.95 Snorrenkermis dit jaar probleemloos DIRECTEUR HULSTER GEMEENSCHAPSWERK COR VAN LEUVEN: DE STEM tig, oi kan zijn, eeftijden tnmen e wereld aafl d naar uithoek, en drukke baan r een rustig rflat, eveneens, eenzaam. Dat 't le. Maar wat doe :n beseft, dat "die ezelfde situatie eenzaam gevoel oekt, komt u wel len, volleybal, een f samen gezellig samen koken de schoolkantine? t de eenzaamheid r.De een pakt een •e vriendin, buurt en als u het nummer van op de achterzijde ntrale nummer weg wijst naar de informatie over de 3laats. 'Niet denken: ik laat een boerenkapelleke rondlopen en dan gebeurt er waf Popgroepen strijden om plaatopname tijdens zesde Rhythni Booze V: LE mame- uws ikmesse. PPARATUUR - VRIJDAG 18 JUL11986 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 HULST - Er gooit niemand geld over het gaas van de Keldermanspoort. Van 'Kij kers' worden de winkelkassa's niks wijzer. Kaasmeisjes Kleine dingen Preuts Verloren JosVoet I Duivenmelkers verkleden zich JosVSèt QSMf I Wij verhuren ook GEMEENTE WIL WEL WETEN WAAR DE CENTEN BLIJVEN personenauto's Kermis Programma \2osVoet A bij i zaken, els izen. s te bestetien ing H.03.S62 TIJOSCMmfTCN 'ding tgids 1986. B.V., RUS i iet de Stichting Ideële Reclame T22 Hulst wil graag de stad zijn waar het allemaal te doen is. Wie op zaterdag- en zondag middag door de binnenstad loopt, ziet dat er kennelijk nog heel wat mensen met plezier naar Hulst komen. Dat is maar goed ook, want aan de detailhandel en dienstverlening (banken) verdient een groot deel van de inwoners een boterham. Er is Hulst dan ook alles aan gelegen de stroom bezoekers in gang te houden en, als het even kan, nog meer mensen naar het vestingstadje te lokken. De gemeente is bezig met een bestemmingsplan voor de binnenstad, maar kan niet veel meer doen dan gunstige voorwaarden scheppen om het stedelijk leven te bevorde ren. Voor het overige wordt de gemeentebestuurders een toeschouwersplaatsje langs de lijn opgedrongen. Want plannen, hoe mooi en doordacht ook, maken geen stad. Dat doen de mensen die er dagelijks gebruik van maken. Hulst heeft een ideale uitgangspo sitie om het inderdaad 'te laten gebeuren'. Maar worden die mogelijkheden ook benut? Een gedachtenwisseling met directeur Cor van Leuven van het Hulster Gemeenschaps- werk. Er is meer van Hulst te maken Door Eugene Verstraeten „Dat is toch wat kort gedacht van sommige win keliers", meent Cor van Leuven. „Natuurlijk, er moet geld verdiend worden. Maar ieders belang is allereerst de mensen naar Hulst te krijgen. Je als stad zien te verkopen als ware het een exclusief produkt. Waar bezoekers hun geld achterlaten als ze hier eenmaal zijn, dat is vers twee. Dat is de creativiteit van de winkelier, of liever: de onder nemer". Hulst is begenadigd met intact gebleven Middel eeuwse vestingwallen, histo rische gebouwen en monu menten. Een attractie- waarde op zich. Het is dus zaak zuinig te zijn op die er fenis. Maar er kan meer. „Waarom het krijgshisto risch karakter vah Hulst niet wat beter gepresen teerd? Scholen eri bejaar denbonden worden onder hand hartstikke gek van het zoeken naar leuke excursie doelen. Hulst kan een heel interessant reisdoel zijn, maar dan moet er wel ge zorgd worden voor gepaste informatie". De een houdt van het his torisch karakter. De ander komt af op de attractie van Hulst als yerzprgingscen- trum, met zijn gfbte winkel aanbod. MensSh voor wie het verblijf in de^stad op zich al een recreatieve waarde heeft. Het is dus zaak het de bezoekers met uiteenlopende interesses zo aangenaam mogelijk te maken. „Mensen vóelen zich het eerst aangesproken door een herkenbaar 'sïèrêötyp-beeld en dan pa&tS&Jr" andere as pecten. Als we op een bui tenlandse beurs onze 'high technology' willen verkopen, dan laten we geen heren in streepjespakken rondlopen die vertellen hoe goed we daarin wel zijn. Nee, dan laat je een stel Hollandse kaasmeisjes opdraven om de aandacht te trekken. Dat is nou eenmaal het beeld dat het buitenland van Neder land heeft. Met Hulst precies zo. Hier heb je een aantal at- tractiepunten, de structuur van de binnenstad, de wal len, oude bebouwing. Dat is het beeld. En daarbinnen ge beuren dan allerlei dingen. Het zou dus niet zo zot zijn als je meer stelselmatig ge bruik zou maken van die aandachtsfunctie". Je kunt een imago naar buiten