I Oude dames' vooraan in Tour Feminin i Tussentijden inus heren ROCHE VERRAST DOOR EIGEN RESULTATEN Twijfels bij Zimmermann weggenomen DE STEM-S£7g££ Angel Sarrapio: beslist geen engel TOUR IN CIJFERS PAGINA SPORT 2 lamtitel voor ran der Zee ran der Ven vooraan in rP Engeland MAANDAG 14 JUL11986 wuwm UITSLAG PLOEGENKLASSEMENT UITSLAG PLOEGENKLASSEMENT ALGEMEEN KLASSEMENT ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT TUSSENSPRINT KLASSEMENT PUNTENKLASSEMENT BERGKLASSEMENT LOTTO ^■e Kt K 1-15-27-36-38 jervegetal: 11. Aantal deelnemers' .272. Inleg: 2.287.675,00. Prijzen- 1.166.822,00. CIJFERSPEL 1-3-1-1-7 ital deelnemers: 3.359,00. 137.343,00. 228.906. Inleg Prijzengeld DUITSE LOTTO 22-23-30-34-40 servegetal: 24 BELGISCHE LOTTO ■10-21-26-27-28 Tkomend nummer: 41 Ekernummer: 4540286 ESTERHAAR (ANP) - Hen- •ik van der Zee is in Wester aar voor de tweede keer in jn loopbaan Nederlands amkampioen bij de junioren ëworden. De 19-jarige Fries, die vol gend jaar bij de senioren mee- elt, was vrijdag al zeker lan het behalen van de titel, taterdag besloot hij het toer nooi met een remise-partij. Henk Klarenbeek uit Lun- eren eindigde op de tweede lilaats. Beide dammers nemen december deel aan de we reldtitelstrijd voor junioren, lok dit toernooi wordt in festerhaar gehouden. ndstand NK dammen junioren: 1, kendrik van der Zee (Leeuwarden) 16 Jbunten, 2. Henk Klarenbeek (Lunteren) Ï3, 3. Japie Smienk (Sondel) en Andrie9 pakker (Warga) 11, 5. Willie van den kraak (Tilburg) en Stephan Keetman Ischagen) 9,7. Douwe Hokwerda (Benne- tom) en Paul Sier (Volendam) 6, 9. Jaap waarkamp (Barneveld) 5, 10. Arjan van Be Berg Doeünchem4. VWKSTONE PARK (ANP) tees van der Ven speelt steeds vaker een belangrijke rol in dé (wereldtitelstrijd motorcross ii |de 500cc-klasse. De crosser uit Bakel, bezig laan zijn eerste seizoen tussen Ide 'zware jongens', boekte za- I terdag in Hawkstone Park op- I nieuw een succes. Van der Ven Ibewees tijdens de Grote Prijs Ivan Engeland zich te kunnen I meten met titelverdediger Dave Thorpe en het Belgische [trio Georges Jobé, Eric Ge- boers en André Malherbe en reed in de voorste gelederen mee. Hij eindigde in de ne gende en tiende manche om het wereldkampioenschap respectievelijk als vierde en derde. De toeschouwers konden hun landgenoot Thorpe niet naar een overwinning schreeuwen. Georges Jotó won de eerste manche voor Eric Geboers. In het tweede deel waren de rollen tussen beide landgenoten omge draaid. Thorpe, die in hel klassement aanvankelijk een flinke marge in zijn voordeel opbouwde, heeft na zaterdag nog slechts tien punten voor sprong op Malherbe. Van der Ven staat in vijfde positie met 190 punten. Uitslagen: eerste manche: 1. Jobé ,- Kawasaki, 2. Geboers (Bel) Honda, Thorpe (GBr) Honda, 4. Van der Ven (Ned) KTM, 5. Malherbe (Bel) Honda, Carlqvist (Zwe) Yamaha; tweede nun- che: 1. Geboers, 2. Jobé, 3. Van der Ven,* Thorpe, 5. Persson (Zwe) Yamaha, Carlqvist Stand WK na tien manches: 1. Thorpe 257 punten, 2. Malherbe 247, 3. Geboe^ 244, 4. Jobé 221, 5. Van der Ven 190, Persson 158. ploeg BSI Volley, noch Finse vertegenwoordiger M>' nonette zijn te vrezen ploeg® De dames van Martinus zij- vrijgeloot voor de eerste schil' ting en spelen daarna ti USC Münster. De heren-vertegenwoord1' gers, Dynamo Apeldoorn 61 Animo Sneek, spelen resp® tievelijk tegen GalatasaW) (Turijke) en Fortuna Bont- Het derde Europa Cup-t0® nooi beleeft dit jaar een P"' meur, omdat voor het eef een Oosteuropees land, Wjj choslowakije, een team 1 ingeschreven. De loting van de Nederlandse p'®* gen in de Europa Cup is: 1»"™ kampioen: dames: 01y»Pfl (Sneek): voorronde Leixoes («j eerste ronde Dynamo Bet' (OD1), heren: Martinus: voorre' Sonnamar (Spa), eerste rond® gia Warschau (Pol) of TSC B® (OD1) bekerwinnaars: da» Orion: voorronde