^Erelijst Rummenigge kondigt afscheid aan Juniorenploeg vierde bij WK wielrennen BRIT WINT GP VAN FRANKRIJK Zeiltitel voor Duetz Golftitel voor Nolte STEMMINi Fabelachtig wereldrecord Kristiansei I DE MAANDAG 7 JUL11986 Mack the Knife wint GP der Lage Landen NEC speelt gelijk in Intertoto WK-rally van Nieuw-Zeeland Opnieuw record kogelslingeren voor Van Noort SPORT IN 7 KORT 'BISLETT' DOET NAAM EER AAN Hieda tweemaal gevallen T4 PAGINA SPORT CASABLANCA (ANP) - De Neder landse junioren-wielerploeg is zater dag vierde geworden bij de tijdrit om het wereldkampioenschap. In Casa blanca verdedigde Italië zijn titel met succes. De Zuideuropeanen bleven net als vorig jaar de Sovjet-IJnie voor. Oost-Duitsland werd derde. Nederland begon in Settat met een drastisch vernieuwde ploeg. Alleen Michel Zanoli zat vorig jaar al in de ploeg. Tijdens de trainingen in Ma rokko bleek dat de formatie, ondanks de hitte, een redelijke tijd zou kunnen neerzetten. Met Arthur van Dongen, Richard Luppes en Robert van der Vin legde Zanoli de 71 kilometer af in 1 uur, 39 minuten en 2,54 seconden. Daarmee was het Nederlandse kwar tet bijna vijf minuten langzamer dan Italië, dat op zijn beurt negentien se conden sneller was dan de Sovjets en ruim vier minuten dan de Oostduit sers. Aan de wegwedstrijd namen vijfen twintig landen deel. Nederland bleef onder meer Tsjecho-Slowakije (vijf de), Polen (zevende), Frankrijk (ne gende) en België (zestiende) voor. De wereldtitelstrijd voor junioren duurt tot 12 juli. Uitslag ploegentijdrit: 1. Italië 71 kilometer in 1 uur, 34 minuten en 2,54 seconden, 2. Sovjet- Unie op 18,99 seconden, 3. Oost-Duitsland op 4 minuten 50,07 seconden, 4. Nederland (Van Dongen, Luppes, Van der Vin en Zanoli) op 4.59,67, 5. Tsjecho-Slowakije op 6.00,02, 6. Groot-Brittanië op 7.08,67,7. Polen op 7.16,13,8. Verenigde Staten op 7.20,10, 9. Frankrijk op 7.20,63,10. West-Duitsland op 8.14,39 Sterke opmars LE CASTELLET (ANP) - De nieuwe James Hunt wordt hij genoemd. Nigel Mansell, 31 jaar oud, is dit seizoen de belofte van de Britse Formule 1-wereld. Tien jaar nadat de legen darische Hunt de wereldtitel won, lijkt Man sell in staat het Britse succes te herhalen. De Wiliiams-coureur won zondag de Grote Prijs van Frankrijk op het circuit van Le Castellet. Eerder dit seizoen was hij het snelst tijdens de Grote Prijs- races in Spa en Montreal. Na acht van de zestien wed strijden staat Mansell één punt achter op titelverdedi ger Alain Prost, die voor eigen publiek genoegen moest nemen met de tweede plaats. Mansell De verliezer van het mid dagje Formule 1-circus in Zuidoost-Frankrijk was niet Prost, maar Ayrton Senna. De 26-jarige coureur uit Sao Paulo won twee weken gele den de Grote Prijs van de Ver enigde Staten in Detroit en nam de leiding in het klasse ment voor de wereldtitel over van Prost. Ook voor de Grote Prijs van Frankrijk was hij favoriet. In de training was de Braziliaan veruit het snelst. Maar in de echte wedstrijd op 'Paul Ricard' viel Senna al in de derde ronde uit. Met zijn Lotus raakte hij in de slip. „Op de baan lag olie en ik begon te slingeren. Ik was de macht, over het stuur volledig kwijt", sprak de Braziliaan na afloop beduusd. Prost, aanvoerder van het McLaren Porsche- team, kwam mede dankzij het uitvallen van Senna weer aan kop in de tussenstand. Een spannende strijd tussen Mansell en Prost kenmerkte de achtste Grote Prijs-race. De Brit nam direct na de start de leiding en voerde lange tijd het