'FAMILIE-ONDERONSJE' IN AMATEURKOERS KRUININGEN 24 DAGEN VOOR HALF GELD Casino winnaar eigen toernooi Peter van 't Westeinde verrast de sprintelite 24 DAGEN Wielerronde van Zoutelande sterk bezet Ton Akkermans, Willem-Jan Fabricom kampioen Titel voor Terneuzen Overwinning Eric Fijnaut Westerbeke aan leiding DE STEM „de 4in1 krant" IN RONDE VAN HOOFDPLAAT Wapen van Axel haalt fors uit MAANDAG 30 JUN11986 Zeeuws record voor Gert van der Weele Wielerkoers Wemeldinge Nico vu de KMert succesvol De drie koplopers in de amateurkoers van Kruiningen. Van links naar rechts: Nap Hage (derde), Peter van de Klundert tweede) en latere winnaar Nico van de Klundert. - f0t0 willem mieras Op vijftien kilometer voor het einde ontsnapte zij en hoewel Hanneke Lieverse nog een hardnekkige poging deed om bij Havik te komen, leverde dit geen succes op. Lieverse viel zelfs terug in de groep en werd in de eindsprint om de tweede plaats geklopt door Connie Meijer. UITSLAGEN Amateurs: 1. N. van de Klundert, Hoo- gerheide 100 kilometer in 2.32.14; 2. P. van de Klundert, Hoogerheide; 3. N. Ha ge, St.-Maartensdijk; 4. op 47 seconden J. de Crom, Hoogerheide; 5. K. de Nooyer, Aagtekerke; 6. G. van Antwerpen, Drie wegen; 7. P. Raas, 's-Heerenhoek; 8. op 1.17 P. van Acker, Koewacht; 9. W. van Kooten, Bruinisse; 10. J. Poley, Kruinin gen; 11. H. Vis, 's-Gravenpolder; 12. W. Wieme, Oostkamp; 13. R. Bril, Nieuw koop; 14. D. Uijl, Poortvliet; 15. M. de Smit, Sluiskil; 16. M. Stroosnijder, Krui ningen; 17. H. Harinck, 's-Heer Abtsker- ke; 18. P. Geschiere, Grijpskerke; 19. H. Oomen, Etten-Leur; 20. J. Becks, Heerle. Dames: 1. M. Havik, Soest 60 kilometer in 1.40.56, 2. op 20 seconden C. Meijer, Vlaardingen; 3. H. Lieverse, Hillegom; 4. M. de Bruin, Nieuwkoop; 5. C. Timmer mans, Den Bosch; 6. P. de Bruin, Nieuw koop; 7. P. Groen, Nieuw-Lekkerland; 8. H. Hage, Arnhem; 9. P. van der Stel, We meldinge; 10. E. Koolloos, Lisse. Dat kan. Met zo'n vrijblijvend proef-op-de- som abonnement op die allemenselijk gevarieerde 4-in-l-kiant. Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de bus. I.Naam: Postcode I Woonplaats BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS VAN 10,50. (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). De/e bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen I naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112. 4800 VB BREDA .Bellen kan ook: 076-236911 Van onze sportlhedewerker ZOUTELANDE - Ruim zestig amateurs staan ingeschreven voor de negende wielerronde in de Walcherse badplaats Zoutelande, waar woensdag avond 9 juli om zeven uur het startschot klinkt voor de ama teurkoers over 100 kilometer. Streekfavorieten in deze koers zijn Kees de Nooyer, Piet Wisse en Adrie Dinge- manse. Door Fred Rabout HOOFDPLAAT - Ruim een maand ge leden maakte Peter van 't Westeinde de overstap van het trimmerspeloton naar de rijen van de amateurs. Die aanpas sing duurde niet lang. Peter van 't Westeinde voelde zich snel thuis bij de amteurs. In Hoofd plaat pakte hij zijn eerste overwinning. De Biervlietenaar liet zien een aan winst te zijn voor de amateurcategorie. Dat hij over een sterk koersinzicht be schikt, liet hij gisteren zien. Guus Barhorst, dië de laatste weken in de vorm van zijn leven verkeert, probeerde bij het opdraaien van de Oostlangeweg de spurt te ontlopen. Wetend dat mannen als John de Crom en Peter