Valintuna (Z* eerste ronde Nelson (Ita), hfcj AMVJ: voorronde Hapoel saba (Isr), eerste ronde Wz t Spartak Sofia (Bul) EC 3: da»» AMVJ: voorronde Kvarsaba, ste ronde BSI Volley (Noo) of j'. nonette (Fin), Martinus: voorre' vrij, eerste ronde USC Müi^j, (WDI) heren: Dynamo: voorr' Galatasaray (Tur), eerste r' Montpellier (Fra), Animo v ronde Fortuna Bonn (WDI), ronde Aris Saloniki (Gri). T14 PAGINA SPORT 3 Van onze speciale verslaggever j/tUNAY-CLAN - Maria Ca nins heeft gisteren, in de derde etappe van de Tour de France ï0or dames de leiderstrui van jeannie Longo overgenomen. Canins werd tweede, achter de Amerikaanse Betsy King, in je eindsprint van een kop- groepje van zes, dat ruim een gdnuut voorsprong had op de groep. Mieke Havik eindigde als derde in de rit, Monique de grain, die de aanzet tot de ontsnapping had gegeven, Berd zesde. In de derde etappe van de damesronde lijkt wereldkam pioene Jeannie Longo de slag van Maria Canins te hebben verloren. De Italiaanse nam op de dag van de 'oude dames' een minuut afstand van de Francaise, die de slag, ge maakt door Monique de Bruin, miste. Maria Canins ontbrak aanvankelijk ook bij de ont snapping, die dertig kilometer voor de finish werd ingezet, maar achterhaalde, met Mieke Havik in haar wiel, de vijf koploopsters. Jeannie Longo, keurig inge pakt door de ploeggenoten van Canins, kreeg geen kans haar achterstand goed te maken en zij behoefde ook niet te reke nen op enige steun van de an dere ploegen. Italië, Neder land, België, de Verenigde Staten en Zweden hadden na melijk rijdsters in de eerste groep. De ontsnapping van Canins, één dag voor de langste rit in de dameStour, was verrassend, omdat het parkoers niet meer dan licht-heuvelachtig was. De overwinning in de sprint van Betsy King, in een groepje met twee Nederlandse rijd sters was evenzeer onver wacht. Net als Canins is King een laatbloeier in het dames- peloton:' De Amerikaanse be gon pas zes jaar geleden, zij was toen al 28, serieus met de wielersport. Twee jaar gele den schreef de biologe uit Con necticut geschiedenis door als eerste vrouw te vertrekken in de monsterrit Bordeaux-Pa rijs. De uitslag van de derde etappe van de damestour is: 1. Betsy King (VSt) 95 km van Cerisay naar J a una y-Clan in 2 uur, 22 minuten en 23 seconden, 2. Maria Ca nins op 1 seconden, 3. Mieke Havik (Ned), 4. Paula Westher (Zwe), 5. Martine l'Ha- ridon (Fra), 6. Monique de Bruin (Ned), 7. Lory Laroy (Bel) allen dezelfde tijd als Canins, 8. Imelda Chiappa (Ita) op 1 mi nuut en 4 seconden, 9. Jeannie Longo (Fra), 10. Sylvie Slos (Bel), 19. Corrie Timmermans (Ned) zelfde tijd als Chiap pa. Het algemeen klassement na de derde etappe is: 1. Maria Canins 6 uur 31 minu ten en 16 seconden, 2. Betsy King op 22 seconden, 3. Mieke Havik op 0.26,4. Paula Westher op 0.37, 5. Monique de Bruin op 0.42,6. Martine l'Haridon op 0.45, 7. Jean nie Longo op 1.09, 8. Inga Thompson (VSt) op 1.27, 9. Virginie Lafargue (Fra) op 1.27, 10. Connie Meijer (Ned) op 1.34, 13. Heieen Hage (Ned) op 1.42. Betsy King wint de derde etappe van de Tour voor vrouwen. - fotoap Deze Toüp is een avontuur' Van onze speciale verslaggever HEIN GROOTHUIS JAUNAY-CLAN - Stephan Roche staat er van te kijken dat hij zichzelf na anderhalve week Tour de France terugvindt op de derde plaats in het algemeen klassement, net zoals hij versteld staat van zijn prestatie in de tijdrit in Nantes (derde op 1 minuut en 1 seconde van Hinault). „Ik ben blij verrast", stelt de minzame Ier, bij wie sterallures vreemd zijn. „Ik had nooit ge dacht dat het zo goed zou gaan. Wat mocht ik trou wens ook verwachten. Er was geen enkele aanlei ding optimistisch te zijn". Daarmee overdreef Stephen Roche, vorig jaar derde in het eindklassement van de Tour (op 4.29 van Hinault) en toen een van de betere klimmers