[arakter TNO draagt dierenproeven over fcz VERZEKERINGSRAAD OVER NIEUWE SOCIALE ZEKERHEID: WANDELEN VER I )e^e|Hd Ambtenaren willen snel duidelijkheid over arbeidsvoorwaarden DE GROOTSTE KOLLEKTÏE KLOKKEN VINDT IN OKTEBWTJK. (^BmbantKlofe Principieel onjuist Vreemdeling vast op Schiphol BOOT Nog geen daling in ziekteverzuim Tandartsen zijn boos over erkenning tandprotheticui BOLIVIA DE STEM COMMENTAAR VRIJDAG 18 JUL11986 PAGINA 3 BINNENLAND ZOETERMEER (ANP) - Het duizelt zelfs des kundigen regelmatig waar het gaat om welke gevolgen het herziene stelsel van sociale ze kerheid heeft. BINNENLAND DIERENBESCHERMING KLAAR VOOR ACTIES TEGEN BEDRIJF VS Beneluxstraat 7, 5061 KD Oisterwijk Telefoon: 04242-88565, vrijdag koopavond. T5 PAGINA 1 ■nu en een enkele keer ook >ers. n der Reijden besefte door die conflicten dat jn een volgende kabinets- Jode slechts als minister ,niet als staatssecretaris veel verdergaande her- ing van het verzeke- |s- en financieringsstelsel I bewerkstelligen. Hij e een ministerszetel, want Lrs kwam hij niet terug. deel van de de CDA- Itie riep daarop: 'Geluk- zijn we die kwijt', terwijl ander deel Van der Reij- b claim ondersteunde, pindelijk hebben de eer- 1 gewonnen. Niet hij, Ir Brinkman keerde terug minister en niet Van der jden, maar de liberale s mag als staatssecretaris karwei afmaken. Daar- i krijgen de huisartsen s nog hun zin. Enkele inden geleden op een pro- bijeenkomst in de Rai in sterdam droegen huisart- spandoeken mee met rop de tekst: „Laat Van Reijden zijn karwei niet laken". - FOTO ANP {•acht waarmee hij kon vol- puden, zoals hij zegt. Al die pacht zal hij nog nodig febben in afwachting van Én nieuwe ronde onderhan- Tlingen over zijn persoon lie betrekkelijk spoedig loet beginnen. 1 Kracht zou hij ook nodig pbben als hij in Zuid- frika voor het gerecht zou erschijnen. Want hij blijft esoluut weigeren het Zuid- ïrikaanse rechtssysteem te {•kennen en zal, tenzij hem doodstraf staat te wach- }n, geen verdediging aan aarden in een eventueel |m de achterbank gegraaid voordat de autobestuur- pr goed en wel in de gaten eft wat er gebeurt, flitsen dieven weg door het poene licht. J Consul Kappert heeft de hdruk dat het aantal Neder- pndse toeristen in Rome wat jfneemt. Italië is te duur ge- ïorden, zo meent hij. „Italië Vijst zichzelf uit de markt. Ie hotelprijzen zijn enorm pstegen. Vroeger werd dat og goedgemaakt door de in- latie. Dan kregen de toeris- |n gewoon meer lires voor i gulden. Maar nu is de in- |atie fors gedaald terwijl de fij sstij ging gewoon door aat. Wij hebben hier een atistiek waaruit blijkt, dat kosten van levensonder- oud tussen april 1983 en ugustus 1985 met 30 procent lestegen zijn", aldus Kap- ert. T28 AMSTERDAM (ANP) - De daling van het ziekteverzuim in ons land in de afgelopen jaren is geringer dan tot nu toe is gesteld. Tot deze conclusie komt de Stich ting CCOZ (Coördinatie, communi catie en onderzoek ziekteverzuim) op grond van een vergelijkend cij- feronderzoek. Op basis daarvan neemt zij aan dat het ziekteverzuim in de jaren 1977-1985 jaarlijks met ongeveer eentiende procent is ge daald van 7,4 in 1977 tot b',8 procent vorig jaar. Gezien deze reeks cijfers kan men nauwelijks van de daling van het ziekteverzuim onder de indruk zijn. De daling van het ziekteverzuim in Nederland blijkt in haar totaliteit veel geringer te zijn dan veelal wordt aangenomen, aldus de Stich ting CCOZ. De cijfers die zij heeft vergeleken zijn afkomstig