Elstrup scoort zesmaal TAVENI NEDERLANDSE VROUWENPLOEG VOL IN DE AANVAL boMënEj DE STEM-SQg^ Sovjet Unie verslaat gastland Spanje Herstel Nederlands team Toestand Laffïte stabiel landbouw- Ei> TOUR IN CIJFERS DINSDAG 15 JUL11986 T19 PAGINA SPORT 2 Dubbele premie Score van honderd procent Loskoppeling vrouwen-Tour gaat niet door Oostduitsers weer sterk in Rij nland-Paltz Thurau leider in criteriumreeks Sprintster Nelli Cooman als pitcher C 1 A f i (i c'r jj jt L Van km tot km Dubbele uitzending van elfde etappe PINSPAG 15 JUL11986 UITSLAG AL GEMEEN KLASSEMENT BERGKLASSEMENT PL0EGENKLASSEMEH1 ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENl Connie Meijer meakt karwei af Van onze speciale verslaggever BORDEAUX - De Ne derlandse dames ont vingen gisteren een dubbele overwinnings- premie. Een afgevaardigde van KNWU-sponsor Amev, die zondag en gisteren de dames-Tour volgde, beloofde een dubbele premie als tij dens zijn aanwezigheid een overwinning zou worden behaald. Van onze speciale verslaggever BORDEAUX - De Ne derlandse dameswieler ploeg heeft tot nu toe in de Tour de France een honderd procent-score gehaald in Bordeaux. In 1984, tijdens de eerste dames-Tour, ze gevierde Petra de Bruin, vorig jaar won Hennie Top en gisteren zorgde Connie Meijer voor de derde zege in successie. Van onze speciale verslaggever BORDEAUX - „Dit betekent veel meer voor mij dan de drie overwinningen, die ik twee jaar geleden in de Tour behaalde. Nu heb ik de complete wereldtop verslagen". Dolblij was Connie Meijer, nadat zij zich duidelijk de snelste had getoond in de massaspurt in Bordeaux, waar de nationale damesploeg voor het eerste dagsuc ces zorgde. Van onze speciale verslaggever BORDEAUX - De loskoppe ling van de dames-Tour van de mannen-Tour is tegenge sproken door Liliane Mau- clair, die deel uitmaakt van de organisatie van de dames- Tour. Volgens haar staat het al vast dat beide evenementen volgend jaar weer tegelijk plaats zullen vinden. Tour-directeur Felix Levi- tan heeft dus kennelijk in een verontwaardigde bui een voorbarige uitspraak gedaan. Hij immers was het die be weerde dat de dames-Tour volgend jaar tegelijk gehou den zou worden met de Ronde van de Toekomst. BARCELONA/OVIEDO (ANP/AFP) - Op het wereld kampioenschap basketbal lij ken de halve finaleronden uit te draaien op een eindstrijd tussen de Sovjetunie en Joego slavië. De Sovjets kenden maan dagavond hun zwaarste klus tot nu toe in het toernooi. In Barcelona versloegen ze het thuis altijd lastige Spanje met 88-83. Joegoslavië was in het Baskische Oviedo buitenge woon op schot. De ploeg van coach Cosic waste Italië op overtuigende wijze de oren: 102-76. Beide winnaars plaat sten zich daardoor voor de halve finales in Madrid. Door de zege werd Joegosla vië zeker van een plaats in de halve eindstrijd. Om daarin de Sovjetunie te ontlopen dient het in Oviedo eerste in de groep te worden. Daartoe moet het woensdag het afsluitende duel te winnen van de Ver enigde Staten. De Amerikanen herstelden zich van de verras sende nederlaag tegen Argen tinië en schakelden de moe ge streden Canadezen uit (77-65) voor een hoge eindklassering. Uitslagen: Groep A, Barcelona: Cuba- Griekenland 74-66 (43-37), Sovjetunie- Spanje 88-83 (47-40), groep B, Oviedo: Joegoslavië-Italië 102-76 (52-39) Ver enigde Sta ten-Canada 77-65 (38-26). „Ik heb de eerste plaats be haald", vervolgde de rappe Vlaardingse, die goed van de tongriem is gesneden, „maar het is de verdienste van de hele ploeg. Ik ben als in een fauteuil naar het einde toege gaan. De anderen hebben om de beurt gedemarreerd. Ik kon steeds rustig blijven zitten, had als enige opdracht me te sparen voor de sprint. Ik ben dus alleen de afmaker geweest van het uitstekende ploegen- werk". Connie Meijer overdreef niet met het complimenteren van haar ploeggenotes, want die weerden zich in de razend snel gereden etappe (gemid delde 41,599 kilometer per uur), waarin zich enkele grote valpartijen voordeden, werke lijk als duivels. Oud-wereldkampioene Pe tra de Bruin: „Wij zijn con stant in de' aanval geweest. Zelf ben ik ook een keer weg geweest, samen met Betsy King, op 15 kilometer van het einde. Met haar wilde ik ech ter niet doorrijden. Ze vroeg het me wel en verzekerde me ook dat ik de etappe mocht winnen. Ik mocht dat echter niet doen ten opzichte van Mieke (Havik) en Moniek (de Bruin). Zij staan kort in het klassement, net zoals King". Moniek de Bruin was de volgende die in de finale uit de greep van het peloton raakte. „Tien kilometer voor het einde ben ik weggesprongen. Ik dacht dat het korter na de fi nish zou zijn. Van de afstan den die wij rijden, klopt echter blijkens mijn kilometerteller niet zoveel. Ik had een behoor lijk gaatje, maar vlak voor het aankomstparkoers moest ik capituleren". Meteen nadat Moniek de Bruin was teruggepakt, de marreerde Thea van Rijnsoe ver, die een Frangaise met haar meekreeg. De nationale kampioene van 1985 dacht haar actie af te ronden met de zege. Toen zij de eerste maal de finish passeerde, maakte zij het bekende triomfgebaar met de armen in de lucht. Thea van Rijnsoever: „Ik kon wel door de grond gaan, toen ik hoorde: encore un tour (nog een ronde). Wat een blunder. Vanochtend had coach Rinus Verboom er nog op gewezen dat er na de eerste passage van de finish nog een ronde LOTTO DEN HAAG (ANP) - Midlotto 27a heeft één winnaar, die bruto ruim f. 240.000,00 ontvangt. De winnaar van de tweede prijs kan op anderhalve ton rekenen. In lotto 28 van het weekeinde ontbreekt de winnaar van de hoofdprijs. De nummer twee van die sportprijsvraag krijgt bruto drie ton. De uitslag van de verschillende sport- prijsvragen is: Midlotto 27Aeerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 241.354,80 ontvangt; tweede prijs: 1 winnaar, die bruto f. 150.000,00 ont vangt; derde prijs 43 winnaars, die elk bruto f. 2806,40 ontvangen; Vierde prijs: 2406 keer f. 50,10; vijfde prijs: 43.418 keer f5,00. Midlotto cijferspel 27Aeerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars; derde prijs: 32 winnaars; vierde prijs: 195 winnaars; vijfde prijs: 1899 keer (vaste prijzen). Lotto 28: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, die bruto f. 300.000,00 ontvangt; derde prijs: 