DEK DE 1CHILLEN Zeewater Portugese kust taboe voor toeristen iad BV'; in feiten Zuid-Afrika neemt maatregelen tegen zwarte scholieren Onderzoek Shin Beit lijkt onafwendbaar Bezettingsactie Woensdrecht mislukt ORANJEMARSEN NIET GEWELDDADIGER DAN ANDERE JAREN destemcommentaar %]Donnn buitenland mnnnn binnenland I MAANDAG 14 JUL11986 Wandaad Jasser Arafat eist VN- bestuur over bezet gebied IEUWSOVERZICHT DODDO IEUWSOVERZICHT DOODO :BINNEN-BUITENLAND: h i e 11 n g e n Ielwaarde Ilst L 0 S S I N G| Wim Wama overleden Campagne van WVC tegen drankmisbruik BONK BLUFT SPEUREN NAAR NAMEN BOUfVFIRMA'S Nestor van de Poolse oppositie overleden Veel doden bij ingestorte flat Egypte Oud-president Nixon privé naar Moskou Mensenrechtenprijs voor Alfonsin Moskou meldt overwinning in Afghanistan Doodstraf coupplegers Guinee-Bissau Extra NOS-uitzending over nieuwe kabinet Brand in stal: 130 zeugen gestikt Zweefvliegtuig verongelukt Zuster Hoes blijft in BBK NS bracht reizigers per taxi thuis Acht reddingen uit zee in anderhalf uur Zon en maan T7 l21.30u. House. |14,16,18, 20 en 22 u. and her sisters, tr - 14,15.45,17.45, |21.45 u. L'Amour pro- i - 14,16,18.25 en [9 Vi weeks. 6.45,19.1 Oen 21.30 u. Ilin affair. I7,19.20 en 21.40 u. 9 Va 16.15,18.50 en 21.25u. 1 over the cuckoo's nest. jjlex Zwart Huls ■en Vlies I JO en 22.30 u. Teenwolf. Hen Vlies II |6 u. Assepoester. E2.30 u. Hannah and her |ien Vlies III Fast forward. fe2.30 u. House, filing pn 20 u Police academy hbrandt 20 u. tincess and the gatlgirl. Blommaert - 14.30 u. |ting. vacht Iviiegher - 15u. Iting. Lde Molen - 14.30 u. feting. <arrewiel 14.30 u. eting. to u. gaaibolling. LISSABON (ANP) - Het water aan de toeristische Costa do Estoril in Portugal is zö ver vuild dat de Portugese ge zondheidsdienst badgasten af raden om in zee te zwemmen. Volgens een bacteriologisch onderzoek, dat elke twee we ken wordt uitgevoerd door de sanitaire dienst van het dis trict Lissabon, vormt de ver- vuiling van het zeewater 'een potentieel risico voor de volks gezondheid'. Op negen stranden langs de Costa do Estoril, die van Lis sabon tot het twintig kilome ter verderop gelegen Cascais loopt, zullen waarschuwings borden worden geplaatst die het publiek ervan moeten weerhouden om het water in te gaan. Tevens zullen op di verse plaatsen folders worden uitgereikt, waarin verschil lende tips staan voor de bad gasten, zoals: 'neem een douche na een dag aan het strand'. De Costa do Estoril, na de Algarve de meest geliefde toe ristenbestemming in Portugal, wordt jaarlijks bezocht door honderdduizenden buiten landse vakantiegangers, onder wie 20.000 Nederlanders. Eind mei begonnen de Portugese autoriteiten met de eerste fase van het saneringsprogramma voor vervuilde stranden langs de Costa do Estoril. In deze eerste fase moeten de rioleringen, die nu nog vlak voor de kust in zee uitkomen, worden omgeleid naar een nog te bouwen zuiveringsinstalla tie. Daarna zullen ze via een ondergrondse pijpleiding 2,5 kilometer buiten de kust in zee worden geloosd. Het gehele saneringspro gramma, dat omgerekend ruim 85 miljoen gulden gaat kosten, zal naar verwachting in 1990 zijn voltooid. 