Zuiderzee-toer voor Adrie van der Poel TEUN VAN VLIET GROOTSTE 'SLACHTOFFER' Ludo Peeters wint GP Odiel Lambrechts Nederlandse troeven treffen tegenwind Veel tegenslag voor organisatie GP Odiel Lambrechts MILLIMETERWERK OP DE STREEP IN KALMTHOUT Zoetemelk wint in Amsterdam Resultaten Hans Spaa MAANDAG 30 JUN11986 T12 PAGINA SPORT 4 Kelly beslist vandaag over Tourstart Wijnands winnaar achter derny's Elfde wereldrecord voor Michael Gross EEN - Peter Post heeft gisteravond na lang wikken en wegen zijn formatie voor de Tour de France vrijgegeven. Müller wint Ronde Armor Van Putten UITSLAGEN MAANDAG 30 JUNI TT Assen DRONTEN (ANP) - Zes dagen voor de start van de Ronde van Frankrijk heeft Adrie van der Poel de vierde Zuiderzee- toer gewonnen. In de eind sprint versloeg de winnaar van de Ronde van Vlaanderen zijn Limburgse medevluchter Jean Habets. Van der Poel en Habets ont snapten acht kilometer voor het einde van de 250 kilometer lange koers uit de kopgroep van zestien, die al na tachtig kilometer was weggereden. De Belg Eric Vanderaerden was favoriet voor de eindsprint. Na de ontsnapping van Van der Poel en Habets probeerden de renners van Post vergeefs de groep bij de twee vluchters te brengen. Uit het verslagen peloton probeerde Gert Jakobs het verloren terrein goed te ma ken. Hij bleef lang hangen op twee minuten achterstand, maar kwam er nooit bij. De kopgroep ontwikkelde on danks de hoge temperatuur een tempo van meer dan veer tig kilometer per uur. Daar kon Jakobs als solist niet te genop. Hij bereikte nog wel de eindstreep. In de vierde Zuiderzee-toer met Dronten als start- en fi- nishplaats werd geen gebruikt gemaakt van dernymotoren. Uitslag: i. Adrie van der Poel (Hoogerheide) 250 km in 6.10.25 (gem. 40,494 km/u), 2. Jean Habets (St.-Geertruid) z.t., 3. Erie Vande raerden (Bel) op 48 sec., 4. Peter Pieters (Zwanenburg), 5. Jacq Ha- negraaf (Schijf), 6. Henri Manders (Drunen), 7. René Beuker (Bus- sum), 8. Marco van der Hulst (Haarlem), 9. Johan van de Velde (Rijsbergen), 10. Martin Kemp (Made), 11. Leon Nevels (Thorn), 12. Gerrie Knetemann (Huybergen), 13. Jelle Nijdam (Zundert), 14. Henk Lubberding (Voorst), 15. Phil Anderson (Aus), 16. Heddy Nieuw- dorp (Yerseke) allen dezelfde tijd als Vanderaerden, 17. Gert Jakobs (Emmen) op 14.53. Van de Velde op laatste moment in Tour-ploeg Post LILLE (AFP) - Sean Kelly be slist vandaag of hij vrijdag in de Ronde van Frankrijk start. Zondag haalde de dokter de zeven hechtingen uit zijn kuit been, dat ernstig verwond raakte bij een val in de slot etappe van de Konde van Zwitserland. Kelly schatte zijn kansen op de Tourstart zondag op tachtig procent. Hij wilde maandag eerst trainen alvorens een be slissing te nemen. MAASTRICHT (ANP) - Ad Wijnands uit Maastricht heeft gisteren in zijn geboortestad een criterium voor profs ach ter derny's gewonnen. Achter gangmaker Van Tilburg zege vierde hij in de eerste manche voor René Pijnen en werd hij in de tweede manche tweede achter ploeggenoot Twan Poels. Het eindklassement is: 1 Ad Wijnands (gangmaker Van Tilburg), 2. Twan Poels (Graal), 3. Peter Harings, 4. Rene Pijnen, 5. Hennie Stamsnijder, 6. Leon Nevels, 7. Jean Habets, 8. Ralf Elshof, 9. Peter Hoondert, 10. Vester Aarts. HANNOVER (ANP/SID) - De test van Michael Gross is ge slaagd. Op de laatste dag van het toernooi om de Westduitse zwemkampioenschappen in Hannover tekende de 22-ja- rige Gross voor het elfde we reldrecord in zijn loopbaan. De