van de Klundert veel sneller zijn in de sprint. Nog ruim twee kilo meter moesten er toen nog worden af gelegd. John de Crom trok de overge bleven negen vluchters bij Barhorst. Juist op dat moment sprong Peter van 't Westeinde de ruimte in. Hij hield stand tot onder het spandoek. Voor De Crom was slechts te tweede plaats weggelegd. De tien die de finale in gingen van deze 80 km lange wedstrijd -met 20 km ingekort wegens de de grote hitte- kwamen uit een kopgroep van zeven tien die al na 20 kilometer ontstaan was. Grote animator was Karei van Goethem. In die kopgroep zat aardig wat kwaliteit. Peter van de Klundert, John de Crom, Antoin Goense, Patrick Tolhoek, Rob Bijvank en Karei van Goethem zijn uitstekende renners. Ook de Zeeuwsch-Vlamingen Cyriel Hoef nagels, Conno van de Sande, Peter van 't Westeinde -haakte als laatste aan- Guus Barhorst en Freddie de Muynck waren present. De eerste die uit dit groepje wegviel, was Freddie de Muynck die achter de Westerscheldedijk lek reed. Hij ging moedig in de achtervolging, maar had mede doordat men vooraan eendrach tig samenwerkte geen schijn van kans om op zijn eentje terug te keren. Na 60 kilometer begon men vooraan nerveus te worden. Peter van de Klundert vond het gezelschap te omvangrijk en ging alleen in de aanval. Iedereen had in de gaten wat er gaande was. Antoin Goense, John de Crom, Peter van 't Westeinde, Kees Vleugel, Karei van Goethem, Cyriel Hoefnagels, Guus Barhorst, Conno van de Sande en Rob Bijvank gingen mee. Patrick Tolhoek, Ronnie Veeke en Gerard van Antwer pen probeerden de schade nog te her stellen, maar het rendement van hun inspanningen was nihil. De sprinters zaten al te rekenen toen Goense 4 kilo meter voor het einde hun programma in de war stuurde. Hij werd ingere kend, maar toen kwam Guus Barhorst ina ctie. Ook de Biervlietse douanier struikelde. Het was tenslotte Peter van 't Westeinde die nog inhoud genoeg had en knap wist te winnen. Uitslag: 1. Peter van 't Westeinde (Biervliet) 80 km in 2.00.39, 2. John de Crom (Hoogerheide), 3. Antoin Goense (Ovezande), 4. Peter van de Klundert (Hoo gerheide), 5. Kees Vleugel (Wemeldinge), 6. Karei van Goethem (Kloosterzande), 7. Cyriel Hoefnagels (Clinge), 8. Guus Barhorst (Biervliet), 9. Conno van de Sande (IJzendijke), 10. Rob Bijvank (Westdorpe), 11. op 2 min. 6 sec. Gerard van Antwerpen (Driewe gen), 12. op 2 min. 16 sec. Ronnie Veeke (Sprundel), 13. op 3 min. 6 sec. Patrick Tolhoek (Yerseke), 14. op 4 min. 39 sec. Jan Maaskant (Sirjansland), 15. op 5 min. 11 sec. Freddie de Muynck (IJzendijke), 16. op 6 min. Wim Oele (Kapelle), 17. Frank Gommers (Philippi ne), 18. Peter Mol ('s-Gravenpolder), 19. Wilfried de Krijger (Biervliet), 20. Frank Geensen (Terneuzen). Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Casino is winnaar geworden van het eigen zaal voetbaltoernooi dat in de Oostburgse sporthal De Veerhoek werd gehouden. De Bressiaanders moesten slechts één verliespunt incas seren en wel tegen Holierook: 1-1. Holierook bleef eveneens ongeslagen, maar moest be halve aan Casino nog een punt afstaan Kombuis (0-0) en Jo- pie (1-1). Organisator Adri Buyze kreeg overigens op het laatste moment nog problemen door dat Paepe zich afmeldde en hij niet meer in staat was een an der team aan te trekken. Daardoor kwam het poule systeem te vervallen en speelde men een halve compe titie. In de