Makreelvissen Rovers raakt titel kwijt Henk Buys is de sterkste OUR ZATERDAG START WK HONKBAL Heyboer en Van Mulle aan leiding Sterke rentree Westdorp Loting Davis- beker Piet Westerweele winnaar Kustloop VFERS Visa voor golfers onzeker Oranje oefent tegen Tsjechoslowakije Willemsen wint in Mettet Nog eens drie afzeggingen Van de Ameele vierde in Tilburg VOOR GODDET PUNTENKLASSEMENT TUSSENSPRINT KLASSEMENT BERGKLASSEMENT PLOEGENKLASSEMENI ALGEMEEN PLOEGENKLASSEME0 VRIJDAG 18 JUL11986 T14 PAGINA SPORT 3 UIT ZUID-AFRIKA AMSTERDAM (ANP) - Een vijfde plaats tijdens het zaterdag te begin nen toernooi om het wereldkampioenschap is het hoogst haalbare voor het Nederlandse honkbalnegental. RES naar motorcross in Heerlen Wanneer Lepel Twister Verenigde Staten eerste finalist RES-MOTORCROSS IN AXEL Congres onderscheidt arbiter Pieters WK '88 in Italië f)e leider in het alge- en klassement A van de 1 Ide uit Made in zijn geles li. - FOTO LEO VAN BI JNF punten: Jbrecht, Nuytsstr. 5, Breda v.d. Broek, Bosstr. 12, iindel Jsica van Dierendonck, ■ostr. 6, Hoofdplaat Jqueline van Meel, Annevil- |an 101, Ulvenhout Munten: 1 .d. Bliek, Liniewal 13, Prin- |beek jiabriëls, Marijkestr. 20, St.-- |llebrord i van Gils, Graaf Willem I- bat 29, Geertruidenberg Voet, Nic. Beetsstr. 14, Hulst, bunten: es v.d. Berg, Marterdonk 8, pgen /.d. Boogaard, Houtse Heu~ |69a, Den Hout Bulkmans-Koks, Roo- |daalseweg 5, St.-Willebrord Erpelinck, Crocusstr. 8, osterzande Kemmeren, Venestr. 71,' fertruidenberg I. de Kind, Visserijstr. 20, St.- Tsteen tiinv v.d. List, Wattstr. 38, fcsendaal 1 Loonen, Haasdijk 10, Made (Nuyten, Patrijslaan 40, Oos- nout Pvan Raak, Baarleseweg 51, ■aam Ivan Schendel, Stationsstr. 29, 1de van Steyn, Schapendonk Raamsdonksveer pk Vervaet, Mozartstr. 46, lel [op de Vos, Vermeerstr. 7, I eda v.d. Wijngaart, Pieteri ^ughelstr. 8, Breda. erslaggever lues Goddet heeft een andere |to, waarin hij zat, tijdens een Tiing kreeg. boor een deel opengereten. De jlste Ronde van Frankrijk be- jr daarna niet meer en hel Irt Lelangue, in het verleden trckx. 1.00, 20. Bernard (Fra-Köchli) >.31, 21. Corredor (Col-Geminiani) p 25.42,22. Jimenez (Col-Geminia* i) op 25.57, 23. Chozas (Spa-Gon* alez-Linares) op 28.03, 24. Grewal ySt-Neal) op 29.10, 25. Zoetemelk p 29.27,26. Lejarreta (Spa-Perure* a) op 29.31, 27. Montaya (Col-Me* a) op 30.24, 28. Bauer (Can-KÖchli) p 30.37, 29. Bernaudeau (Fra-Baz* o) op 30.55,30. Blanco (Spa-Goriza* ïs-Linares) op 32.09, 39. Steven* aagen op 37.49, 55. Roche op 48.5S S. Anderson op 50.43, 58. Poels op 3.24, 70. Emonds op 58.29, 77. Van ancker op 1 uur 11 seconden, 78 fulens op 1.00.36, 83. Ducrot op 02.46, 84. Veldscholten op 1.03.31, 3. Knetemann op 1.05.17, 102. Van Ie Velde op 1.06.14,105. Solleveld op .06.34, 117. Peeters op 1.09.10, 128 Van Wijk op 1.09.40, 120. Van der Poel op 1.09.48, 121. Roosen op .10.00, 148. Vanderaerden op 16.56, 149. Boeve op 1.17.21, 150- Vijboer op 1.17.24,161. Hermans op .27.59, 162. en laatste Winterberg Zwi-Köchli) op 1.34.28. Vanderaerden 203, 2. Lieckens Bel-Godefroot) 164, 3. Hermar15 .57, 4. Vandenbrande (Bel-D* Kimpe) 118, 5. Lemond 110, 6. Bel-Bazzo) 1Ö6. 1. Solleveld 130, 2. Van de Velde 3. Arnaud (Fra-Echevarri) 70, J Lemond 39, 5. Haghedooren 30, o Pelier (Fra-De Gribaldy) 28. 