^oQE Lokhoff rond met Nïmes Uniek jeugdtoernooi van Animo Weinig Zeeuwen in NK atletiek Talen behoudt leidende positie Walter Snauwaert winnaar Kustloop ie© Trimkoers St.- Kruis Reactie Kraay op loting tegen Bayern München: Bayern ontzet over loting VRIJDAG 11 JUL11986 TUSSENSPRINT KLASSEMENT in km tot km LANDELIJKE BELANGSTELLING VOOR TENNISEVENEMENT Van der Steene blijft bij RBC Oranje verslaat Maleisië Speler geeft arbiter rode kaart Zwemwedstrijd Sas van Gent is uitgesteld Olympisch Amsterdam nodigt Gramov uit T14 PAGINA SPORT 3 Van onze sportredactie BREDA - Ton Lokhoff is 'rond' met de Franse tweede divisieclub Nïmes. De midden velder van PSV kwam, zo meldde zijn zaakwaarnemer Bertus Quaars, met de Zuid franse ploeg een verbintenis overeen met een looptijd van driejaar. Dezer dagen hopen PSV en Nimes de transfer af te ron den. De onderhandelingen tus sen beide clubs moeten voor augustus afgerond zijn, omdat riek Vriens uit Woens- t, die aan de leiding in het algemeen klas-1 it van de Lezers-Tour. - FOTO LEO VAN BIJNEN I an de Pluym, Roerdomp-1 117, Hank, Ludo Peeters, 0. krant van morgen wordt I een uitvoerig algemeen ement gepubliceerd. In-I men inlichtingen over de I rs-Tour wenst - bijvoor-1 vragen over dat alge-1 klassement - dan kan contact zoeken met staf. Die is elke etappe-1 niet op zaterdag en zon- bereikbaar tussen vier en I ur 's middsags op het te nnummer 076-236273. in de eerste week van die maand de Franse betaalde competities van start gaan. De Eindhovense club wenst voor Lokhoff een half miljoen gulden te ontvangen. Zoals be kend, bood de landskampioen vlak na de afgelopen competi tie de in Prinsenbeek woon achtige voetballer een eenja rig contract aan, dat dezelfde condities kende als het aflo pende contract. Lokhoff zag daarin een te matige waardering voor zijn prestaties. Bovendien consta teerde ook Lokhoff, dat het potentieel aan middenvelders bij PSV met de komst van Va nenburg, en in mindere mate Ronald Koeman, wel erg breed geworden is. De technisch manager van PSV, Hans Kraay, erkende, dat hij gisteren namens PSV gepraat had met Nimes. „Ik heb ondermeer gezegd, dat we Lokhoff liever niet kwijt wil len. We moeten daarom een behoorlijke prijs voor hem hebben. Een half miljoen gul den lijkt ons redelijk. We zien wel, van mij hoeft Ton echt niet weg, maar ik heb begre pen dat hij zelf al tot overeen stemming is gekomen met die Fransen". Bij Nimes, dat in het seizoen '85/'86 promotie naar de eerste divisie maar net miste en nu wederom aspiraties koestert om snel te promoveren, komt Lokhoff, als hij besluit te ver huizen, oude bekenden tegen. Kristen Nygaard (ex-AZ'67) werkt er als oefenmeester en Jan Poortvliet (ex-PSV) is er actief als voetballer. 'Er zal na enig leedvermaak zijn' Door Chris van Nijnatten EINDHOVEN - Bij PSV is men niet 'ver schrikkelijk blij' met Europa Cup-tegenstan der Bayern München, liet technisch manager Hans Kraay gistermiddag vanuit Eindhoven weten. „Bayern vormt een erg zwaar obstakel", aldus Kraay. „Het is geen tegenstander waarvan je zegt: 'die pakken we even'. is Simon 28, 2. Stieda (Can-Neal) ^aritoux 18, 4. Indurain en Blanco 'elier 11,11. Van de Velde 7. eveld 50, 2. Van de Velde 32, 3. Re mon 22, 4. Pelier 20, 5. Sieda 18, a mpi 16. NT-HILAIRE - In Cher rg starten 191 renners voor