Zege komt precies op tijd ON DAMES-TOUR SAMEN MET TOEKOMST-RONDE, WANT: Tour van dag tot dag :ast? KUNDIGE Oosting zorgt voor prettige verrassing tourincijfers Eline Coene bij de laatste acht ZATERDAG 19 JULM 986 VOOR FRANK HOSTE DEDE DRAINAGE 1IJF J.F. JANSEN Stanley Rous overleden Tom Cordes baankampioen NIMES - Voor de dames in de Ronde van Frankrijk had organisator Felix Lévitan gis teren een verrassing in petto. De Tour-direc teur liet weten dat de dames-Tour volgend jaar gelijk met de Ronde van de Toekomst in september wordt gereden. DAVIS-BEKER NEDERLAND-ISR WK BASKETBAL Russen in finale Van km tot km UITSLAG AL GEMEEN KLASSEMENT PLOEGENKLASSEMENT ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT PUNTENKLASSEMENT TUSSENSPRINT KLASSEMENT BERGKLASSEMENT Ihardhouten badkamer [chtafzuiging I servieskast parage, v.a. Van onze speciale verslaggever NIMES - Een echte sprinter werd de opvolger van een echte sprinter. Het was 28 jaar geleden dat de Tour de France voor het laatst Ni- mes aandeed. In 1958 won André Darrigade een massasprint. Frank Hoste won de sprint van een kop- groepje van drie. De Belg zocht zijn heil in een vluchtgroepje, om dat in de Tour anno 1986 zich maar geen massasprint wilde voordoen. Frank Hoste, oud-kampioen van België, had een succes hard nodig met het oog op de toekomst. Na een reeks nederlagen in de Ronde van Italië dreigde de Ronde van Frankrijk het zelfde debacle te worden. Nïmes bleef genadig voor sprinters. Frank Hoste werd in 1977 beroeps renner. Hij stapte over als een talent, maar toen de successen niet voor het oprapen lagen, verbond hij zich als knecht aan een kopman. Dat werd in 1981 Jan Raas. In de ploeg van Post herontdekte Hoste zijn sprinterskwali- teitén. Hij werd in 1982 kampioen van België en won een etappe in de Tour. Met die referenties kon Hoste bij veel ploegen een topsalaris verdienen. Twee jaar geleden won hij drie etappes in de Tour omlijst met de groene trui. De erelijst van Frank Hoste, 30, uit Gent is: 1977: profdebuut 1 zege; 1978:5 zeges; 1979: 3 zeges; 1980:1 zege; 1981: 3 zeges; 1982: 7 zeges waarbij Gent-Wevelgem, de Vierdaagse van Duinkerken, Belgi sche kampioen en Tour-etappe; 1983: 12 zeges, waarbij 3 etappes Ronde van Zwitserland en een etappe Ronde van Italië; 1984: 9 zeges, waarbij drie Tour-etap pes en de groene trui; 1985:3 zeges, waarbij een Giro-etappe; 1986: 3 zeges: kermiskoers Bellegem, criterium in Wouw en de vijftiende etappe in de Ronde van Frankrijjt. De Belg Frank Hoste wint de vijf- tienbde etappe. De Italiaan Contini heef t zwaar de pest in. - fotoap Vrouwen rijden te langzaam' treda frtvrije keling bv Q6719/S itbreiden van uw drainage, en tuinbouw, ndwerkzaamheden. gen-Tel. 01184-67401 opleidingen in de gezond en, verzorgt het theoretisch dige en Ziekenverzorgende k gehandicapten en de ver- aats van het aantal lesuren, is: (m/v) of deeltijdbaan van minimaal s mogelijk voor 28 uur per week. van een diploma docenten- of de of acte MO-A Pedagogiek ;enverzorgende. lend dan wel bereid te volgen treffende de bevoegdheidseis verpleegkunde, gezondheids- idingswerkplan. opleiding binnen betreffende 9) voor het Ziekenhuiswezen; in i s. tegemoet gezien door mevr •chiel de Ruytersingel 25, 4535 LONDEN (SID) - Sir Stanley Raus fs vrijdag, op 91-jarige leeftijd, in Londen overleden. Rous is van 1961 tot 1974 voor zitter van de Internationale