Overleg ministers Howe en Shultz over Zuid-Afrika Marcos ontkent terugbetaling Hoe zakefijl bentu? OOSTEN WEST DOEN WEDERZIJDS CONCESSIES 'Ramp voor Labour en Conservatieven' VS en Sovjetunie in september overleg over topconferentie Meissner: 'Tot overlopen gedwongen nnnnnnnnn buitenland CIJFER ROADSTER Aanzet herstel1 ZWITSERSE BANKTEGOEDEN WEER GEBLOKKEERD IEUWSOVERZICHT ZATERDAG 19 JUL11986 PAGINA 4 OOK INDIA BOYCOT GEMENEBESTSPELEN VERKIEZINGSWINSTALLIANTIE VS houden kernproef in Nevada Nicaragua aangesloten op Russische tv Pastoraal werkers El Salvador uitgezet Redding van Nederlandse kinderen Vlaamse universiteiten uit OU Dode bij roofovervallen in België EG-steun voor Azië en Latijns-Amerika ZATERDAG 19 JUI Zon en maan 1 Hoogwater M Scheepsberichten AM STERDA T21 BUITENLAND: Optimisme rond 'Stockholm' DEN HAAG (ANP) - Door concessies van Oost en West is rond de Europese Ontwa peningsconferentie (EOC) in Stockholm een sfeer van opti misme ontstaan. „Ik zie de contouren van een akkoord, ook al zijn ze op sommige punten nog in nevelen gehuld", verklaarde de Amerikaanse dele gatieleider Robert Barry vrijdag. Op de conferentie, die in januari 1984 begon en tot voor kort nauwelijks voor uitgang te zien had gege ven, wordt gesproken over vertrouwenwekkende en veiligheidsbevorderende maatregelen die het risico van een oorlog in Europa moeten verkleinen. De 35 deelnemende staten (alle Europese landen uitge zonderd Albanië maar plus de Verenigde Staten en Canada) hebben tot 19 september de tijd om een overeenkomst te bereiken. De tijd dringt dus, want vrijdag eindigde officieel de 11e en voorlaatste zitting. De laatste gespreksronde, die vijf weken zal duren, begint 19 augustus. De stroomversnelling waarin de conferentie nu lijkt te zijn geraakt, werd 30 juni ingezet door de 16 NAVO-lan- den met de indiening van een pakket compromis-voorstel len. Het Westerse initiatief, dat Sovjet-diplomaten om schreven als „bescheiden van inhoud maar politiek van be tekenis", werd afgelopen week gevolgd door een concessie van de staten van het Warschau pact. Deze wederzijdse bereid heid tot geven en nemen heeft bij Barry, naar hij zei, het op timisme over een succesvolle uitkomst van de conferentie doen toenemen. „Het succes ligt binnen ons bereik. De tijd is kort, maar van de zijde van het Westen, het Oostblok en de niet-gebonden landen leeft sterk de wens om een akkoord te sluiten", aldus de Ameri kaan wiens uitspraken in te genstelling staan tot de som bere geluiden die nog tot voor twee weken waren te verne men in de wandelgangen van het Kultur-huis in het cen trum van Stockholm. De onderhandelaars probe ren onder andere tot afspra ken te komen over het van te voren aankondigen van ma noeuvres van landmachteen heden en over manieren om deze manoeuves te verifiëren en inspecteren. De NAVO had aanvankelijk de tijdige aankondiging voor gesteld van manoeuvres waarbij meer dan 6000 militai ren zijn betrokken. De Sovjet- Unie en haar bondgenoten hadden de drempel op 18.000 man gesteld. In haar compro mis-voorstellen toonde de NAVO zich bereid de door haar voorgestelde drempel te verhogen, al noemde ze niet een nieuw aantal. Dat was volgens haar een zaak voor onderhandelingen. De door Moskou verlangde drempel van 18.000 vindt zij te hoog, want gezien de manier waarop manoeuvres worden uitge voerd zou het geen verschil maken of er 15.000 of 25.000 man bij betrokken zijn. Op die manier zou het aantal ma noeuvres dat onder een