Feyenoord moet 'sponsorvriendelijk' worden Ccimpïnci AS Roma toch in Europa Cup cimpina usamm Tommy Post snelste in West-Kapelle iHTDDDOD- IITENLAND ïooligans' ien in Pakistan MY WAY BODY-LINE DONDERDAG 3 JUL11986 ooronthulling ZIVOJINOVIC, BECKER EN LECONTEIN HALVE FINALES leist len mgewijzigd d Mehran D v.a. f 11 Drama rond Spaanse international Chendo Pereira nieuwe Portugese voetbalcoach Seizoentopper Myricks in Rhede Argentijnse basketballers tweede in Lyon NATUURLIJK LEKKER De Greef aanvoerster in schaaks trijd UITSLAGEN WIMBLEDON LONDEN - Ivan Lendl tegen Slobodan Zivoji- novic, Boris Becker tegen Henri Leconte. Dat zijn de halve finales, die morgen op het pro gramma staan in de honderste uitgave van 'The Championships'. Eriksen naar Servette Genève Kelly niet naar Tour Holland wint in Kaagweek NATUURLIJK LEKKEF tag via zijn ambassadeur I gevraagd van 28 Britse] vorden een groot aandeel I ■elstadion, op 29 mei 1985 1 J is een aanhoudingsbevel I it is er gekomen na een] fcche en de Britse autoruj i totaal zijn er 3t Britten] i aan de aanval op de tri- Kjrters bevonder. van de] landskampioenen speelde] pijn er voldoende bezwa-J udingsbevel tegen hen te| van de K2, de op één na te bereiken, zijn onlangs i het leven gekomen. Jonl litie, verklaarde in een te- Jiet familieleden van de ■ge John Smolich en de 34- Iren omgekomen. Zij wer-! j voorraden omhoog brach- |e K2. Pakistaanse fumtio. afzonderlijk incident twee| den op de K2. In hetzelfde tie op pad. JE LEKKER VOELEN EN AFVALLEN EN JE CONDITIE MOEITELOOS VERBETEREN 1 uur BODY LINE T uur FITNESS Moerwijk 35 - Breda (Hoge Vucht) 076-877557. DE RTEMJS ROTTERDAM (ANP) - De algemene vergadering van de Sportclub Feyenoord is dinsdagavond unaniem ak koord gegaan met de instel ling van een werkcommissie, die de plannen voor een re organisatie van de Rotter damse eredivisie club gaat uitwerken. De bedoeling is dat de werkcommissie zijn taak zo snel uitvoert dat op 1 januari 1987 de nieuwe orga nisatie een feit is. In de nieuwe opzet dragen de sponsors medeverant woordelijkheid voor het door hen geïnvesteerde kapitaaal. Voorzitter Kerkum noemde de sponsors risicodrager. Feyenoord moet bedrijfs- vriendelijker worden, is de mening van het bestuur, dat hoopt met de nieuwe organi satie meer sponsors te kun nen aantrekken. Het is de bedoeling, dat de Sportclub Feyenoord, de amateurtak, die 52 procent van de aandelen van het sta dion in bezit heeft, het vruchtgebruik van de aan delen overdraagt aan een trustee. Sponsors, die dat willen, kunnen zitting ne men in de raad van commis sarissen. Opel Nederland, de huidige shirtsponsor van Feyenoord, heeft al laten weten van die mogelijkheid geen gebruik te zullen ma ken. Onder de raad van com missarissen komt het be stuur van de profclub Feyenoord en een directie. Het bestuur zal de contacten met de KNVB onderhouden. De directie is verantwoorde lijk voor de dagelijkse gang van zaken in de betaald voetbal organisatie en in het stadion Feijenoord, dat men meer multi-functioneel wil gaan gebruiken. Feyenoord onderscheidt drie soorten sponsors: de firma die voor de shirtre clame betaalt, de organisatie van Vrienden van Feyen oord en zogenaamde ad hoe sponsors. De werkgroep zal zeven leden gaan tellen. Vastgelegd is dat dit de pre sident-commissaris van het Stadion Feijenoord zal zijn, een