iyi enige medewerkers SUIKER UNIE hoofd commerciële zaken (m/v) Rabobank Nicara; Interi Premier Holland Heating BV hoofd produktie-tekenkamer m/v A-verpleegkundigen SCHADEl intensive care - verpleegkundigen (in tijdelijke dienst) St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg DE STEM VAN ZATERDAG 28 JUN11986 Rabobank Kloosterzande Vroom Dreesmann is op zoek naar verkoopmanagers. Mannen en vrouwen die geloven in hun eigen kapaciteiten en die bovenal goed zijn in hun „vak van manager" Die een scherp oog hebben voor kansen, ook wanneer het om carrièrekansen gaat in Nederlands grootste en meest komplete warenhuis. ZATERDAG 28 JUN11 NA DEFINITIE DEN HAAG (ANP) - vergeten zal worden", guaanse minister van de uitspraak van het In hof in de zaak van zi; enigde Staten. A53 [7iTr@vP gevestigd in Waalwijk, is een internationaal georiënteerd sterk groeiend bedrijf met ca. 300 medewerker/sters. Voor onze opdrachtgevers ontwerpen, fabriceren, monteren c.q. plaatsen wij klimaatbeheersingsapparatuur, zoals luchtbehandelingskasten, dakcentrales en ventila toren, veelal voor omgevingen waar komfort een vereiste is, bijvoorbeeld kantoorgebouwen, ziekenhuizen en computerruimtes. Middels geavanceerde technieken leveren wij dan ook maatwerk voor alle gewenste bouwkonstrukties. In verband met een vakature zouden wij graag in kontakt komen met kandidaten voor de f unk- tie van Deze afdeling bestaat uit 20 tekenaars c.q. tekenaars/konstrukteurs op MTS-nivo. Hier worden per jaar enkele duizenden orders produktiegereed gemaakt. De taakinhoud van deze funktie bestaat o.a. uit: - begeleiden van tekenaars en tekenaars/konstrukteurs; - plannen en verdelen van tekenwerkzaamheden; - onderhouden van kontakten met andere afdelingen; - ondersteunen van ontwikkelingsafdeling; - uitvoeren van berekeningen, gericht op o.a. konstrukties en spec, apparatuur. Onze gedachten gaan uit naar kandidaten die aan de volgende eisen voldoen: - diploma HTS-werktuigbouw; - leidinggevende kapaciteiten; - tekenervaring op het gebied van plaatwerk en lichte staalkonstrukties; - ervaring in luchtbehandeling is een belangrijk element bij de selektie; - affiniteit met automatisering i.v.m. een systeem voor de produktie tekenkamer; - leeftijd ca. 30 jaar. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van-de selektieprocedure. Bij deze funktie hoort vanzelfsprekend een goede honorering en secundaire arbeidsvoorwaarden. Belangstellenden kunnen hun schriftelijke sollicitaties richten aan: Holland Heating b.v., Zanddonkweg 1, 5144 NX Waalwijk t.a.v. dhr J.P.M. van Oevelen, personeelschef. Suiker Unie is in Nederland de grootste producent van suiker, zowel voor huishoudelijk als voor industrieel gebruik. Omzet ca. 1 miljard gulden. Personeelsbestand ca. 1.750 personen, in de campagne aan gevuld tot ongeveer 2.700. Belangrijke nevenprodukten zijn: pulp (vee voeder), melasse (grondstof voor alcohol) en schuimaarde (kalkmest- stof). Deze produkten worden door een zestal over Nederland verspreide fabrieken geproduceerd. Voor twee afdelingen van Suiker Unie Research te Roosendaal zoeken wij in verband met laboratoriumwerkzaamheden tijdens aanstaande suikerbietencampagne a) voor de afdeling MICROBIOLOGIE, M.B.O.-/M.L.O.-ers (m/v), microbiologische richting en b) voor de afdeling ANALYTISCHE CHEMIE, M.B.O.-/M.L.O.