1. Millar 135, 2. Hinault 123, 3. He'! rera 117, 4. Pensee 114, 5. Lemo» 105, 6. Arnaud 73, 20. Winnen 22.21 Rooks 21: 1. Kóchli 11.39.16, 2. Guimard -< 0.32, 3. Raas op 0.32,4. Godef root op 0.33, 5. De Kimpe op 7.17, 6. Va£ nucci op 7.17,9. Schuiten op 8. Post op 8.02. 1 Koehli 185.08.04, 2. Legeay 54.23, 3. Schuiten op 58.27, 4. OUJ' mard op 1.02.09, 5. Post op 1.06.42.' Geminiani op 1.14.22, 17 Raas 2.09.16. PEN HAAG (ANP) - Het is uiterst onwaarschijnlijk dat Je zeven Zuidafrikaanse deel - utiners aan het Open Neder- lindse golf kampioenschap, volgende week in Noordwijk, ten visum zullen krijgen. Volgens een woordvoerdster van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, zal bij een aanvraag van het zevental contact worden opgenomen met het ministerie van WVC. Bekeken zal worden welke ge volgen een eventuele weige ring van visa zal hebben voor de status van het toernooi. Aangezien de Nederlandse overheid nog steeds een re strictief beleid voert ten aan zien van het verlenen van visa aan Zuidafrikaanse sporters, zal het moeilijk worden voor de golfers toegang tot ons land te krijgen. Slechts een duide lijk omschreven situaties kan van de sport-boycot worden afgeweken. Bij een aanvraag, ook voor een toeristen-visum, moeten volgens de woordvoerder de reden van het bezoek aan Ne derland worden vermeld. „Als zij dus mededelen dat ze hier een tante of andere familie-lid gaan bezoeken, zal de naam en adres bekend moeten worden gemaakt. Dat zal ook nage trokken worden. Een als dan zo iemand opeens bij een golf- toernooi verschijnt, kan dat achteraf toch wel problemen geven". ZEIST (ANP) - Het Nederlandse voetbalelf tal speelt in de voorbereiding op de strijd om de Europese titel één serieuze oefenwed strijd. Op woensdag 10 september is Tsjechoslo wakije in Praag de tegenstander van Oranje. Het is voor bondscoach Rinus Michels de eer ste en enige kans zijn selectie in een inter landwedstrijd in actie te zien voor het duel tegen Hongarije, 15 oktober in Boedapest. Het op woensdag 10 september vastge stelde programma in de eredivisie komt te vervallen. Begin augustus zal competitie-lei der Jan Huijbregts proberen een nieuwe da tum voor het programma vast te stellen. In totaal twee oefenwedstrijden heeft het Nederlandse elftal in de voorbereiding van het begin van de strijd om de Europese voet- baltitel. De eerste keer dat bondscoach Rinus Michels zijn team in die periode in actie zal zien, is dinsdag 12 augustus. In samenwer king met de technische leiding van zowel Ajax, PSV als Feyenoord, oefent de nationale selectie in Amsterdam dan tegen een team dat wordt samengesteld uit spelers van de drie topclubs die niet voor Oranje geselec teerd zijn. Jenken: Gewend aan minimale voorbereiding Dat is niet de uitgespro ken mening van manager Harvey Shapiro. De Ame rikaanse coach laat zich geen prognoses ontlok ken. De optimistische visie is af komstig van assistent-coach Henny Jenken. Zijn directe chef op het veld beperkt zich tot het geven van wat hij zelf noemt Amerikaanse antwoor den. Die komen doorgaans neer op de vaststelling dat ook een honkbal rond is. Sinds 1973 heeft Jenken als speler of als coach alle WK- toernooien