Buitenge Clubs ge voor EC- EEN LUXE WEEKENDJE WERELDSTAD: AMSTERDAM. sar MATTHIEU HERMANS MENGT ZICH IN DE SPRINTS, MAAR CANADA RBC start TOUR IN CIJFERS Nigeria boycot Gemenebest Spelen Picavet pechvol in België Sjrde strud °m de PNAAR DE KUIP DONDERDAG 10 JUL11986 CHERBOURG - Matthieu Hermans is niet gauw tevreden. Terwijl iedereen hem compli menteert met zijn uitstekende resultaten in de peloton-sprints in de Tour, relativeert hij sterk. UITSLAG ALGEMEEN KLASSEMENT PLOEGENKLASSEMENT ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT PUNTENKLASSEMENT BERGKLASSEMENT TUSSENSPRINT KLASSEMENT um'tm Van km tot km UEFA akkoord met plannen KNVB na-competitie MOTORRIJDEN MPLEZIERV00R IEDEREEN RUUD BROOD O I AMSTERDAM HEEFTT Rallycross in Rilland-Bath I en 3 Augustus'86 IN DE MAGERE tijden van de Nederlandse wielersport kon den jaarlijks slechts weinig amateurs de overstap naar de profs maken. Het aantal plaatsen in de nationale profforma ties - in het verleden hooguit twee grote - was beperkt en slechts enkelen, die over een goede relatie moesten beschik ken, konden hun opleiding in het buitenland (Frankrijk en België) krijgen. Tegenwoordig ligt de situatie heel anders. Doordat de Neder landse profs een grote faam hebben opgebouwd, zijn er vier grote nationale profploegen en een kleinere. Bovendien zwermen nu zelfs Nederlanders uit naar Spaanse profploegen. Momenteel rijden twee landgenoten in Spaanse dienst, Mat- thieu Hermans en Erwin Nijboer, die beiden voor Seat-Orbea uitkomen. Van dat tweetal maakt Matthieu Hermans, voor wie de Nederlandse ploegen geen belangstelling hadden, toen hij twee jaar geleden beroepsrenner wenste te uxrrden, furore. Bij zijn debuut vorig jaar behaalde hij één overwinning, in Salamanca. Dit seizoen boekte hij reeds vijf zeges. Hij won een etappe in de Ronde van Romandië, twee etappes in de Ronde van Aragon, een omnium in Langendijk en een crite rium in Kruiningen. Bovendien werd hij nog zes keer twee de. Het wapen waarmee Hermans zijn successen bereikt, is zijn sprint. Die sprint blijkt ook in de Tour scherp, hetgeen mag blijken uit de navolgende resultaten in de tot nu toe verreden vlakke etappes: eerste etappe: 12de (5de van het peloton); 3de etappe: 12de (3de van het peloton); 4de etappe: 3de (2de van het peloton); 5de etappe 8ste (4de van het peloton); 6de etap pe: 8ste (3de van het peloton). Door die resultaten is Hermans de naaste belager van Eric Vanderaerden voor de groene trui. Een zeer opmerkelijk feit voor iemand, die tot dit seizoen nauwelijks uit de anonimiteit kwam. Er is meer opmerkelijks aan deze Hermans. Hij zit het hele jaar niet stil. Is hij niet actief op de weg, dan houdt hij zich bezig met crossen of het rijden op de baan (stageren) en ook met goede resultaten. Bijgaand een beeld van Matthieu Hermans. 'Ik laat me te veel afbluffen' Van onze speciale verslaggever HEIN GROOTHUIS „Het gaat natuurlijk goed", zegt de spraakwaterval uit Herewaarden, „maar mijn sprinten moet nog beter kunnen. Ik ben nog niet brutaal genoeg. Ik gebruik mijn handen niet voldoende, laat me nog te veel over bluffen. Vandaag overkwam me dat nog. De ploeg van Lieckens zat met vier man op kop. Die sloten me in waardoor ik kansloos werd om de sprint van de groep te winnen. Mijn positie kiezen moet ook nog beter. Dat is echter een kwestie van ervaring. Wat meer steun de