-ers (m/v), chemische richting. Op de beide afdelingen wordt van maandag tot en met vrijdag in dag dienst gewerkt. Arbeidsvoorwaarden Voor deze functies gelden de arbeidsvoorwaarden van de CA.O. voor de Beetwortelindustrie. Enkele belangrijke punten zijn: - 8% vakantietoeslag - 8'/3% resultatenuitkering - reiskostenvergoeding. Informatie en sollicitatie Belangstellenden kunnen zich voor nadere informatie wenden tot: a) mevrouw C.D. van Eekelen-Dekkers, afd. microbiologie, b) de heer N.J. van Geijn, afd. analytische chemie, Suiker Unie Research te Roosendaal, tel. 01650-45250. Schriftelijke sollicitaties kunnen uiterlijk tot 14 juli a.s. worden gericht aan: Coöperatieve Vereniging Suiker Unie UA, t.a.v. de heer M. Nijhof, afdeling Personeelzaken, Postbus 34114800 MG Breda. Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U ABreda. Fabrieken te Dinteloord, Groningen, Puttershoek, Roosendaal, Sas van Gent, Zevenbergen Op de afdeling intensive care van ons ziekenhuis kunnen 30 patiënten worden opge nomen. De afdeling is verdeeld in 5 eenheden, te weten, chirurgie, neuro-chirurgie, hartbewaking, beademing en interne. Er ontstaan enkele vakatures voor de funktie van Onze voorkeur gaat uit naar verpleegkundigen die een intensive care-opleiding heb ben gevolgd en ervaring hebben opgedaan welke aansluit bij de genoemde zorgge bieden. Ook als u een opleiding voor een of meer van de deelgebieden hebt gevolgd en/of een ruime ervaring hebt opgedaan als gediplomeerd verpleegkundige op een intensive care-afdeling, nodigen wij u uit te solliciteren. Voor nadere telefonische informatie kunt u bellen naar het sekretariaat van de verple gingsdienst, tel. 013-392150. Uw schriftelijke sollicitatie dient vóór 14 juli a.s. in het bezit te zijn van de afdeling personeelzaken, onder vermelding van vakaturenummer MF/8627. Postbus 90151 5000 LC Tilburg. Tel. 013-391313. verleent op persoonlijke wijze uiteen lopende bankdiensten aan bedrijven, particulieren en instellingen. Wij maken, als zelfstandige bank, deel uit van de landelijke Rabobank- organisatie met ruim 3.000 vestigingen. Wij zoeken een De bank is voornemens de huidige organisatie aan te passen naar een meer cliëntgerichte structuur. De functie van hoofd Commerciële Zaken is daarop gebaseerd. Het hoofd Commerciële Zaken is verantwoordelijk voor het beheer van de aan hem of haar toevertrouwde particuliere- en bedrijfscliënten en voor de realisatie van een commercieel verantwoorde afeet van bankdiensten. De belangrijkste taken van het hoofd Commerciële Zaken zijn: het leidinggeven aan en organiseren van de afdeling Commerciële Zaken, welke bestaat uit ca. 9 medewerk(st)ers; het (mede)ontwikkelen en tot uitvoering brengen van beleids-, marketing- en actieplannen, alsmede de bewaking van activiteiten; het kredietbeheer en het als produktspecialist beheren van de diensten creditgelden en beleggingen, alsmede het verzorgen van functionele begeleiding op het gebied van particuliere financieringen. Wij denken voor deze functie aan kandidaten van ca. 30-35 jaar met een opleiding op MBO/HBO-niveau, aangevuld met vaktechnische studies zoals NIBE. Goede contactuele en commerciële kwaliteiten zijn van belang voor deze functie, evenals leidinggevende capaciteiten. Enige jaren ervaring in een soortgelijke functie, liefst opgedaan in het bankwezen in de commerciële sector, behoort eveneens tot de eisen. De bank stelt het op prijs dat kandidaten bereid zijn zich te vestigen in het werkgebied van de bank. De Rabobank biedt een goede honorering en uitstekende secundaire voorwaarden, waaronder een dertiende maandsalaris en een premievrije pensioenregeling. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Wilt u meer weten over aard en inhoud van deze functie, dan kunt bellen met de heer C. Roctus, plv. directeur, telefoon 01148 - 1755. (Jw schriftelijke sollicitatie wordt met belangstelling binnen 10 dagen verwacht door de voorzitter van het Bestuur, de heer A.E. van Kampen, p/a Postbus 7, 4587 ZG Kloosterzande. Op enkele van onze verpleegafdelingen komen binnenkort plaatsen vrij voor gediplo meerd In de inwerkperiode zal de funktie in een volledige werkweek moeten worden ver richt, daarna kan eventueel een dienstverband voor 32 uur per week worden aange gaan. Verpleegkundigen met een MBO-V, HBO-V of een A-verpleegkundige-diploma nodigen wij dan ook uit een sollicitatiebrief te schrijven, waarin duidelijk tot uitdruk king komt naar welke afdeling hun voorkeur uitgaat. Wij verwachten hun reakties graag vóór 14 juli a.s. op de afdeling personeelzaken, onder vermelding van vakaturenummer MF/8626. Postbus 90151 5000 LC Tilburg. Tel. 013-391313. Dit is uw kans! Verkoopmanager bij Vroom Dreesmann. Vroom Dreesmann heeft 60 warenhuizen in heel Nederland, met elk zo'n 80 verschillende assortimentsgroepen onder één dak. Een fascinerende omgeving om te winkelen èn te werken. De rol, die de verkoopmanager daarin speelt, is essentieel. Hij is verantwoordelijk voor de uitvoering van het kommerciële beleid van zijn afdeling. Hierbij is vooral van belang een juiste klantenbenadering door de verkopers en een uitstekende presentatie van het assortiment De verkoopmanager geeft leiding aan 10 tot 25 mede werkers. Hij rapporteert recht streeks aan de bedrijfsleider. Bovendien heeft hij intensief kontakt met verkoopbegeleidende funktionarissen van centrale- en regioleiding. Kortom, de verkoop manager vervult een spilfunktie in ons warenhuis. Begrijpelijk dus, dat wij wél het een en ander eisen van de kandidaten: het kommerciële beleid goed kunnen vertalen in een duidelijke visie voor hun afdelingen, een scherp oog voor konsument en konkurrent hebben, een goed ontwikkelde winke liersgeest hebben, vooral waar het artikelkennis en artikel presentatie betreft, een ruime ervaring hebben in een leidinggevende funktie, liefst in de detailhandel, goed met mensen om kunnen gaan, vooral als het gaat om motiveren en aanzetten tot resul taatverbetering kostenbewust ingesteld zijn, een opleiding hebben op minimaal MBO-niveau, een leeftijd hebben tussen 25 en 35 jaar. Heeft u interesse in een baan als verkoopmanager? Belangrijker nog; herkent u zichzelf duidelijk in de hierboven gegeven profielschets? Dan zijn wij zeer geïnteresseerd in u. U kunt uw sollicitatiebrief met curriculum vitae sturen naar: Vroom Dreesmann, RegioTilburg. T.a.v. de heer A. W. Raaijmakers, manager Sociale Zaken, Heuvelstraat 33,5038 AB TILBURG. MANAGUA (AP) President Daniel Ortega van Nicaragua heeft verklaard dat zijn rege ring de veiligheidsmaatrege len die onder de noodtoestand van kracht zijn, zal verscher- pen. Tegelijkertijd heeft de voornaamste oppositiekrant ha Prensa voor onbepaalde tijd een verschijningsverbod opgelegd gekregen. Ortega zei in een televisie- 5038 EC Tilburg Stationsstraat 39 Tel. 