150 gewonden in Ulster BELFAST (AFP) - Dit weekeinde zijn tijdens de jaarlijks terugkerende Oranjemarsen in Noord-Ierland 150 mensen, onder wie 78 poli tiemensen, gewond geraakt en 100 personen gearresteerd. Dit blijkt uit cijfers die de politie gepubliceerd heeft. De politie deelde mee dat meer dan 30 woningen van katholieken zijn beschadigd. Centrum van de ongere geldheden was de vurig protestantse stad Portadown, waar jongelui met benzinebommen en vuurpijlen naar een katholieke enclave gooiden die zij vier uur belegerd hielden. -DEDE ■wee Duiven, Slijkstraat 7 Abstract en foto-realistisch ïk van Theo Jordans en Mar- 1 Postma. Geop dag. 9-18 u. Igesl. (tot 18 juli). Streekmuseum - Haventjes pet land van Hulst. Geop. dag. palve zond. 14-17 u. (tot 7 Pt)- Pand 25 - Sociaal bewogen tografie van Peter Verdurmen. feop dag. 14-21 u. di. gesl. (tot juli). -ZENDIJKE I Streekmuseum - Kerkenex- Lsitie; textiel en kerkelijke ge- Fuiksvoorwerpen. Geop. ma. lm vrij. 10-12 en 13-17 u za. en j>. 14-17 u. (tot 30 sept.) fellenga elen over de Mafia die de Jonden heeft uitgezonden lde titel, 'Misdaad BV', die voor zijn boek/seriel t toerde en een imposante I nelde. gen, maar moet toch degelijk genoemd worden. Begonnen vordt uiteraard op Sicilië, waar het geheime genootschap! Jrond 1860 voor het eerst vanl [zich deed spreken. Het woord ['mafia' schijnt afgeleid te zijn |van een Arabische stam die I [zich lang geleden op Sicilië I I vestigde. Het woord heeft opl [het eiland altijd een positievej I betekenis gehad. Martin Short: 'Misdaad BV'. IWl Van Holkema Warendorf, pro] 29,90. Ze staken minstens drie huizen en een politiejeep in brand en verbrijzelden tien tallen ruiten van andere hui zen. Het geweld kwam hier vooral van de zijde van de ka tholieken. Zij waren bijzonder kwaad op de politie die een eerder verbod op een protes tantse mars door een katho lieke wijk introk. De politie bediende zich van plastic kogels om het oproer te bedwingen. Bij de rellen die verder in de nacht van vrijdag op zaterdag uitbraken in Lame (ten noorden van Bel fast) en Kilkeel (ten zuiden van Belfast), zijn ruim 100 mensen gewond geraakt. Ook op het eind van de za terdagmiddag vielen groepen jongeren, die van een protes tantse optocht terugkeerden, Britse politiemensen aan met flessen en stenen. Ook gooiden zij twee politievoertuigen om ver. Na deze incidenten moes ten vier politiemensen naar het ziekenhuis. De protestanten in Ulster wilden tijdens hun traditio nele marsen, die elk jaar ge houden worden ter herden king van de overwinning van koning Willem III op de Rooms-Katholieke troepen in de 17e eeuw, uiting geven aan hun ongenoegen over het Brits-Ierse akkoord van no vember 1985. De autoriteiten hadden mede door het grote ongenoegen over dit akkoord nog meer geweld verwacht in Noord-Ierland. Dit verdrag gaf de Ierse Re publiek voor het eerst een ad viserende stém in aangelegen heden van de Britse provincie Noord-Ierland, waar twee derde van de bevolking pro testants is. Deze protestanten beschouwen dit akoord als een eerste stap op weg naar her eniging van Noord- en Zuid- Ierland. JOHANNESBURG (RTR/UPI) - De Zuidafrikaanse regering, die wordt geconfronteerd met aangekondigde protestacties van zwarte vakbonden en studenten, heeft gisteren maatregelen ge troffen tegen opstandige zwarte scholieren. Scholieren die zich aan het begin van het nieuwe kwar taal, dat vandaag in Zuid- Afrika begint, niet strikt