zevende etappe van d> de van Frankrijk over 201 meter naar Saint-HilaiK' Harcouët. Af en toe motte m: doorkomst op de Loges (3e cat)1. Regis Si' 2. Claveyrolat, 3. Herre- valpartij met Conti® Ion tempi. solo Sarrapio mislukt. im: eerste tussensprint: itempi (12 sec. tijdaftrek), er (6 sec), 3. Van de Vel® km: tweede tussensprint: ntempi, 2. Fignon, 3. Soft d. km: doorkomst Cote Mf (4e cat): 1. Regis Simon, veyrolat, 3. Magnano. km: aanval van Gomez tes. Ducrot, Cerin en Ga' Igen. km: derde tussensprint:1' tes, 2. Gomez, 3. Cerin. km: hergroepering. km: vierde tussensprint;11 ;non, 2. Herrera, 3. CriQ^ km: Giovannetti all# orop. I km: Van der Poel, Pen Early bij vluchter, km: peloton komt terug- km: kopgroep met In®! in, Stevenhaagen, Carito®; parza, Peeters, Kimnw dersen en Blanco-Villar. km: voorsprong 40 s efel, Cornillet, Ducrot en1 olf in achtervolging. I km: doorkomst L /ranches (4e cat): 1. ux, 2. Blanco, 3. Indurain 3 km: doorkomst Cote ge Vezins (4e cat): 1. ux, 2. Blanco, 3. Indurain !8 km: doorkomst ards (3e cat): 1. Canto"* lanco, 3. Peeters. 6 km: vier achtervolgerS ipgroep. Peloton twee nw11 n achter. 1 km: Peeters wint in spr gen Kiefel zevende etaïl ïdersen neemt gele trui0 in Van de Velde. Vooral ook, omdat we met het gegeven zitten, dat Ruud Gullit in de Europa Cup nog twee wedstrijden schorsing heeft lopen. Maar ja, het is niet anders". Volgens Kraay heeft de spe lersgroep van PSV Vrij rela xed' gereageerd op het nieuws van de loting in Genève. „Dat ging meer in de trant van: 'Oh, 't is Bayern. Vervelend dat we eerst thuis spelen'. Aan zelf vertrouwen bestaat dus geen gebrek bij die jongens". Het technisch opperhoofd in Eindhoven vermoedt wel enig gegrinnik in den lande, nu PSV, de club met Europese pretenties, een opponent van zeer zwaar kaliber geloot heeft. „Er zal nu zeker een hoop leedvermaak de kop op steken. Wat verwacht je an ders ten aanzien van onze club? Alle ogen zijn op ons ge richt Er wordt nu heus niet alleen in Amsterdam gela chen, neem dat van mij aan. Ik vind dat niet erg, wij zouden in een omgekeerde situatie ook lol hebben". Bij PSV staat nu al vast, dat Bayern München uiterst be houdend tegemoet getreden zal worden, zowel uit als thuis. „De tijd van blind aanvallen in thuiswedstrijden is voorbij. Dat leer je iedere dag in het topvoetbal. We zullen de Westduitse kampioen niet an ders bestrijden dan we vorig jaar in andere wedstrijden te gen andere clubs hebben laten zien. Dat wil zeggen, dat we vanuit onze verdediging zul len voetballen. Doe je dat niet, dan word je op internationaal niveau afgemaakt". Kraay komt er op voorhand al rond voor uit, dat verlies in de eerste ronde van de Europa Cup voor de Brabanders wei nig minder dan een ramp be tekent. „Ja, het mag genoeg zaam bekend geacht worden, dat PSV in de Europese top wil meedraaien. Dit seizoen willen we daarmee een begin maken. Publicitair gezien is zo'n eerste officiële internatio nale optreden na het behalen van de landstitel van enorm belang. Reken, zelf maar uit wat in dat geval een vroege uitschakeling voor ons voor gevolgen heeft Het resultaat van de loting: Landskampioen PSV heeft gisteren de trainingen hervat. Mede gezien de Europacup-loting zullen de spelers er gelijk flink tegen aan moeten. Op de foto de nieuwe hoofdtrainer van PSV, Guus