99 «9 Hennie Rovers wint in St.-Jansteen Marc van Orsouw voor Mutter mar Tour PRIMA DESSERT OP DAMESDAG WIMBLEDON Lineker voor jaar naar Barcelona IZANUSSII BMW uit Formule I De Wever breekt met Post ÏBEKENDE IBINATIE 0599,- OPRUIMING NU TAFELMODEL .KOELKAST I PHILIPS KOFFIEFILTER (Bauknedit WIMBLEDON Overwinning Jelle Nijdam NK schaken voor dames IVAN NIELSEN NAAR PSV E-toets W/«wjnoyw 0 l-iéPOcewH-1 NV*''* ZF41ll ?TCEJ2EN DiEPV&Eè- KiSTBï MET Syrti&wrtnE X&N»5 2JPÜfe- IVLIFS CE' AF856^ FRICIDAIRE DUBBELDEURS KOELKAST Ito LTR. L2K 76 -FoKNotS 2 Automatische kookzónes (duo) i Glaske'amisch &c+iivr oi ^acy2 *>v//*rr r\ so watT w TypE^öSrM Ploeg Roger Swerts niet naar de Tonr Von onze sportredactie DEN HAAG - De Neder landse wielerploeg van Ro ger Swerts zal definitief niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. De formatie '7 Eleven', waarvan onzeker was of deze zou rijden in de Tour, is in Frankrijk aangekomen. Waren de renners uit de Verenigde Staten niet ver schenen, dan had de Neder landse ploeg de vrijgekomen plaats kunnen innemen. Hennie Liebregts, mana ger van de ploeg Swerts, spreekt van een zware te genvaller. „De renners had den hun hele seizoen afge stemd op de Tour. Kwalita tief doet onze ploeg niet on der voor die van Godefroot, Thévenet of Legeay". Vol gens Liebregts bezint de sponsor zich op de vraag of hij ook volgend seizoen ac tief zal blijven in de wieler sport. Frits Pirard, sinds kort woonachtig in Sprundel, is één van die renners, voor wie het bericht koud op zijn dak valt. „Ik ga nu maar een beetje vakantie houden", reageerde Pirard gister avond. „Dat lijkt me de beste remedie tegen de teleurstel ling. De Tour volgen? Na tuurlijk houd ik me op de hoogte, maar geloof maar niet dat ik vaak voor de tele visie zal zitten. Ik heb er geen behoefte aan om mezelf steeds weer op te winden over mijn afwezigheid". Pirard zegt in het najaar nog iets te willen redden van zijn seizoen, „maar", voegt hij er meteen aan toe, „eigenlijk telt dat al niet meer. Hetzelfde geldt straks voor de criteriums. Als niet Tour-renner rijd je er dan eigenlijk voor spek en bonen bij. Alle aandacht gaat uit naar de jongens, die in Frankrijk hebben gereden". Door Eddy de Schrijver ST.-JANSTEEN - Hennie Rovers uit Roosendaal boekte gisteravond zijn vierde seizoenzege. Rovers sprong in de laatste ronde van de amateurronde van St.-Jansteen weg en niemand kon het wiel van de ex- prof houden. Matt LONDEN - Aan het fraaie zomerweer in Lon den kleeft één nadeel: voor het eerst sinds 1976 loopt het toernooi na acht speeldagen precies op schema, zodat gisteren, op de tweede dins dag van 'The Championships', alleen nog een restant van een partij uit de vierde ronde van het heren enkelspel behoefde te worden afge werkt. Dat betekende dat gisteren, met de officiële 'Ladies Day', als op donderdag de halve finales van het dames enkelspel worden afgewerkt, nog voor de boeg, naast een groot aantal dubbels, veteranen en junioren, al leen de kwartfinales bij de dames te bewonderen wa ren. Eigenlijk wijst niets er op dat ook die halve finales van morgen tot een andere finale dan het eind zonder gebed, de eeuwige tweestrijd tussen de koninginnen Navratilova en Evert-Lloyd, zullen leiden. Ook al staan er op papier twee wedstrijden op het program ma, waarin wel eens het no dige vuurwerk afgeschoten zou kunnen worden voordat de nummers één en twee van zowel het toernooi als van de wereldranglijst voor de 71e maal hun toneelstukje op gaan voeren. De wens is waarschijnlijk ook nu weer de vader van de gedachte, maar voor het da mestennis zou het geen slechte zaak zijn als Gabriela Sabati- ni, die op het Londense gras verrassend goed