'Petten af, petten 9 'njzcn Prijzen saüy JESTEM Tekort vrijwilligers nekt speeldagen Axel Piet Brakman zondag bij Gerrit den Braber Th. de Block winnaar kringvluchten Dourdan ONDERDEEL VAN MAURITSFEESTEN Weekenddienst Stem-redactie BlSflM VAN ZEELAND >undation ïyle ÏTËLS SLIPJES, .EDING 10.00 uur bij: geopend. AANLEG VAN RTERREIN lerceel Se Modderfestijn bij leegpompen vijver in Sint Jansteen Iran Geyt, wonende aalseweg 52 Recordaantal deelnemers aan Axelse zwemvierdaagse AXEL - Het marktplein voor het stadhuis van Axel was vrijdag aan het begin van de middag ingericht als Middeleeuwse markt. Verschil lende marktkramen gaven een beeld uit vroe ger tijden. Vaklieden hard nodig Bouwopleiding Zeeland blijkt succes Soundmix-show Basisschool De Reynaert vierde feest CADETTEN ONTVANGEN HUN DIPLOMA Evert van Kampen halve finalist tennis Kloetinge Axel Hulst Lamswaarde Nieuw Namen Sportuus Axel tijdelijk dicht examens markten ZATERDAG 5 JUL11986 T22 PAGINA ZEELAND 2 Dt en met 52 ENTE f brood zuivel groenten huidverzorging gebruiksartikelen schoonmaakartiK bier wijn enz. enz. Middeleeuwse markt in Axel Van onze correspondente ST. JANSTEEN - Er was zeer veel belangstelling gistermiddag voor het leegpompen van de vijver aan de Beukenlaan te St. Jansteen, waar een waar vismodderfestijn ontstond. Doordat de omwonenden van de vijver nog al eens klachten hadden van stankoverlast bij dit warme weer, moesten maatregelen worden geno men. De plantsoenendienst van de gemeente Hulst pompte dus de vijver leeg. In de drooggelegde vijver bleek vooral in het midden zo'n 40 a 50 cm modder te liggen. Er wordt nu eerst via bronbemaling voor ge zorgd dat de vijver be gaanbaar wordt, zodat het slib afgevoerd kan worden. Tijdens de werken bleek dat voor zo'n 300 kilo vis een water gezocht moest worden. Gelukkig kon men met de paling, voorn, kar per en zelfs enkele goud vissen terecht in de nabij gelegen 'Kleine Weel'. In grote kuipen werd de vis afgevoerd. Er bestond zeer veel belangstelling voor deze werken, waarbij ook veel middelbare scholieren een handje toestaken. uders van de gemeente jre kennis dat zij voorne- i het ter plaatse geldends llijke Bebouwingsconcen- Bn artikel 19 en 46 van de |ening toestemming te ver en uitbreiden van het par- i Gentsevaart 69 te Kapel- lid Clinge, Sectie A, nr. Jamming „Landbouw" met Ier bebouwing", lemming mogen gebruikt Tering van al dan niet aan Ische bedrijven, leerterrein voor vrachtwa- lik van het perceel in strijd In van voornoemd bestem- B6 ligt het bouwplan gedu- de afdeling algemene z% pretarie voor een ieder ter I heeft tegen de verharding prkeerterrein, kan deze ge- nijn schriftelijk indienen bij ders. De burgemeester, Mr. F.A.W. Jacobs. De secretaris, Mr. H.J. van Geesbergen. STICHTING IDEËLE IMPORT TREfli DP ALS HANDELSPARTNER VAN EEN SELEKTE GROEP ONTWI0 JNGSLANDEN. IDEËLE IMPORT Importeert voornamelijk ItEVENSM/DDELEN. de export Ibeireft PRODUCTEN EN VOOR- IZIENINGEN t.b.v. infra- lSTRUCTUUR, onderwijs en Igezondheidszorg. Van onze correspondent lAXEL - „De belangstelling Ivoor de zwemvierdaagse was I overweldigend. Er hebben meer dan twee keer zoveel I mensen meegedaan als vorig [jaar", vertelde de voorzitster |van de zwemvereniging De [Otters, mevrouw Willemsen, [bij de uitreiking van de zwem- medailles. De voorzitster schreef de Igrote belangstelling toe aan Ihet prachtige weer van de af- lgelopen weken, waardoor