en de enige aanvaller, in het ge heel niet. Hij had immers in het hele seizoen nog niets laten zien. Het hele jaar dreigde voor Roche naar de knoppen te gaan ten gevolge van zijn val partij in de Zesdaagse van Pa rijs. De knieblessure, die Roche bij die tuimeling opliep, be zorgde hem een ware lijdens weg. Het klassieke voorseizoen kon hij op zijn buik schrijven, doordat hij een frequente be zoeker was van specialisten, die allemaal verschillende therapieën voorschrijven. In Milaan werd Roche behandeld met electrische schokken, in Gent met injecties en in Can nes, in een kliniek voor sport mensen, met een laserstraal. Wat er precies met de knie was, werd in een nog later sta dium ontdekt door dokter Courror, die tegelijkertijd de eveneens geblesseerde Fignon tot zijn cliënten kon rekenen. Courror stelde vast dat er HET VORIG jaar maakte de Italiaanse Carrera-ploeg totaal niets klaar. Dit seizoen daarentegen snelt de formatie van Da- vide Boifava van het ene succes naar het andere. Voor de Tour schreef Roberto Visentini de Giro op zijn naam. Guido Bontempi veroverde de paarse trui (puntenklassement) en won vijf etappes in die ronde. Dezelfde Bontempi zegevierde in Gent-Wevelgem. Urs Zimmermann triomfeerde in de Dau- phiné Libéré en het Zwitsers kampioenschap. En het lijkt niet op te kunnen, want ook in de Tour treedt Car- rera sterk op de voorgrond. Bontempi sleepte reeds een etap pe-zege in de wacht en de Deen Pedersen droeg al drie da gen de gele trui. Bovendien heeft de ploeg van Boifava voor lopig twee sterke troeven achter de hand voor de eindzege.' Stephen Roche en Urs Zimmermann, die zaterdag in de tijdrit beiden een grote vorm etaleerden. Bijgaand interviews met beide Carrera-azen. kraakbeen in de knie bescha digd was. Hij - wees operatief ingrijpen van de hand en gaf rust als remedie aan. Uitein delijk kwam Roche terecht bij professor Chepucco, de ver trouwensarts van zijn nieuwe ploeg Carrera, die hem voor een smak centen had gecon tracteerd. Chepucco conclu deerde dat een operatie uit komst moest bieden en dat ad vies volgde Roche op. Begin april vond de ingreep plaats. Na veertig minuten - de Ier was slechts plaatselijk ver doofd - stond hij weer buiten. Mogelijkheden Roche begon meteen weer mogelijkheden voor de Tour te zien, hoewel Chepucco hem had gezegd dat hij die ronde maar moest vergeten. Tijdens de twee maanden, die hij voor de Tour had om in vorm te ko men, werd de twijfel bij Roche zelf steeds groter of de Ronde van Frankrijk wel haalbaar zou zijn. In geen enkele van de testwedstrijden haalde hij de eindstreep. Zo stapte hij tij dens de Giro de dag voor de koninginnerit af en reed hij in de Ronde van Zwitserland slechts een paar dagen mee. „De Ronde van Zwitserland was voor mij een grote afgang. Bij het bereiken van de eerste bergen was het afgelopen. Daarna ben ik op eigen houtje nog tweemaal naar de bergen gegaan om te kijken hoe het ging. Ik kwam werkelijk geen heuvel op en ben ontmoedigd naar huis gegaan. Daarna heb ik alleen maar gerust, rondge hangen. Ik kon eenvoudig niks. Toen Kelly, een goede Urs Zimmermann in actie tijdens de tijdrit van zaterdag. FOTOAP vriend van mij, zo gevallen was en bekend was dat hij niet naar de Tour zou gaan, heb ik Van onze speciale verslaggever JAUNAY-CLAN - „Ik heb mijn specialiteit hervonden. Ik was al begonnen te twijfelen of ik het nog wel kon. Dat is nu niet weer nodig". Zacht sprekend maakte Urs Zimmermann duidelijk dat hij zaterdag een heuglijke dag beleefde, veroorzaakt door een uit stekende verrichting (5e op 1.42 van Hinault) in de tijdrit in Nantes. „Vroeger als amateur", vervolgde de 26-jarige Zwitser, ge tooid met blond haar en donkere, borstelige wenkbrauwen, „dacht ik een hele goede tijdrijder te zijn. Ik won tijdritten aan de lopende band. Twee