DTfl Toon Holtus verrassend kampioen ZEGE NIJBOER Waterpoloploeg dames Oranje wint toernooi Gevestigde orde onaangetast HEIKE DRECHSLER DE STER BIJ TITELSTRIJD ATLETIEK IN DDR Flipse in triathlon sterkste Hockeyers Oranje ten onder aan chips en wokkels ROTTIEi Titel voor Blok en Everling MAANDAG 30 JUN11986 NEDERLANDSE TITELSTRIJD SPRINGRUITERS Müller en Van Heek tweede in San Marino LOTTO CIJFERSPEL BELGISCHE LOTTO DUITSE LOTTO SPEL 77 TIJDENS HET NK ZWEMMEN MAANDAG 30 JUN119 T8PAGINA SPORT fi NIJMEGEN (ANP) - Toon Holtus heeft zich gisteren op de fraaie terreinen van Park Brakkestein in Nijmegen als de verrassende nieuwe Neder landse kampioen bij de springruiters gepresenteerd. Voor het driedaagse concours had niemand nog echt reke ning gehouden met de 25-ja- rige ruiter, die uit de omge ving van Doetinchem stamt en sinds een jaar met Rob Ehrens samenwerkt op manege de IJ zeren Man in Weert. Welis waar zegeviere Holtus vorig jaar in de competitie voor 6- jarige paarden, zijn kansen in zijn eerste titelstrijd bij de se nioren werden te verwaarlo zen geacht. Holtus bleek echter sterker dan alle gevestigde nationale toppers bij elkaar. Hij vormde met de 13-jarige Jonggor vooral in de zware slotwed strijd, een springconcours over twee manches met enkele knapen van hindernissen, een vloeiende combinatie. „Jong gor reed de laatste weken in Arnhem en Blaricum ook al erg goed", zei de bescheiden Holtus nadat hij de gebruike lijke onderdompeling in de sloot had ondergaan. „Ik heb hier niet speciaal naar toege werkt. Tenslotte kwawm het nog niet in me op, dat ik kam pioen zou kunnen worden. Maar dank zij de goede vorm van mijn paard en een beetje geluk is het er toch van geko men". Henk Nooren was als win naar van het jachtspringcon- cours met The Shinto (enkele jaren geleden nog Olympic Valmonte en later Opstalan geheten, voordat het dier naar Japan verhuisde) met de beste papieren het weekeinde in ge gaan. Toen bleek, dat de her vonden combinatie nog niet meteen weer volgroeid was. Tweevoudig kampioen Emiel Hendrix bleef lange tijd uit zichten houden op een trilogie. Hij kwam echter juist één punt te kort op Holtus. Ehrens, na Daan Nanning de leer meester van Holtus, zou nog kampioen zijn geworden als hij in de slotwedstrijd niet meer dan twee springfouten had gemaakt. Het werden er drie, waardoor Ehrens op de derde plaats uitkwam. Overi gens was er op Brakkestein nogal wat te doen om een ver meende fout van Ehrens met Oscar Drum in de sloot. Velen zagen het paard in het water komen, het dienstdoende jury lid zag er echter geen overtre ding in. Van de andere, vrijwel ze kere kandidaten voor de strijd om de wereldtitel in Aken (van 8 tot en met 13 juli) deed Wout-Jan van der Schans het met Olympic Treffer als vierde naar behoren. Piet Raymakers kwam met Jogger niet verder dan de negende positie. Gezien zijn langjarige ervaring zal de Brabantse 'roodjas' vermoedelijk toch in Aken in actie komen, en niet de nieuwe nationale kampioen Toon Holtus, die in Weert de jonge paarden africht en nog nooit een internationale top wedstrijd heeft gereden. Bondscoach Johan Heins kiest de definitieve ploeg in samen spraak met chef d'equipe Ben Arts in de loop van de week. UITSLAGEN NK springruiters (tabel A, hoogte 1,50 m„ barrage: 460 nieter, toege stane tijd 68 seconden, zes hinder nissen, acht sprongen, boo): 1. Rob Ehrens (Weert), Oscar Drum 0 strafpunten - 49,73, 2. Jan Tops (Valkenswaard), Werriska 0 - 50,06, 3. Jos Lansink (Weerselo) Kristel Q - 53,10, 4. Toon Holtus (Weert) Jonggor 0 - 55,30, 5. Emiel Hendrix (Optiebeurs Een) 4 - 50,56. Springconcours over twee man ches (eerste manche: lengte 600 meter, 10 hindernissen met 13 sprongen, maximale hoogte 1,60 m, toegestane tijd 90 seconden; tweede manche: lengte 410 m, 9 hindernis sen, 11 sprongen, 1,60 m, 62 secon den): 1. Toon Holtus (Weert) met Jonggor, 1,75 strafpunten, 144,17 seconden, 2. Wout-Jan van der Schans (Lunteren) Olympic Tref fer 4,5-141,29, 3. Eric van der Vleu ten (Geldrop) Gondor 8-128,26, 4. Emiel Hendrix (Baarlo) Optie- beurs Een 8,25-132,64, 5. Anton Eb ben (Naarden) Jumbo Design 9- 138,33,6. Rob Ehrens (Weert) Oscar Drum 12-129,12, 7. Piet Raymakers (Asten-Heusden) Jogger 12-130,42, 8. Wiljan Laarakkers (Gennep) Up to Date 16,25-134,81, 9. Henk Noo ren (Guttecoven) The Shinto H 24- 127,30, 10. Sven Harmsen (Schoorl) Star Maker 24-128,91. Eindstand NK: 1. en Nederlands kampioen Holtus 130 punten, 2. Hendrix 129, 3. Ehrens 128, 4. Van der Schans 121, 5. Van der Vleuten 119, 6. Nooren 114, 7. Ebben 112, 8. Harmsen 110, 9. Raymakers 109,10. Jos Lansink (Weerselo) 100. Springconcours in twee fasen (330 meter, toegestane tijd 52 seconden, zes hindernissen, zeven sprongen, hoogte 1,30 m): 1. Miranda Kooy- man (Leidschendam), C's a Ladv n - 33,09,2. Wout-Jan van der Schans (Lunteren), Wiebe 0 - 36,05,3. EmiS Hendrix (Lunteren) Optiebeu» Een 0 - 37,62. Progressief springconcours (480 m hoogte 1,40 m„ toegestane stijd 82 seconden, acht hindernissen, achi sprongen): 1, Jan Tops (Valkens- waard) Little Madame 51,45, 2 Henk van de Pol (Eindhoven) Royalty 53,09, 3. Wout-Jan van der Schans (Lunteren) Valeur 54,39. Finale 1.40 meter, jachtspringcon. cours, 545 meter, toegestane tijd 88,0 seconden, 13 hindernissen, jt sprongen: 1. Willy van der Han (Lanaken) Pythagoras 68,63 secon. den, 2. Miranda Kooyman (Leid. schendam) Dynamic 69,64, 3. Dioi van Groesen (Meerlo) Creatioi 71,09. Finale 1.30 meter, jachtspringcon. I cours, 545 meter, toegestane tijd 1 88,0 seconden, 13 hindernissen, 15 sprongen: 1. Emiel Hendrix (Baar-I lo) Decision 71,28, 2. Wout-Jan van I der Schans (Lunteren) Whisline I Song 73,92,3. Dion van Groesen Vi- j sion 75,74. 1 SOEST (ANP) - Gerard Nijboer, de Europese marathonkam pioen, heeft zaterdag in Soest in zijn voorbereiding op de verde diging van zijn Europese marathontitel in Stuttgart een inter nationale loop over 20 kilometer gewonnen. Nijboer liep de af stand in 1 uur 2 minuten en 24 seconden. De Fin Per-Ole Holmes eindigde op bijna twee minuten als tweede. Bij de dames zegevierde Ilse Riedeman (Noordkop) in 1.16.49. Uitslagen: heren: 1. Gerard Nijboer (Daventria) 1.02.24, 2. Per Ole Holmes (Fin) 1.04.01, 3. Wim Zegers (Veluwe, Apeldoorn) 1.04.34, 4. René Stam (Sprint, Breda) 1.05.37, 5. Frans Verharre (Bel) 1.05.54, 6. Risto Penttisola (Fin) 1.07.09; dames: 1. Ilse Riede man (Noordkop, Den Helder) 1.16.49, 2. Eefje van Wissen (Hol- landia, Hoorn) 1.17.54, 3. Jeltje Homminga (GAC, Hilversum) 1.19.16. PAPENDAL (ANP) - De Ne derlandse waterpoloploeg heeft het vijf-landentoernooi op Papendal gewonnen. Het zevental bleef ongeslagen en haalde uit vier wedstrijden zeven punten. Alleen de West- duitse ploeg werd een gelijk spel toegestaan. Op Papendal trad niet de sterkste ploeg van Nederland aan. De jeugdgroep met speel sters tot 19 jaar werkte de drie wedstrijddagen af. De seniores bleven langs de kant. Zij ko men pas in actie op het eerste toernooi om het wereldkam pioenschap voor dames, waarin de Nederlandse ploeg de favoriete is. Zondag versloeg de jeugd- ploeg in de finale Hongarije maar net met 9-8. De Hon gaarse dames