Voetbal Federatie FIFA ge weest. Rous heeft meer dan een halve eeuw een grote stem in het voetbal gehad. In 1934, toen hij op het hoogtepunt van zijn loopbaan stond als voetbal scheidsrechter, koos de Foot ball Association hem, uit meer dan 250 kandidaten, tot secre taris Rous, geboren op 25 april 1895 werd in 1953, als eerste vertegenwoordiger van het voe-.bal, door koningin Eliza beth geridderd. Stanley Ford Rous, heette van dat moment Sir Stanley Rous. De verdiensten van Rous, voor hij tot voorzitter van de FIFA werd gekozen, lagen vooral in het feit dat hij het isolationisme van het Britse voetbal heeft opgeheven. Rous was de drijfveer achter het be sluit van de Engelse bond zich in 1946 weer aan te sluiten bij de FIFA. In tegenstelling tot zijn op volger Joao Havelange be moeide Rous zich als president van de internationale federa tie veel meer met het directe voetbalgebeuren dan de Bra ziliaan. Rous had dan ook, toen hij zijn functie in 1961 aanvaardde al een loopbaan bij de wereldbond achter zich. Hij was voorzitter van organi satiecomités voor wereldkam pioenschappen, hij was voor zitter van de scheidsrechters- commissie. Belangstelling voor het voetbal heeft Rous tot het laatste moment gehad. Hij be zocht Mexico, op uitnodiging van het organisatiecomité, maar hij heeft het dertiende wereldtoemooi niet tot het einde kunnen bijwonen. Sir Stanley kreeg in Mexico hartklachten en reisde weer terug naar Londen eer de voorronde van het Mexicaanse toernooi was voltooid. ALKMAAR (ANP) - Tom Cor des heeft zijn achtervolgings- 'itel bij de amateurs, vrijdag avond op de Alkmaarse baan, veroverd met de snelste tijd tot het toernooi. De wegren ner, in 1984 wereldkampioen hij de junioren, vorig jaar lid van de 100-kilometerploeg bij de W.K. in Italië, reed de 4000 meter in 4 minuten 55,06 se conden. Cordes heeft de overwin- mng tegen Mario van Baarle te danken aan een betere op touw van zijn race. Van Haarle begon de finale veel sneller, had halfweg een voor sprong van 25 meter, maar werd daarna verpulverd door de regelmaat van Cordes. Ger ot de Vries won de strijd om de derde plaats met het mini male verschil van één meter van Tom Post. halve finale*: Tom Cordes Pr»» wï secotden) wint van Tom Mario van Baarle (5.00,68) wint van rE? de Vries- finale: 1. Tom Cordes 4 Rao^i 55.06 seecnden, 2. Mario van GeJ-f jj"02,70, om de derde plaats: i. Jgrit de Vries. 1.59,24, 2. Tom Post Van onze speciale verslaggever Volgens Lévitan koersen de dames zo langzaam, dat ze regelmatig de reclame-karavaan van de grote ronde ophouden. En dat levert weer problemen op voor de grote jongens van de Ronde van Frankrijk, die de karavaan al een paar maal dreigden in te lopen. Bij het vertrek in Gignac heerste er een sombere stem ming in het damespeloton. De Nederlandse ploeg van Rinus Verboom liet de stemming door Lévitans opmerkingen niet bederven. De hele dag re den ze voorin het peloton. Tot een tweede ritzege - Connie Meijer won een paar dagen geleden in Bordeaux de eerste - kwam het niet. De Ameri kaanse Betsy King ontsnapte uit het peloton en kon ondanks het hoge tempo van de Neder landse ploeg vooruit blijven. Voor de 23-jarige King bete kende het haar tweede over winning tijdens deze Ronde. Ze bracht ook de derde etappe op haar naam. In het alge meen klassement speelt de Amerikaanse, die in het voor jaar als eerste vrouw de