veld aan. Aangemoedigd door 40.000 toeschouwers ging Prost in de achtervolging. In de 25e van de tachtig ronden voltooide de Fransman de in haalwedstrijd. Zijn opponent moest banden wisselen in de pits. Hoewel het oponthoud slechts acht seconden duurde, zag Mansell de wereldkam pioen voorbij snellen. Om de zelfde reden bracht Prost zijn WASSENAAR (ANP) - De Zweed Stig Johansson heeft zondag met Mack the Knife de Grote Prijs der Lage Landen, ,de belangrijkste paardenkoers in Nederland, gewonnen. De Zweedse combinatie, fa voriet in de koers over 2600 meter op renbaan Duindigt in Wassenaar, verdiende daar mee 110.000 gulden. Tweede werd de de Zweed Dahlstrom met Halion Brunn en derde de Nederlandse combinatie De Jong met Perfekt Nevele. De Jong verdiende daarmee 25.000 gulden, de helft van het be drag dat Kahlstrom in handen kreeg. Uitslag: 1. Mack the Knife (S. Johans son), 2. Hallon Brun (K. Dahlstrom), 3. Perfekt Nevele (J. de Jong), 4. Ulaan (L. Dooper), 5. Veloce (H. Langeweg), 6. Heide Lore (R. Müller), 7. Ymond Boe kei te (H. van Oyen), 8. Athos Duke (W. Rode), 9. Match Hanover (E. Drees), 10. Noble Mon (P. Frick), 11. Lancio Doro (K. Widell). Noble Atout niet gestart LUIK (ANP) - NEC heeft za terdag zijn derde wedstrijd in de Intertoto-competitie gelijk gespeeld. De naar de eerste di visie gedegradeerde Nij meegse voetbalclub speelde in Luik 1-1 tegen de plaatselijke Club. Bicentini scoorde in de 51e minuut voor NEC, dat tot vier minuten voor tijd de illusie had te winnen. Thans maakte daar een einde aan. Fortuna Düsseldorf en MTK Boedapest deelden ook de punten: 3-3. De Hongaren lei den groep 1 met vijf punten uit vier duels. Fortuna behaalde in drie wedstrijden een punt minder. NEC, nog zonder overwinning, heeft twee pun ten. Stand: 1. MTK 4-5, 2. Fortuna 3-4,3. NEC 3-2,4. Club Luik 2-1. bolide zeven ronden later tot stilstand en nam Mansell de leiding. Door een tweede pits-stop van de Brit kwam de Frans man opnieuw op kop. Mansell bewees in de resterende ron den zijn overmacht door de McLaren Porsche-rijder ogen schijnlijk moeiteloos te passe ren en zijn voorsprong te ver groten. Na één uur en 37 minu ten passeerde hij de zwart-wit geblokte vlag. De winnaar liet een gemiddelde snelheid note ren van 188 kilometer per uur. De troostprijzen waren voor Prost, Nelson Piquet, Keke Rosberg en René Arnoux. Nigel Mansell wilde na af loop van zijn vijfde Grote Prijs-overwinning in zijn car rière nog niet praten over zijn kansen voor het winnen van de wereldtitel. „Daar wil ik nog niet aan denken. Ik leef van race tot race". Mansell en Prost waren niet te spreken over de toestand van het circuit. De baan werd ingekort en de veiligheids maatregelen werden ver scherpt, nadat Elio de Angelis in Le Castellet zes weken gele den in een brandende bolide om het leven was gekomen. De winnaar klaagde over olie op het asfalt:"Prost stelde dat zijn bolide aan de onderkant be schadigd was, doordat hij over een steen was gereden. Phi lippe Streiff, die zijn wagen in allerijl moest verlaten nadat deze vlam had gevat, moest ervaren dat de brandweerlie den langzaam en onzorgvuldig ingrepen. De directie van het circuit, die tijdens de Grote Prijs-race had willen aanto nen geleerd te hebben van het verleden, kwam daardoor op nieuw in opspraak. De Brit Nigel Mansell als winnaar van de GP van Frankrijk op de hoogste trede van het ere podium. foto ap Huub Rothengatter hield zijn Zakspeed-bolide 33 ron den in de race. Maar