Goes gereed voor titelstrijd ij Steven Schilders: 6Ik moet nog veel leren DE STEM VLIEGENDE HOLLANDER-TROFEE VOOR MARLON FRANKEN llNESCHRUVEN 'IE. Vermeule loopt op 'eigen terrein' Parkoers NK Goes ZATERDAG 19 JUL11986 AUGUSTUS! Dl ARIJE HOOGTEPUNT JUBILEUMJAAR AV'56 VERHUUR TUGAL iP HNO/LEAO ZAAMSLAG - Op de eerste dag van het twee daagse internationale concours hippique van de landelijke rij vereniging en ponyclub Luctor et Emergo uit Zaamslag hebben de liefhebbers -kunnen genieten van de prestaties van de po- nyruiters en amazones. Braderieloop Aardenburg Derde plaats voor Rottier UZENDUKENAAR IN JAAR TUD NAAR SPRINTTITEL Programma NK Goes NOS-televisie bij titelduel 25 kilometer Commissie NK Tweedaagse T14 PAGINA SPORT 3 I BLANKS I >0-415210 (ook 's avonds). BUS coop naar Spanje. 010-4130978. I kkelijk geprijsde I hotels in Spanje lustusü! |*n luxe touringcar v.a el/ontbijt inkl. reis v a. fcpartement v.a. 690,- p.p fcrochure. Bel: 5-4790011. Van onze atletiekmedewerker GOES - De nationale kam pioenschappen 25 kilometer vpór heren-senioren en 15 kilometer voor dames en jongens, zijn zaterdag 19 juli het absolute hoogtepunt van het jubilerende AV56. Bergen werk heeft de spe ciale commissie, onder voor zitterschap vah Evert van de Vrie, verzet om dit topeve- nement op atletiekgebied te laten slagen. Het vijf kilo meter lange parkoers in de omgeving van het recreatie gebied De Hollandse Hoeve wordt zaterdagmiddag her metisch voor het verkeer af gesloten, zodat een sportief verloop gewaarborgd is. Ondanks dat men kwanti tatief bij het organiserende AV'56 misschien op wat meer gerekend had (er kwa men in totaal met de vetera nen en dames die geen kam pioenschap afwerken mee gerekend, 225 inschrijvigen binnen) zit men kwalitatief wel goed. Bij de heren im mers heeft men met Gerard Nijboer, Gerard Smit en Kim Reynierse drie ex- kampioenen in huis, al is de deelname van Reynierse nog wat onzeker wegens perike len aan de hamstrings. Am sterdammer Smit komt op de Bevelandse dijken zijn titel verdedigen. Nijboer wil in Goes een laatste test af werken met het oog op de Europese marathonkam pioenschappen in West- Duitsland en zal deze titel strijd zeker niet als een trai ning beschouwen, zo deelde hij onlangs mee. „Ik ga er tegenaan," aldus de Euro pese marathonkampioen uit het Drentse Uffeite. Met belangstelling wordt uitgekeken naar het optre den van John Vermeule in dit gezelschap. Samen met zijn clubmak ker Reynierse heeft hij dit seizoen de aansluiting met de nationale lange afstand- top bewerkstelligd en in zijn eigen Zeeland (hij aan schouwde trouwens het le venslicht in Goes) zal hij ex tra gemotiveerd zijn. Ook de twee oudgedienden Piet Vonck en Jan van Laarho ven zijn van de partij. Van Laarhoven, ex- RKHAV en nu lopend voor Sprint Breda, moet in Goes een knappe prestatie kun nen neerzetten, terwijl Vonck zich als geen ander voor een dergelijk evene ment kan opladen. De Hul stenaar wil immers ondanks zijn rijkgevulde loopbaan nog steeds de beste zijn, al beseft liij zelf wel in dit ge zelschap geen titelaspiraties te mogen koesteren. Een vijfde Zeeuw die meer dan een figurantenrol kan vertolken is Peter Ha- meeteman. Een atleet die als hij zijn dag heeft, tot veel in staat is. Van buiten de pro vincie voorts aan de start Jos Koniuszek van Sprint Breda, Erwin Nederlof van Sliedrecht