Lemonds overwinning maakt Amerika wakker voor Tour THUISBLIJVERT VAN VLIET: Yoga op de ploegleidersauto ZATERD Heyboer Hulle aa Sterke rentree Westdorp TOUR IN CIJFERS Willemsen w VRIJDAG 18 JUL11986 PAGINA SPORT 2 DEBTEM-Sj£Ot£ Veel aanbiedingen voor Rüttimann Staking bij AFP Zoetemelk verder op 'zuinig' ANDERE CHAUFFEUR VOOR GODDET UITSLAG ALGEMEEN KLASSEMENT VRIJDAG 18 JUL1198( ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENl T19 Van ome correspondent Jo Wijnen WASHINGTON - Na de spraakma kende overwinning van Greg Le- mond woensdag in Luchon, is Ame rika dan eindelijk ontwaakt en druppelt de Tour de France heel langzaam het sportbewustzijn van de gemiddelde Amerikaan binnen. Dat bewustzijn geeft overigens nauwelijks ruimte voor andere sporten dan baseball, football en basketball. Dat neemt niet weg dat televisie woensdagavond waarachtig enkele beelden van Lemonds zegetocht door de Pyreneeën vertoonde. En sommige kranten brachten - overi gens voor het eerst - zelfs kleine verslagen van het gebeuren. Het wil nog steeds niet erg vlotten met de wielersport in de Verenigde Staten, al wordt er meer dan ooit gefietst en kan men nagenoeg op iedere hoek van de straat een race fiets kopen. Maar nu een van Ame- rika's zonen hoge ogen gooit in nota bene de Tour de France, nu zet de nationale trots de televisie tot beel den en de kranten tot verslagen aan. De grote uitzondering op de na tionale zwijgzaamheid inzake de Tour is de New York Times. Die krant heeft zelfs een verslaggever in de Tour die alleszins van de hoed en de rand weet en geheel op het spoor van zijn doorgewinterde Europese collega's zit. De renners komen bij hem dan ook breedvoerig aan het woord. En zoals de pedaal- beulen in Nederlandse kranten al tijd een volmaakt Nederlands spre ken, zo spreken ze in de New York Times een naadloos Engels, waar aan vloeiende volzinnen zelfs niet ontbreken. De Times-verslaggever is ook in gewijd in de diepere geheimen van de wielersport, al komt hij nog niet toe aan bespiegelingen over het ver zet dat Lemond rijdt en al spreekt hij niet over combines en over de mogelijkheid dat de oude Hinault de Tour wellicht aan zijn Vie-Claire- secondant cadeau geeft als loon voor bewezen diensten. The Washington Post, die andere prominente Amerikaanse krant, is door de New York Times dan ook op een royale achterstand gereden. In die krant stond na de overwinning van Lemond slechts een troosteloos berichtje. Andere grote publiciteits media misten de slag volkomen of kwamen op grote achterstand bin nen. Sommige televisie-stations lieten het eveneens volkomen afweten, en zelfs op de avond van Lemonds triomf bracht lang niet elke sport- rubriek van de grote nieuwsuitzen dingen beelden van de Tour. Vraag is dan ook wat de Ameri kaanse restaurantketen 7-Eleven in de Tour de France doet. Als het dat bedrijf om de publiciteit is begon nen, dan heeft het in ieder geval een volstrekt foute investering gedaan. Weliswaar is 7-Eleven nagenoeg constant in het nieuws, maar dat heeft te maken met het feit dat het bedrijf enkele weken geleden, onder druk van de georganiseerde fat soensrakkers in de VS, bladen als Playboy en Penthouse uit de ver koop nam. Of Lemond, bij een mogelijke eindoverwinning, alsnog tot een na tionale held wordt uitgeroepen, valt niet te voorspellen. Want Amerika mag dan druk aan het fietsen zijn, van de cultuur van de wielersport begrijpt zelfs de natie vooralsnog niets. Zo ontgaat