meegemaakt. „Des tijds waren wij in alle duels kansloos. Nu kunnen we in principe meekomen. Normaal winnen we niet van Cuba, Verenigde Staten of Japan. Maar het is niet uitgesloten". Als clubcoach van Amstel Tij gers levert hij bovendien zes spelers aan de nationale selec tie, die de komende twee we ken tegen 's werelds beste amateurlanden moet opne men. Jenken is dus tot oorde len bevoegd. De minimale voorbereiding van de Nederlandse ploeg op wat toch het grootste honkbal evenement aller tijden binnen de grenzen is, lijkt niemand echt te hinderen. Terwijl een aantal tegenstanders enige tientallen oefenpartijen af werkten, moesten de volgelin gen van de drie coaches Har vey Shapiro, Leen Volkerijk en Henny Jenken het doen met het toernooi van Pirates (zes duels) en een handvol centrale trainingen. „We zijn niet anders ge wend", zegt Jenken die naar eigen zeggen het manusje- van-alles van het trainerstrio is. „Er is te weinig geld voor de A-selectie", constateert Jen ken. „En vraag me niet wat daarvan de reden is". Feit is in ieder geval dat een aantal spe lers daags voor aanvang van het toernooi nog zijn dagelijks werk moet verrichten. Die amateuristische aanpak staat in schril contrast met de lucratieve handel die de toer- nooiorganisatie drijft. Televi siebeelden worden naar alle uithoeken van de wereld ver kocht en ook de kaartverkoop loopt boven verwachting, waardoor er voor de organisa toren al vrijwel niets meer mis kan gaan. Sportief gezien zijn er twij fels. Recente ontmoetingen met de mondiale top geven niet al te veel vertrouwen. Twee jaar geleden eindigde Nederland bij het toernooi op Cuba (de wereldkampioen en ook in het komende toernooi favoriet) als dertiende en laat ste. De schermutselingen van de selectie met de toen in het nationale team debuterende coach Shapiro eisten meer de aandacht dan de prestaties van de Nederlandse honkbal lers. 'Cubaanse' confrontaties lij ken tot het verleden te beho ren. Jenken geeft hoog op van de Amerikaanse vakantiehulp Shapiro, in wie hij zijn mees ter erkent. „Elke keer ontdek je weer dat hij zoveel honk balervaring meetorst. Daarom is het nog steeds wenselijk dat er een Amerikaan op die post zit. Niet zo maar een. Een mo dale collegecoach zou nu in Nederland onmiddellijk door de mand vallen. Zo goed spe len we wel". Vier jaar geleden eindigde Nederland in Zuid-Korea als zesde. Jenken is er van over tuigd dat het peil sindsdien omhoog is gegaan. „Dat is elke week te zien in de Nederlandse competitie". Volgens Shapiro worden de Nederlandse wer pers steeds beter. Zij' weten het alleen niet omdat ze te weinig echt sterke slaglieden ontmoeten. De uitbreiding van de nationale competitie - de clubs spelen nu drie keer per week - wordt door vrijwel iedereen gunstig genoemd. Jenken wil zelfs graag naar een frequentie van vier toe. Jenken, leraar biologie, weet zeker dit zijn laatste WK-toernooi wordt. De voor bereidingen, die al vorig na jaar begonnen met het regelen van de zaaltraining, zijn club en reguliere beroepsbezighe den hebben het gezinsleven nogal eens ontregeld. Na het toernooi stopt Jenken dus als bondscoach. „Tenzij de bond mij vraagt als manager. Maar dat heb ik zelf al afgeraden. Reken er maar op dat ze Sha piro opnieuw