ONGE Hulster jeugd kraakt zwembad 'GROTE AANDEELHOUDERS DRAAIEN CAMPING NEK OM' Boudeloofeesten afgesloten Geslaagde reünie in Gezellenhuis Minder belangstelling voor veiling fanfare Oudheidkundige kring Hulst naar Leuven Diploma-uitreiking muziekschool Hulst angeboden 'I gevraagd H.F. VAN OOSTERHOUT VAN ZEELAND RMINGSINSTALLATIE ars Parketvloeren timmerlieden thoolhouder/ster ïn ng fing n sen Knaus toercaravans Liebau Caravans B.V. Snel geld nodig? 01860-13055 KNWU-tocht succesvol bice- Kermisschieting prijskaarting kermisschieting BACK TO THE SIXTIES Investeer in een Volvo 340/360. Vanaf f19.495.- Trekkertrek in Kapelle Expositie in streekmuseum Heikant i VIA AIM L) Ala JU JUNI iy«0 A3 T6 PAGINA ZEELAND 2 betrouwbare 148-1243 - Kloosterzande Van een onzer verslaggevers HULST - Voor Hulstenaren die het verhitte lijf willen af koelen zit er dezer dagen niets inders op dan in de tuin een teiltje met water te vullen en daarin te gaan zitten. Immers, een frisse duik in het open luchtzwembad is niet moge lijk. Dat gaat morgen (dins dag) pas open. In de Hulster Dullaertwijk hebben echter al heel wat jeugdigen eigenmachtig een oplossing gevonden. De eerste de beste warme week in juni hebben scholieren het bad herhaaldelijk 'gekraakt'. Het ee dagen voor de gewenste len wij. U kunt ook terecht op n (zie elders). Wi| vragen in "taling voor opdrachten van bied en de rubrieken woningruil Ouur PARTICULIEREN, regelprtjsincl. BTW rabant Zeeland gehele Br.Koerier Z.VI.Koerier oplage ZVK WBK 15.69 7.18 18.90 5.23 2.39 6.30 ZAKEN, lom Brabant Zeeland gehele Z.VI.Koerier oplage 17.68 780 19.89 1.36 0.60 1.53 DEN op 1 x plaatsen ongewijzigde plaatsingen, derde oorden van gem. 6 letters tante betaling 4 - 3,50 extra ht voor advertenties zonder igeren (art 16 Regelen voor het ansprakelijkheid aanvaarden voor n ook, ontstaan door het niet, niet n advertenties egeven advertenties of touten handschrift van de opdrachtgever worden vergoed jk twee dagen vóór plaatsing om ijn. 4800 MB Breda eldt vrijdag 12 00 uur zwembad was nog steeds afge sloten met hoge hekken en de bassins nog maar half gevuld. Toch vormden de hekken geen onoverkomelijke versperring en de heg achter het gemeen schapscentrum Den Dullaert bleek ook enkele invalsgaten te bezitten. Enkele tientallen zochten dan ook een zonnig plekje uit op het gazon rondom de zwembassins om de eerste laag bruin op de nog witte huid te krijgen en koelden zich af in het aanwezige water. Een bezigheid die toch niet zonder gevaren was, omdat het water om algvorming te voorkomen, een overdosis chloor bevatte. Een woord voerder van de gemeente Hulst gaf toe dat men van deze illegale kraak op de hoogte was maar dat er geen enkel direkt gevaar aan verbonden was. De afgelopen dagen wer den trouwens geen 'krakers' meer waargenomen. Die durf den niet meer, omdat de men sen van de gemeente op het terrein bezig waren alles in orde te krijgen voor de ope ning. De baden zijn inmiddels helemaal gevuld. Dat het zwembad niet vóór 1 juli - tot groot verdriet van vele ouders en kinderen - open ging, heeft verschillende rede nen. Een van de zweminstruc- teurs van het Binnenbad 'De Driehoek' verklaarde dat de zwemlessen gepland en inge roosterd zijn tot 1 juli en dat men niet op voorhand kan we ten of het mooi weer wordt. „De lessen moeten echter plaatsvinden en we kunnen de leerlingen toch niet in ijskoud buitenwater laten rondploete- ren". Een andere woordvoerder van de gemeente had nog een andere uitleg. Ondanks het warme weer zou het grondwa ter begin juni nog flink hoog hebben gestaan. Om de baden te vullen, moet eerst het aan wezige water eruit worden ge pompt. Het gevaar bestond dat dan door de druk van het grondwater de bodem eruit zou klappen. „En dan hoef je helemaal niet meer te