Sport en het Bel gische duo Wilfried van Dijck van Beerschot en Jan Verlinden van Duffel. Bei den komen weliswaar niet in aanmerking voor een Ne derlandse titel, maar zij kunnen het wedstrijdver loop wel een aantrekkelijke wending geven. Bij de dames twee ex- kampioenen met Carla Beurskens en Carolien Lu cas, die vorig jaar toen de ti telstrijd voor het eerst over 15 kilometer ging, kam pioene werd. Normaal ge sproken moet Carla Beurs kens op de hoogste trede van het erepodium plaatsnemen, al is de concurrentie voor de Noord-Limburgse moor dend, want naast Lucas ko men toch ook Wilma Rus man, Annie van Stiphout, Joke Kleywegt, Irene Went- zel, Joke Hendriks, Tineke Kluft en niet te vergeten onze provinciale trots Trij- nie Smeenge aan de start. Nog nooit was een dergelijk damesveld in Zeeland actief. Bij de A-jongens vertrekt Steven Wijker van AV Trias in de absolute favorietenrol. Naast deze drie titels be kampen ook de veteranen (zowel dames als heren) elk aar met bij de heren toch een naam als Roefof Veld op de affiches. Hij krijgt op het fraaie parkoers, waarvoor de deelnemers tijdens de wedstrijd wellicht geen oog hebben, af te rekenen met Ron Jansen van Groene Ster, Dik van Santen van PAC en de Zeeuwen Koos Oggel, Giel Boone, Wim Kaljouw, Ko Stoel en de al tijd aanwezige Bertus Wal ker. ptjge en goedkope land meren. Ook res van camp i-435050 I .id SGR Miranda de Jonge geed op dreef R EN - VERKOOP. Huur v a atr. 52, Arcen, tel 04703-1273. Lissabon, 327,- retour. jtel-mogelijkheden. |9-3434 of 04750-3119d jgustus a.s. een zijn van het hiervoor studerend. flichtingen binnen 14 Stichting Katholieke heer M.M.P. Aerts, I Etten-Leur, I-adres te bezorgen. [rering van De afdeling abonnementen va Ize eveneens afhalen, tegen it. U ontvangt hiervoor een Hieronder niets invullen BijkAgtsch. Straatcode Reden: Q Verzendwijze: j Vak.geb. Portik.: bonnen verzond^ Toezending van: t/m do. m.d. Door Ton Koomen Op het gezellige ruitersportterrein van Rob Picavet aan de Kamperseweg in Zaamslag, waar de zaak als vanouds perfect georganiseerd was en waar vandaag de toppers, de paarden, in actie komen, ging de Vlie gende Hollander-trofee naar Brabant. Marlon Franken met Perone ging daar in de fout. Hij moest van de Oranjeruiters uil t Moerstraten toonde zich de sterkste in de M- en Z-klasse in handicap over het klassieke en jachtspringparkoers. Ook het zilver ging naar een Bra bantse ruiter, te weten Johan Kerstens met De Rampert r Alex, een clubgenoot van Mo nique Franken. Een puur Bra bants onderonsje dus in dit sterk bezette concours. De wedstrijden in de Z- klasse springen en Z-dres- suurklasse golden tevens als eerste in de reeks van drie voorselectiewedstrijden voor het Zeeuws kampioenschap. De beste twee resultaten tellen mee. Een uitstekende zet in dit eerste duel deed Miranda de Jonge met Harold van De Zwinruiters, Met negen com binaties begon de barrage in deze rubriek en de 15-jarige Miranda de Jonge toonde zich ongenaakbaar. Knap tweede werd de 15-jarige HAVO- scholiere Elianne de Feijter met Bres van het organise rende Luctor et Emergo. Nina de Leeuw met Sharrif van Noord-Beveland klasseerde zich als derde. Jeroen Goossens met Ra- mora Kayam van De Haring- ruiters, één van de grote favo rieten, klasseerde zich moeite loos voor de barrage, maar maar liefst 24 strafpunten in casseren. Dat