brengen, maar dan moet daar ook aan voldaan worden. „Denk aan de res tauratie van gebouwen, mo numenten open stellen voor het publiek, wat lichtjes erop 's avonds. Zorg dat daarom heen ook eens wat te doen is. Jammer bijvoorbeeld dat de Keldermanspoort nooit ge bruikt wordt. Als je die al leen vanachter gaas mag be kijken dan is het ook niet meer uitnodigend. Ach, en af en toe is het toch wel wat kleinzielig. Neem nou het 's Landshuis. Dat wordt in fol dertjes nooit genoemd. jSn waarom niet? Omdat het niet van de gemeente is. Alsof dat het belangrijkste Meer winkels zijn er in Hulst niet nodig, maar meer verscheidenheid lijkt ge wenst. De koopfunctie van Hulst is goed versterkt. Bo vendien heeft zowat elke bank z'n vestiging in Hulst. „Je moet ophouden met te denken in §rote dingen", meent Cor van Leuven. „Los van zaken als de Reynaert- traditie, de kermis, een vis- show en de braderie, hoewel ze' natuurlijk van belang zijn. Maar wat dan overblijft is een grote hoeveelheid kleine dingen. Van een sim pele beschutting op een ter ras tot viskraampjes op de hoek en een stukje straatto neel". Maar ook het neer hangen van affiches. „Kijk, in Hulst gebeurt best wat. Maar de meesten weten dat pas na afloop. Daarom moeten er op inte ressante punten publicatie borden komen, waarop acti viteiten worden aangekon digd. Ook dat is van belang voor je imago-vorming. Als mensen overal affiches zien dan denken ze toch bij zich zelf: goh, hier gebeurt nogal wat. Hulst kan aan de rand wel een bord zetten dat het een stad is waar wat ge beurt, maar als de mensen dat niet zien, trappen ze er maar één keer in. Rondlo pend moeten ze geconfron- Cor van Leuven op het terras bij de Gentse Poort: 'Elk initiatief dat leidt tot enig gebeuren in de stad moet van harte worden toegejuicht'. fotowim kooijman teerd worden met affiches van activiteiten. Ook al kun nen ze die niet allemaal bij wonen". Rigoureuze verkeersaan- passingen in de binnenstad ziet Cor van Leuven niet zit ten. „Je kunt beter met kleine dingen wat realiseren. Bijvoorbeeld het beter be gaanbaar maken voor men sen met kinderwagens en dergelijke. Ik denk aan wat de gemeente heeft gedaan rond het Landshuis in de Steenstraat. Je kunt dat soort dingen inpassen in het groot onder houdschema". Van Leuven waarschuwt er voor dat niet teveel verkeer uit de stad mag worden ge haald. „Wat dat betreft heeft de secretaris van de midden standsvereniging gelijk als hij zegt dat bumper aan bumper de beste reclame is voor Hulst. Ook drukte op zich is al een attractie. Kijk maar, waar het meeste ver keer is, zijn ook de drukst bezette terrasjes. Haal het verkeer uit het centrum en het gaat eraan. Enige over last hoort nou eenmaal bij het stedelijk gebeuren". De gemeente moet volgens Van Leuven meer souplesse toepassen in de wetgeving. „Een straatorkestje, een Ma rokkaan die wat sieraden wil verkopen. In zaken die de levendigheid bevorderen moet je niet te preuts zijn. Het college van B en W moet zeggen: 'wat houdt ons tegen om toestemming te geven?' in plaats van: 'hoe kunnen we dat verhinderen?'". Een recent voorbeeld van parti culiere ondernemingsgeest is de realisering van een zitter- ras op de wal bij de Gentse Poort. Het heeft wel wat voeten in de aarde gehad, maar uiteindelijk gaf de ge meente toch toestemming. Elk initiatief dat leidt tot enig gebeuren in de stad moet, zo meent Van Leuven, van harte worden toege juicht. „En niet alleen den ken van: ik laat een boeren kapelleke rondlopen en dan gebeurt er wat. Mensen die Hulst bezoeken moeten er de andere dag op hun werk over praten. Hang hier maar ergens een trui van 900 gul den neer en ze zullen er tot ver in het Waasland over spreken. Of zet eens de laat ste electronische snufjes in de etalage, een paar formule 1 race-wagens op de markt, een demonstratie van iets geheel nieuws. Zorg dat er wat te zien is. Grote organi satorische evenementen brengen wel bezoekers op de been, maar ter wille van de continuïteit heb je net zoveel belang bij de kleinere din gen". Over kleine dingen ge sproken. „Neem nou de dins dag. Dan rust Hulst. Het is toch simpel om dat aan reis organisaties kenbaar te ma ken. Het is niet aardig als twee bussen mensen op een dinsdagmiddag verloren rondlopen. Die mensen den ken in een levendig stadje te komen en krijgen niet wat ze hadden verwacht. Dat