Frankforter zegevierde op de 200 meter vlinderslag in een nog nimmer verwezen lijkte 1.56,24. Dat was een ver betering met 41-honderdste van een seconde van het re cord, dat sedert 10 augustus 1985 (Sofia) al in zijn bezit was. Door Rob van Deursen De equipe van Panasonic bestaat uit een Australiër (Phil Anderson), een Schot (Robert Millar), vier Bel gen (Eric Vanderaerden, Eddy Planckaert, Guy Nu- lens en Eric van Lancker) plus vier Nederlanders (Pe ter Winnen, Johan van de Velde, Henk Lubberding en nationaal kampioen Jos Lammertink). Post wachtte zo lang met het vrijgeven van zijn Tour- ploeg omdat hij in onzekerheid verkeerde over de conditie van Johan van de Velde. De cou reur uit Rijsbergen kreeg voor het nationale kampioenschap in Geulle last van een voor hoofdsholte-ontsteking. Van de Velde: „Ik heb daar een be hoorlijk tik van gekregen. Goed ziek geweest. In Geulle was ik nog niet helemaal her steld. Daarom ben ik tegen mijn gewoonte in daar ook af gestapt. De laatste dagen gaat het nu weer goed. Zaterdag heb ik in de Zuiderzeetoer in een groep 170 kilometer voor uit gezeten en vandaag (giste ren. red) 200 kilometer in de Grote Prijs Odiel Lambrechts meegereden. Dat was genoeg, omdat vooraan de beslissing al was gevallen". Grote 'verliezer' in de Post trein lijkt Teun van Vliet. De coureur uit Baarle-Hertog be hoorde niet eens tot de vier kandidaten voor de laatste twee plaatsen in de formatie voor de Ronde van Frankrijk. Zeker van hun vertrek in de Tour waren voor dit week einde namelijk,Anderson, Mil lar, Planckaert, Vanderaer den, Winnen, Lammertink, Van Lancker en Lubberding. Theo de Rooy, Guy Nulens, Van de Velde en De Keulenaar vormden het viertal waaruit Post zijn ploeg moest comple teren. De Rooy en De Keule naar zijn dus uiteindelijk op het laatste moment afgeval len. Jan Raas heeft zaterdag avond de 35-jarige Cees Priem aangewezen als tiende man in zijn ploeg voor de Tour de France. Eerste kandidaat hiervoor was lange tijd Jacq ZANDVOORT (ANP) - Gerrit van Kouwen en Gerald van Uitert zijn de twee voornaam ste talenten in de nationale autorensport. Het jeugdige tweetal is zelfs naar race mekka Engeland uitgeweken om het vak van autocoureur tot in de vingertoppen te be heersen. Het zit de Nederlandse rij ders dit seizoen echter niet mee. Zondag bij het warme en door 20.000 genodigden be zochte race-festival in Zand- voort kwam de tegenslag in alle hevigheid om de hoek kij ken. Van Kouwen kreeg op de eerste startrij van de formule- 3-race uit de Britse titelstrijd te maken met een kapotte ont steking en eindigde op drie ronden als zestiende. Van Uitert had in de hitte te veel last van zijn deze week ontdekte ziekte van Pfeiffer, die hij met veel karakter pro beerde te vergeten. Na afloop van de tweede ren uit te Euro pese titelstrijd in de lichtste formule-klasse, de 1600, lag de als zesde geëindigde Braban der als een dooie mus in zijn vrachtwagen. De illusies om Europees kampioen te worden moeten voor de zieke klasse mentsleider vrijwel zeker in de koelkast. Slechts de dis kwalificatie van winnaar en concurrent Matti Sarilo uit Finland was zondag een mee valler. Van Kouwen leek in eigen land de pech van de laatste maanden te boven. De Britse multi-miljonair en teambaas De Zille, bij wie Van Kouwen zich met een half miljoen gul den sponsorgeld had inge kocht, staakte ruim een maand geleden uit teleurstel ling over de tegenvallende prestaties van zijn zoon de