zwem men. Kijk maar naar Aarden burg". Vanaf morgen hoeven er geen halsbrekende toeren meer worden uitgehaald voor een koele duik. Dan kunnen zwemlustigen gewoon langs het loket naar binnen. ft' Ie normen. NEN 2072. Ook schu- ^uratie. ^pnsstraat 46bis (Edisonplein) bij Hioor vrijblijvende inlichtingen of 076-714342 of 01608-20960 drijven vraagt voor een woning- Dam pties via uitvoerder W. van Meel, DO uur 01626-2129. In een half jaar kunt u het lorna van de Kaderschool bezit Jten nieuwe dag- en zaterdagop- ït(e) heeft vast en zeker werk en Itmogelijkheden. Veel rijschool- Jtructeurs (m/v), maar u mag ook Wilt u snel een fijn beroep? htudiegids. Bel ('s avonds ook) I, DOfd- Bkket ■baar. Ireke- ook bar. r ze"~ [illes te fct en Évriend Janstr. (Zoom, luiskil. Voor de snelle beslissers nog enkele uit voorraad leverbaar. Div. inruilwagens o.a. Adria-T abbert-Hobby-Fen dt-Knaus. Voortenten Trio- Isabella-Walker. Div. kam- peerartikelen. Inl. Burg. Freyterslaan 45 Roosendaal 01650-49136. Bovag erkend bedrijf eigen reparatieafdeling. Wij helpen u gemakkelijk per telefoon. 5000 60 x 111.12,6% 10100 60 X 216.11,0% 23000 72 X 431.11,0% 32000 96 X 49210,9% 40000 96 X 615.10,9% voorschotbank Crefinass tot 21.00 uur geopend Zeebad wordt verkocht Van een onzer verslaggevers BRESKENS - De aandeelhoudersvergadering van camping Zeebad N.V. te Breskens heeft besloten om te proberen het recreatiegebied te verkopen aan een particulier. Dat gebeurde zaterdagmiddag tijdens een besloten bijeenkomst, waarbij het er soms heet aan toe ging. Hoewel de aandeelhouders, die tevens op de camping bi vakkeren, zich ronduit tegen de plannen keerden, gaven de 'grote' aandeelhouders bij (Je stemming de doorslag. Zij ko zen voor het geld. De cam- pinggasten spraken na afloop van een 'zwarte bladzijde' in de geschiedenis van Zeebad. „De camping die we met noeste arbeid hebben gemaakt tot wat hij nu is, wordt nu de nek omgedraaid door de grote aandeelhouders, die er enkel op uit zijn flink wat winst bin nen te harken". Met het besluit om de aan delen van de hand te doen, volgde de meerderheid van de vergadering het voorstel van de raad van commissarissen. Een uitgebreide brief die door de campinggasten/ aandeel houders werd ingebracht, schoof voorzitter J. van Waes zonder al teveel plichtplegin- Van onze correspondent KRUININGEN - De eerste editie van de Ronde van Zee land voor KNWU-toerfietsers is een succes geworden. In totaal deden er 88 renners mee en allen legden de 210 ki lometer af, die de deelnemers door Beveland, Tholen, Schou- wen-Duiveland en Walcheren voerde. gen van tafel. In die brief we zen de campinggasten erop dat Zeebad niet is opgericht als een gewone camping, maar dat de camping meer een so ciale doelstelling heeft. Dat blijkt al uit de tarieven. Zeebad werd opgericht in 1985 met medewerking van de overheid en het bedrijfsleven. Dit met de achterliggende ge dachte meer toeristen naar Breskens te trekken. Ook de middenstand was aandeelhou der, maar ging er niet vanuit dat er meteen winst gemaakt zou worden. Als de toeristen komen, zo werd geredeneerd, komt dat geld wel binnen via de toonbank. De perikelen rond Zeebad begonnen eigen lijk toen er een hoop aandelen buiten de camping werden uitgezet. Daardoor werden lie den binnengehaald die nog wel eens meer aan zichzelf dachten dan aan de camping. De huidige problemen zijn terug te voeren tot de nood zaak van een forse investe ring. De camping moet met vier hectaren worden uitge breid, om het verlies van staanplaatsen op te vangen als gevolg van de deltawerken. Doorgaan op de huidige ma nier bleek niemand echt te zien zitten, al vinden de cam pinggasten dat altijd nog beter dan het certificeren van de aandelen en die in een stich ting onderbrengen, of de ver koop