Hiddink, te midden van de aanwinsten. Vlnr: Koeman, Vanenburg, Viscaal, Yilmaz, Van Schijndel en Veldman. Alleen Ivan Nielsen ontbreekt. - foto-anp. Europa Cup I: PSV (Ned)-Bayern München (WD1), FC Porto (Por)- Rabat Ajax (Mal), Avenir Beggen (Lux)-Austria Wien (Oos), Beroe Stara Zagora (Bul)-Dinamo Kiev (Sov), Juventus (Ita)-Valur Reyk javik (Us), Rode Ster Belgrado (Joe)-Panathinaikos (Gri), Young Boys (Zwi)-Real Madrid (Spa), An- derlecht (Bel)-Gornik Zabrze (Pol), Bröndby (Den)-Honved Boedapest (Hon), Besiktas Istanboel (Tur)- Dynamo Tirana (Alb), Apoel Nico sia (Cyp)-Helsinki (Fin), Rosen borg Trondheim (Nor)-Linfield (N-Ier), Orgryte Göteborg (Zwe)- Dynamo Berlijn (OD1), Shamrock Rovers (Ier)-Celtic Glasgow (Scho), Paris St. Germain (Fra)-Vitkovice (Tgj), Steaua Boekarest (Roe) is vrijgeloot. Europa Cup II: FC Aberdeen (Sch)-FC Sion (Zwi), Bordeaux (Fra)-Waterford (Ier), Malmo (Zwe)-Apollon Limassol (Cyp), Bursaspor (Tur)-AJAX (NED), Rapid Wien (Oos)-FC Brugge (Bel), AS Roma (Ita)-Real Zaragozza (Spa), Nendori Tirana (Alb)-Di- namo Boekarest (Roe), Benfica (Por)-Lillestrom (Noo), Katowice (Pol)-FRAM Reykjavik (IJsl), 1903 Kopenhagen (Den)-Vitosja Sofia (Bul), Glentoran (N-Ier)-Lokomo- tiv Leipzig (OD1), Vasas Boedapest (Hon)-Velez Mostar (Joe), FC Wrexham (Ier)-FC Zurrieq (Mal), Haka Valkeakosken (Fin)-Torpedo Moskou (Sov), Olympiakos Piraeus (Gri)-Union Luxemburg (Lux), VfB Stuttgart (WD1)-Spartak Trnava (Tsj). UEFA-beker: Lens (Fra)-Dundee United (Sch), FC GRONINGEN (Ned)-Galway United (Ier), Akra- nes (Ijs)-Sporting Lissabon (Por), Athletic de Bilbao (Spa)-Magde- burg (OD1), Atletico Madrid (Spa)- Werder Bremen (WD1), Leverku- sen (WDl)-Kalmar (Zwe), Dinamo Minsk (Sov)-Raba Eto Györ (Hon), Sigma Olomouc (Tsj)-IFK Göte borg (Zwe), Coleraine (Nle)-Stahl Brandenburg (OD1), Legia War schau (Pol)-Dnjepr Dneprope trovsk (Sov), Glasgow Rangers (Sch)-fives Tampere (Fin), Uerdin- gen (WDl)-Carl Zeiss Jena (OD1), Linzer ASK (Oos)-Widzew Lodz (Pol), Neuchatel Xamax (Zwi)- Lyngby (Den), Beveren (Bel)-Vale- rengen (Noo), Jeunesse D'Esch (Lux)-AA Gent (Bel), Pees Munkas (Hon)-FEYENOORD (Ned), Sparta Praag (Tsj)-Vitoria Setubal (Por), Heart of Midlothian (Sch)-Dukla Praag (Tsj), Nantes (Fra)-Torino (Ita), Iraklion Kreta (Gri)-Hajduk Split (Joe), Flamurtari Vlora (Alb)-Barcelona (Spa), Fiorentina (Ita)-Boavista (Por), Hibernians (Mal)-Trakia Plovdiv (Bul), Sre- dets Sofia (Bul)-SSW Innsbruck (Oos), Inter Milan (Ita)-AEK Athene (Gri), Bor. Mönchenglad- bach (WDl)-Partizan Belgrado (Joe), Sportlui Studentesc (Roe)- Omonia Nicosia (Cyp), Universita- tea Craiova (Roe)-Galatasaray (Tur), Rijeka (Joe)-Standard Luik (Bel), Napoli (Ita)-Toulouse (Fra), Spartak Moskou (Sov)-Luzern (Zwi). Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Na de overgang van het tenniscomplex aan de Nassau- straat in Terneuzen naar sportpark Oude Vaart, treedt de tennisclub Animo volgende week voor het eerst naar buiten en doet dat meteen goed. Het voor de derde keer te houden jeugdtoernooi staat dit jaar in de lan delijke belangstelling. Maar liefst ze ven van de in totaal veertien tennis- districten zijn present. Organisator Kees Hamelink daarover: „Het toer nooi is onstaan bij het 400-jarig be staan van de stad Terneuzen en sloeg toen meteen al goed aan." Reden temeer om