mel dingsplicht valt feitelijk het zelfde blijven, terwijl de NAVO juist ook kleinere ma noeuvres aangekondigd wil zien. In de akte van Helsinki staat een drempel van 25.000 manschappen. Andere concessies die de NAVO-landen voorstelden be troffen het verminderen van de omvang van de observatie- activiteit aan elke zijde tijdens troepenmanoeuvres en het verlagen van de verificatie- normen (controleafspraken). Ook toonden zij zich bereid hun eisen te verzachten inzake de aankondiging van manoeu vres waarbij reservisten wor den opgeroepen. Het Warschaupact ant woordde woensdag met de mededeling dat het zijn eis over de vooraankondiging van onafhankelijke luchtmanoeu- vres liet vallen. Eerder hadden de Oosteuropese landen dat al gedaan met de eis inzake de aanmelding van onafhanke lijke militaire activiteiten op zee. Beide eisen waren onaan vaardbaar voor de NAVO. Zij meent dat de onderhandelin gen zich dienen te richten op manoeuvres te land, en dat zee- en luchtoperaties alleen voor aanmelding in aanmer king komen voor zover zij met de landmanoeuvres verband houden. Ondanks de wederzijdse concessies moet er nog veel werk worden verzet voor er een akkoord ligt. Zo zijn de NAVO-landen gekant tegen voorstellen van het Oostblok om manoeuvres getalsmatig en geografisch te beperken. Het Warschaupact wil daar entegen niet instemmen met het westerse voorstel om in formatie uit te wisselen over troepenlokaties, -sterkte en - bewegingen. De EOC vindt plaats in het kader van de Conferentie over Veiligheid en Samenwerking in Europa (CVSE), die in 1975 de akkoorden van Helsinki op leverde. In november begint in Wenen een nieuwe Europese veiligheidsconferentie waarop de naleving van die akkoorden en het verloop van de EOC zullen worden geëvalueerd. Een mislukking van 'Stock holm' zou volgens waarne mers een schaduw werpen over deze zogenoemde Weense toetsingsconferentie. Een suc ces zou anderzijds een posi tieve impuls kunnen beteke nen voor het geheel van de Oost-West-betrekkingen, die weer enigszins lijken te verbe teren. WASHINGTON (REUTER- UPI) - De Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Za ken George Shultz en zijn Britse collega sir Geoffrey Howe hebben vrijdag overlegd over eventuele maatregelen om verandering in de Zuid- afrikaanse apartheidspolitiek te bevorderen. Volgens een woordvoerder van het State Department willen beide lan den bevorderen dat in Zuid- Afrika een nieuw, non-raciaal constitutioneel bestel tot stand komt. Howe had ook een gesprek met president Ronald Reagan, die tegenover verslaggevers verklaarde dat hij sterk ge kant blijft tegen strafmaatre gelen tegen Zuid-Afrika. Een woordvoerder van het Witte Huis zei echter dat Reagan dinsdag in een rede over het Zuid-Afrika-beleid mogelijk wel nieuwe maatregelen zal aankondigen. Maatregelen die het Amerikaanse bedrijfsle ven verplichten tot afstoting van hun belangen in Zuid- Afrika worden niet overwo gen. Zowel de Amerikaanse als de Britse regering staan onder sterke druk om in te stemmen met economische sancties te gen Zuid-Afrika, waartegen beide regeringen zich tot dus ver steeds verzet hebben. Zo zou ook India gisteren hebben besloten de Gemene- bestspelen te boycotten uit protest tegen de weigering van de Britse regering om straf maatregelen tegen Zuid- Afrika te nemen. Dit heeft het persbureau van India, PTI, vrijdag bekendgemaakt. India zou het elfde land zijn dat van de sportwedstrijden in Edin burgh wegblijft. PTI gaf geen bron