aan een particulier. De campinggasten stelden voor een nieuwe raad van commis sarissen te benoemen en de verouderde, uit 1973 dateren de, statuten te wijzigen. Met name op de punten waar het gaat om de bestuurssamen stelling en het stemrecht. Ze meenden dat uit het voorstel om de aandelen te verkopen nog maar eens bieek dat hun twijfels aan de inte griteit van sommige aandeel houders gegrond waren. Een van de grotere aandeelhou ders, die al jaren procedeert omdat hij bij een vorige uit gifte met een heleboel aande len bleef zitten, heeft de zaak inmiddels ijlings teruggetrok ken. Immers, het ziet er naar uit dat hij nu flink wat geld binnen kan halenr. De aandelen moeten mini maal 780.000 opbrengen, plus dat de eventuele koper nog eens een investering van zo'n negen ton te wachten staat. Omdat een nieuwe eigenaar de zaak waarschijnlijk niet koopt uit liefdadigheidsover wegingen, vrezen de camping gasten voor een forse stijging van de tarieven en een af braak van de serviceverle ning. Bij de stemming werden 722 stemmen geteld voor de ver koop van de aandelen en 483 voor de andere twee alterna tieven. In september wordt een nieuwe vergadering uitge schreven, waarin geprobeerd zal worden de plannen concre ter gestalte te geven. m uit laak uw tanden, >2320. ht voor I. rood, en, tel. NETTE wed., begin 50, z.k.m. nette vlotte heer, geen bartype. Br.o.nr. 902192 v.d. blad. JL mn diversen liggende wippen, dinsdag 1 juli schieten op 2 wip pen. Aanvang 14.30 uuf stipt, gratis 100,-. Cafe Sport St. Jansteen. Maandag 30 juni Café de Landbouw Clinge 500,- gewaarborgd- Aanvang 20.00 uur. Inschrijven v.a. 19.30 uur.^ Maandag 30 juni in café 't Centrum te St Jansteen. Aanvang 14.30 uur. 75.- gratis. Een volle bak in het Gezellenhuis bij een avondje "back to the sixties' FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondent CLINGE - De fanfare Weldoen door Vermaak hield in het weekeinde een paar activiteiten om de financiën van de vereni ging te versterken: een veiling op vrijdagavond, gevolgd door een rommelmarkt op zaterdagmiddag. antiek harmonium, dat ge kocht werd dor Jos Mariman. Zaterdagmiddag was er een rommelmarkt, annex fancy- fair op de speelplaats van de Theresiaschool. Er was volop gelegenheid om deel te nemen aan het sjoelen, enveloppen trekken, prangske schieten of plaatjes draaien. Voor het ver sterken van de inwendige mens was er een wafelkraam en een barbecue. Op beide dagen was er gele genheid om via loten een le vend varken te winnen met een gewicht van ongeveer ne gentig kilogram. De winnaar werd Bert Vermeulen uit het Belgische St.-Gillis. De veiling van allerlei oude spullen werd gehouden in De Troubadour. Er was minder belangstelling dan voorgaande jaren, ver moedelijk vanwege het warme weer. De aanwezigen waren meer gerichte kopers. Veiling meester J. Scheele uit Sluiskil bracht de spullen onder de ha mer. Het waren allerlei waar devolle huishoudelijke artike len. Daaronder was nog een Touwtrekken op de Boudeloof eesten: het team van De Herbergh uit Zuiddorpe in actie FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondent LAMSWAARDE - Drie dagen lang draaide in Lamswaarde alles om de Bou- deloo-feesten, die waren georganiseerd door de carnavalsvereniging de Lamso ren, samen met de blaaskapel. Vrijdagavond tapte wethouder P. Magnus de eerste halve liter, en opende daarmee de festiviteiten. Een zestal blaaskapellen uit de omgeving verzorgde de muziek deze avond in een goed ge vulde tent. Alte Kameraden uit Klooster zande werd winnaar van deze wedstrijd. Zaterdag betraden zestien touwtrek teams het strijdperk. De dames van Vlug en Nuchter uit Lamswaarde waren de sterksten van hun categorie. De Nozems uit Kloosterzande wonnen in de categorie recreatie, en bij de wedstrijdtrekkers ging de eerste prijs naar de mannen van Lucasse. Deze middag werd er ook een schieting gehouden en waren er prijzen te winnen bij het rad van avontuur. 