finale zou mij ook helpen om verder te komen". De 23-jarige Brabander stond bij de amateurs niet di rect bekend als een begena digd sprinter. „Ik won wel in mijn laatste jaar als amateur de groene trui in Olympia's Toer, maar zonder een etappe op mijn naam te schrijven". Bij de profs kwam het er in het eerste jaar echter goed uit dat hij over aanleg beschikte. „Ik heb vorig jaar het geluk gehad dat ik een beetje mijn eigen kans mocht gaan. Toen bleek dat ik snel was. Zeven keer werd ik vorig jaar tweede en een keer behaalde ik een zege, in een spurt van 14 man in Salamanca. Dit jaar be haalde ik een vijftal tweede plaatsen, voordat in de Ronde van Romandië de ban werd gebroken. Daarna is het goed blijven gaan". Progressie De duidelijke progressie, die hij dit seizoen geboekt heeft, schrijft de vrij kleine en lichte Hermans (lengte 1.71 m., ge wicht 74 kg.) toe aan de komst van Erwin Nijboer. Hermans: „Omdat ze bij de ploeg tevre den waren over mijn resulta ten en vonden dat ik goed met mijt^ vak bezig was, mocht er voor dit jaar een Nederlander bijkomen. In overleg met mij en Albert Stofberg (oud- bondscoach veldrijden, H.G.), die mij bij de ploeg had onder gebracht, werd het Nijboer, met wie ik bij de amateurs al had gereden en in wie ik alle vertrouwen had. Door zijn komst ben ik veel beter gaan sprinten. Hij komt alleen op het laatst in de finale nog iets te kort. Voordien had ik nooit hulp in de spurt. De Spanjaar den zijn niet zo van die markt thuis. Die mengen zich niet in de sprint, omdat ze het te link vinden. Ik vind dat een beetje onzin. Het gevaar schuilt toch overal. In de afdaling van een berg kan er ook gemakkelijk iets gebeuren. Zelf ben ik niet bang voor die laatste honder den meters. Alleen dinsdag had ik wat meer angst. Dat kwam door dat ongeval met Lammertink. Bij zoiets sta je toch wel even stil". Bij het sprinten richt Mat thieu Hermans zich op nie mand. „Ik kies niemand zijn wiel, ga gewoon mijn eigen weg. Als ik in iemand zijn wiel ga zitten en hij heeft toevallig een slechte dag, dan ben ik er niet van voren bij. Dat risico wil ik niet nemen". Matthieu Hermans bezet in het puntenklassement de tweede plaats, met een achter- Matthieu Hermans in actie tijdens de proloog van deze Tour de France. Vanderaerden pakte in die openingstijdrit 24 punten voor het klassement van de groene trui; Hermans geen. Van daar dat hij zich niet richt op het veroveren van dat tricot. - foto'corvos Herman Krott - ik reed voor Amstel - en Piet Liebregts in formeerden links en rechts voor mij, maar er kwam niets uit. Via Albert Stofberg, die 15 jaar in Spanje heeft gewoond en daar relaties heeft, ben ik tenslotte bij Seat-Orbea te recht gekomen. Overigens dachten ze bij die ploeg eerst dat ik alleen crosser was. Ze wisten wel dat ik op de weg reed, maar meenden dat ik dat er maar een beetje bij deed. In Oss bij het WK veldrijden is het eigenlijk rondgekomen. Ik werd daar zesde. Zij waren er met de Spaanse selectie, die niets klaarmaakte. Ik kreeg meteen een tweejarig contract, hetgeen daar overigens ver plicht is. Sindsdien is dat con tract al, drie of vier keer aan gepast. Ze zijn daar niet kin stand van 29 punten op Eric Vanderaerden. Zich echt be zighouden met die groene trui doet hij echter niet. „Voorlopig althans zie ik die groene trui niet binnen bereik. Het grote verschil tussen