was jammer, want ondanks zijn uitstekende eerste plaats in het jacht springparkoers, reikte hij toch niet tot in de 'top drie' voor het klassement om de Vliegende Hollander-trofee. In de voorselectiewedstrijd voor het Zeeuws kampioen schap in de Z-dressuurklasse trok Wilma Beun met Ajax van Oranjezon de overwin ning naar zich toe. Marja Kiel- man met Ibrahim van De Kleppertjes eindigde als tweede en het brons was voor Nicole Schieman met Happy Story van De Kleppertjes. Pech was er voor Sylvia Stof fels met Cora van De Zwinrui ters. Haar pony was licht ge blesseerd, waardoor zij niet in de ring kon verschijnen. „Er komen nog twee wedstrijden en dan hopen we het goed te kunnen maken," merkte vader Anton Stoffels echter optimis tisch op. Uitslagen Ring 1 achttallen dressuur M- en Z- klasse in handicap: 1. De Kleppertjes, Axel; 2. Luctor et Emergo, Zaamslag. Achttallen dressuur L-klasse: 1. Oranjezon, Vrouwenpolder; 2. Zwin- ruiters, Nieuwvliet; 3. Luctor et Emergo, Zaamslag. Ring 2 afdelings- dressuur viertallen L-klasse: 1. Schouwse Ruiters, Dreischor; 2. Scheldestad, Vlissingen. Voorselectie Zeeuws kampioenschap Z-springen na barrage: 1. Miranda de Jonge met Miranda de Jonge met Harold van De Zwinruiters. Harold, Zwinruiters; 2. Elianne de Feijter met Bres, Luctor et Emergo; 3. Nina de Leeuw met Sharrif, Noord-Beveland. Voorselectie Zeeuws kampioenschap Z-dressuur: 1. Wilma Beun met Ajax, Oranjezon; 2. Marja Kielman met Ibrahim, Kleppertjes; 3. Nicole Schieman met Happy Story, Kleppertjes. Ring 3 Z- dressuur: 1. Marian de Bruyn met Rocket, Graaf Engelbrechtjes; 2. Pa tricia Bakker met Grashopper, NPC Schouwen; 3. José van Oers met Le Patron, Wouw Vooruit. Ring 4 M- dressuur: 1. Astrid van der Veer met Spartaan, NPC Veere; 2. Elianne de Feijter met Bres, Luctor et Emergo; 3. Corné Buikmans met Natascha, Paradepaardjes. Ring 5 L2-dressuur: 1. Jeannet Bakker met Scarlet Fox, Zwinruiters; 2. Miranda Wevermans met Romanova, Scheldestad; 3. Ri chard van der Werf met Caesar, Een- drachtruiters. Ring 6A Ll-dressuur: 1. Jody de Jonge met Tania, Walche ren; 2. Edwin van Dijk met Wilson, foto wim kooyman Kleppertjes; 3. Carola Melis met Vaillantre, Scheldestad. Ring 6B L2- dressuur: 1. Nicolette Stahlie met Diamond, Noord-Beveland; 2. Nina de Leeuw met Sharrif, Noord-Beve land; 3. Tanja Morssink met Moonra- ker, Scheldestad. Ring 7 Ll-dres suur: 1. Marieke Haak met Bonito, Kleppertjes; 2. Ingrid Faes met Lady Rose, NPC Zuid; 3. Bianca van Jecke met Golby, Graeve Jan. Ring 8 Ll- dressuur: 1. Sjoukje Sinke met Sari na, Zuid-Beveland; 2. Astrid van der »Veer met Machmoed, NPC Veere; 3. Carolien Abrahamse met Laika, Oranjezon. Ring 9 B-dressuur: 1. Jeantine Bouwman met Lucky Boy, Zuid-Beveland; 2. Saskia van Mun ster met Sparky, Scheldestad; 3. Alma Nijssen met Look Oyt, Luctor et Emergo. Ring 10 B-dressuur: 1. Monica Maljaars met Baron, Oranje zon; 2. Anouk de Bot met Malboro, St.