avonduren werd in het Breskense Casino door Adri Buyze de prijsuitreiking verzorgd. I 1 ry "I 1 1 1 van de Klundert, John Leijs, van Doenhout, Ruud Zijlmans en de broers Tommy en Ryan Vele andere bekende Zeeu- Goethem, Ab Verplanke, Wer- van Kooten. Zij kunnen op ge- post wen zijn van de partij, zoals ner Wieme, Toine Goense, Ge- duchte tegenstand rekenen Toon van der Steen, Karei van rard van Antwerpen en Wim van mannen als Nico en Peter Gezien het kwalitatief en kwantitatief sterke deelne mersveld kan het voor het pu bliek een aantrekkelijke wie- Ieravond worden in Zoutelan de. De eindstand van dit ge slaagde toernooi, waarin Markt 15 de sportiviteitsbeker veroverde, ziet er als volgt uit: 1. Casino 6-11,2. Holierook 6-9, 3. Du Commerce 6-8, 4. Mijn- ders 6-6, 5. Jopie 6-5, 6. Kom buis 6-3,7. Markt 15 6-0. Van onze sportmedewerker AXEL - In de strijd om de sportuuscup behaalde het team van Wapen van Axel een riante 11-4-zege op de forma tie van Van Alten. Hard toeslaan deed ook HCG. Het klopte Primus/ Pluym met maar liefst 8-1. Dieleman won eveneens. Het bleef met 5-1 baas over Cito. De DFO-equipe kwam tegen Wilton als gelukkigste ploeg uit de strijd en zegevierde met krappe 2-1-cijfers. Van onze sportmedewerker KRUININGEN - Nico en Peter van de Klun dert maakten er zaterdag een succesvol 'fami lie-onderonsje' van in de amateurkoers van Kruiningen. De broers uit Hoogerheide finishten respectievelijk als eerste en tweede door hun medevluchter Nap Hage kansloos te laten in de eindsprint. Grote pechvogels in dit cri terium waren Werner Wieme, die in de slotfase door pech werd teruggeslagen en Pierre Raas, die al eerder door een lekke band veel terrein had verloren, maar overigens sterk terug kwam en als ze vende de eindstreep bereikte. Diverse renners gaven door de drukkende warmte vroeg tijdig de bekende pijp aan Maarten. Onder hen Ab Ver planke en Karei van Goethem. Het geringe aantal toeschou wers moest in het eerste koersuur genoegen nemen met een paar speldeprikjes die op niets uitliepen. Na 45 kilome ter echter kwam er een af scheiding van negentien man en kort daarna formeerde zich een kopgroep van zeven ren ners, bestaande uit Nico en Peter van de Klundert, Kees de Nooyer, Nap Hage, Gerard van Antwerpen, John de Crom en Werner Wieme. Na een fraaie jacht voegde Pierre Raas zich bij dit zeven tal, dat al gauw veertig secon den winst pakte op een volg- groep met onder andere Piet Hoondert, Jan Polëy, Wim van Kooten en Martin Stroosnij der. Na 65 kilometer moest Pierre Raas door pech afha ken in de kopgroep. Hij ver loor daarbij 25 seconden, maar via een imponerende achter volging kwam de sterke cou reur uit 's-Heerenhoek steeds dichterbij. Beslissing Toen de mannen in de frontlinie de hete adem van Raas reeds in de nek voelden, sprongen Nico en Peter van de Klundert in de ruimte, samen met Nap Hage, die attent rea geerde. Hiermee was tevens de be slissende fase ingeluid. Raas sloot aan bij De Crom, Wieme, De Nooyer en Van Antwerpen, maar deze volggroep vormde geen bedreiging meer voor de drie koplopers, die met nog twintig kilometer te gaan met dertig seconden winst voorop draafden. Achter de groep Raas ploe terden met veel grotere ach terstand nog de plaatselijke renners Stroosnijder en Poley in gezelschap van Van Kooten, Vis, Van Acker en enkele an deren. Zoals reeds gemeld werd Werner Wieme door pech