van onder meer het Nederlands Instituut voor Preven tieve Gezondheidszorg (NIPG/ TNO), het Gemeenschappelijk Ad ministratiekantoor en de Sociale Verzekeringsraad. De cijfers van de eerste geven in de onderzochte pe riode een daling te zien van bijna drie procent (9,5 procent in '77 tegen 6,9 in '85). De grote verschillen zijn volgens de Stichting CCOZ echter te wijten aan de verschillende manieren waarop de organisaties hun gege vens verzamelen en berekenen. UTRECHT (ANP) - De Neder landse (Maatschappij tot bevorde ring der Tandheelkunde is er 'ont steld en boos' over dat het kabinet deze maand akkoord is gegaan met een wetsvoorstel waarin het beroep van tandprotheticus wordt erkend. De tandartsenorganisatie heeft gisteren aangekondigd, dat ze geen medewerking zal verlenen aan de opleiding en de erkenning van het beroep tandprotheticus als niet wordt bepaald, dat het afleve ren van volledige kunstgebitten moet gebeuren 'op voorschrift van tandarts of arts'. De NMT staat op het standpunt, dat het maken van prothesen niet alleen een zuiver technische han deling is, maar dat er ook medi sche en biologische kennis voor nodig is waarin de tandarts wel en de tandprotheticus niet is opgeleid. Ze verwijst naar een eerder commentaar van de hoogleraren prothetiek op het rapport van de departementale werkgroep Gebit- sprothetische Voorzieningen. De hoogleraren verklaarden toen, dat voor het handhaven van de kwali teit van de zorg voor de tandeloze mens een opleidingsniveau nodig is dat zeker gelijkwaardig is aan de huidige opleiding tot tandarts. Als de gebitsprothetische behan deling wordt gedegradeerd tot het louter afleveren van een technisch produkt, zal deze zorg volgens hen terugvallen naar een niveau van tien a twintig jaar geleden. NWW-stelsel veroorzaakt chaos' Dat bleek gisteren tijdens de vergadering van de Sociale Verzekeringsraad (SVR) over de uitvoerings maatregelen van het nieuwe stelsel. Ook vertegen woordigers van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid komen er niet altijd uit, ondanks het feit dat zij de wetgeving mede hebben opgesteld. Eén van hen verzuchtte: „Het is griezelig als je bedenkt dat de systematiek van de wet zo kan zijn dat je recht hebt op een uitkering die je niet krijgt uitbetaald." In de wet staat een artikel waarin een werkloze met recht op uitkering dat recht verliest als hij of zij een naar het oordeel van de bedrijfs vereniging noodzakelijke op leiding volgt. Als de werkloze aamelijk de opleiding volgt, is hij of zij niet beschikbaar voor de arbeidsmarkt, en dat is juist één van de twee voor waarden voor dat recht (de andere is werkloosheid). De raad is het daarmee niet eens en deed de ministeriële vertegenwoordigers de sug gestie daaraan nog maar eens wat te doen. Eén van hen pro beerde de gemoederen te sus sen door te zeggen dat de oude I wetgeving ook niet eenvoudig De werknemersvertegen woordigers in de raad voor zien na 1 januari - de beoogde invoeringsdatum van het her ziene stelsel - chaos bij de uit voeringsorganen. Zij noem-r den, na vele anderen eerder, het stelsel onduidelijk, gecom pliceerd en voor velerlei uitleg vatbaar. FNV en CNV vinden dat de zwarte Piet in geval van chaos niet naar de uitvoe ringsorganen geschoven mag worden. De raad moet zich, als toezichthouder van die orga- an een speciaal hulppro- ;ramma ter grootte van ruim 4 miljoen dollar in te trek en. Zelfs dat dreigement elp niets. Door enige tijd ;eleden de helft van