willen hebben als Nederland wereldkam pioen wordt". Van onze sportmedewerker HULST - Patrick van Hulle bij de A-trimmers en René Heyboer bij de C-trimmers staan momenteel op de eerste plaats in het De Stem-trimmersklassement. Voor Heyboer staat het vrijwel vast dat hij de winnaar wordt. Van Hulle kan nog concurrentie ver wachten van vooral De Feber en Verplanke. De eerstvolgende wedstrij- Waterlandkerkje en C. Boerman, IJzendijke 47; 13. J. Dubbeldam. Sluiskil 40; 14. K. Harms, Axel 38; 15. F. Verstraeten. Sluis 36 punten. C-categorie: 1. R. Heyboer, Ter- neuzen 225 punten; 2. J. Bosma, Philippine 145; 3. A. Manhave, Oostburg 137; 4. B. de Ruysscher, Aardenburg 135; 5. E. de Schrijver, Vogelwaarde 110; 6. ex aequo P. Harms, Sluiskil en R. Lammens, Oostburg 103; 8. J. de Ritter, Hoek 101; 9. R Buzeyn, Eede 100; 10. B. de Smit, Slsuikil 97; 11. L. Moens, Brugge 94; 12. R. Cromheecke, Aar denburg 93; 13. S. Brooijmans, Ter hole 9114. J. Moes, Terneuzen 90; 15. M. Dieleman, Zaamslag 87 pun ten. den die meetellen voor het klassement worden in St.- Jansteen (dinsdag) en in Bier vliet (28 juli) verreden. Koe wacht houdt op 31 augustus een koers voor C-trimmers. Stand A-trimmers: 1. P. van Hulle, Sas van Gent 108 punten; 2. ex aequo W. de Feber, Hoek en C. Verplanke, IJzendijke 94; 4. J. Dubbeldam, Sas van Gent 71; 5. P. van 't Westeinde, Biervliet 65; 6. H. Dees, Terneuzen 54; 7. P. van Straaten, Terneuzen 53; 8. H. Pe ters, Biervliet 52; 9. T. Wuilems, Heikant 49; 10. J. Rommers, Ril land 48; U. ex aequo H. Dellaert, Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - De Terneu- xense motorracer Johnny Wïl lemsen heeft met succes deel genomen aan Wegraces In het Belgische Mettet. Willemsen Het op dit semi-permanente wegrace-circuit al in de trai ningen zien met serieuze be doelingen naar Mette geko- jnen te zijn, want daarin liet bij een derde en later een Van ome motorsportmedewerker SCHOONDIJKE - Op het •Ware zandcircuit van Wes- jerloo heeft Jacky Westdorp mt Schoondljke een uitste- **nde rentree in de motor- wosscompetitie gemaakt. De nohoondijkenaar brak een maand geleden zijn pols tij- jmns de kwalificatie voor de «rand Prix van België. Hoewel Westdorp twee keer de achterhoede moest yrukken door slechte starts, 'nL e hij toch een vijfde dn in de eindstand. West- a,rpfinishte in de eerste reeks 'de en in de tweede man- wf ,a's zesde. Winnaar in esterloo werd Eric Geboers. tweede trainingstijd voor zich noteren. In de wedstrijd ging Wil lemsen een stevig duel aan met Eric de Doncker en Geor ges Simeon, de Belgische titel kandidaten. Halverwege moest De Doncker afhaken, maar Simeon bleef nog aan dringen. In de slotfase zette Willemsen echter nog een tandje bij en ging daarmee op een fraaie zege af. Van onze motorsportmedewerker AXEL - Na het succes van vo rig jaar houdt de stichting RES opnieuw een busreis naar de internationale Camel Mo torcross in Heerlen woensdag 23 juli. Dit evenement staat al tien jaar hoog genoteerd op de motorcrosskalender en brengt dit jaar weer bekende toppers aan de start. Namen als Kees van der Ven, Eric Geboers, Georges Jobê en Hakan Cariquist sie ren de affiches, terwijl ook de Zeeuwse toppers Jack West dorp, Bennie Poppe en Henk Buys niet