begonnen zon der een punt te verspelen aan de strijd, zodat Nederland de opdracht had te winnen om de eindzege op te strijken. Pas in de laatste periode werd die taak vervuld. In het vierde kwart bogen de junio res de achterstand van 6-7 om tot winst: 9-8. Topscorer bij Nederland werd Moniek Wik- hart met drie doelpunten. Erna van Dorp, Jackie van Gemeren en Aline Heemskerk produceerden elk twee tref fers. Voor Hongarije was Iren Rasack met vier doelpunten op schot, Zsuzsa Kertesz schoot drie keer raak en Ildiko Kokai een keer. Italië - België 4-10 (1-1,3-4,0-4,0-1) Nederland - Hongarije 9-8 (0-2, 3-2, 3-3, 3-1) De eindstand is: 1. Nederland 4-7,2. Hon garije 4-6, 3. West-Duitsland 4-5, 4. Bel gië 4-2, 5. Italië 4-0. BALDASSERONA (ANP) - Antoon Müller en Henk van Heek waren zondag de beste Nederlanders tijdens de Grote Prijs van San Marino, de vijfde van twaalf wedstrijden om het wereldkampioenschap zijspancross. Het VMC/Honda-duo ein digde in beide manches op de tweede plaats. Müller en Van Heek voegden 36 WK-punten aan hun totaal toe en staan in het klassement op de derde plaats. De Zwitsers Netter- scheid en Hörmann wonnen beide manches. De uitslagen: Eerste manche: 1. Netterscheid/Hörmann (Wdl) VMC/Maico, 2. Müller/Van Heek (Ned) VMC Honda, 3. Nielsen/ Bitsch (Ned) EML Maico, 4. Bach- told/Fuss (Zwi) EML Jumbo, 5. Franz/Scharer (Zwi) EML Maico, 6. Janssen/Geurts van Kessel (Ned) EML Maico, 13. Van Gastel/ Van der Bijl (Ned) EML KTM. Tweede manche: 1. Netterscheid, 2. Müller, 3. De Scheemaecker/Van- dendijck (Bel) EML Honda, 4. Hu- wyler/Huwyler (Zwi) EML Maico, 5. Bachtold, 10. De Vries/De Bres- ser (Ned) EML Maico, 12. Van Gogh/Hurkmans (Ned) EML Mai co, 15. Smit/Kiggen (Ned) EML Maico. WK-stand na vijf van de twaalf wedstrijden: 1. Bachtold 160, 2. Janssen 128, 3. Müller 125, 4. Van Heugten/Maessen (Ned) EML Fo- lan 108. De winnende combinatie is: 1-12- 27-31-34-41. Reservegetal: 5. Aan tal deelnemers: 544.326, inleg f. 2.418,275,00, prijzengeld f. 1.148.680,00. Het winnende getal is: 97 42 44. Aantal deelnemers: 236.816, inleg f. 355.230,00 prijzengeld f. 143.337,00. De winnende combinatie is: 3-5- 10-15-20-37. Bijkomend nummer: 42. Jokernummer: 7166968. De winnende getallen zijn: 1-3-31- 37-40-45. Reservegetal: 48. 5-7-4-0-9-2-5. W 5-spel Het W5 spel werd zondag op de renbaan van Duindigt gespeeld. De winnaars in de koersen zijn: eerste koers: nummer 3 (Amazone Cede, G.van Eykelenborg), tweede koers: nummer 5 (Adrienne, W.Swart), derde koers: nummer 5 (Wevento. J.Batist), vierde koers: nummer 11 (Yogi Bear, RKromkamp), vijfde koers: nummer 2 (Walko B, C.Wor- tel). Winnende reeks: 3-5-5-11-2. Omzet f. 186.319,50. Uitbetaling: 13.973,90. (ADVERTENTIE) Pakistan wint testserie EN (ANP) - Een van de opval lendste zaken in de testserie tussen Europees hockeykam- pioen Nederland en wereld en Olympisch titelhouder Pa kistan was de afgelopen week de geringe scoringsdrift. Omdat de Pakistani één doel punt meer maakten dan de Neder landers werden zij officieel tot winnaar van de testserie uitgeroe pen. Een zege van 1-0 in de slotwedstrijd in het Wagenerstadion van Amstelveen was voor Pakistan voldoende om in punten gelijk te komen. Beide teams, die in de opbouwfase voor de strijd om het wereld kampioenschap (in oktober in Londen) verkeren, wonnen twee keer en één wed strijd eindigde gelijk (vrijdag in Assen werd het 1-1). Nog niet lang geleden was een uitslag van 5-4 in één wedstrijd tijdens een toer nooi op het zo veel snellere kunstgras scheripg en inslag. Dat de doelpunten deze keer heel