Vanderaerden en mij is vrijwel alleen ver oorzaakt door de proloog, waarin Vanderaerden 24 pun ten heeft veroverd en ik geen. Als je nagaat dat er nog twee tijdritten komen, waarin Van deraerden zeker behoorlijk wat punten zal halen, dan kan ik het normaal gesproken dus wel vergeten. Nee, het belang rijkste is voor mij te proberen een etappe te winnen. De ploeg gaat er van uit dat dat zal ge beuren, maar dat zie ik nog niet direct zitten. Stel dat er de komende dagen eens een rit in een massaspurt eindigt, dan staat Vanderaerden er toch veel beter op. Hij heeft op het laatst 4, 5 man, die voor hem werken in de sprint. Ik heb al leen Nijboer". Matthieu Hermans telt nu meer mee in het profpeloton dan velen zullen hebben be vroed. Twee jaar geleden ston den de beroepsrenners-forma ties bepaald niet te dringen om hem in te lijven. Het tegendeel was waar. „Als amateur kon ik niet zulke denderende pres taties overleggen. Ik had dat jaar de groene trui in Olym pia's Toer gewonnen en was 20ste geworden in de Vredes- koers. Daar hield het mee op. Toen ik kenbaar maakte prof te willen worden, was er ner gens belangstelling voor mij. derachtig. Als ze tevreden zijn laten ze dat blijken ook". Nu zijn verbintenis afloopt, is de belangstelling voor Mat thieu Hermans groot. „Ik heb contacten gehad met Post en Raas, maar heb verder niets meer gehoord. Ik kan me er overigens niet zo druk over maken. In Spanje willen ze me een vijf-jarig contract geven. De ploeg wil me graag htouden, ook al omdat ze het belangrijk vinden dat ik een heel jaar be zig ben. Dat is echt letterlijk zo. Als het wegseizoen er op zit, ga ik veldrijden. Als dat afgelopen is, ga ik de weg weer op. Ik heb van mijn 8ste jaar af nooit anders gedaan. Ik las nooit pauzes in en heb daar nog nooit nadeel van onder vonden". Naast de activiteiten op de weg en in het veld, houdt Her mans zich ook bezig met het baangebeuren, als stayer. „Na de Tour ga ik mij richten op ht wereldkampioenschap in Zü- rich en op de aanval op het werelduurrecord, die ik op 20 september in Moskou doe. Een viertal dagen voor de start van de Tour heb ik zekerheid ge kregen over mijn deelname aan het WK. Toen reed in in Amsterdam de hele wereldtop op vijf ronden. Er waren geen afspraken gemaakt. Nou ja, dan ga ik mijn gang". Als Mattheu Hermans, ge boren in Drunen, niet in Spanje zit of onderweg is, woont hij bij Albert Stofberg in Herewaarden in de Bom- melerwaard. „Mijn ouders zijn gescheiden. Mijn vader zie ik nooit meer en mijn moeder slechts af en toe. Albert is al een steunpilaar voor mij vanaf de nieuwelingen. Hij is voor mij een trainer, coach en begeleider en ik beschouw hem als een vader. Hij is net zo fanatiek als ik. Ik zit feitelijk in een permanent trainings kamp bij Stofberg. Dat vind ik prettig, want ik geef me hele maal voor het fietsen. Daar moet alles voor opzij". De uitslag van de zesde etappe is: 1. Bon- tempi (Ita, Boifava) 4 uur 47 minuten en 1 seconde, 2. Pagnin (Ita, Zandugo) z.t., 3. Bernaudeau (Fra, Bazzo) z.t, 4. Sergeant (Bel, Godefroot) z.t, 5. Garde (Fra, De Gribaldy) op 0.12, 6. Lieckens (Bel, Go defroot) op 0.56, 7. Vanderaerden (Bel, Post), 8. Hermans (Ned, Perurena), 9. Ste- venhaagen (Ned, Schuiten), 10. Castaing (Fra, Thevenet), 11. Van den Brande (Bel, De Kimpe), 12. McKenzie (NZe, Godef root), 13. Allocchio (Ita, Zandugo), 14. Glaus (Zwi, Legeay), 15. Hoste (Bel, Baz zo), 16. Roche (Ier, Boifava), 17. Van Wijk (Ned, Schuiten), 18. Earley (Ier, Bazzo), 19. Muller (Zwi, De Gribaldy), 20. Cla- veyrolat (Fra, Thevenet), 21. Leleu (Fra, Köchli), 22. Zoetemelk (Ned, Raas), 23. Regis Simon (Fra, Thevenet), 24. Gau- thier (Fra, Thevenet), 25. Da Silva (Por, Zandugo), 26. Villamajo (Spa, Perurena), 27. Vichot (Fra, De Gribaldy), 28. Le- clercq (Fra, De Gribaldy), 29. Ruiz-Cabe- stany (Spa, Perurena), 30. Van de Velde (Ned, Post), 33. Lemond (VSt, Köchli), 45. Millar (GBr, Post), 47. Anderson (VSt, Post), 52. Peeters (Bel, Raas), 53. Poels (Ned, Raas), 54. Fignon (Fra, Guimard), 58. Winnen (Ned, Post), 60. Hinault (Fra, Köchli), 78. Delgado (Spa, Schuiten), 84. Van der Poel (Ned, Raas), 9L Priem (Ned, Raas), 95. Lubberding (Ned, Post), 98. Nu- lens (Bel, Post), 102. Hampsten (VSt, Köchli), 105. Veldscholten (Ned, Schui ten), 124. Nijboer (Ned, Perurena), 137. Roosen (Bel, Raas), 139. Knetemann (Ned, Schuiten), 152. Rooks (Ned, Schui ten), 154. Emonds (Bel, Raas), 169. Ducrot (Ned, Raas), 174 Herrera (Gal, Geminia- ni), 179. Boeve (Ned, Schuiten), 185. Planckaert (Bel, Post), 189. Solleveld (Ned, Raas), 192. Esnault (Fra, De Gri baldy) op 36.00, 193. Nijdam (Ned, Raas) z.L, 194. en laatste Renan Ferraro (Bra, Zandegu) op 36.12. Esnault, Nijdam en Ferraro te laat binnen en uit de strijd ge nomen. Het algemeen klassement is na de zesde etappe: 1. Van de Velde (Ned, Post) 23.49.47,2. Gaigne (Fra, Guimard) op 0.36, 3. Bontempi (Ita, Boifava) op 0.37, 4. Ma rie (Fra, Guimard) op 0.42,5. Mottet (Fra, Guimard) op 0.45, 6. Fignon (Fra, Gui mard) op 0.49, 7. Pelier (Fra, De Gribal dy) op 0.56, 8. Madiot (Fra, Guimard) op 1.02,10. Boyer (Fra, Guimard) op 1.05,11. Vanderaerden (Bel, Post) op 1.29, 12. Ro che (Ier, Boifava) op 1.33, 13. Leali (Ita, Boifava) op 1.38, 14. Zimmermann (Zwi, Boifava) op 1.40, 15. Rossignoli (Ita, Boi fava) op 1.42, 16. Nulens (Bel, Post) op 1.42, 17. Cassani (Ita, Boifava) op 1.51,18. Van Lancker (Bel, Post) op 1.53, 19. An derson (Aus, Post) op 1.54, 20. Pedersen (Den, Boifava) op 2.01, 21. Millar (GBr, Post) op 2.03, 22. Winnen (Ned, Post) op 2.05,23. Garde (Fra, De Gribaldy) op 2.09, 24 Lubberding (Ned, Poet) op 2.12, 25. Schepers (Bel, Boifava) op 2.23, 26. Van- denbroucke (Bel, De Gribaldy) op 2.30,27. Bauer (Can, Köchli) op 2.36, 28. Müller (Zwi, De Gribaldy) op 2.38, 29. Hinault (Fra, Köchli) op 2.39, 30. Lemond (VSt, Köchli), 40. Hampsten op 2.57, 41. Planc kaert z.t, 51. Solleveld op 353, 64 Ducrot op 417, 65. Emonds op 4.20, 66. Van der Poel op 421, 68. Zoetemelk op 424 70. Veldscholten op 451,71. Stevenhaagen op 433, 72. Peeters op 4.36, 73. Delgado op 4.37, 74 Rooks op 458, 88. Roosen op 5.20, 98. Knetemann op 5.49, 10L Hermans op 551,112. Nijboer op 6.02 119. Herrera op 6.09, 121. Boeve op 6.10,128. Van Wijk op 6.12 133. Poels op 212 171. Priem op 7.16, .191. en laatste Winterberg (Zwi, Köchli) op 32.46. 1. Boifava op 14.12,55, 2. Godefroot op 2 seconden, 3. Bazzo z.t., 4 Zandegu z.t, 5. De Gribaldy op 0.12, 6. Thevenet op 0.56, 2 Post z.t, 10. Schuiten z.L, 12 Raas zA. 1. Guimard 71.31.36, 2. Boifava op 1.21, 2 Post op 2.47, 4 De Gribaldy op 3.28, 5. Köchli op 5.56, 6. Legeay op 6.45, 2 Raas op 1054 9. Schuiten op 1L20. 1. Vanderaerden 116 punten, 2 Hermans 87,3. Lieckens 83,4. Hoste 66,5. Bontempi 64, 6. Vandenbrande 57,12 Van de Velde 41. 