013-42 4128' 43 42 32 In september beginnen praktijkgerichte avondcursussen NOTULEREN lesgeld: 420,- TEKSTVERWERKING lesgeld: 690,- COMPUTERBOEKHOUDEN lesgeld 675,- SEPR (vakbekwaamheid voor het reisbureauwezen) lesgeld 1.120,- lATA-Standard Level (opleiding onder auspiciën van KLM en IATA) lesgeld 1 1 50,— Inlichtingen en inschrijving maandag t/m donderdag 10-16, 18-21 uur en vrijdag 10-16uur Het Hof veroordeelde vri grote meerderheid het lej Amerikanen voor Nicaragi van financiële en materie guaanse opstandelingen. Vanwege deze schendingen van het internationaal recht en het uit 1956 stammende bi laterale verdrag tussen beide landen, zijn de Verenigde Sta ten verplicht de geleden schade te vergoeden. De uitspraak, die met werd bijgewoond door de VS, bete kent een einde van de proce dure die in april 1984 door Ni caragua werd aangespannen. Het zou wel eens een voorlopig einde kunnen blijken te zijn, want het Hof bepaalde dat in eerste instantie Nicaragua en de VS onderling afspraken moeten zien te maken over de hoogte van de herstelbetalin gen. Indien beide landen er niet uitkomen zal dat door het Internationaal Gerechtshof worden bepaald. Nicaragua had een bedrag van ruim 370 miljoen dollar geëist wegens directe en indirecte geleden economische schade. De VS trokken zich in ja nuari 1985 geheel uit de proce- I dure terug omdat het Hof geen I jurisdictie zou hebben in een 1 politieke zaak. Bovendien I werd aangekondigd dat iedere I uitspraak genegeerd zou wor- I den. De uitspraak van vrijdag bevat 16 punten. De meeste daarvan werden met een I meerderheid van twaalf tegen I drie aangenomen. In twaalf 1 gevallen behoorde de Ameri kaanse rechter, Stephen M. Schwebel, tot de tegenstem- I mers, veelal gesteund door zijn collega's uit Japan en Groot-Brittannië. Het enige punt waarop het internatio- I nale college van rechters, de I juridische arm van de Ver- 1 enigde Naties, unaniem was, I was in de oproep aan beide I partijen om in overeenstem- I ming met het internationaal I recht een vreedzame oplossing I voor hun conflicten te zoeken. g< o\ S1 st De Nicaraguaanse minister I van buitenlandse zaken, Mi- I guel d'Escoto, die speciaal voor de uitspraak naar Den Haag was gekomen, noemde het J 'Onnis na afloop op een pers- I conferentie als 'een grote j overwinning'. Washington heeft zijn (Para-) militaire acties in en I regen Nicaragua altijd ge rechtvaardigd door zich te be roepen op het recht van collec tieve zelf-verdediging. Het dof achtte dat met twaalf te gen drie stemmen ongegrond. I Door de contra's te steunen di ht co tr in m gr ge va la fe te da in de mi Van onze correspondent I Rome De Italiaanse rege- I ring is ten val gebracht. De so- l Lla''stische premier Bettino I 1 die drie jaar regeerde en aarmee voor het Italiaans I oa-oorlogs record zorgde, iwerd beentje gelicht terwijl I samen met de andere f Europese leiders in Den Haag I j!Jeen was voor de Europese Ruim zeventig parlementa- ers van de vijf partijen die raxi steunden, stemden bij u hehandeling van twee ctsontwerpen met de opposi- f .mee- Omdat hij door het t,? ag van deze 'sluipschut- 'n de eigen gelederen «a ^■^|ïh!!n meerderheid meer had in ::^L.j|lw8 7 «'.iR' P I Parlement zag Craxi zich w wlëeclwongen zijn ontslag aan te bie dr; mc nal ke< Ro koi nis nai der ont te dat het xi. Co: 198 dot rië: 3 VOO nie gen mir

de Stem | 1986 | | pagina 4