Tijdbom onder Gemenebest-spelen Oude Twijfels GROTE PRIJS VAN ENGELAND FORMULE 1 Gunstige loting Martinus heren ROCHE V Judo-goud voor Van Ooijen Weer verlies voor NEC MAANDAG 14 JUL11986 EK TOERWAGENS Italiaanse zege op Nürburgring OOK KENIA EN TANZANIA TREKKEN ZICH TERUG Stuttgarter Kickers toch naar Berlijn Damtitel voor Van der Zee Van der Ven vooraan in GP Engeland MAANDAG 14 JULI T4 PAGINA SPORT 2 NÜRBURGRING (SID) - De Italianen Roberto Ravaglia en Emanuele Pirro hebben zon dag met bun BMW de Grote Prijs voor toerwagens, meetel lend voor het Europees kam pioenschap, op de Nürbur gring gewonnen. De twee Italianen namen direct na de start de kop, maar moesten die positie na zes ron den afstaan aan Klaus Nied- zwiedz en Steve Soper in een Sierra. Dit duo bleef tot de 85ste van de in totaal 111 ron den over 4,5 kilometer aan de leiding, maar viel toen met motorpech uit. De op dat mo ment op de tweede plaats rij dende Johnnie Cecotto en An ders Olofsson konden slechts vier ronden vooraan blijven. Een kapotte turbo wierp het tweetal terug naar de tiende plaats. Voor Ravaglia en Pirro was toen de weg vrij naar de overwinning. Uitslag: 1. Ravaglia/Pirro (Ita- BMW), 2. Siggi Müller/Pierre Dieudonne (WDl/Bel-Ford Sierra), 3. Armin Hahne/Gianfranco Bran- catelli (WDl/Ita-Rover), 4. Tom Walkinshaw/Win Percy (Eng- Rover), 5. Marco Micangeli/Carlo Rossi (Ita-BMW), 6. Dieter Ques- ter/Otto Rensing (Oos/WDl- BMW). Stand na acht van de dertien races: 1. Percy (Eng) 155 punten, 2. Wal- kinshaw (Eng) 134, 3. Vogt (WD1) 123, 4. Lindström (Zwe) en Ra vaglia (Ita) 99, 6. Hölzl (WD1) en Lingmann (WD1) 97. BRUSSEL (AFP) - De Neder landse judoka René van Ooijen is in Brussel wereld kampioen bij de militairen ge worden in de gewichtsklasse tot 95 kilogram. De nummer drie bij de Nederlandse kam pioenschappen, versloeg in de eindstrijd van het toernooi de Fransman Joly met koka. In de kwartfinales schakelde Van Ooijen de Fin Virtanen uit. In de halve finales won de Nederlander van Joly's land genoot Gledhill. De eerste dag van de we reldtitelstrijd leverde ook Rob Henneveld een medaille op. Pas in de halve finales van de strijd in de klasse tot 86 kilo gram, vond hij zijn meerdere in de Franse militair Gey- mont. Het leverde Henneveld wel een bronzen medaille op. Het goud in deze afdeling was voor een andere Frans man, Tayot. Hij versloeg Gey- mont met koka. In de klasse boven de 95 kilogram zege vierde verrassend de Senega- lees Coly. Hij versloeg in de strijd om goud de Italiaan Venturelli met ippon. Ook bij de dames veroverde de Nederlandse ploeg een me daille. In de klasse tot 66 kilo gram werd Brouwer derde. Het goud en zilver waren voor Belgische deelneemsters Liec- kens en Berghmans. Uitslagen: heren: tot 86 kilogram: 1. Tayot (Fra, 2. Geymont (Fra), 3. Hen neveld (Ned) en Argentin (Ita).tot 95 kilogram: 1. Van Ooijen (Ned), 2. Joly (Fra), 3. Gledhill (Fra) en Demedts (Bel); boven 95 kilogram: 1. Coly (Sen), 2. Venturelli (Ita), 3. Schmöller (Oos) en Schmeisser (WD1); dames: tot 66 kilogram: 1. Lieckens (Bel), 2. B. Berghmans (Bel), 3. Brou wer (Ned) en Khiria (Lib). LONDEN (AFP/Reuter) - Het voortbestaan van de Ge menebest-spelen is in ern stig gevaar. Zaterdag werd Kenia het vierde, en Tanza nia het vijfde Afrikaanse land, dat geen ploeg zal af vaardigen naar Edinburgh, waar op 24 juli het dertiende onderonsje van de Common wealth zal beginnen. Zij zul len waarschijnlijk niet de laatsten zijn, die zich