mara thon-klassieker Bordeaux- Parijs (588 kilometer) reed, geen rol meer. Met ruim der tien minuten achterstand staat zij op de veertiende plek. Voor de Nederlandse ren- sters restten er in Nimes al leen troostprijzen. Met drie dames bij de eersfs tien kon Verboom redelijk tevreden zijn. Connie Meijer kwam ze ven seconden na Betsy King als tweede over de streep. Mieke Havik eindigde als achtste, Monique de Bruin als negende en Corrie Timmer mans werd elfde. Ook de ove rige Nederlandse rensters za ten voorin de uitslag. Heieen Hage 17de, Petra de Bruin 20ste en Thea van Rijnsoever, bezig aan een matige Tour, werd 62ste. De uitslag van zevend etappe van de Ronde van Frankrijk voor dames, een rit over 89 kilometer van Gignac naar Ni- mes, is: 1. King (VSt) 2 uur, 32 minuten en 27 seconden, 2. Connie Meijer (Ned) op 0.07,3. Menuzzo (Ita), 4. Niehaus (WD1), 5. Mieke Havik aan de kop van het peloton tijdens de beklimming van de Col du Nesset. - foto anp Longo (Fra), 6. Vanhuysse (Bel), 7. Si- monnet (Fra), 8. Mieke Havik (Ned), 9. Monique de Bruin (Ned), 10. Viers (Bel), 11. Corrie Timmermans (Ned), 17 Heieen Hage (Ned), 20. Petra de Bruin (Ned), 24. Canins (Ita), 62. Van Rijnsoever (Ned), allen in dezelfde tijd ais Meijer. Het algemeen klassement na de zevende etappe is: 1. Canins 14 uur, 42 minuten en 42 seconden, 2. Thompson (VSt) op 3.23,3. Longo op 6.24,4. Simonnet op 8.52,5. Laf- argue (Fra) op 9.07,6. Schumacher (WD1) op 10.11, 7. Westher (Zwe) op 10.35, 8. Bonnoront (Fra) op 11.26,9. Rogers-Dun ning (Vst) op 11.37, 10. Damiani (Fra) op 11.53, 15. Monique de Bruin op 13.58, 21. Mieke Havik op 14.37,27. Heieen Hage op 16.38, 29. Connie Meijer op 18.15, 34. Cor rie Timmermans op 19.23, 49. Petra de Bruin op 26.26, 60. Thea van Rijnsoeve*- op 34.58. SCHEVENINGEN (ANP) - De eerste dag van de Davis-beker ontmoeting tussen Nederland en Israel, heeft een verwachte tussenstand opgeleverd; 1-1, maar de wijze waarop die score tot stand kwam, was wel verrassend. In de eerste partij op de Mets-banen in Scheveningen zorgde Menno Oosting voor de eerste suprise. Weinig onno dige fouten makend, versloeg hij in 90 minuten de sterker getaxeerde Amos Mansdorf in drie sets. Voor het tweede, zij het minder onverwachte re sultaat, zorgde Michiel Scha pers. Nederlands beste tennis ser werd op bijna alle fronten afgetroefd door Shlomo Glick- stein. De Israëliër, die ooit be hoorde tót de betere 25 spelers in de wereld, ontregelde het spel van Schapers volledig. Geen game kwam de Rotter dammer goed in zijn spel. Het verlies van een opslag-game, in een 'normale' heren-partij genoeg voor set-verlies, bete kende in Scheveningen niets. De breaks volgden elkaar in hoog tempo op. Ruim 210 mi nuten presenteerden Glick- stein en Schapers de weinige toeschouwers een adembene mend fouten-festival. De sluwe Glickstein bleek na vier sets de beste, of beter, de minst slechte. De prestatie van Menno Oosting was een aangename surprise. De 22-jarige speler trad in het eerste enkelspel aan tegen Amos Mansdorf, de sterkste Israëliër. Beiden wa ren hoogst verbaasd over het resultaat. Oosting door zijn goede spel en eenvoudige overwinning, zijn tegenstan der door het volledig falen. Het onbegrip bij de 20-jarige Israëliër was zelfs zo groot, dat hij tijdens de games ver twijfeld naar coach Stabholz keek. Die kon hem echter ook niet helpen. Aan de