Nicaragua verscherpt veiligheidsmaatregelen Internationaal Hof veroordeelt VS Premier Italië dient ontslag in SCHADEVERGOEDING AAN NICARAGUA VOORGESTELD 1. Frits Bom zorgt voor opschudding in Spanje IANM Joegoslavisch Congres zoekt oplossing voor economische crisis GOED LOPENDE DAMESKIEDINGZAAK IEUWS0VERZICHT OODOD' 0OOaOOOOD BUITENLAND ZATERDAG 28 JUN11986 :BUITENLAND: n in hun eigen ben voor kansen renhuis. NA DEFINITIEF BESLUIT OVER CONTRA-HULP IdEN HAAG (ANP) - „Dit is een dag die nooit I vergeten zal worden", zo reageerde de Nicara guaanse minister van Buitenlandse Zaken op de uitspraak van het Internationaal Gerechts hof in de zaak van zijn land tegen de Ver- lenigde Staten. Op A-stand in centrum Roosendaal te KOOP Gematigde sikh-leider in Punjab vermoord Congres VS snijdt in defensieuitgaven Bomaanslagen in Bilbao (Baskenland) Betonnen sokkel pnder reactor Tsjernobyl VS en Nieuw-Zeeland blijven verdeeld W etenschaps-samenwerking China-SU Doden bij aanval van Koerden in Turkije Moslim-kantoren in Beiroet ontruimd Ieren kiezen voor verbod echtscheiding SU: Amerikanen blokkeren vooruitgang M Zon en maan Hoogwater Scheepsberichten A53 inorenng arden, alaris en n deel *e. lhoud met de net erwacht jr, >stbus 7, T21 PAGINA 4 5038 EC Tilburg Stationsstraat 39 Tel. 013 - 42 41 28* 43 42 32 :ijkgerichte avondcursussen 3EN ïisbureauwezen) 1 KLM en IATA) maandag t/m donderdag 10-16 uur j voor konsument rhebben bikkelde winke len, vooral waar nis en artikel- itreft, aring hebben in een e funktie, liefst in de isen om kunnen ïls het gaat om aanzetten tot resul- g> ingesteld zijn, hebben op 0 iveau, ibben tussen 25 en ;e in een baan als r? Belangrijker nog; elf duidelijk in de 'en profielschets? gr geïnteresseerd in u. :itatiebrief met sturen naar: MANAGUA (AP) - President Daniel Ortega van Nicaragua heeft verklaard dat zijn rege ring de veiligheidsmaatrege len die onder de noodtoestand van kracht zijn, zal verscher- - pen. Tegelijkertijd heeft de voornaamste oppositiekrant La Prensa voor onbepaalde lijd een verschijningsverbod opgelegd gekregen. Ortega zei in een televisie toespraak dat een en ander het directe gevolg is van de toe stemming die het Ameri kaanse Huis van Afgevaar digden woensdag gegeven heeft voor de 100 miljoen dol lar hulp aan de anti-Sandinis- tische rebellen in zijn land. Een dag nadat president Or tega zijn uitspraken deed heeft de enige oppositiekrant in Nicaragua voor onbepaalde tijd een verschijningsverbod opgelegd gekregen. Ortega verklaarde dat de oppostitie een duidelijk standpunt in zal moeten nemen of anders zal worden beschouwd als 'stille handlanger' van de anti-San- dinistische rebellen. In een telefoongesprek zei Carlos Holmann, hoofdredac teur van La Prensa, dat hij een onderhoud zal vragen met de hoogste autoriteiten om een verklaring voor het verbod te vragen. Hij zei niet te weten wat de regering voorheeft met het verbod. Sinds het uitroepen van de noodtoestand in 1982 is La Prensa veelvuldig door de censuur verboden. De moord of) de uitgever van La Prensa, Pedro Joaquin Chamorra, in 1978 speelde een belangrijke rol bij de militaire opstand die in 1979 leidde tot de omver werping van de regering So- moza. Chamorra was een felle tegenstander van Anastasio Somoza. Zijn zoon volgde hem op bij de krant, maar ging in 1985 vrijwillig in ballingschap in het buurland Costa Rica. Een van de oppositieleiders in Nicaragua, Virgilio