voor de dag is gekomen, Navratilova pootje zou lappen en als Mandlikova hetzelfde zou doen met Evert- Lloyd. Hoe dan ook, Navratilova staat op punten nog dik voor, want zij heeft nog steeds geen set uit handen gegeven, terwijl zijn nu in vijf wedstrijden slechts drie maal een service- game uit handen heeft gege ven. De Westduitse Bettina Bunge slaagde er gisteren niet in om daar iets aan te veran deren. Integendeel, tot de laat ste game wist zij welgeteld twee punten te veroveren op de service van Navratilova (6- 16-3). Nu heeft Navratilova niet te klagen over het kaliber van haar tegenstandsters tot nu toe, want Bunge sprong met haar dertigste plaats op de wereldranglijst nog hoog bo- ven haar vier voorgangsters j uit. Dingwall, Forman, Kinney an Demongeot, die van Navra tilova allemaal een dik pak slaag kregen, staan respectie- I velijk 106,161,108 en 116. Chris Evert-Lloyd, die gis- I teren de Tsjechische horde I Helena Sukova moest nemen op weg naar de 'semi's', ver loor voor de tweede maal in I vijf wedstrijden een set, maar ze had wel vijf maal te maken I met veel sterkere opponentes j dan die van Navratilova. Su- 1 kova is de nummer zeven van I de wereld, Fernandez, Casale, jen de twee Kathy's, Horvath en Jordan, hebben respectie velijk de 'rankings' 23,26,61 en 15 achter hun naam staan. Zenuwachtig was Evert- Lloyd gisteren niet, want in de voorgaande twaalf ontmoetin gen tegen Sukova had ze slechts vier sets verloren. De laatste keer al weer twee jaar geleden in Melbourne, op het moment dat Sukova zich net roem had verworven door in de halve finales van het 'Australian Open' een einde te maken aan de record-serie van 74 overwinningen van Na vratilova. Sukova blijft een wisselval lige speelster, die iedereen aan kan als ze haar dag heeft en die nooit op zal geven voor de laatste bal geslagen is. In dat opzicht is ze een getrouwe ko pie van moeder Vera, die aan het begin van de damesfinale van 1962 op Wimbledon haar enkel verstuikte, het verrekte om op te geven tegen Karen Susman, en strompelend, maar in ieder geval strijden ten onder ging. Dochter Helena verloor gis teren de eerste set na een spannende tie-break, kwam in de tweede sterk terug, maar toen Evert-Lloyd eenmaal op toeren was, was er geen hou den meer aan: 7-6 (10-8) 4-6 6- 2. De andere Tsjechische in de onderste helft van het schema, Hana Mandlikova, had ook een set nodig om op tempera tuur te komen, hetgeen setver- lies opleverde, maar ook daarna was het een gelopen koers. Temeer omdat tegen standster Lori McNeill, in de tweede ronde ging zij verder dankzij de beschadigde knie Rob Bijvank spurtte naar de tweede plaats en Erik Vereec- ken reed voor eigen publiek naar de derde stek. De koers in St.-Jansteen verloor al vrij snel twee ka nonnen. Eerst was het Danny Lippens, die van het strijdto neel verdween met een defect wiel en later moest Karei van Goethem de pijp aan Maarten geven vanwege zadelbreuk. De wedstrijd lag nooit stil. Al in de eerste ronde gingen Rob Bijvank en Nico van de Klundert aan de haal. Die eer ste schifting ging niet door. Direct daarna was het Peter van Acker, die het lont aan stak. Hij reed enkele ronden voorop en kreeg later gezel schap van Frans van Water schoot. Beide renners kwamen in het verdere verloop van de strijd overigens niet meer voor. Chris Evert-Lloyd in actie tijdens haar partij tegen de Tsjechische Helena Sukova. - foto af KERKDRIEL (ANP) - Jelle Nijdam en amateur Rob Har- meling, beiden specialist in de race tegen het uurwerk, heb ben dinsdagavond in Kerk- driel de koppeltijdrit om de eerste Grote Rivieren-prijs gewonnen. Over de 51 kilometer bleef het duo als enige van het ge mengde veld van profs