na een aanrijding met Johnny Dum fries moest de enige Neder landse Formule 1-rijder het gevecht tegen de concurrentie en zijn gammele wagen opge ven. Uitslag: 1. Nigel Mansell (GBr) met Wil- liams-Honda 80 ronden (305,04 km.) in 1 uur, 37 min en 19,272 sec., 2. Alain Prost (Fra) met McLaren-Porsche op 17,128 sec., 3. Nelson Piquet (Bra) met Wil liams-Honda op 37,545 sec., 4. Keke Ros berg (Fin) met McLaren-Porsche op 48,703 sec., op één ronde: 5. René Arnoux (Fra) met Ligier-Renault, 6. Jacques Laffite (Fra) met Ligier-Renault, op twee ronden: 7. Ricardo Patrese (Ita) met Brabham-BMW, 8. Michele Alboreto (Ita) met Ferrari, op drie ronden: 9. De rek Warwick (GBr) met Brabham- BMW, 10. Martin Brundle (GBr) met Tyrrell-Renault, op vier ronden: 11. Christian Danner (WD1) met Arrows- BMW. WK-stand na 8 van de 16 races: 1. Prost (Fra) McLaren-Porsche 39 pnt., 2. Man- sell (GBr) Williams-Honda 38, 3. Senna (Bra) Lotus-Renault 36, 4. Piquet (Bra) Williams-Honda 23, 5. Rosberg (Fin) McLaren- Porsche 17,6. Laffite (Fra) Li gier-Renault 14, 7. Arnoux (Fra) Ligier- Renault 8, 8. Johansson (Zwe) Ferrari 7, 9. Berger (Oos) Benetton-BMW en Albo reto (Ita) Ferrari 6, 11. Brundle (Eng) Tyrrell-Renault, Fabi (Ita) Benetton- BMW en Patrese (Ita) Brabham-BMW 2. WORKUM (ANP) - Wouter Duetz heeft zondag op het IJs- selmeer bij Workum het open Nederlands zeilkampioen- schap in de Laser-klasse ge wonnen. De Amsterdammer bleek in de zes races, die onder steeds wisselende weersom standigheden gevaren werden, de constantste zeiler. Ook zondag, toen er bijna •geen wind stond, was Duetz in het veld van honderd boten veruit de snelste. De Frans man Pascal Leroy, de enige concurrent van Duetz, maakte het de Amsterdamse zeiler al leen in het begin moeilijk en finishte slechts als vijfde. Uitslag zesde en laatste race: 1. Wou ter Duetz (Ned), 2. Xavier Rohart (Fra), 3. Han Bergsma (Ned), 4. Rob de Leeuw (Ned), 5. Pascal Leroy (Fra). Eindstand: 1. Wouter Duetz (Ned, Amsterdam) 19,0, 2. Pascal Leroy (Fra) 31,7, 3. Cees Clemens (Ned, Lei den) 36,0, 4. Oscar Paulich (Ned, Loosdrecht) 58,7, 5. Henk-Jan Maas (Ned, Groningen) 65,0. De Nederlandse zeilers overheersten dit weekeinde voor de kust van Noordwij k bij de Europese kampioen schappen zeilen catamarans. Net als vorig jaar werden Bos en Staal Europees kampioen in de 18 m2-klasse. Uitslagen: 15 m2-klasse: 1. Maarten van de Harst (Scheveningen), 2. Erik Proust (Fra); 16 m2-klasse: 1. Spij ker/Spijker (Beverwijk), 2. Schuur man/Boom (Zandvoort), 3. Deute- kom/Koolhaas (Zandvoort); 18 m2- klasse: 1. Bos/Staal (Zandvoort), 2. Van der Schuit/Van Es (Heeren veen), 3. Van Rijt/Van Rijt (Haar lem); 19 m2-klasse: 1. Goud/Groene- veld (Rotterdam), 2. Loos/Haan (Zandvoort), 3. Hoekstra/Hoekstra (Hengelo). ROTORUA (AFP) - In de autorally van Nieuw-Zeeland, tellend voor het wereldkam pioenschap, bleven de plaatse lijke favoriet Possum Bourne en de Keniaan Mike Kirkland zondag aan de kant. Hun stal Subaru had zich teruggetrok ken in verband met het over lijden van een medewerker na een verkeersongeval. De strijd spitste zich zondag in de regen toe op de Finse koppels. Markku Alen en Ilkka Kivimaki hadden na de tweede etappe, met aankomst in Rotorua, met hun Lancia precies één seconde vu sprong op de in een Peugs rijdende Juha Kankkunen Juha Piironen. Stand na twee etappes: 1. Alen-;:, maki (Fin) Lancia 2 uur, 47 mi:,; en 48 seconden, 2. Kankkurien-f. nen (Fin) Peugeot op 1 secondi Biasion-Siviero (Ita) Lancia op 3, nuten 56, 4. Ericsson-Billstam Lancia op 6.13, 5. Teesdale-H^ (NZ1) Austin op 22.08. 