ontbreken. Inlich tingen voor de busreis zijn te verkrijgen in de kantine van het RES-Smitschorrecircuit. SCHEVENINGEN (ANP) - Menno Oosting opent van middag tegen Shlomo Glick- stein de ontmoeting in de strijd om de Davis-beker tussen Nederland en Israël. Het tweede duel in de halve finale van de Europe- se-zone van het toernooi, is dat tussen Michiel Schapers en Amos Mansdorf. Dat is het resultaat van de loting zoals die gisteren in Scheve- ningen is verricht. In het dubbelspel zijn door aan voerder Tom Okker Scha pers en Huub van Boeckel aan elkaar gekoppeld. Zij vinden hoogstwaarschijn lijk, tot een uur voor het be gin kunnen de duo's nog worden gewijzigd, aan de andere kant van het net Glickstein en Shahar Per- kiss. Zondag wordt de drie daagse besloten met, als het treffen nog niet beslist is, de partijen Oosting-Mansdorf en Schapers-Glickstein. Resultaat loting Nederland- Israël: vrijdag: Menno Oos- ting-Shlomo Glickstein; Mi chiel Schapers-Amos Mans dorf; zaterdag: Huub van Michiel Schapers zal de Nederlandse eer zowel in het enkel als in het dubbelspel moeten verdedigen in het Daviscup-duel tegen Israël. - FOTOAFP Boeckel/Schapers-Glick- stein/Shahar Perkiss; zon dag; Oosting-Mansdorf, Schapers-Glickstein. MAKREELVISSEN wordt niet alleen vanaf de grote makreelschuiten gedaan. Men kan ook met veel succes op makreel vissen vanaf de kant. Voorwaarde is wel dat het nu eens echt zomert - en wat dat betreft beloofde midden juni veel - en de temperaturen van het zee water werkelijk tegen de 20 graden Celcius of meer be dragen. Makreel, zeebaars, paling en tong zijn daar ge weldige liefhebbers van, evenals de kleine prooivis- sen, jonge haring en zand- spiering waarop wordt ge aasd. Makreel komt het meest in de buurt van de kant als het vloed is. Helder water is be langrijk zodat windstil weer en hoge temperaturen essen tieel zijn. Dan kan de ma kreel zó tussen de badgasten worden weggehaald. Niet doen natuurlijk want het hengelen tussen badende mensen is niet bevorderlijk voor uw gemoedsrust en dat van de baders! Stille stukken van het strand - en juist de plekken waar het gevaarlijk is om te zwemmen - zijn daarom de aangewezen plaatsen. Jarenlang is het strand van Haamstede - De Punt - een stek geweest waar men op makreel kon reke nen. Zodra het licht wordt kan men al met succes op makreel vissen. Dat doet men via een ver enpaternoster of een lepel. De verenpaternosters hoeven geen 7 haken te bevatten, dat vist niet sportief, 3 of 4 is ook goed. Wie bovendien als werpgewicht een pilkertje of een zware lepel gebruikt zit meteen goed voor het mee- vangen van zeebaars, terwijl de makreel er ook naar pakt. Wie op het strand op ma kreel vist, zal genoegen moe ten nemen met weinig. Op de eerste plaats is een school makrelen er meestal maar even (al kunnen ze uren voor een paalhoofd heen en weer kruisen) en kan men er meestal maar en paar goed houden d. Telkens een uurtje later, zoals dat ook gaat met het getij. Wie dan ook regel matig een paar uurtjes in de weer is met de strandhengel kan zeker rekenen op succes. Lukt het niet dan kan de bij- hengel, de hengel die men niet in de hand heeft, voor platvis of paling zorgen, wanneer we met zager of zee- pier beazen. Met de lepel