de Amerikaan de enorme diepte van een uitspraak die Greg Lemond ten overstaan van de New York Times deed. De gedood verfde Tour-winnaar zei in Luchon: „Ik liet me zakken tot bij Hinault en ik vroeg hem of ik bij hem zou blij ven om hem te helpen. Maar Hi nault zei dat ik met de anderen mee moest naar voren. Hij is een prima kerel". Voor de Europese wielerliefheb- ber ligt in een dergelijk zin een Sha- kespeariaanse tragedie besloten. Voor de Amerikaan, die een vreem deling in bet Jerusalem van de wielrennerij, is een dergelijke uit spraak niet meer dan een medede ling. Overigens wordt algemeen aan genomen dat een Tour-overwinning van Lemond de schijnwerpers zeer op de internationale wielersport zal richten. Bovendien zou een over winning de rijwielindustrie in de VS zeer van pas komen. Maar zover is het nog niet. Want Lemond zei in Luchon: „De Tour is nog niet voorbijEr is nog geen win naar. Maar ik ga er van uit dat ik de Tour nog niet heb verloren. Morgen weten we meer". Pas als Amerika de peilloze raad sels die een dergelijke uitspraak be vat weet te doorgronden, dan pas is het rijp voor de wielersport. Aan Greg Lemond zal het niet liggen. 'Ik lig er niet echt wakker van' Van ome speciale verslaggever BLAGNAC - Met de overwinning in de veer tiende Tour-etappe toonde de Zwitser Niki Riittimann eens te meer aan een van de grootste internationale talenten te zijn. Toen hij in 1983 in eigen land tweede werd in het wereldkampioen schap achter de Oostduit ser Uwe Raab, drong het besef tot hem door een goed betaalde beroeps- renner te kunnen wor den. Hij verliet de boerderij in Iltenried om zich aan te sluiten bij de elite- ploeg rond Bernard Hi nault. Beter dan in een Zwitserse ploeg kon hij in betrekkelijke anoni miteit het vak van wie- Ierprof leren. Rüttimann was bereid enkele jaren knechten- werk voor Hinault en Le mond op te knappen om later zelf kopman te wor den. Hij heeft intussen aanbiedingen genoeg. Na zijn indrukwekkende zege in Blagnac kan hij er nog meer verwachten. Rüttimann was groots, amper een dag nadat hij in een moordende Pyre- neeën-etappe Hinault op weg naar de top van Su- perbagnères kilometers lang als een jojo achter zich aansleepte. Na wat hij daar deed leek een ritzege in Blagnac voor hem onmogelijk. Rütti mann was zelfs vol doende hersteld om via acht minuten voorsprong de top-tien binnen te dringen. Niki Rüttimann, 23, uit Iltenried, Zwitserland werd begin 1984 beroeps renner. Zijn erelijst is: 1984: 3e Ronde van Ro- mandië, 5e Dauphiné Li- béré, le Ronde van San Sebastian, lie Ronde van Frankrijk; 1985: 6e Ronde van Va lencia, 9e Tirreno-Adria- tico, 5e Ronde van Ro- mandië, 2e Ronde van Zwitserland, 13e Ronde van Frankrijk, le Parijs- Bourges; 1986: le Ster van Besse- ges, le Ronde van Midi- Pyreneeën, 9e Ronde van Italië, le veertiende etappe Ronde van Frank rijk. Van ome speciale verslaggever BLAGNAC - De staking bij het Franse persbureau AFP, waar een groot aantal banen moet verdwijnen, heeft ver deeldheid gebracht onder de medewerkers van het wereld wijd werkende persbureau in de Tour de France. De een wil alle zaken bij houden en de ander wil niets doen. Dat ontlaadde zich giste ren in een ordinaire vechtpar tij tussen een chauffeur en een journalist van AFP. Door JacQues Hendriks BAARLE-HERTOG - „Aanvankelijk vond ik het niet zo verschrikkelijk erg. Maar als je dan naar de televisie kijkt, krijg je toch wel een beetje de kriebels. Aan de andere