voor het bericht. Een regeringswoord voerder zei niet te kunnen be vestigen of er al een beslissing was genomen. Indiase autori teiten hadden eerder ver klaard, dat India een beslis sing zou nemen nadat de frontlijn staten in Harare hun koers hadden bepaald. De bij eenkomst in Harare loopt nog. Ook Bangladesh besloot vrijdag niet deel te nemen aan de Gemenebestspelen. Door dat besluit schaart Bangla desh zich achter de boycotactie die werd ingezet door Nigeria. De ministers Howe (links) en Shultz begroeten elkaar in Washington. - fotoap ZURICH (AP) - De afgezette Filippijnse president Ferdi nand Marcos heeft ontkend dat hij zich bereid heeft ver klaard zijn tegoeden in Zwit serland terug te geven aan de Filippijnen. Eerder was ge meld dat Marcos buiten de Zwitserse justitie om een der gelijke toezegging had gedaan aan de nieuwe regering van president Corazaon Aquino. De Zwitserse regering heeft de tegoeden van Marcos inmid dels opnieuw geblokkeerd. Een woordvoerder van het openbaar ministerie in Zürich, Walter Köferli, deelde vrijdag mee dat Marcos in een brief had ontkend dat hij instemde met terugstorting van zijn te goeden naar de Filippijnen. De brief was op 12 juli door de Zwitserse autoriteiten ont- vangen, twee dagen nadat de regering de fondsen had vrij gegeven om overmaking naar de Filippijnen mogelijk te ma ken, zodra de getroffen rege ling tussen Marcos en de rege ring van de Filippijnen offi cieel bekend was gemaakt. Een woordvoerder van het Zwitserse ministerie van jus titie, Jean-Frederic Gerber, verklaarde dat de Zwitserse autoriteiten de tegoeden vrij gegeven hadden naar aanlei ding van een diplomatieke boodschap uit Manila dat Marcos had verklaard afstand te zullen doen van zijn bezit tingen in Zwitserland. Marcos heeft dit nu schriftelijk tegen gesproken In maart van dit jaar heeft de Zwitserse regering de te goeden van Marcos bij zes Zwitserse banken bij wijze van voorzorgsmaatregel be vroren. De Zwitserse autori teiten verklaarden destijds over aanwijzingen te beschik king dat er op korte termijn geld aan de rekeningen ont trokken zou worden. De Filip pijnse regering heeft in Zwit serland een procedure van ju ridische bijstand aanhangig gemaakt om de tegoeden van Marcos terug te krijgen. Kö ferli zei vrijdag dat die proce dure gewoon door blijft lopen. Köferli zei dat onmogelijk te voorspellen valt, of en wan neer er tegoeden van Marcos aan de Filippijnen zullen wor den overgemaakt. De termijn waarbinnen de afgezette pre sident bezwaar kan aanteke nen tegen transacties met zijn tegoeden is nog niet verstre ken. Over de hoogte van het be drag wilde Köferli zich niet uitlaten. In Filippijnse persbe richten is sprake van 515 mil joen gulden, een bedrag dat door de Zwitserse advocaat Moritz Leuenberger, die de be langen van de Filippijnse re gering behartigt, 'in de grond juist' is genoemd. De door president Corazon Aquino ingestelde Commissie van Goed bestuur heeft ver klaard dat Marcos en zijn handlangers in totaal tussen de 12 en 24 miljard gulden aan staatsfondsen ontvreemd heb ben in de 20 jaar dat Marcos aan de macht was. Een groot deel van dat geld zou in Zwit serland zijn beland. Volgens Pedro Yap, een voormalig lid van de Commissie van Goed bestuur, beloopt het totale be zit van Marcos in Zwitserland - banktegoeden, goud en on roerend goed - een bedrag van ruim 8 miljard gulden. NEWCASTLE (RTR) - De uit slag van een tussentijdse ver kiezing die donderdag werd gehouden in een stad in