ve- "len zwemervaring hebben kunnen opdoen. Het was de waalfde keer dat De Otters de [zwemvierdaagse in Axel hiel pen. Wethouder H. de Mul reikte [vervolgens enkele prijzen uit. De jongste deelnemer, zes jaar, len de oudste deelnemer, 77 gaar, en acht gehandicapten nochten uit handen van de Axelse wethouder een prijs in Ontvangst nemen. Vervolgens Zorgde een groot aantal vrij willigers voor de vlotte uitrei king van de meer dan 350 me- Bailles. \l:020-272566/2776ï pad Voor redactionele zaken kunt u dit weekeinde contact opnemen met Hein van der Helm 01170- 3370. Zondagmiddag 01150-17920. B.g.g. 01153- 1534. Kantoren jemeuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. openingstijden: p0-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie ferneuzen: Rein van der pelm (editie-chef). Jan Jansen (plv. chef), Emile jbalon, Co Meertens, Joep 'rommelen, Cor de Boer V°to), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij Eugène Verstraeten. Middelburq: Henk Postma. Jpdvertentie-expioitatie .inspecteur Zeeland: 9583qnU'PriVéteL01150" Van onze correspondent De feestelijke markt was een onderdeel van de Mauritsfeesten die in Axel worden gehouden, ter ge legenheid van de 400ste verjaardag van de inname van Axel door de troepen van prins Maurits. Een kleine foto-expositie van het Axels Museum, dat even eens aanwezig was, liet zien dat het vijftig jaar geleden nog gelukte op uitbundige wijze feest te vieren. De foto's laten een historische optocht zien, waarop het feestcomité uit deze tijd j aloers zou zijn. De Mauritsmarkt probeerde een beeld te geven hoe een markt er tijdens de Middel eeuwen uitzag. Een markt was toen een belangrijke ontmoe tingsplaats, waar omwonen den naar toe kwamen om de noodzakelijke levensbehoeften te kopen. Op de Axelse Mauritsmarkt waren de mogelijkheden hier toe wat beperkt. Slechts en kele kramen op de markt bo den hiertoe gelegenheid. Wel kreeg men een aardig beeld hoe het leven er vroeger aan toe ging. Dankzij medewer king van het Axels Museum en d'Ouwe Waogen kregen de bezoekers vele voorwerpen uit vroeger tijden te zien, zoals een lijkwagen, een windmolen, een kerkje, en dergelijke. Een oude scharesliep was uit het museum te Veere gehaald, om te laten zien hoe vroeger het slijpen van messen en scharen aan huis met zo'n scharesliep met trapmolen ging. Echt Middeleeuws ging het er pas aan toe, toen de toneel groep Wudder uit Axel op de markt een uitvoering gaf. Het publiek kon de oude middel eeuwse wagenspelen in oude dracht, goed waarderen. De horeca in de omgeving van de markt had uitgebreide terrasjes ingericht, waar men terecht kon voor een Breuge- liaanse maaltijd. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN - Het Samen werkingsverband Praktij- kopbleiding Bouw Zeeland, opgericht door bij het N'VBO aangesloten ondernemers, blijkt een succes. De eerste vijftig jonge vaklieden vol tooien er dezer dagen hun op leiding, die twee jaar heeft ge duurd. Volgens voorzitter C. Ver beek van de bouwopleiding hebben ze bijna allemaal al een baan gevonden. De bouw opleiding sloot twee jaar gele den leer/arbeidsovereenkom sten met de betrokkenen, alle maal lts-verlaters, af. Vorig jaar werden opnieuw veertig van deze overeenkomsten af gesloten. Dit jaar vonden ze ventig schoolverlaters hun weg naar de opleiding, die ge deeltelijk plaatsvindt in leer- lingenwerkplaatsen te Vlis- singen en Terneuzen, gedeel