Godoy van de Onafhankelijke Libe rale Partij, heeft donderdag verklaard dat de Sandinisti- sche regering de Amerikaanse steun aan de contra's zal ge bruiken als een voorwendsel om het verzet in de kiem te smoren. „Dit is precies wat de regering nodig had om de on derdrukking op te voeren", zei hij in een gesprek. Zijn partij is na het regerende Sandinisti- sche Nationale Bevrijdings front de belangrijkste in de nationale vergadering. ann, RegioTilburg. A. W. Raaijmakers, Zaken, ,5038 AB TILBURG. Het Hof veroordeelde vrijdag in Den Haag met een I grote meerderheid het leggen van mijnen door de 1 Amerikanen voor Nicaraguaanse havens en het geven |van financiële en materiele steun aan de Nicara- guaanse opstandelingen. Vanwege deze schendingen Iran het internationaal recht I en het uit 1956 stammende bi laterale verdrag tussen beide I landen, zijn de Verenigde Sta- I :en verplicht de geleden schade te vergoeden. De uitspraak, die met werd I bijgewoond door de VS, bete- I kent een einde van de proce dure die in april 1984 door Ni- lcaragua werd aangespannen. I Het zou wel eens een voorlopig I einde kunnen blijken te zijn, I want het Hof bepaalde dat in eerste instantie Nicaragua en VS onderling afspraken I moeten zien te maken over de I hoogte van de herstelbetalin- I gen. Indien beide landen er I niet uitkomen zal dat door het 1 Internationaal Gerechtshof I worden bepaald. Nicaragua l .-ad een bedrag van ruim 370 Imiljoen dollar geëist wegens I directe en indirecte geleden I economische schade. De VS trokken zich in ja- Inuari 1985 geheel uit de proce dure terug omdat het Hof geen I jurisdictie zou hebben in een 1 politieke zaak. Bovendien Iwerd aangekondigd dat iedere I uitspraak genegeerd zou wor- |ien. De uitspraak van vrijdag I bevat 16 punten. De meeste I daarvan werden met een 1 meerderheid van twaalf tegen I drie aangenomen. In twaalf Ijevallen behoorde de Ameri- I kaanse rechter, Stephen M. Ilchwebel, tot de tegenstem mers, veelal gesteund door Itijn collega's uit Japan en I Groot-Brittannië. Het enige lpunt waarop het intematio- Inale college van rechters, de I juridische arm van de Ver- lenigde Naties, unaniem was, I '-'as in de oproep aan beide I partijen om in overeenstem- I ming met het internationaal recht een vreedzame oplossing |voor hun conflicten te zoeken. De Nicaraguaanse minister Ivan buitenlandse zaken, Mi- |guel d'Escoto, die speciaal voor 1 uitspraak naar Den Haag I ''ras gekomen, noemde het I vonnis na afloop op een pers- I conferentie als 'een grote loverwinning'. Washington heeft zijn I (para-) militaire acties in en liegen Nicaragua altijd ge- I cechtvaardigd door zich te be- toepen op het recht van collec- I lieve zelf-verdediging. Het |Hof achtte dat met twaalf te- i drie stemmen ongegrond. [Boor de contra's te steunen met training, wapens, gelden etc. en het op andere wijze aanmoedigen en ondersteunen van militaire en paramilitaire activiteiten, hebben de VS het internationaal recht geschon den en zich schuldig gemaakt aan de inmenging in de bin nenlandse aangelegenheden van een andere staat. Door het leggen van mijnen in Nicaraguaanse havens en wateren, begin 1984, hebben de VS geweld gebruikt tegen een andere staat, zich gemengd in de binnenlandse aangelegen heden, de Nicaraguaanse sou- vereiniteit geschonden, en de vreedzame handel belemmerd. Deze acties worden door het Hof in strijd bevonden met het