jaar geleden in mijn eerste Tour de France, liet ik ook zien tegen hete uurwerk te kunnen rijden. Hoewel ik nooit een tijdrit langer dan 30 km. had gedaan, werd ik in de tijdrit over 67 km. in die Ronde 15e. Daarna is het met mij echter bergafwaarts gegaan in tijdritten. Vorig jaar was het niets, en eerder dit seizoen ook niet. In de tijdrit van de Dauphi- né verloor ik niet minder dan 3.5 minuut op Bernard Hinault. Het betekende een geweldige klap voor me. Ik denk dat het alle maal toch een beetje te maken heeft gehad met een mentale kwestie. Die tijdrit was helemaal vlak. Dan denk je al gauw: dat kan ik niet. In Nantes was mijn instelling optimaal. Ookal om dat het parcours mij lag, een beetje op en af. Nog liever heb ik het met echt klimwerk er bij Mede door zijn uitstekende prestatie in de race tegen de chro nometer behoort Urs Zimmermann tot een reële kanshebbers voor de eindzege. De rustige Zwitser, die een Chinese ontspan- ningsleer aanhangt - hij heeft ook een geel stipje midden op het stuur, zijn 'zon' of 'vreugde' - gelooft zelf ook in zijn mogelijkhe den. Zimmermann: „Als alles goed gaat en ik een beetje geluk heb, moet ik de Tour kunnen winnen. Dan moet ik echter Hinault en Lemond verslaan. Met Herrera houd ik niet zo veel rekening. Herrera wordt afgeschilderd als een 'Angstgegner' voor ieder een. Ik ben echter niet bang voor hem. Ik moet overigens wel zeggen dat ik in de bergen nog niet met hem heb gereden". Zimmermann zelf heeft in de Dauphiné Libéré, waarvan hij het eindklassement won, bewezen dat hij in de cols uitstekend thuis is. „Het kan mij niet steil genoeg zijn", zegt de Carrera- troef. „En lange beklimmingen heb ik ook graag". Zimmermann is ook vast van plan toe te slaan in het hoogge bergte. „In de Pyreneeën ga ik de kat een beetje uit de boom kij ken. Daar beperk ik me tot het meerijden met de besten, omdat ik dat terrein niet zo goed ken. In de Alpen zal het dan moeten gebeuren. Daar wil ik er alles uit halen". Urs Zimmermann stelt dat hij na een half seizoen nog over voldoende reserves beschikt om een topprestatie in de Tour te kunnen leveren. Zimmermann: „Ik heb mijn hele seizoen afge stemd op de Tour. Ben nog in geen enkele wedstrijd vol gegaan. Ook niet in de Dauphiné". De Zwitser, die bij zijn debuut in 1984 58e werd („Na mijn val voor Grenoble, waar ik tegelijk met Anderson onderuit ging, was de moraal weg"), noemt het belangrijk dat hij een sterke ploeg achter zich heeft staan. „Onze ploeg verschilt niet veel van vorig jaar, maar het is onwaarschijnlijk hoeveel meer er uit komt. In 1985 was het allemaal erg slecht. Nu is er een hele reeks van overwinningen. We zitten gewoon in een roes. Iedereen is op en top gemotiveerd. Dat krijg je natuurlijk als het mee zit. Het vorig jaar heb ik altijd geroepen dat de Italianen geen moraal hebben voor de Tour, dat het voor hen over is als de Giro voorbij is. Die woorden moet ik nu echter intrekken. Door alle successen blijken ze wel degelijk op te peppen. Roche en ik hebben heel veel aan de anderen. Voor de ploeg is het goed dat Roche en ik voor het klassement in aanmerking komen. Het is zeer belang rijk als je twee man kunt uitspelen. Andere ploegen zoals La Vie Claire met Hinault en Lemond, hebben dat ook". Zimmermann, die pas zes jaar koerst, geldt nu reeds als een grote ronde-renner, maar volmaakt is hij bepaald nog niet. Ploegleider Davide Boifava: „Over klimmen en hard rijden hoef ik hem niets te leren. Zijn sturen laat echter nog wel wat te wensen over. Hij is bovendien niet brutaal genoeg, laat zich makkelijk wegdrukken. Daarnaast heeft hij er nog wel eens een handje van te ver naar achteren af te zakken. Ik heb hem daar al verschillende malen over moeten aanspreken. Ik houd mijn hart vast, dat hij vandaag of morgen daardoor een keer een be