lid van de stichting Feyenoord, twee leden van de Sportclub Feyenoord, een lid van verdienste en twee clubleden. Voorzitter Kerkum bena drukte dinsdagavond laat dat de plannen tot reorgani satie niet afkomstig zijn van Opel Nederland. „Wij zijn al jaren bezig plannen te ont werpen om in te spelen op de veranderende omstandighe den. Wij zijn tot de conclusie gekomen dat er drempels voor het bedrijfsleven moe ten worden weggenomen. De huidige structuur is ondoor zichtig". Kerkum verheelde niet dat nog hindernissen geno men zullen moeten worden. „Wij moeten binnen de hui dige reglementen van de KNVB blijven. Bovendien zal de werkcommissie ook nog juridische en fiscale problemen moeten oplos sen". lijn officiële onthulling is] prototype verongelukt vsrl jx)t kwam om het leven -rf |g is afgelast. Het prototyie van het Hawk-opleiding..| oit de jaren zeventig, viel tl en veld op 50 kilometer teil de kapers van het Italiaan jpenbare aanklager van G. ten de vermeende leider vat per wie de Palestijnse guer-| uigi Carli eiste 30 jaar tegel tie tot 30 jaar tegen zes me-| 3 een niet nader omschreven! ndat hij bij het onderzoek! laven Zaventem worden alk te afkomstig zijn uit Afrikil |nmiddellijk gedesinfecteerd! nalaria-besmetting, veroorl elgische douanier het level Itig ziek heeft gemaakt. |nlijk meegekomen met tropische temperaturen i ct na ontdekking dat de maf uane-beambten op Zavenfe |zij om voorzorgsmaatregela| rd gegeven na de staking. fenwoordigers van de Filip-I i communistische partij he)| lila contact gehad om onder sen het regeringsleger en lister van landbouw, Karna: l, zei te verwachten dat de eer- n vijf dagen' zullen begums: lid van de regering betefri erhandelaars van de cotrum iden. rikaanse graanexport naar t meer op de huidige voet dooi interim-akkoord dat de Euic gde Staten heeft gesloten. tijd gekocht om tot een rustif komen", zei EG-landbouwcoit is bij Washington, waar hij ster van landbouw Lyng ee •ekkingen tussen Europa en i Lend! na titanenstrijd verder ianse leger heeft na een off» mliggende woestijn de doori e grensstad Mehran herover chap IRNA woensdag in Tet( ir: 22.02. Maan op- 02.25. Maanon- Zon onder: 22.01Maan op: 0247 answeert: 00.56-13.31. Terneuien: Wemeldinge: 01.20-13.54. M0R- rt: 01.50-14 21. Terneuzen: 0122- dinge: 02.19-14.48. Rochester, BROERE AQUAMARINE 2 i-11 1 360 nnw San Francisco nr. Los rne, FUSUS 2 Newhaven nr. Curacto, na nr. Antigua, HONOLULU 1 45C n D CLARENCE 2 te Valencia, NH>- avre, NEDLLOYD HOLLANDIA 1 2/0 OUTMAN 1 te Singapore, NEDLLOvD LINGE 2 te Buenos Aires, NEDLLOvD ESTERKERK 1 te Douala. te Hamburg, BLACK SEA 4 verw. p, COLD EXPRESS 2 300 w Malediven Rico nr. St Vincent, KLIPPERGRACHT 1CHT 1 600 o Adelaide nr. New Castle, IC VIOLET 2 te Rotterdam. .TENTIE) id en een badplaats van naast elkaar: ndt u alleen in "Strandstad" 1 Kijkduin, delig uit: adurodam anorama Mesdag asino Scheveningen 2 nachten PERSOON b286 TOLEDO (Reuter) - Miguel Portland Noguera, de verdedi ger van Real Madrid en het Spaanse voetbalelftal, beter bekend onder de naam Chen do, is woensdag gewond ge raakt bij een auto-ongeluk in de omgeving van Toledo. Bij het ongeluk kwam de drie we ken oude zoon van Chendo om het leven. Chendo en zijn vrouw wer den bij het van de weg raken van de auto licht gewond. De zoon van het echtpaar werd vorige maand