aan de nieuwe toelatingsprocedure houden, zullen voor de rest van het jaar worden uitgeslo ten, zo stond in een speciale uitgave van de Staatscourant. President Pieter Botha heeft de ambtenaren van het ministerie voor zwart onder wijs mandaat gegeven om zwarte scholieren te kunnen afwijzen zonder opgaaf van reden en zonder dat in beroep kan worden gegaan. De scho lieren, van wie velen de afge lopen jaren hebben meege daan aan sporadische boycot acties, kunnen ook naar een andere klas worden overge- Als zij daarmee niet ak koord gaan 'zal dat zijn alsof zij vrijwillig de school hebben verlaten', aldus de maatregel. De scholen zouden aanvanke lijk na het winterreces twee weken geleden weer open gaan, maar besloten werd het '«gin van het nieuwe school- kwartaal op te schorten en een toelatingsprocedure in te stel len, alsof het een nieuw schooljaar zou zijn. Met name het invoeren van identiteitskaarten voor scho lieren, zodat deze kunnen be wijzen het recht te hebben op een bepaalde school te zitten, stuit op groot verzet onder de bevolking. Dergelijke kaarten roepen heftige emoties op bij de zwarte Zuidafrikanen, die tot vorige maand altijd een 'pasje' bij zich moesten dragen om aan te tonen dat zij het recht hadden in of rond steden te verblijven. In de zwarte woonsteden loopt de spanning ook op in af wachting van de 'actiedag' die vorige maand door het groot ste zwarte vakverbond CO- SATU (500 duizend leden) voor 14 juli is afgekondigd. De acht maanden oude organisatie wil met de actiedag, waarbij naar verwachting door het hele land zal worden gestaakt, pro testeren tegen de noodtoe- stand.Ook in de mijnen zullen arbeiders het werk neerleg gen, zo werd in vakbondskrin gen gezegd. uvw Ciq uaydp uvCl^ övzöiz 'uvw uva amy 'uaaoqWj^ uy 'a% do paq 'uvui uva OnwH puvy 'uassny uva %und :6u} I EEN AANTAL weken geleden vroeg VNO-voorzitter van Lede extra politiebescherming voor de bedrijven die bouwactiviteiten verrichten op de vliegbasis Woensdrecht. De uitlatingen van de werkgeversvoorzitter leken enigszins voorbarig want diverse ac tiegroepen hadden dan wel gedreigd met harde acties, verder aan het bekladden van een aantal bedrijfspanden waren ze noa n|st gekomen. Afgelopen weekend echter is het bewijs geleverd dat Van Lede is situatie juist heeft ingeschat. Een tot nu toe onbekende actie- I Qroep heeft bij de betoncentrale De Schelde in Bergen op Zoom [stand gesticht en een drietal brandbommen neergelegd waarvan losp6n 's ontP'°t- De actiegroep zegt tot de geweldddaad te zijn Makomen 'omdat De Schelde medewerking verleent aan de werk- I w heden op de v|iegbasis Woensdrecht'. yvanneer we de woordvoerder van deze actievoerders mogen Iv»w 80 's de aansla9 s|echts het begin van een periode van ge- I ®ia, gericht tegen bedrijven die meewerken aan leveringen aan m°ensdrecht- Provocerende teksten welke echter zeer serieus L Zon worclen genomen. Tenslotte is de aanslag in Bergen op Ivanri het keiharc'e bewijs dat deze tegenstanders van de komst J.,,de kruisraketten geen enkel middel.schuwen om hun denk- E sekten uit te dragen. actiJeraard kan 9een enkel begrip voor dit soort terroristische |v 0 worden opgebracht. Dat ze bovendien in naam van de lnrae.word6n uitgevoerd, getuigt van een dubbelzinnigheid die ■U ertst aan cynisme. Protestanten trekken tijdens de jaarlijkse Oranjemars in de Noordierse plaats Portadown langs een omvergeworpen en uit gebrande personenauto. De nacht voorde mars kwam het tot felle gevechten tussen katolieken, protestanten en de politie. ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen is zaterdag op 67- jarige leeftijd de acteur Wim Wama overleden. Wama vormde met Dick van der Maat gedurende dertig jaar het komische duo de Wama's, dat in het begin van de jaren zeven tig uit elkaar ging. Daarna werkte Wama bij het Am sterdams Volkstoneel en Nooy's Volkstheater. In september 1985 moest de acteur zich terugtrek ken wegens ziekte. Hij wordt woensdag op Drie- huis-Westerveld gecre meerd. De Wama's zoals zij in 1965 optraden in de Slees- wijkrevue, rechts Wim Wama. - fotoanp AMMAN (DPA) - De leider van de Palestijnse Bevrij dingsorganisatie PLO, Jasser Arafat, vindt dat de crisis in het Midden-Oosten moet wor den opgelost door de door Is raël bezette gebieden van de Westelijke Jordaanoever en de Gazastrook onder bestuur van de Verenigde Naties te stellen. Arafat verklaarde in een vraaggesprek in een Koeweits dagbldd bereid te zijn dit al ternatief te aanvaarden en er veiligheidswaarborgen voor te geven. De afgelopen week sloot de Jordaanse regering 25 kanto ren van El Fatah, de hoofd groepering binnen de PLO, in Jordanië wegens haar kritiek op de Jordaanse politiek je gens de Arabische inwoners van de bezette gebieden. Op de Westelijke Jordaanoever en in de Gazastrook, die na de Is raëlisch/Arabische oorlog in 1967 door Israël werden gean nexeerd, leven rond 800.000 Pales tij nen. JERUZALEM - De Israëlische procureur-generaal Harish is van plan de politie binnen een paar dagen opdracht te geven voor een onderzoek in het schandaal rond de binnenlandse vei ligheidsdienst, de Shin Beit. Of de regering moet alsnog een staatscommissie van on derzoek in het leven roepen. Harish, die met dit ultimatum aan de regering uiteindelijk toch het bindende advies volgt van zijn de vorige maand af getreden voorganger professor Zamir, geeft aan een juridi sche commissie van onderzoek naar de Shin Beit-affaire de voorkeur daar die de grootst mogelijke geheimhouding kan garanderen. Volgens Harish moet wor den vermeden dat de Shin Beit-medewerkers als gewone misdadigers aan een politie verhoor worden onderworpen daar dat een vernietigende werking op het moreel van de Israëlische BVD zou hebben. Bij een onderzoek van de poli tie zou de regering zich boven dien voor een nieuw probleem gesteld zien, daar dan alle ver dachte medewerkers van de binnenlandse veiligheids dienst voor de duur van het onderzoek moeten worden ge schorst. Voor Shin Beit-hoofd Aw- raham Shalom, aan wie presi dent Herzog mede op grond van diens ontslag vier weken geleden gratie heeft verleend, is nog steeds geen opvolger ge vonden zodat hij voorlopig in functie blijft. Het uiterst verdeelde Israë lische kabinet zal vandaag een buitengewone zitting aan de Shin Beit-affaire wijden. Het Hooggerechtshof moet zich de volgende week uitspreken over vijf korte gedingen die tegen de regering zijn aange spannen om alsnog een onder zoek af te dwingen naar de po litieke verantwoordelijkheid voor de moord op twee gevan gengenomen Palestijnse bus kapers. En voor de vervolgens afgelegde valse getuigen verklaringen. Door