telijk bij de deelnemende be drijven. De werkplaats in Vlissingen wordt volgend jaar overgeplaatst naar Goes, waar men dan over een eigen onder komen beschikt. Tot nu toe werden alleen timmerlieden en metselaars opgeleid. Het is de bedoeling dat het pand in Goes ook plaats gaat bieden aan opleidingen van schilders en aankomende vaklieden in de grond-, weg- en water bouw. De bouwondernemers 'zijn erg blij met de groeiende stroom vaklieden die kunnen worden opgeleid, omdat de aanwas vanuit het onderwijs niet groot genoeg zou zijn. Men wil het beroep van bouw vakker dan ook meer gaan promoten. KOEWACHT - Ter gelegen heid van het Tweede Country- feest in Koewacht organiseert café Wilton, In samenwerking met Axel-Promotion, op 10 augustus een soundmix-show. Deze begint om 20.00 uur op het feestterrein. Degenen die hieraan willen meedoen kun nen zich opgeven bij de orga nisator. Van onze correspondente HULST - De openbare basis school De Reynaert in Hulst vierde gisteren feest. Het werd een leuk schoolfeest, niet in het minst dankzij de saamho righeid die een van de sterke punten is van deze school. Het onderwijzend personeel moest in het gemeenschaps centrum Den Dullaert af wachten wat hun 'boven het hoofd hing'. Om 8.45 uur wer den ze met een geestig liedje afgehaald door de kinderen en de ouders die zich met de or ganisatie van het feest hadden belast. In optocht ging het daarna terug naar school. Daar werd het personeel verrast met cadeautjes, vaak door leerlingen zelf gemaakt. Op het schoolplein was de fiet senstalling ingericht als ar beidsbureau. De kinderen werden ingedeeld in groepjes en kregen per groepje een kaart. Daarmee deden ze spel letjes met als thema 'beroe pen'. Bij elk spelletjes moesten ze de bijbehorende kaart laten afstempelen. De beroepen hadden te maken met schoon maken, was ophangen, ze moesten iemand verbinden, er werd getimmerd. Na de middag was er een playback-soundmix-wed- strijd. Meester Piet Bartman eindigde de feestdag met twee liedjes. Van een onzer verslaggevers SLECHTS TWEE DAGEN IN AXEL ZELF AXEL - Momenteel zijn in de gemeente Axel de voorberei dingen in volle gang voor de jaarlijkse speeldagen voor de lagere schooljeugd. De speel dagen vinden plaats van 19 tot en met 22 augustus. Hoewel dus vier dagen er voor beschikbaar zijn, vinden in de kern Axel zelf maar twee speeldagen plaats. Oorzaak hiervan is het jaarlijks terug kerend tekort aan vrijwil- lig(st)ers in deze kern. Een rol speelt ook het feit dat in de or ganiserende werkgroep Speel- dagen slechts twee mensen uit de kern Axel zelf zitting heb ben. Er wordt dan ook een drin gend beroep gedaan op men sen die wat vrije tijd voor dit leuke werk beschikbaar wil len stellen. „Wanneer de werkgroep één of twee dagde len op iemand mag rekenen dan zijn wij al een heel eind op de goede weg", zo zegt de werkgroep, die enkele malen per jaar bijeenkomt om de Speeldagen vorm te geven. Het programma ziet er dit jaar ongeveer zo uit als vorig jaar. Dat wil zeggen: vier da gen in Zuiddorpe (19 tot en met 22 augustus), drie dagen in Koewacht (20 tot en met 22 augustus) en twee dagen in Axel (21 en 22 augustus). Het staat overigens niet vast of in de kern Axel daarnaast nog een aqua-fit-middag wordt gehouden, mogelijk op 20 augustus. Ook 'dubt men nog over het organiseren van een viswedstrijd. Wie informatie over de Speeldagen wil hebben, of be langstelling heeft als