sterker". 'Verdomme, gin foto's, mar douwe' Van onze speciale verslaggever MARK MOLENAAR ALPE D'HUEZ - Vele tientallen fel ge kleurde zwembroeken verplaatsen zich kreunend en steunend bergopwaarts. Een evenredig groot aantal koelboxen en klap stoeltjes volgt op eerbiedige afstand. Op de Alpe schudden een paar koeien meewarig hun hoofd om aansluitend de dikke bilpartij naar de stroom toeristen te keren. De lijvige viervoeters weten inmiddels hoe laat het is. Het circus van Fe lix Lévitan en Jacques Goddet is in aantocht. Zondagavond gaat de kurk al vroeg op de fles. Verstandig, dat zeker, want de oer-Hollandse wekkers zullen de volgende morgen reeds in alle vroegte rinke len. Nog voor zes uur komt de camping, het dorp van campers en polyester aan de voet van de Glandon tot le ven. Tijd voor een ontbijt gunnen de bewoners zich niet. De activiteiten beper ken zich tot een katte wasje en het volstouwen van de auto's. Om zeven uur gaan de sleutels in het contact. Terwijl de zon voorzichtig om de bergflanken loert, kruipt een lange stoet Hol lands blikwerk door de hair pins richting col de la Croix de Fer. De ploeg Westbra bantse wielerliefhebbers is niets te vroeg vertrokken. Een levensgroot bord langs de kant van de weg meldt dat de geasfalteerde spiraal richting top rond half negen verboden wordt voor gemo toriseerd verkeer. Hier en daar worden de eerste mili tairen gedropt om de invals wegen af te sluiten. Leden van de lokale gendarmerie doen hun uiterste best de gearriveerde auto's in keu rige rijtjes te stapelen. KJimgeiten Met de stapelpraktijken van de Franse politie wordt meteen het sein op groen ge zet voor een massale klau- terpartij. Het is immers niet echt leuk om de broodrijders in het bergdorpje voorbij te zien snellen. Helemaal bo ven op die verschrikkelijke bult, waar de renners op sterven na dood arriveren, zijn de mooiste plaatjes te schieten. Wat is er immers mooier dan een lijdendmens. De eerder genoemde Alpen koeien beseffen dat ook en hebben dan ook heel wat te genieten, als de stoet toeris ten zich gejaagd in bewe ging zet. Als ware het een wedstrijd, koersen zij in de richting van het ijzeren kruis dat de 2067 meter hoge drempel voor Alpe d'Huez siert. Als bagage een foto toestel, verrekijker en voor een dag of vier proviand. Voordat er een geschikte plaats is gevonden, zijn er al meer calorieën verbruikt dan in de ruimste koelbox kunnen worden opgeslagen. De Tour maakt wat los. Reclame Nauwelijks zijn de kilo's zitvlees tussen de rotsblok ken geïnstalleerd of de kudde Hollanders veert al weer op. Een beweging on der aan de klim is in de ver rekijker gevangen. De ren ners kunnen het niet zijn, want die komen volgens schema pas over zeven uur langs. Het is immers pas acht uur. Wat werd gesigna leerd, is de voorbode van de reclamekaravaan: een be stelauto waarvan de inzit tenden exemplaren van de organiserende krant probe ren te slijten. De bestuurder van de auto blijkt van Hollandse af komst te zijn. De Utrechtse student probeert op deze manier zijn vakantie te be kostigen. Zijn verkoop praatje wordt geslikt als zoete koek. Als