ac tiviteiten van de Pegasus-ren- stal. Van Kouwen, 'vorig seizoen door De Zille nog vertroeteld, kon zijn prima afgestelde Ralt niet direct overnemen, wilde de voor een hoge prijs aange boden wagen later ook niet meer kopen en ging aan het werk met een nieuwe wagen. Van Kouwen, op handen ge dragen door zijn monteurs, be reidde zich deze week in eigen land voor op de herstart in de competitie. Maandag en dins dag trainde hij twee dagen op het circuit van Zandvoort. Bij de tijdtraining van zaterdag bleek de 22-jarige Van Kou wen de zaken weer voor me kaar te hebben. De nummer vier uit de titelstrijd verwe zenlijkte de tweede trainings- tijd, kort achter ranglijstaan voerder Wallace. Van Kouwen was dik tevreden: „De trai ning is de eerste race van een weekeinde. Als je je op de eer ste rij plaatst, dan ben je zeker van een hoge klassering." Slechts Wallace maakte die stelling waar. De Brit won na de beste race van het seizoen voor de vierde keer in elf wed strijden. Van Kou wen reed voor de kopgroep uit, maar slechts als reclame-stunt. De Nederlander had drie ronden achterstand opgelopen. Na de opwarmronde viel zijn wagen uit. Gelukkig was wedstrijd leider Hingst attent, zodat de start met drie minuten werd uitgesteld. Van Kouwen, nog met het angstzweet op het voorhoofd: „Ik wou de wagen al uitsprin gen. Als dat hele spul over je heen vliegt, berg je dan maar". De monteurs monteerden snel een nieuwe ontstekingskast, maar meteen na de vliegende start van de rijder uit De Meern bleek, dat hij 1000 toe ren vermogen miste. Van Kouwen viel snel terug en kwam na twee ronden binnen voor een spoedreparatie. Die had in zoverre zin, dat hij met 10 pk minder onder de klep toch het tempo van de kop groep kon bijhouden. Een snelste ronde, goed voor één punt, zat er niet in voor Van Kouwen. Hij werd uiteindelijk zestiende en tweede Nederlan der. Henrik ten Cate uit Bus- sum, voor de gelegenheid in gestapt, werd dertiende. Hanegraaf. De pas door Jos Lammertink onttroonde kam pioen van Nederland eindigde zaterdag als vijfde in de Zui derzeetoer. Deze prestatie kon Raas niet overtuigen dat de Westbrabander, die lange tijd met een knieblessure sukkel de, in staat moest worden geacht de Ronde van Frank rijk tot het einde toe te vol brengen. „Ik had Hanegraaf graag meegenomen, maar ik kan hem moeilijk selecteren op basis van een vijfde plaats in deze wedstrijd", verklaarde Raas na afloop van de Zuider zeetoer. Priem is door Jan Raas vooral verkozen om de jonge ren in de ploeg de eerste twee weken van de Tour te begelei den. En dat ondanks het feit dat de Zeeuw er geen geheim van maakt dat hij niet bepaald met plezier een startbewijs voor de Ronde van Frankrijk afhaalt. Priem heeft immers altijd een hekel gehad aan het rijden van de Tour. In de der tien jaar dat hij een proflicen tie heeft, i :ed Priem de Ronde van Fra krijk slechts vier maal. Hij zegevierde in drie etappes. Priem: „Wat moet moet, maar ik zie me dit keer de bergen niet overkomen". De ploeg van Raas ziet er nu als volgt uit: Joop Zoetemelk, Maarten Ducrot, Jelle Nijdam, Adrie van der Poel, Twan Poels, Cees Priem, Gerrit Sol- leveld plus de Belgen Nico Emonds, Luc Roosen en Ludo Peeters. Roy Schuiten maakte eerder vorige week zijn definitieve PDM-formatie voor de Tour de France al bekend. Die be staat uit: Pedro Delgado (Spanje), Stefan Mutter (Zwit serland), Wim Arras (België) en de Nederlanders Steven Rooks, Gerard Veldscholten, Gerrie