kant is het ook weer zo dat er in deze Tour zo verschrik kelijk hard gereden wordt. Ik ben bang dat ik, zeker in die berg-etappes, in de 'bus' vlak voor de bezemwagen zou ploeteren, en dat is nou ook bepaald geen pretje". toen nog in de inmiddels opge heven ploeg van de huidige Skala-ploegleider Swerts. De Tour van '85 is echter in geen enkel opzicht te vergelijken met die van '86, meent de grensbewoner. „Ik vond het vorig jaar natuurlijk een hele belevenis, zo'n eerste Tour, en ik vond het ook best een mooie Ronde. Maar wat er dit jaar allemaal gebeurt. De knuppel wordt voortdurend in het hoenderhok gegooid. Vervol gens ziet men wel wat er uil komt". Vanzelfsprekend volgt Teun van Vliet de prestaties van zijn ploeggenoten met grote interesse, zoals hij trouwens het hele gebeuren intensief bijhoudt: „Ik snap dat niet als andere renners die niet mee konden zich er van distantië ren. Ik vind het mooi om naar te kijken, en het is ook nog eens je beroep. Je moet toch op de hoogte blijven". Zoals heel wielerminnend Nederland genoot ook Van Vliet van de zege en de ge slaagde greep naar de gele trui van Johan van de Velde. De 'EO-uitspraken' van zijn Westbrabantse maatje ver baasden hem overigens niet. „We hebben het wel eens va ker op de trainingen over dat soort zaken. Je kent dat wel, er was de vorige dag niks op TV, alleen zo'n Amerikaanse, reli gieus getinte film op de EO. Daar kijk je dan maar naar. Trouwens, Ludo de Keulenaer uit onze ploeg vertelde wel eens dat als er bij hem Jeho- Teun van Vliet, de 24-jarige coureur uit de ploeg van Peter Post, ligt er niet echt wakker van dat zijn ploegleider hem thuis heeft gelaten. Hij weet van zichzelf dat hij zeker in het algemeen klassement geen potten had kunnen breken. „Bovendien", zegt hij, „ik heb de Ronde van Italië ook al ge reden. Een ronde, die me trou wens veel beter ligt dan de Tour. Nu kan ik het even lek ker rustig aan kunnen doen. Ik rijd een wedstrijd of drie per week en kan me richten op het naseizoen. Door dan goed te rijden kan ik in de na- jaarsklassiekers misschien wel een beschermde rol af dwingen". Het 'feest' zou voor Van Vliet, volgens een landelijk dagblad, al een week na de Tour beginnen in de Ver enigde Staten met de Coors Classic. Van Vliet hierover: „Ik heb van Post nog geen de finitief uitsluitsel gekregen over al of niet naar de CC gaan, maar hij heeft het wel door laten schemeren. Zes da gen voor de Tour zei hij: 'Je wil toch graag naar de Coors Classic', zo onder het mom van dan kun je beter niet naar de Ronde van Frankrijk gaan. Als ik inderdaad naar die wedstrijd ga, mag ik ook aan nemen dat ik de wereldkam pioenschappen op de weg mee rijd. Die zijn immers ook in Colorado, en ik ben dan al goed geacclimatiseerd". Vorig jaar reed Van Vliet wel de Tour de France mee, va's aan de deur komen dat hij ze altijd binnen laat voor een goed gesprek". Dat in tegenstelling tot bij voorbeeld een jaar of vijf, zes geleden er pas één echte Ne derlandse etappe-zege is ge weest in deze Tour ziet Van Vliet als een logisch gevolg van de internationalisering van het hele profwielrennen. „Vroeger had je Fransen, Bel gen, Italianen, soms wat Span jaarden en Nederlanders. Daarbij komt dat we met de generatie Raas, Knetemann, Zoetemelk en Kuiper natuur lijk ook een uniek stel renners bijeen hadden. Onze generatie is misschien minder talentvol, voor ons wordt de concurren tie met die Columbianen, Brit ten en nou weer al die Ameri