terug trekken. De verwachting be staat, dat Zambia, Botswa na, Zimbabwe, Bangladesh en Guyana zich solidair met de vijf zullen verklaren. Het besluit van de Keniase president Daniel Arap Moi vormde voor de geselec teerde atleten een heuse ver rassing. De ploegleiding was druk bezig alle atleten in uniform te steken en met voorbereidingen voor de oversteek. Kenia zou met 45 atleten de op één na grootste ploeg uit Afrika naar de Schotse hoofdstad afvaardi gen. Alleen Nigeria overtrof de Kenianen. De reden voor Arap Moi's besluit lag in de hardnek kige weigering van Enge- lands premier Thatcher eco nomische sancties te treffen tegen Zuid-Afrika. Boven dien had de president be zwaar tegen de aanwezig heid van twee van origine Zuidafrikaanse atleten in de Engelse ploeg. Hij doelde daarmee op loopster Zola Budd en zwemster Annette Cowley. Budd trok zich za terdag onmiddellijk terug uit de ploeg. Zij weigerde zich als politieke speelbal te laten misbruiken. Het is de eerste keer in de geschiedenis van de Geme nebest-spelen, dat een boy cot-oproep zo'n brede weerklank vindt. Acht jaar geleden stond Nigeria ook op de barricade om buurlanden te bewegen de spelen in Ed monton te mijden uit protest tegen de innige rugbyban- den van Niew-Zeeland met Zuid-Afrika, maar de Nige- rianen bleven moederziel al leen. Waarschijnlijk omdat de Afrikaanse landen er niet veel voor voelden de reputa tie van recidivist opgespeld te krijgen na de geslaagde .tie van twee jaar daar voor, in 1976. In dat jaar trokken 28 Afrikaanse lan den zich op het laatste mo ment terug voor de Olympi sche Spelen in Montreal, om dat Nieuwzeelandse rugby ers alle Gemenebest-afspra ken geschonden hadden door in Zuid-Afrika een toernee te maken. De beslissing van de Ke niase president was zijn on dubbelzinnige antwoord op een oproep via de telex van de Schotse organisatie aan alle Afrikaanse landen het voorbeeld van Nigeria, Ghana en Oeganda niet te volgen. Daarmee bracht hij de Schotten in grote verle genheid. Miljardair Robert Max well, eigenaar van een dag bladenketen en van de voet balclub Oxford en zakelijk nauw bétrokken bij de spe len, was vrijdag nog van me ning dat Nigeria en Ghana zeer ondoordacht tot boycot hadden opgeroepen en dat hun impulsiviteit geen na volging zou vinden. De der tiende Gemenebest-spelen zouden een financieel succes worden en dat zou vooral in zijn portemonnee te merken zijn. Maar zoals Ted Turner zijn verwachte 250 miljoen winst van de Goodwill-ga mes in Moskou omgebogen zag tot een verlies van een miljoen per dag, zo moest Maxwell dit weekeinde zijn uitspraken haastig inslik ken. Hij moest zelfs de orga nisatoren inderhaast nog geld toestoppen om de finan ciële gaten te dichten en de voorspelde, dikke winst werd glad gestreken door de mededeling dat hij quitte zou spelen. De Afrikaanse landen zouden 493 van de 3210 deel nemers leveren. De organi satie in Edinburgh peinst er niet over het evenement te annuleren, ook niet in het geval dat alle Afrikaanse landen zich terugtrekken. Maar wel maken de Schotten en Engelsen zich zorgen dat een algemene boycot van de zwart-Afrikaanse landen wel eens het einde van de Commonwealth-games kun nen betekenen. Mansill wint voor eigen publiek Uitslag: 1 Nigel Mansell (GBr) Williams Honda 315,450 kilometer in 1 uur, 30 minuten en 38,471 se conden, 2. Nelson Piquet (Bra) Williams Honda op 5.574, 3. Alain Prost (Fra) McLaren TAG op één ronde, 4. René Arnoux (Fra) Li- gier