zijn geen propagandisten voor Hulst. En komen ze dan op een dag dat alles wel open is. Laat de bezoekers dan mer ken dat ze welkom zijn. We moeten ons wel realiseren dat de Belgen de voorzienin gen mede mogelijk hebben gemaakt die we hier heb ben". Een simpele zaak is de be wegwijzering in de binnen stad. „Waarom geen verwij zingen naar de winkelstra ten? Als je zelf in het buiten land bent, voel je je een stuk comfortabeler als je mede delingen ziet in je eigen taal. Dus waarom niet ook in het Frans aangeven wat er alle maal te zien en te koop is? Wat moet een Franstalige zich voorstellen als ie leest 'uitsmijter' of broodje ham'? Het is niet alleen laten mer ken dat de toeristen welkom zijn. Het heeft ook z'n charme voor de Nederlandse bezoekers. Want die waant zich dan toch een beetje in een internationaal stadje. En als je dan toch bezig bent: we hebben toch die jumèlage met Michelstadt. Doe er nog een Duits onderschriftje bij en dan ben je helemaal klaar. Het zijn maar kleine dingen, die slechts één keer moeite kosten". Van Leuven denkt niet dat de attractiewaarde van ver schillende voorzieningen te meten is. „Mensen reageren niet op één punt, maar op het totaal van die punten". Het gaat meestal niet om dingen die rechtstreeks geld in het laatje van de winkeliers brengen, maar om zaken die het vertoeven in de stad aan genamer maken. Als bezoe kers Hulst aardig vinden, zal ook de appreciatie van de eigen inwoners voor de stad toenemen. „Die, met een mooi woord, 'externe beves tiging' heb je nodig. Als twee Belgen zeggen 'Hulst is leuk', dan zeg je zelf "ja, Hulst is toch wel leuk'. Het zijn vaak buitenstaanders die mensen attent maken op de leuke dingen in je eigen woonom geving". Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN - Voor een vijf- hl Zeeuwse popgroepen hreekt op de laatste dag van deze maand, donderdag 31 juli, net uur van de waarheid aan. Onder het motto 'tlit'm or Lo- treden ze met elkaar in competitie met als inzet de uitverkiezing voor een plaat opname. Het zijn Draften Blues uit Kloosterzande, Car- oazol uit Goes, Avital uit Mid delburg, Ex-Q's uit Vlissingen "GBIAD VOOR ZUIDWEST- NEDERLAND Kantoren Ter neuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8-30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Ter neuzen: Rein van der nelm (editie-chef). Jan Jansen (p|V. chef). Emile haion, Co Meertens, Joep "ommelen, Cor de Boer II0'0)' Ton Koomen (sport). Buist: Frank Deij, Eugène orstraeten. Middelburg: Henk Postma. a »eur Zeeland: 96839™'PriVé,e'" 01150" en Drainpipes, eveneens af komstig uit Vlissingen. De competitie vindt plaats tijdens het zesde Rhythm Booze Festival, een jaarlijks gebeuren dat zich afspeelt tus sen bos en duin aan de voet van de Vlissingse boulevard. Een prijs is er ook voor de winnaars van de tweede en derde plaats. Zij krijgen res pectievelijk een demo-opname en een volledig verzorgde bio grafie aangeboden. Het festi val dat al om 10.00 uur 's och tends begint en gratis toegan kelijk is, biedt het publiek ook optredens van een aantal Bel gische topacts, een Britse at tractie en nog enkele andere Zeeuwse groepen. De Yeh Yehs - wellicht beter bekend onder de naam De Hermannen met in hun midden de bekende Belgische televisiepresentator Bart Peeters - zorgen voor de 'vrolijke noot'. Verder treden uit België aan: Intruder en Arno Hintjes, voormalig zan ger van TC-Matic. Uit Engeland komt de Mike Clark Band. De Zeeuwse groe pen I.D. (Vlissingen), Call Boys (Vlissingen) en The Juke Joints (Kwadendamme) com pleteren het programma. De laatste formatie nam onlangs de eerste elpee op. De organisatoren beloven vanaf 10.00 uur 's ochtends een vrijwel ononderbroken stroom muziek. Dat is mogelijk door het gebruik van twee podia, waarvan er één overdekt is. (ADVERTENTIE) Cr SINDS 1910 VERTROUWD VAKMi ZONNES vanaf VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS J* AUTO ZONNESCHERMPJES I 58.