kanen ook steeds groter. En moet je nou ook kijken wat een peloton er rijdt. Van 210 man!! Niks gek dat het ge vaarlijk is. Dat komt volgens mij niet alleen door dat grote aantal, maar vooral omdat de renners helemaal gek zijn. In die eerste week willen ze alle maal van voren rijden, alle maal een graantje meepikken. Dat is onmogelijk, en brengt de grootste ongelukken met zich mee". Het toenemen van het aan tal nationaliteiten is zeker ook in de ploeg Post te merken. Was het aanvankelijk een vrijwel volledig 'Hollandse' BLAGNAC - In Luchon star ten 164 renners voor de veer tiende etappe van de Ronde van Frankrijk over 154 kilom- ter naar Blagnac. Het is zeer warm. 43 km: eerste tussensprint: 1. Solleveld (6 sec. tijdaftrek), 2. Ar- naud (3 sec), 3. Van der Poel (2 sec). 45 km: aanval Brun, Mas en Winterberg. 48 km: doorkomst Cote Serre (4e cat): 1. Brun, 2. Mas, 3. Winter berg. 50 km: Bernard, Madiot, Roche, Anderson, Dhaenens en Laurit- zen bij kopgroep. 60 km: doorkomst Cote Patatin (4e cat): 1. Brun, 2. Mas, 3. Ber nard. 70 km: Contini, Lemond, Poels, Veldscholten, Mottet, Hermans, Breu, Hoste, Rossignoli, Lavain- ne, Pino, Bauer, Haex en De Vos in tegenaanval. 75 km: achtervolgers bij kop groep. Peloton op 1 min. 80 km: tweede tussensprint: 1. Lemond, 2. Winterberg, 3. Dhae nens. 90 km: algehele hergroepering. Poels valt aan. Lavaine volgt. 91 km: Rüttimann en Haghedoo- ren bij twee vluchters. 118 km: derde tussensprint: 1. Poels, 2. Lavainne, 3. Rüttimann. 132 km: vierde tussensprint: 1. Haghedooren, 2. Lavainne, 3. Rüttimann. Peloton op 5 min. 147 km: vijfde tussensprint: 1. Haghedooren, 2. Rüttimann, 3. Lavainne. 149 km: solo Poels mislukt. 150 km: Rüttimann ontsnapt uit kopgroep. 154 km: Rüttimann wint veer tiende etappe. Hinault behoudt gele trui. Gerrit Solleveld, die gisteren zijn leiderspositie in het klassement van de tussensprints ten opzichte van Johan van de Velde verstevigde, bereidt zich voor de start van een etappe in de Tour altijd op een speciale manier voor. De drager van de rode trui doet dan wat yoga-oefe- ningen op de motorkap van de auto van zijn ploegleider Jan Raas. - foto anp Van onze speciale verslaggever BLAGNAC Na de Pyre neeën heeft Joop Zoete melk besloten geen en kele moeite meer te zul len doen voor een zo goed mogelijke eindklassering in de Ronde van Frank rijk. De wereldkampioen hoopt zijn zestiende en laatste Tour glans te ge ven met een opvallende prestatie in een van de komende etappes. „Ik rijd nu zo zuinig mogelijk", zei Zoetemelk in Blagnac. „Ik hoop reserves over te houden voor als zich een gunstig moment op een ontsnapping voordoet. Ik kon niet met de besten mee in de bergen, maar ik ben er niet onderdoor gegaan. De kans op een dagsucces is wel klein nu ze elke dag zo als gekken te keer gaan. In de tijd van Merckx werd er hard gereden, maar een Tour als deze heb ik nooit mee gemaakt". Door het ontbreken van echte favorieten voor de eindzege in de Tour de France in de koppgroep van vier scoorden gisteren slechts achttien deelnemers aan de Lezers-Tour van De Stem punten voor het alge meen klassement. De Zwit ser Rüttimann werd door acht mensen getipt. La vainne leverde voor vier deelnemers punten op en Twan Poels was de favoriet voor zeven inzenders. De scherpste tijd werd door G van Haperen uit Roosen daal aangegeven. Hij bleef maar drie minuten en 26 se- condfen van de werkelijke tijd verwijderd. Daarmee werd hij winnaar van de