en amateurs onder de grens van 1 uur en negen minuten. De tweede plaats was voor het duo Jakobs/Rakers, derde ;werd het koppel Zoetemelk/ Talen. {uiUlag: 1. Nijdam/ Harnieling (Zun- irt/Nij verdal) 1 uur, 8 minuten en 53 onden; 2. Jakobs/Rakers (Helmond/ jen) op 0.17; 3. Zoetemelk/Talen (Ger- Imigny/Spijkenisse) op 0.29; 4. A. van Houwelingen/Van Kessel (Zaltbom- mel/Kerkdriel) op 0.36; 5. J. van Houwe- lingen/Gevers (Ophemert/Heesch) op [1.28; 6. Manders/Prijs (Drunen/Waal- wijk) op 1.36; 7. Lammertink/Cordes (Wierden/Wilnis) op 2.15; 8. Theunisse/ Van Orsouw (Berghem/Oyen) op 2.16; 9. IKnetemann/Eyk (Huij bergen/Ba dhoe- jvedorp) op 3.02; 10. Hermans/Vos (Heere waarden/Assen) op 3.06. van Marcella Mesker, er toen zelf niet meer in geloofde, en met hangen en wurgen nog twee games wist te winnen: 6- 7 (6-8) 6-0 6-2. De vierde halve finaliste is, naast de op Wimbledon van wege een verwaarloosde vi rus-infectie afwezige Steffi Graf en de door Lloyd geëli mineerde Gigi Fernandez, één van de grootste beloftes van de nabije toekomst. Gabriela Sa- batini, Argentijnse, een toeg- wijde fan van Maradona, en zelf kan ze met een voetbal ook aardig uit de voeten. Dat demonstreerde ze voor de Britse BBC, voor welke om roep ze zondag in een voorbe schouwing voor de WK-finale een voetbal moeiteloos een keer of dertig met hoofd en voeten van de grond hield, ter wijl Boris Becker bewonde rend toekeek. Het lange en donkere kind is net een maand zestien, maar ze bezit een fluwelen techniek en weet ook tactisch van wan ten. De blonde Zweedse Cata- rina Lindquist had weinig in te brengen tegen het Zuidame- rikaanse geweld (6-2 6-3). Het dessert van het dames dagje mocht er gisteren wezen in de vorm van het restant van de laatste wedstrijd uit de vierde ronde bij de heren, die dinsdagavond vanwege de in vallende duisternis was afge broken. De stand tussen Ivan Lendl en de Amêrikaan Matt Anger was op dat moment zo gelijk als hij maar zijn kon - UITSLAGEN: Kwartfinales dames enkelspel: Martina Navratilova (VSt) - Bettina Bunge (WD1) 6-1 6-3, Chris Evert-Lloyd (VSt) - Helena Sukova (Tsj) 7-6 5-7 6-4, Hana Mandlikova (Tsj) - Lori McNeil (VSt) 6-7 6-06-2, Gabriela Sabatini (Arg) - Catarina Lindqvist (Zwe) 6-3 Achtste finales heren enkelspel: Ivan Lendl (Tsj) - Matt Anger (VSt) 6-7 7-6 6-4 7-6. Derde ronde heren dubbelspel: Annacone/Van Rensburg (VSt/ZAf) - McNamara/ McNamee (Aus) 7-6 7-6, Warder/Youl (Aus) - Dyke/Masur (Aus) 7-6 3-6 6-3 4-6 7-5, Casal/Sanchez (Spa) - Evernden/Hooper (NZ1/VSt) 3-6 4-6 7-6 6-410-8. Kwartfinales heren dubbelspel: Donnelly/Fleming (VSt) - Davis/Drewett (VSt/Aus) 7-6 3-6 7-66-1. 6-7 (7-9) 7-6 (7-2) en 2-2 - en™^^ de^ tn scherp Z^e-Ann^Marie Benschop hebben scherp va de ned g z|cjj in de ronde van het voc n. toernooi om de Nederlandse Lendl pakte via een service- j schaaktitel aan kop gehand- break de derde set (6-4) |,aafd waarna hij in de vierde set ir de derde tie-break van de De Greef en Van der Mije wedstrijd verzeild raakte.Die kwamen dinsdag in Arnhem verplichte ontknoping were vj0^ remise overeen. Benschop het hoogtepunt van de dag profiteerde niet van die pun- waarin de Tsjech viermaal te- tendeling. In haar partij tegen gen een setpoint en een vijfdt Pernette Cameron verloor zij set aankeek, een matchpoin door tijdnood haar positionele verspeelde, om uiteindelijk of voordeel 12-10 puffend en steunend aar Drievoudig kampioene het langste eind te trekken. D( Qaria Bruinenberg verloor i7 flW1!6H2 10) verrassend van Mieke van I wT .?-i u '- Eist, die evenals Pernette Ca- Wat voor Navratilova bij d< m Franziska Selmeier, dames geldt, geldt voor Lend Cochita piuymert en Corrie bq de heren. Nu pas, in d. Vreeken op een half punt van kwartfinales zal hij doo: de koploopsters staan. 