gaat het vis sen eigenlijk het zuiverst. Men haakt één vis tegelijk en men kan de lepel gevarieerd terugvissen. Lepelvissen moet gek genoeg vaak wor den uitgevoerd zoals het vis sen met de spinner. Niet voor niets moet men vaak met de spinner 'Lepelen' halen-zak- ken-halen-zakken, en met de lepel 'spinnen', dus rustig en regelmatig binnendraaien. Wat is er trouwens tegen eens de hele kunstaaskoffer uit de proberen op zo'n door alle hengelaars vervloekte, doodstille, hete strandmid- dag. Juist dan kan men eens echt succes oogsten met an der aas dan anders. De Teis ter is er daar eentje van en niet de minste. De wriemelen plastic staart heeft kennelijk onweerstaanbare aantrek kingskracht op roofvissen zoals zeebaars, makreel, maar ook op binnenwatervissen als snoek, baars en snoek baars. Erg universeel dus. Wie naar het buitenland gaat om op zoet en zout wa ter te vissen kan niet beter doen dan een hele kist vol met Twisters te stoppen, liefst in alle kleuren van de regenboog en met vele lood- koppen in diverse maten. Probeer voor het vissen op zeebaars de groene eens. De oranje Twisters doen het in het buitenland geweldig op kabeljauw, pollack en koolvis. De stranden van Walcheren liggen als het ware klaar om met de Twis ter te worden bevist, paal hoofd voor paalhoofd net zo lang tot het raak is. Bij vol houders is dat welhaast ze ker. Rien van Nunen Van onze atletiekmedewerker CADZ AND - Piet Westerweele pikt in de zomermaanden zo hier en daar een trimloop mee om de conditie een beetje op peil te houden. Tijdens de tweede - uit een reeks van vier - kustloop in Cadzand-Bad, was hij eveneens de smaakmaker. Resultaat was een overwinning op de vijf kilometer. Met 120 deelnemers was ook deze keer de bezetting goed. Westerweele zat meteen in de kopgroep, waarvan verder deel uitmaakten Henk van Sprundel, Mare Willaert, Mare Groosman en Bert Wille. Henk van Sprundel was de eerste die moest afhaken. Iets wat even verder Bert Wille over kwam. Vanaf het strand terug de dijk op na vier kliometer door het rulle zand, voerde Mare Groosman een aanval uit. Westerweele volgde, maar Willaert moest lossen. Het was uiteindelijke Westerweele, die een sterk lopende Groosman in de slotfase de baas bleef. Uitslag 2JS km: 1. Ronnie Babijn, Ter neuzen 9.11; 2. Jeroen Provoost, Cadzand 9.34; 3. Ronny de Martelaere, IJzendijke 9.45; 4. Stefan Praet, Nieuw-Namen 9.47; 5. Steven Schilders, IJzendijke 9.55; 6. Mark Marcusse, Terneuzen 10.07; 7. Ad Louws, Oostburg 10.36; 8. Daniel Dekker, Oostburg 10.48; 9. Peter van Veen, Zuid- zande 11.01; 10. Marc van Vlierberghe, Oostburg 11.07. 5 km: 1. Piet Westerwee le, Aardenburg 16.48; 2. Mare Groosman, Hoek 16.56; 3. Mare Willaert, Nieuw-Na men 17.05; 4. Jaap Fremouw, Breskens 17.34; 5. Oswald van Overloop, Hulst 17.37; 6. Bert Wille, Oostburg 17.40; 7. Erik van Nevele, België 17.42; 8. Adri de Regt, Hoek 17.47; 9. Henk van Sprundel, Aardenburg 17.48; 10. Ad Hoekstra, Zaandam 17.56. Dames 2£ km: 1. Natasja Hertogh, Zuidzande 14.09.5 km: I. Chris- tianne Vermorken, Nieuwvliet 21.38. NASSAU - De regeringen van de Bahama's, Papua New Gui nea en Sierra Leona hebben besloten geen ploegen uit te vaardigen naar de Gemen- best-Spelen in Edinburgh. In hun verklaringen