-Willebrord; 3. Marian Volkers met Udo, Gouwe Reyers. Springen B-klasse categorie A-B: 1. Lisette Timmerman met Beauty, Oranjezon; 2. Kim de Loos met Hum mel, Luctor et Emergo. Springen B- klasse categorie C-D: 1. Annemarie Visser met Pagita, Gouwe Reyers; 2. Monique Melse met Astrid, Vroon- ruiters; 3. W. den Herder met Jovos Candy, Zuid-Beveland. L-springen categorie A-B: 1. Anouck de Bot met Malboro Rondeels, Paradepaardjes. L-springen categorie C-D: 1. Leon- tien Vermeulen met Tils Jippie, Ha- ringruiters; 2. José van Oers met Le Patron, Wouw Vooruit; 3. Astrid van de Veer met Machmoed, NPC Veere. Springen M-klasse categorie B-C: 1. Ludo Rommens met Blondie, Oran jeruiters Moerstraten; 2. Annemarie Kerstens met Tarzan, Oranjeruiters Moerstraten. Springen M-klasse ca tegorie D: 1. Marlon Franken met Perone, Oranjeruiters Moerstraten; 2. Benedicte Michielsen met Beauty, Luctor et Emergo; 3. H. Struyk met Pascal, Schouwse Ruiters. Z-sprin- gen categorie B-C na barrage: 1. Corné Buikmans met Limbra's Sor- ke, Paradepaardjes; 2. Johan Ker stens met Jupiter, Oranjeruiters Moerstraten. Springen Z-klasse ca tegorie D: 1. Miranda de Jonge met Harold, Zwinruiters; 2. Elianne de Feijter met Bres, Luctor et Emergo; 3. Johan Kerstens met De Rampert Alex, Oranjeruiters Moerstraten. L- springen jachtparkoers categorie A- B: 1. Anouck de Bot met Malboro' Rondeels, Paradepaardjes. L-sprin gen jachtparkoers categorie C-D: 1. José van Oers met Le Patron, Wouw Vooruit; 2. Remco Rouw met Amber, Luctor et Emergo; 3. Leontien Ver meulen met Tils Jippie, Haringrui- ters. M-springen jachtparkoers: 1. Marlon Franken met Perone, Oran jeruiters Moerstraten; 2. Anouschka Bevin met Nelis, NPC Zuid; 3. Sjoerd de Bot met Iwan, Paradepaardjes. Z- springen jachtparkoers categorie A- B: 1. Corné Buikmans met Limbra's Sorke, Paradepaardjes. Z-springen jachtparkoers categorie C-D: 1. Je roen Goossens met Ramora Kayam, Haringruiters; 2. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Beveland; 3. Jac queline Knook met Troubadour, Oranjeruiters Willemstad. Eind stand Vliegende Hollander Trofee: 1. Marlon Franken met Perone, Oran jeruiters Moerstraten; 2. Johan Ker stens met De Rampert Alex, Oranje ruiters Moerstraten; 3. Anouschka Bevin met Nelis, NPC Zuid. AARDENBURG - AV De Wielingen houdt zaterdag 19 juli in samenwerking met de Aardenburgse middenstands vereniging een braderieloop. De afstanden die op het pro gramma staan variëren van 1.1 tot 8,8 kilometer op een parkoers met een lengte van 1100 meter. Er kan worden ingeschre ven vanaf half vijf in cafeta ria Holierook in de Weststraat. Gestart wordt om half zes eveneens in de Weststraat. TERNEUZEN - Stephanie Rottier uit St.-Jansteen be haalde deze week een derde Plaats tijdens de nationale jeugdkampioenschappen te Roden in de leeftijdscategorie lot en met 12 jaar. In de halve finale redde zij het net niet tegen de latere kampioene Petra Kamstra. Met 8-4 en 7-5 verloor zij. In het duel om de derde plaats versloeg zij Seda de Vries met ruime cijfers: 6-2 en 6-1. Het finaleduel tussen Petra Kam stra en Lina Niemandsver driet eindigde met de cijfers 6- 1 en 6-2. wilfried de krijger uit Biervliet reed in een lastige Wimkoers in het Luikse Wo- decq naar een knappe vierde Plaats. Er gingen 88 deelne mers van start. rarel van goethem Pakte in Oostkamp eveneens ^n vierde plaats. Daar kwa men '43 renners aan het ver trek. Door Fred Rabout IJZENDIJKE - Lange tijd was West-Zeeuwsch-Vlaanderen een witte vlek op de geografische atletiekkaart. Tot een viertal jaar geleden enkele enthousiastelingen het aandurf den de atletiekvereniging De Wielingen uit de klei te stam pen. Tijdens de jongste Zeeuwse baankampioen- schappen op het kunststof van het Vlissingse Baskens- burg werd er al geoogst. Ste