kostbaar bleken had een paar duidelijke oorzaken. Ten eerste liep de strafcorner in beide kampen niet. Dat mag voor de meer op directe veldacties ingestelde Aziatische technici niet zo on gewoon zijn, Nederland moet het nor maal gesproken meer van de korte hoek- slagen hebben. Maar de uitvoeringen van Ties Kruize, die de meeste corners nam, en Floris-Jan Bovelander waren verre van vlekkeloos. „Daar zullen we nóg heel wat op moeten oefenen", verzuchtte stickstopper Van 't Hek, die kort voor rust een straf bal miste, dan ook na afloop. „Maar eerst hebben we vier weken vakantie. Dat hebben we wel verdiend, dacht ik zo". De Kampongspeler, in de selectie te ruggekeerd na de machtswisseling (Frans Spits voor Wim van Heumen als bondscoach), zei het uit de grond van zijn hart. Na een lang seizoen was hij niet de enige, die aan het eind van zijn krachten op het kunstgras van het Wagenerstadion neerzeeg. Dat was nog een oorzaak van de beperkte doelpuntenproductie. In de serie wedstrijden stonden twee overbelaste teams tegenover elkaar. Pa kistan heeft tijdens de Europese toernee in twintig dagen dertien wedstrijden af gewerkt, Nederland was na competitie, Champions Trophytoernooien, Europa Cup, weer competitie en centrale trainin gen aan het eind van zijn Latijn. Het ge volg was veel kleurloze acties op het mid denveld, veelvuldig het gebruik van de opluchting brengende hoge bal, die te vaak verloren ging, en weinig scorings- mogelijkheden. Spits realiseerde zich ook wel, dat de data van de testserie ietwat ongelukkig gekozen waren. „Toch ben ik blij, dat we het gedaan hebben", zei hij. „Het was be langrijk voor de spelers en de begeleiding om na een paar weken trainen tegen een sterke tegenstander aan de slag te kun nen. Ik heb de experimenten, die ik in mijn hoofd had, kunnen doorvoeren. Voor 75 procent had ik de plaatsen in het elftal wel in mijn hoofd. Ik ben nu toch weer wat verder opgeschoten met die resterende 25 procent. Wat mij in de laat ste wedstrijd deugd deed, was de vecht lust, die de spelers in het slotkwartier op konden brengen. Ze wilden wel degelijk nog het uiterste geven om de wedstrijd niet te verliezen. Na al die vermoeienis sen vond ik dat een verheugend punt". Net als dinsdag na afloop van de derde wedstrijd in Rotterdam, met een verlies van 0-2 de slechtste prestatie van Neder land qua uitslag en veldspel, nam Spits opnieuw geen blad Voor de mond over de heersende malaise op technisch gebied bij de Nederlandse tophockeyers. Hij wees met de vinger verwijtend naar de zijns inziens ontoereikende clubtrainingen, iets waar zijn voorganger Van Heumen juist altijd zo over roemde. „Je kon het in de voorwedstrijd van Jong Oranje heel goed zien", aldus Spits. „Ik heb wel dertig chips geteld met een rendement van nul, komma nul. Iedereen probeert elkaar de loef af te steken met nieuwigheden als chips en wokkels. Er wordt te pas en te onpas door de lucht gespeeld. Laten we toch eerst gewoon eens oefenen op basis handelingen als stoppen en slaan. Daar hoeft niemand zich voor te schamen. Je ziet die Pakistani toch ook haast niet hoog spelen. Waarom zouden ze ook? Over de grond kunnen ze het net zo goed". Ook al wilde Spits zich na afloop nog niet uiten over een basisformatie, zo hier en daar waren wel tekenen, die er op we zen hoe hij zich op zijn minst een vast team voor de nabije toekomst voorstelt. Zo lijkt hij voorlopig gekozen te hebben voor Rene Klaassen als voorstopper in plaats van Fred Bierens, die zich de laat ste drie wedstrijden op de bank verbeet. Voorts is Spits nogal geporteerd van