tijdens het toer nooi om het wereldkampioen schap voetbal geboren. LISSABON (SID) - Julio Pe reira is de nieuwe trainer van het Portugese voetbalelftal. Ruim veertien dagen nadat de nationale ploeg in het toernooi om het wereldkampioenschap in Mexico werd uitgeschakeld, heeft de Portugese voetbal bond dè opvolger van Jose Torres benoemd. De 57-jarige Pereira speelde van 1949 tot 1960 als midden velder bij Sporting Lissabon. Hij zal waarschijnlijk tot de eindronde van het toernooi om het Europees voetbalkam pioenschap in 1988 in dienst blijven. Pereira begon zijn trainersloopbaan bij Sporting. Verder werkte hij bij Guima- raes, Academica, Belenenses en Braga. RHEDE (ANP/SID) - Larry Myricks was woensdagavond de grote ster tijdens interna tionale wedstrijden in het Westduitse plaatsje Rhede. De Amerikaan won het versprin gen met 8 meter en 50 centime ter. Met die prestatie bezet de 30-jarige atleet de eerste plaats op de wereldranglijst van dit seizoen. Vorig jaar zegevierde My ricks tijdens dezelfde wed strijden met 8,59 meter. Naast de topper in zijn vierde beurt noteerde Myricks afstanden van 8,31 - 8,37 - 8,39. De West duitse hoogspringer Carlo Thranhardt bedwong in Rhede een hoogte van 2,31 me ter. De voornaamste uitslagen zijn: heren: ZOO meter: 1. Erwin Skamrahl (WD1) 20.05 110 meter horden: 1. Michael Stuart IVSt) 13,65 hoog: 1. Carlo Thranhardt (WDll 2,31 ver: 1. Larry Myricks (VSt) 8,50, 2. Dieter Haai (WD1) 7,74 hinkstap- sprong: 1, Robert Cannon (VSt) 16,85 dis cus: L Alois Hannecker (WD1) 64,28 LYON (AFP) - Het Argen tijnse basketbalteam, zaterdag de eerste tegenstander van Nederland tijdens de wereld titelstrijd op Tenerife, heeft woensdag in de finale van het toernooi in Lyon verloren met 69-83 van de Verenigde Staten. De college-basketballers hadden geen moeite met de Argentijnen. Bij rust stond het Amerikaanse team voor met 45-26. Met het verstrijken van de tijd gingen de Zuidameri kanen harder spelen. De meest produktieve Argentijn was Campona met negentien pun ten. Maggi en Romano moes ten met vijf persoonlijke fou ten het veld verlaten. (ADVERTENTIE) ARNHEM (ANP) - Heieen de Greef heeft in de zevende ronde van de Nederlandse schaaktitelstrijd voor dames afstand genomen van Anne- Marie Benschop en Cathy van der Mije. Dit trio voerde tot woensdag het klassement aan van het toernooi in Arnhem. De Greef versloeg Anne-Marie Ben schop, die zwak opende en daarna in tijdnood kwam. Van der Mije speelde remise tegen Cochita Pluymert. Zij deelt de tweede plaats met Franziska Selmeier, die winst boekte te gen Mieke van Eist. De voornaamste uitslagen van de ze vende ronde zijn: Anne-Marie Benschop - Heieen de Greef 0-1 Cathy van der Mije - Cochita Pluymert 1/2-1/2 Pernette Ca meron - Corrie Vreeken 1/2-1/2 Mieke van Eist.- Franziska Selmeier 0-1 Carla Bruinenberg - Erika Belle 1-0 Ada van der Giessen - Jessica Harmsen 1-0 Astrid Riemslag - Arjette Cameron 1/2-1/2 Stand aan kop: 1. De Greef 5 1/2 punt, 2. Van der Mije en Selmeier 5, 4. Bruinen berg, Vreeken, P. Cameron, Pluymert, Van der Giessen, Benschop en Riemslag 41/2. BONIFICATIE - Er wordt dit jaar geen tijdvergoeding gege ven voor de eerste drie aanko menden in een Tour-etappe. Bonificaties zijn er alleen bij tussensprints onderweg. Bij elke tussensprint van de eerste tot en met de twaalfde etappe zijn