ven Schilders, met zijn 17 jaar tweedejaars B-junior, sprintte naar de titel op de 200 meter met een uitste kende tijd van 22.8. Dat het geen uitschieter was bewees hij, door na Pas cal van Geloven van Spado uit Bergen op Zoom, op de 100 meter - in 11.5 - tweede, maar wel de eerste Zeeuw te worden tijdens dit open kampioenschap. Ook het ko gelstoten leverde hem een zilveren plak op na de onge naakbare Ivan Beck van RKHAV. De derde medaille die hij mee naar huis nam werd behaald bij het ver springen, waar zijn 6.11 me ter goed was voor brons. Voeg daarbij een negende plaats bij het speerwerpen en de veelzijdigheid van het IJzendijkse talent is ver klaard. Een jongen die amper een jaar geleden op aandringen van gymnastiekleraar Adri Leenhouts in de atletiek- sport terecht kwam. Amper had hij zich bij de club van Jaap van Peperstraten aan gemeld of hij snelde tijdens de Zeeuwse kampioen schappen - zijn eerste wed strijd nota bene - naar een derde plaats op de 100 meter in 12 seconden rond. Kees van Oosten, sinds een aantal jaar neergestreken in de weidse polders tussen Schoondijke en Groede en jarenlang de trouwe toever laat van onze nationale top- sprinster Els Vader, ziet het wel zitten met hem. Al weet de 38-jarige ervaringrijke Wielingen-trainer maar al te goed dat de weg die naar succes leidt lang en moeilijk is. Van Oosten: „Steven doet het erg leuk, maar het is al lemaal nog zo prematuur. Hij heeft ongetwijfeld ta lent, maar hij zal het zelf moeten maken. Het hangt van veel factoren af. School, thuis en nog zoveel andere dingen. Nu loopt hij puur op talent. Het gaat vanzelf, maar ik heb hem ook al ge zegd, „Steven nu begint het pas." Nu staat er die 22.8 op de 200 en 11.4 (gelopen tij dens districtswedstrijden, FR.) op de 100 meter. Pro beer dat nu maar waar te maken. Voor een B-junior uitste kende tijden. Dat zeker, maar er zal ongetwijfeld een tijd komen dat er een stil stand in de prestatiecurve komt. Juist in die periode moet een sportman er in Steven Schilders, de talentvolle atleet van AV De Wielingen. - foto wim kooyman. blijven geloven. Op zulke momenten verdwijnt meestal de motivatie. Men traint, doet er alles aan en de progressie blijft achter." Van Oosten geeft echter wel te kennen dat zijn pupil met name in de bewegingstech niek in een jaar tijd veel vooruitgang heeft gemaakt. Schilders is zich er ter dege van bewust dat hij nog veel te leren heeft. „Atletiek was voor mij volkomen nieuw. Tien jaar lang heb ik in IJzendijke gevoetbald. Ik wist nauwelijks van het be staan van een atletiekvere niging in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Het is trouwens heel iets anders dan voetbal. Je bent op jezelf aangewe zen. In voetbal kun je nog eens een rustpauze inlassen, in de atletieksport ligt dat anders. Het grootste verschil tussen beide sporten is de sfeer. In de atletiek gaat het wat gemoedelijker. Het heeft misschien ook te ma ken met het feit dat je meer met jezelf bezig bent. Het is immers een puur individu eel gebeuren. In het afgelopen jaar heb ik met name van Kees van Oosten enorm veel geleerd. Twee keer per week train ik onder zijn leiding. Daar naast ben ik op het IJzen dijkse voetbalveld vaak sa men met mijn collega-atleet Ronny de Martelaere bezig. Het draait gewoon lekker en ik beleef er veel plezier aan. We zien wel waarheen het leidt, maar de ambitie om verder te reiken is er niet al leen op de sprintnummers, maar ook op de technische nummers en zeker daarop moet nog gestudeerd wor den." 