dat ulpprogramma niet uit te talen, zetten de VS de Boli viaanse president Paz Es- te nssoro in feite met de rug tegen de muur. Het is overigens nog zeer de vraag of de acties van de Boliviaanse politie en de Amerikaanse militairen tot tiet gewenste resultaat lei den. Gezegd wordt dat be paalde functionarissen van tiet leger en de politie in Boli via bij de grootscheepse drugshandel zouden zijn be trokken. Een ander probleem is dat de drugssmokkel het zeer arme Bolivia van een liet onaanzienlijke hoeveel- leid buitenlandse valuta voorziet. Vaak hebben de bij iet verbouwen van de coca- planten betrokken boeren ;een andere middelen van bestaan. Bij dat alles komt nog dat de zeer dichte oer wouden van het land een grootscheepse jacht op de drugsbendes nagenoeg on mogelijk maken. De Verenigde Staten wa ren eerder bij soortgelijke, maar van opzet veel kleinere militaire acties op de Ba hama Eilanden betrokken. nen, volgens hen de komende tijd beraden of ze die taak eigenlijk wel aankan. De privacy in de nieuw op te zetten verzekerdenadmini stratie blijkt volgens de SVR slecht gewaarborgd. De hand leiding voor de uitvoeringsor ganen is weliswaar al de deur uit maar krijgt op dit punt nog nadere regels in een begelei dend schrijven. De SVR houdt toezicht op deze administratie, waarin ge gevens van ongeveer 3,5 mil joen personen zullen worden geregistreerd. Nu nog bevat ten de boeken van de bedrijfs verenigingen alleen de gege vens van ruim een miljoen uitkeringsgerechtigden (werklozen, arbeidsongeschik ten en zieken). Vóór 1 januari moeten de werkgevers daar gegevens van al hun werkne mers laten bijschrijven. Dat is volgens staatssecretaris De Graaf (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) nodig, om dat komend jaar het nieuwe stelsel van sociale zekerheid ingaat. In de nieuwe werk loosheidswet (nWW) speelt het arbeidsverleden een grote rol bij het bepalen van de hoogte van de uitkering. De raad stelde dat er in de administratie alleen gegevens mogen komen die voor dat nieuwe stelsel noodzakelijk zijn en geen zaken die in de in dividuele gevalsadministratie staan geregistreerd. BIJ HET aantreden van het kabinet Van Agt-ll in 1981 liet Dries van Agt zich, in de van hem zo bekende ferme taal, zeer kritisch uit over lieden en organisaties die meenden de fiscale wetten te moeten ontduiken door misbruik te maken van lacunes in die wetgeving. Daar moest, zo oordeelde Van Agt, hard tegen wor den opgetreden. „Waar staat geschreven dat ik consequent moet zijn?" zo heeft Van Agt blijkbaar geredeneerd, want vijf jaar later aanvaardt hij zonder blikken of blozen een adviseurschap bij een firma welke is gespecialiseerd in belastingontwijking. Om diverse redenen kan dit gedrag van Van Agt niet door de beugel. Allereerst heeft hij verzuimd, zoals beloofd toen destijds de kwestie van zijn commissariaten bij DSM en een bouwmaat schappij speelde, de fractieleiders uit de Staten van zijn derde commissariaat op de hoogte te stellen. Door deze handelwijze i geeft de Brabantse Commissaris van de Koningin er voor de zo veelste maal blijk van dat het hem niet echt interesseert hoe de Staten van Brabant over zijn functioneren denken. Maar er is meer. Tijdens zijn periode als 'dienaar van het lands bestuur' is er rond van Agt met grote zorg het beeld van betrouw baarheid gecreëerd. Door de gewraakte overeenkomst met het beleggingsfonds te verzwijgen, heeft Van Agt een forse bres in zijn image van betrouwbaarheid