1. Regis Simon en Stieda (VSt, Neal) 20,3. Pelier 11, 4 Van Lancker 10, 5. Ruiz-Ca- bestany en' Van de Velde 7. L Solleveld 48, 2 Van de Velde 30, 3. Re- gis Simon 22, 4. Pelier 20, 5. Stieda 18, 6. Nulens 12. •k De Italiaanse wielersport mag weliswaar van hoog ni veau zijn, in de Ronde van Frankrijk waren de successen karig. De laatste Italiaanse rit winnaar was drie jaar geleden Ricardo Magrini op het eiland Oloron. CHERBOURG - In Villers- sur-Mer starten 194 renners voor de zesde etappe van de Ronde van Frankrijk over 200 kilometer naar Cherbourg. De zon is teruggekeerd. 2 km: doorkomst op de Cote Auberville (3e cat): 1. Regis Si mon, 2. Stieda, 3. Claveyrolat, 4. Peeters. 4 km: aanval Ducrot met Van- denbroucke mislukt. 17 km: eerste tussensprint: 1. Solleveld (12 sec. tijdaftrek), 2. Van Lancker, 3. Contini. 50 km: tweede tussensprint: 1. Solleveld, 2. Van Lancker, 3. Hinault. 51 km: kopgroep met Hinault, Schepers, Nulens, Maechler, Lubberding, Lavainne, Leali, Van Lancker, Peeters, Roche, Solleveld en Vandenbroucke. Nijdam door lekke band ach terop. 61 km: derde tussensprint: 1. Solleveld, 2. Van Lancker, 3. Hinault. Peloton op 1.30. 75 km: doorkomst op Cote Caumont (4e cat): 1. Van Lanc ker, 2. Maechler, 3. Lubber ding. 98 km: doorkomst op Cote St Georges (4e cat): 1. Van Lanc ker, 2. Nulens, 3. Peeters. 100 km: Fignon in tegenaanval met Pensee, Mottet, Bernard, Uran, Rossignoli, Lemar- chand, Lejarreta, Lemond en Pagnin. 117 km: algemene hergroepe ring. 118-160 km: diverse vluchtpo gingen mislukken. 166 km: vierde tussensprint: 1. Heiden, 2. Rossignoli, 3. Vallet. 167 km: Garde, Sergeant, Ber- naudau, Pagnin en Bontempi ontsnappen. 185 km: voorsprong kopgroep 1.55. 193 km: vijfde tussensprint: 1. Sergeant, 2. Bontempi, 3. Ber naudeau. 200 km: Bontempi wint zesde etappe voor Pagnin. Van de Velde behoudt gele trui. Nij dam te laat binnen. GENEVE (ANP) - Een dag voordat de loting wordt ver richt voor de eerste ronde in de drie Europa Cup-toer nooien heeft de Europese Voetbalbond (UEFA) de KNVB verblijdt met het be richt, dat de winnaar van de na-competitie een plaats krijgt in het UEFA-bekertoer- nooi. De extra-competitie wordt door de Nederlandse voetbal- bond komend seizoen, 1986- 1987, gebruikt in de eredivisie in een poging de spanning te vergroten. Net als in de eerste divisie zullen de achttien teams in de hoogste klasse, de KNVB streeft naar een verkleining tot zestien, vier perioden gaan afwerken, twee van acht en twee van negen duels. Net ais de inkrimping van het aantal clubs in de eredivisie, zal het plan voor de na-competitie in de buitengewone algemene le denvergadering van begin augustus worden behandeld. LAGOS (AFP/RTR) - Nigeria heeft gisteren aangekondigd de Gemenebest Spelen in Edin burgh te zullen boycotten. Tot die stap werd besloten omdat Groot-Brittannië betrekkingen met Zuid-Afrika onderhoudt. Een woordvoer der in de hoofdstad Lagos noemde de beslissing 'onherroepelijk'. De voorgenomen boycot geldt als een protest tegen de regering van het Verenigd Konink rijk, die naar de mening van Nigeria stelling moet nemen tegen de politiek van apartheid in Zuid-Afrika. Bovendien is Nigeria het er niet mee eens dat de in Zuid-Afrika geboren atlete Zola Budd is opgenomen in de Britse ploeg voor de Spelen. Tien jaar geleden bleef Nigeria weg van de Olympische Spelen in Montreal omdat be paalde landen die betrekkingen onderhielden met Zuid-Afrika wèl kwamen. De meerderheid van de Afrikaanse landen stuurde destijds geen afvaardiging naar Canada. KOM NAAR DE MOTOROPSTAPDAGEN. 