het kabinet te elfder ure onder druk te zetten om een onderzoekscommissie op te richten, wil Harish voorko men dat hij in zijn eerste zaak als nieuwe procureur-gene raal voor het Hooggerechtshof een nederlaag zou lijden. RIJSWIJK (ANP) - Het ministerie van WVC is een voorlichtingscampagne gestart om de be volking bewust te maken van de problemen en de risico's van overmatig alcoholgebruik. Als eerste is een nieuwsbrief gelanceerd, waarin een landelijke campagne wordt aange kondigd. Die landelijke campage begint in september. Via televisie, dagbladen, tijdschriften en affi ches zal op het gevaar van overmatig alcohol gebruik worden gewezen. Dit voorlichtingsplan is volgens het ministe rie een uitvloeisel van de ontwerpnota Alcohol en Samenleving die staatssecretaris Van der Reijden eind vorig jaar presenteerde. Met in gang van 1986 heeft WVC jaarlijks steeds an derhalf miljoen gulden beschikbaar voor het voorlichtingsplan. WOENSDRECHT/AMSTELVEEN (ANP) - Drie vrouwelijke vredesactivis ten hebben zaterdagmorgen geprobeerd een gebouw op de vliegbasis Woens drecht te bezetten. De actiegroep BONK zegt na een 'speurtocht' over bewijzen te beschikken dat de bouwgigant Ballast-Nedam be trokken is bij werkzaamheden op de ba sis Woensdrecht. Om tien uur werden de vrouwen in het al geruime tijd leegstaande gebouw door een patrouille van de luchtmacht beveiliging ontdekt en een half uur later overgeleverd aan de marechaussee. De marechaussee heeft de vrouwen voorgeleid voor de hulpofficier van jus titie en zal proces-verbaal opmaken. De vrouwen beweren zelf al 48 uur in het lege pand te hebben gebivakkeerd. Vol gens een woordvoerder van de basis is dat echter onmogelijk, omdat men van luchtmachtzijde vrijdag nog het gebouw heeft geïnspecteerd. In de nacht van vrijdag op zaterdag is nog ongeveer twintig meter hekwerk weggeknipt. De basis is de afgelopen we ken vrijwel voortdurend doelwit van grotere en kleinere acties van actievoer ders geweest. Afgelopen week werd nog tweehonderd meter hekwerk vernield, een schadepost van ongeveer 15.000 gul den. Een luchtmachtwoordvoerder wijt dat onder meer aan de vakantieperiode, waardoor meer activisten naar Woens drecht komen. Hij verwacht op actiege bied 'niet zozeer een hete maar wel een warme zomer'. Volgens de actiegroep BONK (Burger lijke Ongehoorzaamheid en Non-Koópe- ratie) is het vermoeden dat de bouw- firma Ballast-Nedam via een dochteron derneming betrokken is bij de bouw werkzaamheden voor installaties van kruisraketten op de basis Woensdrecht nu bevestigd. Volgens BONK levert een vestiging van het Nieuwegeinse bedrijf Waco-Liesbosch Beton BV materialen aan de vliegbasis. Waco-Liesbosch, zo blijkt uit het jaar verslag 1985 van Ballast-Nedam is van de laatste een 100 procent dochteron derneming. Een filiaal van Waco-Lies bosch in Bergen op Zoom heeft materia len voor de vervaardiging van beton door een transportonderneming uit Dorst de basis op laten rijden. BONK kwam daar achter door de vrachtwa gens te volgen. Ballast-Nedam weigert, bij monde van secretaris F. de Koeijer van de raad van bestuur, ieder commentaar. Het mi nisterie van defensie weigert de namen bekend te maken van bedrijven die bou wen op de vliegbasis Woensdrecht. Or ganisaties als BONK en BIVAK (Breed Initiatief voor