geschoten. Interessant is ook de vraag waarom een internationaal beleg gingsfonds de Brabantse Commissaris van de Koningin vraagt als adviseur op te treden. Niet vanwege zijn economische kennis. Tijdens zijn periode als premier heeft jurist Van Agt herhaaldelijk toegegeven dat kennis van economische zaken niet zijn sterkste punt is. Duidelijk is dat het beleggingsfonds gebruik wil maken van de naamsbekendheid van de vroegere minister-president en tijdelijk minister van Buitenlandse Zaken van Nederland. Van Agt zou echter moeten begrijpen dat hij met het ontplooien van dit soort activiteiten de minister van Financiën, zijn partijgenoot Ru- ding, behoorlijk voor de voeten loopt. De zogenaamde reparatie wetgeving kost veel tijd en inspanning. Wanneer het ene gat am- Per is gedicht (Canada), zijn beleggers de fiscale specialisten weer te snel af door weer een lacune (in dit geval het beleggen van Nederlands kapitaal in Australische fondsen) bloot te leggen. Het is begrijpelijk dat de Brabantse statenleden met ongeloof an teleurstelling hebben gereageerd op de jongste solo-gang van bun spraakmakende voorzitter. Reeds diverse malen is Van Agt met de Staten in aanvaring gekomen over activiteiten die weinig met het belang van de provincie Noord-Brabant van doen had ben. Tot een openlijke veroordeling is het nooit gekomen. De filo sofie 'Van Agt is een buitenbeentje maar hij bereikt veel voor Bra bant' bleek tijdens de discussies steeds van doorslaggevende be tekenis te zijn. Afgezien van de vraag of Van Agt nu eigenlijk wel zo veel heeft bereikt (tot nu toe is er geen zichtbaar resultaat van zijn vele buitenlp-dse reizen en de Moerdijk-lobby is ook groten deels mislukt), z er ditmaal andere waarden in het geding. Uit Principe kan een functionaris als een Commissaris van de Konin- 9m geen advisegr zijn van een firma die zich heeft gespeciali seerd in het ontwijken van fiscale wetten. Het is de plicht van de S'aten om hem dat 'klip en klaar' aan het verstand te brengen. Wanneer Van Agt meent dat het wel kan, zou hij zich eens over 2lin eigen functioneren moeten beraden. Veel moeite zal het hem niet kosten, want tenslotte heeft hij reeds meermalen laten mer ken dat het provinciehuis in Den Bosch niet zijn eindstation hoeft Het aantal uitvallers in de Nijmeegse Vierdaagse was gisteren aanzienlijker lager dan de dag daarvoor. Woensdag gaven 1258 wandelaars op. Tijdens de derde etappe, die door Groes- beek en Berg en Dal en over de Zeven Heuvelenweg voerde, stopten slechts 703 personen. VoorK het laatste gedeelte gaan 26.599 wandelaars op pad. De hoge temperaturen van de laatste da gen hebben wel hun tol geëist. De helpers van het Rode Kruis hadden handenvol werk. Vele deelnemers werden bevangen door de warmte en moesten tijdelijk ixi het ziekenhuis worden opgenomen. - FOTO ANP zijn. SCHIPHOL (ANP) - In de wachtruimte voor reizigers op Schiphol bivakkeert al drie en een halve maand een door de Nederlandse justitie gewei gerde vreemdeling in afwach ting van de goedkeuring van een land om daar opgenomen te worden. In die periode heeft hij al leen enkele dagen heen en weer gereisd tussen enkele landen om steeds opnieuw te horen dat hij daar niet wel kom was. De KLM heeft contact ge zocht met het ministerie van justitie om wat de woordvoer der van de maatschappij noemde 'in gezamenlijk over leg' een oplossing voor de man te vinden. Volgens de mare chaussee op Schiphol heeft nog nooit eerder een vreemde