- (Tl 3456 18- 1412 Van onze correspondent CLINGE - In de Clingse wijk het Zeegat wordt dinsdag 23 juli weer de traditionele dui venwedstrijd annex verkleed partij gehouden. Beestjes die op de plank val len, worden zoals gewoonlijk ontdaan van hun gummi ring. Echter de ringen worden niet geklokt met de constateur. In plaats daarvan moeten de dui venmelkers zich, naar oud ge bruik, verkleed naar het lo kaal de Gouden Kroon spoe den. Inmiddels kan de jeugd proberen een prijsje weg te kapen bij het mastklimmen. Voor de duivenwedstrijd kan er tot 9.00 uur 's morgens worden ingekorfd. Een uurtje later wordt de eerst in kleder dracht gehulde duivenmelker verwacht. Na afloop verzame len de verklede duivenmelkers zich en trekken dan met de muziek voorop door het dorp. (ADVERTENTIE) SINDS I9IOVERTROUWD VAKMANSCHAP NETEVENANOt jL, Hc Fred van Eedanilraal 1 TERNEUZEN lat 01150-13456 2 Hol te Zandeplom 17 KLOOSTERZANDE lel 01148- V" 0-13456 2 8- 1412* Van een onzer verslaggevers KRUISPOLDERHAVEN - De organiserende Saeftinghse Snorrenclub heeft dit keer in alle rust de vierde Snorren kermis in Kruispolderhaven op touw kunnen zetten. Vorig jaar hing het evene ment aan een zijden draadje, omdat de verenigde horeca uit Kloosterzande weigerde me dewerking te verlenen. De ca féhouders in dat dorp zien de Snorrenfeesten en ook de KPJ-schuurbals als geduchte concurrenten voor de omzet in hun eigen zaakjes. Dit jaar verleende de ge meente Hontenisse opnieuw haar medewerking, maar men wil nu wel meer inzicht krij gen in de organisatie en de doelstelling van de organise rende Snorrenclub. Bij de ge meente rijst namelijk de vraag wat er gebeurt met de op brengst van de feesten. „Die paar centen die we eraan over houden, hebben we het jaar daarop hard nodig om op nieuw een feest te organise ren. Artiesten, een tent, en noem maar op. Dat soort za ken kosten nu eenmaal geld. We zijn een vereniging met een culturele achtergrond die zichzelf wil bedruipen. We willen geen feesten op touw zetten met geld van de ge meenschap", aldus secretaris Piet de Maat. Hij vindt het verder een be treurenswaardige zaak dat met name de horeca uit Kloos terzande zo tegen de feesten is. In een tijdsbestek van amper vijf weken moesten vorig jaar de feesten op touw worden ge zet. Toch werd het evenement een succes, dankzij de mede werking van een kroegbaas uit Lamswaarde. Wat vier jaar geleden als een lolletje begon, is uitge groeid tot een jaarlijks groot gebeuren. Een tiental vaste bezoekers van staminee Den Burtman, met op de bovenlip het- nodige haar, namen het initiatief voor de oprichting van de Snorrenclub. Het clubje groeide aan tot zo'n vijftien leden, maar verder kwam het nooit. Wat wel hoogtij vierde, was de gezel ligheid, maar dat was bij de oprichting ook de opzet. Drie maanden na de oprichting ging men opnieuw om de tafel zitten om een eerste Snorren kermis te organiseren. Met een bijna lege clubkas werden en kele activiteiten op touw gezet. Kruispolderhave'n, een ge hucht met nog geen honderd inwoners en alleen op een ge detailleerde landkaart te vin den, trok duizenden belang stellenden. Vooral de inwoners van het gehucht zien nu elk jaar de Snorrenfeesten als hun ker mis. Het zijn met name dan ook de dorpelingen op wie de organiserende Snorrenclub tijdens het feest kunnen reke nen. De gebroeders Broeckaert stellen hun terreinen beschik baar voor de feesttent en en kele kermisattracties. Land bouwer Jo Cornelissen doet hetzelfde met zijn weiden. En daar blijft het niet bij. Want de inwoners steken ook bij het opbouwen en afbreken een handje toe. „Zonder hun medewerking en die van enkele tientallen anderen die niets met de snor renclub te maken hebben, zou het gewoon niet mogelijk zijn om dit jaarlijkse feest te orga niseren", zegt voorzitter Mar cel de Cock. „Immers, met vijftien leden kun je geen vierdaags feest als dit op touw zetten. Daar heb je mensen voor nodig". Dit jaar begint de Snorren kermis op vrijdag 1 augustus met 'gewoon een gezellige avond'. De officiële opening is zaterdag 2 augustus. Die wordt verricht door burge meester en wethouders van Hontenisse, samen met 'bur gemeester' Ruul de Deyne van de buurtschap Kruispolderha ven. Na de opening om 13.30 uur volgt om 14.00 uur de pre sentatie van de pas opgerichte oldtimerclub 'Classic Vehicel Club Zeeuwsch-Vlaanderen'. Die heeft toegezegd met een groot aantal oude 'beestjes' Kruispolderhaven aan te doen. De automobielen zijn daar en kele uren te bewonderen. Op dat tijdstip presenteert zich ook een motorclub. Om 15.00 uur is er een optre den van de rock-and-roll groep The Petticoats in de feesttent. Als het weer mee zit, kiezen om 18.30 uur hetelucht ballons het luchtruim. Het za terdagprogramma wordt