I Jachten in kanaal Gent-T erneuzen doelwit inbrekers Bewoners Aardenburg s woonwagenkamp willen zo snel mogelijk weg Wie m wete de vol onde haal folder post! Geen woningbouw in duinen Cadzand- Bad ALLEEN OP KAMPEERBOERDERIJENEN PENSIONS NOG PLAATSEN VRIJ Reynaertmarkt trekt duizenden bezoekers 'Nieuwe be tasten kwal Kleine zaken. I Je doet ze op h« Collecte gehandicaptensport levert ruim f 84.500 op HET WEER Twee doden bij frontale botsing gebruikte auto's z.g.a.n. KIMENAI AUTOHUIS DONGEN PAGINA ZEELAND 1 T15 'STROOK MOET GROEN BLIJVEN' Auto schept fietser in Kloosterzande Toilet 'HET SLECHTSTE KAMP VAN ZEELAND MAANDAG 14 JUL11986 R. Mahu wint wedvlucht Limoge JANSEN b.v.l MAANDAG 14 JUL119® Vakantieweer Weer in Europa PSYCHIA TRISCH ZIE A AlsutochophetpostkS gels, geldzaken of pakjes, ook even een kijkje bij het I Daar vindt u belangrijk I van de overheid en het bet informatie in overzichtelijke I vrijblijvend kunt meenemeil folders van o.a.: Bedrijfsleven: Postbank;, sparen, lenen, h J PTT Post: nieuwe posttaril cassettepost. Overheid: Bostbus 51: huursubsidie, kopen met 't koppie, arbo weet wat u eet. I met 12 mnd. garantie incl. accu en uitlaat. Bolkensteeg 4, Dongen, Telefoon 01623-13970 VAN ZEELAND Van een onzer verslaggevers CADZAND-BAD - De ge meente Oostburg is absoluut niet van plan toestemming te geven voor woningbouw in de duinen van Cadzand-Bad. Een makelaar heeft een stuk grond aldaar gekocht en wil het ver kopen aan particulieren die daar graag een huidje willen hebben. Het betreffende stuk grond van ruim één hectare ligt tegenover de plaatselijke Rabobank. Wethouder A. de Feijter verklaarde dat het duingebied groen moet blijven. „Wanneer we toestemming geven om daar huizen te bouwen, dan betekent dat het einde van Cadzand-Bad zoals wij die kustplaats willen ontwikke len. Die grond behoort name lijk aan de gemeenschap en niet aan enkele particulieren". Hij ziet het liefst dat daar een strook recreatief groen komt. Hierin wordt hij ge steund door enkele raadsfrac ties die daar al plannen voor hebben ingediend. Met name de VVD, en in mindere mate D&T, willen de strook toegan kelijk maken voor het publiek en er allerlei voorzieningen aanbrengen. De milieu-bewe ging hoopt echter dat die strook niet toegankelijk wordt voor de recreanten. PvdA en CDA hebben zich nog niet dui delijk uitgesproken over wat zij met die strook willen. De raadscommissie open bare werken heeft het verzoek van de makelaar reeds ter zijde gelegd. De strook grond was vroeger eigendom van de project-ontwikkelaar J. Rouw. In de loop der tijden is die grond enkele malen van eige naar veranderd. Het heeft de bestemming 'waterstaatwer- ken'. Zeeuwse kust zo goed als vol KLOOSTERZANDE - De fiet ser A. van O. uit Klooster zande is zaterdagmiddag bij een verkeersongeval in zijn woonplaats gewond geraakt. Hij werd met een hoofdwond en schouderletsel per ambu lance overgebracht naar het Sint Luidinaziekenhuis in Hulst. Het ongeval gebeurde om streeks 17.00 uur op de krui sing Tasdijk-Hulsterseweg waar de fietser bij het overste ken van deze kruising geen voorrang verleende aan een personenauto bestuurd door J. S. uit Hulst, die ondanks krachtig remmen een aanrij ding niet meer kon voorko men. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Van een onzer verslaggevers CADZAND WESTKAPELLE RENESSE - De campings langs de Zeeuwse kust zijn zo goed als vol. Alleen tussen Cadzand-Bad en Breskens is hier en daar nog een leeg plekje te vinden. Op Walcheren en Schouwen zijn de overloopterreinen in gebruik genomen. Veel toeristen zijn het afgelopen weekend naar Zeeuwsch-Vlaanderen gekomen. Niet alleen bij Vlis- singen, maar ook te Kruiningen moesten de automo bilisten zaterdag geruime tijd wachten voor ze met de pont over konden. Zaterdag viel het weer wat tegen, alleen 's morgens was het echt aangenaam om op het strand te verblijven. Later op de dag, toen de bewolking kwam opzetten, verliet men echter massaal het strand en trok de binnenlanden in. In de Belgische steden Gent en Brugge verbleven dan ook veel Zeeuwse toeristen, maar ook Sluis, Hulst en in minder mate Terneuzen kreeg een stroom recreanten te verwer ken. Zondag zochten de toeris ten weer massaal het strand en de duinen op, het zonnetje stond gisteren dan ook hoog aan de hemel. Zitten de campings langs de kust zowat overal vol, de kam- peerboeren hebben nog wat plaatsen vrij. Met name de West-Zeeuwsvlaamse boeren moeten nog bij lange na niet een bordje 'vol' aan het begin van hun erf zetten. Het gaat goed met de ver huurbedrijven, slechts hier en daar staat er nog een huisje leeg, wie echter een zomerwo ning langs de kust wil hebben, zal lang moeten zoeken. Lege kamers zijn er echter nog vol doende. De hotels en pensions mogen niet klagen, vol zijn ze nog niet, maar in deze tijd van het jaar is dat ook nog niet ge bruikelijk. Het afgelopen weekend zijn ook redelijk wat dagjesmen sen richting Zeeland gekomen. Het was echter bij lange na niet zo druk als de afgelopen weekends. Bijna nergens ston den er files. Weer veel toeristen hebben gebruik gemaakt van de tele fonische logies-informatie- dienst. Vakantiegangers die op de bonnefooi naar Zeeland kwamen, en dat zijn er nog steeds redelijk wat, konden zo toch nog vrij gemakkelijk een plekje vinden, al was het dan niet op de camping of bij de plaats van hun voorkeur. Van onze correspondent SLUISKIL - Op enkele in het kanaal Gent-Terneuzen nabij het kanaaleiland liggende ple ziervaartuigen is in de nacht van donderdag op vrijdag voor duizenden guldens inge broken. De grootste schade werd toegebracht aan het ruim 16 meter lange bootje van R. Cer- pentier uit Sluiskil. Mevrouw Cerpentier schat dat op een waarde van zo'n 7000 gulden. Uit de boot verdween een ma rifoon een dieptemeter een praatinstallatie en enkele an dere voorwerpen. Bovendien, zo denkt ze, was het de bedoe ling van de dader (s) de boot te stelen omdat men ermee had gevaren. Ver was men echter niet gekomen, want vrijdag morgen werd de boot dobbe rend in het kanaal aangetrof fen op geringe afstand van de oorspronkelijke ligplaats. „Mijn man kreeg vrijdag morgen te horen dat zijn boot verdwenen was. De rijkspoli tie te water werd ingelicht maar hij kreeg te horen dat de boot reeds was opgespoord en terug was gebracht naar zijn ligplaats. Maar er bleek heel wat uit te zijn verdwenen. En bovendien had het een deuk opgelopen doordat men ken nelijk tegen een andere boot was aangevaren". Volgens mevrouw Cerpen tier hebben nog drie andere eigenaars van plezierjachten die daar afgemeerd lagen schade ondervonden omdat ook bij deze werd ingebroken. Bij een daarvan zou het dash board geheel zijn vernield. Ze stelt verder dat de inbraken moeten zijn gedaan door 'be kenden' omdat