er voor de eerste drie 12,6, en 3 seconden. Van de der tiende tot de 23ste etappe wor den dat 6, 4 en 2 seconden bij elke tussensprint. REUS - Het is mogelijk dat de Pyreneeën-reus Tourmalet in deze Tour niet kan worden be klommen. Er heeft een kleine aardverschuiving plaatsge vonden. Indien de Tourmalet moet worden geschrapt, wordt de nog moeilijker te nemen naburige berg Aubisque in het schema van de dertiende etappe opgenomen. RUZIE - De Zwitserse ploeg Cilo houdt er na dit seizoen mee op. De reden is voortdu rende ruzie tussen de renners en het uitblijven van resulta ten. Het enige succes van be lang werd door Gody Schmutz behaald in een etappe van Tir- reno - Adriatico. Carl Lewis CARL Lewis zal op 11 juli deelnemen aan de Grand Prix atletiekwedstrijden in Lon den. Een programma dat het gevolg is van vier kwartfi nales, die uitvloeiden in de spannendste dag van het toernooi, met het laatste duel, dat tussen Lendl en Tim Mayotte als absoluut hoogtepunt. De Tsjechische nummer een van de wereld won op zijn tandvlees in een klassiek ser vice en volleyduel dat ruim drieneenhalf uur in beslag nam en dat pas bij het vallen van de avond beslist werd toen Mayotte op 15-40 een service return van Lendl in het net sloeg: 6-4,4-6,6-4,3-6,9-7. Ook in de andere wedstrij den was er het nodige vuur werk te bewonderen, al kwa men de vuurpijlen in de wed strijd tussen Becker en Mecir voornamelijk vanachter de Duitse kant van het net, maar in de duels tussen Leconte en Cash en dat tussen Zivojinovic en Ramesh Krishan was het kwaliteitsniveau minstens zo hoog als dat in het toetje van een bloedhete dag toptennis. Mecir werd weggeserveerd door de 18-jarige titelverdedi ger (6-4, 6-2, 7-6 (7-5)), de flu welen touch van Krishnan moest het ditmaal afleggen te gen het brute geweld van 'Bo bo' Zivojinovic (6-2, 7-6 (7-4), 4-6, 6-3) en Cash moest tegen Leconte uiteindelijk de tol be talen voor het verwijderen van zijn blindedarm, minder dan vier weken geleden. Henri Leconte in een uiterste poging om een strakke bal van Cash te retourneren. - fotoap heren enkelspel, kwartfinales: Slo bodan Zivojinovic (Joe) - Ramesh Krishnan (Ind) 6-2, 7-6, 4-6, 6-3 Henri Leconte (Fra) - Pat Cash (Aus) 4-6, 7-6 (9-7), 7-6 (7-5), 6-3 Ivan lendl (Tsj) - Tim Mayotte (VSt) 6-4, 4-6, 6-4, 3-6, 9-7 Boris Becker (WD1) - Miloslav Mecir (Tsj) 6-4,6-3, 7-6 (7-5) heren dubbelspel, kwartfinales: Paul Annacone/Christo van Rens- burg (VSt/ZAf) - Laurie Warder/ Simon Youl (Aus) 7-5, 7-6, 6-7, 6-2 Mats Wilander/Joakim Nyström (Zwe) - Ken Flach/Robert Seguso (VSt) 3-6,4-6,7-6 (8-6), 6-4,11-9 Ja kob Hlasek/Pavel Skozil (Zwi- /Tsj) - Sergio Casal/Emilio San chez (Spa) 1-6,6-3,6-4,3-6, 8-6. dames dubbelspel, kwartfinales: Elise Burgin/Rosalyn Fairbank (VSt/ZAf) - Gretchen Rush/ Joannne Russell (VSt) 2-6, 6-3, 6-2 Patty Fendick/Jill Hetherington (VSt/Can) - Jenny Byrne/Janine Thompson (Aus) 6-3,4-6,6-3. Hana Mandlikova/Wendy Turnbull (Tsj/Aus) - Jennifer Mundel/ Molly van Nostrand (ZAf/VSt) 2-6, 6-1,6-2. De voornaamste uitslagen van het bijprogramma zijn: meisjesenkel spel, achtste finales: Leila Meski (Sov) - Hellas te Riet (Ned) 2-6,6-4, 7-5 jongensdubbelspel, eerste ronde: Lai/Vandeweghe (Hkg/Bel) Schaap/Van Duyn (Ned) 6-2,6-3 Veteranen, tweede ronde: Marty Riessen (VSt) - Tom Okker (Ned) 7-6 (7-5), 7-6 (7-2). De Australiër