vrijwil- lig(st)er aan te treden kan contact opnemen met het bu reau Welzijn van de gemeente Axel. Omhoog gaan de petten Van een onzer verslaggevers BREDA - De gouverneur van de Konink lijke Militaire Academie H. Leeflang reikte gistermiddag op het terrein van de acade mie in Breda aan 145 cadetten hun bul uit. Hun familieleden en een groot aantal geno digden bekeken de ceremonie vanaf een nieuwe, overdekte tribune. Die overigens blijft staan tot na de Bredase taptoe. - FOTO DE STEM JOHAN VAN GURP De cadetten stonden in de zon en ondanks de warmte bleef iedereen op de been. Van alle promovendi kregen 71 een benoeming tot luitenant. 74 Mogen zich voortaan cadet vaandrig noemen. De Cadettenprijs ging naar R. Mossinkoff uit Middelburg. Hij ont ving die prijs voor zijn scriptie over een de fensie-systeem tegen raketten. Het was de derde keer dat de cadettenprijs uitgereikt werd. Van onze tennismedewerker KLOETINGE - Evert van Kampen uit Kloosterzande zet zijn prestaties van de afgelo pen weken voort. Na eerst tij dens de Zeeuwse kampioen schappen tot de halve finales te zijn doorgedrongen in de C2-categorie, vervolgde hij weeks daarna met een toer nooizege in de D-categorie te Hulst. Deze week neemt hij deel aan het toernooi van De Bongerd in Kloetinge en ook dit biedt hem uitzicht op een goede eindklassering. Nadat hij eerst Ronnie Olt- mans en Jacques Koninck de classeerde in de Dl-categorie, moest gisteren Jacques Schol ten eraan geloven met 7-6, 6-0. Door deze overwinning plaat ste hij zich voor de halve fina les. Ook favoriet Mark Roovers werd halve finalist ten koste van Gerrit Verwaal (6-2, 7-6), terwijl Richard van de Vrie zich hier eveneens bijvoegde via een zege op Gerrit van Splunder (6-4,6-1). In de Cl-categorie bij de he ren ging het er spannend aan toe in het duel tussen Gillis van de Gruiter en Jos Ver- schuure, hetgeen uiteindelijk winst opleverde voor Van de Gruiter, die zich hiermee in de halve finale plaatst waarin hij de tegenstander wordt van Diederik van den Heuvel, die gemakkelijk won van de zieke Adriaan Nieuwenhuijze. Voor een verrassing in de C2-categorie bij de heren zorgde Han van Oeveren die dankzij een 6-3, 6-0 overwin ning op favoriet Roel Schu- ringa de Zeeuws kampioen onttroonde en zich voor de halve finales plaatste, evenals Robert Springer, die met 7-5, 7-5 Herman Manten versloeg. Bij de dames Cl speelde Liesbeth Voeten zich in de halve finale door van Erica Ouwehand te winnen, terwijl bij de C2-dames Ellen de Jong met haar overwinning op Janny Traas halve finaliste werd. Zij won met 6-3, 7-5. Nico Walraven en Ad de Looff zijn de eerste halve finalisten bij de D2-heren. Walraven won van Bert Kok met 6-3, 6-2 en De Looff versloeg Piet Zuidhof met 6-1, 7-5. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse liedjeszanger Piet Brak man is morgen (zondag) op Radio 2 te beluisteren in het pro gramma 'Tussen studio en theater', gepresenteerd door Gerrit den Braber. Het gaat om een jubileum-uitzending, live uit Hil versum, van 18.00-19.00 uur. Piet Brakman staat dan tussen co ryfeeën als Paul van Vliet en Jasperina de Jong. Dankzij Gerrit den Braber is de Zeeuws-Vlaamse zanger re gelmatig te beluisteren op de Hilversumse zenders. „En dat merk ik dan weer aan reacties uit het hele land", aldus Brak man, zeer ingenomen met de live-uitzending van zondag. Van onz duivensportmedewerker TERNEUZEN - De kring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen hield met een deelname van 341 jaarlingen en 288 oude dui ven een tweetal kringconcour sen vanuit Dourdan. Een dub bel getekende jaarlingduif van Th. de Block wist zich als eerste te klasseren in beide ca tegorieën. De uitslagen zijn: Oude duiven, 1048.05 mpm: 1 en 7. Th. de Block, Heikant; 2. gebroeders Van Hou ten, Heikant, 3. G. Schalkens, Koe wacht; 4. gebroeders Sturm, Hei kant; 5 en 8. P. d'Hondt, Hulst; 6. Ed. van Goethem, St.