Verdergaande Acties te gen Kruisraketten) proberen dit daarom zelf te achterhalen. Dit gebeurt onder andere door het posten bij de basis. Andere grote bedrijven die volgens BONK betrokken zijn bij de bouw zijn Heymans uit Rosmalen, Heidemij en de Hollandse Beton Groep. WARSCHAU (RTR/AFP/UPI) - Edward Lipinski, de nestor van de Poolse oppositie, is gisteren op 97-jarige leeftijd in Warschau overleden. Professor Lipinski was een socialistisch econoom die ook door de Poolse autoriteiten werd gerespecteerd om zijn ken nis van de marxistische economische theorie. Hij stond bekend om zijn liberale denkbeelden. Als vurig patriot ging hij reeds in 1904 de straat op om te protesteren tegen de Russische bezetting van Polen. Samen met Kuron en de momenteel gevangen zit tende Adam Michnik richtte hij in zijn kleine flat in Warschau het Comité ter Verdediging van de Arbeiders (KOR) op. KOR gaf juridische en financiële bijstand aan honderden arbeiders die waren ontslagen na te hebben deelgenomen aan de rellen, het jaar daarvoor, in Ursus en Radom. CAIRO (AFP) - In Mit Ghamr ten noorden van de Eyptische hoofdstad Cairo is een flatgebouw van zeven verdiepingen inge stort. Zevenentwintig bewoners zijn gedood en twintig gewond. Het uit 1969 daterende flatgebouw had volgens gemeentelijke woordvoerders waarschijnlijk geen betonnen fundering, hoewel neergezet op drassige bodem. WASHINGTON (AFP) - Oud-president Richard M. Nixon van de VS, groot voorstander van ontspanning met de Sovjet-Unie, is naar Moskou vertrokken voor een 'strikt privébezoek' waarbij hij waarschijnlijk partijleider Michail Gorbatsjov zal ontmoe ten. Nixon heeft geen boodschap van president Reagan voor Gorbatsjov bij zich, maar zal eerstgenoemde bij zijn terugkeer waarschijnlijk verslag uitbrengen. Reagan heeft onlangs gezegd dat Nixon bij tijd en wijle voor de buitenlandse politiek bij zijn voorganger te rade gaat. STRAATSBURG (AFP) - De Prijs van de Rechten van de Mens van de Raad van Europa van dit jaar is toegekend aan de presi dent van Argentinië, Raül Alfonsin, en aan Christian Broda, oud-minister van Justitie van Oostenrijk. De prijs is Alfonsin toegekend uit erkentelijkheid voor zijn bevordering en verdedi ging van de rechten van de mens na het herstel van de democra tie in Argentinië, aldus de bekendmaking. Broda krijgt de prijs omdat hij de Oostenrijkse rechtsspraak conform aan de Euro pese Conventie van de Rechten van de Mens heeft gemaakt. En omdat hij zich krachtig heeft ingezet voor afschaffing van de doodstraf en zo heeft bijgedragen tot haar verwijdering uit de tekst van de conventie in 1983. MOSKOU (RTR) - De door Moskou gesteunde Afghaanse rege ringstroepen hebben een belangrijke overwinning geboekt in hun strijd tegen de islamitische opstandelingen, zo meldde het officiële Sovjet-persbureau Tass. Het Afghaanse leger zou korte metten hebben gemaakt met een aanvallende rebellen in de pro vincie Herat. Tientallen guerrillastrijders sneuvelden, onder wie dertien van hun leiders. Er zijn veel wapens buitgemaakt. LISSABON (RTR/DPA) - De hoogste militaire rechtbank van Guinee-Bissau heeft 12 mensen, onder wie de vroegere vice-pre sident Paulo Correia, ter dood veroordeeld vanwege een staats greep die zij in november vorig jaar hadden willen plegen. In een officiële verklaring