een van de vijf daar liggende boten een alarminstallatie aan boord heeft en die werd dan ook on gemoeid gelaten. Van een onzer verslaggevers HULST - De collecte voor de gehandicaptensport heeft dit jaar in Zeeland ruim 84.500 gulden opgeleverd. Dat is ruim 7.000 gulden meer dan vorig jaar, waarmee met een de opbrengst van alle vorige acht collectes is overtroffen. In twee plaatsen, te weten Nieuw-Namen en IJzendijke werd niet gecollecteerd, ofschoon wel de toezegging was gedaan en het materiaal bezorgd was. „Jammer", verzucht provinciaal mede werker Zeeland A. Westdorp, „het scheelt toch al gauw zo'n 800 gulden". Uit het streekoverzicht blijkt dat de inwoners van Walcheren tot de meest 'zuunige' Zeeuwen behoren wat de gehandicapten sport betreft. Per inwoner verdween 18,5 cent in de collectebus. Maar ook de Zeeuwsvlamingen behoorden niet tot de gulste ge vers met 21 cent per inwoner. De meeste duiten deden de bewo ners van Schouwen-Duiveland in het zakje, met gemiddeld 30,5 cent per inwoner. Bezien over de hele provincie werd gemiddeld 24,5 cent per inwoner in de collectebus gestopt. Provinciaal medewerker Westdorp toont zich over het alge meen vrij tevreden met de wijze waarop de collecte is verlopen. Echter, bij de collectanten in Eede, Zuiddorpe en Sas van Gent worden wat twijfels gezet bij de inzet. Daar bleef de opbrengst flink onder die van vorig jaar. In Zaamslag is dit jaar minder medewerking geconstateerd en de lagere opbrengst in Hoek wordt verklaard door de hinder van een andere collecte. Door Emile Calon AARDENBURG - Wanneer de bewoners van het Aar- denburgse woonwagencen trum de kans krijgen om naar een ander kamp in de omgeving te verhuizen, zul len vijf van de zes gezinnen zo snel mogelijk vertrekken. Ze zijn het Aardenburgse centrum, dat nog geen jaar bestaat, meer dan beu. „We zitten in het slechtste kamp van Zeeland", vertelt Robert Caes, een van de bewoners die zich opwerpt als woord voerder. Het centrum ligt inge klemd tussen de Eedeweg en een stinkende sloot, net bui ten de kern. Op een strook van ongeveer twintig meter breed langs de oude weg naar Eede wonen zes gezin nen. Nog steeds ontbreekt een groenstrook rondom het kamp, ondanks dat de ge meente al regelmatig be loofd heeft zo'n voorziening aan te leggen. Doordat die strook ontbreekt, is enkele maanden terug een van de wagens omgewaaid. Andere wagens hebben toen ook schade opgelopen en de be woners moeten zelf voor de kosten opdraaien. „We kun nen ons namelijk niet verze keren, geen enkele maat schappij wil met ons een contract afsluiten", zegt een bewoner wiens wagen ook flinke schade heeft opgelo pen door die storm. De ge meente gaat nu een houten schutting zetten tot dat de nu nog ontbrekende beplan ting hoog genoeg is om het kamp te beschermen tegen de wind. De bewoners hebben ook andere klachten. Zo zijn vol gens hen de bijgebouwen waarin douche en toilet zijn, ook niet vorstvrij, hoewel dat in deze tijd van het jaar niet zo problematisch is. „Van de winter hebben we dag en nacht een kachel la ten branden, anders waren de leidingen bevroren", zegt Caes. Een andere klacht is dat in de douches de leidin gen'niet in de muur zijn weggewerkt. De woonwagenbewoners willen bij de bebouwde kom van Aardenburg horen. 