B.V. KOEKEN ALLATEURS INGREDIËNTEN OP GOU CDA stelt vragen over milieubeleid 'Wegpiraterij' in bebouwde kom Sas van Gent fors bestraft IBBOUW t>NS JE TEITEN: nemer van es Witte WOENSDAG 16 JUL11986 VAN ZEELAND 076-133450. Last Minute Snel geld 01860-130551 Niet langer kaa[| Gietasfalt IN GEMEENTE OOSTBURG: politierapport Van Quekelberghe ronde verder in Belfort-toernooi St.-Kruis Oostburg Van den Heuvel in kwartfinales Rijtijdenwet Kenteken Angst Rapper T16 PAGINA ZEELAND 3 e welkom. »or- ian 'ijs. nu: van hnd. ner- rsin- 500 ANWB verhuur van cat vans en vouwwagens recht van koop) va» 395,- p.w. incl. koelk voortent. Nog mogelijk I vertrek op 18 en 25 juli1 vertrek in aug. 10 tot 20 korting. Verkoop van vi huurde caravans en voi» wagens v.a. 25 juli. Ven caravan- en tentencï trum R'dam, Stadion^ 31, tel. 010-4321455. Wij helpen u gemakt per telefoon. J 5000 60 x 111.12°] 10100 60 x 216.111 23000 72 X 431.111 en 32000 96 X 492.101 Tel. 40000 96 x 615.101 voorschotbank Cretin» tot 21.00 uur geopenf Een KLEINTJE nu TREFZEKERDER dan vo» heen nieuw in Nederland- modernste oplos* tegen kaalheid. Vraagv blijvend informatie N.H.C. 030-312634. VOOR EEN HUIS IN ZEEUWS-VLAANDEtf Directeur Van Bremen bekijkt kritisch de asfalt-ingrediënten zand en grind met de lopende band op weg naar de 'droogmolen'. - fotoswimkooijman Asfaltbedrijf Sluiskil heeft nieuwe installatie Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - Met de precisie van een goud schaaltje doseert de computergestuurde menginstallatie van de nieuwe asfaltfa- briek van de Zeeuwse Asfalt Aannemings Maatschappij (Z.A. A.) te Sluiskil de in grediënten die nodig zijn om asfalt van hoge kwaliteit te produceren. Sinds april draait de 1,75 miljoen gulden kos tende nieuwe installatie, de grootste in de provin cie Zeeland, op het Kanaaleiland. Per uur kan 150 ton asfalt worden geproduceerd, maar liefst 40 ton meer dan met de vroegere, 15 jaar oude, installatie behaald kon worden. Z.A. A., gesticht door een aantal Zeeuwsvlaamse wegenbouwers en enige pro ducent van hoogwaardig as falt in deze regio, gelooft weer in een betere toekomst. „Het gaat de goede kant op in Zeeuwsch-Vlaanderen", zegt directeur M. van Bre men. In de achterliggende periode kende het bedrijf hoog- en dieptepunten. In het topjaar 1972 werd iets meer dan 200.000 ton asfalt geproduceerd, in 1981: 45.000 ton. Dit jaar verwacht Van Bremen een produktie van zeker 70.000 ton. Het bedrijf is overgegaan tot aanschaf van de nieuwe installatie omdat de oude door te hoge onderhoudskos ten aan vervanging toe was, in de zomermaanden in snel tempo grote hoeveelheden asfalt gemaakt moeten wor den en de mogelijkheden van recycling moesten wor den toegepast. „Asfalt is een uitstekend, maar duur produkt. In feite is het geld weggooien om as falt te dumpen op vuilstort plaatsen. Het is nu mogelijk oud asfalt, door het te bre ken, te gebruiken bij de aan maak van nieuw. Zo'n tien procent mag dan bestaan uit oud asfalt. Dit oude asfalt vindt vooral zijn weg in de zogenaamde onderlaag van wegen, waaraan de minst hoge kwaliteitseisen worden gesteld. „In feite verbeter je de kwaliteit van de onder laag ermee omdat hoog waardiger asfalt wordt toe gevoegd". Molenbaas Vanuit een controlekamer overziet de 'molenbaas' het