72 win naars, die elk bruto f. 3441,20 ontvangen; vierde prijs: 3627 keer f. 68,30; vijfde prijs: 58.221 keer f. 5,00. Cijferspel 28: eerste prijs: 1 winnaar; tweede prijs: 3 winnaars; derde prijs 20 winnaars; vierde prijs: 206 winnaars; vijfde prijs: 2097 keer. BAD NEUENAHR (DPA/SID) - De Nederlandse wielerama- teurs hebben geen rol van be tekenis gespeeld in de zevende etappe van de Ronde van Rij nland-Paltz. De Oostduitser Olaf Ludwig sloot maandag de saaie rit met de zege af, zijn derde in de etappekoers, zijn landgenoot Thomas Barth bleef in de lei derstrui. De uitslag: 1. Olaf Ludwig (OD1) de 141 kilometer van Kim naar Bad Neuenahr in 4 uur 5 minuten 36 seconden, 2. Andres Kappes (WD1), 3. Mike Kluge (WD1), 4. Paul Popp (Oos), 5. Pawel Bartkowiak (Pol), 6. Tom Cord es (Ned), 7. Ajan Jaart (Ned), Alge meen klassement: 1. Thomas Barth (OD1) 23.46,43, 2. Atle Kvalsvoll (Noo) op 1.50, 3. Ludwig op 2.49,4. Kappes op 3.15, 5. Bart kowiak op 3.41, 6. Atle Pedersen (Noo) op 3.49, 7. Hans-Werner Theisen (WD1) op 4.00,8. John Talen (Ned) op 7.42, afgelegd moest worden. Ik denk dat ik een beetje in de war was. Ik wist eigenlijk niet goed of ik al op het aankomst parkoers was. Ik ben echter heel erg blij dat toch een Ne derlandse heeft gewonnen. Anders had ik helemaal voor joker gestaan". Het duurde nog tot een kilo meter voor het einde dat Thea van Rijnsoever en de Fra- ngaise tot de orde werden ge roepen. Connie Meijer: „Zij werden teruggepakt door de Duitse Niehaus. Toen alles weer bij elkaar was, heb ik zelf de spurt aangetrokken. Ik won van kop af". Voor de damesploeg kwam de overwinning net op tijd, want vandaag is er een tijdrit en daarna volgen bergetappes, waar niet veel van verwacht mag worden. Coach Rinus Verboom: „We werden al behoorlijk nerveus. Bijna elke dag hadden we de koers gemaakt, maar we wa ren niet verder gekomen dan twee tweede plaatsen en een derde plaats. Nu hebben we de terechte beloning binnen. Te recht, omdat we op het vlakke duidelijk de beste ploeg heb ben. Dat blijkt ook wel uit het feit dat Mieke (Havik) de pun- tentrui heeft en wij eerste staan in het ploegenklasse- ment. Alle andere ploegen la ten ons ook het initiatief ne men, stemmen de koers op ons af. Vandaag hadden we een unieke kans, omdat er een grote afstand afgelegd moest worden. Een etappe van 129 kilometer is voor dames onge kend. Onze dames hebben dankzij een grondige voorbe reiding een geweldige condi tie. Dat is vandaag echt uitge buit. Van de andere ploegen zaten veel meisjes er op het laatst door". De uitslag van de de vierde etappe van de Tour Feminin is: 1. Connie Meijer (Ned) de 127,3 kilometer van Cognac naar Bordeaux in 3 uur 5 minuten 29 secon den, 2. Jeannie Longo (Fra), 3. Jutta Nie haus (WD1), 4. Valerie Simonnet (Fra), 5. Emanuela Menuzzo (WD1), 6. Mieke Ha vik (Ned), 7. Corinne le Gall (Fra), 8. Imelda Chiappa (Ita) allen in de zelfde tijd als Meijer, 9. Corrie Timmermans (Ned) op 3 seconden, 10. Pascale Ranucci (Fra), 11. Petra de Bruin (Ned), 12. Moni que de Bruin (Ned). Algemeen klassement: 1. Maria Canins (Ita) 6.31.16, 2. Betsy King (VSt) op 0.22, 3. Havik op 027, 4. Paula Wether (Zwe) op 0.37,5. Monique de Bruin op 0.42,6. Moni que l'Haridon (Fra) op 0.45, 7. Longo op 1.09, 8. Inga Thompson (VSt) op 1.27, 9. Virginie Lafargue (Fra) op 1.27, 10. Meijer op 124,13. Heieen Hage (Ned) op 1.42. Conny Meijer heft de armen. Zij wint de vierde etappe van de Ronde van Frankrijk voor vrouwen in Bordeaux. - fotoanp AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse honkbalploeg heeft zich maandag hersteld van de nederlaag tegen Kwang Hwa. Op het veld van Pirates werd de Athletes in Action, studenten uit de Verenigde Staten die op religieuze gronden bij elkaar ge komen zijn en een toernee door Europa maken, verslagen met 6- 2. De beslissing viel in de zevende innings door toedoen van Charles Urbanus. De licht geblesseerde tweede honkman sloeg een solo-homerun, bracht Nederland op 3-2 en brak daarmee het verzet van de Amerikanen. Door de overwinning nestelde Nederland zich naast Kwang Hwa, dat FAST met 10-4 versloeg, aan kop. Woensdagavond krijgt de ploeg van coach Shapiro de kans op revanche. Inningscijfers: AiA: 200000000 2, Nederland: 00110400x 6, werpcijfers: Nederland: Cohen 9-2-5-0, AiA: Larson (4 inn): 5-2-7-2, Cobb (3 1/3): 5-1-4-2, Bishop (2/3): 0-1-0-0. Homerun: 7e inn: Urbanus, solo. Stand toernooi: 1. Kwang Hwa en Nederland 4-6,3. Fast-team 4-4,4. AiA 4-0. LONDEN (RTR) - De toestand van de Franse Formule I-cou reur Jacques Laffite, die zondag tijdens de Grote Prijs van En geland diverse been- en bekkenbreuken opliep, is stabiel. De 42-jarige Fransman zal tenminste tot donderdag in een ziekenhuis in Londen verblijven. Dit heeft een woordvoerder gisteren verklaard. Hij zei dat Laffite een opgewekte indruk maakte en dat zijn algemene ge zondheidstoestand goed was. ENNEPETAL (SID) - Didi Thurau won maandagavond in En- nepetal niet alleen de tiende van twaalf ritten in de internatio nale criteriumreeks, maar bouwde ook zijn voorsprong in het algemeen klassement uit. De 31-jarige Thurau versloeg zijn acht jaar jongere landge noot Rolf Gölz in de eindsprint. Het duo was twee ronden voor de finish ontsnapt uit een kop groep van zeven. Hennie Kuiper staat in het algemeen klasse ment derde, net als Gölz op negen punten van Thurau. De uitslag: 1. Didi Thurau (WD1) de 60 kilometer om Ennepetal in 1 uur 11 minuten en 2 seconden, 2. Rolf Gölz (WD1) zelfde tijd, 3. Christian Golschagg (WD1) op 10 seconden. Algemeen klassement: 1. Thurau 68 punten, 2. Gölz 59,3. Kuiper 59. ROTTERDAM (ANP) - Of ze de thuisplaat zal halen is de vraag, maar Nelli Cooman heeft in ieder geval toegezegd een van de honkbalwedstrij den om het wereldkampioen schap te openen. De Nederlandse record- houdster en kampioene op de 100 meter gooit op 25 juli in Rotterdam de eerste bal van het duel Nederland - Cuba. Door het contracteren van de kleine sprintster zeggen de plaatselijke organisatoren een 'extra dimensie' aan het honk- baltoernooi te willen toevoe gen. 7f\ 'f*"*7"S^«r"T7*r- -f Ajax presenteerde gisteren de selectie vor het komend seizoen aan de pers. Op de foto Johan Cruyff temidden van zijn nieuwe