mid den Engeland, is een ramp ge worden voor de regerende conservatieven en de socialis ten. Maar de alliantie van so ciaal-democraten en liberalen kwam net 799 stemmen tekort om de zetel van Labour af te pakken. De tussentijdse verkiezing had plaats in Newcastle-un- der-Lyme, een traditionele Laboürzetel. Het resultaat werd door de leider van de li berale partij, David Steel, om schreven als 'een ramp voor Labour en een vernedering voor de Tories'. Het stemmenpercentage van de conservatieven daalde met ongeveer 17 procent in vergelijking met de vorige verkiezingsuitslag. Koffie- diklezers hadden verlies voor de Tories voorspeld, maar slechts weinigen voor de so cialisten, met hun meerder heid van 2.800 stemmen. Zij zeiden dat Labour had gehoopt op de enorme groei van om en nabij de 10.000 stemmen, als bewijs dat de voorsprong van de oppositie van tussen de vijf tot zeven procent in donderdag gepubli ceerde opiniepeilingen, een realistische schatting was. De kandidaat van Labour, Llin Golding, wier man John de laatste verkiezing won maar zijn zetel opgaf voor een hoge vakbondsfunctie, kreeg 16.819 stemmen. De kandidaat van de Alliantie, Alan Tho mas, haalde 16.020 stemmen en de conservatieve Jim Nock, 7.863 stemmen. De voorzitter van de conser vatieve partijNorman Tebbit, noemde de uitslag een teleur stelling, 'een die volstrekt niet strookt met wat landelijke opiniepeilingen voorspellen en met de uitslag van recente tussentijdse raadsverkiezin gen, waarbij wij zetels van de liberalen hebben afgenomen'. Steel zei dat de uitslag een zware slag was voor de bewe ring van Labour dat zij op koers zat om het bij de eerst volgende parlementsverkie zingen van de conservatieven over te nemen. De Marplan-opiniepeiling van de Labourgezinde krant Guardian had de socialisten in Newcastle-under-Lyme 38 procent van de uitslag toebe deeld, zeven procent meer dan de conservatieven. De Gallup- peiling van de Daily Tele graph had Labour een marge van 5 procent gegeven. WASHINGTON (UPI/DPA) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, George Shultz, eu zijn Sovjet-collega, Edoeard Sjevardnadze, zullen eind september in New York besprekingen voeren ter voor bereiding van een nieuwe top. Dit heeft een hoge Ameri kaanse regeringsfunctionaris donderdag gezegd. Tegelijk maakte het Witte Huis bekend dat de Sovjetunie en de Ver enigde Staten rond 25 juli in Geneve besprekingen zullen beginnen over de kernproe ven. Volgens een hoge Ameri kaanse regeringsfunctionaris is er nog geen exacte datum vastgesteld voor het overleg tussen Shultz en Sjevardnad ze, maar zal het onderhoud plaatsvinden rond de bijeen komst van de Algemene Ver gadering van de Verenigde Naties in New York. Tijdens hun eerste topontmoeting maakten de Amerikaanse pre sident, Ronald Reagan, en Sovjetleider Michail Gorbats- jov vorig jaar in Genève een afspraak voor een nieuwe top. Shultz en Sjevardnadze zou den aanvankelijk in mei bij eenkomen voor overleg, maar de Sovjetunie zegde deze ont moeting af na de Amerikaanse luchtaanvallen op Libië in april. Volgens de plaatsvervan gend woordvoerder van het Witte Huis, Edward Djerejian, zullen de woensdag door Sje vardnadze aangekondigde be sprekingen over kernproeven rond 25 juli zullen beginnen. De besprekingen zullen zich toespitsen op mogelijkheden om-toe te zien op de naleving van het Drempelverdrag (TTBT) uit 1974 dat kernproe ven boven 150 kiloton verbiedt, en het Verdrag over kernproe ven voor vreedzame