internationaal recht en het in 1956 tussen Nicaragua en de Verenigde Staten gesloten vriendschaps-, handels-, en scheepsvaartsverdrag. De Amerikaanse aanvallen in de periode 1983-1984 op verschei dene havensteden, patrouille boten alsmede een marineba sis, betekenen een schending van het verbod op geweldsge- bruik tegen een ander land en het op 1 mei 1985 tegen Nicara gua afgekondigde handelsem bargo werd een schending van het verdrag van 1956 genoemd. De Amerikaanse regering zal het vonnis van het Inter nationaal Hof van Justitie in Den Haag naar alle waar schijnlijkheid naast zich neer leggen. De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, Char les Redman, zei „ernstige twij fels te hebben aan de bevoegd heden van het Hof in deze zaak". Hij wilde overigens geen definitieve uitspraken over het vonnis doen omdat State Department de officiële stukken nog niet heeft ont vangen. Redman zei dat het Interna tionale Hof nu eenmaal niet over de informatie beschikt die de Amerikaanse regering, het Congres en een speciale congrescommissie voor cen- traal-Amerika heeft. „Deze instanties hebben herhaalde malen vastgesteld dat Nicara gua betrokken is bij een onuit gelokt en onwettig gebruik van macht tegen zijn nabuur landen. De VS zijn de slachto- fers van dit machtsmisbruik te hulp geschoten en hebben daardoor een Nicaraguaanse interventie in betrokken lan den voorkomen", aldus Red man. Nicaragua wint de zaak tegen de VS voor het Internationaal Hof in Oen Haag. (v.l.n.r.) President Nangendra Singh uit India, vice-president Guy Ladreit de Lacharriere uit Franrijk en de Argentijnse rechter Jose Maria Ruda. - fotoanp Van onze correspondent BARCELONA - Huilend en volslagen overstuur heeft de in Spanje wonende bejaarde Nederlandse ingenieur Jan Kuiper gistermiddag gerea geerd op de verklaringen van Frits Bom in het Alge meen Dagblad dat Kuiper en zijn vrienden bij een feestmaal in het Spaanse plaatsje Denia fascistische liederen hebben gezongen en de nazi-groet hebben ge bracht. De gezellige avond in het plaatselijke restaurant ein digde in een geweldige vechtpartij waarbij de ca meraman van Frits Bom de neus van de bejaarde inge nieur in elkaar geslagen heeft. „Ik begrijp het werkelijk niet", zo stamelt de huilende stem van de bejaarde inge nieur. „Ik begrijp niet hoe Frits Bom dat durft te zeg gen. Het is een grove leugen dat wij de nazi-groet hebben gebracht. Frits Bom heeft mij daarmee enorm ge griefd." De woorden stokken Jan Kuiper in de keel. Het is een tijdje stil. Dan vertelt hij snikkend en met horten en stoten waarom Bom hem met zijn verklaringen in de krant zo hard heeft ge schokt. „In de oorlog is een groot deel van mijn familie door de nazi's uitgemoord. Hoe zou ik dan zoiets kun nen doen?" Voordat zijn tranen een einde maken aan het ge sprek heeft de Nederlandse bejaarde zijn versie gegeven op wat er begin deze week tijdens die bewuste vecht partij is gebeurd. „Mijn vrouw en enkele andere dames wilden in het restaurant met Frits Bom praten, maar die had daar blijkbaar niet veel zin in", zo verzekert Kuiper. „Op gege ven moment zie ik dat zijn cameraman - een echte bo dybuilder - aan mijn vrouw staat te rukken. Ik loop naar hem toe en zeg: 'Man, wat doe je nu?' Ik kreeg onmid dellijk een vuistslag in mijn gezicht en merkte pas later dat m'n neus gebroken is. Ondertussen slaat de chauffeur van Bom mijn vrouw twee keer tegen de grond. Pas