om 21.00 uur besloten met een feest- en dansavond met het orkest The Turbo's. Ook is er een optreden van Saskia Vis ser uit Philippine die met haar eerste plaatje 'Met een beetje liefde om je heen' de Neder landstalige top 40 binnen kwam. Zondagmorgen om 10.00 uur is er in de tent een eucharistie viering die wordt voorgegaan door pastoor Knipscheer uit Lamswaarde. Na anderhalf uur bezinning is het om half elf tijd voor een aperitief met muzikale omlijsting door blaaskapel De Lamsoren. Vijftien teams staan om 13.00 uur gereed voor de touwtrek wedstrijden en een uurtje la ter treden allerlei talenten voor het voetlicht tijdens een soundmix-pla'y backwedstrij d. Inmiddels maken de ballon- vaarders zich op om om 19.00 uur opnieuw op te stijgen. Een dansavond met het orkest Amber besluit de zondag. Tij dens die avond staat ook de verkiezing van mooiste snor op het programma. Maandag 4 augustus is er dan nog om 10.00 uur een kaarting en om 14.30 uur een schieting. De Snorrenfeesten worden beslo ten met een dansavond met het orkest Amber. weekenddiensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. IJ u. tot maandagmorgen 8 u. dokter H Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maandag morgen 8 u. dokter G. Harskamp, Noord str. 9, tel. 01155-1666. Spreekuur zat 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dokte; H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel 01176-1366. Clinge, Koewacht en SL Jansteen - Var vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dokter R.v Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel 01146-1327. Breskens en Groede - Dokter A. Herma nides, Dorpsstr. 17, Breskens, tel. 01172 1566. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 1' uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuid zande - Dokter H. Bom, Cadzand, tel -01179-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmorgen 1 u. dokter Geldof, Korteweg 23, Driewe gen, tel. 01195-275. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. to zat. 19 u. dokter R. Posthumus, M. Smal legangesbuurt 38, Goes, tel. 30318. Var zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter J. Deen v Valckeslotlaan 30, Goes, tel. 01100-14373 Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17- 17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Var vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dok ter M.v. Kalmthout, Groenendijk 52 Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuui spoedgevallen za. om 11.30 u.. Heinkenszand e.o. - De praktijk var dokter J. Fortrie en C. Miermans word waargenomen door dokter C. Miermang Kloetingseweg 3, 's-Heer Abtskerke, tel 01103-2089, bgg. 01106-3074, (van vrijd 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendskerke Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - D< praktijk van de artsen Harten, van Driel Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waarge nomen door dokter G. Aarnoutse, Ha venweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327 (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u dokter C.v.d. Mee, Wilhelminalaan 13 Hulst, tel. 01140-14215. De praktijk van dokter Lips en doktei Voorbrood, Gr. Bagijnestr. 16, Huls wordt waargenomen door dokter V Voorbrood, tel. 01140-13373. Spreekuui spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30- 18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hanswee rt, Yerseke, Zeeburg 1 en Krui ningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u dokter P. Polderman, tel. 01131-3520 Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur er 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland-Batt - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A Plaisier, tel. 01130-1566. Boodschappen z< mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoed gevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter J. de k Hayze, Seisdam 22, tel. 26483. Zondag dokter M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456 Bezoek aanvragen voor 10 uur. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-U uur en 17.30-18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter F Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel 01158-1366/ Spreekuur zat om 10.30 uui op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154- 1356. Spreekuur spoedgevallen zat. er zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. i uur dokter Meyerink, Serlippensstr. 