7 LISSE (ANP) - Peter van Noort van De Spartaan heeft zaterdagmiddag tijdens atle tiekwedstrijden op zijn 'thuis- baan' in Lisse het nationale record kogelslingeren ge bracht op 63 meter en 64 centi meter. Dat is 74 centimeter verder dan het oude record, dat sinds 3 augustus van het vorig jaar met 62,90 meter op zijn naam stond. Van Noort is sinds 21 augus tus 1983 al houder van het Ne derlands record. Toen over schreed hij in Dublin de grens van zestig meter met tien cen timeter. De Lissenaar kwam daarna vijfmaal tot verbete ringen: 61,00 meter op 10 sep tember 1983, 62,10 meter op 28 april 1984, 62,58 meter op 24 juni 1984, 62,90 meter op 3 augustus 1985 en nu 63,64 me ter. DUSSELDORP (SID) - Karl-Heinz Rummenigge heeft in tj column voor het blad Welt am Sonntag zijn afscheid vanli Westduitse voetbalelftal aangekondigd. Als reden geeft Rumme nigge op: „Ik ben als 30-jarige weliswaar nog jong en zou best wel het eindtoernooi om de Europese titel in 1988 in eigen land mee kunnen ma ken. Maar tussen nu en dat toernooi is er eigenlijk een sportief niemandsland, zonder kwalificatie-wedstrijden, al leen met wat vriendschappe- VLAARDINGEN (ANP) - De golfamateur Bart Nolte heeft zaterdag op de baan van het Vlaardingse Broekpolder de strijd om het open nationaal kampioenschap gewonnen. De 30-jarige Eindhovenaar had voor de 72 holes vijf slagen minder nodig dan professional Kees Renders. 'John Woof, eveneens beroeps, werd derde met acht slagen meer dan Nol te. De amateur Rik Ruts werd vierde. Nolte, enkele weken geleden nog derde tijdens het Europees kampioenschap voor ama teurs, legde de basis voor zijn overwinning op de eerste dag van het toernooi. De Braban der had toen slechts 68 slagen nodig voor de 18 holes, hetgeen een baanrecord betekende. Einduitslag: 1. Bart Nolte 296 (68-76-75- 77), 2. Kees Renders 301 (73-75-78-75), 3. John Woof 304 (72-76-77-79), 4. Rik Ruts 305 (72-77-79-80), 5. Simon van de Berg 307 (72-77-79-80). lijke ontmoetingen. Ik sla op een totaal van 95 int lands. Maar ik hoef niet zon dig het record van 103 we strijden van Franz B bauer te verbeteren. Ik ga® weemoed, zonder wrok. D jaar nationaal elftal, ik dankbaar voor die tijd. ft mij nog te zeggen: Sen Franz Beckenbauer. Veel luk met jouw, met ons nat nale team". les om daar vakantie te vies Eerder kondigden vier bas; Briegel. Van Helfteren TOON van Helfteren speelt komend seizoen toch in de ere divisie basketbal. De oud-in ternational van BS Leiden komt in het seizoen 1986-1987 uit voor debutant DAS uit Delft. Fetisov Zapata Hooymans DE 23-jarige Bianca Hooy mans heeft bedankt voor de selectie van het Nederlands dames-volleybalteam. De aanvalster van Orion, die 135 keer voor Oranje uitkwam, stopt in verband met werk zaamheden met topvolleybal. Van Mierlo HILARIO Zapata uit Panama heeft zaterdag in Manilla zijn wereldtitel boksen in het vlieggewicht, volgens de WBA-versie, behouden door Dodie Penalose uit de Filippij nen te verslaan. Zapata zege- ,vierde op punten. In Jakarta heroverde de Indonesiër El- lyas Pical de wereldtitel in het licht-bantamgewicht door ti telverdediger Cesar Polanco uit de Dominicaanse Repu bliek in de derde ronde knock out te slaan VJATSJESLAV Fetisov is de Sovjet-Unie gekozen ijshockeyspeler van het j: De aanvoerder van CS. Moskou en het nationale tl kreeg van 94 journalisten punten, 15 meer