Knetemann, Peter Ste- venhaagen, Jan van Wijk, Jan Siemons en Henk Boeve. De Zeeuw Peter Hoondert fun geert als eerste reserve. De leiding van de vierde Ne derlandse profformatie, die van Skala, hoopt vandaag (maandag) eindelijk uitsluitsel te krijgen of er nu wel of niet vrijdag gestart kan worden in de Tour de France. Tot nu toe werden zowel manager Henny Libregts als ploegleider Roger Swerts vanuit het kantoor van de Tour-directie in onzeker heid gelaten. Vrijdag raakte het geduld van Skala-direc- teur Monshouwer op. Hij liet een telex naar het kantoor van Felix Levitan sturen met daarin de aankondiging dat de door zijn bedrijf gesponsorde ploeg zich woensdag in Parijs zou melden voor deelname. „Op die manier hopen we morgen (vandaag, red) einde lijk een serieus antwoord te krijgen van Levitan. Het is niet niks als per telex wordt aangekondigd dat er woens dag twintig man op de stoep van Levitan zullen staan. Daarom verwachten wij nu wel een reactie van de directie van de Tour", aldus Henny Li bregts. Mocht de beslissing po sitief uitpakken dan staat vol gens Libregts zijn ploeg klaar om direct te vertrekken. Indien het jawoord vanuit Pa rijs wordt gegeven dan bestaat de Skala-ploeg uit de Neder landers Jean-Paul van Poppel, Hennie Kuiper, Nico Verhoe ven, Adri van Houwelingen, Jac van Meer, Jean Habets en Gert Jacobs plus de Belgen Fons de Wolf en Ferdi Van- denhaute. Voor de tiende plaats wordt op het laatste moment een keus gemaakt tussen Hans Bogers, Johnny Broers of Frits Pirard. Voorlo pig neigt de voorkeur naar Pi rard, die zijn gehele seizoen afstemde op deelname aan de Tour. en INDIA EN Pakistan zijn uit geroepen tot winnaars van het internationale hockeytoernooi in Ipoh, Maleisië. De finale van het vijf-landentoernooi moest wegens hevige regenval worden gestaakt. India leidde met 2-1. Theo Appeldoorn, hij werd uiteindelijk tiende, aan kop van het rustig voortpeddelende peloton in de GP Odiel Lambrechts. - FOTO DE STEM DICK DE BOER Door Jacques Eestermans KALMTHOUT - Met het blote oog was er geen verschil waar te nemen, maar de foto-appa- ratuur aan de finish in Kalmt- hout wees onomstoten uit, dat Ludo Peeters zijn voorwiel als eerste op de kalklijn drukte in de GP Odiel Lambrechts, een wegwedstrijd van tweede ca tegorie voor beroepsrenners. Een fel sprintduel tussen de routinier uit de ploeg van Jan Raas en de in Belgische loon dienst (ploeg Godefroot) rij dende Nieuwzeelander Eric McKenzie vormde gistermid dag het sluitstuk van de 242,6 kilometer lange koers, die voor een belangrijk gedeelte door West-Brabant voerde. Peeters, beducht voor de sprint-snel heid van McKenzie, opende de aanval ver voor de eindstreep. Het bleek de juiste keus, want zijn concurrent slaagde er niet meer in hem nog te passeren. Al was de marge uiterst mi niem. Eric McKenzie protesteerde niet, toen de jury na aandach tige bestudering van de foto beelden Ludo Peeters tot win naar uitriep, maar hij trok de juistheid van die beslissing onmiddellijk in twijfel. „Ik lijk wel gek om hier te gaan staan wachten op de uitslag", orakelde de verliezer, „want ik kon op mijn vingers natellen, dat Peeters zou gaan winnen. Hij komt uit de streek. Van daar". De winnaar zat niet in zijn maag met de reactie van McKenzie. „Ach, die verhalen ken ik zo langzamerhand wel. De j ury heeft een besluit geno men en dat dient gerespec teerd te worden. Trouwens, ik was er zeker van dat ik een fractie eerder de lijn