doelein den (PNET) uit 1976. De Sovjetunie heeft steeds aangedrongen op een algeheel verbod op kernproeven, maar de Amerikaanse regering heeft dit tot nog toe afgewe zen. President Reagan heeft gezegd dat de Verenigde Sta ten hiertoe pas bereid zijn als er een bevredigend akkoord bereikt is over de verificatie van zo'n overeenkomst. Ook wil Washington eerst afspra ken maken over een vermin dering van het aantal kernra ketten. Een paar dagen voor de be sprekingen over kernproeven vindt evenees in Genève een bijeenkomst plaats van de Sovjet-Amerikaanse Perma nente Consultatieve Commis sie (SCC). Hierom had de Sov jetunie gevraagd na het drei gement van Reagan dat de Verenigde Staten zich niet meer zullen houden aan het niet-geratificeerde SALT-II verdrag over de strategische kernwapens. Volgens de Ame rikaanse regering heeft de Sovjetunie zich niet aan de be palingen van het verdrag ge houden. BONN (DPA) - De Oost- duitse geleerde Herbert Meissner, die dinsdag toe vlucht zocht in de vertegen woordiging van de DDR in Bonn, heeft de Westduitse autoriteiten er vrijdag van beschuldigd dat zij hem hadden ontvoerd en door middel van psychofarmaca hadden gedwongen naar de Bondsrepubliek over te lo pen. De Westduitse regering heeft de uitlatingen van Meissner van de hand gewe zen als 'goedkope propagan- daverhaaltjes'. In een interview met de Oostduitse televisie, dat was opgenomen in het gebouw van de permanente verte genwoordiging van de DDR in Bonn, zei Meissner dat zijn 'ontvoering' een 'duide lijke politieke provocatie' was. Volgens Meissner had den de Westduitse autoritei ten geprobeerd hem, 'een hooggeplaatste vertegen woordiger van de DDR, naar de andere kant over te halen en tot landverraad te dwin gen'. Ook ontkende hij dat hij in West-Berlijn was be trapt op winkeldiefstal, zo als Bonn heeft gezegd. De Westduitse regerings woordvoerder, Friedhelm Ost, sprak de beschuldigin gen van Meissner tegen en beklemtoonde dat de Oost duitse geleerde uit vrije wil naar de Bondsrepubliek was gekomen. Meissner, die plaatsver vangend secretaris-generaal is van de Oostduitse Acade mie van Wetenschappen, liep vorige week naar West- duitsland over nadat hij op 9 juli op winkeldiefstal was betrapt. Een paar dagen la ter meldde hij zich echter bij de 'missie van de DDR in Bonn. WASHINGTON (UPI/RTR) - De Verenigde Staten hebbend, derdagavond een ondergrondse kernproef met een kracht va: maximaal 150 kiloton TNT gehouden in de woestijn van Nevad, Het is de dertiende Amerikaanse kernproef sinds augustus VOr, jaar, toen de Sovjet-Unie eenzijdig overging tot het stopzette! van haar kernproeven. Moskou dringt sindsdien er bij de Arru rikanen op aan hetzelfde te doen. De regering-Reagan heeft t; op heden geweigerd zich aan te sluiten bij het moratorium vj, de Sovjet-Unie op het houden van kernproeven. De kernpr(, kwam een dag na de bekendmaking door de Sovjet-minister v, buitenlandse zaken, Edoeard Sjevardnadze, dat de Verenigt Staten en de Sovjet-Unie overeen zijn gekomen de onderhand, lingen over een verbod op kernproeven te hervatten. MANAGUA (RTR) - Nicaragua heeft een door de Sovjet-Un. gebouwd satellietstation in gebruik genomen dat het land aali sluit op het Interspoetnik-telefoonnet van de Sovjet-Unie. Pröj dent Ortega nam het net in gebruik door, het rechtstreek draaien van het nummer van de ambassade van zijn land, Moskou. „Wij zijn belasterd door president Reagan, die ditsij. tion een sinister wapen heeft genoemd", zei