langrijke ontsnapping mist". hem gebeld. Ik zei tegen hem: bestel maar vier tickets, dan gaan we fijn samen met de vrouwen op vakantie. Uitein delijk ben ik dan toch meege gaan naar de Tour". Ih deze Tour staat Roche er echter. „Wat in die tijdrit is gebeurd, is echt ongelooflijk. Het vormt voor mij een com pensatie voor alle leed, dat ik het afgelopen half jaar heb ge leden. Het is bovendien een prima beloning voor mijn vrouw. Ik heb mentaal hele maal stuk gezeten. Mijn vrouw heeft me weer uit de put geholpen". Het vervolg van de Grande Bouclé is ook voor Stephen Roche een groot vraagteken. „Deze Tour is compleet een avontuur voor mij. Ik leeft echt met de dag hier. Ik ben niet echt bang voor de cols, maar ik weet ook niet wat me te wachten staat. Echt gespan nen ben ik echter niet. Ik heb immers niets te verliezen, om dat ik zonder enig uitzicht naar deze ronde ben toegeko men". Van onze speciale verslaggever JAUNAY CLAN - Sarrapio draagt als voornaam Angel. Op weg naar de overwinning in de tiende etappe van de Ronde van Frankrijk heeft de Spanjaard zich niet bepaald als een engel gedragen. Sarrapio gebruikte een leu gen voor bestwil in gesprek met zijn vluchtgezel Jean- Claude Bagot. „Ik ben uitge put", zei hij tegen de Frans man en hij bleef de laatste ki lometers aan diens wiel han gen om met de gespaarde krachten wel de sprint te win nen. „Ik voel me geflikt", jam merde Bagot aan de eind streep. Hij was de eerste niet die zoiets overkwam. In de honderdjarige geschiedenis van de wielersport zijn hon derden coureurs op deze ma nier aan overwinningen geko men. Dit was Sarrapio's enige kans op de overwinning. Hij kan totaal niet sprinten, wel heel goed en lang solorijden. Dat demonstreerde hij vorig jaar bij zijn prof debuut in Mi- laan-San Remo. Hij reed 200 kilometer voorop met Peter van der Knoop. In de Ronde van Spanje won hij de der tiende etappe na 167 kilometer solo en een maand later zege vierde hij in de Ronde van de Mijnvalleien met 11 minuten voorsprong na een nieuwe monstervlucht in de derde etappe. Dit jaar had de 27-jarige Angel Sarrapio nog niets ge wonnen. Zijn beste resultaat was de derde positie in de Me morial Inguarzo. Al zijn solo pogingen mislukten. Binnen zijn ploeg kreeg hij ruzie met ploegleider Jose Antonio Gon- zales-Linares en maakte zich onbemind door bij de sponsor om diens ontslag te vragen. Nog voor de Tour werd het ge schil bijgelegd. Sarrapio startte vol zelfvertrouwen en boekte een groot succes in de tiende etappe naar Jaunay Clan, al moest hij er een list voor gebruiken. „Het spijt me voor Bagot", zei hij, „ik heb in derdaad gezegd dat ik niet kon toen hij me vroeg ook eens op kop te rijden. Ik wilde maar een ding en dat was de etappe winnen. Het is gelukt. De maagd is voor mij verschenen, zoveel geluk heb ik nooit ge had". JAUNAY CLAN - In Nantes starten bij zonnig weer 191 ren ners voor de tiende etappe van Ronde van Frankrijk over Poit'1™ naar Jaunay Clan bij 3 km: aanval Bagot en Berard mislukt. km: McKenzie, Dhaenens en fteghedooren ever) voorop. km: eerste tussensprint: 1. «lleveld (12 sec. tijdaftrek), 2. Öse -j6 ^e'^e sec.), 3. Contini JJ.km: doorkomst Cote Gaube- «tere (4e cat); L Van de Velde 2. oimon, 3. Cla veyrolat. km: tweede tussensprint: 1. Pelier, 2. Yates, 3. Van de Velde. 60 km: Sarrapio en Bagot ont snappen. Salvador mist aanslui ting. 66 km: doorkomst Cote Barras (4e cat): 1. Bagot, 2. Sarrapio, 3. Van de Velde. 77 km: doorkomst Cote Pouzau- ges (4e cat): 1. Bagot, 2. Sarrapio, 3. Van de Velde op 5 min. 83 km: derde tussensprint: 1. Bagot, 2. Sarrapio, 3. Heiden op 8 min. 113 km: maximale voorsprong: 9.52. 143 km: val in peloton met Mil lar. 152 km: Millar valt weer. 169 km: vierde tussensprint: 1. Bagot, 2. Sarrapio, 3. Van de Velde. Peloton op 5.30. 