veertiende etappe in onze Lezers-Tour. De uitslag van die veer tiende etappe: 1. G van Haperen, Radiostraat 32, Roosendaal, Rüttimann, 3.51.10; 2. Jan van Puyvelde, Marijke- straat 17, Hulst, Rüttimann, 3.53.02; 3. Peter van Gastel, Meent 89, Breda, Rüttimann, 3.55.00. De zeventien koplopers in het algemeen klassement hielden het gisteren collec tief op de Belgische ras sprinter Eric Vanderaer- den. Zij pakten dus naast de punten. Het betekende wel dat A van de Made uit Made zijn gele trui behield. De top van het algemeen klas sement ziet er als volgt uit: .22 punten: A.C. v.d. Made, Meidoornlaan 47, Made. 21 punten: H. Michielsen, Blokkenweide 12, Chaam. 20 punten: Fr. de Caluwé, Pr. Hendrikstr. 36, Raamsdonksveer R. Mols, v. Hogendorpstr. 21, Rijen. 19 punten: P. Baert, Boekweitstr. 13, Zuid- dorpe Wim Knook, Meerhoutstr. 14, Breda G. Lernout, Arnoutstr. 4, Nieuw-Namen Peter v.d. Veeken, Hulsterweg 185, Terhole J. Verschelden, Wilhelinastr. 109, St.-Jansteen P. Vriens, Molenstr. 41, Ossen- drecht. De leider in het alge meen klassement A van de Made uit Made in zijn gele' trui. - foto leo van bijnf 18 punten: P. Albrecht, Nuytsstr. 5, Breda W. v.d. Broek, Bosstr. 12, Sprundel Jessica van Dierendonck, Eurostr. 6, Hoofdplaat Jacqueline van Meel, Annevil- lelaan 101, Ulvenhout 17 punten: P. v.d. Bliek, Liniewal 13, Prin senbeek L. Gabriels, Marijkestr. 20, St.- Willebrord Ron van Gils, Graaf Willem 1- straat 29, Geertruidenberg A. Voet, Nic. Beetsstr. 14, Hulst. 16 punten: Kees v.d. Berg, Marterdonk 8, Dongen R. v.d. Boogaard, Houtse Heu vel 69a, Den Hout Mevr. Bulkmans-Koks, Roo- sendaalseweg 5, St.-Willebrord L. Erpelinck, Crocusstr. 8, Kloosterzande A. Kommeren, Venestr. 71, Geertruidenberg Em. de Kind, Visserijstr. 20, St.- Jansteen Johnny v.d. List, Wattstr. 38, Roosendaal Ad Loonen, Haasdijk 10, Made W. Nuyten, Patrijslaan 40, Oos terhout P. van Raak, Baarleseweg 51, Chaam C. van Schendel, Stationsstr. 29, Made Ad van Steyn, Schapendonk 114, Raamsdonksveer Erik Vervaet, Mozartstr. 46, Axel Joop de Vos, Vermeerstr. 7, Breda Ad v.d. Wijngaart, Pieter. Breughelstr. 8, Breda Teun van Vliet: „In die bergetappes zou ik toch in de 'bus' vlak voor de bezemwagen aan het ploeteren zijn" ploeg, nu rijden er renners van allerlei nationaliteiten in het strak blauw-witte tricot. „Geen probleem", zegt Teun van Vliet. „Ik heb liever dit dan alleen maar Nederlan ders. Die zijn onder elkaar toch achterdochtig en neigen snel naar groepjesvorming". Tenslotte vragen we na tuurlijk nog even naar een voorspelling aan 'een kenner'. Van Vliet aarzelt even, maar dan glimlachend: „Ik hoop na tuurlijk Millar, en hij staat er ook best goed voor. Maar ik denk toch dat het Greg Le mond wordt. Al kun je er in deze Tour absoluut niet zeker van zijn". Van ome speciale verslaggever BLAGNAC - Tour-directeur Jacques Goddet heeft een ande: chauffeur aangesteld, omdat de auto, waarin hij zat, tijdens» van de Pyreneeënritten een aanrijding kreeg. De auto van Goddet werd opzij voor een deel opengereten.,ft 81-jarige Tour-baas, die aan zijn 51ste Ronde van Frankrijk!