'gentleman' Tim Mayotte voo: uluI.gn> He- het eerst echt getest worden leen de Greet -Cathy van der Mije Vt-Vt, want afgezien van Angel Anne-Marie Benschop - Pernette Came- a,, TTy»zit, ron Mieke van Eist - Carla Brui- heeft hij van Mansdorf, Free- nenberg l-O, Jeannette Mulder - Corrie man en Lavalle geen tegen Vreeken 0-1, Franziska Selmeier - Ester stand van betekenis gehad ^ed^rit11-?6Cochita pluymert Pa' terwijl de spelers die het hen SUnd aan kop: 1/3. De Greef. Van der eerder moeilijk hadden kun nen maken, voortijdig uit he Van Eist 4, A/13. Bruinenberg, Harmsen, toernooi gekegeld werden. Mie. Van der Giessen en Riemslag 3 (4 Twan den Braber, Ceriel Hoefnagels en Rudy Saelens staken daarna hun neus aan het venster en werden afgelost door Nico van de Klundert, Kools en Enthoven. Ook dat was niet de goede trein. Die kwam onder aanvoering van Hennie Rovers en Rob Bijvank wel tot stand. Kur- vink - hij pakte de leidersprijs - Goense, Van de Sande, De Muynck en plaatselijke favo riet Erik Vereecken vonden nog aansluiting en niemand kon meer bij de leiders komen. Er kwam nog wel een achter volgende groep, met daarin onder anderen Wim de Waal, Guus Barhorst en Ab Ver- planke, tot stand, maar in aanmerking voor de hoofd prijs kwam die niet meer. Die was, zoals reeds gemeld, voor Hennie Rovers. Uitalag: 1. H. Rovers, Roosendaal, 100 ki lometer in 2.16.30; 2. R. Bijvank, West- dorpe; 3. E. Vereecken, St.-Jansteen; 4. A. Goense, Ovezande; 5. F. de Muynck, IJ- zendijke; 6. C. van de Sande, IJzendijke; 7. A. Kurvink, Rilland; 8, A. Verplanke, IJzendijke; 9. T. van der Steen, Brui- nisse; 10. N. van de Klundert, Hoogerhei- de; 11. P. Raas, 's-Heerenhoek; 12. J. de Crom, Hoogerhei de: 13. K. Vleugel, We- meldinge; 14. P. van de Klundert, Hoo- gerheide; 15. P. Mol, 's-Gravenpolder; 16. J. Sienders, Zwijndrecht; 17. R. Boeren, St.-Willebrord; 18. W. de Waal, Axel; 19. C. van Rijen, Hoeven; 20. *G. Barhorst, Biervliet BREDA - Drie dagen voor het begin van de Tour heeft assistent ploegleider Jules de We ver met onmiddellijke in gang zijn ontslag inge diend bij Peter Post. Als reden voor zijn stap noemt de Belg de on mogelijkheid tot samen werken met de gebroe ders Eddy en Walter Planckaert. Reeds in de Vuelta, die De Wever vroegtijdig verliet, botste het tussen beide partijen. MÜNCHEN (RTR) - De West duitse autofabrikant BMW heeft dinsdag aangekondigd zich aan het eind van dit sei zoen terug te trekken uit de autoraces in de Formule I. In een verklaring liet de Beierse maatschappij weten, dat het zich niet in staat voelde in de toekomst een eigen Formule I- wagen in te zetten. Het bedrijf uit München voorziet momenteel de stallen van Brabham, Arrows en Be- netton van turbo-motoren en had eerder dit jaar de plannen uiteengezet om binnen drie jaar een eigen gebouwde bo lide in te zetten. Bernie Ecclestone, de team chef van Brabham en baas van de vereniging van ren stallen, de FOCA, deed dra matisch over de beslissing van BMW: „Het was maar vier jaar, maar voor mij lijkt dit het einde van een tijdperk". Van onze sportredactie BARCELONA - De Engelse spits Gary Lineker, met zes treffers topscorer van de wereldtitelstrijd in Mexico, heeft een contract voor zes jaar getekend bij FC Barcelona. Dit heeft de Catalaanse club dinsdag meegedeeld. Barce lona zou ongeveer 10 miljoen gulden hebben betaald voor de Britse speler van het jaar. De 26-jarige Lineker maakte vorig seizoen veertig doelpunten voor Everton, de club die zowel in de competitie als in de Cup Final moest bui gen voor stadgenoot Liverpool. Eerder nam Barcelona Mark Hughes over van Manchester