wezen ook zij op de Britse weigering tot het nemen van economi sche maatregelen tegen het re gime in Zuid-Afrika. Een zelfde besluit was eer der genomen door Maleisië en vijf Afrikkanse landen, Oeganda, Tanzania, Nigeria, Kenia en Ghana. ALKMAA R (ANP) - Titelverdediger Edwin Rover s is donder dagavond uitgeschakeld in de kwart finale van de nationale ti telstrijd achtervolging voor amateurs in Alkmaar. Tom Cordes versloeg de renner uit Roosendaal. Cordes was evenals in de kwalificatieritten het snelst. De amateur-wereldkampioen op de weg van 1984 rijdt vrijdag in de halve finale tegen Tom Post. Deze versperde Rik Moorman de weg naar de volgende ronde. In de andere halve eindstrijd ontmoeten Gerrit de Vries en Mario van Baarle elkaar. Op de wielerbaan in Alkmaar wordt zaterdag voor de eerste maal de officieuze Nederlandse titelstrijd koppelkoers gehou den. Aan deze wedstrijden doen onder andere de volgende kop pels mee; Ragnar Martens/Rob Rasenberg, Thierry en Ivan Dé- tant, Aart van de Kruysweg/Michel Legrand, Barend Huve- neers/Theo Kortekaas, Tom Post/Louis de Koning en Rik en Ralf Moorman. De uitslag vau de kwartfinale: 1. Cordes (4.5727) verslaat Rovers, 2. De Vries (4.59,41) verslaat De Caluwé, 3. Van Baarle (4.59,81) verslaat Dijkstra. 4. Post (4.59,88) verslaat Moorman. MADRID (DPA/Reuter) - De Verenigde Staten hebben zich donderdagavond in Madrid als eerste verzekerd van een finale plaats in de wereldtitelstrijd basketbal. De Amerikanen verslóegen Brazilië in de halve eindstrijd met 96-80. Bij rust was al een grote voorsprong bereikt: 60-37. Het team ontmoet zondag de winnaar van de wedstrijd Sovjet-Unie - Joegoslavië. Uitslagen; halve finale: Verenigde Staten-Brazilië 96-80 (60-37); voor vijfde tot en met achtste plaats: Spanje-Canada 100-80 (48-37). Van onze sportmedewerker TILBURG - John van de Ameele behaalde in de 'Ka nonbaltrofee', een klassieke wegwedstrijd voor junioren met al start- en aankomst plaats Tilburg, een vierde plaats. Dit in een massaspurt. In het grote peloton dat zich aanbood, zaten ook de Zeeuws-Vlamingen Robin van Hecke en Marco Pijpelink. Beiden vielen echter buiten de prijzen. In de Trofee De Meulenaere in het Belgische Leke was Guus Barhorst de eerste ren ner van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen die binnenkwam. Dit op een 37e plaats. Ook de rest van de se lectie, bestaande uit Ab Ver planke, Chris Goeree, Peter van 't Westeinde, Niek de Taeye en Karei van Goethem, reed de wedstrijd uit, maar viel buiten de prijzen. Van onze motorsportmedewerker AXEL - De strijd in de zesde ronde van het RES-motorcrosskampioenschap voor licen tiehouders stond weer volop in het teken van de confrontatie BLB-KNMV. In de 125 cc-klasse vochten de 'eeuwige rivalen' Henk Buys en Ronnie Walhout een spannende strijd uit, die door Henk Buys in zijn voor deel werd beslist. In de gecombineerde 250/500 cc-categorie ging het duel tussen Kees Zuidhof en Lieven de Vijlder, hoewel beiden als winnaar uit de strijd kwamen, omdat zij respectievelijk in de 500 cc- en de 250 cc-klasse uitkwamen. Voor Lieven de Vijlder was de wedstrijd een test om zich weer in de BLB-competitie te gaan mengen. De Vijlder had wekenlang problemen met zijn conditie, maar