vliegen rond de stroop zwermen de toe risten rond de stapels kran ten, vechtend voor een laat- Het Nederlandse legioen verzameld langs de beklimming naar Alpe d'Huez. - fotocorvos ste kans. De komende uren komen zeker nog veertig van dat soort rijdende win kels langs. De Utrechtse stu dent had duidelijk de meeste handelsgeest. De reclameka ravaan maakt overigens toch heel wat los. Volwassen kerels rukken stickers uit handen van kleuters om hun buit te tonen aan de omstan ders met een blik in de ogen zoals David die ooit gehad moet hebben. Anderen dui kelen met ware doodsver achting langs de rand van het ravijn in de hoop een plastic tasje of een of andere folder te bemachtigen. Het zijn waardevolle reli- quiën. Een buitenproportio nele opgetogenheid maakt zich van de menigte meester als Bernard Hinault en Greg Lemond uit de diepte opdui ken. Op het moment dat de renners duidelijk zichtbaar worden in de serie bochten buiten het dorp, wordt het ineens akelig stil. De duizen den maken samen minder geluid dan die een koe met een bel om zijn nek. Die is vrolijk, want hij herkent Hi nault, een oude bekende uit voorgaande edities van 'La Grande Bouclé'. Alsof het hun eigen kinderen zijn, jui chen ze de twee passerende toppers toe. Alleen voor die twee matadoren zijn de Al pen als vakantiebestemming gekozen. Er is een heel jaar hard gewerkt om dit een moment mee te kunnen ma ken. Op het moment dat de twee heren daadwerkelijk zijn herkend en de wieler- kenners hun kennis over dragen op hun niet wetende medereiziger is alleen de kont van Hinault nog zicht baar. Het deert de meute niet, want Zimmermann laat het rode kopje reeds om de hoek zien. Een groepje volgt, dan Zoetemelk, Rooks en Winnen, Phil Anderson blijkt nog steeds in de Ne derlandse harten gesloten, de andere honderd worden niet eens herkend. Met tus senpozen van minuten ko men de mindere goden op het kleinste verzet de berg opgeschoven. Het gaat moei zaam, de benen blokkeren, het asfelt smelt onder de brandende zon. De groene trui van Eric Vanderaerden contrasteert fel met een na genoeg paars hoofd. De atle tische gestalte van Maarten Ducrot is verworden tot een verschrompeld bergje. Het blonde haar figureert als eeuwige sneeuw. Ludo Pee- ters vloekt en tiert op de he ren achter de klik-klak- kende fototoestellen. 'Allé, gin foto's verdomme, douwe, douwe'. Zover was het publiek nog niet. Daar had nog niemand aan gedacht. De achtervol gers van Peeters profiteer den er van. Als echte water geuzen bestormen de Hol landers de flanken om met de kroes in de hand tegen de zadelpin van aan naar lucht happende coureur te druk ken, Dat is lollig werk, maar voor de Nederlandse garde niet effectief genoeg. Er wordt een rij gemaakt zoals dat vroeger gebeurde bij grote branden. Eind 20e eeuw zijn de emmertjes ver vangen door noodlijdende wielrenners. Hoewel de kop lopers al bezig zijn aan de laatste klim stoot Adrie van der Poel als een der laatsten tegen de kwade berg. Hij heeft maar de helft van het traject gefietst. Alle andere arbeid komt voor rekening van een aantal fanatieke toerfietsers uit Hoogerheide, die