passeer de". De Belg toonde zich ver guld met de overwinning, al spreekt de GP Odiel Lam brechts dan weinig aan. „Dat kan wel zijn", aldus een mon tere Peeters, „het is anders een verrekt lastige wedstrijd, ze ker als het bloedheet is als vandaag. Maar ik ben ook blij, omdat dit mijn eerste zege is van het seizoen. De kop is er af, zullen we maar zeggen". De prof uit Brasschaat hoopt straks een vervolg aan zijn prestatie te kunnen geven in de Ronde van Frankrijk, Van onze sportredactie KALMTHOUT - Het zat de organisatoren van de 42ste GP Odiel Lambrechts giste ren bepaald niet mee. Ster ker, het zat hen enorm te gen, zozeer zelfs dat de wed strijd op een bepaald mo ment geannuleerd dreigde te worden. De problemen kregen een serieus karakter, toen de Rijkspolitie van de groep Breda, die zorg moest dra gen voor de begeleiding door West-Brabant, weigerde toestemming te geven voor het vertrek. Er was voor de politiemensen geen zender beschikbaar en zij vonden het niet verantwoord onder die omstandigheid hun werk uit te voeren. Na veel gehar rewar, waardoor de renners ruim twintig minuten te laat van start gingen, bracht een in allerijl door de Belgische Wielrijders Bond (BWB) be schikbaar gestelde zender uitkomst. Luc Wuijts, de voorzitter van het organisatie-comité, over de chaos: „Wij stonden machteloos. Raymond Im- panis (de man, die in België voor de communicatie zorgt, JE.) is gewoonweg niet ko men opdagen. Ik begrijp er niets van. Drie dagen gele den nog heb ik met hem con tact gehad. Alles was toen akkoord. Ik weet niet of ik dit wel mag zeggen, maar ik heb vandaag van verschil lende kanten gehoord, dat er problemen zijn tussen de BWB en Impanis. Misschien dat daarin de reden ligt voor zijn absentie, al vind ik het tegenover ons als organisa tie ongehoord om zonder op gaaf van redenen weg te blijven. Voor hetzelfde geld hadden we de koers moeten afblazen". De inrichters hadden zich eerder al enorm opgewon den over het feit, dat er in Kalmthout geen renner van de ploeg van Roger Swerts aan de start stond. „Een be lachelijke toestand. Wij heb ben nota bene een contract", aldus de geplaagde Wuijts. „Dit zullen we dan ook zeker niet zo maar pikken. Ik zal nog vanavond een officieel protest indienen bij de bond. Wij werken een heel jaar keihard om onze koers rond te krijgen en dan maak je dit mee". Henny Liebregts, direc teur/manager van de Skala- ploeg: „Wat Wuijts zegt, is niet helemaal juist. We heb ben ons als ploeg niet inge schreven voor die wedstrijd. Onze renners hebben de vrijheid gekregen om er te starten als ze dat wilden. Blijkbaar was er geen ani mo. Jammer voor de organi satie, maar men kan ons dat als ploeg niet kwalijk ne men". waaraan hij voor de zevende keer zal deelnemen. „Ik voel me momenteel optimaal in vorm. Precies volgens plan ning. Na de klassiekers heb ik bewust gas terug genomen. De boog kan immers niet altijd gespannen staan. De laatste weken heb ik mijn conditie weer opgebouwd. Al tijdens het kampioenschap van België voelde ik dat ik er goed aan had gedaan om een rustpe riode in te lassen. Vandaag heb ik in ieder geval voor me zelf bewezen klaar te zijn voor de Tour". De 42ste GP Odiel Lam brechts blonk niet uit in aan trekkelijkheid. De wedstrijd kwam pas in een laat stadium op gang - de weersomstandig heden waren duidelijk van in vloed - nadat eerder een einde was gekomen aan een solo vlucht van Eddy Plankaert. De sprinter uit de ploeg van Peter Post