won in een laatste krachtsinspanning, massaal aangemoedigd door 14.000 tennisfans op het cen tre-court, nog de tweede set van Frankrijk's hoop in bange dagen, maar daarna liep hij met rubberen benen over de baan, haast niet meer in staat om nog achter de veelal hard geslagen ballen van Leconte te komen (4-6, 7-6 (9-7), 7-6 (7-5), 6-3). Al met al leverden de uitsla gen van gisteren nogal wat verrassende statistieken op, want voor het eerst sinds 64 jaar staan er vier Europeanen in de halve finales op Wimble don, en dan heeft het Zweedse contigent in Londen het nog volledig af laten weten dit jaar. Een tweede opvallend gege ven is dat er van de vier drie spelers, de een wat meer dan de ander, iets met Ion Tiriac te maken hebben. De Roemeen is manager, coach, verzorger, publiciteits agent en beschermengel van Boris Becker, hij is manager van Slobodan Zivojinovic en hij is de ex-coach van Henri Leconte, die dit jaar weer on der begeleiding van de Franse ex-topper Patriee Dominguez het circuit afreist. Toen Tiriac in de persoon van Becker de kip met gouden eieren inpikte, had hij het ge loof in Leconte's kunnen al min of meer laten varen, en alleen omdat Becker te kennen had gegeven dat hij Zivojino vic als vaste dubbelspelpart ner wilde hebben, contrac teerde de Roemeen de Joego slaaf ook maar, al was het al leen maar omdat hij er zelf toch nooit slechter van zou kunnen worden. Hij zal nu wel een beetje spijt hebben dat hij destijds Leconte de deur heeft gewe zen, want ook de Fransman, morgen op zijn 23e verjaardag de tegenstander van Becker, heeft nu al een beetje historie geschreven op het gras aan Church Road. Hij is namelijk de eerste Fransman sinds 1946, toen Yvon Petra de finale won, die in Londen de halve finale be reikt heeft. Yannick Noah, de geblesseerde nummer een van Frankrijk, heeft het in Londen nooit verder gebracht dan de derde ronde. Leconte, die al vaker op de ene dag alle sterren van de he mel heeft gespeeld, om een ronde verder frivool klunge lend ten onder te gaan, is er nu wel in geslaagd om vijf wed strijden lang zijn concentratie te behouden, ook al kon hij gisteren ook weer niet laten om een paar grappen uit te halen. Haalde vorige week Kevin Curren zich het ongenoegen van een aantal dierenliefheb bers op zijn hals door een op de baan gelande mus met een bal bijna om zeep te helpen, Leconte sollciteerde gisteren naar het erelidmaatschap van de Dierenbescherming door een vlinder voorzichtig uit de gevarenzone te verwijderen. Goed, over zijn wedstrijd te gen Becker maakte hij zich gisteren vooralsnog weinig zorgen, „want", zo wist hij te vertellen, „Boris is de titelver dediger, dus tegen hem heb ik helemaal niets te verliezen. Ik zal proberen om mijn beste spel te spelen en om vanaf het eerste punt volledig geconcen treerd te zijn". Aan valse bescheidenheid lijdt Leconte nog steeds niet, gezien zijn uitspraak dat hij zichzelf in staat acht zowel Roland Garros, Wimbledon of het toernooi in Melbourne een keer te winnen. „Ik heb zeker het perfecte spel om op gras een toernooi te winnen", aldus Leconte, die vorig jaar in de vierde ronde Lendl elimineerde en in de kwartfinales tegen Becker on deruit ging, die in Parijs in de halve finales van Pernfors verloor en die in Australië in de vierde ronde van McEnroe verloor. „Ik heb tenslotte de halve fi