hun plaatselijke favoriet werkelijk op handen dragen. Laatste Het is een laatste inspan ning. Na een handjevol Spanjaarden passeert de be zemwagen. Het feest is over. Terwijl Hinault, Lemond en alle andere renners heerlijk staan te douchen, staat wie- lergek Nederland in de file juist onder de top van de col. De temperatuur van ruim dertig graden teistert poets- werk en inzittenden. Het eerste uur is er in het lint geen beweging te krijgen. De vier dagen proviand ko men alsnog van pas. Steen bergenaren Lido Speelnoor, Kees de Groot, Ad van Dru- nen banen zich vlot een weg naar beneden. De Steen- bergse fietsfanaten zijn vasté klanten in het Alpen gebied en laten zich in de af zink door een file niet van gen. Oud-wereldkampioen Harm Ottebros is eveneens goed beslagen ten ijs geko men. Met zijn motor laveert hij behendig tussen alles en iedereen door. Kees, Wim, Angelique en Ine uit Roosendaal hebben het- min der goed getroffen. Ze staan weliswaar vlak onder de top, maar als je naar bene den wilt, is dat niet zo gun stig. Piet van Oevelen, John Hoendervangers en Toon van Meel uit Woensdrecht raken niet uitgepraat over de prestaties van hun trots. Zij hebben in hun vakantie alle befaamde cols bedwon gen en hebben in het vervolg alleen nog maar respect voor de internationale top pers. Terecht respect overi gens, want met de auto is de klim al lastig genoeg. Be grijpelijk is het ook, dat Adrie van der Poel voor die ene keer zinspeelt op de liefde voor de eigen streek: „Vooruit, douwe jong, West brabanders zijn toch om- mers vrienden". Vrienden of geen vrienden, maar wel bondgenoten tijdens de door Levitant uitgestippelde martelgang. En volgend jaar gewoon weer. Van onze sportmedeioerker PHILIPPINE - Bob Rasen- *rS toonde gisteravond in 'oilippine nogmaals aan bij- jwider rap te zijn aan de meet. 1'emand kon Rasenberg van zevende seizoenoverwin- afhouden. Twan den >er kwam wat te vroeg op '°P en moest zich tevreden «Uen met de tweede plaats. an Goethem bolde als derde ver de kalklijn. üe amateurkoers van Phi- 'Ppine moest lange tijd wach- ïn °P de beslissing. Die viel in 'et tweede deel van de wed- 'rijd toen acht renners aan de 'ail' gingen. Karei van Goe- i m, Bob Rasenberg, Twan ,6n Braber, Peter Mol, Hennie toyers, Francois Franse, in Sintnicolaas en Van de ildeloof vonden elkaar en in ®dmum van tijd was het een 'keken zaak in Philippine. 9,1 de Lindeloof hield overi- j^is niet lang stand en moest 'ril snel afhaken, banny Lippens probeerde WeI een reactie op touw te zetten, maar hij kreeg onvol doende steun van mannen als Toon van der Steen, Harrie Akkermans, Werner Wieme en Rob Bijvank. Vooral laatst genoemde hield zich opvallend rustig in Philippine. Wieme daarentegen was tijdens het eerste uur actief voor de lei- dersprijs, maar die ging uit eindelijk naar Van Goethem. In de slotfase probeerden Van Goethem en Rovers het alleen. Telkens werden deze pogingen teniet gedaan. In de laatste rechte lijn was het eerst Den Braber die aanging. Rasenberg wist zich daardoor uitstekend gelanceerd en won met duidelijk verschil vóór Den Braber, Van