ling zo lang op de luchthaven gebivakkeerd. De man, van wie wordt aan genomen dat hij Ethiopiër is, arriveerde op 3 april op Schip hol met een lijnvlucht van de KLM vanuit Saoedi Arabië. Bij de marechaussee bleek dat hij reisde op een vals paspoort dat in Somalië was afgegeven. Hierop werd hem de toegang tot ons land geweigerd. De man vroeg daarop, zonder succes, asiel aan. DEN HAAG (ANP) - A.W. VVI) Cevaal, ambtelijk secretaris J»UUcWeilkCI y V IJ van de WD-fractie in de nntclairon na Tweede Kamer, is ontslagen. r1 Cevaal stond in het april- Pluyboy-llKilU't' nummer van Playboy op een fotoserie met de secretaresse van het toenmalige Kamerlid Metz. Op één van de foto's liet Cevaal zijn linker hand over de ontblote rechter bil van Metz' secretaresse glijden. Het kantongerecht in Den Haag heeft het ontslag van Cevaal be krachtigd. Dit heeft de civiele griffie van het kantongerecht donderdag bevestigd. De foto's deden nogal wat stof opwaaien, ook al omdat ze in het Kamergebouw waren gemaakt. Onder anderen Ka mervoorzitter Dolman uitte zijn misnoegen. In een brief aan - toen nog - fractievoorzitter Nijpels wees hij onder meer op de richtlijnen die in het Kamergebouw gelden voor het ma ken van foto's. De WD-fractie haastte zich mee te delen dat de fotosessie geheel buiten haar was omgegaan. Een dag later noemde het dagelijks bestuur van de liberalen de fotoserie 'een klap in het gezicht' van de vele WD-vrijwilligers die zich voor de partij inzetten. Met dë fractiemedewerker en oud-kamerlid Metz is in middels ook de secretaresse L. Welters verdwenen. PTTérs en overval VOOR DE tweede keer in twee dagen hebben medewerkers van de PTT een gewapende overval weten te voorkomen. Gebeurde dat eerder deze week in Den Haag, gisteren waren het PTT'ers in Hilver sum die een overval verijdel den, aldus een politie-woord- voerder. De beheerder van een postagentschap in Hilversum zette juist enkele vuilniszak ken buiten toen hij werd be dreigd door twee mannen, waarvan één met een pistool. Twee langsrijdende PTTérs zagen dit en boden direct hulp, waarna een vechtpartij ont stond tussen de overvallers en de PTT-employees. De over vallers gingen er uiteindelijk vandoor in een auto. Illegale cassettes DE POLITIE heeft op de Al- bert Cuyp in Amsterdam en in enkele woningen in Monnic- kendam ongeveer vierduizend illegale muziekcassettes en 42 recorders in beslag genomen. Drie mannen werden bij deze actie aangehouden. De opspo ringsdienst van Buma/ Stemra, die nauw bij het on derzoek naar de illegale cas settes betrokken was, heeft dat meegedeeld. De cassettes bevatten alle top-veertig ma teriaal waarover geen auteursrechten zijn betaald. Bof voor Tamils IN HET verblijfscentrum van Tamil-asielzoekers te Lochem zijn twee gevallen van de bof geconstateerd. Op advies van de geneeskundige hoofdin spectie van volksgezondheid zullen alle Tamil-asielzoekers in ons land daarom worden ingeënt tegen de bof. Bof is als regel een onschuldige ziekte die op kinderleeftijd optreedt. Bij volwassenen kunnen zich in enkele gevallen complica ties voordoen. J/ V? Het gaat om één vraag: wie is de echte koningin Engeland? Elizabeth of Maggie? Er is een behoorlijke strijd tussen de twee. Lizzy wil Zuid-Afrika straffen en Mag gie voelt daar niet voor. De premier weet het beter, maar de koningin het Gemene-best. Thatcher heeft de Falklands klein gekregen en is in staat midden in de nacht een mo biele eenheid naar Bucking ham Palace te