Gitanes op twee ronden, 5. Martin Brundle (GBr) Tyrell Re nault, 6. Philippe Streiff (Fra) Ty rell Renault, 7. Hohnny Dumfries (GBr) Lotus Renault, 8. Derek Warwick (GBr) Brabham BMW, allen op drie ronden, 9. Jonathan Palmer (GBr) Zakspeed op zes ronden. WK-stand na negen van de zes tien races: 1. Mansell 47, 2. Prost 43, 3. Ayrton Senna (Bra) Lotus Renault 36, 4. Piquet 29, 5. Keke Rosberg (Fin) McLaren-Porsche 17, 6. Jacques Laffite (Fra) Ligier Renault 14, 7. René Arnoux (Fra) Ligier Renault 11, 8. Stefan Jo hansson (Zwe) Ferrari 7, 9. Ger hard Berger (Oos) Benetton BMW en Michele Alboreto (Ita) Ferrari 6. BRANDS HATCH (RTR) - 'Geef ze een pak slaag, Nigel', stond zondagmiddag op een spandoek, dat één van de 20° 000 toeschouwers op het circuit van Brands Hatch omhoog hield. Nigel Mansell, wiens populariteit voortdurend toe neemt, voldeed voor eigen publiek volledig aan de verwachtingen. De Brit won met overmacht de Grote Prijs van Engeland in de Formule 1-klasse. Mansell toonde zich na af loop niet alleen gelukkig, om dat hij zijn vierde Grote Prijs- zege van dit seizoen had be haald. In de stand voor het wereldkampioenschap haalde de bewoner van het eiland Man titelverdediger Alain Prost in. Mansell's teamgenoot Nel son Piquet maakte het succes voor het Williams Honda- team compleet. De Braziliaan eindigde op de tweede plaats voor Alain Prost, die vorig jaar op Brands Hatch zijn we reldtitel zeker stelde. Frank Williams, leider van het win nende team, kon zijn coureurs na afloop persoonlijk de hand drukken. Hij was voor het eerst weer aanwezig bij een Formule 1-race sinds hij in maart een ernstig ongeluk kreeg. De negende van zestien ra ces in de wereldtitelstrijd For mule 1 moest na de start wor den afgevlagd vanwege een kettingbotsing. De ravage werd veroorzaakt door Thierry Boutsen, die zondag zijn 29ste verjaardag vierde. De Belg verloor in de 'Paddock Hill Bend', de eerste bocht naar rechts op het circuit, de macht over het stuur van zijn BMW. De bolide stuiterde via de vangrail terug op het weg dek en kwam in botsing met de Zakspeed van Jonathan Palmer en met de Osella van de Canadees Alan Berg. Ook Huub Rothengatter, gestart vanaf de laatste rij, was één van de negen coureurs die bij het ongeval betrokken waren. Jacques Laffite probeerde het slagveld aan de rechter zijde voorbij te komen, maar reed in volle vaart tegen de vangrail. Zondag 13 juli had een feestdag moeten worden voor de 42-jarige Fransman. In Groot-Brittannië zou hij het record van Graham Hill - deelname aan 176 Grote Prijs- races - hebben geëvenaard. Het werd een zwarte dag voor BARSINGHAUSEN (SID) - Stuttgarter Kickers gaat voor de eerste ronde van de West- duitse voetbalbeker toch op bezoek bij Tennis Borussia Berlin. Dat wees de tweede lo ting zaterdag in Barsinghau- sen uit. De loting werd op verzoek van Kickers herhaald, omdat bij de eerste gelegenheid vo rige week de naam van de club uit Stuttgart ongemerkt onder tafel gevallen was. Stuttgar- ters Kickers werd daarna ge koppeld aan de overgebleven club, Tennis Borussia, waarte gen Kickers protest aanteken de. De amateurclub FSV Frankfurt, dat landskampioen en bekerhouder Bayern Mün- chen op bezoek kreeg en een toprecette verwachtte, wordt nu gastheer voor een andere club uit de Bundesliga, FC Nürnberg. Er gaat een hoop kapitaal aan diggelen in de eerste de beste van af met twee dijbeenbreuken en een gebroken bekken. bocht van Brands Hatch. Jacques Lafitte