United. De vroegere werkge ver van Rinus Michels en Jo- han Cruyff heeft door deze transfers vier buitenlandse spelers in dienst, het dubbele van het toegestane aantal. De buitenlanders die vorig sei zoen bij de verliezende finalist in het Europa Cup 2-toernooi speelden, de Westduitser Schuster en de Schot Archi bald, wil de Spaanse topclub verkopen. Ivan Nielsen, de 29-jarige voorstopper van Feyenoord en het Deense nationale elftal, heeft gistermiddag een con tract voor drie jaar getekend bij PSV. Met de overgang van Nielsen naar Eindhoven is een bedrag van rond de 500.000 gulden gemoeid. Ivan Nielsen had het be stuur van Feyenoord al ruim voor het einde van het afgelo pen seizoen laten weten dat hij kost wat kost weg wilde. Met het maken van zijn definitieve keuze wachtte de rijzige Deen, voor wie meerdere clubs, waaronder ook Ajax, belang stelling hadden getoond, logi scherwijze tot na de WK. In Mexico speelde hij voor zijn Van onze sportredactie 1 PUTTE - Stefan Mutter kan I vrijdag niet starten in de I Ronde van Frankrijk. De ■Zwitser blijkt bij een valpartij tijdens de Ronde van Zwitser land een handwortelbeentje te hebben gebroken. Als vervan ger voor Mutter heeft ploeg- leider Roy Schuiten de pas ge contracteerde Marc van Or souw aangewezen. De 22-ja- rige Van Orsouw uit Oyen de buteert zodoende in de Tour ■als beroepsrenner. De Brabander uit de ama- |teurploeg van Piet van der Kruijs heeft wel enige erva ring opgedaan. Hij reed de °pen Ronde van Sweden. Van Orsouw werd zesde in het laatste Nederlands kampioen- jSehap en was met John Talen ótblinker in de Giro delle Re- gioni in Italië. Door het inpassen van Van Orsouw valt Peter Hoondert, die aanvankelijk als eerste re serve was aangewezen, alsnog buiten de boot. „Verschrikke lijk jammer natuurlijk", aldus de renner, die momenteel in Goes woont. „Ik ben eigenlijk ook wei een beetje kwaad, want Roy Schuiten had me maandagavond nog gezegd, dat ik ernstig rekening moest houden met een Tour-start. Maar hij denkt dat hij met Van Orsouw een renner mee neemt, die langer meekan. Nee, conclusies voor mezelf trek ik niet uit deze tegenval ler. Als neo-prof heb ik dit jaar al een mooi programma kunnen rijden, dus erg veel te klagen valt er niet". De Ronde van Frankrijk van 1986 moet nog verreden worden, maar het evenement is zo populair geworden, dat organisator Felix Levitan steeds verder vooruit moet werken. Al bijna een jaar staat vast dat de start van de Tour in 1987 in West-Berlijn zal plaats vinden. In 1988 krijgt een Franse stad weer voorrang voor de proloog en de eerste etappe. Het ligt in de bedoeling dat de opening van de Tour in 1989 in Nederland gebeurt. Sinds enige tijd is een groep wieler-enthousiasten, onder leiding van Matthijs Koorn- stra uit Oegstgeest, bezig fondsen te werven. Het plan is in sportief opzicht al klaar: proloogtijdrit in Rotterdam, eerste etappe Rotterdam - Eindhoven, tweede etappe Eindhoven - Maastricht. West-Berlijn moest ruim drie miljoen mark neertellen, Nederland zal wellicht boven dat bedrag moeten gaan. Komt dat geld bij elkaar, dan zal het de vierde keer zijn dat 's we relds grootste wielerkoers in Nederland start. Amsterdam (1954), Scheveningen (1973) en Leiden (1978) gingen vooraf. Het is de bedoeling dat in de komende Ronde van Frank rijk streng wordt opgetreden tegen doping. Bloeddoping is op de lijst van verboden mid delen geplaatst. Na afloop vat elke etappe moeten de gele truidrager, de eerste twe< aankomenden en twee dooi het lot aangewezen rennen een plasje inleveren. Voor het eerst sinds 1971 zullen de gemaakte tijden ir de ploegentijdrit ook worder doorberekend naar het indivi dueel algemeen klassement Alle