aanwinsten. Vlnr: Danny Blind, Allister Dick, Arnold Scholten, Emile de Haan en Jan Wouters. - foto-anp Amsterdamse club heeft zijn traditionele Drentse trai ningskamp belegd in Odoorn. Bij de rust leidde Ajax, met de nieuwelingen Blind, Wouters en Scholten maar zonder de Schot Dick, met 2-0. Voor 2500 toeschouwers scoorde Van Basten vier keer, Bosman en Rijkaard ieder één keer. MEI JEL/HOLLANDSE VELD - Lars Elstrup, de zo veelste Deen in het Neder landse voetbal, heeft een prima debuut in het Feyen- oord-shirt achter de rug. De 23-jarige spits nam gis teren liefst zes doelpunten voor zijn rekening in het oefenpartijtje dat de Rotter damse club afwerkte in Meijel, tegen de plaatselijke derde klasser RKMSV. De overige doelpunten kwamen van Ta- hamata (2), Barendsen (2) en Sörensen. Ajax heeft gisteren een oefenwedstrijd met 6-0 ge wonnen van zaterdag derde klasser Hollandse Veld. De Ook de elfde etappe in de Lezers-Tour van De Stem zorgde weer voor vele ver rassingen. Er waren slechts zeven deelnemers die de Belg Rudy Dhaenens als winnaar tipten. Voor Mat- thieu Hermans kwamen er 68 kaarten binnen en twee deelnemers hielden het op Biondi. Al ontbrak op een van die kaarten de naam en het adres van de afzender. De uitslag van de elfde etappe in de Lezers-Tour luidt als volgt: 1. R van de Linden, Aerssen- straat 10, Etten-Leur, Dhae- nens, 6.16.09; 2. Corien Weterings, Okeg- hemlaan 3C, Breda, Dhae nens, 6.50.03; 3. N van Huiten, Esserstraat 77, Breda, Dhaenens, 6.53.20. Nu de Ronde van Frankrijk er vandaag wat de tijdsduur betreft de helft er heeft op zitten, is de spanning in het algemeen klassement van de Lezers-Tour te snijden. De jacht op de eerste tien plaat sen lijkt de komende dagen los te branden. De vijftien koplopers durfden gisteren geen risico's te nemen en zij hielden het op Vanderaer- den, Van der Poel en Ducrot. Dat betekende dat Patrick Vriens uit Ossendrecht, die sinds vorige week woensdag het geel draagt, die trui wist te behouden. De kaarten voor de extra punten in het eindklasse ment zijn inmiddels binnen. Het grote peloton in deLe- zers-Tour houdt het vooral Patrick Vriens, sinds vo rige week woensdag al in. het geel. - foto leo van bijnenJ op Bernard Hinault, Greé Lemond en Robert Millar als mogelijk eindwinnaars. Ook Laurent Fignon komt na tuurlijk véél in het spel voor, terwijl Herrera en Roche opvallend veel als derda worden getipt. Dagelijks komen er bij de' Tour-staf kaarten van deef nemers te laat binnen. Met name de kaarten van de rit-, ten in de weekeindes vragen' extra aandacht. De kaarten voor de atppes op zondag dienen bijvoorbeeld op vrij»! dag te wordenb ingeleverd. 5 Overigens deden zich na de; uitslag van de rit met finish in Bordeaux gisteren in de kopgroep van de Lezers- Tour geen wijzigingen voor. M BORDEAUX - In Poitiers starten 191 renners voor de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk over 258.5 km naar Bordeaux. De zon schijnt op de 14 juli voor de langste etappe. 6 km: eerste tussensprint: 1. Van de Velde (12 sec. tijdaf- trek), 2. Planckaert (6 sec.), 3. Vanderaerden. 