gehele produktieproces. Af hankelijk van de eis van de klant worden zand en di verse soorten grind ge mengd op een lopende band, Vla een droogmolen (tempe ratuur rond 400 graden) de eigenlijke asfaltfabriek in gebracht, waar vulstoffen en bitumen worden toege voegd. Dan is het produkt klaar en via een laadinstal- latie op auto's gestort waarna het asfalt even later vertrekt naar zijn eindbe stemming. „In onze computer zijn zo'n tachtig verschillende soorten mengsels inge bracht, waarvan er zo'n 25 het meest gevraagd zijn. Wil een opdrachtgever (Rijks waterstaat, gemeenten, wa terschappen, bedrijven, par ticulieren) een bepaald as falt dan programmeert de computer de installatie. „Dit produktieproces staat voort durend onder controle. Re gelmatig wordt het mengsel zowel voor als na de aan maak gecontroleerd. Ligt het asfalt eenmaal op de weg dan boren we daar een stuk uit en controleren hoe het zich ter plaatse heeft ge houden", zegt Van Bremen. Speciaal voor het Sluis- kilse bedrijf is de nieuwe in stallatie aangepast aan de aanmaak van gietasfalt, een moeilijk te maken maar goed produkt, dat wordt ge bruikt bij de kustverdedi ging. Dankzij de uitgevoerde eisen kunnen auto's tot on der de installatie rijden om zodoende rechtstreeks te worden beladen met het vloeibare, zeer hete asfalt. Daarbij moet ook wel 's nachts gewerkt worden om dat het storten van gietas falt afhankelijk is van wa terstand en windrichting. Z.A. A. heeft kunnen merken dat in Zeeuwsch- Vlaanderen weer meer geïn vesteerd wordt. Aan een aantal bedrijven (Elocoat, Dow, NSM en CPC) werden grote hoeveelheden asfalt geleverd, nodig bij de uit- breidingen van die bedrij ven. Met genoegen hoorde Van Nadat de weg kant en klaar is wordt een brok uitgeboord en gecontroleerd op samen stelling en gedrag na gebruik. Bremen het bericht dat de Vaste Oeververbinding in ieder geval in het ontwerp- regeringsprogramma is ge noemd. „Wij hebben mo menteel grote werken onder handen, zoals de dijkver zwaring in Nieuwvliet, de Tractaatweg en de dijkver zwaring in de Hedwigpol- der, waar bijna 100.000 ton asfalt voor nodig is. Wij ho pen echter op snelle realise ring van de WOV. Dat bete kent onder meer aanleg van ontsluitingswegen en aan passingen van bestaande wegen. Hiervan zal onge twijfeld een duidelijke im puls uitgaan voor de werk gelegenheid in de regio en voor de wegenbouw in hel bijzonder", aldus Van Bre men. Tenslotte is zijn bedriji voor negentig procent af hankelijk van regionale op drachtgevers. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De CDA-fractie in de Oostburgse gemeenteraad wil van het college weten of het juist is dat een nieuw milieube leidsplan voor deze gemeente in voorbereiding is. De fractie vraagt dit naar aanleiding van het interview met wethouder J. Thomaes dat op 4 juli in De Stem werd geplaatst Hierin maakte Thomaes gewag van een dergelijk nieuw beleidsplan. 