loeven rant en svogel Paal huldigt schutters sreld aan. Discussie over dijkgraaf mocht daglicht niet zien Belgische favoriet vertrekt uit Hulst Ruime winst voor Michael Ouwehand neelemans 'Mogen we straks nog wel op Vrederust komen?' BEPLANTING EN ONDERHOUD VRIJWEL NIET MOGELIJK DE STEM NK VAN DAMME aar uithoek, irukke baan a rustig eveneens, zaam. Dat 't Laar wat doe ïseft, dat "die- de situatie zaam gevoel, komt u wel- 'olleybal, een len gezellig n koken hoolkantine? eenzaamheid een pakt een ndin. rt en als u aummer van e achterzijde nummer wijst naar de natie over de ZATERDAG 28 JUN11986 aeatiepark ISTIVITEITEN F. VERHELST EERSTE OP VOORDRACHT ITEM VAN ZEELAND ITENMAKERIJ - GLAS - BEHANG Bankoverval Bergen op Zoom wellicht door drie man Weekenddienst Stern-redactie TENNISTOERNOOI GEDEVALUEERD TENNISTOERNOOI GOES Plaatselijk nieuws Koewacht Lamswaarde Nieuw-Namen Ossenisse examens klturc^fotos vanaf o,Sf (lAvCCW dag klaas) huudjks- reportages ZEEUWS LID OP LAATSTE JAARVERGADERING VAN DE VERENIGING: 10.3CM6.15 uur MIXFESTIVAL met RENÉ SHUMAN iepark 3.25 p.p. T22 PAGINA ZEELAND 2 STS' MATERIALS SHOP i Kerkstraat 23 01178-1933 ngen: \De Stem ting Ideéle Reclame SIRE sklameboodschap ;n op schoot! s Van een onzer verslaggevers AXEL - De discussie over de benoeming van een nieuwe dijkgraaf voor het waterschap de Drie Ambachten is gisteren gevoerd in een waas van ge heimzinnigheid. Na een besloten discussie die ruim een uur in beslag nam, besloot de meerderheid van de vergadering toch het voorstel van het dagelijks be stuur te volgen en K. Verhelst eerste op de voordracht te plaatsen. De vertrekkende dijkgraaf P. van Hoeve had maar een kleine hint nodig om te beslui ten de vergadering achter ge sloten deuren voort te zetten. Zelf had het dagelijks bestuur nog niet over de wenselij kheid daarvan nagedacht, maar toen P. Apers er naar informeerde haakte Van Hoeve er opval lend gretig op in. Het werd zelfs niet nodig geacht de gevoelens van de rest van de vergadering te pei len. Toen de aanwezige hoofd ingelanden vanachter de be stuurstafel werd gesommeerd dat alles wat besproken zou worden uiterst geheim moest blijven, stapte gezworene Van Pagee uit protest de zaal uit. „Daar wil ik niet aan mee doen", aldus Van Pagee even- later in de foyer van De Halle. „Dit is gewoon belachelijk. De hele zaak is in de districten al diepgaand besproken. Ik snap niet wat er nu nog over gezegd moet worden". Dat was blijk baar heel wat, want pas na ruim een uur gingen de deuren weer open. Punt van discussie was de vraag of er een open sollicita tie moest komen, of dat er tij dens de vergadering al een aanbeveling moest worden op gemaakt. Dat laatste wilde het dagelijks bestuur. Het voorstel was om F. Verhelst als eerste op de voordracht te zetten en als tweede F. Haak te vermel den. Een groot deel van de hoofdingelanden kon zich daar echter niet mee vereni gen. Die hadden met het oog op de leeftijd van de kandi daat (61) twijfels over de vraag of deze op gelijke wijze de be langen van het waterschap zou kunnen behartigen als een jonge energieke kracht dat zou kunnen. Daarbij komt dat Verhelst vanwege zijn leeftijd niet de periode van zes jaar zal kunnen volmaken. De uitgebreide discussie bleek de geesten niet dichter bij elkaar te hebben gebracht. J. Huigh lanceerde, dwars te gen de mening van het dage lijks bestuur in, het voorstel om een open sollicitaiteproce- dure te hanteren. Bij stem ming bleken daar negentien hoofdingelanden voor en 27 te gen. Van het dagelijks bestuur viel enkel H. Cysouw zijn me de-gezworenen af, door voor een open sollicitatieprocedure te stemmen. Bij de daarna vol gende stemming kozen 32 van de 44 aanwezigen K. Verhelst als eerste op de voordracht. Geluidswal langs de Zoetevaart te steil Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - De twee mannen die donderdag op klaarlichte dag de Amro- bank aan de Plejadenlaan te Bergen op Zoom overvielen, zijn nog steeds spoorloos. In middels denkt de Bergse poli tie overigens dat de overval door drie man is uitgevoerd. De derde man zou in een groenkleurig pak voor de bak hebben gestaan. Ook heeft men hem zien zitten in de BMW waarmee de daders na de overval op de vlucht gin gen. Van de twee andere over vallers heeft de politie op aan wijzingen van getuigen in middels zogenaamde composi tiefoto's gemaakt. Van degene, die binnen in het bankgebouw met een ge weer zwaaide, kon geen volle dig portret worden