'Atletiek is meer dan lopen', om het met Wielin gen-voorzitter Jaap van Pe perstraten te zeggen. Amateurs: 1. T. v.d. Steen (Bruinisse) 408 punten, 2. W.J. v. Loenhout (Nw.- Vossemeer) 353, 3. H. Rovers (Roosen daal) 334, 4. J. de Cr om (Hoogerheide) 328, 5.P. Hofland (Roosendaal) 306, 6. P. v.d. Klundert (Hoogerheide) 271, 7. N. v.d. Klundert (Hoogerheide) 271, 8. T. den Braber (Fijnaart) 221, 9. L v. Mook (Oosterhout) 212,10. R Zijlmans (Oud-Gastel) 204, 11. R Boeren (St- Willebrord) 202, -12. J. Nieuwkoop (Roosendaal) 201, 13. P. Barten (Ze venbergen) 200, 14. E. Vereecken (St- Jansteen) 199, 15. K. v. Goethem (Kloosterzande) 197 punten. Junioren: 1. V. Timmermans (Hooger heide) 311 punten, 2. J. v. Ginneken (Etten-Leur) 297,3. J. Melsen (Roosen daal) 261, 4. R v, Wesenbeek (Heerle) 225, 5. J. v.d. Ameele (Terneuzen) 214, 6. A. Tak (Oud-Gastel) 209, 7. R de Vrieze (Goes) 205, 8. R Tak (Ouden bosch) 201,9. J. v. Steen (Fijnaart) 197, 10. A. Roks (Breda) 158,11. A. Zuidhof (St.-<Willebrord) 152,12. C. Voogt (Bre da) 150, 13. M. Heeren (Breda) 144, 14. L. Goeree (Kruiningen) 136, 15. R. v. Loon (Zevenbergen) 126 punten. Nieuwelingen: 1. R Kroon (Oud- Gastel) 266 punten, 2. A. de Ridder (Arnemuiden) 242,3. R v. Rappel (Ma de) 220,4. P. Konings (Roosendaal) 177, (6 5. P. Kroonen (Raamsdonksveer) 169, 6. R Jeltema (Roosendaal) 163, 7. H. Brans (Bosschenhoofd) 144, 8. R Tol- hoek (Yerseke) 143, 9. H. Stok (Sprun- del) 127,10. A v. Dijke (Tholen) 121,11. E. v. Alphen (Bosschenhoofd) 119, 12. M. Casteleyns (Steenbergen) 114,13. R Ammersdorffer (Raamsdonksveer) 112, 14. R Westerbeek (Prinsenbeek) 86,15. E. v. Meer (Oud-Gastel), L. Key- zers (B. Nassau) 85 punten. Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - John Vermeule blikt vol zelfvertrouwen naar het nationale 25 kilometer-kampioenschap zaterdag 19 juli in Goes. De Ganzestad is hem overgens niet onbekend, want hij was er tot zijn dertiende inwoner van. Vermeule, bepaald geen jongen die van grootspraak houdt, gokt op een zilveren plak. „Nijboer is normaal gesproken de te kloppen man. Ik denk dat achter hem tussen een aantal atleten de strijd om het zilver open is. Als er veel wind staat kan de Kattendijkse dijk wel eens als scherprechter optreden en ik denk dat dat niet in mijn nadeel is. Wij als Zeeuwen zijn immers niets anders gewend dan wind." Zijn voorbereiding op dit Zeeuwse topevenement was goed. „Ik heb dit jaar al een aantal uitstekende uitslagen geboekt op halve marathons dus wat de afstand betreft hoef ik me geen zorgen te maken. De conditie is er," aldus de Dynamo-atleet, die afgelopen weekeinde nog het brons veroverde op de 500 meter tijdens de nationale baankampioenschappen. Minder rooskleurig staat zijn club- en-trainingsmakker Kim Reynierse er voor. Twee jaar geleden pakte hij juist in het kam pioenschap op de 25 kilometer de titel. Vorige week echter ging het mis. Tijdens een training met Vermeule liep hij een scheurtje op in de voor een atleet zo belangrlijke hamstrings. Zijn collega-atleet René Zweedijk probeert deze week met fy siotherapie de zaak nog in orde te krijgen. Van onze atletiekmedewerker GOES - Het programma zaterdag 19 juli, wanneer de Goese atletiekvereni ging AV'56 het Neder lands kampioenschap 15 kilometer voor dames en A-jongens en 25 kilome ter voor heren houdt, ziet er als volgt uit: 12.30 uur: opening en in schrijving voor de Hol landse Hoeveloop, een prestatieloop met als af standen 2,3, 4,6, 6,9 of 9,2 kilometer. Inschrijven in het Sportcentrum. 