45 km: tweede tussensprint: 1. Van de Velde, 2. Contini, 3. Yates. 51 km: derde tussensprint: 1. Van de Velde, 2. Solleveld, 3. Pelier. 150-170 km: ontsnappingspo gingen renners Raas misluk ken. 152 km: doorkomst op de Cote d'Archiac (4e cat): 1. Jaramillo, 2. Claveyrolat, 3. Arnaud. 218 km: vierde tussensprint: 1. Van de Velde, 2. Lemond, 3. Solleveld. 236-240 km: Contini, Lauritzen en Garde vluchten vergeefs. 241 km: vijfde tussensprint: 1. Dernies, 2. Boeve, 3. Lemar- chand. 244 km: kopgroep met Cri- quielion, Nulens, Yates, Garde, Early, Haghedooren, Biondi, Leleu, Emonds, Dhaenens ei Rodriguez. 246 km: Hermans en Rütt: mann bij kopgroep. 257 km: Dhaenens ontsnapt t kopgroep. 258.5 km: Dhaenens wint elfdi etappe voor Hermans. Peder sen behoudt gele trui. HILVERSUM - De Tour?» naar Bordeaux is gisleM door de redactie van Studio Sport 'ten einde raad' ma» twee keer achter elkaar uitge zonden. Voor de zoveelste keer jaar kwam het peloton nai lijk veel eerder aan de fit dan de organisatie had wacht. Moesten we andere jar® zeker in vlakke etappes, nogi eens wachten op beelden, om dat de renners er een wandel etappe van maakten, en hi tijdsschema ruim overschre den, dit jaar vliegt het pelol er dagelijks zo in, dat je de het beste maar ruim van tevfr ren aan kunt zetten, wil je te laat zijn. Of rekenen op zot goede service als de NOS teren bood. Van onze sportredactie ZAAMSLAG - Als extra at tractie en omlijstingspro- ■ramma voor het internatio- uale concours hlppique in Zaamslag heeft het organise rende Luctor et Emergo de landbouw- en tulgpaarden- vereniging TAVENO (Tot Aangenaam Vermaak En Nut tige Ontspanning) aangetrok ken. Een vereniging uit Grollo, onder voorzitterschap van de 52-jarige Wander Bonder. Een vereniging die mede onstaan Ir doordat er in de zestiger ja ren tijdens keuringen veel wedstrijden werden gereden met landbouwpaarden, paar den die dagelijks voor het werk op de boerderij gebuikt worden. Bonder: „Door de technische omschakeling in de landbouw, waardoor het paard vervan- Conc Door Ton ZAAMSLAG - Het twe concours hippique voor vrijdag 18 (pony's) en den) gehouden wordt, bezetting. Plaats van handeling is ruitersportterrein van Rob weg nummer 2 in Zaamsla hippische festijn is in vertrq delijke rijvereniging en po| onder bekwame leiding va Jacques de Bliek. Behalve I bantse topruiters en amazoi Belgische afvaardiging aan „Ons internationale con cours hippique is altijd gewel dig in trek," zegt Jacques de Bliek, die samen met secreta ris Arnout de Feijter en be stuurslid Rob Picavet de pu- bliciteitscommissie vormt van Luctor et Emergo. En dat blijkt ook wel, want vrijdag 18 Juli worden er zo'n 250 pony combinaties verwacht op het Zaamslagse ruitersportterrein en zaterdag is het met 400 combinaties paarden nog aan zienlijk drukker. In de springrubrieken L, M en Z zijn zoals gebruikelijk weer aantrekkelijke geldbe dragen te verdienen. Van de inschrijfgelden laten de orga nisatoren zo'n vijfduizend gul den terugvloeien naar de deel nemers in de vorm van prij zengeld. Hetgeen de strijdlust nog aanzienlijk ten goede komt. Daarnaast is er zowel bij de pony's