daarna kwamen er andere Nederlanders bij en een paar minuten lang worden er links en rechts klappen uitgedeeld", aldus de versie van de bejaarde ingenieur. Frits Bom zelf heeft zich overigens op geen enkel moment met de knok partij bemoeid: „Toen het klappen begon, ging hij er onmiddellijk vandoor", al dus Kuiper. De versie van Kuiper wordt bevestigd door een andere Nederlander - Schroder - die in Denia een keer in de week een ra dioprogramma van een halfuur verzorgt: „Ik heb wel twintig getuigen ge sproken die allemaal beves tigen wat Kuiper heeft ge zegd. De verontwaardiging bij de Nederlandse kolonie is enorm groot", aldus de Ne derlandse radioman. „Frits Bom wil tussen 11 en 17 juli opnieuw terugkomen naar Denia. Na mijn radiopro gramma heb ik wel twintig telefoontjes gehad van men sen die vragen of we dan niet iets kunnen doen. Wat ze willen gaan doen? Dat vertel ik maar beter niet. Maar het lijkt me wel ver standiger dat ik niet via de radio een persoonsbeschrij ving geef van Frits Bom en dat ik ook niet vertel hoe zijn autobus er uitziet. Ik heb liever dat het hier rustig blijft." (ADVERTENTIE) wegens gevorderde leeftijd, zeer in het midden en betere genre. Winkeloppervlak 100 m2 groot bovenhuis. Over name omvat: huurcontract, goederenvoorraad, inven taris, goodwill. Brieven onder nummer: 14037. Van onze correspondent fOME - De Italiaanse rege- l'jog'is ten val gebracht. De so cialistische premier Bettino juaxi die drie jaar regeerde en I daarmee voor het Italiaans Wa-oorlogs record zorgde, Ijverd beentje gelicht terwijl |™j samen met de andere (Europese leiders in Den Haag Ijjijeen was voor de Europese I fop. I Ruim zeventig parlementa irs van de vijf partijen die -raxi steunden, stemden bij IJe behandeling van twee «etsontwerpen met de opposi- I - mee. Omdat hij door het drag van deze 'sluipschut- ^rs' in de eigen gelederen [feen meerderheid meer had in pi parlement zag Craxi zich pawongen zijn ontslag aan te bieden. „Ik kan mijn rug nog niet draaien of er gebeurt wat", mopperde Craxi tegen de jour nalisten die hem na zijn terug keer vanuit Den Haag in Rome opwachtten. Na een korte vergadering van de mi nisterraad trok de premier naar het Quirinaal om presi dent Francesco Cossiga het ontslag van zijn regering aan te bieden. Aan te nemen valt dat Cossiga begrip getoond heeft voor de positie van Cra xi. De christen-democraat Cossiga werd in september 1980 eveneens ten val gebracht door een groep parlementa riërs uit het regeringskamp. Wie verantwoordelijk is voor "de regeringscrisis kan niemand met zekerheid zeg gen. Dat komt omdat de stem mingen over belangrijke wetsontwerpen in Italië ge heim zijn. 'Franchi Tiratori' oftewel sluipschutters kunnen dan het regeringskamp verla ten en stilletjes partij voor de oppositie kiezen. Zo werd on langs, volkomen tegen de be doeling van de regering in, de Palestijnse bevrijdingsorgani satie PLO erkend als de enige rechtmatige vertegenwoordi ger van het Palestijnse volk. Een pijnlijke beslissing waar mee het Italiaanse parlement alleen staat in de westerse we reld. Vlak voor de twee fatale stemmingen donderdagavond laat had het parlement tijdens een openbare stemming nog zijn vertrouwen in de regering uitgesproken met maar liefst 338 tegen 230 stemmen. Be schut door de anonimiteit lie ten vervolgens echter 70 parle mentariërs Craxi in de steek. Tijdens de EG-top in Den Haag kon de Italiaanse pre mier