verliet reeds na tien kilometer koers het peloton. Na ruim drie uur solorijden, waarin hij een maximale voorsprong opbouwde van ze ven minuten, werd hij weer bijgehaald. Voor Planckaert de gelegenheid het verder voor gezien te houden. Op iets minder dan zestig kilometer van de finish kwam een definitieve afscheiding tot stand. Zeventien renners raakten voorop, onder wie de Belgische kampioen Mare Ser geant en zijn ploegmakkers Paul Haghedooren, Eric McKenzie en Roger Ilegems, Phil Anderson met Ludo de Keulenaer, Alan Peiper, Theo de Rooy en Eric van Lancker, Ludo Peeters met Nico Emonds en Mare Dierickx aan zijn zijde en eenling Theo Ap peldoorn. De samenstelling van die groep was van der mate gehalte, dat uit het pelo ton geen enkele reactie ver wacht hoefde te worden. Die kwam dan ook niet, zodat de zeventien met een voorsprong van 7.20 minuten aan de vijf plaatselijke omlopen van 10,8 kilometer in Kalmthout kon den beginnen. Met nog twee ronden voor de boeg brak de kopgroep in tweeën. Zeven renners - Pee ters, De Rooy, Peiper, De Keu lenaer, McKenzie, Haghedoo ren en de jonge Belg Bruno Geuens - raakten voorop en bleven uit de greep van hun achtervolgers. De Australiër Peiper moest in de laatste om loop de rol nog lossen, de over gebleven zes waagden zich aan een sprint. Ludo Peeters zette zich zeer vroeg op kop, na uit het wiel van Haghedooren te zijn gesprongen, en stond die leidende positie niet meer af, ondanks het sterke ver weer van McKenzie. Uitslag: 1. Ludo Peeters (België) 242,6 km. in 6.14.43, 2. Eric McKen zie (Nieuw-Zeeland), 3. Bruno Geuens (België), 4. Theo de Rooy (Spaubeek), 5. Ludo de Keulenaer (België), 6. Paul Haghedooren (Bel gië), 7. Alan Peiper (Australië), 8. Phil Anderson (Australië), 9. Nico Emonds (België), 10. Theo Appel doorn (Zegge), 11. Mare Sergeant (België), 12. Mare van Geel (België), 13. Mare Dierickx (België), 14. Ro ger Ilegems (België), 15. André Meeuwissen (België), 16. Frank van de Vijver (België), 17. Eric van Lancker (België), 18. Jef Lieckens (België), 19. Philippe Christiaens (België), 20. Michel Dernis (België). AMSTERDAM (ANP) - Joop Zoetemelk heeft zondag voor 25.000 toeschouwers het wie- Iercriterium voor profs in de Amsterdamse binnenstad ge wonnen. De wereldkampioen ver sloeg op het Damrak Gerrie Knetemann met banddikte verschil in de sprint. Uitslag: 1. Joop Zoetemelk (Germigny l'Eveque) 90 km in 2.09.08, 2. Gerrie Kne temann (Huybergen) z.t., 3. Theo Smit (Halfweg) op 10 sec., 4. Jos Lammertink (Wierden) z.t., 5. Hennie Kuiper (Putte) z.t., 6. Adrie van der Poel (Hoogerheide) op 28 sec., 7. Jan Bogaert (Bel) z.t., 8. Fons van Katwijk (Oploo) z.t., 9. Gerrit Solle- veld (De Lier) z.t., 10. Peter Stevenhaa- gen (Haarlem) z.t. SAINT-BRIEUC (AFP) - De Zwitser Jörg Müller heeft gis teren de Ronde van Armor ge wonnen. De derde en laatste etappe werd gewonnen door de Fransman Philippe Leleu, die in de laatste kilometer van de rit Hennemont naar Saint- Brieuc uit het peloton ont snapte en twee seconden voor sprong had op Müller, de Spanjaard Pedro Munoz en de Fransman Marc Gomez. Gilbert Duclos-Lassalle won zaterdag de tweede etap pe. Na 202 kilometer tussen Vitré en Hennebont versloeg de Fransman de Belg Frank Hoste in de sprint. Bernard Hinault, van wie verwacht wordt dat hij een kans maakt voor de zesde keer de Tour de France te winnen, startte niet voor 4e tweede rit. Uitslag tweede etappe: 1. Gilbert Duclos- Lassalle (Fra) 202 km in 