13.30 uur: start prestatielopen. 15.00 uur: start 15 kilome ter voor dames, dames- veteranen en A-jongens. 17.00 uur: start 25 kilome ter heren-senioren en he ren-veteranen. 19.00 uur: prijsuitreiking in het Sportcentrum. Van onze sportmedewerker GOES - De NOS-televisie zal beelden maken van het natio naal kampioenschap 25 kilo meter dat vandaag (zaterdag) in Goes gehouden wordt. Voor de organiserende ver eniging AV'56 is de belangstel ling van de NOS een stuk er kenning voor dit grootste atle- tiekgebeuren in Zeeland van dit jaar. Het beeldverslag wordt zondag tijdens de regu liere uitzending van Studio Sport vertoond. Van onze atletiekmedewerker GOES - De speciale commissie van AV'56-leden, die maanden van voorbereiding achter de rug heeft, bestaat uit: Voorzitter Evert van de Vrie, Niek Flipse voor atletiek technische zaken, Adrie Ver- stelle voor sponsorzaken, Jean Polfliet, Gerrit Spaans, Jan Willem de Wolf en Bernard Ruysink. Daarnaast zijn er op de dag zelf een kleine 100 me dewerkers bij het evenement betrokken. Van onze atletiekmedewerker GOES - Zowel de 15 als de 25 kilometer begint met een voor het publiek aantrekkelijke proloog. Bij de 15 kilometer be staat die proloog uit 990 metér, terwijl de 25 kilo meterlopers eerst 1650 meter proloog moeten doen, voordat ze de pol ders induiken. Die grote ronden bestaan uit 4670 meter, waarvan de 15 ki lometer er drie moet doen en de 25 kilometer er vijf op het programma heeft. Ook wat betreft tus sentijden zit het wel goed. De 15 kilometer krijgt vier keer een tussentijd op een digitale klok aan geboden en wel na 1000, 5000, 10.000 en 14.000 me ter, terwijl de 25 kilome ter maar liefst zes keer het schema kan controle ren. Die tussentijden zijn op de 1000, 5000, 10.000, 15.000,20.000 en 24.000 me ter. AXEL - Op het Axelse Smit- schorrecircuit kunnen de mo torsportliefhebbers zondag 20 en maandag 21 juli weer flink aan hun trekken komen. Zon- rrifltni'l'T'OKe dag houdt de BVM-motorcross Liefhebbershond een meka- niekerscross en maandag T» x 7" Tl A 1 wordt een compleet BVM- J3 J_Y1 in AXCl kampioensprogramma afge werkt. Voor de mekaniekerscross staat de inschrijving open voor de leeftijdscategorieën beneden 20 jaar, 20-25 jaar, 25-30 jaar en 30-plussers. Vanaf tien uur kan er op het Smitschorre- circuit ingeschreven worden. Tussen de reeksen van de meka niekerscross worden ook de trainingen verreden voor de wed strijden van de volgende dag. Maandag 21 juli volgt 's morgens om half negen de tweede trainingssessie, waarna om 10.20. uur de eerste start gegeven wordt voor de eerste reeks van de 250 cc- klas nieuwelingen. Vervolgens komen aan de start de categorieën 500 cc-klas nieuwelingen, 125 cc-klas nieuwelingen, 250/500 cc-klas junio ren, waarin streekfavoriet Rudi Dieleman van start gaat, 250/ 500 cc-klas nationalen, 125 cc-klas internationalen en als klap stuk de 250/500 cc-klas internationalen. Een van de meest be kende toppers in die laatste categorie is de ex-Grand Prix-piloot Jan Blanquaert.

de Stem | 1986 | | pagina 11