Craxi nog uitbundig lachen, maar tijdens zijn af wezigheid brak in Italië een regeringscrisis uit waardoor het lachen hem snel vergaan is. - FOTO AP Door Misha Glenny BELGRADO - Het dertiende congres van de Joegoslavische Communistenbond zou wel eens het belangrijkste sinds de oorlog kunnen zijn. In het ope ningsrapport maakte de par tijleider, Vidoje Zarkovic, op een vernietigende manier de balans op van de economische prestaties van de laatste vier jaar van zijn door de crisis ge troffen land. Er waren weinig aspekten van het partij werk die door hem niet scherp bekritiseerd werden. De organisatie als ge heel, zei hij, lijdt aan „een ge brek aan besluitvaardigheid, aan onenigheid en aan de grote illusie dat het systeem vanzelf wel dit soort neigingen zal voorkomen." Hoewel deze woorden scherper klinken dan wat op het vorige congres te beluiste ren viel erkent de partij dat gelijksoortige kritiek in het verleden nooit tot daden heeft geleid. Oproepen tot aktie om de chronische economische en sociale problemen die het land teisteren op te lossen hoort men steeds overal tijdens het congres dat in Belgrado ge houden wordt. Onder de gasten bevinden zich Geidar Aliev, lid van het Russische Politbureau en Alessandro Natta, de eerste Italiaanse partijsecretaris. Sinds de dood van maarschalk Tito in 1980, de leider vanaf de Tweede Wereldoorlog, staat een collectief leiderschap aan het hoofd van het land dat se dertdien een enorme economi sche teruggang kent. Partijleider Zarkovic zei dat de oorzaken lagen in de bu reaucratische neigingen van de partij die de belangen van de arbeiders negeerde en geen aandacht schonk aan het unieke economisch-democra- tische systeem van self-mana- gement. Op het vorige congres had de partij gehoopt de besluit vorming binnen de onderne mingen te kunnen afwentelen op de zes federale republieken en twee autonome provincies die Joegoslavië telt door het decentraliseren van de macht. Het gevolg is slechts geweest dat de verschillende regio's hun eigen belangen hebben verdedigd ten koste van het nationale belang. De voorstellen van Zarkovic om de problemen aan te pak ken lijken een grote staatsbe moeienis met zich mee te brengen. Het belangrijkste element hiervan is een lonen- en prijzenpolitiek die later dit jaar ingevoerd zal worden om de inflatie in de hand te hou den en een tegenwicht te bie den aan de druk die op de eco nomie staat vanwege een bui tenlandse schuld van 20 mil jard dollar. T16 AMRITSAR (AFP) - In de buurt van Amritsar in de Indische deelstaat Punjab is vrijdag het met kogels doorzeefde lijk van de gematigde sikh-leider Baba Jaswant Singh (28) gevonden. Singh was een dag eerder ontvoerd door zes militante sikhs. Singh had banden met de leiding van de Congres-I-partij van de Indische premier Rajiv Gandhi. Singh is het 40ste slachtoffer van een vo rige week begonnen campagne van extremistische sikhs die een zelfstandige sikh-staat in Punjab willen. WASHINGTON (RTR/UPI) - Het Amerikaanse congres heeft donderdagnacht een begroting voor 1987 aanvaardt waarin is gesnoeid in de door president Reagan gevraagde defensie-uitga ven. Donderdagavond aanvaardde het Huis van Afgevaardigden de begroting van bijna 1.000 miljard dollar met 333 stemmen voor en 43 tegen. Kort na middernacht (Amerikaanse tijd) kreeg de begroting ook de goedkeuring van de Senaat. Het gaat om de definitieve begroting voor 1987. Eerder hadden