184 km: Sarrapio wint in sprint tegen Bagot tiende etappe. Pe dersen behoudt gele trui. Eddy Planckaert is verlost van zijn rugpijn. In Nantes werd een verschoven rugwer vel op de plaats gedrukt. De winnaar van de achtste etappe lanceerde in Jaunay Clan Eric Vanderaerden voor de sprint om de derde plaats, waardoor diens voorsprong in het pun tenklassement werd vergroot. Gerrie Knetemann beslist na de Ronde van Frankrijk of hij ook volgend jaar in de ploeg van Schuiten zal rijden. Hij mag van de ploegleider zelf be palen of hij blijft. De 35-jarige ex-tijdritspecialist gaat in elk geval een jaar door. In de win ter neemt hij aan een aantal zesdaagsen deel. Ludo Peeters, winnaar van de zevende Tour-etappe, blijft nog twee jaar in de formatie van Jan Raas fietsen. De Belg wimpelde aanbiedingen van andere ploegen af. Peeters kwam gisteren door een val kort voor het einde van de tiende etappe enige minuten achter het peloton binnen. NANTES Bernard Hinault beeft de met overmacht door hem gewonnen negende etappe van de Ronde van Frank rijk goed opgebouwd. Hij startte met enige reserve. De jonge Spanjaard Miguel Indurain was na 17.5 km 42 se conden sneller dan de latere winnaar om vervolgens een inzinking te krijgen. De uitslag van de tijdrit met twee tussen tijden i is als volgt: Renner 17,5 km 43,5 km finish 23.42 57.30 1.18.46 24.02 57.47 1.19.30 24.34 57.57 1.19.47 24.37 58.34 1.20.10 5. Zimmermann 24.40 58.37 1.20.28 24.19 59.13 1.20.29 24.41 59.00 1.20.36 24.39 58.52 1.20.44 24.22 58.24 1.20.46 24.23 58.51 1.20.52 24.20 59.15 1.20.54 24.52 59.29 1.20.57 23.00 59.01 1.20.57 14. Duclos Lasalle 24.26 59.13 1.20.59 15. Vanderaerden 24.52 59.27 1.21.12 24.49 1.00.07 1.22.28 24.46 59.55 1.22.33 50. V.d. Poel 25.40 1.00.45 1.23.12 De uitslag var\ de tiende etappe van de Tour de France was ook voor de deelnemers aan de Lezers- Tour van De Stem verras send. Er werden vele kaar ten ingestuurd voor Eric Vanderaerden. Er werd kennelijk gegokt op een massasprint. Eddy Planc- kaert en Guido Bontempi werden namelijk ook veel genoemd. Voor ritwinnaar Sarrapio waren er geen kaarten. Van de ruim 2000 deelnemers aan het boeiende Tour-spel van De Stem tipte alleen Fr. van Gooi uit Ber gen op Zoom de Fransman Bagot op de tweede plaats. Van Gooi werd daarmee winnaar van deze etappe. Voor Eric Vanderaerden kwamen niet minder dan 511 kaarten binnen. De tijds duur van winnaar Sarrapio moest dus de beslissing brengen wie twee en drie werden in de uitslag van deze rit in de Lezers-Tour. De uitslag van de tiende etappe: 1. Fr. van Gooi, Alb. Cuypstraat 22, Bergen op Zoom, Bagot, 4.58.24; 2. A Lambregts, Tulpstraat 22, Sint Willebrord, Vanderaerden, 4.27.15; 3. T Hondelink, Oude Polder straat 31, Hulst, Vanderaerden, 4.27.18. Met Eric Vanderaerden scoorden veel deelnemers drie punten in het algemeen klassement. Ook Patrick Vriens uit Ossendrecht hield het op dë rappe Belg. Hij blijft nu met 19 punten lei der in de Lezers-Tour. De Westbrabander wordt fel op zijn huid gezeten door vijf tien achtervolgers. Patrick Vriens, de drager van de gele trui in de Le zers-Tour van De Stem' - foto leo van bijnen Het algemeen klassement: 1. Patrick Vriens, Molenstraat 41, Ossendrecht, 19 punten; 2. H Michielsen, Blokkenweide 12, Chaam, 18 punten; 3. R van de Boogaard, Houtse Heuvel 69A Den Hout, 16 punten; E de Kind, Visserijstraat 20, Sint-Jansteen, 16; Wim Knook, Meerhoutstraat 14, Breda, 16; P van Raak, Baar- leseweg 51, Chaam 16; 4. G Fa ro, Molendijk 18, 's-Gravenmoer, 15 punten; 5. P van de Bliek, Li- niewal 13, Prinsenbeek, 14 pun ten; L Gabriels, Marijkstraat 20, Sint Willebrord, 14; J Hommel, Ottering 46, Breda, 14; A de Jong, Nijvelstraat 22, Prinsen beek, 14; J Luyks, Omgang 1, Wouw, 14; F Musters, Stenen- hoof 38, Ossendrecht, 14; J Roc- tus, Olmenstraat 2, Vogelwaar