Ortega tegen de Ui caraguaanse ambassadeur in de Sovjet-Unie, Ernesto Castift Amerikaanse regeringskringen hebben gezegd dat de Russen i Nicaragua hypermoderne luisterposten bedienen om de Sand nistische regering te helpen bij het bestrijden van door de Vei enigde Staten gesteunde contra-revolutionairen. „Het is vreedzaam communicatiekanaal en wij openen het in het oper, baar", aldus Ortega. SAN SALVADOR (CIC) - Een groep van 23 pastorale wertei die zich ten dienste had gesteld van de kerk van El Salvador, uit het land verwijderd. De 19 Amerikanen, 2 Canadezen Australiërs hadden geweigerd 600 burgers in de steek te late die wegens de guerrillaoorlog op weg waren'naar Aguacayo.i km ten noorden van de hoofdstad, om daar nieuwe woonplan te zoeken. De pastoraal werkers werden aldaar aangehoudi omdat de streek in januari tot 'conflictzone' is verklaard, wan heen burgers alleen met een speciale pas mogen reizen. De ka kelijke functionarissen zijn door de autoriteiten over de gr« gezet en bevinden zich nu in Guatemala. INNSBRUCK (DPA) - Zes in nood geraakte Nederlandse kinds ren - drie paren broers en zusters van tussen de 9 en 14 jaai zijn in de nacht van donderdag op vrijdag gered in het gebii van het Rofangebergte bij Innbruck in Oostenrijk. De o.m. :u schoeisel in het geheel niet op bergtoerisme uitgeruste kinder? wilden naar de plaatselijke overheid donderdagavond bericht door de Schwarzenau-Graben een wandeltocht maken in richting van Kotalm in de gemeente Achenkirch. Toen ze bij k invallen van de duisternis wilden omkeren, kwamen ze op onp veer 1.800 meter boven de zeespiegel in steil, onherbergzaam p bied terecht en stonden op zeker ogenblik voor een afgrond. Hi hulpgeroep werd uiteindelijk gehoord door een reddingsbrigao die het gelukte hen van de wand met 'moeilijkheidsgraad 4' redden. BRUSSEL (ANP) - De Interuniversitaire Raad van de Vlaarr universiteiten heeft vrijdag bekendgemaakt dat de universit ten in Vlaanderen geen nieuwe studenten van de Nederlans Open Universiteit meer zullen begeleiden. Dat gebeurt uit pi test tegen het feit dat het cursusgeld op 1 juli van dit jaar vanl op 320 gulden gebracht is. Door die verhoging van het cursusgi wordt volgèns de Vlaamse Interuniversitaire Raad verzaakt! de doelstelling van de Open Universiteit, namelijk de democi tisering van het hoger onderwijs. Op dit moment zijn ongeva 1000 Vlamingen ingeschreven aan de Nederlandse Open Uniw siteit. Ze gebruiken dezelfde cursussen als de Nederland? maar ze worden begeleid door Vlaamse universiteiten. Aan begeleiding van nieuwe studenten maken de Vlaamse univen teiten een eind. Studenten die reeds ingeschreven zijn zullen wel begeleid worden. BRUSSEL (ANP) - Vrijdagochtend vroeg om zes uur hebb! drie gewapende, Frans sprekende mannen een overval geplet op het postkantoor van het Belgische plaatsje Nieuwpoort. Et der, donderdagavond rond half twaalf, pleegde twee kerde en gewapende mannen een overval op een geldtranspo: wagen van het bedrijf Securitas. Bij die laatste overval, die pleegd werd in het dorpje Leerbeek, viel een dode. Het slachtt fer in Leerbeek was de 24-jarige chauffeur van de Securiti wagen die geparkeerd stond voor een filiaal van het Gemeen! krediet. De man werd door een van de twee overvallers in h hoofd geschoten toen hij uit zijn wagen stapte. Hij was opsl dood. De 35-jarige begeleider was bezig om het geld uit de nacl kluis van de bank over te brengen naar de wagen toen de ovt vallers tevoorschijn