Goethem, SintNicolaas en Rovers. De uitslag: 1. B. Rasenberg, Terheijden, 80 kilometer in 1.50.43; 2. T. den Braber, Fijnaart; 3. K. van Goethem, Klooster - zande; 4. K. SintNicolaas, Dordrecht; 5. H. Rovers, Roosendaal; 6. P. Mol, 's-Gra- venpolder; 7. F. Franse, Kwadendamme; 8. T. van der Steen, Bruinisse; 9. J. de Visser, Goes; 10. D. Lippens, België; 11. W. Wieme, België; 12. H. Akkermans, Ze venbergen; 13. J. Palings, Oud-Gastel; 14. N. de Taeye, Eede; 15. P Haast, Rijs- bergen; 16. P. van 't Westeinde, Biervliet; 17. F. Gommers, Philippine; 18. M. van Vlimmeren, Rijsbergen; 19. P. Pais, Hoo gerheide; 20. B. Vermunt, Etten-Leur. Door Rob van Deursen BREDA - Ondanks het feit dat Skala-directeur Jan Mons- houwer na een bespreking gis teren met een kandidaat co- sponsor de kans dat zijn prof wielerploeg ook volgend sei zoen zal blijven bestaan hoger inschat, is hij toch van plan zich aan de met zijn renners gemaakte afspraak te houden. Dat betekent dat de 22 cou reurs, die in dienst zijn van de Stichting Skala Sport, na de laatste dag van de Tour de France vrij zijn om te gaan en te staan waar zij willen. Monshouwer wil met het na komen van de afspraak voor komen dat er eenzelfde situa tie kan ontstaan als vorig sei zoen bij Skil. Volgens de Skala-directeur duurt het namelijk nog zeker drie, vier weken voor dat de besprekingen van gisteren met het Nederlandse bedrijf dat in de co-sponsoring is geïnteresseerd, eventueel posi tieve resultaten opleveren. En zo lang wil hij zijn renners plus het personeel van de ploeg niet in onzekerheid la ten. Vandaag (dinsdag) heeft Monshouwer nog gesprekken met andere kandidaten voor de opvolging van Skil, dat zich aan het eind van dit seizoen definitief uit de wielersport terugtrekt, maar zonder dat hij het uitspreekt, blijkt dat hij daar niet zo veel vertrou wen in heeft. „Ik verkeer in een moeilijke tweestrijd. Aan de ene kant zijn de kansen dat onze ploeg blijft voortbestaan na vandaag duidelijk geste gen. Er zijn zelfs mogelijkhe den voor een samenwerking voor meerdere jaren. Alleen door vooral vakanties zal een besluit voorlopig nog wel even op zich laten wachten. En dat betekent dat de termijn waar binnen ik mijn renners zeker heid zou verschaffen dan ver loopt. En dat houdt weer in dat ik me aan mijn afspraak zal moeten houden en de jongens na de laatste dag van de Ronde van Frankrijk hun vrijheid moet geven. Op dat moment zullen zij hun eigen verantwoordelijkheid moeten gaan dragen. Of bij ons blijven en afwachten op de zaak met die co-sponsor rond komt of op zoek gaan naar een 'andere ploeg". Voor Kwantum-ploegleider Jan Raas waarschijnlijk uit stekend nieuws. De Zeeuw heeft ef de laatste dagen in de Tour de France geen geheim van gemaakt dat hij pogingen in het werk gaat stellen om Jean-Paul van Poppel en Nico Verhoeven aan zich te binden voor het komend seizoen. Monshouwer: „Het risico dat renners ket zekere voor het onzekere gaan nemen zit er in. Maar wij kunnen het niet ma ken om de renners vast te hou den en hen dan misschien eind augustus te moeten meedelen dat de onderhandelingen met de co-sponsor