5.27.27, 2. Frank Hoste (Bel), 3 Marc Gomez (Fra), 4. An dré Chappuis (Fra), 5. Philippe Leleu (Fra) allen dezelfde tijd als de winnaar. Uitslag derde etappe: 1. Philippe Leleu (Fra) 175 kilometer in 4 uur, 32 minuten en 15 seconden, 2. Jörg Müller (Zwi) op 2 seconden, 3. Pedro Munoz (Spa) op 5, 4. Marc Gomez (Fra) op 8, 5. Bruno Cornil- let (Fra) z.t.. Eindklassement: 1. Jörg Müller (Zwi) 14.00.00 uur, 2. Philippe Leleu (Fra) op 6 seconden, 3. Bruno Cornillet (Fra) op 9,4. Marc Gomez (Fra) op 13,5. Pascal Dubois (Fra) op 26, 6. Francois Lemarchand (Fra) op 30, 7. Jerome Simon (Fra) op 49, 8. Jean-René Bernaudeau (Fra) op 1.09, 10. André Chappuis (Fra) op 1.30. Recio De Spaanse wielrenner Jose Recio heeft zondag de vijfde en voorlaatste etappe van de Ronde van Asturië, een rit over 162 kilometer van Llanes naar Alto del Naranco, gewon nen. Recio had aan de streep een voorsprong van vijf secon den op zijn landgenoot Juan Tomas Martinez. Jesus Rodi- guez Magro behield de leiders trui. De Spanjaard Juan Marti nez-Oliver won zaterdag in een massasprint de vierde etappe. Uitslag vierde etappe: 1 Juan Martinez- Oliver (Spa) 162 km in 4.48.08,2. Flup van den Brande (Bel), 3. Manuel-Jorge Do- minguez (Spa), 4. Jesus Suarez-Cueva (Spa), 5. Antonio Esparza (Spa) allen z.t. als de winnaar. Uitslag vijfde etappe: 1. Jose Recio (Spa), de 162 lplometer in 4 uur, 34 minuten en 31 seconden, 2. Juan Tomas Martinez (Spa) op 5 seconden, 3. Eduardo Betanzos (Spa) op 6, 4. Peter Hilse (Wdl) z.t., 5. Ri- cardo Martinez (Spa) op 16. Algemeen klassement: 1. Jesus Rodri guez Magro (Spa) 22 uur, 54 minuten en 27 seconden, 2. Vicente Belda (Spa) op 1.16, 3. Guillermo Arenas (Spa) op 2.40, 4. Francisco Espinosa (Spa) op 3.05, 5. Pas cal Richard (Fra) op 3.14. Anton van Putten zege vierde zaterdagmiddag in de 172 kilometer lange B-klassie ker ronde van Krimpener- waard door de in de eindsprint medevluchter Laurens Kage- naar te verslaan. Pim Bosch won de sprint van de groep achtervolgers. Uitslag: 1. Anton van Putten (Ouden hoorn) 172 km in 3.45.30, 2. Laurens Ka- genaar (Rotterdam) z.t, 3. Pim Bosch (Gorinchem) op 50 sec., 4. Eric Nieuwert (Lekkerkerk), 5. Peter Kloucek (Tsj), 6. Martin Hendriks (Berlicum), 7. Piet Kop pens (Harmeien), 8. Piet van Rey (Oud- Beijerland), 9. Arie van Diermen (Bruns- sum) allen dezelfde tijd als Bosch, 10. Pe ter Prijs (Waalwijk) op 1.12. NK schaken dames Vierde ronde: Anne-Marie Benschop - Mieke van Eist %-%; Corrie Vreeken - Cathy van der Mije Vt-Vi\ Jeannette Mulder - Erika Belle Heieen de Greef - Ada van der Giessen 1-0, Carla Bruinenberg - Patricia de Wit 1-0, Jes sica Harmsen - Astrid Riemslag Vi-Vt; Arjette Cameron - Franziska Sel mei er Vi-Vi\ Pernette Cameron - Sylvia de Vries 1-0, Cochita Palmert - Ivy Mes- man-Roodzant 1-0, Heieen Hollenberg - Ester de Kleuver 0-1, Renate Limbach - Cora van Gent Vt - VtMarjolein Theunis- sen - Karin Prins 0-1, Annie Meijer - Karla de Paauw 0-1, Inge Reisberman - Sopja Soldy 0-1, Masjenka Dubbeldam - Silvia de Beer 1-0. Stand aan kop na vierde ronde: 1. Ben schop 3Vt pnt., 2. De Greef, Van der Mije, Bruinenberg, Vreeken, Van Eist en Mul der 3. Grote Prijs van Zwitserland, motocross 250cc Eerste manche: 1. Jacky Vimond (Fra) Yamaha, 2. Michele Rinaldi (Ita) Suzuki, 3. Anders Eriksson (Zwe) Yamaha, 4. Je remy Whatley (GBr) Cagiva, 5. Kurt Ni- coll (GBr) Yamaha, 6. Jo Martens (Bel) HVA. Tweede manche: 1. Vimond, 2. Mare Vel- keneers (Bel) Yamaha, 3. Whatley, 4. Eriksson, 5. Andrei Ledovskoi (Sov) KTM, 6. Roland Diepold (WD1) Kawasa ki. Stand na 18 van de 24 manches: 1. Vi mond 264,2. Rinaldi 211, 3. Gert-Jan van Doorn (Ned) Honda 148,4. Whatley 135, 5. Peter Hansson (Zwe) Honda 128, 6. Mi chele Fanton (Ita) Yamaha 116. Hornet HARRIE OOSTERHOF en Jack Boogmans hebben na vier van de zes races de beste uitzichten op de nationale zeil- titel in de Hornetklasse. Het duo uit Reeuwijk kwam dit weekeinde voor Hoorn tot twee eerste en twee tweede plaatsen. Van onze sportredactie ASSEN - Niet alleen snel] heidsrecords werden tijden de 56e Dutch TT verbeterd Het aantal toeschouwers over! schreed de grens. En het aanl tal gewonde coureurs bedroe» slechts twee, hetgeen in jarei| niet meer is gebeurd. Tijdens het zes dagen dul rende evenement kochten 208.000 mensen een kaartjd voor de races. Daarmee werd het record van 1983 toen in to-J taal op vier dagen 203.0 mensen de kassa's passeerden gebroken. Dit jaar waren vool Beeld van het voorterrein Door de extreme hitte werdd 80cc, 12 rónden, 73,608 kilometer: 1. Martinez (Spa) Derbi 31 minuts en 3,05 seconden (142,234 km/uuil 2. Herreros (Spa) Derbi op 9,57 sl conden; 3. Spaan (Ned) JVM Car" op 11,68; 4. Nieto (Spa) Derbi 18,55; 5. Dörflinger (Zwi) KrausJ op 19,55; 6. G. Waibel (Wdl) Real 32,83 7. Fischer (Oos) Krauser 50,06; 8. Gil (Spa) Autisa op 1.05,4 9. Kafka (Oos) Krauser op 1.25,1 10. Rodriguez (Spa) Autisa 1.28,78; 11. Van Kessel (Ned) Kra| ser op 1.37,29; 12. Torrontegui (Sp JJ Cobas op 1.37,70; 13. Baert (Bd Seel op 1.39,92; 14. Smit (Ned) BZ J 1.44,51; 15. Schirnhofer (Wd Krauser op 1.44,81; 16. Scheidhaul (Wdl) RS op 1.45,26; 17. Besselid (Ned) CJB op 1.45,53; 18. KuJ (Wdl) Ziegler op 1.47,67; 19. Kool man (Ned) Ziegler op 2.08,99; Stocco (Ita) Casal op 2.21,67; Prein (Wdl) Huvo Casal op 2.44,1 22. Lipponen (Fin) Huvo Casal 2.44,66; 23. Kostër (Zwi) LCR Kro op 2 45,95 24 en laatste. Pmtl (Joe) Eberhardt op 1 ronde. 12 r~ reurs uitgevallen Snelste ronde: Ian McConnaclj (Gbr) Krauser 2.30,79 (146,445 1" uur), baanrecord Stand WK, na 6 van de 9 races: Martinez 72; 2. Herreros 59; Dörflinger 53; 4. Nieto 39; 5. Spa: 33; 6. McConnachie 31; 7. Bianc (Ita) en G. Waibel 29; 9. Fischer 10. Kunz en Bolart 6; 15. Van K« sel en Timmer 3 125cc, 16 ronden, 98.144 km: 1. Cadalora (Ita) Garelli 39.30: (149.077 km/u), 2. Gresini (Ita) G relli op 0,26 seconde, 3. Giani (Ita) MBA op 27,25, 4. Brigag (Ita) Ducados op 32,94, 5. Kneubu Ier (Zwi) LCR op 33,34, 6. Wiel tröm (Fin) Tunturi op 46,68, 7. Ci oli (Ita) MBA op 1.02,84, 8. F< (Zwi) LCR-MBA op 1.03,31, Grassetti (Ita) MBA op 1.22,78, Nieto (Spa) Ducados op 1.31,85, Perez (Arg) Zanella op 1.34,56, Bordes (Fra) MBA op 1.34,84, Sanchez (Spa) MBA op 1.53,66 Appleyard (Gbr) MBA op 2.02, Van onze sportrei ASSEN - De race van Ha beste Nederlandse verricht hete TT-dag, de derde plaa kreeg alle medewerking i partijen. De 27-jarige couri in de soloklassen de enige N meetelt in Grand-Prix-geb< dagochtend bij de opwarmr de achterband. Een euvel, dat hem in We: overkwam. Spaan en zij Schermer hadden daar lerir ken, maar de renstal stond ve-wiel in de pitstraat. Schermer trok een formi de vrachtbus om daar het halen. De bus was echter op de sleutels niet bij zich en naar het startveld. Daar I Spaan ondertussen de re; pauze van twee minuten a Jaap Timmer gevraagd. Sc! brommer terug naar het raakte in zijn haast enke

de Stem | 1986 | | pagina 12