veelvoud van missers, zowel afgedwon gen door Oosting als 'spon taan' gemaakt, viel niets meer tedoen. De vier achtereenvolgende games die de Nederlander in de tweede reeks verloor, wa ren ook niet zozeer de verdien ste van Mansdorf. Een kleine wijziging in diens spel bracht Oosting onnodig van de wijs. Een te groot aantal niet gefor ceerde fouten hielpen de Mansdorf simpel aan een voorsprong. Een tweede ver andering in de speelwijze van Mansdorf bracht Oosting weer terug in de partij. Negen ga mes schreef achter elkaar op naam. Een keer mocht Mans dorf nog zijn opslag-game be houden, vier punten later was de partij alsnog afgelopen. Niet eens zozeer zijn over winning, als wel de eenvou dige wijze waarop die tot stand kwam had Oosting ver rast. „Zijn spelletje ligt mij wel. Maar dat het zo gemak kelijk zou gaan, was voor mij ook een vreemde gewaarwor ding". Voor de Nederlander was het de derde opeenvol gende zege in het enkelspel in een ontmoeting voor de Davis- beker. Na een walk-over in de eer ste ronde, Saoedie-Arabië liet verstek gaan, wachtte Nigeria. Het tweede duel in de Euro pese B-zöne, waarin vreemd genoeg ook Syrië en Iran acte de presence geven, moest de nationale selectie het stellen zonder Michiel Schapers. Hij bereidde zich voor op Wimble don. In Benin City nam vooral Oosting zijn honneurs goed waar. Niet gehinderd door het publiek, de hoge luchtvochtig- heids-graad (95 of de snelle banen, won hij op indrukwek kende wijze zijn beide enkel spelen. Het vormde de basis voor de overwinning met 3-2. De redelijke resulaten van de laatste maanden, zijn voor Oosting geen aanleiding zijn heil in de grote toernooien te zoeken. Zeker dit jaar voelt hij zich nog beter thuis in Chal- lenge-toernooien en Satellite- circuits. Pas als hij een plaats bij de betere honderd spelers in de wereld heeft, wil hij de overstap naar de Grand-Prix toernooien maken. „Dat lijkt mij de beste weg. Er zijn ook jongens die snel de overstap naar de grote toernooien ma ken. Met een beetje geluk kun je dan een evenement winnen en is je kostje voorlopig ge kocht. Misschien is dat wel de manier. Ik weet het niet". De komende weken blijft de Nederlander in ieder geval in de buurt. Na de Davis-beker speelt hij een toernooi in Neu- Ulm. Daarna volgen het Melk- huisje, de nationale en de com petitie. „Ik wil dit jaar natio naal kampioen worden. Ook al doet Michiel niet mee, die titel is belangrijk voor me. Op de competitie verheug ik mij. Ik vind het prettig in een team te spelen. Bij een club of in de Davis-beker, ik voel mij dan goed op mijn gemak. Het is ook niet voor niets dat ik dan tot goede resultaten kom". Nederland-Israel 1-1; Menno Oosting- Amos Mansdorf 6-0, 6-4, 6-1, Michiel Schapers-Shlomo Glickstein 5-7, 6-2, 9- 11,7-9. Londen: Engeland-Australië 0-2; Bates (Eng)-Cash (Aus) 4-6, 7-9, 4-6, Castle (Eng)-McNamee (Aus) 5-7,1-6,2-6. Serajewo: Joegosla vië-Tsj echo-Slowa- kije 0-2: Zivojinovic (Joe)-Mecir (Tsj) 4- 6,6-4,8-10,4-6, Oresar (Joe)-Srejber (Tsj) 2-6,3-6,4-6. Baastad: Zweden-Italië 2-0; Nyström (Zwe)-Panatta (Ita) 6-2, 6-3, 6-1, Wilan- der (Zwe)-Cane (Ita) 6-8,6-2,6-3,6-4. DJAKARTA (RTR) - Eline Coene heeft in de strijd om de open Indonesische badminton- titel de laatste acht bereikt. De 21-jarige meervoudig natio naal kampioene versloeg gis teren in Djakarta in de derde ronde Elizabeth Latief uit In donesië in drie