gecon strueerd. Van hem was wel opvallend de donkere bril, die hij droeg. Deze man droeg een donkerkleurig shirt en een lichte broek. Zijn lengte werd op ongeveer 1.75 meter ge schat. De tweede overvaller kwam op de compositiefoto wat beter uit de verf. Zijn lengte wordt geschat op 1.80 meter. Beiden hebben volgens de politie een normale li chaamsbouw. De Bergse politie is volop met het onderzoek bezig. Vol gens adjudant R. Belaert, be last met het onderzoek, is on der meer het buurtonderzoek in volle gang. Eventuele tips ziet men daar graag tegemoet. Het telefoonnummer van de politie is 01640-34444. De bewoners van de toren flats aan de Plejadenlaan, die uitzicht hebben op de bank, krijgen vandaag een brief van de gemeentepolitie in hun brievenbus, waarin hen wordt gevraagd of zij iets bijzonders hebben gezien. Voor redactionele zaken, dus niet voor be zorgklachten of adver tenties, kunt u dit week einde contact opnemen met Eugène Verstraeten, 01140-16755. B.g.g. 01153- 1534. CAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jansen (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Joep Trommelen, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Advertentie-exploitatie 'nspecteur Zeeland: 0. Menu, privé tel. 01150- 95839. HULST - De pas aangelegde geluidswal die de nieuwe inwoners van het plan Tragel moet be schermen tegen geluidsoverlast van het ver keer op de Zoetevaart is te steil. Vanwege de losse grond is het onmogelijk de wal te beplanten. Bovendien kan geen enkele gemeentewer ker er tegenop klauteren om het groen te onderhou den. Van onze tennismedewerker HULST - De strakke Nederlandse regels zijn er de oorzaak van dat de favoriet bij de heren C in het tennisteornooi te Hulst, zich heeft terug getrokken. De Belg Leo Huijgaerts had eerder deze week stipt op tijd zijn partij volbracht, maar het verschil tussen de Belgische en Nederlandse werkwijze omtrent de deelname aan toernooien, kwam gisteren uitdrukkelijk naar voren. Wedstrijdleider Jean de Ruijck: „Het is in Nederland in feite niet mogelijk om voor twee toernooien tegelijk in te schrijven. In België geldt deze regel niet. Nu blijkt dat Huij gaerts tevens deelneemt aan een toernooi in België, terwijl hij op vastgestelde tijden in Hulst aanwezig dient te zijn. Om deze reden heeft hij zich dan ook terug getrokken, het geen ik zeker betreur, want het schema wordt er mee ont kracht", aldus De Ruijck. Sassenaar Onno van Que- kelberghe krijgt hiermee de eer dat hij op een eerste plaats verder speelt, en zijn tegen stander komt uit de partij tus sen Jeroen Verstraeten en Ro nald van Remortel. Onder in het schema werd gisteren een partij gespeeld tussen Tim van Veldhoven en Wouter Hoek. Van Veldhoven won dit met 6- 0 7-6. Bij de dames verloopt het schema tot dusver volgens verwachting. De als eerste ge plaatste Maaike Verstraeten Dat bleek tijdens de raads vergadering, naar aanleiding van vragen hierover door W. de Brouwer (Gemeenschappe lijke Belangen). „We wisten dat van te voren overigens al", zegt wethouder G. van de Voorde. In plaats van welig groen zal de kant van de Zoe tevaart nu bedekt worden met graszoden. „Die houden het zand wel vast. Bovendien scheelt het aan onderhouds kosten, want zo'n dijk hoef je maar een keer of twee per jaar te maaien". Dat voordeeltje raakt de ge meente aan de andere kant van de geluidswal weer kwijt. Het plan is om 'binnendijks' de wal een meter of vijf te ver breden, zodat daar een wat flauwere hellingontstaat. Volgens de wethouder is er nog zand genoeg om dit aan vullend karwei te realiseren. Een en ander betekent tegen elkaar weggestreept een lichte kostenverhoging van een paar duizend gulden. „Het kan ech ter binnen het kader van de begroting", aldus de wethou der. De flauwere helling bete kent dat de wal aan de zijde van het woongebied wel kan worden ingeplant met allerlei struikgewas. De gemeente is echter niet van plan dat te gaan onderhouden. Kopers van een stukje bouwgrond te gen de dijk worden namelijk verplicht meteen ook het stuk geluidswal vanaf de kruin te kopen. Dat is overigens altijd al de bedoeling van de ge meente geweest. „Maar", meent wethouder Van de Voorde, „we kunnen de bewo ners natuurlijk niet opzadelen met een stuk wal dat niet te onderhouden is". Vandaar de extra grondaanvoer aan die kant. De toekomstige eige naars van het geaccidenteerde stukje tuin zijn wel verplicht de bestaande begroeiing in stand te houden en