kwamen. BRUSSEL (DPA) - De Europese Gemeenschap heeft zestig m joen ecu, ongeveer 145 miljoen gulden, steun uitgetrokken vi ontwikkelingsprojecten in Azië en Latijns-Amerika. De Eu.1 pese Commissie heeft vrijdag in Brussel de projecten bekend) maakt waaraan de EG zal deelnemen. Pakistan krijgt met miljoen ecu, 63 miljoen gulden, de meeste steun. Het geld wo besteed aan de verbetering van het elektriciteitsnet op het pli teland en aan de bouw van elf onderwijscentra. Andere g'1 projecten worden onder meer in Honduras uitgevoerd. Hetli krijgt 2,75 miljoen ecu, 6,6 miljoen gulden, voor vernieuwing het weggennet in de gebieden waar het koffie teelt. Mexico oi vangt 5,2 miljoen ecu, 12,5 miljoen gulden, voor de bouw van! ziekenhuis met 114 bedden in de hoofdstad. Bolivia krijgt nef miljoen ecu, 21,6 miljoen gulden, te besteden aan werkzaaml den die de stad Santa Cruz moet behoeden voor de gevolgen v de j aarlij kse overstromingen. Rot ROTTERDAM (AÜN Rotterdamse haver drie maanden van Het voorlopig tota Havenbedrijf berel havengeldontvangs op 61,7 miljoen ton Dat is bijna drie pn kwartaal vorig jaar et dan het gemiddelde va Vooral in de sectoren rertsen en steenkolen gin; bedrijvigheid achteruit. gens het Havenbedrijf kan en ander te maken hebben (ADVERTENTIE) VANDAAG/ Zon op: 05.42. Zon onder: 21.49. Maan op: 21.01. Maan on der: 02.29. MORGEN/ Zon op: 05.43. Zon onder: 21.48. Maan op: 21.58 Maan onder: 03.30. MAANDAG/ Zon op: 5.45. Zon onder: 21.47. Maan op 22.53. Maan onder: 4.51 VANDAAG/ Bath: 01.46-14.24. Hansweert: 01.15-13.54. Terne uren 00.47-13.23 Vlissingen: 00.27-13.04. Wemeldinge: 01.39-14.20. MOR GEN/ Bath: 02.47-15.23. Hansweert- 02 17-14.52. Terneuzen: 01.46- 14.19. Vlissingen: 01.27-14.00 Wemeldinge: 02.49-15.28. MAANDAG' Bath: 3.44-16.16 Hansweert: 3.14-15.46. Terneuzen: 2.40-15.10. Vlissin gen: 2.21-14.51. Wemeldinge: 3.57-16.29. GROTE VAART/ ALNATI 17 Hamburg nr. Bremen, BARKEN 21 verw te Utansjo, BILDERDIJK 17 50 w Keywest nr. Savannah, BROERE AQUAMA RINE 17 150 zw Brest nr. Felixstowe. BROERE EMERALD 17 60 n El FerrP nr. Sarroch, CHRISTINA 27 verw. te Durban, CONTINENTAL SPIRIT 1711 Las Palmas, CORAL ISIS 17 Antwerpen nr. Grangemouth. DOCK EXPRESS Los Angeles nr Port Moresby, FELANIA 17 Grand Cayman nr. Porto Limon FOSSARINA 17 Guayama nr Curacao, FOSSARUS 17 Singapore nr. Bar: kok, HONOLULU 17 New York nr. Cristobal, INCA 17 200 no Madeira Havana, LOOSDRECHT 17 150 z St. Johns nr. Providence, MAASSLOT1' te Rotterdam, MOORDRECHT 17 280 ono Flores nr. Philadelphia, MIJ DRECHT 17 Bremerhaven nr. Churchill, NEDLLOYD AMERSFOORT 17 Cal- lao nr. Arica. NEDLLOYD BAHREIN 18 Lyttlelton nr Wellington, NEDLLOYD BANGKOK 17 Jakarta nr. Port Kelang, NEDLLOYD BARCELONA 17 fine Jakarta nr Lyttelton, NEDLLOYD COLOMBO 17 te Durban, NEDLLOYD DE- JIMA 17 230 o Socrota nr. Singapore, NEDLLOYD HOUTMAN 17 Fossurrffl' nr. Rotterdam, NEDLLOYD HOORN 17 Rotterdam nr. le Havre, NEDLLOYD KATWIJK 17 790 zzo Ascension nr. Puerto Ordaz, NEDLLOYD LINGE Rio de Janeiro nr. Willemstad, NEDLLOYD NAGOYA 17 160 0 Durban ni Douala, NEDLLOYD NIGER 17 Amsterdam nr. St. Maarten, NEDLLOYD NILE 18 verw. St George, NEDLLOYD ROCHESTER 18 verw. te Savannat NEDLLOYD ROSARIO 17 300 zo New Foundland nr. Rotterdam, NED LLOYD ROTTERDAM 17 te Bremerhaven. NEDLLOYD ROUEN 17 490 n» Flores nr. New York, NEDLLOYD SAN JUAN 17 90 zo Las Palmas nr. Alge ciras, VEDLLOYD VANNECK 17 3000 ozo Saigo nr Hongkong, NEDLLOYD WESTERKERK 17 Lome nr. Contonou, NISO 