sturen. Mag de Queen bij ons in Ne derland komen als ze door Maggie wordt weggestuurd? In een vleugel van Soestdijk of zo? Het zou wel erg sneu zijn voor prins Andrew die volgende week wilde trouwen met Sa rah. Als de koninklijke familie op non-actief wordt gesteld, wil Sarah hem misschien hele maal niet meer. Er zijn dus weer kansen voor Koo Stark. Ik zie het al gebeu ren. Andy en Koo duiken op in Las Vegas. Charles en Diane nemen een kangeroesprong naar Australië. Ik wil maar zeggen: het is al tijd slim om op hoog niveau contacten te onderhouden met Australië. Van Agt doet dat bijvoorbeeld ook voor Beatrix. Dat is zijn taak als commissaris van de koningin. Via Orco belegt hij centen van spaarden in Australië en tege lijkertijd ook zijn eigen boter ham. Van Agt belegt en wij moeten ons daar bij neerleg gen MERIJN Van ome Haagse redactie DEN HAAG - Het TNO-Proefdierenbe- drijf in Zeist wordt ontmanteld en door de Amerikaanse firma Harlan Sprague Incorporated rond 1988 in de Limburgse gemeente Onderbanken geplaatst. Dat bleek gisteren uit informatie van TNO en een woordvoerder van Harlan Sprague Inc. in Indianapolis. Na jarenlange moeizame onderhande lingen tussen TNO, het ministerie van onderwijs en wetenschappen en Harlan Sprague is er besloten dat 15 augustus aanstaande de overgang geregeld wordt. Tot 31 januari 1988 krijgen medewerkers van het Amerikaanse bedrijf, de op een na grootste 'producent' van proefdieren, de tijd om een haalbaarheidsonderzoek naar de vestiging in Onderbanken te houden. Tijdens dat onderzoek bekijkt Harlan Sprague de kosten van verplaatsing en de exacte kosten van nieuwbouw in On derbanken. Dit mag niet meer worden dan 25 miljoen gulden. Minister Deet- man (Onderwijs en Wetenschappen) is bereid daar zeker 9 miljoen gulden aan bij te dragen. De bedoeling is dat het me rendeel van de 50 werknemers van het TNO-proefdierenbedrijf door Harlan Sprague worden overgenomen. Het to tale aantal werknemers in Onderbanken wordt geschat op 80. TNO in Zeist probeert al twee jaar lang het fel bekritiseerde proefdierenbe- drijf af te stoten: TNO wil alleen nog maar onderzoeksinstituut zijn, en heeft daarom geen zin meer om zich in Zeist alleen bezig te houden met de fok van proefdieren ten behoeve van de Neder landse universiteiten. De gisteren bekend geworden over eenkomst heeft lang op zich laten wach ten doordat Harlan Sprague en het mi nisterie van onderwijs van mening ver schilden over de opzet van het bedrijf in Onderbanken. Harlan Sprague Inc. heeft nooit onder stoelen of banken, gestoken dat vanuit de vestiging in Onderbanken ook proefdieren gefokt moeten worden voor de Europese markt. Minister Deet- man voelde daar niet veel voor, omdat hij geen geld wilde steken in een bedrijf dat buiten het fokken van proefdieren voor de Nederlandse universiteiten ook wil 'produceren' voor andere landen bin nen Europa. Vooral ook omdat de proef- dierenfok omstreden is. Harlan Sprague heeft de weerstand van het ministerie daartegen kunnen breken. Het wordt Harlan niet onmogelijk gemaakt proef dieren, bestemd voor de export, te fok ken. Het overnamebesluit leidde gisteren tot woedende reacties bij de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van D ieren. Woordvoerder Van Dijk liet er geen twijfel over bestaan dat deze Vereniging er alles aan zal doen om de vestigiging in Onderbanken van nu af aan te dwarsbo men. Van Dijk: „Het is een schandalige zaak. De overheid heeft er blijkbaar