teruggeslagen uit de volggroep, maar kon als troostprijs toch de leidersprijs incasseren. Bij de dames soleerde Mieke Havik naar de overwinning. Peter van het Westeinde verslaat de sprintelite en behaalt zijn eerste overwinning bij de amateurs. - foto wim kooyman Van onze atletiekmedewerker HENGELO - Gert van der Weele is de nieuwe Zeeuwse recordhouder op de 800 meter. Al geruime tijd liet hij tijden voor zich noteren die de re cordtijden van Niek Flipse en Jan de Waard (1.50.7) benader den. Flipse liep die tijd in 1976 en De Waard in 1980. Tijdens de Fanny Blankers Koen Games in Hengelo liep Van der Weele naar 1.50.64. De AV'56-atleet kwam tijdens deze wedstrijden uit in de B- serie van de 800 meter. Onder ideale omstandigheden en met een sterke tegenstand liep hij naar een derde plaats. De zege was voor Bert Hollander van DEM, die 1.50.25 realiseerde. De veelzijdigheid van Van der Weele blijkt wel uit het feit dat hij onlangs nog Zeeuws kampioen op de 10 kilometer werd en vorig seizoen de Vlis- slngsë Boulevardloop won. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Zoals vo rige week reeds verwacht werd heeft Fabricom 1 de na competitie zaalvoetbal voor de beker van de gemeente Sas van Gent gewonnen. Het duel tegen hekkesluiter De Crab 1 leverde een 5-1-zege op en nu is Fabricom 1 definitief uit de greep van de achtervolgers. Van die achtervolgers, waarbij alleen nog sprake is van strijd om de tweede plaats, maakten W Polderken en De Rijke geen fout en won nen respectievelijk van Corn Boys en Royal. Uitslagen: De Rijke-Royal 3-2, De Rijn- vaert-De Tukker 2-2, Fabricom 1-De Crab 1 5-1, De Crab 2-Fabricom 2 8-2, Corn Boys-W Polderken 4-11. Stand: Fabricom 1 8-15, W Polderkenv8- 11, De Rijke 8-11, De Crab 2 8-9, Royal'8- 8, Fabricom 2 8-8, Corn Boys 8-7, De Tukker 8-6, De Rijnvaert 8-3, De Crab 1 Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Terneuzen 2 is kampioen geworden in de tweede klas van de Terneuzense zaalvoetbalcompetitie. Dat werd pas afgelopen weekeinde duidelijk toen de uitslag van het destijds uitge stelde duel tussen Terneuzen 2 en PZEM bekend werd. Deze wedstrijd eindigde in 3-3 en dat hield in dat Terneuzen 2 met één punt voorsprong op PSV en Gemeente 2 de compe titie beëindigde. Terneuzen 2 promoveert dus en dat geldt eveneens voor PSV, dat als tweede eindigde. De kans is zelfs niet uitgeslo ten dat ook Gemeente 2 een trapje hogerop mag, maar dat ligt aan de promotie-degrada tieregeling naar en uit het re giovoetbal. Ook in de derde klas poule A (de promotie-poule) werd nog een inhaalduel afgewerkt. Het treffen tussen Belastingen 2 en Goalgetters 2 eindigde in een 5-0-zege voor Belastingen 2. Daardoor is de kans groot dat Belastingen 2 naast Goal getters 2 en B en M/Den En gel/Scheele naar de tweede klas promoveert. Eindstand tweede klas: Terneuzen 2 22- 36, PSV 22-25, Gemeente 2 22-35, W Van Strien 22-27, HKC 22-26, Terneuzen 3 22- 21, Philips 1 22-21, Stoffels 22-15, PZEM 22-15, RWS 22-14, RIO/Yugo 22-12, Snel- dienst 22-7. Derde klas poule A: B en M/ Den Engel/Scheele 6-12, Goalgetters 2 6- 8, Belastingen 2 6-8, B en M/Image Club 6-6, Dow 3 6-6, Instuif 6-4, RIO/DTS 2 6- 0. Van onze sportmedewerker MELSELE - In de BLFCB-cross in het Belgische Melsele onder streepte Eric Fijnaut uit Oostburg zijn klasse door in de oudste groep te zegevieren. In de overige groepen waren de Belgische deelnemers succesvoller. Het starten vanuit een karretje was iets dat de Zeeuwse ren ners minder goed onder de knie hadden dan hun Belgische me dedingers. In de start werden dan ook al de meeste meters verlo ren. Uitslagen jongens 5 jaar: 1 Donie Birger, 2. Koen Dik, 3. Jurgen de Maat. 6 jaar: 1. Marco Datthijn, 2. Björn Moentjes, 3. Joost van Meerhage. 