als de paarden in de Z-klasse springen de aan trekkelijke Zilveren Hollan der-trofee te verdienen en is er voor de eerste drie uit de klassering in deze rubrieken een fraaie prijs in natura. Kortom, allemaal ingrediën ten, die voor een boeiend con cours kunnen zorgen in Zaam- slag. De uitslag van de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk is: 1. Dhaenens (Bel-De Kimpe) de 285,5 kilometer van Poitiers naar Bordeaux in 6 uur, 12 mi nuten en 40 seconden (46,048 km/uur), 2. Hermans (Ned-Perurena) zelfde tijd, 3. Biondi (Fra-Guimard) op 2 seconden, 4. Yates (GBr-Legeay) op 0.09, 5. Leleu (Fra-Köchli), 6. Nulens (Bei-Post), 7. Emonds (Bei-Raas), 8. Criquielion (Bel- De Kimpe), 9. Earley (ler-Bazzo), 10. Ro driguez (Spa-Minguez), 11. Jean-Claude Garde (Fra-Guimard), 12. Haghedoorn (Bel-Godefroot), 13. Rüttimann (Zwi- Köchli) allen in de zelfde tijd als Yates, 14. Guttierrez (Spa-Gonzales-Linares) op 0.30, 15. Lieckens (Bel-Godefroot), 16. Vanderaerden (Bei-Post), 17. Allochio (Ita-Zandegu), 18. Castaing (Fra-Theve- net), 19. Hoste (Bel-Bazzo), 20. Ruiz-Ca- bestany (Spa-Perurena), 21. Plackaert (Bel-Post), 22. Priem (Ned-Raas), 23. Van de Velde (Ned-Poat), 24. Stieda (Can- Neal), 25. Van den Brande (Bel-De Kim pe), 26. Bomans (Bel-Godefroot), 27. McKenzie (NZl-Godefroot), 28. Gaston (Spa-De Gribaldy), 29. Bontempi (Ita- Boifava), 30. Wijnants (Bei-De Kimpe), 31. N ij boer (Ned-Perurena), 34. Roosen (Bei-Raas), 35. Roche (Ier-Boifava), 40. Fignon (Fra-Guimard), 43. Van der Poel (Ned-Raas), 53. Lemond (VSt-Köchli), 68. Hinault (Fra-Köchli), 75. Poels (Ned- Raas), 81. Stevenhaagen (Ned-Schuiten), 84. Millar (GBr-Post), 90. Delgado (Spa- Schuiten), 92. Zoetemelk (Ned-Raas), 93. Winnen (Ned-Post), 94. Lubberding (Ned-Post), 96. Anderson (Aus-Post), 98. Hampsten (VSt-Köchli), 108, Peeters (Bei-Raas), 110. Van Lancker (Bel-Post), 112. Van Wijk (Ned-Schuiten), 119. Rooks (Ned-Schuiten), 126. Knetemann (Ned- Schuiten), 134. Veldscholten (Ned-Schui ten), 151. Ducrot (Ned-Raas), 171. Herrera (Col-Geminiani), 173. Solleveld (Ned- Raas), 186. Boeve (Ned-Schuiten), 191. en laatste Moncada (Col-Mesa) allen in de zelfde tijd als Guttierrez. Het algemeen klassement na de elfde etappe is: 1. Pedersen (Den-Boifava) 45 uur 32 minuten en 8 seconden, 2. Pelier (Fra-De Gribaldy) op 1 minuut, 3. Roche (Ier-Boifava) op 1.05, 4. Hinault (Fra- Köchli) op 1.10, 5. Marie (Fra-Guimard) op 1.24, 6. Mottet (Fra-Guimard) op 1.43, 7. Zimmermann (Zwi-Boifava) op 1.53, 8. Lemond (VSt-Köchli) op 1.53, 9. Vande raerden (Bei-Post) op 2.23, 10. Millar (GBr-Post) op 2.34, 11. Gaigne (Fra-Gui mard) op 2.41,12. Fignon (Fra-Guimard) op 2.44, 13. Bontempi (Ita-Boifava) op 2.58,14. Cornillet (Fra-Legeay) op 2.59,15. Bernard (Fra-Köchli) op 3.22,16. Duclos- Lassalle (Fra-Legeay) op 3.42, 17. Bauer (Can-Köchli) op 3.48,18. Boyer (Fra-Gui mard) op 3.51, 19. Biondi (Fra-Guimard) op 3.52, 20. Indurain (Spa-Echevarri) op 3.56, 21. Contini (Ita-Vanucci) op 4.01, 22. Madiot (Fra-Guimard) op 4.13,23. Blanco (Spa-Gonzales-Linares) op 4.36, 24. Va] denbroucke (Bel-De Gribaldy) op 4.38,5 Van de