Mare Delissen als de nieuwe vleugelver dediger op rechts. Maar zondag kon de HGC-er de ra zendsnelle Feroze zelden afdoende af stoppen. Op het middenveld is het trio Bovelander, van 't Hek en Diepeveen ver- moedelijk de keus van Spits, die ook Jan Hidde Kruize als schakel tussen midden veld en voorste lijn achter de hand heeft. De meeste problemen doen zich op de vleugels voor. Er werd veelvuldig gewis seld tussen Weterings (op links en rechts), Heijn (ook in de spits) en Van Grimber gen. De licht geblesseerde Schlatmann werd slechts één duel ingezet. Spits: „Ik blijf zeggen, dat er veel te vaak diagonaal naar de vleugels en ook de spitsen, is gespeeld. Die ballen komen haast niet aan door het scherm van ver dedigers. Het kost tijd de spelers ervan te doordringen dat het echt anders moet. Het veld breed houden en in de diepte spelen, daar moeten we het van hebben. Ik heb het bij vlagen gezien in deze serie. Voor Londen zullen we er in ieder geval nog keihard aan werken". NEDERLAND-PAKISTAN 0-1 (0-0). 42. Nasir Ali (strafcorner) 0-1. Scheidsrechters: Santiago Deo (Spa) en Alain Renaud (Fra). Toeschouwers: 2.000. Gele kaart: Shahbaz Ahmed (Pak). NEDERLAND: Leistra; T. Kruize; Delissen, Klaassen en Van Kersbergen; Bovelander, Van 't Hek en Diepe veen; Weterings (36. Van Grimbergen), J. H. Kruize en Heijn (63. Boele van Hensbroek). PAKISTAN: Moinuddin; Rehman; Ulhassan, Nasir Ali en Islam; Ishtiaq Ahmed (36. Hussain Khan) en Shah baz Ahmed; Kalimullah, Sherwani (36. Mahmood), Sar- dar en Feroze. De uitslagen van de vijf wedstrijden voor de testserie zijn: eerste wedstrijd: 2-1 voor Nederland; tweede wed strijd: 1-0 voor Nederland; derde wedstrijd: 2-0 voor Pakistan; vierde wedstrijd: 1-1; vijfde wedstrijd: 1-0 voor Pakistan. Winnaar van de testserie: Pakistan, 2 gewonnen, 1 gelijk, 2 verloren, 5 punten, doelcijfers: 5-4. AMERSFOORT (ANP) - Hel eerste weekeinde van de Ne derlandse kampioenschappen heeft duidelijk gemaakt, dat de gevestigde orde in de natio nale zwemsport voorlopig nog geen aantasting heeft te vre zen. De eerste drie tropenda- gen in Amersfoort lieten een handvol knappe prestaties zien, maar steeds geleverd door de arrive(e)'s, die naar de strijd om de wereldtitels in Madrid toewerken. Kennelijk trainen ze daarvoor harder dan ooit. De Nederlandse records van Hans Kroes (50 en 100 vrij in respectievelijk 23,14 -al staat op dat onderdeel een nog nooit gezwommen richttijd van 22,90 in het recordboek- en 51,09), Ron Dekker (100 school in 1.04,18) en Frank Drost (400 vrij in 3.57,8) wijzen er op dat Oranje in de Spaanse hoofd stad met een redelijke afvaar diging op de startblokken kan verschijnen. Zeker als de KNZB zich, zoals gebruikelijk, van de estafette-truc bedient. Die verdoezelt achteraf ge makkelijk de scherpe limieten, die zijn gebaseerd op de acht ste plaats op de wereldrang lijst en derhalve voor een aan tal Nederlandse toppers op specifieke onderdelen een uto pie. Bij de dames richtte de aan dacht zich vooral op de twee strijd tussen Conny van Ben- tum en Annemarie Verstap pen. Voorlopig heeft de Ame rikaanse voorbereiding van Van Bentum een duidelijke voorsprong op de Nederlandse, met veel uren in het water maar ook loop- en krachttrai ning, van Verstappen. Van Bentum won in Amersfoort de 200 vrij en de 100 vlinderslag in tijden, die ook internatio naal de aandacht verdienen. Op het vlinderslagnummer bleef ze met 1.00,80 maar een fractie (0,05) verwijderd van haar beste prestatie. Verstap pen volgde vooralsnog op af stand, zij het op een overbrug bare. De hoogste troeven van