dan i ploeggenoot Sergei Makara Atletiek DE Van onze speciale verslaggevers PARIJS - Een Belgische leperd ei een Canadese slimmerik pakten za-j terdagmorgen de hoofdprijzen in de eerste etappe van de Ronde vap' Frankrijk. Pol Verschuere werd een door niemand verwachte etappe win naar en Alex Stieda een al even voorspelde nieuwe gele-truidrager. Verschuere maakte zich onmoge-l lijk in de ogen van Phil Andersonl maar had dat er graag voor overj Stieda zag een droom werkelijkheiq worden. Vorige .week wist Verschuere niet eens, dat hij de Tour de France zoi| Hinault Van onze speciale ver LIEVIN - Het eerste we heeft al enige duidelijkhej Tegenover bondscoach 8 kenbauer en de natios 'i voetbalbond heeft Rum® 7 nigge zich overigens nog ui gen gebracht. Eernara in definitieve zin uitgelat een streng geheim gehoUC ^ern^in^Mfxi^ereifdel de bronchiën en heeft al met zijn gezin naar Los Anj - rivaal Laurent Fignon ver nen hebben heel verrasser] met de gele trui van Alex spelers hun afscheid aan:t - drit van zaterdag en de etl ïix Magath, toekomstig maa - phinney die gisteravond d«j Dieter'' H^ess^'nHans-pê! Boeve een banddikte voor Het peloton is na drie dagen alleen kwamen in de ploegt twaalf renners, onder wie driq mons, Van Orsouw en Arras) i nen te laat binnen, maar het a^ teren met 25 toegenomen. DE 28-jarige Toine van Mierlo speelt de komende twee sei zoenen voor de Belgische eer steklasser AA Gent. Van Mierlo, afgelopen seizoen spe lend voor het gedegradeerde MW, neemt bij Gent de plaats in van een andere Neder landse spits, Cees Schapen donk, die niet tot overeen stemming kon komen met de Belgische ploeg. Volleybal Een van de slachtoffers is Jelle Nijdam die bij de vierde en laatste valpartij van de dag .in een kluwen op de grond lag en daarbij z'n pols kneusde. Hij kwam met achterstand binnen. Opvallend is dat tot nog toe geen enkele ploeg zijn sprin- dames-atletiekploeg \i -ters in stelling heeft kunnen brengen. De meest preten- _L tieuze formaties, die van Hi- en Spanje gewonnen. In Stoj nault en Post, misten gisteren gart won de Nigeriaan Jo sjag toen een kopgroep van Taiwo tijdens de vierde int 'twaalf met nog anderhalf uur ontmoeting v/ytijden de ruimte in ging. Twee ZUID-KOREA heeft het vol leybaltoernooi van Kyoto (Ja pan) gewonnen. Op de derde en laatste speeldag versloeg Zuid-Korea het als derde geëindigde Frankrijk met 3-1 (12-15, 15-12, 15-6, 15-13). Ja pan werd tweede door met 3-0 (15-5, 17-15, 15-9) te winnen van een Cubaans team, dat vierde en laatste werd. nationale springers gen met 16,92 meter. het hinkstapspri Nederlanders waren er wel Heese bij: Gerrit Solleveld en Henk Boeve. Maar ook de kleine Charly Mottet van de Guimard-ploeg BIJ afwezigheid van titelvfc-die tot tien kilometer voor de streep geen trap te veel deed en zich toen ineens realiseerde Fahnrich werd Astrid Hs 'dat hij de gele trui van ploeg- Oostduits turnkampioene i makker Thierry Marie kon 75,90 punten. Ze had 65/ 'overnemen, van een punt meer dan Ji Vogel. „Harde O Stl m Close-up van de Noorse Ingrid Kristiansen tijdens haar fabelachtige 10.000 meter-race in Oslo. - FOTO ANP OSLO (ANP) - Het Bislett-stadion in Oslo heeft zaterdagavond zijn naam als atletiektempel eer aangedaan. Het hoog tepunt van de vijfde wedstrijd in de serie Grand Prix-evenementen was ongetwij feld het fabelachtige wereldrecord, dat de Noorse Ingrid Kristiansen vestigde op de 10.000 meter. De 30-jarige huisvrouw uit Stavanger, houdster van