nales in Parijs gehaald en ik sta nu weer in de halve fina les, en daarom denk ik dat ik een goede kans heb. Ik zal in ieder geval proberen om te blijven winnen". De klacht van Cash tijdens de wedstrijd dat Leconte hem met zijn overwinningskreten na een gewonnen punt uit zijn concentratie probeerde te ha len wees hij als volgt af: „Het is belangrijk om een beetje ge voel voor humor te tonen als je een belangrijk punt gewonnen hebt. Dat is nou eenmaal mijn mentaliteit, dat is mijn manier van spelen, ik word er meer ontspannen door en ik voel me meer thuis op de baan en in het lawaai daaromheen. Drie, vier jaar geleden was ik altijd veel te nerveus. Cash moet niet zeuren, zolang ik me niet gedraag als McEnroe of Nas- tase dat wel eens deden". ZÜRICH (ANP) - AS Roma zal dit seizoen toch kun nen deelnemen aan de strijd om de UEFA-beker Voorzitter Dino Viola zal tot 11 juni 1990 echter geer functie mogen vervullen, waarin hij in contact kom met de Europese Voetbalunie (UEFA). De commissie van beroep van de UEFA heeft woensdag de zaak tegen AS Roma en Viola behandeld In hoger be roep besloot de commissie, on der voorzitterschap van de Zwitser Sergio Zorzi, de schorsing van AS Roma voor een Europa Cup seizoen om te zetten in een boete van 200.000 Zwitserse franken (350.000 gulden). AS Roma en voorzitter Viola werden enkele weken geleden gestraft naar aanlei ding van pogingen tot omko ping van de Franse scheids rechter Vautrot in de wed strijd AS Roma - Dundee Uni ted, die op 24 april 1984 voor de halve finales van het toernooi voor landskampioenen werd gespeeld. De commissie van beroep besloot de uitsluiting van de club voor het komende Europa Cup seizoen op te heffen om dat de poging tot omkoping werd gedaan in een persoon lijke actie van voorzitter Viola en de club daarvoor niet direct aansprakelijk kon worden ge steld. De commissie van be roep achtte een forse boete echter wel op zijn plaats. GENEVE (ANP/AFP) - De Deen John Eriksen heeft woensdag een contract voor drie jaar getekend bij Servette Genève. De 28-jarige midvoor speelde vorig seizoen bij Feyenoord en eindigde met 22 doelpunten op de vierde plaats van de lijst van topscorers in de eredivisie. Hij was door de club uit Rotterdam-Zuid aan getrokken van Mulhouse. De komst van Eriksen betekende het vertrek van Peter Hout man naar FC Groningen. Tijdens het wereldtitel toer nooi in Mexico kwam Eriksen twee maal als invaller in actie voor het Deense team. Hoeveel de Rotterdamse club ontvangt voor de overgang van de spits naar Zwitserland, is niet be kend. Servette, dat in de hoog ste Zwitserse voetbalklasse speelt, trok de Franse interna tional Bernard Genghini voor twee jaar aan. De 28-jarige middenvelder speelde eerder bij AS Monaco, de nieuwe club van Sören Lerby. Genghini, bij Servette gebracht door ma kelaar in spé Ruud Krol, werd door de Zwitsers aangetrok ken, omdat 'eerste keus' Mi chel Platini verkoos nog een jaar bij Juventus te blijven. Bora VELIBOR 'Bora' Milutinovic, de Joegoslavische coach van het Mexicaanse voetbalelftal, is door de regering van Mexicc onderscheiden met de Az teekse Adelaar, de hoogste on derscheiding voor een buiten lander in het Middenameri- kaanse land. Van onze sportredactie LILLE - Sean Kelly zal dit jaar niet deelnemen aan de Ronde van Frank rijk. De Ierse wielrenner, die in 1985 