's Avonds waren een kleine 700 bezoe kers naar de feesttent gekomen om met begeleiding van de Bluesette een drietal artiesten uit de Nederlandse showtop aan het werk te zien. Albert West, José en Benny Neijman wisten het publiek met hun stem te boeien. Zondagochtend bezorgde de fanfare Vrijheid Eendracht een koffieconcert, 's Middags traden dertig deelnemers op in een sound-mix en play-back show, die gepresenteerd werd door Jan van Water schoot. In de categorie tot twaalf jaar werd Heidi de Wilde eerste. Bij de twaalf jaar en ouder won de groep van Mylgia van Uytrecht uit Terneuzen en Dorothy Scheurs uit Philippine ging met de hoog ste eer strijken bij de sound-mixers. DJ Petro uit terneuzen verzorgde deze mid dag de muziek. Zondagavond werden de Boudeloo feesten afgesloten met een dansavond met medewerking van het or kest Amber. Van onze correspondent AXEL - Het Gezellenhuis Patronaat in Axel werd vrijdagavond met een zeer geslaagde reünie uitgeluid. Lang vantevoren wa ren de toegangskaarten al uitverkocht. Zo'n 300 personen, bezoekers uit de jaren '60 en '70, maakten het gebeuren mee. Af en toe buiten verkoeling zoekend, want de openstaande deuren konden niet voor de nodige verkoeling binnen zorgen. De gehele avond stonden de muzi kanten uit die tijd op het po dium en brachten muziek ten gehore die bij de aanwezigen veel herinneringen opriep. De avond was niet alleen bedoeld om afscheid van het Gezellen huis te nemen, dat per 1 juli in andere handen overgaat, maar ook als postuum eerbetoon aan kapelaan Frits Hermans. De meesten van de aanwezigen hebben onder zijn leiding le ren tafeltennissen, of zijn op een van zijn kampen meege- weest. Hoewel er iets meer geluid werd gemaakt dan gebruike lijk, waren er geen klachten van de omwonenden, daar zij door middel van een briefje vantevoren op de hoogte wa ren gesteld. De organisatoren Frank Dey, Loilis Kolijn en Bolly Linck, konden na afloop dan ook op een zeer geslaagde reünie terugkijken. „Het is een fantastische avond geweest. We zijn blij dat we dit gedaan hebben", aldus Frank Dey. (ADVERTENTIE) AUTOMOBIELBEDRIJF Stationsweg 6 - HULST - Tel. 01140-13191711489 Van onze correspondente HULST - De Oudheidkundige Kring 'de Vier Ambachten' uit Hulst organiseert elk jaar een grote excursie. Dit jaar staat een uitstap naar Leuven op het programma. De organisatie stelt zich tot doei om zowel het recreatieve als het leerzame element in hun dagprogramma te ver werken. Zo is er een rondlei ding in het stadhuis maar ook in het brouwerij museum. In de middaguren bezoekt het ge zelschap het abdijencomplex 'Park'. De kosten van deelname aan deze reis (inclusief reis, toegangsprijzen, gidsen en maaltijd) bedraagt 35 per persoon. De leden van de Oud heidkundige Kring kunnen zich voor deze trip, die op za terdag 6 september wordt ge houden, opgeven tot 10 juli bij W. Bauwens of J. Gremmen. Van onze correspondent HULST - In tegenstelling tot voorgaande jaren, waarin op de Muziekschool Hulst groots opgezette diploma-uitreikin gen werden gehouden, wordt dit gebeuren dit jaar op be scheidener wijze gehouden. Woensdagavond wordt in de zaal van het muziekschoolge bouw te Hulst door wethouder P. Weemaes het getuigschrift overhandigd aan de drie leer lingen, die geslaagd zijn voor het D-examen. Het behalen van het D-getuigschrift bete kent voor deze leerlingen te vens het einde van hun mu ziekschoolopleiding. Het betreft Frank Bogaert met trombone, Peter Kerck- haert met klarinet en Domini que Zwartelé, eveneens klari net. Laatstgenoemde wil van haar hobby een beroep maken en gaat na de zomervakantie studeren aan het