'Des noods verplaatsen we zélf het bord- foto wim kooyman „Als je de heet- water-leiding aanraakt, krijg je brandblaren". In de toiletruimte bevindt zich ook de spoelbak waar de be woners hun groenten moe ten wassen. „Niet echt fris, zo naast de wc, maar we doen het er mee". Aangezien het centrum net buiten de bebouwde kom ligt, mogen automobilisten er met een vaartje van 80 langs rijden. „Dat is levens gevaarlijk, vooral omdat we veel jonge kinderen hebben, die toch al weinig speel ruimte tot hun beschikking hebben. We vragen al maan den lang aan de gemeente om het bord van 50 km tweehonderd meter te ver plaatsen zodat het kamp binnen de bebouwde kom valt en chauffeurs niet zo hard langs mogen rijden". Na acht maanden is dat bord echter nog steeds niet ver plaatst. Als de situatie nog lang zo blijft zullen de be woners eigenhandig het bord verplaatsen, vertellen Zwarte Golf Volgens hen zijn er enkele automoblisten die bewust erg hard langs het kamp rij den. Hun woede gaat vooral uit naar de bestuurder van een donkerblauwe of zwarte Golf die dagelijks voorbij scheurt. „De kans is redelijk groot dat op een kwade dag er een baksteen op die golf zal vallen", vertelt een vader van drie jonge kinderen. „Die bestuurder tart ons be wust, die kan straks krijgen waar hij om vraagt". Een andere klacht. Ook een vuilcontainer ontbreekt, zodat de volle afvalzakken of buiten geplaatst moeten worden of tijdelijk opgesla gen in de berging. „Buiten kan niet want de ratten ha len de zakken leeg, in de berging kan feitelijk ook niet want daar gaat het dan vreselijk stinken". Een goede luchtafvoer ontbreekt namelijk in de bergingen, evenmin zijn er ramen aan gebracht. Ze klagen ook over het regelmatig verzakken van de grond, zodat ze regel matig de wagens weer hori zontaal moeten zetten. Al met al zijn de bewoners niet erg te spreken over hun kamp. Hun klachten komen overeen met de conclusie van het rapport dat opge steld is door onderzoekers van de Rijksuniversiteit Leiden. Een gebrekkig be heer en onderhoud van de woonwagencentra in Zee land. Ook onderschijven ze de conclusie van het onder zoek dat ze een gebrek heb ben aan privacy. „We wonen op een paar stappen afstand van een doorgaande weg". Sloopterrejn De gemeente gaat enkele sloopterreinen aanleggen op het Aardenburgse industrie terrein. Daar zijn de bewo ners niet erg gelukkig mee, ze willen het liefst hun sloopplaatsen in de directe omgeving van het kamp. „Op zo'n industrieterrein is 's avonds geen bewaking, zodat de kans erg groot is dat er flink gestolen zal worden". Caes heeft zelf ook pro blemen. Zijn wagen is ern stig lek maar voorlopig kan hij geen nieuwe krijgen. Dat kan pas gebeuren als een ambtenaar uit Middelburg zijn wagen heeft afgekeurd maar deze is niet bereid om voor 'een gevalletje' de Wes- terschelde over te steken. Caes moet dus wachten tot ook andere wagens in de re gio kapot zijn. Het liefst heeft hij geen officiële wa gen, want dan moet hij niet zo'n hoog bedrag aan huur betalen. „Van een handelaar kan ik zo een wagen krijgen, die gemeente moet dan wel die wagen willen kopen en dan zal ik maandelijks een deel afbetalen maar dat wil men niet", zegt hij. Van onze correspondente HULST - De tweede natio nale Reynaertmarkt die gisteren op de grote markt in Hulst werd gehouden, is een groot succes geworden. Organisatie, deelnemers en bezoekers waren het er over eens dat het niet al leen een stralende dag werd, maar dat het gebeu ren op zich een vaker te