mil joenen voor over om een nieuw proef die- renbedrijf op te zetten, maar voor alter natieven voor dierproeven en onderzoek daarnaar is maar een paar ton over. Met de Anti-vivisectie Vereniging zijn wij het al eens over een fors aantal acties. Welke precies is nog niet bekend, maar bij de officiële overdracht op 15 augustus ligt wat ons betreft het begin van actief verzet. Bij de uiteindelijke bouw in On derbanken denken we aan blokkades." DEN HAAG (ANP) - De vier centrales van overheidspersoneel hebben gisteren in een informeel kennismakingsgesprek met de nieuwe minister van binnenlandse zaken, Van Dijk, erop aange drongen spoedig - in ieder geval volgende maand - tot afronding te komen van het arbeidsvoorwaardenoverleg. Voorzitter De Jong van de CFO heeft dit gezegd. De laat ste overlegronde was op 21 mei met de toenmalige minister De Korte. Van Dijk heeft gezegd te zullen bezien of dit overleg op korte termijn kan worden hervat. Uit het kennismakingsge- Hotels leeg HET ZOMERSEIZOEN '86 verloopt tot nu toe teleurstel lend voor de hotels, met uit zondering van de accommoda ties aan de kust. Dit heeft het Nederlands Bureau voor Toe risme, NBT, meegedeeld. Bui ten de kustgebieden is vaak de helft van de kamers vrij. Mo menteel zijn er volgens het NBT ongeveer een miljoen buitenlandse toeristen in Ne derland. Dit aantal zal nog toenemen doordat eind deze maand de vakanties in West- Duitsland beginnen. Ook op de campings in ons land is het rustig. sprek met minister Van Dijk dat ongeveer een uur heeft ge duurd zei De Jong de indruk te hebben dat deze minister streng de hand zal houden aan het regeerakkoord. De CFO is wat dit regeerakkoord betreft niet gerust op de ontwikkelin gen die daaruit voor de ko mende jaren voortvloeien en het eerste informele gesprek met Van Dijk heeft deze on rust niet weggenomen. In het overleg van 2l mei zegde De Korte de ambtena- rencentrales toe een deel van de loonruimte (ruim boven de 2 procent) die in CAO's in het bedrijfsleven is overeengeko men, beschikbaar te stellen voor het overheidspersoneel. De Korte wilde een tweejarige overeenkomst met de ambte narenbonden, waarbij de ruimte van de metaal-CAO als voorbeeld zou kunnen dienen. Voorzitter Van de Scheur van de FNV-ambtenaren uitte zich direct al in sceptische bewoor dingen. (ADVERTENTIE) EVEN GOED LUISTEREN v: tiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktik tiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktik tiktiktikBIMBAMtiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktik tiktiktiktiktiktiktil tiktiktik tiktiktiktl tiktiktikti tiktiktiktil tiktiktiktl' tiktiktikti tiktiktikti BIMBA^ tiktiktikti tiktiktikti tiktiktikti tiktiktikti tiktiktikti tiktiktikti tiktiktikti tiktiktikti tiktiktikti tiktiktikti tiktiktikti tiktiktikliT tiktiktiktil tiktiktik* tiktiktikti tiktiktikJ ktiktiktiktiktiktj, til 'iktikti tiktikti BIMi tiktikti tiktikti tiktikti (tiktikti Uiktiktikl (tiktiktik! (tiktiktik1 (tiktiktik: (tikBIM tiktikti! (tiktikti! (tiktiktÜ (tiktikl [tiktikti [tiktikti! (tiktikti (tiktikti 'iktikt tiktikt tiktikl iktiktiktiktik tiktiktik tiktiktiktik tiktiktiktik tiktiktiktik tiktiktiktik tiktiktiktik tiktiktiktik iktiktiktiktik iktiktiktiktik tiktiktiktiktik (iktiktiktiktik tiktiktiktiktik iktiktiktiktik iktiktiktiktik iktiktiktiktik tiktiktiktik 1MBAM ((tiktiktiktik iktiktiktiktik tiktiktiktik tiktiktiktik [tiktiktiktik [tiktiktiktik tiktiktiktik

de Stem | 1986 | | pagina 3