-Jansteen; 8. Ed. Willaert, Hulst; 10. P. Rottier, St.-Jansteen. Jaarlingen, 1048.05 mpm: 1. Th. de Block; 2. J. Rottier, St.-Jansteen; 3. gebroeders Van Houten, Heikant; 4. J. Schepper, Koewacht; 5. Ch. Thuij, Heikant; 6. J. Leenknegt, beiden Heikant; 7. A. Mattens, St.-Jansteen; 8. P. Rot tier, St.-Jansteen; 9. P. d'Hondt, 10. F. Janssen en zoon, beiden Hulst. Kring West-Zeeuwsch-Vlaande- ren/Walcheren vanuit La Soute- raine met 507 duiven, 1080,64 mpm: 1. G. Dusarduijn en zoon, Groede; 2. C. de Putter, IJzendijke, 3 en 7. J. van Hoeve, Groede; 4. H. Nijsen, Middelburg, 5. M. Jaspers, Middel burg, 6. A. Vermeulen en zoon, Breskens; 8. J. Ventevogel, Nieuw en St.-Joosland; 9. Ch. de Poorter, Souburg; 10. T. de Jonge, Oostburg. Concoursbond Zuid-Beveland met 576 duiven, 1010.86 mpm: 1 en 2. J. Verhagen, Goes; 3. Boudens-Raas, Kwadendamme; 4. F. Glerum, Kruiningen; 5. M. Nelisse, Goes; 6 en 9. C. Aerts, Kruiningen; 7. R. Remijnsen, Goes; 8. M. Hengstdijk, Kapelle; 10. J. Geluk, Heinkens- zand. Concourscombinatie West-Zuid- Be vel and met 161 duiven, 965.80 mpm: 1. J. Geluk, 2 en 6. Joh. Poel man, 's-Heer Arendskerke, 3. H. Janse, 's-Heerenhoek; 4 en 5. J. van Maldegem, Heinkenszand; 7. P. Oele, Oudelande; 8. P. de Vos, 's- Heerenhoek; 9. P. Pieters, Lewe- dorp; 10. A. van de Dries, 's-Hee renhoek. Inkorfcentrum Sas van Gent met 285 duiven, 1043.62 mpm: 1. combi natie Du Puy-Van Biezen, Sluiskil; 2 en 9. C. Cock, Stoppeldijk; 3. Th. Kox, Sas van Gent; 4. Joh. Buyze, Terneuzen; 5. R. van de Berghe, Sas van Gent; 6. A. Arens, Spui; 7. J. Nolet, Axel; 8. combinatie Koch- Riemens, 10. R. van de Veke, bei den Terneuzen. Vanuit Quievrain. CC Hulst met 234 jongen duiven, 1185.98 mpm: 1, 2, 8, en 10. J. Dhanis, 3. W. Bod- daert, 4. J. Ever aard, 5. Th. Cas teels, 6. D. de Schrijver, 7. Ed. Wil laert, 9. H. Berkelmans. De Zwaluw St.-Jansteen met 582 jonge duiven. Hier in feite twee eersteprijswinnaars en nog wel dames ook. Tot drie cijfers achter de komma uitgerekend nog geen verschil. 1155.70 mpm: 1. J. de Waart en J. Antheunis, 3. E. van Deursen, 4. R. Duerinck, 5. P. Rot tier, 6 en 9. J. Rottier, 7. P. van Looij, 8 en 10. J. Antheunis. Nieuw Leven Koewacht met 441 jonge duiven, 1193.21 mpm: 1. G. Jansens, 2 en 4. Joh. de Block, 3 en 9. P. van Goethem en zoon, 5. R. de Schepper, 6. Jos, Elegeert, 7. Jac. Elegeert, 8. gebroeders Van Hove, 10. P. Mathijs. Herleving Kloosterzande met 700 jonge duiven, 1116.70 mpm: 1. R. Mahu, 2 en 10. A. Beaurain, 3. Ver- schuren-Andriessen, 4. J. Roels, 5. C. Bisschop, 6 en 7. A. Colpaart, 8. A. Hoefijzers, 9. B. van Hulst. De Snelle Duif Clinge met 73 jonge duiven: 1. Van de Brande en zoon, 2. H. de Schepper, 3. H. de Cock, 4. E. Pauwels, 5. Ch. Willaert. De Postduif Heikant met 302 jonge duiven, 1163.59 mpm: 1. Ch. de Bruijn, 2. H. van Schilt, 3. J. Leenk negt, 4 en 7. L. Adam, 5. J. Kind, 6. L. Thuij, 8. L. Herwegh, 9. J. Thuij, 10. gebroeders