de, 14; J Verschelden, Wilhelm- instraat 109, Sint-Jansteen, 14; A Voet, Nicolaas Beetsstraa 14, Hulst, 14. De tips voor het eindklassement dienen morgenochtend (dinsdag) voor tien uur in het bezit van de Tour-staf te zijn. Het is dus zaak die vandaag tijdig te bezorgen op de inleveradressen. De voor spellingen voor het eindklasse ment van deze Tour de France kunnen, zoals bekend, extra punten opleveren. Wie de uitein delijke winnaar in Parijs goed tipt, mag vijftien punten aan zijn totaal toevoegen. De num mers twee en drie in de eind rangschikking worden gehono reerd met respectievelijk tien en vijf punten. Het is niet noodza kelijk om de eindwinnaar goed te hebben om met de nummers twee en drie te kunnen scoren. De uitslag van de negende etappe, een individuele tijdrit over 61.5 kilometer in de buurt van Nantes, is: 1. Hinault (Fra- Köchli) 1 uur 18 minuten en 46 seconden (46,847 km/uur), 2. Lemond (VSt-Köchli) op 0.44, 3. Roche (Ier-Boifava) op 1.01, 4. Gorospe (Spa-Echevarri) op 1.24, 5. Zim mermann (Zwi-Boifava) op 1.42, 6. Pe dersen (Den-Boifava), 7. Pelier (Fra-De Gribaldy) op 1.48, 8. Contini (Ita-Vanuc- ci), 9. Millar (GBr-Post) op 2.00, 10. Ber nard (Fra-Köchli) op 2.06,11. Blanco-Vil - Iar (Spa-Gonzales-Linares) op 2.08, 12. Marie (Fra-Guimard) op 2.11, 13. Indu- rain (Spa-Echevarri) op 2.11, 14. Duclos- Lassalle (Fra-Legeay) op 2.13,15. Vande raerden (Bei-Post) op 2.26, 16. Mottet (Fra-Guimard) op 2.27, 17. Echave (Spa- Gonzales-Linares) op 2.30, 18. Gavillet (Zwi-Guimard) op 2.35, 19. Bauer (Can- Köchli) op 2.47, 20. Da Silva (Por-Zande- gu) op 2.48, 21. Lejaretta (Spa-Perurena) op 2.52, 22. Brun (Fra-Legeay) op 2.59, 23. Biondi (Fra-Guimard) op 3.01, 24. Emonds (Bei-Raas) op 3.07, 25. Vigneron (Fra-Köchli) op 3.11, 26. Dietzen (WD1- Gonzales-Linares) op 3.25, 27. Cornillet (Fra-Legeay) op 3.33, 28. Sergeant (Bel- Godefroot) op 3.37, 29. Vandenbroucke (Bel-De Gribaldy) op 3.37, 30. Bondue (Fra-Guimard) op 3.39, 32. Fignon (Fra- Guimard) op 3.42, 44. Herrera (Coi-Ge- miniani) op 3.47, 50. Van der Poel (Ned- Raas) op 4^6,54. Solleveld (Ned-Raas) op 4.41, 55. Knetemann (Ned-Schuiten) op 4.45, 56, Poels (Ned-Raas) z.L, 61. Steven- haagen (Ned-Schuiten) op 4JM, 62. Hampsten (VSt-Köchli) op 4.51, 63. Del- gado (Spa-Schuiten) op 4.56, 65. Ander son (Aus-Post) op 5.05, 68. Nij boer (Ned- Perurena) op 5J1, 70. Nulens (Bei-Post) op 5.12, 72. Van Lancker (Bei-Post) op 5.15, 76. Zoetemelk (Ned-Raas) op £22, 80. Winnen op IL30,85. Boeve (Ned-Schuiten) op 5.40, 87. Peeters (Bei-Raas) op 5.55, 89. Ducrot (Ned-Raas) op 6.01, 91. Lubber- ding (Ned-Post) op 6.08, 93. Rooks (Ned- Schuiten) op 6.13,116. Van de Velde (Ned- Post) op 7.18,145. Van Wijk (Ned-Schui ten) op 8.35, 158. Hermans (Ned-Perure- na) op 9.02,161. Priem (Ned-Raas) op 9.12, 177. Roosen (Bei-Raas) op 10.09, 188. Planckaert (Bei-Post) op 11.51, 191. en laatste Gutierrez (Spa-Gonzales-Lina res) op 13.45. 1. Köchli 3.59.08,2. Boifava op 1.36,3. Gui- mard op 423,4. Gonzales-Linares op 5.13, 5. Legeay op 5.55, 6. Echevarri op 6.30, 8. Post op 6.41, 9. Raas op 9.24,14 Schuiten op 11.00. De uitslag van de tiende etappe van de Ronde van Frankrijk is: 1. Sarrapio (Spa-Gonzales-Linares) 183 km van Nantes naar Jaunay-Clan in 4 uur 27 mi nuten en 16 seconden, 2. Bagot (Fra-Baz- zo) op 1 seconde, 3. Vanderaerden (Bel- Post) op 2 minuten en 42 seconden, 4. Hoste (Bel-Bazzo), 5. Lieckens (Bel-Go- defroot), 6. Van de Velde (Ned-Post), 7 Gauthier (Fra-Thevenet), 8. Castaing (Fra-Thevenet), 9. Vandenbrande (Bel- De Kimpe), 10. Hermans (Ned-Perurena), 11. Gaston (Spa-De Gribaldy), 12. Priem (Ned-Raas), 13. Van Calster (Bel-Min- quez), 14. Esparza (Spa-Perurena), 15. Criquielion (Bel-De Kimpe), 16. Furlan (Ita-Zandegu), 17. McKenzie (NwZ-Go- defroot), 18. Petito (Ita-Vanucci), 19. Pe