17.000 kost. De vragen ko men donderdagavond in de raadsvergadering aan de orde. Het CDA wil nu wel eens weten of dit een collegebeslis sing is evenals de mededeling dat niet meer op alle mi lieuklachten van inwoners zal worden ingegaan. „Is in deze het belang van het bedrijfsle ven het enige criterium?", zo vraagt mevrouw L. Cuele- naere namens haar fractie. Tevens wil men weten wat er dan wel schortte aan het mi lieubeleid in de periode 1982- 1986 (toen CDA-wethouder A. de Feijter portefeuillehouder was, red.). Ook wil het CDA ophelde ring over de opmerkingen dat men in Oostburg wil stoppen met het verplaatsen van mi- lieuhinderlijke bedrijven en het aansluiten van woningen in het buitengebied op de rio lering, iets wat volgens Tho maes de gemeente per woning CLINGE - De automobilist J. L. uit Hulst verleende gister middag op de kruising Gra venstraat-Molenstraat geen voorrang aan een personen auto bestuurd door J. de K. uit Clinge. Beide voertuigen wer den bij de botsing aanzienlijk beschadigd. BIERVLIET - Gistermiddag brak brand uit in een voor de sloop bestemde personenauto van de heer W. aan de Baarse- kreekweg te Biervliet. Een zoon van de familie was met een snijbrander bezig wat on derdelen uit het voertuig te halen toen het plotseling in brand raakte. De brandweer van Biervliet was het vuur spoedig meester. ST. KRUIS - Op de Molenweg werd de bromfietser V. uit St. Kruis door een personenauto geschept. Hij liep een hersen schudding en kneuzingen op. De bromfietser verleende op de Molenweg geen voorrang aan een personenauto be stuurd door C. uit Aarden burg. V. is in het ziekenhuis opgenomen. OOSTBURG - Bij de familie B. op het Ledelplein is dins dagmiddag een zwerm bijen in de keuken terecht gekomen. De bewoners maakten zich on gerust over het bezoek. Imker De Kooijer uit Aardenburg heeft de zwerm gevangen. Van onze tennismedewerker SLUIS - Favoriet Onno van Quekelberghe maakte in zijn eerste optreden in het Sluise Belfort-toernooi geen fout. Met 6-4, 6-2 ontdeed bij zich van Liet Erpelinck. Ook Paul Hendrikse plaatste zich in deze ronde ten koste van Pierre Lampaert via de cijfers 6-2, 7-5. Hij wordt tegenstan der van Bart Felius die even eens winst boekte op Van der Bom (6-2,6-4). In dezelfde categorie had Jascha Leenhouwers een walk-over op Ronald Bur- schen terwijl Alex Greeve geen enkele game toestond te gen Jurgen Textor. Ronald van der Meer plaatste zich met zijn zege op Bennie Lampaert van 6-3, 6-2 als tegenstander van Stefan Steyaert Bij de dames Cl vonden nog geen schokkende gebeurtenis sen plaats. De eerste ge plaatste Maaike Verstraeten versloeg met 6-3, 6-3 Pia Wis sing, terwijl de andere ge plande finaliste Jeanet En gelse met 6-3, 6-3 Brigitte Schoenmaker overwon. Karin van Maarleveld uit Axel meldde zich inmiddels af eh in haar plaats speelt Sabine van Pelt die in de tweede ronde uitkomt tegen Isabella Leen houwers. Tegenstandster van Maaike Verstraeten wordt Jeanine Moerland, zij versloeg Annemarie Robesin met 7-5, 6-3. In de C2-categorie kwam Isabelle Leenhouwers nog niet in actie. De tweede geplaatste Jozien Gasille plaatste zich bij de laatste acht door met 7-5,6- 2 te winnen van Ellen Resen, terwijl Karin van Opstal na drie sets winnares werd tegen Karin Geerdink (2-6, 7-5, 7-5). Marjan Fraanje uit Zaamsloeg versloeg de vierde geplaatste Monique van Opstal, hoewel een opgave van de kant van haar tegenstandster daaraan ten grondslag lag (3-6, 1-5 w.o.). Plaatselijk nieuws Viswedstrijd - In het Grote Gat hield de hengelsportvere niging Aardenburg een wed strijd voor de jeugd van negen tot en met veertien jaar. Uit slag: 1. Tom