kwam er het slechtste - FOTO AP de meest ervaren Formule 1- coureur. Met breuken aan beide dijbenen en een gebro ken knie werd hij per helikop ter naar een ziekenhuis in Londen overgebracht. Daar onderging Laffite een anderhalf uur durende opera tie. Vastgesteld werd dat de coureur ook een breuk in zijn bekken had opgelopen. Artsen noemden de toestand van het slachtoffer, dat op de intensive care-afdeling werd geplaatst, bevredigend. Laffite is sinds augustus 1974 actief in de Formule 1- sport. Hij begon in het Wil- liams-team. In de periode van twaalf jaar heeft hij zes Grote Prijs-races gewonnen. Hij was voor het laatst nummer één in 1981 tijdens de Grote Prijs van Oostenrijk. Aan het begin van het sei zoen kondigde de routinier nog aan door te willen gaan met racen tot hij 45 jaar is. „Records interesseren mij niet", zei hij laconiek, toen verslaggevers hem wezen op de prestatie van Hill. „Alleen mijn tweehonderste race zal ik vieren. Of natuurlijk een overwinning in een Grote Prijs-race". Nigel Mansell had baat bij de kettingbotsing, omdat zijn Williams-Honda tijdens de opwarmronde een gebrek ver toonde. „Aan de ophanging van de achterwielen was iets gebroken", zei de besnorde Brit na afloop van de race. „Als ik had moeten doorrijden, was ik vermoedelijk al na twee ronden uitgevallen". Bij de tweede start, ander half uur later, zat de moge lijke opvolger van de Britse oud-wereldkampioen James Hunt in een reserve-wagen. Achter de streep stonden nog slechts 22 van de 26 bolides. Huub Rothengatter en zijn teamgenoot Jonathan Palmer, die beiden betrokken waren geweest bij de kettingbotsing, konden deelnemen aan de wedstrijd. Palmer eindigde in de reserve-wagen van het Zakspeed-team op de negende plaats. Het voertuig van de Nederlander werd gedurende de gedwongen pauze in allerijl opgelapt. Maar vlak na de tweede start bleek dat de Westduitse monteurs voor niets hadden gesleuteld. Ro thengatter viel vrij snel uit. Mansell domineerde op het circuit waar hij ook vorig jaar de wedstrijd om de Grote Prijs had gewonnen. Tweevoudig wereldkampioen Piquet bleef als enige in het spoor van zijn stalgenoot. De Braziliaan Ayr ton Senna, die de strijd ook leek aan te kunnen, viel uit. Mansell onderstreepte de overmacht van het Williams- team door zijn voornaamste 'vreemde' concurrent Prost op één ronde te zetteh. Het 32-ja- rige idool van de Britse auto sportliefhebbers maakte met 1.09,593 (bijna 218 kilometer per uur) ook de snelste ronde tijd. SPORT IN 'T KORT Atletiek DE KONINKLIJKE Neder landse Atletiek Unie (KNAU) heeft de interlandwedstrijd voor dames tegen Engeland en Polen, die zaterdag 16 augus tus in Londen zou worden ge houden, afgezegd. De Engelse bond had de wedstrijd kort ge leden verplaatst van zaterdag naar zondag. De KNAU kon geen representatieve ploeg op de been kon brengen omdat aan een aantal atletes toezeg gingen waren gedaan, dat zij 's zondags bij de Grand Prix wedstrijd in Keulen zouden kunnen starten. Bovendien viel de wedstrijd toch al erg kort voor de Europese titel strijd in Stuttgart. Boksen EV ANDER HOLYFIELD heeft de wereldtitel boksen in het lichtzwaar veroverd. De 22-jarige Amerikaan versloeg in Atlanta de regerend kam pioen en landgenoot Muham mad Qawi op punten in een gevecht over 15 ronden. Holy- field, tijdens de Olympische Spelen van 1984 in Los Angeles gediskwalificeerd in de halve finales, werd door de jury unaniem tot winnaar uitge roepen. Zeilen DOOR IN de zevende