games: 12-10, 1-11,11-5. Het toernooi in de hoofdstad van Indonesië betekent voor de speelster uit Arnhem het einde van een langdurige en pittige trainings-stage in Azië. Na zes evenementen neemt Coene de dertiende plaats in de Grand Prix-serie in. Alex Meijer overleefde de tweede ronde in het heren en kelspel niet. Hij werd uitge schakeld door Lius Pongoh uit Indonesië met 1-15,4-15. MADRID (RTR/DPA) - De Sovjet-basketballers zijn in de halve finales van het toernooi om het wereldkampioenschap op miraculeuze wijze ontsnapt aan uitschakeling. Onder lei ding van wonderkind Drazen Petrovic leidde Joegoslavië in met 8000 toeschouwers bezette sportpaleis van Madrid 46 se conden voor tijd met negen punten verschil (85-76). In die luttele tikken slaag den de Russen er in door drie driepunters op rij nog juist voor het tijdsignaal gelijk te komen (85-85). In de verlen ging leidde Joegoslavië ander maal met 90-89, toen Arvidas Sabonis vanaf de vrije worp tweemaal dodelijk uithaalde (90-91). De Joegoslaven waren zo aangeslagen door het gril lige verloop dat ze in de laatste negentig seconden de ring niet meer wisten te vinden. Scores: Sovjet Unie: Volkov 8, Taraka- nov 2, Tikhonenko 20, Valters 10, Koerti- najtis 10, Khomesjoes 2, Belostenni 14, Sabonis 25. Joegoslavië: D. Petrovic 27, A.Petrovic Ifc, Divac 4, Cutura 10, Radovic 8, Vran- kövic 4, Radovanovic 8, Dalipagic 10, Cvjeticanin 4. WMI.B'/W I Bernard Hinault bereikte gisteren een mijlpaal. De Breton droeg voor de 75e dag de gele trui van de Ronde van Frankrijk. Omdat hij na dit jaar stopt met wielrennen, zal hij niet aan het re cord van Eddy Merckx, die 93 gele truien kreeg, komen. Door zijn solo achter het peloton is Henk Boeve uit de ploeg van Schuiten na de vijftiende etappe op de laatste plaats in het algemeen klassement gekomen. Tegenwoordig is er geen beloning meer voor de rode-lantaarndrager. De Franse wereldkampioene Jeanie Longo gaat in het najaar op een hoog ge legen piste in Zuid-Amerika een aanval doen op het werelduurrecord, dat met 43.082 kilometer op naam staat van Kee- tie van Oosten-Hage. Eric Heiden werd gisteren uitgeroe pen tot de beminlijkste renner van de dag. De oud-schaatser had alleen maar gezegd dat hij zou proberen Parijs te ha len. NIMES - In Carcassonne star ten 161 renners voor de vijf tiende etappe van de Ronde van Frankrijk over 225.5 km naar Nimes. Na lichte regen bij de start, wordt het zeer warm. Prieto vertrekt niet. 22 km: eerste tussensprint: 1. Solleveld (6 sec), 2. Bauer (3 sec.), 3. Arnaud (2 sec.). 59 km: solo van Bondue. 65 km: tweede tussensprint: 1. Bondue, 2. Solleveld, 3. Van der Poel. 69 km: Bondue ingelopen. 80 km: derde tussensprint: 1. Solleveld, 2. Van der Poel, 3. Castaing. 108 km: doorkomst Cote Neffies (4e cat): 1. Millar, 2. Herrera, 3. Anderson. 141 km: vierde tussenprint: 1. Solleveld, 2. Van der Poel, 3. Knetemann. 149 km: doorkomst Cote Fontanilles (4e cat): 1. Rossignoli, 2. Gaston, 3. Bernard 161 km: vijfde tussensprint: 1. Peeters, 2. Caritoux, 3. Pedersen. 169 km: kopgroep met P. Simon, Cari toux, Haghedooren, Van der Poel, Hoste, Lavainne, Vallet, Van Holen, Bincoletto, Schepers, Van Calster, Dhaenens en Contini. 170 km: solo Van der Poel. Doorkomst Cote St Loup (4e cat): 1, Van der Poel, 2. Caritoux, 3. Contini. Lekke band Simon, pech Van Calster. Rooks bij kopgroep. 