Nobus, Maldegem 73 centimeter; 2. Claude No- bus, Maldegem 54; 3. Martin Rootsaert 21, 4. Stefan van Damme 16,5. Ingo de Groote 11 centimeter. Bridge - De Oostburgse Brid geclub hield een competitie wedstrijd in drie groepen. In groep A-en B was een draai ende mitchell met twaalf pa ren en in groep C een met acht paren. Uitslag groep A: 1. me vrouw Sandrini-de heer Bies- broeck, 2. mevrouw Bies- broeck-de heer Sandrini, 3. de heren Barendregh-Loko. Groep B: 1. echtpaar Arets, 2. echtpaar IJsebaert, 3. echtpaar Soree. Groep C: 1. de heren Hermans-De Nooyer, 2. me vrouw Van der Schaaf en zoon, 3. echtpaar Gernaert. Van onze tennismedevoerker TERNEUZEN - Diederik van den Heuvel plaatste zich giste ren als eerste voor de kwartfi nales van de C-categorie in het Animo jeugdtennistoer- nooi te Terneuzen. De voor Souburg spelende Van den Heuvel stuitte aan vankelijk op enige tegenstand van Terneuzenaar Frank Ha melink, maar de tweede set besliste hij resoluut in zijn voordeel (6-4, 6-1). In dezelfde categorie versloeg Jeroen Everling Mark van der Geest uit Groningen met 7-5,6-2. In de C-categorie bij de da- mes nam Manonn Kienjet dui delijk revanche op Nancy Blok na haar geleden verlies tijdens de Zeeuwse kampioenschap pen. Kienjet versloeg Blok met 6-1, 6-1. In de andere poule startte Francesca Adriaansens met forse winst op Ericka Ouwehand met 6-2, 6-1, maar moest daarna afhaken tegen Chantal van Schelven met 3-6, 1-6. In de 16-jarige leeftijdscate gorie bleef de geplaatste voor lopig overeind. Favoriet Franc Klaassen stond Eric Brummer geen enkele game toe, terwijl de derde geplaatste Eric Hop penbrouwers korte metten maakte met Sjoerd van der Es (6-3, 6-0). Bij de 16-jarige meisjes verloor Marisa Adriaansens haar eerste partij tegen Bianca Wever in drie sets (6-2,4-6,6-0). Bij de 14-jarige jongens is men op het schema verzorgd tot de achtste finales. Favoriet voor de eindzege Tim van* Veldhoven startte met 6-1, 6-1 winst op Arno van Helden, terwijl de tweede geplaatste Richard Konings met 6-3, 6-1 Martin Hamelink versloeg. Van onze correspondent TERNEUZEN - Met een snel heid van 106 kilometer per uur, meer dan het dubbele dat was toegestaan, raasde me vrouw J.R. uit Philippine 14 oktober van het vorig jaar door de bebouwde kom van Sas van Gent. Ze moest zich daarvoor gisteren verant woorden voor het hekje van het Terneuzense kantonge recht. „Levensgevaarlijk," oordeelde officier van justitie mr. D. van de Bel, die niet schroomde het woord 'wegpi- raterij' in de mond te nemen. Hij eiste een boete van 270 gul den of zes dagen. Kantonrechter mr. H. de Mul was het hiermee eens en vonniste conform deze eis. Eerder op de morgen was deze zaak tegen mevrouw R. ge schorst omdat niet duidelijk was of ze de boete al had be taald. Tegen het middaguur verscheen ze opnieuw voor de groene tafel, wel met een giro afschrift van een betaalde boete wegens een snelheids overtreding, maar dat bleek een andere te zijn, getuige het vermelde parketnummer. Bij een vorig jaar juni uit gevoerde bedrijfscontrole bij het transportbedrijf W. in Axel, bleek dat in de periode tussen 6 en 19 mei van dat jaar een vijftal chauffeurs van het bedrijf de rijtijdenwet had overtreden. De verplichte rusttijd van acht achtereen volgende uren per