het Huis en de se naat verschillende versies voor een begroting aangenomen. Een gemengde commissie stelde het compromis op dat nu door beide is aanvaard. De begroting brengt het verwacht tekort met 60 miljard dollar terug tot 142,6 miljard dollar. BILBAO (RTR) - In de Noordspaanse havenstad Bilbao zijn vrijdag twee mensen gewond, van wie een ernstig, toen twee bommen ontploften die volgens de politie zijn geplaatst door de Baskische afscheidingsbeweging ETA of een splintergroepering daarvan. Een bouwvakker verloor een arm toen een bom ont plofte op een bouwterrein in Portugalete, een buitenwijk van Bilbao. De tweede gewonde was een politieman die lichtgewond werd toen een bom ontplofte in het kantoor van een Ameri kaanse onderneming. MOSKOU (AFP) - Onder de verongelukte vierde reactor van de kerncentrale in Tsjernobyl is een betonnen sokkel aangebracht, waardoor het gevaar van besmetting van het grondwater is ver dwenen, zo meldde vrijdag het Sovjet-partijdagblad Prawda. Die betonnen vloer kon worden aangebracht nadat mijnwerkers een 136 meter lange tunnel hadden gegraven. Dat werk heeft twee weken geduurd; de laatste zes meter moesten met de hand gegraven worden. MANILA (RTR) - De Verenigde Staten en Nieuw-Zeeland zijn er niet in geslaagd enige vooruitgang te boeken in hun geschil over het bezoek van door kernkracht aangedreven of met kern wapens uitgeruste schepen aan Nieuwzeelandse havens. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, George Shultz, en de premier van Nieuw-Zeeland, David Lange, bespraken de kwestie vrijdag in Manila, zonder tot een vergelijk te komen. Shultz heeft gezegd dat de VS zich niet langer houden aan de verplichtingen van een 35 jaar oud defensieverdrag tussen de twee landen. PEKING (AFP) - China en de Sovjet-Unie hebben twee over eenkomsten getekend over wetenschappelijke samenwerking. Dit heeft het persbureau Nieuw China vrijdag gemeld. De over eenkomsten zijn donderdag in Peking getekend door de secreta rissen-generaal van de Chinese en de Russische Academie van wetenschappen. Over de inhoud van de akkoorden deed het persbureau geen mededelingen. SIIRT (AFP) - Bij een aanval van Koerden op het dorp Sirnak in het zuidoosten van Turkije zijn zes burgers, onder wie drie kin deren, gedood, zo bericht de Turkse pers. Sinds de afscheidings- strijd van de Koerden twee jaar geleden weer oplaaide, zijn vol gens officiële cijfers ongeveer 150 Koerdische rebellen, honderd Turkse militairen en politiemannen en honderd burgers omge komen. Volgens goedingelichte bronnen liggen de ware cijfers van de aantallen slachtoffers veel hoger. BEIROET (RTR) - Moslim-milities in West-Beiroet hebben gis teren hun kantoren in het islamitische deel van de Libanese hoofdstad ontruimd. Zij maakten daarmee de weg vrij voor uit voering van het onder toezicht van Syrië bereikte bestand dat een einde moet maken aan de strijd tussen rivaliserende groepe ringen in Beiroet. Een militaire macht van 700 man neemt van daag posities innemen in West-Beiroet, zodra de sji'itische Amal-militie en de druzische Progressieve Socialistische Partij hun kantoren hebben gesloten. Dat zijn er 94 die afgelopen nacht om twaalf uur leeg moesten zijn.Eerder deze week hebben Liba nese troepen posities ingenomen rond drie Palestijnse vliuchte- lingenkampen in het zuiden van Beiroet. Deze overeenkomst moet een einde maken aan de een maand oude strijd tussen Pa