206 km: zesde tussensprint: 1. Bincoletto, 2. Van Holen, 3. Hoste. 215 km: Van Holen, Hoste en Contini ont snappen uit kopgroep. 220 km: groep Kooks, Van der Poel inge lopen door peloton. 225-5 km: Hoste wint vijftiende etappe voor Cor uni en Van Holen. Hinault be houdt gele trui. De deelnemers aan de Le zers-Tour van De Stem» die het bij het voorspellen van de etappe-winnaars bij de overbekende renners zoe ken, zit het de laatste ritten niet mee. Eric Vanderaer- den, Adrie van der Poel, Lieckens en Guido Bon- tempi finishen volgens de voorspellingen steeds voor aan, maar een etappe-over winningen voor deze man nen zat er de laatste dagen niet in. Ook voor de tocht van giste ren tussen Carcassonne en Nimes werden weer vele honderden kaarten inge stuurd met de namen van de ras-spurters. Het was echter de Belg Frank Hoste, die de vijftiende etappe op zijn naam schreef. In totaal waren er 47 deelne mers aan de Lezers-Tour die punten vergaarden voor het algemeen klassement, waar onder zeven kaarten voor de Italiaan Contine. Ronny van Holen kwam in het spel niet voor. De negentien koplo pers in de algemen rang schikking hielden het op Vanderaerden of Bontempi. Dus grote verschuivingen deden zich niet voor. De uitslag van de vijftiende etappe (winnende tijd van Hoste 5.52.31): 1. Mevrouw Steyaert-Pijcke, Mgr. Luypenstraat 6, Hoofd plaat, Hoste, 5.5.2.36; 2. Jac van Nijnatten, Schuur- kerkstraat 21, Breda, Hoste, 5.53.15; 3. H Volders, Houtmanstraat 37, Breda, Hoste, 5.53.16. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 22 punten: A. v.d. Made, Meidoornlaan 47, Made. 21 punten: KL Michielsen, Blokkenweide 12, Chaam. 20 punten: Fr. de Caiuwé, Pr. Hendrikstraat 36, Raamsdonksveer C. Floren, Peerboom 50, Westdorpe G. van Haperen, Radiostraat 32, Roosendaal R. Mols, v. Hogendorpstr. 21, Rijen. 19 punten: P. Baert, Boekweitstr. 13, Zuiddorpe Wim Knook, Meerhoutstr. 14, Breda G. Leraout, Arnoutstraat 4, Nieuw- Namen Peter v.cL Veeken, Hulsterweg 185, Terhole J. Verscheiden, Wilhelminastr. 109, St.-Jansteen P. Vriens, Molenstr. 41, Ossendrecht. 18 punten: P. AJbrecht, Nuytsstr. 5, Breda W. v.d. Broek, Bosstraat 12, Sprundel Jessica v. Dierendonck, Eurostr. 6, Hoofdplaat Jacqueline van Meel, Annevillelaan 101, UI venhout 17 punten: P. v.d. Bliek, Liniewal 13, Prinsenbeek Fr. Broeders, de Sav. Lohmanln. 17, Axel De drager van de gele trui, A van de Made uit Made. FOTO LEO VAN BIJ- NEN L. Gabriëls, Marijkestr. 20, St.-Wille- brord Ron van Gils, Graaf Willem I-str. 29, Geertruidenberg KUchard Hopmans, Kasteelstr. 13, Wouw IL Verhoeven, Distelbeemd 63, Oos terhout A. Voet, Nic. Beetsstr. 14, Hulst. 16 punten: Kees v.d. Berg, Marterdonk 8, Dongen R. v.d. Boogaart, Houtse Heuvel 69a, Den Hout Jan Brands, Akkerlingen 56, Hoeven Mevr. Buikmans, Roosendaalseweg 5, St.-Willebrord L. Erpelinck, Crocusstr. 8, Klooster- zande A. Kemmeren, Venestr. 71, Geertrui denberg Em. de Kind, Visserijstr. 20, St.-Jan steen Johnny v.d. List, Watts tr. 38, Roosen daal Ad Loonen, Haasdijk 10, Made Piet Michielsen, Patrijsstr. 24, Zun- dert W. Nuyten, Patrijslaan 40, Oosterhout P. van Raak, Baarleseweg 51, Chaam C. v. Schendel, Stationsstr. 29, Made Ad van Steyn, Schapendonk 114, Raamsdonksveer Erik Vervaet, Mozartstraat 46, Axel Joop de Vos, Vermeerstr. 7, Breda Ad v.d. Wijngaart, Pieter Breughelstr. 8, Breda. 15 punten: P.N. Baart, Walsoordensestr. 