etmaal was niet in acht genomen. Direc teur P.W. uit Axel gaf de over tredingen wel toe. „Ik zeg steeds tegen de chauffeurs zich hieraan te houden en als ze slaap krijgen onmiddellijk te stoppen." Aan de andere kant verweerde hij zich door te zeggen dat bepaalde ladin gen op tijd moeten arriveren, zoals groente dat aan bederf onderhevig kan zijn. „En kom je eens te laat aan, dan wordt dat een tors bedrag, dat tot 500 gulden kan oplopen." Mr. Van de Bel conclu deerde dat de wet twee be langrijke aspecten inhoudt. Namelijk het sociale aspect ten behoeve van de chauffeurs en de verkeersveiligheid, die hiermee rechtstreeks is ver bonden. Hij wees er verder op dat er bedrijven zijn die de wet overtreden met de ge- dachtengang dat bij het tegen de lamp lopen de boetes toch lager zijn dan het gemiste be drag aan ontvangsten als men zich aan de rijtijdenwet houdt Hij vond een boete van 100 gulden per uur voor elk te weinig gerust uur, met een maximum van 300 gulden per overtreding, zeker niet te hoog. Hij eiste dan ook een boete van 3000 gulden. Kan tonrechter mr. De Mul wilde rekening houden met het feit dat het Axelse transportbe drijf in tegenstelling tot ande re, die, zoals hij zei, zich vaker hiervoor moeten verantwoor den, zelden daarvoor wordt bekeurd en kwam tot een uit spraak van 3000 gulden, waar van de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. de politie kon hij tot stilstand worden gedwongen. V. was bang dat zijn 'nieu we' baas ervan zou horen als hij een bekeuring zou oplopen en handelde daarom zo. Mr. Van de Bel eiste voor het zich onttrekken aan wat hij noemde simpele controle tot nare gevolgen op de rijksweg had kunnen leiden, 130 gulden boete of 3 dagen en voor het achteruit rijden op de rijks weg een boete van 185 gulden of 4 dagen. Kantonrechter De Mul ('er was geen enkele reden voor u om zich op te winden') vonniste conform. W.F uit Terneuzen dacht omdat op het mini-rpoces ver baal één letter van zijn kente kenbewijs verkeerd was, de dans te kunnen ontspringen. In het ter zitting aanwezige echte proces-verbaal stond dit nummer wel juist en daar gaat het volgens de kantonrechter nu net om. F. had 16 oktober van het vorig jaar met zijn auto over de Mr. Haarmanweg in zijn woonplaats gereden met een snelheid van 71 kilo meter per uur. Het kwam hem op 100 gulden of 2 dagen te staan. Angst voor het verliezen van zijn pas weer verworven baan na anderhalf jaar werk loos te zijn geweest, bracht Terneuzenaar J.V. 2 septem ber van het vorig jaar in een zekere paniekstemming. Hij reed met zijn personenauto over rijksweg 61 en zag politie staan. Wetend dat hij op dat moment zijn rijbewijs niet bij zich had, stopte hij, reed een vijftig meter achteruit en nam het hazepad. Pas na een be hoorlijke achtervolging door Toen die auto me maar bleef volgen, ben ik maar rapper gaan rijden," zei M. de M. uit Zelzate. De hem volgende auto bleek van de politie te zijn, die had geconstateerd dat hij te hard met zijn motorrijwiel over rijksweg 252 nabij Sas van Gent reed. Daarbij kwam nog dat hij ook op een bepaald moment op een voor hem ver keerde wegstrook reed. Met voor beide overtredingen in totaal een boete van 360 gul den of 8 dagen op zak kon hij de rechtszaal verlaten.

de Stem | 1986 | | pagina 13