zijn mislukt en dat wij geedwongen zijn de ploeg op te doeken. Daarom ben ik bereid het risico van het vrijlaten van de renners te ne men". Inmiddels heeft Jan Mons houwer vernomen dat niet al leen Skil zijn wielerschip gaat verlaten. Gok Gazelle heeft in middels aangekondigd aan het eind van dit seizoen de steun aan de ploeg te staken. ALPE D'HUEZ - In Briancon star ten 143 renners voor de 18e etappe over 162.5 km en drie bergen naar Alpe d'Huez. Het is opnieuw zeer warm. 1-25 km: veel vluchtpogingen, on der anderen van Ducrot. 26 km: eerste tussensprint: 1. Ar- naud (6 sec.), 2. R. Simon (4 sec.), 3. Winterberg (2 sec.). 27 km: Herrera in aanval met Win terberg. 32 km: Herrera wint Souvenir Des grange. 33 km: doorkomst op Galibier (ere- cat): 1. Herrera, 2. Winterberg op 10 sec., 3. Jaramillo op 1.30, 4. Mil lar, 5. Bauer, 6. Hinault, 7. Zimmer mann, 8. Lemond, 9. Alcala, 10. Ji menez. 40 km: Herrera ingehaald door Hi nault, Bauer, Lemond, Ruiz-Cabe- stany en Zimmermann. 54 km: demarrage Hinault. Ruiz- Cabestany, Lemond en Bauer vol gen. 81 km: Bauer lost in kopgroep. 84 km: doorkomst Cote Pierrepain (3e cat): 1. Ruiz-Cabestany, 2. Hi nault, 3. Lemond, 4. Bauer, 5. Her rera. 85 km: Ruiz-Cabestany gelost. Le mond en Hinault samen verder. 100 km: Zimmermann alleen in achtervolging. 110 km: doorkomst op de Croix de Fer (le cat): 1. Hinault, 2. Lemond, 3. Zimmermann op 2.50, 4. Cabrera op 3.50, 5. Hampsten, 6. Madiot, 7. Rüttimann. Millar op grote achter stand, Delgado afgestapt. 130-150 km: Hinault en Lemond bouwen voorsprong uit tot 5 min. 147 km: tweede tussensprint: 1. Hi nault, 2 Lemond, 3. Zimmermann. 162.5 km: Hinault wint hand in hand met Lemond achttiende etap pe. Lemond behoudt gele trui. De uitslag van de achttiende etappe van de Ronde van Frankrijk met aankomst op Alpe d'Huez heeft de kopgroep van de Lezers-Tour van De Stem danig in beroering ge bracht. Op de meeste kaarten van de deelnemers kwam de naam van Luis Herrera voor. De Colombiaan behoorde ech ter niet tot de eerste drie in de uitslag. Het was Bernard Hinault die met een snelle tijd van 5.03.03 de etappe op zijn naam schreef. Precies vijftig deelne mers vulden zijn naam op hun kaart in. Voor Greg Lemond waren er 430 fans en de Zwit ser Zimmermann werd 147 maal getipt. Daardoor ver dienden dus ruim 500 deelne mers gisteren punten voor het algemeen klassement. Gele trui-drager A van de Made uit Made hield het voor de berg etappe van gisteren op Herre ra. Hij viel daarmee buiten de punten. Harrie Michielsen uit Chaam deed het beter. Door zijn score pakte hij voor de tweede maal dit seizoen de gele trui. Uitslag achttiende etappe (Hi nault, 5.03.03) 1. P de Cock, Schoolstraat 13, Vogelwaarde, Hinault, 5.03.13; 2. A Meeuwissen, Baronielaan 309, Breda, Hinault, 5.02.12; 3. P van de Pluym, Roerdomp straat 17, Hank, Hinault, 5.02.10. De kopgroep van het algemeen klassement van de Lezers- Tour ziet er nu als volgt uit: 25 punten: Harrie Michielsen, Blokkenweide 12, Chaam; 24 punten: H van de Berg-Mol, Junianalaan 83, Breda; Fr de Caluwé, Prins Hendrik straat 36, Raamsdonksveer; G van