rugkerend evenement mag worden. „Van mij mag het alle zon dagen", verklaarde een uiterst tevreden ijsverkoper, die zijn normale omzet verdubbelde. Ook de diverse eet- en smik- kelkramen deden goede zaken. Het weer werkte dit jaar dan ook volledig mee. Nadat om 14.00 uur burgemeester F., Ja cobs, geflankeerd door de wet houders en de marktmeester vanaf het bordes van het stad huis de zondagsmarkt officieel had geopend, dromden duizen den kijklustigen langs de tien tallen kramen. De organisatie (de Centrale Vereniging voor Ambulante handel Zeeuwsch- Vlaanderen en de midden standsvereniging Hulst) had ook een aantal standwerkers uitgenodigd, die met de ge bruikelijke vlotte babbel hun tover- of superwaar aanpre zen. De ene douchekop was mooier, de andere beter. De groente was nog nooit zo vlot gesneden en het marmer of hout blonk nu nog mooier. De bloemen en planten werden door een steeds heser klin kende verkoper voor een krats verkocht. De groots aangekondigde Vogelmarkt bleek net als de tentoongestelde konijntjes wat minnetjes. Toch vonden heel wat kinderen het een attractie om nu eens een oud-Hollandse Capucijn duif naast een non duif te zien staan. De marktverkopers zelf wa ren tevreden. Toch verklaar den velen onder hen dat deze zondag goed was om de markt bekend te maken, maar dat er weinig zaken werden gedaan. „Veel kijkers en weinig ko pers", aldus een van hén. „Morgen (maandag) begint voor ons pas de echte commer- 'Antwerpse markt'in Hulst. cie". Ook enkele middenstanders waren zeer positief. Zij zagen het geheel, als een reuze pro motie voor Hulst als winkel en marktstad. „Als men een vaste zondag uitkiest, mogen ze dit van mij elke maandag organiseren", was een vaak gehoorde opmerking. De grote zaagwedstrijd trok veel bekijks. Vijftien paar sterke mannen trokken om het hardst aan de enorme zaag. Een boom met een doorsnede van 50 centimeter werd in schijven gezaagd in een tijd tussen de 3 en 8 minuten. Win- - foto de stem cob j. de boeb nend koppel werd Louk Zaal man en George Ferket die dit karwei in 3.15 minuten klaar de. Op de voet gevolgd door Phil Val en John Mac Taggart, die er 2 seconden lager over deden. Albert de Winkel en Mare Steenbergen behaalden de derde prijs. •.-..••"'VA' .23 ANP'KNMI V..C1/-JQ Amsterdam Eindhoven Vlissingen Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Boedapest Bordeaux Brussell.... Dublin Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mall or ca Malta licht bew.19gW licht bew. onbewolkt19g| zwaar bew22 J onbewolkt34 cj zwaar bew.25 c zwaar bew.17M zwaar bew.20m licht bew.27 J half bew. regen1S'M half bew.%l licht bew.24:1 zwaar bew,2öJ regenbui21 m zwaar bew.... regen onbewolkt.. ...32$I half bew. zwaar bew22 H half bew.fzjl licht bew.29 J zwaar bew.... zwaar bew.22 ft licht bew. BRUINISSE - Een fatale j haalmanoeuvre op rijksweg heeft in de nacht van zateri op zondag aan twee men het leven gekost. De 27-jaii(i[ automobilist L. Zweedijl i Bruinisse kwam kort na i dernacht op de Grevelingal dam tijdens het inhalen een ander voertuig frontaal i| botsing met een hem tegemtrf komend motorrijwiel stuurd door de 20-jarige 1 Affolter uit Nieuw Tonge. B den werden bij de botsing)] slag gedood. Een derde bij het ongeil betrokken ongeval automohl list die vlak na de botsing s; de ravage inreed R. van del] uit Rotterdam bleef om deerd. De brandweer va, Bruinisse