Sturm. Vanuit Dourdan. De Bonte Duif Aardenburg in samenspel met De Grensvliegers te Eede met 89 oude duiven, 1039.4 mpm: 1 en 2. M. de Smet, 3 en 5. A. Dezutter, 4. W. Standaert en zoon. Met 67 jónge duiven, 1008.3 mpm: 1. A. Temmer man! 2. J. Gernaert, 3. A. Dezutter, 4. Ph. Rammelaere, 5. J. Lam- bregts. De Zeeuw Goes met 252 duiven, 1022.98 mpm: 1 en 4. L. de Putter, 2 en 6. Wagenaar-Toonder, 3 en 9. C. Witte, 5. M. Nelisse, 7. Krijger en zoon, 8 en 10. Meuwese. Eendracht Maakt Macht Terneu zen vanuit Melun met 124 duiven, 1108.18 mpm: 1, 5, 6 en 10. gebroe ders Scheele, 2. G. Neels en zoon, 3, 4 en 9. D. Deurwaarder, 7. De Bruijne-Zegers, 8. A. van Hoeve. Vanuit Chateauroux met 57 dui ven, 949.05 mpm: 1 en 3. P. Zegers, 2. gebroeders Scheele, 4. W. van Hoeve, 5. F. Verhelst. Doornik. Nog Sneller Breskens met 100 oude duiven, 1203.10 mpm: 1 en 10.J. Donze, 2. gebroeders Pijc- ke, 3. J. Notebaert, 4 en 7. J. Boeije, 5. J. Quaars, 8 en 9. A. Merrelaar. Hoop Biervliet met 111 oude dui ven, 1203.57 mpm: 1, 3, 5, 6 en 10. A. Simonse, 2. A. Provoost, 4. P. Jan sen, 7. M. Deveneyns, 8. P. Weeda, 9. M. de Dobbelaere. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met de Grensvliegers te Eede met 248 jonge duiven, 1237 mpm: 1 en 4. L. de Clerck-De Cock, 2. O. van Queckelberghe, 3, 6 en 9. Ph. Rammelaere, 5. A. Breijaert, 7. M. de Smet, 8. E. Rijckaert, 10. J. de Vreeze, Met 59 oude duiven, 1255.3 mpm: 1 en 5. V. de Vreeze, 2. Ph. Rammelaere, 3. R. de Clerck, 4. O. de Vriend. Plaatselijk nieuws Hengelen - Hengelaarsvereni ging GOA (Geduld Overwint Alles) hield voor de leden een wedstrijd op de Kleine Kreek. Er namen 21 vissers deel, die gezamelijk 17.330 gram vis vingen. Uitslag: 1. M. Roegiers 1770 gram, 2. L. van Ost 1740, 3. F. Lippens 1650, 4. R. Martens 1180, 5. W. van Bambost 1150 gram. Scholenwedstrijd - De jeugd commissie van de hengelaars vereniging GOA hield een hengel wedstrijd voor scholie ren van het basisonderwijs uit de gemeente Axel. Er werd ge vist op de Kleine Kreek en er waren 54 deelnemers. Indivi duele uitslag: 1. Patrick Pee- ters, Axel 260 punten; 2. Koen de Ridder, Zuiddorpe 143; 3. Mei vin Broekaert, 81; 4. Jur- gen Meyer, 57; 5. Mariska de Schepper, allen Axel 49 pun ten. Eindstand scholen: 1. Sint-Antonius 40 punten, 2. Prinses Marijke, 3. Canisius 14, 4. Gaspar van der Heyden 10, 5. De Eikelaar 6, 6. Wa randa 3 punten. Bridge - De bridgeclub Hulst hield de vijfde wedstrijd van de zomercompetitie. Uitslag groep A: 1. dames Allaert-Van Dorselaer, 2. dames Vroome- Aronson, 3 en 4. heren Reunis- d'Dondt en mevrouw De Kort- de heer Atkins. Groep B; 1. mevrouw Bruyns-de heer Van Wijnsbergen, 2. heren De Nijs- Van Leeuwen, 3. mevrouw Sandrini-de heer Meulenberg. Groep D; 1. Vereecken-De Nijs, 2. mevrouw Adriaansen- de heer Bastiaansen, 3. heren Tieleman-Kindt. Bridge - De leden van de brid geclub speelden in café De Vier Jaargetijden hun zesde wedstrijd in de zomercompeti tie. Het was een howell 10 met 12 paren. Uitslag: 1. echtpaar Baggen, 2. mevrouw Kint en de heer De Booy, 3. mevrouw De Kort en de heer Van Dam- Prijskaarting - Zondag 13 juli is er in café De Veehandel een prijskaarting voor vlees. Aan vang 14.30 uur. Fiets-zoektocht - Er namen 24 gezinnen deel aan de fiets- zoektocht van de W Hulster- loo. Het was een gezellige maar wel moeilijke tocht. Uit slag: 1. G. Lockefeer-Van Haelst, 2. J. Bosman en fami lie, 