en laat ste race als 21e door de finish te gaan, is Ron van Manen za terdag als nummer 23 geëin digd in de Europese titelstrijd zeilen in de Soling-klasse. De andere Nederlandse deelne mers, Den Outer en Verhagen, eindigden in het klassement respectievelijk op de 40e en de 41e plaats. De Oostduitser Jochen Schumann, die vrijdag de Europese titel al zeker stelde, maakte er zaterdag een ple ziertochtje van. De Zweed Lennart Persson won de slot- race en behaalde de zilveren medaille. Zeilen STIG WESTERGAARD is za terdag voor de kust van Mal- lorca wereldkampioen in de Olympische Finn-klasse ge worden. Westergaard bleef de Amerikaan Bryan Ledbetter net voor, hoewel hij in de laat ste race niet in de voorhoede kon meevaren. Met aftrek van het slechtste resultaat bleef de Deen zijn Amerikaanse con current, die in de slotwedstrijd tweede werd, zeven punten voor. Van de Nederlandse af vaardiging presteerde alleen Arnoud Hummel redelijk in de laatste regatta. Hij kwam als negende door de finishlijn. In het klassement speelden de Nederlanders een bijrol. Bart Zielhuis was met de 24e plaats de hoogstgeklasseerde. Plahkzeilen DE NEDERLANDSE ploeg heeft in Silvaplana bij het we reldkampioenschap plankzei len, catagorie windsurfen, in de eerste dagen nog geen plaats kunnen veroveren, die uitzicht biedt op een medaille. Bij de lichtgewichten is Dirk- Jan Coljee de beste Nederlan der. Hij staat in het tussen- klassment op negende plaats. Hockey het IJsselmeer bij Hoorn. Pe- Zeilen ter Bannett (Grpot-Brittannië) kwam als eerste door de fi nish. Voetbal HAARLEM HEEFT John Ver schoor voor één seizoen uitge leend aan Veendam. Bij de de buterende eredivisionist ver vangt de 30-jarige vrije verde diger Karei Hiddink, die naar De Graafschap vertrok. Ver schoor speelde de afgelopen drie jaar bij Haarlem. Daar voor kwam hij drie seizoenen uit voor Telstar. Tennis OP DE wereldranglijst van jeugdspelers is Glenn Schaap de best geklasseerde Neder lander. Hij staat 17e. Jacco van Duyn bezet de 36e plaats. Bij de meisjes in Hellas ter Riet de beste Nederlandse op de ge deelde 74e plaats. Zowel bij de jongens als de meisjes wordt de ranglijst aangevoerd door twee spelers uit Argentinië. Bij meisjes zijn dat Bettina Fulco en Patricia Tarabini, bij de jongens Guillermo Perez- Roldan en Franco Davin. Zeilen HARRIE OOSTERHOF is za terdag op de tweede plaats geëindigd tijdens de eerste race van de wereldtitelstrijd zeilen in de Hornet-klasse op HET WESTDUITSE dames hockeyteam heeft zaterdag in een voorbereidings wedstrijd op het WK in Nederland met 1-0 gewonnen van Schotland. Bondstrainer Wolfgang Ströd- ter erkende na afloop van het matige duel, dat door slechts honderd mensen werd bijge woond, dat er met het oog op Amstelveen voor hem nog veel te doen valt. Het enige doel punt werd in de 24e minuut gemaakt door Dagmar Brei- ken. Voetbal DINAMO KIEV, de hofleve rancier van het Russische elf tal, heeft in de competitie za terdag zijn eerste nederlaag geleden. In Moskou werd met 0-1 verloren van Spartak. Tennis DE FRANCAISE Nathalie Herreman heeft zaterdag het tennistoernooi van Perugia gewonnen. In de finale ver sloeg zij de Hongaarse Czilla Bartos in twee sets: 6-2, 6-4. De als zesde geplaatste Herre man had in de halve finale al voor een verrassing gezorgd door de favoriete Joegoslavi sche Sabrina Goles uit te scha kelen. STEVEN BAKKER en Kobus Vandenberg zijn de regatta om de Europese titel in de Star-klasse voortreffelijk