conservato rium in Den Haag. De beide anderen kunnen hun musice ren op hoog niveau waarma ken als goed geschoolde ama teurs. Vanzelfsprekend wordt woensdagavond ook muziek gemaakt. Dit gebeurt door de geslaagden zelf en door enkele leerlingen, die bij lagere exa mens het predikaat 'met lof' behaalden. Verder werken aan dit concert mee een klari netensemble uit Sas van Gent en enkele leerlingen met zang. De toegang tot deze avond is gratis en staat open voor iedere belangstellende. De uitreiking van de D-ge- tuigschriften betekent tevens het einde van de examenpe riode op de muziekschool. In totaal gingen 138 personen op voor een van de muziekschool examens of het Hafa-examen van het ministerie van WVC. ZATERDAG 5 JULI: Van onze correspondent KAPELLE - In Kapelle wor den zaterdag 5 juli voor de tweede keer trekker-trekwed- strijden gehouden door de vereniging Trekker Trek Mid den-Zeeland. De deelnemers, uit vrijwel alle streken van Nederland, acteren in de vrije klase, super standaardklas, standaardklas en minipullers. Deze A-wed strijd telt mee voor het Neder lands kampioenschap en wordt gehouden op een terrein aan de Breierweg, in de omge ving van het ANWB/WW-sta- tion aan de A58. De wedstrij den beginnen om 10.30 uur en duren tot 17.00 uur. Er is gratis parkeerruimte bij het wedstrijdterrein. Naast een aantal Europese en natio nale kampioenen komt bij dit spektakel van zwaar opge voerde machines ook een aan tal Zeeuwen in actie. In de vrije klas 4,4 ton is dat onder andere de Groene Spirit, één van de laatste nieuwe trekkers in de A-categorie, afkomstig van een team uit Biervliet, waarvan Ko de Regt animator is. De Regt is eigenaar van een loonbedrijf, nam sinds 1981 deel aan wedstrijden in de standaardklas, maar komt sinds vorig jaar uit in de vrije klas. Verder werken in dit team mee Prudat Buijk, Johnny van Hout en Peter de Regt. De Green Spirit is uitge rust met een Rolls Royce Grif fin 12 cilinder-motor met een inhoud van 37 liter, goed vaor ongeveer 2500 pk. Bij de minipullers (800 kilo gram) is de 28-jarige Hans Adriaanse uit Oostburg van de partij met zijn Blue Star. Hij boekte vorig jaar vijf over winningen en behoort zeker tot de favorieten. De andere Zeeuwse deelnemer in deze categorie is Rob Schouten uit Tholen. AXEL 400 JAAR Van onze correspondente AXEL - Van 2 tot 20 juli wordt in het streekmuseum van Axel een expositie gehouden rondom het thema 'Axel 400 jaar'. Vierhonderd jaar geleden werd dit stadje door Prins Maurits bevrijd van de Span jaarden. Alles wat tijdens deze expositie wordt getoond, heeft betrekking op de periode rond 1586, of dateert uit die tijd. De organisatie is in handen van de museumcommissie die enorm geholpen is door de he ren W. Dieleman en P. Olysla- ger die maandenlang in de weer zijn geweest met het ver zamelen van bruikbaar expo sitiemateriaal. Het Stedelijk Museum in Vlissingen, het Koninklijk Nederlands Leger en Wapenmuseum (Delft) en het streekmuseum De vier Ambachten in Hulst hebben heel bereidwillig enkele prachtstukken in bruikleen gegeven. Zo kan men op de ex positie enkele afdrukken in was van oude zegels uit Axel bewonderen maar ook wapens en uitrustingen uit die veelbe wogen tijd. De toegangsprijs voor de expositie (inclusief een bezoek aan de rest van het museum) bedraagt een gulden. Kinde ren tot dertien jaar betalen slechts twee kwartjes. Plaatselijk nieuws Country - De Country Wes tern Band treedt zaterdag 5 juli op in gemeenschapscen trum 't Heike, aanvang 21.00 uur. Schieting - In Café 't Helleken wordt woensdag 2 juli een be- jaardenschieting gehouden, aanvang 13.30 uur. Bingo - De rk Bond van Oude- 4 ren houdt donderdag 3 juli een kaart- en bingomiddag in ge meenschapscentrum 't Heike, aanvang 13.30 uur.

de Stem | 1986 | | pagina 7