de zwembond bij de dames ga randeerden tevens in een vroeg stadium al de formatie van een estafetteploeg. De prestaties van enkelen mogen dan tot de verbeelding spreken, het kan niet worden verhuld, dat ook bij het eerste gedeelte van de nationale ti telstrijd van 1986 het aanstor men der talenten toch meer weg had van aan komen slof fen. In de categorie van vijf tien- en zestien-jarigen, die dankzij milde lichttijden met een fikse afvaardiging bin nenkort internationale erva ring mogen gaan opdoen bij de Europese jeugdkampioen schappen in West-Berlijn, zit wel degelijk talent, maar is eigenlijk nog niemand te be speuren die nu al of binnen kort de top zal kunnen halen. Bij de meisjes zijn er met Linda Moes en Diana van der Plaats nog wel een paar te noemen, bij de jongens is de ontwikkeling in die leeftijds categorie nog in een erg vroeg stadium. Uit de tussengroep, die niet meer tot de jeugd JENA (ANP) - Plaatselijk fa voriete Heike Drechsler is in Jena de ster van de 37e Oost- duitse atletiekkampioen- schappen geworden. De 21-ja- rige atlete evenaarde zondag met 21,71 seconden het wereld record op de 200 meter van landgenote Marita Koch, die deze tijd op 20 juni 1979 in Karl-Marx-Stadt voor de eer ste maal liep en die op 21 juli 1984 in Postdam evenaarde. Heike Drechsler is nu in het bezit van twee wereldrecords. Een week geleden in Tallinn verbeterde zij bij de inter landwedstrijd Sovjetunie - Oost-Duitsland haar wereld record verspringen met één centimeter tot 7,45 meter. Heike Drechsler, die dit sei zoen ook al de 100 meter in 10,97 seconden liep, werd in Jena op de 200 meter gesteund door een toelaatbare rugwind van 1,2 meter per seconde. Direct na de finish gaf Drechsler commentaar: „Ik had erop gerekend een tijd van net onder de 22 seconden te kunnen lopen. Op een we reldrecord had ik zeker niet gerekend". Heike Drechsler, die in 1981 in Utrecht als Heike Daute Europees jeugdkam- piooene verspringen werd en twee jaar later in Helsinki de eerste wereldkampioene ver springen, geldt als de grote fa voriete voor de Europese titels op de 200 meter en het ver springen. De verwachting is dat Drechsler komende don derdag bij de Olympische Dag in Dresden als eerste vrouw verder dan 7,50 meter zal ver springen. De Oostduitse kampioen schappen, die in drie dagen tal van goede prestaties oplever den maar het zonder een we reldrecord moesten doen, kre gen met de prestatie van Heike Drechsler toch nog de gehoopte bekroning. Een ding werd in Jena wel duidelijk: de DDR is de grote favoriet voor de Europese titelstrijd, die van 26 tot en met 31 augustus in Stuttgart worden gehouden. De DDR moet in staat worden geacht tenminste een kwart van de beschikbare 43 gouden medailles te veroveren. Bij de driedaagse Oostduitse titelstrijd werden drie beste wereldseizoenprestaties gele verd. Silke Gladisch won vrij dag de 100 meter in 10,96 se conden en zaterdag zorgden Sigrun Wodars (1.57,05) en Sa bine Busch (53,62) voor de beste seizoentijden op respec tievelijk de 800 meter en 400 meter horden. Busch liep die tijd in de serie, waarmee zij slechts zevenhonderdste se conde van haar wereldrecord verwijderd bleef. In de finale had de 23-jarige atlete tradi tiegetrouw weer wat proble men met haar pasritme. Zij veroverde desondanks de titel in 53,85 seconden. Wereldre cordhouder kogelstoten, Ulf Timmermann, die in Tallinn slechts twee centimeter ver wijderd bleef van zijn wereld record (22,62), was zo gebrand op de verbetering van zijn prestatie dat hij verkrampte. Timmermann moest met 22,00 m veertien centimeter