be gonnen. Het duo won zondag op het IJsselmeer voor Me- demblik de openingsrace met ruim een minuut voorsprong op de Westduitsers Hagen en Borowy en de Zweden Bengts- son en Kloek. Duindigt DE ENGELSE jockey Bryan Rouse heeft zondag op ren baan Duindigt de 58e Derby der Driejarigen gewonnen met het paard Miss Facette. De winnende combinatie, die de eerste prijs opstreek van 55.000 gulden, had driekwart lengte voorsprong op Kevin Davies met Boxberger Apollo. De En gelsman John Ives werd met Hilleshager Lady derde. Zeilen DE TWEEDE dag van de strijd om het open Nederlands kam pioenschap zeilen in de Yng- ling-klasse heeft de ranglijst nog geen definitief gezicht ge geven. Rotterdammer Eelco Blok, die zaterdag de tweede race had gewonnen, kwam zondagmorgen ook in de derde wedstrijd als eerste over de fi nishlijn, njaar kon zijn succes sen niet voorzetten in de tweede zondagsrace. Niette min bleef hij aan de top van het klassement. MEERBUSCH (ANP) - De resultaten van NEC in de Intertoto- competitie zijn vrijwel even troosteloos als de verrichtingen van de Nijmeegse profs gedurende het vorige seizoen in de eredivi sie. De ploeg van Sandor Popovics verloor zaterdag in Meerbusch (West-Duitsland) met 0-3 van Bundesligaclub Fortuna Düssel- dorf. Het was de derde nederlaag van de enige Nederlandse In- tertoto-deelnemer in vijf wedstrijden. Midvoor Michael Blattel maakte twee treffers, nadat libero Holger Fach de score had geopend. De Nijmeegse spelers kon den nauwelijks gevaarlijk worden voor het doel van Fortuna. Met nog één wedstrijd te spelen, staat NEC op de laatste plaats in groep 1 van de Intertoto-competitie. Uitslagen: Fortuna Düsseldorf-NEC 3-0, MTK Boedapest-FC Luik 5-2. De stand: 1. MTK Boedapest 5-7,2. Fortuna Düsseldorf 4-6,3. FC Luik 4-3,4. NEC 5-2. LOTTO 8-10-15-27-36-38 Reservegetal: 11. Aantal deelnemers 518.272. Inleg: f 2.287.675,00. Pnjzen. geld: 1.166.822,00. CIJFERSPEL 5-3-3-1-1-7 Aantal deelnemers: 343.359,00. 137.343,00. 228.906. Inleg Prijzenge DUITSE LOTTO 10-22-23-30-34-40 Reservegetal: 24 8-9-3-9-9-1-0 BELGISCHE LOTTO 3-10-21-26-27-28 Bijkomend nummer: 41 Jokernummer: 4540286 WESTERHAAR (ANP) - Hen- drik van der Zee is in Westej. haar voor de tweede keer in zijn loopbaan Nederland! damkampioen bij de juniores geworden. De 19-jarige Fries, die vol gend jaar bij de senioren mee speelt, was vrijdag al van het behalen van de titel Zaterdag besloot hij het toer nooi met een remise-partij. Henk Klarenbeek uit Lutv teren eindigde op de tweed; plaats. Beide dammers nemer in december deel aan de we reldtitelstrijd voor junioren Ook dit toernooi wordt ii Westerhaar gehouden. Eindstand NK dammen junioren: Hendrik van der Zee (Leeuwarden) 1! punten, 2. Henk Klarenbeek (Lunterer 13, 3. Japie Smienk (Sondel) en Andria Bakker (Warga) 11, 5. Willie van dec Braak (Tilburg) en Stephan Keetma: (Schagen) 9,7. Douwe Hokwerda (Benna kom) en Paul Sier (Volendam) 6, fi. Jaa; Vaarkamp (Barneveld) 5, 10. Aijanva: de Berg (Doetinchem) 4. IIA WK STONK PARK (ANP) Kees van der Ven speelt steel vaker een belangrijke rol int wereldtitelstrijd motorcross de 500cc-klasse. De crosser uit Bakel, bezi aan zijn eerste seizoen tussai de 'zware jongens', boekte terdag in Hawkstone Park of nieuw een succes. Van der Ve bewees tijdens de Grote Prij van Engeland zich te kunne meten met titelverdedige Dave Thorpe en het trio Georges Jobé, Eric Ge boers en André Malherbe reed in de voorste geledere mee. Hij