tussenliggende jarer werd er gereden voor tijdaf trek, afhankelijk van dt plaats. Om een tijd neer te zet ten moeten zes renners pe: ploeg tegelijk over de eind streep komen. Achterblijven mogen over 55 kilometer tus sen Meudon en Saint-Quentin niet meer dan vijf minuten achterstand oplopen om dis kwalificatie te voorkomen. In de Ronde van Frankrijk zijn voor de eerste vijftien renners in het eindklassement punten te vergaren voor de Super Prestige-trofee. De winnaar krijgt 180 punten, de tweede 155, de derde 135, aflo pend naar 50 punten voor de 15e. De huidige stand: 1. Sean Kelly (Ier) 530 punten, 2. Adrie van der Poel (Ned) 440, 3. Greg Lemond (VSt) 420, 4. Claude Criquielion (Bel) 355, 5. Fran cesco Moser (Ita) 290, 6. Urs Zimmermann (Zwi) 270,7. Flip Vandenbrande (Bel) en Steven Rooks (Ned) 230. Sinds vorig week maandag is bij de 400 winkels van Bruna de Guide Tour de France (prijs 35 gulden) ver krijgbaar. Deze gids, samen gesteld onder coördinatie van Jean Nelissen, bevat een schat aan gegevens over de Tour de France, en speciaal met be trekking tot het Nederlandse aandeel. Het lijkt van de uit gever, Nashua, een beetje overdreven om te stellen dat de deelnemers aan Tour-prijs vragen veel aan dit boekwerk hebben, want dergelijke kans spelen hebben meestal betrek king op de actuele Tour. Voor echte Tour-fanaten is de Guide Tour de France echter een must. Statistieken over de meest uiteenlopende onder werpen treft men er in aan. land op één na (Denemarken - West-Duitsland) alle wed strijden mee. „Met de komst van Nielsen is de selectie voor het komende seizoen rond", aldus PSV-ma- nager Ploegsma. „Ik zie deze transactie niet als leegroof van de concurrentie. Nielsen had immers te kennen gege ven weg te willen bij Feyen oord. Hij had zelfs zijn huis in Rotterdam verkocht". Een woordvoerder van Feyenoord verkondigde dat het vertrek van Nielsen niet betekent dat er nu nog een uit breiding van de Rotterdamse selectie komt. „We waren al van het vertrek van Nielsen uitgegaan, onze groep is met het aantrekken van Elstrup, vorige week, rond". Ajax heeft dinsdag overeen stemming bereikt met Alistair Dick. De Schotse middenvel der, afkomstig van Tottenham Hotspur, tekende een contract voor drie jaar bij de beker winnaar. Aan het einde van vorig seizoen trainde de nieuwe aanwinst op proef bij de Amsterdamse club. Rinus Israël zal waarschijn lijk het begin van de voetbal competitie missen. De nieuwe trainer van Feyenoord is op genomen in het ziekenhuis met hernia. De Rotterdamse club heeft de KNVB verzocht Wim Jansen toestemming te geven de selectie tijdens ab sentie van Israël te trainen. Jansen is in het bezit van trai nersdiploma 1 en ingeschreven voor de cursus coach betaald voetbal. De A-selectie van eredivi sieclub FC Groningen is rond. Als laatsten werden Joop Gall (22) en Marco Waslander (18) voor één jaar gecontracteerd. Gall speelde de laatste twee seizoenen op uitleenbasis bij Veendam, jeugd-international Waslander was al bij de Gro ningers als amateur actief. Ajax-aanvaller Rob de Wit zal de start van de voetbal competitie missen. De 22-ja- rige international is voor een algeheel medisch onderzoek opgenomen in het Lucas-zie- kenhuis in Amsterdam. Dit heeft vice-voorzitter Arie van Eijden van Ajax dinsdagoch tend meegedeeld. Van Eijden wilde verder geen mededelin gen doen over de gezondheids toestand van De Wit. De speler brak eind vorige week zijn va kantie in Spanje af en keerde terug naar Nederland. ies Marconistraat 4 iast Torro - tel. 01100 -14224 ISSINCEN Hermesweg 23 coopcentrum Groenendijk 01184 - 12563 irneuzen schependijk 9 01150 - 12423 Afbeeldingen kunnen otwiiken

de Stem | 1986 | | pagina 7