7 jaar: 1. Wim Vanhijfte, 2. Ludoviek Slagmulder, 3. Philip de Pré 8 jaar: 1. Heiki de Smet, 2. Philip Westein, 3. Ton de Vrieze. 9 jaar: 1 Timothy Thaets, 2. Bart Vanhijfte, 3. Daniel van Houte. 10 jaar: 1. Loek de Rijk, 2. Eddy Coussens, 3 Danny Schout 11 jaar: 1 Jimmi Vermeire, 2. Dimitri Duitschavens, 3. Timothy Moentjes. 12 jaar: 1. Geoffrey Vandamme, 2. Arjen de Mey, 3. Derk-Jan Franse. 13 jaar: 1 Rini Datthijn, 2. Erwin Sarfaty, 3. Jeffrey van den Daele. 14 jaar: 1 Tom Steels, 2. Piet Bogaert, 3. Kurt Dik. 15 jaar: 1. Larry Crom- bach, 2 Erwin Schijvens. 16 jaar: 1 Eric Fijnaut, 2. Chris Vercouteren, 3. Luc Ver voort. Meisjes A1. An de Koek, 2. Sandy de Pannenmaker, 3. Kelly de Pannenmaker. B: 1. Judith de Mey, 2. Isabelle Rausch, 3. Inge Heyvaert C: 1. Kim van Loo, 2. Mariska Verplancke, 3. Kelly de Koek. D: 1. Cindy Dierickx, 2. Ilse Heyvaert, 3. Sandy Reiniers. E: 1. Linda de Bruycker, 2. Barbara de Ruyter, 3. Tania Westein. F: 1. Pascalien van Cleemput, 2. Grace Sack, 3. Arya Legrand. Van onze sportmedewerker GOES - Na acht wedstrijden heeft Nout Westerbeke een ruime voorsprong genomen in het Zeeuws klassement voor liefheb bers/veteranen. De renner uit Westkapeile behaalde reeds vier overwinningen. Stand: 1. N. Westerbeke 58 punten, 2. L. de Jonge 34,3. S. Broersma 25,4. P. Sager 25,5. H. van den Oever 21,6. N Dij kwel 18, 7. N. van Belzen 17,8. M. Verstegen 17,9. J. Bos- huijer 16,10. J. Gommers 15 punten. Van onze sportmedewerker WEMELDINGE - In Wemel dinge snorren zaterdag 5 juli de snelle wieltjes weer. Om half drie vertrekken de liefhebbers/veteranen. Zij moeten 50 kilometer afleggen. Nout Westerbeke, Chris van de Bergh, Leo de Jonge en Sam Broersma behoren tot de favorieten. Plaatselijke deel nemers zijn Eric van Nieu- werkerk en Frans Meijaard. De junioren beginnen om vier uur aan hun 60 kilometer. Richard de Vrieze, Wilfred Geijs en Leo Goeree zijn onder hen de kanshebbers. Jacky van Stel rijdt bij deze catego rie een thuiswedstrijd. Tenslotte komen vanaf kwart voor zes de amateurs in actie, die 100 kilometer moeten afleggen. Plaatselijke favoriet Cees Vleugel gaat het opne men tegen onder andere Karei van Goethem, Werner Wieme, Ab Verplanke, Toine Goense, Pierre Raas, Toon van der Steen, Eric Vereecken en Peter van de Klundert. JOHN VAN DE AMEELE u Terneuzen reed bij de juniore naar een tweede plaats i Lochristi. ROBIN VA.) HECKE uit Sas van Gent wer negende in het veld van 3 renners. PHILIPPE LAMPAERT ui) Eede reikte naar een veer tiende plaats in een junioren koers met 24 deelnemers i: Zomergem. MARCO GEENSEN uit Ter neuzen werd negende bij d junioren in Assenede. Hie gingen eveneens 24 renner van start. RUDI RABOUT uit Zuid zande legde beslag op eei fraaie vijfde plaats in eei nieuwelingenkoers in Hansbe ke. JACKY FORTREI ui Breskens werd er tiende. E waren in Hansbeke 28 ver- trekkers GUIDO DE SMIT uit Ijzen dijke finishte als zeventiende in een nieuwelingenkoers me 32 deelnemers in Kuurne.

de Stem | 1986 | | pagina 16