* zig is, vertrouwde zijn chauffeur daarna niet meer en hl baantje werd vergeven aan Robert Lelangue, in het verledei ondermeer ploegleider bij Eddy Merckx. De uitslag van de veertiende etappe is: 1. Rüttimann (Zwi- Köchli) 154 kilometer in 3.47.44, 2. Lavainne (Fra-Guimard) op 32 se conden, 3. Poels (Ned-Raas) z.t., 4. Haghedooren (Bel-Godefroot) op 0.33, 5. Devos (Bel-De Kimpe) op 7.17, 6. Polini (Ita-Vanucci) z.t., 7. Vanderaerden (Bei-Post) op 8.02 8. Bomans (Bel-Godefroot) z.t., 9. VandenBrande (Bel-De Kimpe) z.t, 10. Bontempi (Ita-Boifava) z.t., 11. Lieckens (Bel-Godefroot) z.t., 12. Hermans (Ned-Perurena) z.t., 13. Stevenhaagen (Ned-Schuiten) z.t., 14. Esparza (Spa-Perurena) z.t., 15. Hoste (Bel-Bazzo) z.t., 16. Dhae nens (Bel-De Kimpe), 17. Binco- letto (Ita-Zandegu), 18. Van der Poel (Ned-Raas), 19. Rossignoli (Ita-Boifava), 20. McKenzie (NZ1- Godefroot), 21. Criquielion (Bel-De Kimpe), 22. Gaston (Spa-De Gri- baldy), 23. Castaing (Fra-Theve- net), 24. Vichot (Fra-De Gribaldy), 25. Boyer (Fra-Guimard), 26. Van Wijk (Ned-Schuiten), 27. Heiden (VSt-Neal), 28. Wijnants (Bel-De Kimpe), 29. Lauritzen (Noo-Le- geay), 30. Pierce (VSt-Neal), 42. Knetemann (Ned-Schuiten), 44. Lemond (VSt-Kóchli), 52. Hinault (Fra-Köchli), 55. Anderson (Aus- Post), 63. Winnen (Ned-Post), 64. Millar (Sch-Post), 65. Hampsten (VSt-Köchli), 67. Rooks (Ned- Schuiten), 70. Veldscholten (Ned- Schuiten), 74. Zimmermann (Zwi- Boifava), 82. Van Lancker (Bel- Post), 87. Delgado (Spg-Schuiten), 92. Peeters (Bei-Raas), 94. Van de Velde (Ned-Post), 98. Nulens (Bel- Post), 99. Zoetemelk (Ned-Raas), 100. Ducrot (Ned-Raas), 101. Nij- boer (Ned-Perurena), 116. Herrera (Col-Geminiani), 120. Roosen (Bei- Raas), 137. Emonds (Bei-Raas), 139. Boeve (Ned-Schuiten), 143. Solle veld (Ned-Raas), 162 en laatste: Gorospe (Spa-Echevarri). Het algemeen klassement na de veertiende etappe van de Ronde van Frankrijk is: 1. Hinault 61 uur, 43 minuten en 31 seconden, 2. Le mond op 0.34, 3. Zimmermann op 2.58, 4. Millar op 3.32, 5. Delgado op 6.48,6. Hampsten op 8.26,7. Herrera op 9.08, 8., Rüttimann op 10.25, 9. Rooks op 12.58, 10. Criquielion op 13 00, 11. Winnen op 15.19., 12. Cor- nillet (Fra-Legeay) op 16.35, 13. Pensee (Fra-Legeay) op 17.12, 14. Pino (Spa-Minguez) op 17.34, 15. Mottet (Fra-Guimard) op 20.03, 16. Madiot (Fra-Guimard) op 20.47, 17. Cabrera (Col-Echevarri) op 21.38, 18. Simon (Fra-Thevenet) op 22.00, 19. Claveyrolat (Fra-Thevenet) op 23.00, 20. Bernard (Fra-Köchli) 25.31, 21. Corredor (Col-Geminiaa op 25.42,22. Jimenez (Col-Geminls ni) op 25.57, 23. Chozas (Spa-Gor zalez-Linares) op 28.03, 24. Grew (VSt-Neal) op 29.10, 25. Zoetend op 29.27,26. Lejarreta (Spa-Perure na) op 29.31, 27. Montaya (Col-Me sa) op 30.24, 28. Bauer (Can-Kod op 30.37, 29. Bernaudeau (Fra-P zo) op 30.55,30. Blanco (Spa-Gonza les-Linares) op 32.09, 39. Steven haagen op 37.49, 55. Roche op 56. Anderson op 50.43, 58. Poels o 53.24, 70. Emonds op 58.29, 77. Va Lancker op 1 uur 11 seconden," Nulens op 1.00.36, 83. Ducrot 1.02.46, 84. Veldscholten op 1.031 93. Knetemann op 1.05.17, 102. Vs de Velde op 1.06.14,105. Solleveld 1.06.34, 117. Peeters op 1.09.10,12 Van Wijk op 1.09.40, 120. Van Poel op 1.09.48, 121. Roosen 1.10.00, 148. Vanderaerden 1.16.56, 149. Boeve op 1.17.21, IS Nijboer op 1.17.24,161. Hermans 1.27.59, 162. en laatste Winterbf' (Zwi-Köchli) op 1.34.28. PEN HAAG (ANP) - Het is uiterst onwaarschijnlijk dat de zeven Zuidafrikaanse deel nemers aan het Open Neder landse golfkampioenschup, volgende week in Noordwijk, ten visum zullen krijgen. Volgens een woordvoerdster van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, zal bij een aanvraag van het zevental contact worden opgenomen met het ministerie van WVC. 1. Vanderaerden 203, 2. (Bel-Godefroot) 164, 3. Heri 157, 4. Vandenbrande Kimpe) 118, 5. Lemond 110,6. H&1 (Bel-Bazzo) 1Ö6. 