12 JULI, ANWB-STATION (BIJ NOVOTEL), BREDA tliiil 5 Gele trui-drager Patrick Vriens uit Ossendrecht sant met Tour-miss Inge van Kemenade. - foto leovan bw Van de veertien koplopers in het algemeen klassement van de Lezers-Tour van De Stem tipte gisteren alleen P Vriens uit Ossendrecht op de Italiaan Bontempi als eventuele rit winnaar. Zoals bekend kwam die voorspelling uit en dat le verde Vriens vijf punten op. De 'coureur' uit Ossendrecht heeft nu drie punten voor sprong op zijn naaste concur renten. De uitslag van de zesde etappe van de Tour de France van gisteren heeft eindelijk voor veel beweging in de kopgroep gezorgd. Op de kaarten van 141 deelnemers konden punten worden bijgeschreven en dat betekende dat er heel wat nieuwe namen in de top van het klassement voor komen. Die top van dat klassement ziet er als volgt uit: 1. P Vriens, Molenstraat 41, Ossendrecht, 12 punten; 2. E van de Boogaard, Houtse Heuvel 69A, Den Hout, 9; W van de Broek, Bosstraat 12, Sprundel, 9; A van Elzakker, J. van Beau- montstraat 2, Tholen, 9; G Faro, Molendijk 18, 's-Gra- venmoer, 9; H Hoenen, Sint Ignatiusstraat 146, Breda, 9; YVim Knook, Meerhoutstraat 14, Breda, 9; H Koijen, Wingerdstraat 30, Breda, 9; J Luykx, Omgang 1, Wouw, 9; Corry Martens, Vekenoord 14, Breda, 9; H Michielsen, Blokkenweide 12, Chaam, 9; A Pellis, Langelaar 12, Tete- ringen, 9; Ronny Oomen, Tuintjes 9, Prinsenbeek, 9; J Segers, Hulsterweg 11, Kloosterzande, 9; Joop de Vos, Vermeerstraat 7, Breda, 9; A van de Made, Meidoornlaan 47, Made, 9; 3. M Goossens, Ravendonk 24, Sint Willebrord, 8; F Hoeks, Begoniastraat 32, Putte, 8; J Jochems, Risten 9, Rijsbeij gen, 8; Jan Jongenelen, Margrie- straat 42, Bosschenhoofd, 8; 4. P van de Bliek, Liniewal ij Prinsenbeek, 7; C Floren, Peerboom 50, Wi dorpe, 7; C Geilings, Oudlandstraat li Steenbergen, 7; Ron van Gils, Graaf Willem l| straat 29, Geertruidenberg,!; T Lagrand, Grote Waard Zevenbergen, 7; Johnny van der List, Watt] straat 38, Roosendaal, 7; H van de Logt, Duivenl 43, Oudenbosch, 7; K van de Manacher, Van Maelstedeweg 64, Hulst, 7; F Meesters, Stenenhof 38, sendrecht, 7; A van Roozendaal, Mark; venstraat 27, Baarle-Hertog, J Roctus, Olmenstraat 2, V( gel waarde, 7; P Verhoeven, Kalkoenstr: 31, Breda, 7; J Verschelden, Wilhelmim straat 109, Sint-Jansteen, 7; A Voet, Nicolaas Beetsstrai 14, Hulst, 7; J Hommel, Otterring 46, Br da, 7; G van de Linden, Van Meti renstraat 23, Breda, 7. Van de 136 kaarten waarop naam van etappe-winna Bontempi voorkwam beffi derde de Willebrorder L G briëls uit de Marijkestraat it zijn opgegeven tijd (4.46.47) li dichtst de door de Italisj neergezette tijd (4.47.01). Gj briëls verzekerde zich dal' mee van een rit-overwinnij in de Lezers-Tour van Stem. IU juli It ZEIST (ANP) - De buitengewon voetbal van de KNVB over de reor ste divisie zal niet eerder dan begin Volgens KNVB-voorlichter Jess< turn van 14 juli niet haalbaar. „Er z tie om de door de clubs gevraagde x uit te schrijven". Nederl ZURICH (ANP/RTR) - Italië en deelnemers, die in de Europese be behandeling krijgen. Juventus, AS Boekarest en Dinamo Boekarest zijn