het toernooi een vervolg te geven, hetgeen ook ge schiedde. Groeide het toernooi vorig jaar al uit tot één van de sterkere van Zeeland, dit jaar kreeg het het predi kaat 'puntentoernooi' mee. „In de voorgaande jaren werden van bonds- wege jeugdcircuits gehouden in de zo mermaanden, maar deze werden ge kenmerkt door problemen met in kwartieren en ook de organisatie daarvan verliep niet altijd even vlek keloos," legt Hamelink uit. Een aantal al bestaande jeugdtoer- nooien werd aangemerkt als punten toernooi, waarin de deelnemers pun ten konden verzamelen voor de natio nale jeugdranglijst. Ook het Animo- toernooi kwam hiervoor in aanmer king. „We hebben er in de voorlig gende periode veel aan gedaan het toernooi nationale bekendheid te ge ven. Al in de wintermanden zijn de voorbereidingen hiertoe gestart en de districten kregen van ons een folder waarin het toernooi werd aangepre zen en waarbij we tevens onze nieuwe tennisaccommodatie aanstipten." Een complex van negen banen is nu eenmaal nodig om een dusdanig eve nement op te zetten. Animo heeft het en kan dan ook volledig aan de slag. „Dat er overigens zo'n overweldigende belangstelling zou bestaan, hebben we nooit vermoed. Eerlijk gezegd ben ik er een beetje van geschrokken, want organisatorisch betekent het een hele klus," legt Hamelink uit. De vraag komt dan ook aan de orde wat die be langstelling dan wel inhoudt. „De helft van het aantal districten komt volgende week naar Animo. Dat bete kent dat we in de eerste plaats moes ten zorgen om onze woorden met be trekking tot de inkwartiering waar te maken. Maar liefst 50 kinderen zijn door ons ondergebacht, waaruit te vens de gastvrijheid van de Zeeuws- Vlamingen blijkt," zegt Hamelink en thousiast. Maar niet alleen de inkwartiering speelde een rol, ook het aantal te spe len partijen groeide gestaag. „Afgelo pen weekeinde zijn we aan het indelen geweest. Het mondde uit in ruim 400 partijen, maar niet alleen de kwanti teit is om te watertanden. Hamelink: „Ik vermoed dat menig seniorentoer- nooi jaloerse blikken werpt op het ni veau dat het toernooi herbergt. Zelfs in de 16-jarige leeftijdsgroep spelen verschillende B2-spelers, terwijl we tevens aan het toernooi een C-catego- rie hebben verbonden, waaraan dui delijk behoefte blijkt te bestaan. Zeeuws kampioen Walter Montenarie is hierbij onder meer van de partij en dan spreek ik al van iemand die eigen lijk best tot de B-spelers gerekend kan worden." Het feit dat het toernooi gelijktijdig wordt gehouden met de nationale jeugdkampioenschappen is wellicht ook nog van invloed op de inschrijvin gen. „Wij hebben vooraf gepropageerd dat de afvallers van de kwalificatie wedstrijden op de eerste speeldag in Terneuzen alsnog kunnen deelnemen, mits zij dit vooraf kenbaar hebben ge maakt. Dit houdt tevens in dat enkele nationale toppers mogelijkerwijs het toernooi komen aanvullen." Het blijkt duidelijk dat Animo klaar is voor het grote werk. „We zijn er best trots op dat we Zeeland een jeugdtoer nooi kunnen aanbieden dat zelfs sche ma's kent van 64 en ik hoop dan ook dat velen uit de regio de moeite zullen nemen een kijkje te komen nemen, want er valt de gehele week te genie ten van tennis op niveau," spreekt Ha melink hoopvol uit. Plaatsingen Het Animo-jeugdtoernooi start maandag 14 juli, terwijl de finales