7 Jenkei AMSTERDAM (ANP) nen toernooi om het w< het Nederlandse honkb Dat is niet de uitgespro ken mening van manager Harvey Shapiro. De Ame rikaanse coach laat zich geen prognoses ontlok ken. De optimistische visie is af komstig van assistent-coach Henny Jenken. Zijn directe chef op het veld beperkt zich tqt het geven van wat hij zelf noemt Amerikaanse antwoor den. Die komen doorgaans neer op de vaststelling dat ook een honkbal rond is. Sinds 1973 heeft Jenken als speler of als coach alle WK- toernooien meegemaakt. „Des tijds waren wij in alle duels kansloos. Nu kunnen we in principe meekomen. Normaal winnen we niet van Cuba, Verenigde Staten of Japan. Maar het is niet uitgesloten". Als clubcoach van Amstel Tij gers levert hij bovendien zes spelers aan de nationale selec tie, die de komende twee we ken tegen 's werelds beste amateurlanden moet opne men. Jenken is dus tot oorde len bevoegd. De minimale voorbereiding van de Nederlandse ploeg op wat toch het grootste honkbal- evenement aller tijden binnen de grenzen is, lijkt niemand echt te hinderen. Terwijl een aantal tegenstanders enige tientallen oefenpartijen af werkten, moesten de volgelin gen van de drie coaches Har vey Shapiro, Leen Volkerijk en Henny Jenken het doen met Van onze spi HULST - Patrick van Hulle bij bij de C-trimmers staan momei Stem-trimmersklassement. Vo< dat hij de winnaar wordt. Van wachten van vooral De Feber e De eerstvolgende wedstrij den die meetellen voor het klassement worden in St.- Jansteen (dinsdag) en in Bier vliet (28 juli) verreden. Koe wacht houdt op 31 augustus een koers voor C-trimmers. Stand A-trimmers: 1. P. van Hulle, Sas van Gent 108 punten; 2. ex aequo W. de Feber, Hoek en C. Verplanke, IJzendijke 94; 4. J. Dubbeldam, Sas van Gent 71; 5. P. van 't Westelnde, Biervliet 65; 6. H. Dees, Terneuzen 54; 7. P. van Straaten, Terneuzen 53; 8. H. Pe ters, Biervliet 52; 9. T. Wullems, Heikant 49; 10. J. Rommers, Ril land 48; 11. ex aequo H. Dellaert, Van onze motorsportmedeiverker TERNEUZEN - De Terneu- ïense motorracer Johnny Wil lemsen heeft met succes deel genomen aan wegraces in het Belgische Mettet. Willemsen liet op dit semi-permanente Wegrace-circuit al in de trai ningen zien met serieuze be doelingen naar Mette geko- jnen te zijn, want daarin liet bij een derde en later een 1. Solleveld 130, 2. Van de Veldtl 3. Arnaud (Fra-Echevarri) Hl Lemond 39, 5. Haghedooren S I Pelier (Fra-De Gribaldy) 28. 1. Millar 135, 2. Hinault 123, 3, H< rera 117, 4. Pensee 114, 5. Lentf 105, 6. Arnaud 73, 20. Winnen 22, Rooks 21: Van onze motorsportmedewerker SCHOONDIJKE - Op het •Ware zandcircuit van Wes- jerloo heeft Jacky Westdorp -r-» r1' Schoondijke een uitste- f **nde rentree in de motor- crosscompetitie gemaakt. De «hoondljkenaar brak een maand geleden zijn pols tij- oens de kwalificatie voor de wand Prix van België. Hoewel Westdorp twee keer de achterhoede moest Prukken door slechte starts, nio »a^e toch een vijfde do t-in eindstand. West- al r n'shte in de eerste reeks cvf en in de tweede man- als zesde. Winnaar in esterloo werd Eric Geboers. 1. Köchli 11.39.16, 2. Guimard 0.32, 3. Raas op 0.32, 4. Godefrool 0.33, 5. De Kimpe op 7.17, 6. Vi nucci op 7.17,9. Schuiten op 8.02 Post op 8.02 1. Köchli 185.08.04, 2. Legeay 54.23, 3. Schuiten op 58.27, 4 0 mard op 1.02.09, 5. Post op 1.06.41 Geminiani op 1.14.22, 17 Raas 2.09.16.

de Stem | 1986 | | pagina 6