3. Stefaan Bleyenberg, 4. Freddy de Kindt, 5. J. Locke- feer. AXEL - In de vakantieperiode is sporthal 't Sportuus in Axel gesloten van 12 juli tot en met 22 augustus. De uitleen van sport- en spelmateriaal, nor maal ondergebracht in de sporthal, gaat wel door. Verenigingen, scholen öf andere instellingen die in de vakantieperiode sport- en spelmateriaal willen lenen moeten hiervoor contact opne men met het bureau Welzijn van de gemeente Axel (toestel 46). Daar kunnen afspraken gemaakt worden voor het op halen en terugbrengen van het geleende materiaal. Dit kan overigens alleen tij dens kantooruren van 8-12 en 13-16.30 uur. Vanaf zaterdag 23 augustus kan men zich dan weer, zoals gebruikelijk, wen den tot de beheerder van de sporthal.' HULST - Jansenius scholenge meenschap, Havo: Saskia de Block, Eef Blommaart, Luc Blomaart, Veerle Brand, Erica Colman, Luc Fermont, Angelo Gijsel, Pascal van Gimst, Edwin Hamelink, Reggy Heijens, André de Koek, Myriam van de Neste, Esther Ot- ten, Dolores Oudshoorn, Peter Bouman, Marleen de Rechter, An- ne-Marie de Potter, Claudia Steel, Desiree Timmermans, Jeanine van de Veeken, John Vermeersen, Ri chard Vermorken, Jacqueline van de Voorde, Koen Weemaes, Michiel van de Wielen, Wim van der Zee, Eric de Bruin, Jacqueline d'Hoog- he, Hulst; Jannie Goossens, Nicole Hoofman, Wim 't Hooft, Timo Jan sen, Diana van Kerckhoven, Ineke de Koek, Evert van Kampen, Es- marelda van Vliembergen, Bas Rijk, Jerry Roctus, Claudia Schil- lemans, Mario de Smet, Sigris de Vree, Kloosterzande; Nandy de Geus, Ronald Hermans, Bart Kindt, Nadja Serrarens, Domini que van der Véeken, Inge van der Veeken, Carlos Verschueren,Pa trick Verschueren, Vogelwaarde; Olaf Adam, Ilse Goossens, Paul Lauwers, Marion de Letter, Ad van Mossevelde, Sjouke Ottens, Dennis Rietjens, Anton Thoen, Koewacht; Mario Antheunis, Axel; Cindy de Bock, Westdorpe; Jolanda de Boei4, Denis Steyaert, Colinda Verras, Graauw; Nancy Boone, Lams waarde; Eddy van Dam, Nicole de Maeyer, Nieuw-Namen; Marco de Klerk, Petra Pardon, Nadia Wil laert, Mariska de Wert, Marina de Vet, Jos Verstraten, Petra Smet, Aida Schelfhout, Clinge; Petra Martens, Werner Pieters, Claudia Vaandrager, Nancy Roelans, Veerle Polspoel, St-Jansteen; An gela Nice, Steven van Waes, Cindy de Vliegere, Benny Thuy, Angelo van Rattingen, Heikant; Miranda Pica vet, Mare de Theije, Stekene; Jos de Koek, Hengstdijk; Stefan van der Poel, Absdale; Armand de la Ruelle, Sas van Gent; Miranda verschueren, Kuitaart; Annick Warrens, Kapellebrug. VWO: Ti neke van Acker, Ineke Baart, Ma riska de Badts, Michel van Bre men, Marella de Bruijn, Marcel de Bruin, Heidi Buijsrogge, Peter Burm, Eric de Cock, Birgit Dei man, Jacqueline Duerinck, Freek van Eeden, Sabine van Gassen, Jannie Lockefeer, Bram Majoor, Liesbeth Niesten, Alex de Nijs, Mi chael de Nijs, Alice Pelgrim, Dan- nique van Rie, Aukje de Rijcke, Marcel Schelfhout, Esther de Smid, Sandra Smulders, Angela Snuve- rink, Karin Vael, Christine Huijs- kes, Martine van de Hurk, Anne- lies Kant, Peter Kerckhaert, Anne- miek de Koek, Anton de Koek, Ma rina Collet, Marion Schellekens, Lex Vogelaar, Arno Zwegers, Lu- cien van de Dungen, Hulst; Laura Antheunis, Monique van Deursen, Edwin Ringoot, Alexandra Wentz- ler, Stephan Willaert, St.