liet in Axel zien dat hij er weer flink tegenaan kan gaan. In de eerste reeks van de 250/500 cc- klasse pakte Kees Zuidhof weliswaar de lei ding bij het uitkomen van de eerste bocht, maar het duurde niet lang of De Vijlder nam de koppositie over. Wat Zuidhof daarna ook probeerde, De Vijlder sloeg ge decideerd alle aanvallen van de man uit Kwadendamme af en ging als winnaar over de finish. In de tweede manche waren de rollen pre cies omgedraaid. Deze keer pakte De Vijlder even de leiding, maar kwam Zuidhof snel naar de koppositie. Een paar ronden kon De Vijlder nog aansluiting houden, maar daarna ging Zuidhof alleen verder en sloeg in de resterende ronden nog een flink gat. Voor de eindstand was dat allemaal onbe langrijk, maar de talrijke toeschouwers hadden weer een fraai duel gezien. Uitslagen 125 cc-klasse: 1. Henk Buys, Middelburg; 2. Ronny Wal hout, Sluiskil; 3. Rik de Keieiaere, Jabbeke; 4. Rudi Diele man, Axel; 5. Martin van der Weele, Brouwerehaven; 6. Ger- ton Traa, Wesldorpe; 7. Patrick Piessens, St.-Jansteen; 8. Wer ner Rammeloo, Philippine; 9. Serge Degezelle, Clinge; 10. bnge; Gianni de Jonghe, Sluiskil. 250 cc-klasse: 1. Lieven de Vijl der, Wachïebeke; 2. Martin Meganck, Destelhergen; 3. Peter van der Weele, Brouwershaven; 4. Jaap van Gadsand, Axel; 5. Jaap van Talenhove, Terneuzen. 500 cc-klasBe: 1. Kees Zuid- hok Kwadendamme; 2. Jean-Luc Rossignok Erembodegem; 3. Geert de Bruyne, Nazareth; 4. Franky van Eecke, Lembeke; 5. Freddy WiOemsen, Hoofdplaat. WIM DE WAAL uit Axel maakt een ophefmakende ren tree in het amateurpeloton. In Sinaai liet hij zien het winnen nog niet verleerd te zijn. Hij was de snelste van 48 deene- mers. WILLEM-JAN VAN LOEN- HOUT uit Nieuw Vossemeer is in een amateur-criterium in Hapert op een fraaie eerste plaats geëindigd. JOHAN MELSEN, de junior uit Roosendaal was de best ge klasseerde renner van de dis- trictsploeg in een driedaagse in Luxemburg. In het eind klassement bezette hij de vierde plaats. Jan van Steen werd tiende, Anton Tak der tiende en Vital Timmermans vijftiende. AMSTERDAM (ANP) - De Nederlander Chris Pieters is op de eerste dag van het con gres van de International Ba seball Association (IBA) in Amsterdam uitgeroepen tot honkbalscheidsrechter van het jaar. Op de openingsdag van het toernooi om het wereldkam pioenschap, zaterdag in Haar lem, zal de 40-jarige Pieters de daarbij behorende onderschei ding ontvangen. De in Antwerpen wonende Pieters wordt alom beschouwd als Nederlands beste honkba larbiter. Hij begint dit week einde aan zijn vijfde wereldti- teltoernooi. Van de 21 scheids rechters voor het twee weken durende toernooi zijn er twaalf afkomstig uit Neder land. Italië zal over twee jaar de dertigste editie van de wereld titelstrijd honkbal organise ren. Dat heeft het congres van de International Baseball As- sociaton (IBA) donderdag in Amsterdam besloten. Er wa ren geen tegenkandidaten. Het is de tweede achtereen volgende keer dat het toernooi in Europa wordt gehouden. Zaterdag begint in Nederland de 29e aflevering. Ook in 1978 was Italië organisator. Voor het toernooi van 1990 heeft Ca nada zich kandidaat gesteld. De toewijzing voor dat evene ment zal over twee jaar plaatsvinden.

de Stem | 1986 | | pagina 7