de beste wereld- prestatie op de marathon in 2 uur, 21 mi nuten en 6 seconden, kwam tot de niet voor mogelijk gehouden eindtijd van 30 minuten en 13,74 seconden. Dat was maar liefst 45,68 seconden on der het oude wereldrecord, dat ze tijdens het onvergetelijke atletiekgala van 27 juli 1985 in hetzelfde stadion op 30.59,42 had gebracht. Toen werden op één avond drie wereldrecords verbeterd. Sinds 1924 wer den in de Noorse hoofdstad in totaal 46 wereldrecords scherper gesteld. Het bleef deze keer bij één wereldre cord. Maar wel stond het als altijd sfeer- rijke festijn, met 25.000 enthousiaste atle- tiekliefhebbers op de tribunes, opnieuw in het teken van een reeks topverrichtin- gen. Beste seizoenprestaties kwamen op naam van de Amerikaanse 'kroonprins' van Olympisch kampioen Edwin Mpses, Danny Harris, op de 400 meter horden (47,82 seconden), de Brit Jack Buckner op de 3000 meter (7.40,43) en de Marokkaan Said Aouita op de 10.000 meter in 27.26,11. De Oostduitse Heike Drechsler beves tigde Kaar talent door dè 100 meter af te raffelen in 10,80 seconden. Dat zou een verbetering van het Europese record van haar landgenote Marlies Göhr hebben betekend (met een tiende seconde), ware het niet, dat de rugwind reglementair te sterk was (2,71 meter per seconde). Al voor de wedstrijd kondigde Ingrid Kristiansen zelfverzekerd aan, dat dit haar belangrijkste race van het seizoen zou worden. „Ik weet dat ik binnen de 30 minuten en 30 seconden moet kunnen lo pen", zei ze. De blonde Noorse kreeg meer dan gelijk. In de eerste acht ronden (3200 meter) liet ze de leiding over aan de Ame rikaanse Leslie Welsh. Daarna was Kris tiansen, onder de luide aanmoedigingen van haar landgenoten, niet meer te stui ten. Ze liep steeds verder van de rest van het veld, met onder meer Carla Beurs- kens, weg. Alle deelneemsters werden minimaal één keer gedubbeld. Halver wege kwam Kristiansen door in 15.11,93. In de tweede helft van haar race was ze zelfs nog acht seconden sneller, waardoor ze na 30.13,74 juichend kon finishen. Ove rigens kwam ze nog vlak voor de streep bijna ten val, toen ze een groepje achter blijvers inhaalde. Nummer twee, de Por tugese Aurora Cunha, gaf een minuut en zestien seconden op Kristiansen toe. Carla Beurskens kwam niet aan de ver betering van haar nationale record toe. Vorig jaar liep ze in hetzelfde stadion een topper van 32.28,28, nu bleef de Lim burgse op 32.40,69 steken. Ook voor de 10.000 meter bij de heren klommen de toeschouwers haast op de banken. Hier gaf de Marokkaan Said Aouita een staaltje van zijn grote klasse. De Olympische kampioen en wereldre cordhouder op de halve afstand legde met 27.26,11 niet alleen de beste seizoenpresta tie neer, in de historie van dit onderdeel waren tot nu toe nog slechts vijf atleten sneller geweest. Het wereldrecord is met 27.13,81 in handen van de Portugees Fer nando Mamede. De prestatie van Aouita kwam in een heel bijzonder licht te staan, toen hij di rect na het bereiken van de finish met een bloedende wond aan de linkervoet neerzeeg. In de vierde ronde al had de wilskrachtige Marokkaan een spike te gen zijn voet gekregen. Nog twee keer kwam hij in onzachte aanraking met spi kes. De wond moest worden gehecht en Aouita verliet op een brancard het sta dion onder ovationeel applaus. Aouita zei na afloop, dat hij zonder de blessure het wereldrecord verbeterd zou hebben. „Volgend jaar wordt het record op de tien kilometer mijn doel", aldus de Marok kaan. De grote