zondag 20 juli zijn gepland. De plaat singen in de diverse leeftijdscatego rieën zijn als volgt: HE-C: 1. Franc Klaassen, Gelder land; 2. Walter Montenarie, Middel burg; 3. Leon Motmans, Noord-Bra bant; 4. Jeroen Verstraeten, Hulst DE-C: Manon Kienjet, Schoondijke; 2. Chantal van Schelven, 's-Gravenpol- der. JE 16: 1. Franc Klaassen, Gelder land; 2. Eric Snellenberg, Leiden; 3. Walter Montenarie; 4. Eric Hoppen brouwers, Noord-Brabant. ME 16: 1. Lisette Bouw, Gelderland; 2. Manon Kienjet. JE 14: 1. Leon Motmans, Noord-Brabant; 2. Jeroen Verstrae ten; 3. Richard Konings, Noord-Bra bant; 4. Tim van Veldhoven. JE 12: 1. Marcel Schouw, Goes; 2. Jeroen Rin kel, Utrecht; 3. Sander Breukers, Lim burg; 4. Ralph Scholten, Gelderland. ME 12: Hanneke Knaapen, Limburg; 2. Esther Ottens, Drente. JE 10:1. John van Lottum, Utrecht; 2. Patrick Kint, Axel. Kees Hamelink, de stuwende kracht achter het sterk be zette jeugdtoernooi van Animo in Terneuzen. - foto de stem/cor j. de boer. Van onze atLetiekmedewerker tNEUZEN De Zeeuwse [afvaardiging naar de Neder- 'andse atietiekkampioen- appen op de baan voor se- 'oren, die zaterdag 12 en zon- ag 13 juli in Amsterdam wor- an gehouden, is mager. Toch er wel kansen op me- aadies voor de Zeeuwen. Met ame Alfons Frankevijle van heldesport, die zowel op de Ww 20® meter in actie komt, zit kansen °<P eremetaal. •ter op de 200 meter moet de Provinciale titelhouder in at worden geacht een plak ^overen. Op de 100 meter g.n de kansen geringer. Mogelijkheden zijn er even- eens voor het Dynamo-duo Kim Reynierse en John Ver- meule. Beiden komen in actie op de 5000 meter en hoewel hun belangstelling de laatste jaren meer naar de atletiek- sport op de weg uitgaat, kun nen ze ook op de baan nog al tijd goed uit de voeten. Met be langstelling wordt voorts uit gekeken naar Gert van der Weele van AV'56. De atleet uit 's-Heer Arendskerke laat dit seizoen een enorme progressie zien, liep naar een Zeeuwse titel op de 400, 800 en 10.000 meter, brak onlangs het Zeeuwse record op de 800 me ter en komt in Amsterdam in actie op de 800 en 1500 meter. Hoewel de kansen op een me daille uiterst gering zijn, zou het een voortreffelijke presta tie zijn als hij er in slaagt tot de finale door te dringen. Hetzelfde geldt eigenlijk voor zijn clubgenoot Erik Stig- ter, die alleen op de 800 meter in actie komt. Peter Catsman stond in eerste instantie even eens ingeschreven, en wel voor het speerwerpen, maar de Zeeuwse recordhouder (70.90 meter) moet wegens een bles sure verstek laten gaan. Van Marathon reizen Jopie Daane en Christel Logghe naar Amsterdam. Logghe start op de 1500 meter dames en Jopie Daane behoort tot de deelneemsters op de 3000 me ter. Van onze sportmedewerker ST.-KRUIS - De trimmers komen vrijdag 11 juli aan de bak in St.-Kruis, waar het trio Walter Paridaen, Ronald Scheppers en Stanny Bonte in samenwerking met de Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie een wedstrijd voor C- trimmers houdt. Dit op een omloop met een lengte van 1300 meter, die 45 keer moet worden afgelegd. Inschrijven vanaf 18.00 uur in café Zeelandia en de prijsuitreiking vindt plaats in café 't Oud Gemeentehuis. Het startschot wordt gegeven in de Dorpsstraat om 19.00 uur. LANDAU (SID) - John Talen heeft gisteren zijn leidende positie in het algemeen