maakte het wegdfj schoon. Door het ongeval wl het verkeer op de rijksw enige uren gestremd. TERNEUZEN - De provi ciale wedvlucht afgelopen i terdag gehouden vanuit I ges is gewonnen door een van R. Mahu uit Walsoort" Mahu klokte zijn winnen] duif om 16.59 uur en daan had de vogel de ruim 6501 meterlange vlucht overbrug met een snelheid van 1032 n ter per minuut. Aan het cours werd door 1251 oude dej ven deelgenomen. De verdere vroegste meldingen verschillende inkorfcentra kwamen «1 R. Herman Axel 16.48 uur 1028mpfft', van Bommel Kruiningen 17.10 H 1026mpm. M. van Iwaarden KruinfJ 17.12 uur 1023mpm. C. Bisschop Kloos-i zande 17.06 uur lOlSmpm. G. Dusanfc Groede 16.59 uur 1017mpm. J. Hefl^ Kapelle 17.16 uur 1016mpm. J. manse Amemuiden 17.15 uur lOlöïïr, D. Dieleman Axel 16.57 uur 1013mpifo) Kox Sas van Gent 16.51 en 16.55 uur.fv pectievelijk 1013 en 1005mpm. Gdf ders Thijs Sint Jnateen 17.03 J lOOÖmpm. L. de Waal en zoon Klootf zande 17.13 uur 1009mpm. W. de Goes 17.20 uur 1007mpm. J. ventew Middelburg 17.20 uiur 1005mpm -M Puy Sluiskil 17.04 uur 1002mpm. J Spaandonck Sint Janteen 17.06 lOOOmpm. J. Braat Heikant 17.06 j lOOOmpm. P. Schriver 's-Heer Hendfij kinderen 17.30 uur 999mpm. A. duijn IJzendijke 17.06 uur 997mpm J Cock Aardenburg 17.02 uur 992mp,TT de Vos Clinge 17.15 uur 992mpnM Arens Zuiddorpe 17.07 uur 992mplT-1 Antheunis Hulst 17.17 uur f Bras Wemeldinge 17.41 uur 1 de Koster en zoon Kwadendamme uur 985mpm. J. Lijnse Vlissingen '1 uur 981mpm. G. Tas Oostburg 17.1*1 981mpm. (ADVERTENTIE) gedipl. orthopedisch schoentechnicus GESPECIAUSEffl" ortW schoei"! semor ortW schoen*! steunzolen'. Volgens afspraak tel. 076-148168 Al bleef de temperatuur onder normaal, niemand gl geklaagd hebben over fJ weer van het afgelopen tveet l end en hef wordt nog betel Wij komen onder invloed vasl een hogedrukgebied dat varI uit het zuid-westen naar oml richting koerst. De tempen\ tuur stijgt naar zomerse i den en neerslag van beletenis wordt niet verwacht. Het I daarmee prima vakantiewe:\ de komende dagen. Vandaag perioden met zon l wind matig uit westelijke riet tingen. Maximum 21-23, m«.| mum 12-14. De vooruitzichten: zonn-M en warm. Het weer gisteren: luchtdrël 1022 mbar, minimum 11.6, ma! ximum 20.1, neerslag 0,4 mm Van onze correspondente SINT KRUIS - A. Arnou uit Deinze, België en R. de Paepe uit St. Laureins (België), won nen zaterdag jongstleden de eerste vismarathon van West- Zeeuwsch-Vlaanderen, met een totaal gewicht van 8 kilo en 110 gram vis. Ook de tweede en derde prijs werd gewonnen door een Belgisch team. Deze koppelwedstrijd werd gevist in de kreek het Grote Gat te St. Kruis, duurde van zeven uur 's morgens tot zeven uur 's avonds, en telde negentien koppels. De deelnemers vingen geza- Teteringsedijk 60, Breda Grote Zwanenstraat 21, Hulst 01 Van een onzer verslaggevers KLOETINGE - Wanneer het Psychiatrisch Ziekenhuis Zee land (PZZ) ais gevolg van het overheidsbeleid nog meer moet bezuinigen, dan zal de kwaliteit van de zorg flink af nemen. De grens van het aan vaardbare is bereikt. Dit staat in het jaarverslag over '85 van het PZZ te Kloetinge. Het PZZ kende vorig jaar onder het personeel een flink verloop, op een bestand van ongeveer 250 mensen vertrok ken er 38 (15,2 waardoor uitzendkrachten zijn binnen gehaald om niet in de proble men te komen. Bovendien (ADVERT® I ii

de Stem | 1986 | | pagina 6