als vierde ein digde, is onvoldoende hersteld van de verwon dingen die hij in de Ronde van Zwitserland heeft opgelopen. Kelly (29) wordt vervangen door de 23-jarige Frans man Patriee Esnault. De Ier deed acht keer aan de Ronde mee. Bij de val in de Zwit serse ronde liep Kelly een ernstige blessure aan de linker kuit op. Met zeven hechtingen moest de wond worden dichtge naaid. Vorig weekeinde hervatte Kelly de trai ning. De pijn was echter te hevig om meer dan een uurtje te fietsen. WARMOND (ANP) - Hollant heeft Friesland verslagen ii de zeilserie in de Regenboog klasse tijdens de 66e Kaag week. In de vierde en laats ti race, die met miniem verschi tussen beide ploegen was be gonnen, bleek het Hollands) team beter overweg te kunnei met de ontbrekende wind o| de Kaag. De Hollander Martin Hei neke pikte af en toe een flauv vlaagje op en deed over he eerste rak ruim een uur. Di wedstrijd werd ingekort. Hei neke werd gevolgd door ziji teamgenoot Freeh. In de laat ste meters kwam de Frie: Harry Amsterdam echter noj voorbij Frech. Van onze wielermedewerker WEST-KAPELLE - De elfde wielerronde van West-Ka- pelle leverde woensdagavond bij de amateurs een zege op voor Tommy Post, die evenals vorig jaar de bloemen mocht incasseren in de Walcherse badplaats. Post ontsnapte vijf kilome ter voor het einde uit een kop groep van acht, en bekroonde zijn uitstapje op imponerende wijze. Het was zijn vierde overwinning in dit seizoen. Even voor half koers for meerde zich reeds de kopgroep van acht, waarvan behalve Post deel uitmaakten: Toon van der Steen, de Belg Danny Lippers, John de Crom, Kees de Nooyer, Ruud Zijlmans, Werner Wieme en Antoin Goense. Daarvoor hadden zich 14 man losgemaakt uit het pe loton, waarin zich de reds ge noemde renners bevonden en Toine den Braber, Theo van de Velde, Patrick Tolhoek, Daan Luijkx, Ad de Bruin en Ab Verplanke. Deze renners moesten afhaken toen onde impulsen van Lippens, D Nooyer en Wieme het tempo ii de hoofdmacht hoog werd op gevoerd. Danny Lippen kwam in het bezit van de lei dersprijs. De wedstrijd der liefheb bers eindigde in een massa spurt waarin Johan van Baa zich de rapste toonde. Uitslagen amateurs: I. T. Post (Ooster hout) 80 kilometer in 1.45.22 uur, 2. op 2 sec. A. van der Steen (Bruinisse), 3. 1 Lippens (België), 4. J. de Crom (Hooger heide), 5. K de Nooyer (Aagtekerke), 6. F Zijlmans (Oud-Gastel), 7. W. Wiem (Oostkamp), 8. A. Goense (Ovezande), op 42 sec. T. den Braber (Fijnaart), 10.1 van de Velde (Rijsbergen), 11. P. Tolhoel (Yerseke), 12. D. Luijkx (st. Willebrord 13. A. de Bruin (St. Willebrord), 14. A Verplanke (IJzendijke), 15. op 1.22 mir B. Vermunt (Etten-Leur), 16. J. van Westende ('s Heerenboek), 17. C. de Baa (Steenbergen), 18. J. Nieuwkoop (Roosen daal), 19. P. Wisse (Aagtekerke), 20. 15 van Kooten (Bruinisse). liefhebbers: 1. J. van Baal (Breda), 50 ki lometer in i.48.20 uur, 2. N. Westerbek (West-Kapelle), 3. C. van de Bergh (Oud Gastel) 4. N. Gonzalez (Rotterdam), 5. L de Jonge (Leeuwedorp), 6. B. Visser (Zoe termeerl, 7. E. Koets (Biggekerke). 8. E van Duivendijk (Bruinisse), 9. J. Donke (Krommenie) 10. W. Blok (Leeuwedorp: 11. W Oose (Middelburg), 12. P. Sage (Zuid-Beljerland), 13. C. Butter (Mook hoek), 14. C. van der Made (Moerdijk), IE E. van Nieuwerkerk (Wemeldinge). (ADVERTENTIE)

de Stem | 1986 | | pagina 5