klasse ment van de Ronde van Rijn land-Palts met succes verde digd. In de tweede etappe, ge wonnen door de West-Duitser Mike Kluge, raakte hij geen moment in de problemen. In de 's middags verreden derde etappe, een ploegentijd rit over 25 kilometer, behaalde de Nederlandse ploeg een vierde plaats, die tien secon den tij dsaftrek opleverde. Ge noeg voor Talen om de leiders trui te behouden. Winnaar werd zoals verwacht de DDR- ploeg. De Oostduitsers ver dienden met hun overwinning dertien bonificatie-seconden. Algemeen klassement: 1. Talen (Ned) 6.40.52, 2. Barth (OD1) op 0.09, 3. Gröne (WD1) op 1.59, 4. Kluge (WD1) op 2.05,5. Kvalsvoll (Noo) op 2.09. Van onze sportredactie ROOSENDAAL - Na Ruud Brood heeft ook Wim van der Steene een akkoord bereikt met het bestuur van de Roosendaalse eerste divisie club RBC. Van der Steene, die afgelopen seizoen op huurba- sis actief was bij de Roosenda lers, werd nu van zijn vorige vereniging DS'79 gekocht. Over de vergoedingssom wer den geen mededelingen ge daan. Van der Steene tekende een eenjarig contract bij RBC. Inmiddels is RBC gestart met de verkoop van seizoen kaarten. Inlichtingen kunnen verkregen worden via het te lefoonnummer 01650-58132. WK basketbal SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlands basketbalteam heeft gisteren zijn tweede overwinning behaald in de wereldtitelstrijd basketbal in Spanje. Oranje won in Santa Cruz van Maleisië met ruime cijfers: 110-66 (56-28). Scorers: Nederland: Hagens 14, De Waard 8, Van Noord 4, Heijdeman 9, Ebeltjes 5, Smits 29, Schilp 19, Griekspoor 1, Bottse 6, Esveldt 10, Van de Lagemaat 2, Van Dinten 7. Maleisië: Cai Ang 6, Tan Kim Chip 15, Lok Pah Kon 8, Ching Eng 2, Oi Guan Sin 6, Chin Chee 4, Teo Poh Chie 6, Wong Chee 12, Jap Swee Kim 5, Low Hen Koh 2. SAO PAULO (RTR) - Een ver makelijk moment heeft zich op een Braziliaans voetbalveld afgespeeld. Scheidsrechter Antonio Carlos Saraiva, die in Sao Paulo de ontmoeting Corin- thians-XV de Jau leidde, stuurde op een gegeven mo ment een speler van XV de Jau van het veld. Direct daarna liep Dimas, een mid denvelder van de club, naar de scheidsrechter trok de rode kaart uit de borstzak van de arbiter en toonde hem die. Di mas werd daarop ook van het veld gestuurd. MÜNCHEN (ANP/DPA/SID) -Ach, lieve hemel. Dat is me ook wat. Dat is het slechtste wat ons kon overkomen", was het eerste dat Bayern-trainer Udo Lattek piepend kon uitbrengen, toen hij hoorde dat de Nederlandse titelhouder PSV uit de beker was ge haald in Genève bij de loting voor de eerste ronde voor het Europese bekertoernooi der landskampioenen. „Ik heb de Eindhovense ploeg afgelopen seizoen op de televisie aan het werk gezien en die behoort tot de sterksten die er mo menteel in'Europa rondlopen. Het spreekt voor zich, dat PSV met zes of zeven punten voorsprong Nederlands kampioen is ge worden. Voor ons is het wellicht een voordeel, dat we eerst uit spelen. Maar PSV is een meester in het countervoetbal". BRESKENS - De eerste Kustloop - uit een reeks van vier - van de West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging AV De Wielingen in Breskens, leverde Walter Snouwaert en Jeroen Provoost op respectievelijk de 5 en 2,5 kilometer als winnaars op. Snouwaert haalde het op de langste afstand door in de slotfase Mare Groos- man en Mare