60, Wal soorden F. de Belle, Liniestr. 107, Hulst KL v.d. Berg-Mol, Julianalaan 83, Breda H. v.d. Boogert, Leeuwerikstr. 1, Hulst Jacco Buys, Jasmijnlaan 54, Ouden bosch Theo v. Dorsselaer, Baljuwstr. 4, Hulst Kees v.d. Dorst, Kuif eend 21, Etten- Leur G. Faro, Molendijk 18, 's-Gravenmoer Frank v. Gils, Schoutenlaan 62, Geer truidenberg J. Hendriks, Ferd. Bolstraat 71, Oos terhout M. v. Huiten, Esserstraat 77, Breda K. v.d. Manacher, v.d. Maelstedeweg 64, Hulst Richard van Mook, Steynhof 3, Rijen J. Schaerlaeckens, Gaffelstr. 1, Breda Jan v.d. Schoof, Wederiktuin 38, Breda Peter Thuy, Schoolstr. 1, Heikant R. Uitdebosch, T. Brandsmastr. 35, Roosendaal Fam. de Vooght, Graaf Aalbrecht- sestr. 6, Geertruidenberg E. de Wit, Carlosstr. 8, Hulst De uitslag van vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk, een rit over 225.5 kilometer van Carcassonne naar Nimes, is: 1. Hoste (Bel-Bazzo) 225,5 kilometer in 5 uur, 52 minuten en 31 seconden (38,381 km/uur), 2. Contini (Ita-Vanucci) z.t., 3. Van Holen (Bel-Godefroot) op 0.06, 4. Hermans (Ned-Perurena) op 0.08, 5. Da Silva (Por-Zandegu), 6. Marie (Fra-Gui- mard), 7. Bomans (Bel-Godefroot), 8. Vanderaerden (Bei-Post), 9. Echave (Spa-Gonzales/Linares), 10. Gaston (Spa-De Gribaldy), 11. Bontempi (Ita- Boifava), 12. Castaing (Fra-Thevenet), 13. Ruiz-Cabestany (Spa-Perurena), 14. Van de Velde (Ned-Post), 15. Gomez (Fra-Echevarri), 16. Vichot (Fra-De Gri baldy), 17. Stevenhaagen (Ned-Schuiten), 18. Madiot (Fra-Guimard), 19. Carlos Hernandez (Spa-Echevarri), 20. Criquie- lion (Bel-De Kimpe), 21. Dominique Garde (Fra-De Gribaldy), 22. Knete mann (Ned-Schuiten), 23. Winnen (Ned- Post), 24. Anderson (Aus-Post), 25. Ber- naudeau (Fra-Bazzo), 26. Peeters (Bei- Raas), 27. Vandenbroucke (Bel-De Gri baldy), 28. Jean-Claude Garde (Fra-De Gribaldy), 29. Wijnants (Bel-De Kimpe), 30. Camarillo (Soa-Minquez), 35. Hinault (Fra-KÖchli), 36. Millar (GBr-Post), 37. Lemond (VSt-Köchli), 40. Hampsten (VSt-KÖchli), 41. Van Lancker (Bel- Post), 44. Zimmermann (Zwi-Boifava), 51. Nul ens (Bel-Post), 57. Rooks (Ned- Schuiten), 60. Van Wijk (Ned-Schuiten), 61. Van der Poel (Ned-Raas), allen de zelfde tijd als Hermans, 67. Delgado (Spa-Schuiten) op 0.57, 76. Zoetemelk (Ned-Raas), 77. Veldscholten (Ned- Schuiten), 96. Roosen (Bei-Raas), 104. Poels (Ned-Raas), 105. Emonds (Bei- Raas), 115. Herrera (Col-Geminiani), 141. Solleveld (Ned-Raas) zelfde tijd als Del gado, 148. Ducrot (Ned-Raas) op 4.25,153. Nijboer (Ned-Perurena) op 15.09, 157. en laatste Boeve (Ned-Schuiten) op 20.54. Niet gestart: Prieto (Spa-Échevarri). De strijd gestaakt hebben: Greciano (Spa- Echevarri), Bouvatier (Fra-Minquez), Glaus (Zwi-Legeay) en Phinney (VSt- Neal) Het algemeen klassement is: 1. Hinault (Fra-Köchli) 67 uur, 36 minuten en 10 se conden, 2. Lemond (VSt-KÖchli) op 0.34, 3. Zimmermann (Zwi-Boifava) op 2.58, 4. Millar (Scho-Post) op 3.32, 5. Delgado (Spa-Schuiten) op 7.37, 6. Hampsten (VSt-Köchli) op 8.26, 7. Herrera (Col-Ge miniani) op 9.57, 8. Rüttimann (Zwi- Köchli) op 10.25, 9. Rooks (Ned-Schuiten) op 124>8, 10. Criqueilion (Bel-De Kimpe) op 13.00, 11. Winnen (Ned-Post) op 15.19, 12. Pensee (Fra-Legeay) op 17.12,13. Cor- nillet (Fra-Legeay) op 17.24, 14. Pino (Spa-Minguez) op 17.34, 15. Mottet (Fra- Guimard) op 20.03, 16. Madiot (Fra-Gui mard) op 20.47, 17. Pascal Simon (Fra- Legeay) op 22.00, 18. Cabrera (Col-Eche- varri) op 