Haperen, Radiostraat 32, Roosendaal; R Mols, Van Hogendorpstraat 21, Rijen; S Rakers, Statenlaan 21, Rijen; 23 punten: Theo van Dorsse- k Harrie Michielsen uit Made: voor de tweede maal in de gele trui. FOTO LEO VAN BIJ- NEN laere, Baljuwstraat 4, Hulst; G Lernout, Arnoutstraat 4, Nieuw Namen; Ad Loonen, Haasdijk 10, Made; J Verschelden, Wilhelmina- straat 109, Sint Jansteen. Vandaag genieten de coureurs in de Tour de France van een rustdag op Alpe d'Huez. Voor de Tour-staf ewen mooie gele genheid om in de krant van morgen een uitgebreide kop groep te publiceren. De Tour-pstaf wil er overi gens nog eens nadrukkelij k op wijzen dat de kaarten met de prognoses voor de volgende dag tijdig gepost of ingeleverd moeten zijn. Voor de etappes van afgelopen zaterdag en zondag kwamen weer tiental len kaarten te laat binnen. Er zaten zelfs 17 goede inzendin gen bijDe punten voor het al gemeen klassement van die pechvogels zullen we- bij grote uitzondering - wel laten meetellen voor het klasse ment. De uitslag van de achttiende etappe van de 73e Ronde van Frankrijk is: 1. Hinault (Fra- Köchli) de 162.5 kilometer van Briancon naar L'Alpe d'Huez in 5 uur, drie minuten en 3 seconden (32.172 km/uur), 2. Lemond (VSt- Köchli) zelfde tijd, 3. Zimmermann (Zwi-Boifava) op 5 minuten en 15 seconden, 4. Montaya (Col-Mesa) op 6.06, 5. Madiot (Fra-Guimard) op 6.21, 6. Hampsten (VSt-Köchli) op 6.22,7. Pensee (Fra-Legeay) 6.26, 8. Cabrera (Col-Echevarri) op 6.34, 9. Pascal Simon (Fra-Legeay) op 6.45,10. Pino (Spa-MingUez) op 6.48, 11. Criquielion (Bel-De Kimpe) op 6.50,12. Rüttimann (Zwi-Köchli) op 7.04, 13. Caritoux (Fra-Bazzo) op 7.37,14. Bauer (Can-Köchli) op 7.45, 15. Claveyrolat (Fra-Thevenet) op 8.36, 16. Fuerte (Spa-Minguez) op 8.57, 17. Rooks (Ned-Schuiten) op 9.15, 18. Bagot (Fra-Bazzo) op 9.26, 19. Florez (Col-Geminiani) op 9.26, 20. Chozas (Spa-Gonzales-Linares) op 11.26, 21. Bernaudeau (Fra-Baz zo) op 11.39, 22. Bernard (Fra- Köchli) z.t, 23. Lejarreta (Spa-Pe- rurena) op 11.44, 24. Nulens (Bel- Post) op 12.05, 25. Anderson (Aus- Post) op 12.15, 26. Cerin (Joe-Zan- degu) z.t., 27. Carlos Hernandez (Spa-Echevarri) op 12.19, 28. Ne vens (Bel-Godefroot) op 12.33, 29. Lauritzen (Noo-Legeay) op 12.48, 30. Gavillet (Zwi-Guimard) op 13.00, 35. Zoetemelk (Ned-Raas) op 14J21, 39. Peeters (Bei-Raas) op 15.10, 58. Poels (Ned-Raas) op 17.33, 68. Van de Velde (Ned-Post) op 19.25, 72. Stevenhaagen (Ned- Schuiten) z.t., 73. Veldscholten (Ned-Schuiten) z.t, 74. Winnen (Ned-Post) op 19.27, 76. Millar (GBr-Post) z.t., 77. Solleveld (Ned- Raas) op 19.37, 81. Van Wijk (Ned- Schuiten) op 20.59, 82. Knetemann (Ned-Schuiten) z.t., 85. Ducrot (Ned-Raas) op 21.20, 103. Emonds (Bel-Raas) op 23.23, 109. Van Lanc- ker (Bei-Post) op 24.44, 110. Vande raerden (Bei-Post) op 24.46, 118. Roosen (Bel-Raas) 25.25, 123. Van der Poel (Ned-Raas) 25.44,129. Her rera (Col-Geminiani) 26.54, 135. en laatste Kimmage (Ier-Thevenet) op 53.46. Uitgevallen: Heiden (VSt-Neal), Delgado (Spa-Schuiten), Nijboer (Ned-Perurena), McKenzie (NZ1- Godefroot). Te laat binnen: Edgar Corredor (Col-Geminiani), Cornil- let (Fra-Legeay), Camarillo (Spa- Minguez), Salvador-Sanchis (Spa- Perurena). Niet gestart: Pelier (Fra-De Gribaldy). Straffen: Eric Vanderaerden (Bei-Post), 330 Franse Francs en 25 punten in mindering in het puntenklasse ment wegens het laten duwen door ploeggenoten. mermann op 7.41, 4. Hampsten 16.46, 5. Pensee 21.34, 6. Criquielion op 22.37, 7. Rüttimann op 23.37, 8. Millar op 26.00, 9. Rooks op 26.30,10. Pino op 27.46, 11. Cabrera op 28.32, 12. Madiot op 29.47, 13. Pascal Si mon op 31.33,14. Chozas op 33.30,15. Bernard op 34.15,16. Claveyrolat op 37.47, 17. Mottet op 38.09, 18. Mon- toya op 40.10, 19. Jimenez (Col-Ge miniani) op 44.55, 20. Caritoux op 46.07, 21. Herrera op 46.31, 22. Bagot op 46.39, 23. Lejarreta op 46.39, 24. Winnen op 46.40, 25. Bauer op 50.40, 26. Zoetemelk op 51.48, 27. Bernau deau op 53.22, 28. Florez op 56.47, 29. Blanco (Spa-Gonzales-Linares) op 57.49, 30. Forest (Fra-Legeay) op 57.56, 38. Stevenhaagen op 1.06.38, 43. Anderson op 1.14.08, 59. Poels 1.28.06, 60. Nulens op 1.28.18, 68. Van de Velde op 1.31.31,72. Veldscholten op 1.33.09, 77. Emonds op 1.38.04, 79. Peeters op 1.40.26, 80. Knetemann op 1.40.36, 87. Ducrot op 1.43.13, 93. Solleveld op 1.44.09, 97. Van Wijk op 1.45.22, 97. Van Lancker op 1.47.44, 102, Roossen op 1.49.10, 112. Van der Poel op 1.53.13,132. Vande raerden op 2.04.24, 135. en laatste Salvador (Ita-Vanucci) op 2.25.05. 1. Köchli 15.15.31, 2. Legeay op 19.37, 3. Bazzo op 22.20, 4. Minguez op 23.44, 5. Guimard op 28.22, 6. Eche- varri op 28.25, 12. Post op 37.23, 15. Raas op 40.42,16. Schuiten op 41.43. 1. Köchli 259.11.01, 2. Legeay op 1.32.29, 3. Guimard op 1.52.05, 4. Schuiten op 2.08.33, 5. Post op 2.12.59, 6. Bazzo op 2.19.48, 17. Raas op 3.38.15. 1. Lemond 234, 2. Hinault 224, 3. Millar 208, 4. Herrera 190, 5. Zim mermann 177,6. Cabrera 159. 1. Vanderaerden 209 (na aftrek), 2. Lieckens (Bel-Godefroot) 188, 3. Lemond 157, 4. Hoste (Bel-Bazzo) 131, 5. Hinault 125, 6. Van den Brande (Bel-De Kimpe) 118. Het algemeen klassement na de achttiende etappe is: 1. Lemond 86.27.11, 2. Hinault op 2.45, 3. Zim- 1. Solleveld 235, 2. Arnaud (Fra- Echevarri) 110, 3. Van de Velde 86, 4. Van der Poel 55. J Het aantal genodigden in de Tour-karavaan nam zo in omvang toe, dat de renners voor de etappe naar l'Alpe d'Huez nauwelijks nog terug te vinden waren. De gasten zijn ook van steeds uiteenlo- pender pluimage. Uit Neder land kwamen met oud-Tour winnaar Jan Janssen ook de fluitiste Berdien Sternberg en schrijver/cabaretier Kees van KoQten naar de Alpen. Laurent Fignon, de uitge vallen Franse favoriet, heeft enkele dagen doorgebracht in een ziekenhuis te Creteil bij Parijs voor een behandeling tegen zijn angina. De doktoren in het zieken huis van Briancon hebben Joël Pelier er van weerhouden van start te gaan in de achttiende Tour-etappe. De Fransman zakte zondag aan het eind van de zeventiende rit op de Col du Granon in en werd bewuste loos afgevoerd. Eenmaal weer op krachten was Pelier moei- lijk te overtuigen dat hij bij een vervolg van de Tour zijn gezondheid ernstig zou scha den. v.

de Stem | 1986 | | pagina 7