Willaert te vloeren. Jeroen Provoost rekende in de slotfase af met zijn club makker van De Wielingen, Jacco Dekker. Bij de dames zegevierde Christian Vermor- ken op de 5 en Monique Schou ten op de 2,5 kilometer. Voor deze eerste Kustloop kwamen 114 deelnemers naar Camping Zeebad in Breskens. De tweede loop staat woens dag 16 juli op de agenda. Dan is het trimmerspeloton te gast in Cadzand-Bad, waar even eens om 19.00 uur gestart wordt met als afstanden 3 en 6 kilometer. Uitslag 2J> km: 1. Jeroen Pro voost, Cadzand 8.08; 2. Jacco Dek ker, Oostburg 8.13; 3. Ronald Roc- tus, Axel 8.28; 4. J. Jansen, Bres kens 8.33; 5. Daniel Dekker, Oost burg 8.57; 6. Mark van Vlierberghe, Oostburg 9.48; 7. Edjan Dekker, Oostburg 9.48; 8. Joop Kools, Zuid- zande 9.50; 9. A. van Putten, Har derwijk 10.10; 10. T. Ploeger, Us- quert 10.11. 5 km: 1. Walter Snou waert, Eede 14.35; 2. Mare Groos- man, Hoek 14.39; 3. Mare Willaert, Nieuw-Namen 14.53; 4. Edgar van Nevele, België; 5. Rudi Snouwaert, Breskens 15.42; 6. Jaap Fremouw, Breskens 15.45; 7. Ko Snoeck, Ter neuzen 15.46; 8. Sjaak Boekhout, Terneuzen 15.51; 9. Robert Vroon, Breskens 16.09; 10. Patrick Ver- schelling, Breskens 16.14. Dames 2,5 km: 1. Monique Schouten, Oost burg 11.03. 5 km: 1. Christian Ver- morken, Nieuwvliet 18.41. Van onze zwemmedewerker SAS VAN GENT - In het zwembad te Sas van Gent zou zaterdag 12 juli, 's morgens om tien uur een internationale in vitatie-zwemwedstrijd begin nen met als inzet de Piet de Vries-wisselbeker. Door het overlijden van de 18-jarige Claudia Cleemput bij een verkeersongeval in Zuid-Frankrijk heeft het be stuur van De Bruinvis beslo ten deze wedstrijd niet door te laten gaan. Claudia Cleemput was tot voor enkele jaren een belangrijke steunpilaar in de toen zo succesvolle Bruinvis- ploeg. De wedstrijd wordt ver plaatst naar een nog nader te bepalen datum. SCHIPHOL (ANP) - Sportmi- nister Mart Gramov van de Sovjet Unie is uitgenodigd op korte termijn een bezoek te brengen aan Amsterdam, kan didaats tad voor de Olympi sche Spelen van 1992. Alge meen secretaris dr. Wim de Heer en medewerker interna tionale politiek Hans Bertels van de Nederlandse Sport Fe deratie (NSF) hebben Gramov, tevens voorzitter van het na tionale Olympische Comité van de Sovjet Unie, tijdens hun bezoek aan Moskou ge vraagd. Dat vertelden De Heer en Bertels bij hun terugkomst van de reis met drievoudig doel, op Schiphol. Het duo heeft ook rondgekeken bij de Vriendschapsspelen. Voorts heeft De Heer het uitwisse lingsverdrag tussen de NSF en de Sovjet Unie met onbe paalde tijd verlengd. De over eenkomst is getekend door Gramov. De invitatie past in het stre ven van de Nederlandse Olympische beweging meer informatie te verstrekken aan Oosteuropese sportbestuur ders. De Heer en Bertels, in Moskou ooggetuigen van de vestiging het wereldrecord polsstokhoogspringen door Sergej Boebka, hadden de in druk, dat nog niet iedereen ge heel op de hoogte was van de Amsterdamse plannen voor de Zomerspelen. Gramov moet nog antwoorden op de uitnodi ging. De verwachting is, dat hij dat volgende week doet, als minister van staat Van Len- nep in de Sovjet-hoofdstad is gearriveerd. Ook kandidaat Birmingham was in Moskou vertegenwoordigd. Parijs stuurt in de loop van de week vertegenwoordigers.

de Stem | 1986 | | pagina 7