11 praktijk: Beethovenhof 3b, tel. 01150- 13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uui dokter P. Nijsten, Anna Bijnsstr. 25, tel 01150-12324. Spreekuur spoedgevalier zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter A.v.d Griek, tel. 12950. Van zat. 24 tot zond. 2L u. dokter W.v. Ouwerkerk, tel. 65498. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Wissenkerke - Dokter J.van Arkel Voorstr. 13, tel. 01107-1318 heeft iedei weekeinde dienst. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42 Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wiihel- minadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk - Tel. 01108-1378 Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615 Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170- 3139 (boodschap inspreken op antwoord apparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Vooi spoedgevallen dag en nacht bereikbaai onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap in spreken op antwoordapparaat). Krui8ver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan deren - Dag en nacht bereikbaar vooi dringende hulpverlening onder tel 01150-19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienst doende wijkverpleegkundige u kan be reiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Bevelanc - Dierenarts M. Karelse, 's-H.H. Kinde rendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Reimers waal - Dierenarts J. Gakeer, Bloemenstr 4, Ovezande, tel. 01195-283. Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. dt Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel 01140-13004. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneu zen en Axel - Dierenarts Kop, Bas tionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488. Spreekuui 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondaj volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikli niek voor kleine huisdieren 'De Steen- berghe', v. Steenbergenlaan 7, Terneu zen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12- 13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdie ren en bijzondere dieren, v. Diemenstr 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreek uur zat. 12.30-14 u. en na telefoniscl overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dieren arts W. Kapsenberg, I Novemberstr. 1 Sluis, tel. 01178-1225. Spreekuur zat. er zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K.v.d Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg 01174-424. Spreekuur zat. om 13 uur er zond. om 12 uur in de dierenkliniek Min nepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandart' C. Moons, Mr. Risseeuwstr. 31, Oostburg tel. 01170-5115. Spreekuur zat en zond 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandart H. Verhelst, Terneuzensestr. 10, Zaam slag, tel. 01153-1700. Spreekuur zat. 10- 10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts A. Peeters Pijpstr. la, Middelburg, tel. 01180-12565 Spreekuur zat en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts J Stam, Frans den Hollanderlaan 16, Goes tel. 01100-15459. Spreekuur zat en zond 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur Verder uitsluitend voor spoedgevaller en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, dt Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Zoetevaart, Hulst. Ge- op. zat 11-12 uur en 15-17 uur, zond 15.30-16.30 uur. Voor spoedgevallen bui ten openingstijden is de dienstdoendt apothekersassistente thuis bereikbaai onder nr. 14255. Middelburg - Apotheek L.v.d. Boogert Vrijlandstr. 79, tel. 27471. (vanaf vrijd 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel 01150-12090. Geop. zat. van a30-17.30 u. zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek de Singel, Singe 9, tel. 12730. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eers dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel. 01140 12651. Oostburg - St An toni usziekenhuistel 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen-Tel. 01150-12200 (ADVERTENTIE) JA' SINDS 1910 VERTROUWO VAKI 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANOERS Met 8 personen op stap? 'i v Samen In een huuibus)e van ona Gezellig!!! <u Fri

de Stem | 1986 | | pagina 11