22.27,19. Claveyrolat (Fra-The venet) op 23.49, 20. Bernard (Fra-Köchli) op 25.31,21. Corredor (Col-Geminiani) op 26.31, 22. Jimenez (Col-Geminiani) op 26.56, 23. Chozas (Spa-Gonzales-Linares) op 29.02, 24. Grewal (VSt-Neal) op 29.10, 25. Zoetemelk op 30.16, 26. Lejarreta (Spa-Perurena) op 30.20, 27. Bauer (Can- Köchli) op 30.33, 28. Bernaudeau (Fra- Bazzo) 30.55, 29. Montaya (Col-Nesa) op 31.13, 30. Blanco (Spa-Gonzales-Linares) op 32.58, 38. Stevenhaagen op 37.49, 55. Anderson op 50.43, 58. Poels op 54.13, 71. Emonds op 59.18, 74. Van Lancker op 1 uur en 11 seconden, 76. Nulens op 1.00.36, 81. Veldscholten op 1.04.20, 85. Knete mann op 1.05.15, 90. Van de Velde op 1.06.14, 97. Solleveld op 1.07.01, 98. Ducrot op 1.07.03,106. Peeters op 1 09.04,109. Van der Poel op 1.09.38, 110. Van Wijk op 1.09.40, 117. Roosen op 1.10.49, 118. Hoste (Bel-Bazzo) op 1.11.03,142. Vanderaerden op 1.16.56, 152. Hermans op 1.27.59, 153. Nijboer op 1.32.25, 157. en laatste Boeve op 1.38.07. 1. Bazzo 17 uur 37 minuten en 49 secon den, 2. Godefroot op 6 seconden, 3. Post op 0.08, 4. De Gribaldy, 5. Perurena, 6. Guimard, 8. Schuiten zelfde tijd als Post, 15. Raas op 0.57. 1. Köchli 202 uur 46 minuten en 1 secon den, 2. Legeay op 54 minuten en 23 secon den, 3. Schuiten op 58.27,4. Guimard op 1 uur 2 minuten en 9 seconden, 5. Post op 1.06.42, 6. Geminiani op 1.14.49, 17. Raas op 2.10.06. 1. Vanderaerden 221 punten, 2. Hermam 179,3. Lieckens (Bel-Godefroot) 164 pun ten, 4. Hoste 131 punten, 5. Vandenbrandt (Bel-De Kimpe) 118 punten, 6. Bon temp (Ita-Boifava) 116 punten. 1. Solleveld 185 punten, 2. Van de Velde 86 punten, 3. Arnaud (Fra-Echevarri) 75 punten, 4. Lemond 39 punten. 1. Millar 139 punten, 2. Hinault 123 pun ten, 3. Herrera 119 punten, 4. Pensee (Fra-Legeay) 114 punten, 5. Lemond 105 punten, 6. Arnaud 73 punten. 1 Proloog 4.6 km: 1-. Thierry Marie (Fra). Gele trui: Marie, 2. Eric Vanderaerden (Bel) z.t. E?™** etappe. 85 km: 1. Pol Verschuere (Bel). Gele trui: Alex Stieda (Can), 2 Vanderaerden op 12 sec. Tweede etappe, 56 km: 1. Ploeg Guimard. Gele trui: Marie, 2. Dominique Gaigne (Fra) op 3 sec. Derde etappe, 214 km: 1. Davis Phinnev (VSt). Gele trui: Marie, 2. Charly S (Fra) z.t. Vierde etappe, 243 km: 1. Pello Ruiz-Ca bestany (Spa). Gele trui: Gaigne, 2. Marie op 6 sec. Vijfde etappe, 124 lun: 1. Johan van de Velde (Ned). Gele trui: Van de Velde 2 Gaigne op 36 sec. Zesde etappe, 200 km: 1. Guido Bontempi (Ita). Gele trui: Van de Velde, 2. Gaigne op 36 sec. Zevende etappe, 201 km: 1. Ludo Peeters (Bel). Gele trui: Jörgen Pedersen (Den), 2. Van de Velde op 11 sec. Achtste etappe, 204 km: 1. Eddy Planc- kaert (Bel). Gele trui: Pedersen, 2. Var de Velde op 8 sec. Negende etappe: 61.5 km tijdrit: 1. Ber nard Hinault (Fra). Gele trui: Pedersen 2. Joël Pelier (Fra) op 1.03. Tiende etappe, 183 km: 1. Angel Sarrapic (Spa). Gele trui: Pedersen, 2. Pelier op 1.03. Elfde etappe, 259 km: 1. Rudy Dhaenem (Bel). Gele trui: Pedersen, 2. Pelier op J min. Twaalfde etappe, 217 km: 1. Pedro Del gado (Spa). Gele trui: Hinault, 2. Greg Lemond (VSt) op 5.25. Dertiende etappe, 186 lun: 1. Lemond Gele trui: Hinault, 2. Lemond op 40 sec. Veertiende etappe, 154 km: 1. Niki Rütti mann (Zwi). Gele trui: Hinault, 2. Le mond op 34 sec. Vijftiende etappe, 225 km: 1. Frank Hr-^te (Bel). Gele trui: Hinault, 2. Lemond op 3A sec.

de Stem | 1986 | | pagina 9