toege ven aan veteraan Udo Beyer, die met 22,14 m zegevierde. De uitslagen van de derde en laat ste dag van de Oostduitse atletiek- kampioenschappen in Jena zijn: Dames: 200 m: 1. Heike Drechsler 21,71 (evenaring WR), 2. Silke Gla disch 22.07, 3. Sabine Rieger 22,76 Van onze atletiekmedewerker NIEUWVLIET - Piet Vonck brengt zijn vrije tijd vaak door aan de West-Zeeuws- Vlaamse kust Afgelopen zaterdag was hij eveneens present in de veer tiende editie van de Sinte pier-loop, georganiseerd door de afdeling gehandicapten sport van de atletiekvereni ging De Wielingen. Wat dat betekent weet de concurrentie. Piet Westerweele, toch ook niet een van de traagsten, moest ruim anderhalve mi- wordt gerekend maar ook niet tot de dames of heren, drong I sporadisch nog wel iemand I (onder anderen de tweeling-1 zusjes Muis en van hen Mil-I dred in het bijzonder) door totI de hoogste regionen, maar] toch vooral op onderdelen, die I alleen naar de bescheiden Ne-1 derlandse maatstaven redelijk bezet zijn. Van een doorbraak is op nieuw nog niets gekomen, oil het moest de nederlaag zijn van Olympisch kampioene Pe tra van Staveren -na een bles sureperiode voorzichtig op del weg terug- op de honderd me ter schoolslag tegen Petra Hil- lenius (1.12,46 om 1.11,68). Voor een blijvend sterke, nu relatief oude selectie, met uitverkore nen die of na het WK in Ma-1 drid een punt zetten achter de internationale loopbaan of I dan toch zeker na de Spelen van Seoel, zou bij deze natio nale titelstrijd de nieuwe lich-1 ting al voor meer weerwerk moeten kunnen zorgen. Tot nu toe is dat in Amers-1 foort beperkt gebleven tot op gepaste, maar te grote afstand meezwemmen. „Het is waar, dat de gearriveerden langer blijven hangen. Voor de jonge ren kan het goed en uitdagend zijn steeds maar weer die drempel te zien. Maar aan de andere kant bestaat het ge vaar dat ze afhaken als het niet haalbaar blijkt", gaf bondscoach Ruud Beele toe. Toch keek hij met tevreden heid terug op het eerste week einde. De tijden van Van Ben tum, Kroes, Dekker en Drost waren zelfs reden tot vreugde. „Het Nederlands kampioen schap blijkt toch iets meer dan selectiewedstrijden. Je moetje hier kwalificeren voor Ma drid, maar een nationale titel is toch een extra aansporing. Terwijl de omstandigheden natuurlijk lang niet optimaal waren. De temperatuur in het bad was niet bevorderlijk. Dat geldt vooral voor de langere afstanden. Iedere deelnemer zit per dag toch vier a vijf uur binnen in die atmosfeer. In de zon liggen is er vanzelfspre kend helemaal niet bij. Het re sultaat valt dan alleszins mee, vooral omdat voor velen de piek in Spanje moet komen. Daar is de training op afge stemd. Wat Conny van Ben tum hier liet zien, was perfect. Ze ziet er sterk uit. Het blijkt gewoon, dat je in de Verenigde Staten zoveel dingen meer kunt doen. Ze heeft meer kracht, maar ook aan de tech niek is bijgeschaafd. Het ziet er heel goed uit", zei Beele. Hij maakte zich geen zorgen om de iets tegenvallende ver richtingen van Jolanda de Rover, die de 100 meter rug slag won in 'maar' 1.04,07 en Petra van Staveren, die op haar specialiteit, niet verder kwam dan de tweede plaats. „Jolanda zwemt altijd zo hard mogelijk. Dat weet ik. En het kan altijd eens minder gaan. Hetzelfde geldt voor Petra. Ze kwam nu in de slotfase iets te kort, zonder daarmee iets aan de prestatie van Hillenius te willen afdoen. Ik ben er van overtuigd dat die twee op tijd op scherp staan". 