geplaatst voor de loting, die v~ richt. Nederlandse vertegenwoordiger FC Groningen, verkeren niet in UEFA heeft geplaatst komen in g~ gen elkaar uit. Geplaatst zijn: andskampioenen: Bayern München, A" drid, Panathinaikos, Porto, Steaua Boe bekerwinnaars: Rapid Wenen, Aberdee en Dinamo Boekarest; UFA-bekertoernoi: Bayer Uerdingen, F na, Atletico Madrid, Inter Milaan, Widz IFK Göteborg, Dukla Praag, Hajduk Sp" EKEREN - RBC is de oefenpe riode begonnen met een krappe 2-1 zege op de Belgi sche derde klasser Germinal Ekeren. Na een 0-1 achter stand zorgden Johan Mole naar en Ruud Brood, uit straf schop, voor de Roosendaalse doelpunten. Trainer Hans Verel was te vreden over de prestatie van zyn pupillen: „Dit was feite lijk de eerste keer dat de jon- WIM DE WAAL uit Axel toonde zich uitstekend op dreef in een amateurkoers met 40 vertrekkers in het Belgische Watervliet. Hij bolde er als tweede over de meet. JACKY FORTREI uit Bres- kens kwam in actie in een nieuwelingenkoers in Dender- windeke, waar veertig renners aan de start kwamen. Een massaspurt bracht de beslis- I sing en de Bressiaander werd L hierin vijfde. GUIDO DE SMIT legde beslag op de zesde plaats. De uitslag van de zesde etaj pe: 1. L Ga briëls, Marijkestr; 20, Sint Willebrord, Bonte»; 4.46.47; 2. Ronny O oomen, Tuintjes] Prinsenbeek, Bonte» 4.49.18; 3. Marco van Meel, Meeuw*, laan 26, Made, Bonte» 4.56.02. ZAAMSLAG - In het Belgi sche Arendonck kwam de Zaamslagse rallycrosser Fons Picavet aan de start in een landenwedstrijd België-Ne- derland. De VW Golf-rijder stuitte in de reeksen constant °P Gaston Hendrickx, een man die uiterst moeilijk te passe ren bleek, hetgeen voor Pica vet uiteindelijk de vierde, derde en tweede plaats ople verde, waardoor hij in de B- finale terecht kwam. Ook hier verliep de wed strijd niet bepaald vlekkeloos. Picavet werd door Ad Luyckx de bocht uit geramd en kon daardoor pas als laatste aan S? achtervolging beginnen. Het leverde hem uiteindelijk de veertiende plaats op. (ADVERTENTIE) Zeven 5-sterren hotels in Amsterdam hebben voor de weekends van juli en augustus hun prijzen flink verlaagd Voor u de kans deze zomer betaalbaar luxueus te logeren in die f bruisende wereldstad naast de deur. Amsterdam Bij het arrangementkrijgtu het "Paspoort Amsterdam" met cheques voor gratis museumbezoek. lekkere drankjes en diverse kortingen Uitgaan? De weekendje-wereldstad-folder geeft enkele uit- ideeen die u thuis al kunt reserveren. Staat u straks niet voor een dichte deur of volle zaal De arrangementsprijs is: le overnachting f 145,- p p p n 2e/3e overnachting: f 125.7 pp p.n (ind ontbijt en "Paspoort Amsterdam). Geldig van 4 juli t/m 31 augustus 1986 op vrijdag, zaterdag en zondag Vraagde folder aan bij het V VV-i kantoor in uw omgeving. Of bel 070-202548 Uw weekendje wereldstad adviseuse geeft u persoonlijk alle informatie en zorgt voor uw reservering. Leer Amsterdam nu van de luxe kant kennen Publikatie i s m het Nederlands Bureau voor Toerisme en American Express JjeJtkeru'ecj itveigov (atuL J^ANO-BATH - Op het ocheldecircuit te RUland-Bath l,?rde ^WBR zaterdag 13 JUÜ ae vierde wedstrijd rally- oJ^an ,de start komen zoals Rtm -ik de volgende klas sen: formuie n en m De 'mngen beginnen 's mor stent 01? tien uur en het eerste _rartschot klinkt om 12.00 uur. (ADVERTENTIE) Benoord ze v v

de Stem | 1986 | | pagina 8