18 300 ono Minami nr. Torishi- ma. SPRING PANDA 17 220 o Porto Alegre nr. Le Havre. KLEINE VAART/ ALSYTA SMITS 17 95 w Kaap Palmas nr.Dakar, DUTCH SPIRIT 18 Rotterdam nr. Tees, HEEMSKERKGRACHT 17 430 nw KaapstaJ nr. Kaapstad, ICE EXPRESS 17 150 z Corfu nr. Livorno, ICELANDIC 18 5® w Azoren nr. Barry, MIDSLAND 17 te Rotterdam, SINGELGRACHT 12 Bor deaux nr. Pitea. STELLA PRIMA 17 80 o Hartepool nr. New Castle. De A.A. A. Roadster Groep gaat haa landelijke en succesvolle groeiend< autoverhuur lease keten verder uitbreiden. Zij zoekt hiervoor "partners" om zie te vestigen in die grote en kleine steden waar zij nog niet gevestigd ij evenals partners voor sub-vestr- gingen in de grote steden waar A A. Roadster reeds vestigingen heeft. Aangezien de A.A.A. Roadster-gro( de levering en kapitaal-intensieve financiering van het wagenpark ver zorgt kan een relatief geringe borg som bij aanvang voldoende zijn. Partner van de A.A.A. Roadster-gro worden kan op vele verschillende manieren lucratief zijn. Holding-partner: Uitermate geschikt voor hen die weinig of geen tijd hebben om aktief werk zaam te zijn binnen de A.A.A. Roadster-groep, maar echter we als commissaris de ontwikkeling willen volgen. ie Zelfstandig filiaal-partner A:E unieke kans voor hen die aktief ei zelfstandig een of meerdere ves tigingen exclusief willen beheren Zelfstandig filiaal-partner B: Zeer geschikt voor hen die een A.A.A. Roadster-filiaal willen runnen in kombinatie met be staande aktiviteiten en/of de be schikking hebben over een lokati Interessant dus als nevenaktivite De A.A.A. Roadster-groep bestaat t een groeiende verhuurketen, een eigen Lease Mij., Import- en exporté delingen, eigen spuit- en plaatwerke rijen, servicestations, onderhoudsg rages en in- en verkoopafdelingen, totaal gevestigd op meer dan 10.000 m2 bedrijfsoppervlakte. Door haar veelzijdige organisatie ké de A.A.A. Roadster-groep een efficiënte service bieden. De benodigde vergunningen en paf ren worden door Roadster verzorgc Geïnteresseerd? Uitsluitend schriftelijke reakties, waarin wat informatie over uzelf of uw onder nemingworden behandeld, naar A.A.A. Roadster-groep, Admirallteltskade 5-7, 3063 EA Rotterdam. BU AMSTERDAM (ANP) - Van het herstel dat donderdag in zicht le komen was vrijdag op de Am damse effectenbeurs niet veel ov« de ochtend stonden de meeste h< fondsen op verlies. Groot ware verliezen echter niet en menig i -kwam zelfs niet van zijn plaats was de laatste dag van de week ei leggers hielden het voor gezien. De internationale aandelen sto onder lichte druk. Akzo noteerde het einde van de ochtend ƒ0,60 lag ƒ160,50, Hoogovens was ƒ0,80 gt naar ƒ108,40 en KLM stond op j een dubbeltje lager. Koninklijke gleed ƒ0,40 weg naar ƒ190,60, Ph werd een dubbeltje minder waar! ƒ51,30 en Unilever stond onverani. op ƒ494. In de financiële sector was verlies voor Aegon op ƒ101,50. verloor ƒ1,10 op ƒ77. ABN raakt Kwijt op ƒ601. Stad Rotterdam ec wist ƒ0,80 te klimmen naar ƒ123,: ook voor NMB was op ƒ215,50 eei scheiden winst van twee kwa weggelegd. FGH was ƒ1 beter op Ctoed in de markt lag opnieuw p J1-50 vooruitging naar ƒ160,50. akhoed was met een winst van 7* 8% antonius 7% antonius congr.o.l.v. 8^ daniel JJfc gasthuis 8V« gasthuis gasthuis gasthuis ?*4 hooghuys 7* prot.z.hs 8prot.z.hs 7*4 prot.z.hs aeneas (oostb.) (oostb.) lourdes de brouwc (tilburg) (tilburg) (tilburg) (tilburg) (het) klokkenbf liduina ('s-h'boscl ('s-h'boscl ('s-h'boscl

de Stem | 1986 | | pagina 4