eindigde in de gende en tiende manche het wereldkampioenscha) respectievelijk als vierde derde. De toeschouwers konde hun landgenoot Thorpe nil naar een overwinni» schreeuwen. Georges Jot won de eerste manche voo Eric Geboers. In het tweeo deel waren de rollen tusse beide landgenoten omgi draaid. Thorpe, die in klassement aanvankelijk ee flinke marge in zijn voorde- opbouwde, heeft na zaterda nog slechts tien punten vooi sprong op Malherbe. Van dl Ven staat in vijfde positie 190 punten. Uitslagen: eerste manche: 1. Jobé Kawasaki, 2. Geboers (Bel) Honda, Thorpe (GBr) Honda, 4. Van der v (Ned) KTM, 5. Malherbe (Bel) Honda, Carlqvist (Zwe) Yamaha; tweede ml che: 1. Geboers, 2. Jobé, 3. Van der Vea Thorpe, 5. Persson (Zwe) Yamaha, Carlqvist. Stand WK na tien manches: 1. Thor 257 punten, 2. Malherbe 247, 3. Geboe 244, 4. Jobé 221, 5. Van der Ven Persson 158. BRUSSEL (ANP) - De loting voor de drie Europese volley baltoernooien, zaterdag in Brussel, heeft voor de Neder landse kampioen bij de heren, Martinus, een gunstig verloop gehad. De Amstelveners vinden op weg naar de eindstrijd geen deelnemer uit de Sovjet-Unie of Italië, op papier de enige landen die de ploeg van Arie Selinger in Europa moet vre zen. De nummer drie van Europa speelt in de voorronde tegen de Spaanse titelhouder Sonnamar. Als Martinus door die eerste schifting komt, staan waarschijnlijk de Poolse kampioen Legia Warschau en daarna de Roemeense titel houder Dynamo Boekarest te wachten. Er zal de Amstelveense ploeg veel aangelegen zijn de eindstrijd, waarvoor zich vier ploegen plaatsen, te kwalifice ren. Niet alleen om te bewijzen dat de derde plaats van Parma geen toeval was, maar zeker omdat de vereniging de eind strijd, van 20 tot en met 22 fe bruari, mag organiseren. Ook de nationale kampioen bij de dames, Olympus uit Sneek, moet in staat worden geacht de voorronde door te komen. De Portugese titelhou der Leixoes zou voor de Friese ploeg geen onoverkomelijke hindernis mogen zijn. Daarna wacht de Oostduitse kampioen Dynamo Berlin. In het toernooi van de be kerwinnaars lijkt het einde voor de Nederlandse deelne mers na een ronde al vrijwel zeker. De voorronden moeten AMVJ (heren) en Orion (da mes) nog door kunnen komen. De Doetinchemse dames ont moeten daarin de Zweedse vertegenwoordiger Valintuna. Daarna wacht de Italiaanse bekerhouder Nelson, een maat te groot voor Orion. AMVJ komt in de voorronden uit te gen Hapoel Kvarsaba. Bij winst op de Israëlische verte genwoordiger ontmoet de tweede ploeg uit Amstelveen Levski Spartak Sofia. AMVJ kan voor de reis naar Israël dubbele plaatsen in het vliegtuig bespreken, want het damesteam ontmoet in de voorronde van het Europa Cup 3-toernooi de dames van KVarsaba. De Amstelveense ploeg heeft redelijke kansen om zelfs de eerste ronde te overleven, want de Noorse ploeg BSI Volley, noch Finse vertegenwoordiger 1 nonette zijn te vrezen ploeg" De dames van Martinus vrijgeloot voor de eerste ting en spelen daarna teg USC Münster. De heren-vertegenwoori gers, Dynamo Apeldoorn Animo Sneek, spelen respi tievelijk tegen Galatasai (Turijke) en Fortuna B® Het derde Europa Cup-W nooi beleeft dit jaar een meur, omdat voor het een Oosteuropees land, Ti choslowakije, een team W ingeschreven. De loting van de Nederlandse P gen in de Europa Cup is: 1" kampioen: dames: Oly® (Sneek): voorronde Leixoes eerste ronde Dynamo I (OD1), heren: Martinus: voottt Sonnamar (Spa), eerste ronde gia Warschau (Pol) of TSC (OD1) bekerwinnaars: da" Orion: voorronde Valintuna eerste ronde Nelson (Ita), Wj AMVJ: voorronde Hapoel saba (Isr), eerste ronde 1/ Spartak Sofia (Bul) EC 3: da» AMVJ: voorronde Kvarsaba,' ste ronde BSI Volley (Noo) of nonette (Fin), Martinus: voorr? vrij, eerste ronde USC Mü® (WD1) heren: Dynamo: voort® Galatasaray (Tur), eerste Montpellier (Fra), Animo v' ronde Fortuna Bonn (WD1), ronde Aris Salonika (Gri). Van onze speciale verslaggever JAUNAY-CLAN - Maria C nins heeft gisteren, in de der- etappe van de Tour de Fran voor dames de leiderstrui vi jeannie Longo overgenome Canins werd tweede, achter Amerikaanse Betsy King, de eindsprint van een ko groepje van zes, dat ruim e< minuut voorsprong had op groep. Mieke Havik eindigi als derde in de rit, Monique Bruin, die de aanzet tot ontsnapping had gegeve werd zesde. 'Dez Van JAUNAY-CLAN-S na anderhalve week het algemeen klasse in de tijdrit in Nante „Ik ben blij verras stelt de minzame Ier, b wie sterallures vreen zijn. „Ik had nooit g dacht dat het zo goed z< gaan. Wat mocht ik tro wens ook verwachten, was geen enkele aanle ding optimistisch te zijn Daarmee overdreef Steph Roche, vorig jaar derde in 1 eindklassement van de To (op 4.29 van Hinault) en to een van de betere klimmers de enige aanvaller, in het g heel niet. Hij had immers het hele seizoen nog niets lat zien. Het hele jaar dreig voor Roche naar de knoppen gaan ten gevolge van zijn v< partij in de Zesdaagse van P rijs. De knieblessure, die Roe bij die tuimeling opliep, b zorgde hem een ware lijder weg. Het klassieke voorseizo kon hij op zijn buik schrijve doordat hij een frequente b zoeker was van specialiste die allemaal verschillen therapieën voorschrijven. Milaan werd Roche behande met electrische schokken, Gent met injecties en in Ca nes, in een kliniek voor spoi mensen, met een laserstraal. Wat er precies met de kr was, werd in een nog later st dium ontdekt door dokt Courror, die tegelijkertijd eveneens geblesseerde Figm tot zijn cliënten kon rekene Courror stelde vast dat Van onze sf JAUNAY-CLAN - „Ik heb al begonnen te twijfelen of meer nodig". Zacht sprekend maakte zaterdag een heuglijke dag stekende verrichting (5e op Nantes. „Vroeger als amateur", tooid met blond haar en „dacht ik een hele goede tijc de lopende band. Twee jas France, liet ik ook zien teg Hoewel ik nooit een tijdrit I ik in de tijdrit over 67 km. mij echter bergafwaarts geg niets, en eerder dit seizoen hé verloor ik niet minder c Het betekende een geweidigi maal toch een beetje te m; kwestie. Die tijdrit was heler kan ik niet. In Nantes was n dat het parcours mij lag, ee het met echt klimwerk er bij Mede door zijn uitstekend nometer behoort Urs Zimir voor de eindzege. De rustigt hingsleer aanhangt - hij hee: stuur, zijn 'zon' of 'vreugde' den. Zimmermann: „Als alles g moet ik de Tour kunnen win Gemond verslaan. Met Heri Herrera wordt afgeschilder ^n. ik ben echter niet ban; zeggen dat ik in de bergen n Zimmermann zelf heeft het eindklassement won, be nc JAUNAY CLAN - In Nant starten bij zonnig weer 191 rei hers voor de tiende etappe v; hL i °nde van Frankrijk ov Poiti m naar Jaunay Clan 1 km: aanval Bagot en Bera ■htslukt. J? km: McKenzie, Dhaenens i fwghedooren evei} voorop, f» km: eerste tussensprint: ^olieveld (12 sec. tijdaftrek), an de Velde (6 sec.), 3. Conti sec,). J®. km: doorkomst Cote Gaub mere (4e cat)1. Van de Velde, öimon, 3. Claveyrolat. Km: tweede tussensprint:

de Stem | 1986 | | pagina 10