Velde (Ned-Post) op 4.43, 26 N» lens (Bei-Post) op 5.04, 27. Berard (F Köchli) op 5.16, 28. Gaston (Spa-De baldy) op 5.16, 29. Brun (Fra-Legeay) 5 5.18,30. Claude Criquielion (Bel-De Kin pe) op 5.27, 32. Anderson (Aus-Post)' 5.30, 36. Van Lancker (Bei-Post) op 5; 39. Stevenhaagen (Ned-Schuiten) op W 40. Solleveld (Ned-Raas) op 526,42. Wli nen (Ned-Post) op 6.06, 44. HampsW (VSt-Köchli) op 6.19, 48. Lubberdl* (Ned-Post) op 631,50. Ducrot (Ned-R* 7.59, 66. Delgado (Spa-Schuiten) op 71. Zoetemelk (Ned-Raas) op 8.17, Herrera (Col-Geminiani) op 8.21, Knetemann (Ned-Schuiten) op 9.05, Rooks (Ned-Schuiten) op 922, 86. P« (Ned-Raas) op 921, 88. Nijboer (Ned-W rurena) op 9.44,97. Boeve (Ned-SchulW op 10.15,134. Hermans (Ned-Perurena) 0 1224, 137. Planckaert (Bei-Post) op 130' 140. Peeters (Bei-Raas) op 13.10,143. V« Wijk (Ned-Schuiten) op 13.17,152. Roo* 1 Paarden In het Z-springen paarden, waarvoor zich tot nu toe 23 combinaties hebben aange meld, kan een zeer felle strijd verwacht worden. Grote kans hebber is de Belg Gerrie Steur van De Tassijnsridders uit Haasdonk, die in Zaamslag maar liefst met drie paarden aan de start komt, te weten óp 6J». Van der Poel" (Ned-R«M)>l| »,,ess?' Va'erie en Usirma. 7.18. 65. veidachoiten (Ned-Sehuitenijl "TO clubgenoten Joris de Bra bander met Missouris en •Jerke Yvan Wuytack met "alkman - een bekende naam ®P het Zaamslagse concours - kunnen eveneens hoog scoren. Van Jong Waasland uit Bel- - ---- -- ,vj« komt een vermaard trio ,!ftstePwTuSI het vertrek: Johan Rooms (zwi-Köchü) op 37.17. al met Tamara en Tulipe, Gerda «Rooms met Alien en Wilfried if "ooms met Carolien C. De ~e Sen krijgen de winst echter ™et cadeau, want vanuit Bra bant komt topruiter Arne £ouwenberg van St.-Eloy met tornado, Tovaritsch en Ven- rnra naar Zaamslag. Een klep per van formaat. Van Zeeuwse "ent kunnen Sandy den Exter an Noord-Beveland met Or- |™an de Normandie en Luc ornelissens met Vazal van et organiserende Luctor et ™aergo voor het nodige vuur werk zorgen. In de Z-dressuurklasse P arden een vijftal favorieten, Weten Omer van Stappen v de Tassijnsridders, Lie- do a Goossens met Silven van ti-^^else Oranjeruiters, Cen- Z.d^Ser met Urgento van tj Heveland, Annemiek O „minga met Virtuoos van bietiph-ruiters en Jan Meijer t Mr. Abgar van Oranjezon. de Ml-dressuurklasse I Un o n gaat de belangstel- J* vooral uit naar de ver- ntingen van Wim Huys met «•touche van Luctor et «nergo. In de M2-dres- 1. Vanderaerden 194 punten, 2. L» 149, 3. Hermans 143, 4. Van den Brs 101,5. Hoste en Castaing 95. i-ckf Bran? 1. Solleveld 70, 2. Van de Velde 66,3 lier 28,4. Regis Simon (Fra-Thevenet)1 5. Bagot (Fra-Bazzo) en Stieda 18. 1. Regis Simon 37, 2. Stieda 20, 3. Thi' Claveyrolat (Fra-Thevenet) 19, Caritoux (Fra-Bazzo) 18, 5. Van d« 16,6. Van Lancker 12. i 1. De Kimpe 18.38,39, 2. Kochli op J# Perurena op 0.21, 4. Guimard op 0 Poet op 020, 6. Godefroot, 7. R*i Schuiten alle in de zelfde tijd als 1. Boifava 136.37.56, 2. Guimard op 3 Köchli op 4.20, 4. Poet op 7.13, 5. De baldy op 8.43,6. Legeay op 9.22,7. 1427,13. Schuiten op 20.04.

de Stem | 1986 | | pagina 8