sterren waren verder Steve Cram, Heike Drechsler, Debbie Flintoff ep Danny Harris. Op de mijl imponeerde 1 Tot de harde werkers in de ^kopgroep behoorden Henk Boeve en Gerrit Solleveld. De laatste reed zaterdagochtend al vooruit met de Belg Michel Dernies. In het zicht van de fi- ish gingen de twee ruzie ma- en. Ze stonden bijna stil op de straat en werden dan ook tweehonderd meter voor de Cram, wereldkampioen op de 1500 mei streep achterhaald door de met een tijd van 3.48,31. In elegante st Belg Pol Verschuere die de gaf hij voortdurend de toon aan, aanvï 'etappe won. In de ploeg van kelijk achter de hazen, later zelf opk "Raas was men over de misre- Cram was pas éénmaal sneller gew# «kening van Solleveld niet te en wel op de beroemde avond van de! *spreken. „Als hij doorrijdt, juli van het vorig jaar met de nieuwe» ""pakt hij de gele trui", meende Cees Priem. reldrecordtijd van 3.46,31. Danny Harris stelde de beste seize? prestatie op de 400 meter horden vast 47,82 seconden. Zijn aanvangstempo enorm hoog, zijn finish was indrukv/e **drie keer toe, maar Charly kend. Zijn landgenoot Andte Philips, "Mottet kwam hem telkens ha- B< Solleveld ging gisteren dus >P herhaling, demarreerde tot zaterdag met 47,95 seconden de beste' het seizoen, werd met 48,15 seconden/ de tweede plaats verwezen. Bij de dames kreeg Ingrid Kristis die aankondigde op de Europese 9 strijd van volgende maand in Stut uit te willen komen op de 3.000 ipetaj de 10.000 meter, uiteraard de meeste: dacht. Maar al in het begin van de strijden verraste de Australische Dek Flintoff, die op de 400 meter horden Oostduitse jvereldrecordhoudsfer Sak Busch diens tweede nederlaag van internationale loopbaan toebracht. 53,76 seconden liep Flintoff de vijfdel uit de historie. Op het wereldre kwam de Australische nog 0,21 secon te kort. De laatste nederlaag van B« die een paar maal verkeerd uitkwam,' teerde van 2 juli 1985 in Stockholm de Poolse Genovefa Blaszak. Heike Drechsler blijkt een zelc fenomeen te zijn. De 21-jarige atlete' Jena, al wereldrecordhoudster op de' meter (21,71 seconden) en het versprir (7,45 meter), bewees ook op de 100 over uitzonderlijke gaven te beschil Ze zegevierde in een race met sle twee 'concurrentes' in 10,80 seconden zou een nieuw Europees record zijn weest als de rugwind niet te sterk uitgevallen (2,71 meter per seconde), blijft de geblesseerde Marlies Göhr' 10,81 seconden houdster van de Europese tijd. Eerder dit voor uiterst succesvolle seizoen had Di al eens een 100 meter in 10,96 seconden' gelegd De stemming in de drie Ne derlandse ploegen is er niet beter op geworden. Roy Schui ten heeft nog zeven man over, Jan Raas pakte twee keer net naast het dagsucces en Peter *Post heeft ook nog niets ge- f Wonnen. Gisteren had Post een man Guy Nulens) mee in een luchtgroep die halverwege de Van onze speciale verslaggevers LIEVIN - De gele trui gaf LAlex Stieda zaterdag zo veel Vleugels, dat hij vergat dat de Ploegentijdrit op de begane |rond werd gereden. De Cana- Fuees kwam twee keer te val len. Beide keren was een ver keersdrempel de oorzaak, siieda reed er zo wild over, dat Jij viel. de tweede valpartij achtten zijn ploeggenoten, ■ut vrees voor diskwalificatie, "etmeer op de eerste Noorda- kaanse gele-truidrager de geschiedenis. Stieda wam alleen over de eind- maar hij ook zonder in- mif n de trui weer moeten puien met Thierry Marie. Hij nocht er als troost de bergtrui °or aantrekken.

de Stem | 1986 | | pagina 10