-Jan steen; Linda van de Bergen, Moni que de Koek, Wilfried van Water schoot, Hengstdijk; Anique van Beyn, Eric de Deckere, Bianca Luitwieler, Clinge; Paul de Boeij, Ronnie Boogaart, Mirjam Verdur- men, Nicole Vereecken, Claudia Verschueren, Jolanda van Vliem- bergen, Pascal van de Bulck, Kloosterzande; Sandra Broec- kaart, Patricia Verbeek, Graauw; Monique Doffemont, Pedro Her wegh, Christel van Hooije, Hei kant; Jos vanDorsselaer, Rens He- melsoet, Nicole Heijens, West dorpe; Saskia de Feijter, Christaj de Kort, Godelieve Kleuskens, Axel; Bettina Gelderland, Chantal van der Meyden, Judith Mangnus, Vogelwaarde; Wilbert van Hoecke, Noud Marquinie, Sas van Gent; Jacqueline Misset, Sarina Pielaat, Werner de Schepper, Mare Vink, Carl de Waele, Koewacht; Berna- dette Neve, Walsoorden; Johan Verdurmen, Ossenisse, Monique van de Vijver, Overslag. MIDDELBURG - Rijkspedagogi- sche Academie: APPLICATIE VOLLDIG BE VOEGD ONDERWIJZER: Tanja Castel, Petra Dij kwel, Hetty Hoek, Annelies de Hulster, Marga Jobse, Dinette kerstens, Mayella van Kouwenhoven, Joyce de Kok, Ma- riëlle Leurgans, Marleen Maas, Petra Meijer, Elma Muller, Mi chelle de Nooijer, Anja Palings, Ilse Schrama, Nicole Schrier, Wil- majo Servaas, Miriam van Til burg, Myriam verschure, Jacque line Vis, Petra v.d. Werf, Andrea Wesdorp, Jacqueline Wink, Mar- jon Wijten, Karin Zuidweg, M.A. Aernoudts, C.S. Chevallier-Bak- ker, M.F.E. Coldewij er-de Vreng, J.E. Eegdeman-Kramer, A.P.M. v. Gils-Huijgens, D.I. v.d. Heuvel, G.H.H. Hogesteger, E. de Jonge, F.A.H. Knops-de Bruijne, C. Kos ter-van Loosdrecht, A. Kuijper- Kodde, N.J. Lememan-v.d. Broek, A.S. Mann-Engelen, I. v.d. Meulen- Dorrepaal, M.J. Mol, L.G.T.M. Mouwen-v. Hassel, A.M. Noo.ijens- de Wild, R.M. de Nooijer-Dierickx, E.A. v.d. Schoot-Pinas, J. Staal, D. van Staveren, H. Vader-Petiet, J.C. Verstraete, K.I.R. van Vooren, C. Westveer-Hoogstate, C.V. Zuide- ma-Swint. VLISSINGEN - Hogere Techni sche School. Werktuigbouwkunde: M. van de Bulck, Hengstdijk. Weg- en waterbouw: V. van Es- broeck en S. Hageman, Hengstdijk. AMSTERDAM, 4 juli - Aardappel- termij nmarkt: In Bintje 35-50 mm werden 5 contracten verhandeld voor levering april tegen 23,00 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50 mm werden 1053 contracten verhandeld voor leve ring april bij een prijs van ƒ45.20 tot 39.90 per 100 kg. De stemming was flauw. GOES, 4 juli - Sla natuur st: kil 30 39-43 B 24-26. Tomaten kg: kil B 720-750 A 700. Bloemkool st: kil 101-107, kl2 GR 45-116 FN 45 MI 47. Koolrabi st: kil 07 37. Bospeen na tuur: kl2 91. Rabarber: kil 52-58. Spitskool: kil A 47. Snijbonen glas kg: kil 270, kl2 GR 70-260 KR 120. Sperciebonen kg: kil 280-290, kl2 240. Tuinbonen: kil 40-53. Prei bos: kl2 B 97. Kroten kg: kil A 38. Kro ten bos: kil A 18-20. Uien kg: kil DR 87. Uien bos: kil 56-72, kl2 61. Peterselie bos: kl2 65. Selderij bos: kil 39. Erwten: kil 220-240. Aard beien open gr.ds.x200 gr: kil 62. Aardbeien open gr.ds..x500 gr: kil 54-184. Aardbeien open grond kg: kil 125, k!2 125-320. Rode bessen kg: kl2 B 222-229 A 248-305 154. Rode bes doosx200 gr: kil B 33 A 38-53, kl2 EX 51. Rode bes doosx500 gr: EX 162, kil B 133-135 A 132-150, kl2 EX 141-155 50. Jongheer van Tets ds.xöOO gr:kl2 EX 155-162. Bramen doosx 150 gr: kil 570-670. Kruisbes sen rood ds.x200 gr: kil 69. Fram bozen doosx200 gram: kil 150-180, kl2 130-230. Glen Glova doosx200 gram: kil 150-230, kl2 140. Vroege aardappelen: kil GR 54-61 DR 42- 59 KR 94-102, kl2 GR 61 DR 59 KR 108. Totaal aantal colli 4830.

de Stem | 1986 | | pagina 11