1500 m: 1. Ines Bibernell 4.07,64, 2. Kathrin Wühn 4.07,97, 3. Ulrike Bruns 4.07,98, 4. Gabriele Veith 4.11,29 hoog: 1. Andrea Bienias 1,97 m, 2. Susanne Helm 1,94 m, 3. Ga briele Gunz 1,88 m kogelstoten: 1. Ines Müller 20,72 m, 2. Heike Hart- wig 20,43,3. Heidi Krieger 20,40 m Heren: 200 m: 1. Schroder 20,57, 2. Prenzler 20,58, 3. Heimrath 20,679, 4. Schersing 20,80 1500 m: 1. Busse 3.36,97, 2. Herold 3.3.37,82, 3. Fuhl- brügge 3.39,32 ver: 1. Beer 8,13 m, 2. Delonge 8,12 m, 3. Dombrowski 8,12 m hinkstapsprong: 1. Gamlin 17,11 m, 2. Elbe 16,64 m speerwerpen: 1. Michel 82,94 m, 2. Weiss 80,88 m, 3. Schaffner 79,86 Titel DoorKeeq HULST - Het feit dat Leo Huijgaerts vroegtijl Hulster Ambacht verd J loop van het Hulster te desastreus. Jeroen Verstraeten en J| uiteindelijke finalisten be| waardig slot te bezorgen ii Overigens valt het nog al tijd te betreuren dat onder meer dit toernooi geen split sing kent in de C-categorie. Niet voor niets bestaat er in middels een afzonderlijke speelsterktelijst, waarop de I toernooileidingen zich kunnen J Van onze atletiekmedeioerker KAMPERLAND - Adrie Flipse schreef de achtste triathlon van Kamperland op zijn naam. De man uit Westkapelle pakte die winst vooral door zijn prestaties op het laatste onderdeel, de zes kilometer lo pen, want een sterk fietsende Sjaak de Kok uit Lewedorp beëindigde het fietsen met dertig seconden voorsprong op Flipse. De Kok moest tijdens het lo pen zeer veel terrein prijsge ven, want hij verspeelde bijna anderhalve minuut op Flipse. Hij moest zelfs alles geven om Cees Nooyens en een weer sterk presterende Karei Meer- tens voor te blijven. Bij de dames ging de zege naar Cora Vlot uit het Zuid- Hollandse Berkwoude. Jea- nette Leunis uit Terneuzer eindigde op een knappe tweede plaats. De Terneuzense kwam zelfs als tweede uit het water na Patrick Vader. Uitstag achtste triathlon: l. Adrie Flipse, Westkapelle 1 03.34; 2. Sjaak de Kok, Le wedorp 1.04.56; 3. Cees Nooyens, Vlissin- gen 1.05.08; 4. Karei Meertens Hoek 1.06.05; 5. Johnny Vreeke. Goes 1.07.17; 6. Huub Tummers, Middelburg 1.07.40; 7 John Simons. Goes 1.0812; 8. Perry Hui- zer, VUssingen 1.08.34; 9. Rini Brugge- man, Goes 1.08.43; 10. Gerard Verhulst, VUssingen 1.09.10. Dames: 1. Cora Vlot, Berkwoude 1.11.32; 2. Jeanette Leunis Terneuzen 1.13.15; 3. Jolanda de Rijcke Terneuzen 1.17.40. Van onze tennismedeiverker TERNEUZEN - Jeroen Ever ling legde tijdens de jeugd clubkampioenschappen van d< tennisvereniging Animo ir Terneuzen beslag op de tite bij de 17-jarige jongens. Hij behaalde in de finale eet verrassende 6-4, 6-3-overwm ning op Tim van Veldhoven Bij de oudste meisjes ging d< overwinning naar Nanc) Blok, die in drie sets baas blee over Andrea Hamelink met 6 0,2-6,6-4. Eerder op de finaledag wa ren bij de 14-jarige jongen Tim van Veldhoven en Jeroei Everling eikaars tegenstandei In dat duel overheerste Vai Veldhoven met 6-2, 6-1. Da nielle van Zweeden won in he finaleduel van Brigitte Nijste met 6-4, 6-3 en werd daardoo winnares bij de meisjes tot e: met' 14 jaar. Bij de 12-jarigl jongens was Milan Albicher d sterkste, terwijl Karen Bur gers bij de meisjes met d hoogste eer ging strijken vi een 6-3, 6-3-zege op Marieke^ Dorsemagen. In de leeftijds groep tot en met 10 jaar wa Raymond van der Klis d sterkste. Winnaars dubbelspelen: U en met 14 jaar jongens: Ba Bierings/Richard Hamelinl Meisjes: Brigitte Nijsten/Ma nou Speleman. Tot en met 1 jaar jongens: Marcel Wisse Dirk van de Velde. Meisje: Nancy Blok/Andrea Ham« link Verliezersronde jonger tot en met 14 jaar: Richai Hamelink; meisjes tot en mi 12 jaar: Eline de Clercq; jon gens tot en met 17 jaar: Jacc van Ham.

de Stem | 1986 | | pagina 14