lestijnse guerrillastrijders en leden van de Amal-militie. LONDEN - Het artikel dat echtscheidingen verbiedt, blijft in de Ierse grondwet. De bevolking van Eire heeft in het referendum van donderdag massaal gestemd tegen het voorstel van Fine Gael-premier Dr.Garret FitzGerald om dit artikel te wijzigen. Er waren 20 procent meer nee- dan ja-stemmen en dat was dub bel het door FitzGerald zelf verwachte verschil.De uitslag is een zware morele nederlaag voor Ierlands rooms-katholieke pre mier, die de toenadering tussen het Britse noorden en het repu blikeinse zuiden dachtte kunnen bevorderen door van Eire een pluralistische natie te maken, waarin plaats zou zijn voor alle meningen en geloofsuitingen. Maar de Ierse republiek heeft nu getoond, dat zij dergelijke progressieve opvattingen niet goed- keurt.In Dublin dringt de Fianna Fail-oppositiepartij nu aan op het ontslag van premier FitzGerald, maar deze zegt dat hij aan blijft tot de volgende verkiezingen. GENÈVE (RTR) - De Verenigde Staten hebben na afloop van de vijfde ronde van het ontwapeningsoverleg in Genève met de Sovjet-Unie voorzichtige optimistische geluiden laten horen. Maar de Sovjet-Unie sprak haar veroordeling uit over de hou ding van de Amerikanen in de onderhandelingen en zei dat de Amerikanen de stand van zaken verkeerd weergeven. „De jong ste Sovjetvoorstellen, die pas een paar dagen geleden zijn ge daan, worden nu door ons serieus overwogen en bestudeerd" zo zei de Amerikaanse onderhandelaar Max Kampeiman na afloop van de gespreksronde. De Russische delegatie heeft gematigdere voorstellen ingediend over ruimte- en defensiewapens en 'een nieuwe optie' op tafel gelegd voor het verminderen van het aan tal raketten voor de lange afstand, aldus Kampeiman. VANDAAG/ Zon op: 05 21. Zon onder: 22.04. Maan op: 01.25. Maan on der: 13.05. MORGEN/ Zon op: 05>22. Zon onder. 22.04 Maan op; 01.36. Maan onder: 14.20. MAANDAG/ Zon op: 05.22. Zon onder: 22.04 Maan op: 01 46. Maan onder: 15.33. VANDAAG/ Bath 09.04-21.26. Hansweert: 08.40-20.59 Terneuzen 08.08-20.27. Vlissingen; 07.46-20.06 Wemeldinge 09.08-21.25 MOR GEN/ Bath 09.59-22.21 Hansweert 09.33-21.53. Terneuzen: 09.03- 21.24. Vlissingen: 0842-21.02 Wemeldinge: 10.01-22.17 MAANDAG/ Bath. 10.56-23.21. Hansweert: 10.30-22.53. Terneuzen: 10 01-22.26 Vlis singen: 09.41-22.05. Wemeldinge. 10 58-23.16. GROTE VAART/ ALPHACCA 27 verw te Lagos, AMSTELMEER 26 th. vn. San Lorenzo nr. Rosario, BARKEN 2/7 verw, te Rochester, BROERE EME RALD 27 verw te Genua, CONTINENTAL SPIRIT 26 vn. Novorossisk nr. Ba tumi, FOSSARUS 4/7 verw. te Chiba, FULGUR 15/7 verw. te Melbourne, FUSUS 26 160 nw Porto Rico nr Newhaven, HONOLULU 27 vn. Gulfport nr. Cristobal, MAASSLOT 26 vn. Montevideo nr. Le Havre, MIJDRECHT 26 te Rotterdam, NEDLLOYD KEMBLA 27 verw. te Los Angeles, NEDLLOYD LINGE 26 790 z St.Helena nr. Buenos Aires, NEDLLOYD ROTTERDAM 26 vn New Orleans nr. Houston, NEDLLOYD ROUEN 26 vn. Baltimore nr. Nor folk, WOENSDRECHT 27 vn. Rotterdam nr Bremerhaven. KLEINE VAART/ ANITA SMITS 26 vn, Ashtabula nr Duluth, BLACK SEA 28 verw. te Uddevalla, DUTCH FAITH 27 te Rotterdam, HOUTMANGRACHT 27 th. vn. Las Palmas nr. Douala, MARE ALTUM 27 te Amsterdam, MERWE-' GAS 27 vn. Cristobal nr. Maracaibo, MIDSLAND 27 te Rotterdam, PALM- GRACHT 27 800 n Brisbane nr. New Castle, STELLA NOVA 26 240 z Ja maica nr. Canada, STELLA PRIMA 26 1150 zw Luando nr. Bremen.

de Stem | 1986 | | pagina 5