van de regering in de hoofdstad Bissau staat dat 44 andere verdachten veroordeeld zijn tot dwangarbeid tussen één en vijftien jaar. De coup was gericht tegen president Jose Bernardo Vieira, die in 1980 staatshoofd van de voormalige Portugese kolonie voor de westkust van Afrika werd nadat Cor reia toenmalig president Luis Cabral ten val had gebracht. HILVERSUM (ANP) - De NOS wijdt vanavond om 22.45 uur op Nederland 2 een extra uitzending aan het nieuwe kabinet met interviews met de bewindslieden. De uitzending duurt een uur en is een gezamenlijke produktie van de Haagse redactie van het NOS-journaal en de redactie van Den Haag Vandaag. OIRSCHOT (ANP) - Door een brand in een varkensstal in Oir- schot zijn 130 zeugen gestikt. De oorzaak van de brand is niet be kend. Hoewel de schade aan de schuur betrekkelijk gering is, is de totale omvang van de schade door het verlies van de biggen waarschijnlijk toch aanzienlijk. CASTRICUM (ANP) - Op een zweefvliegveld in de duinen bij Castricum is gistermiddag een zweefvliegtuig bij de start veron gelukt. De inzittende van het toestel is ernstig gewond overge bracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. De Rijks luchtvaartdienst zoekt nog naar de oorzaak van het ongeval. DEN HAAG (ANP) - Zuster drs. Mediatrix Hoes trekt zich niet terug uit de Bisschoppelijke Beleidsadviescommissie (BBK), het belangrijkste adviesorgaan van de Nederlandse bisschoppen. Dat heeft zij in overleg met de Konferentie Nederlandse Reli gieuzen (KNR), die haar voor benoeming in de BBK heeft voor gedragen, besloten. De positie van zuster Hoes in de BBK is bin nen de KNR aan de orde gesteld, nadat de bisschoppen abt Ton Baeten van de abdij van Berne in Heeswijk-Dinther hadden ontslagen als lid van de BBK. Volgens de KNR heeft deze orga nisatie er geen enkele behoefte aan de relatie met de bisschop pen te verbreken. UTRECHT (ANP) - De NS heeft zaterdagnacht tienduizend be zoekers van het Los Vast Kuip-Spektakel van de NCRV vanuit Rotterdam naar huis gebracht. Dat gebeurde niet uitsluitend per trein, maar in sommige gevallen ook met bussen en taxi's. Door dat het festijn drie kwartier langer duurde dan was voorzien, misten in totaal 160 spektakel-bezoekers de laatste aansluitende treinen in Dordrecht, Amersfoort en Utrecht. De NS charterde toen bussen en taxi's voor de laatste etappe van hun reis. DEN HAAG (ANP) - De Haagse strandpolitie en de reddingsbri gade hebben gistermiddag in anderhalf uur tijd acht reddingen moeten uitvoeren. Door de noordwesten wind en de lage water stand ontstonden rond de golfbrekers sterke muistromen die de zwemmers en surfers meetrokken. Ook zaterdag moesten de reddingsbrigade en de strandbrigade een aantal keren in actie komen. Alle mensen konden nog op tijd uit het water gehaald worden. De GG en GD hoefde maar eenmaal assistentie te verle nen. vandaag/ Zon op: 05.35. Zon onder: 21.54. Maan op: 13.49. Maan on der: 00.49. morgén/ Zon op: 05.36. Zon onder: 21.54. Maan op: 15.13. Maan onder: 01.03. f Hoogwater Vandaag/ Bath: 08.58-21.20. Hansweert: 08.31-20.51 Terneuzen: 07.56-20.19. Vlissingen: 07.37-20.00. Wemeldinge: 09.07-21.21. mor gen/ Bath 09.54-22.17. Hansweert: 09.28-21.50. Terneuzen: 08.57- 21.20. Vlissingen: 08.37-21.00. Wemeldinge: 09.59-22.15.

de Stem | 1986 | | pagina 3