lier (Fra-De Gribaldy), 20. Gomez (Fra- Echevarri), 21. Van Holen (Bel-Godef- root), 22. Dhaenens (Bel-De Kimpe), 23. Fernandez (Spa-Minquez), 24. Haex (Bel- De Kimpe), 25. Regis Simon (Fra-Theve net), 26. Bernaudeau (Fra-Bazzo), 27. Claveyrolat (Fra-Thevenet), 28. Stieda (Can-Neal), 29. Vandenbroucke (Bel-De Gribaldy), 30. Garde (Fra-De Gribaldy), 32. Planckaert (Bei-Post), 33. Roche (Ier- Boifava), 34 Rooks (Ned-Schuiten), 41. Winnen (Post), 42. Anderson (Aus-Post), 45. Van der Poel (Ned-Raas), 48. Hinault (Fra-Köchli), 50. Lemond (VSt-Köchli), 53. Fignon (Fra-Guimard), 54. Millar (GBr-Post), 55. Delgado (Spa-Schuiten), 57. Stevenhaagen (Ned-Schuiten), 59. Zoetemelk (Ned-Raas), 66. Van Wijk (Ned-Schuiten), 69. Lubberding (Ned- Post), 80. Hampsten (VSt-Köchli), 103 Poels (Ned-Raas), 104 Knetemann (Ned- Schuiten), 105. Roosen (Bel-Raas), 110 Herrera (Col-Geminiani), 122. Van Lanc ker (Bei-Post), 129. Nulens (Bei-Post) 144 Veldscholten (Ned-Schuiten), 148 Emonds (Bei-Raas), 174 Boeve (Ned- Schuiten), 180. Ducrot (Ned-Raas), 181 Nijboer (Ned-Perurena), 184 Solleveld (Ned-Raas) allen dezelfde tijd als Van deraerden, 190. Peeters (Bei-Raas) op 8.53, 191. en laatste Chappuis (Fra-The venet) zelfde tijd. 1. Gonzales-Linares 3 uur 27 minuten en 12 seconden, 2. Bazzo op 1 seconde, 3. Thevenet op 2 minuten en 42 seconden, 4 Post, 5. Godefroot, 6. De Kimpe, 11. Raas, 16. Schuiten zelfde tijd als Thevenet. Het algemeen klassement na de tiend* etappe: 1. Pedersen (Den-Boifava) 39 uui 18 minuten en 58 seconden, 2. Pelier (Fra- De Gribaldy) op 1 minuut en 3 seconden 3. Roche (Ier-Boifava) op 1.05, 4. Hinaul (Fra-KÖchli) op 1.10, 5. Marie (Fra-Gui mard) op 1-24, 6. Mottet (Fra-Guimard op 1.43, 7. Zimmermann (Zwi-Boifava op 1.53,8. Lemond (VSt-Köchli) op 1.59, 9 Vanderaerden (Bei-Post) op 2.26,10. Mil lar (GBr-Post) op 2.34, 11. Gaigne (Fra- Guimard) op 2.41, 12. Fignon (Fra-Gui mard) op 2.44,13. Bontempi (Ita-Boifava op 2.58,14. Cornillet (Fra-Legeay) op 2.59 15. Bernard (Fra-Köchli) op 3.22, 16. Du- clos-Lasalle (Fra-Legeay) op 3.42, 17 Bauer (Can-Köchli) op 3.48, 18. Boyei (Fra-Guimard) op 3.51, 19. Indurair (Spa-Echevarri) op 3.56, 20. Contini (Ita- Vanucci) op 407, 21. Madiot (Fra-Gui- mard) op 4.13, 22. Biondi (Fra-Guimard) op 4.20, 23. Blanco (Spa-Gonzales-Lina- res) op 4.26, 24. VandenBroucke (Bel-De Gribaldy) op 4.38, 25. Berard (Fra-Köch li) op 5.16, 26. Gaston (Spa-De Gribaldy) op 5.16, 27. Brun (Fra-Legeay) op 5.18, 28. Nulens (Bei-Post) op 5.25, 29. Leali (Ita- Boifava) op 5.30,30. Anderson (Aus-Post) op 5.30,31. Van de Velde op £L31, 32. Bagot op 5.35, 34. Van Lancker op 5.39, 38. Ste venhaagen op £51, 39. Emonds op 5.58,41. Solleveld op 6.05, 42. Winnen op 6.06, 48. Lubberding op 6.51, 49. Ducrot op 6.56, 56. Van der Poel op 7.18, 64 Veldscholten op 7.59, 65. Delgado op 8.04, 70. Zoetemelk op 8.17, 72. Herrera op 8.21, 82. Knetemann op 9.05, 85. Rooks op 9.22, 86. Poels op 9.31, 88. Nijboer op 9.44, 97. Boeve op 10.21,137. Planckaert op 13.07, 138. Peeters op 13.10, 141. Van Wijk op 13.17, 145. Hermans op 13JJ4, 152. Roosen op 14.00, 183. Priem op 19.07, 191. en laatste Winterberg (Zwi- Köchli) op 37.17. 1. Boifava 117 uur 58 minuten en 26 se conden, 2. Guimard op 3 minuten en 2£ seconden, 3. Köchli op 5.02,4 Post op 7.34 5. De Gribaldy op 9.04, 6. Legeay op 9.33 7. Raas op 14£8,12. Schuiten op 20.04 1. Solleveld 64 punten, 2. Van de Velde 42 punten, 3. Pelier 26 punten, 4. Regis Si mon 22 punten. 1. Vanderaerden 184 punten, 2. Lieckens 138 punten, 3. Hermans 119 punten, 4. Vandenbrande 100 punten, 5. Planckaert 89 punten, 6. Hoste 88 punten. 1. Regis Simon 37 punten, 2. Stiedü 20 punten, 3. Caritoux 18 punten, 4. Clavey rolat 17 punten, 5. Van de Velde 16 pun ten, 6. Van Lancker 12 punten.

de Stem | 1986 | | pagina 11