het nodige onderhoud te plegen. Voor de gemeente snijdt het mes aan twee kanten. Ten eerste levert de verkoop van de stukken dijk het nodige geld op en ten tweede is men meteen van het onderhoud af. Van onze tennismedewerker GOES - De Souburger Michael Ouwehand zal dit seizoen wel licht zijn laatste D-toernooi hebben gespeeld. De voor DOS spelende Ouwehand legde daarvoor reeds vorige week de basis, want hij behaalde het Zeeuwse kampioenschap in de Dl-categorie. Daar blijft het kennelijk niet bij, want in het TSI-teor- nooi te Goes plaatste hij zich gisteren voor de halve finales in de C2 categorie. Tom Gun- ter, die van de commissie een beschermde plaats bij de laat ste 8 toebedeeld had gekregen, bleek niet bij machte zijn plaats in de kwartfinales met succes te verdedigen. Ouwehand versloeg hem kansloos met 6-1 6-1. Jacco Nieuwenhuijzen liet zich daarintegen niet verrassen, met 7-6 6-4 bleef hij de baas over Frederick Ouwehand. Arthur-Jan Roose en Erwin Carol moesten op hun beurt het onderspit delven. Alex Greeve bleek in het duel tegen Roose over de langste adem te beschikken. Hij won met 7-6 4- 6 6-1, terwijl Bart Feluis zich op het goede spoor zette gegen Erwin Carol via een overwin ning van 5-7 6-2 7-6. Nadat eerder deze week Jos Ver- schuure zich reeds een plaats in de halve finales had ver worven, voegde zich daar ook bij Paul-Richard Hellemans. In drie sets versloeg hij Marcel Wolfert met 6-4 2-6 6-2, en plaatste zich hierdoor als .te genstander van Verschuure. Els Ars zorgde bij de dames C2 voor de nodige spanning. Zij won met 6-0 6-0 van Joyce Scholten. In de Dl-categorie bij de heren plaatste Richard van de Vrie zich voor de halve eindstrijd door met 6-3 6-1 Jaap den Engelsman kansloos te verslaan, terwijl bij de da mes Ingrid de Vries teleur stelde tegen Monique Domini- cus (7-5 4-61-6). Links schutter Van Goethem, rechts zijn collega Sorber Van onze correspondent PAAL - De schuttersmaat- schappij Veronica in het dorpje Paal huldigt zaterdag 5 juli de jubilarissen Wim Sorber (65) en Theofiel van Goethem (65). Dat gebeurt met een schieting op drie wippen, waarbij vijfhon derd gulden de verdienen is. Bovendien krijgt iedere schutter een tractatie. De ju- bileumschieting vindt plaats bij café Piet Verras en be gint om half drie. Het 34 leden tellende schuttersgilde Veronica wil het feest een extra tintje ge ven. Het komt immers niet dagelijks voor dat er twee leden in de bloemetjes gezet kunnen worden. Beide jubi larissen begonnen hun loop baan bij andere vereni gingen, als pijlenraper. Dat bracht nog een aardig centje op, want aan het eind van de schieting kregen ze van iedere schutter een dub beltje toegestoken. Van dat inkomen konden ze na nij ver sparen zelf een pijl en boog kopen en meedoen aan schietingen. Wim Sorber kan terug zien op een halve eeuw be oefenen van de liggende wipsport. Theofiel van Goe them is aan een kwart eeuw toe. Naast visserslatijn ken nen beide schutters ook heel wat schutterslatijn. Daarbij komen verhalen los over de vele vogels die ze geschoten hebben. Zoals een goed schutter betaamt lusten de heren tussen de bedrijven - FOTO ERIK OSSEWAARDE door natuurlijk ook een flinke pint. Dat bleek toen Sorber een keer van een schieting naar huis reed en al wankelend in de sloot be landde. Een nat pak was het resultaat. Pas de volgende ochtend kwam hij erachter dat zijn boog en pijlen nog steeds bij die sloot lagen. De schuttersmaatschappij Veronica, die rond 1960 werd opgericht, is gevestigd bij café Piet Verras. Voorzitter Ronald Roels zal volgende week zaterdag beide jubila rissen toespreken en hen na mens de vereniging een ca deau aanbieden. De jubila rissen zelf krijgen de taak de eerste schoten te lossen. Na de schieting krijgen de jubi larissen en alle leden van de vereniging een feestdiner voorgeschoteld. schiep zich voldoende ruimte tegenover Francesca Adriaan- sens 6-1 6-4, terwijl Stephanie Rottier geen enkele game toe stond aan Hanneke Lockefeer, en daarmee zich tevens aan dient als een serieuze concur rente van Maaike Verstraeten. Karin van Maarleveld plaat ste zich tegenover Rottier in de halve finales via een 6-3 6-1 zege op Annemarie de Blok. Nadat eerder Ria Sterrenberg en Lisette Vervaet zich als halve finaliste hadden ge plaatst bij de dames D, deden dit gisteren ook Marie-José Baggen en Sandra Frusch. Baggen won van Gerda de Moor met 6-3 6-3, en Sandra Frusch bleef net genoeg voor op Tjo Weemaes 6-4 6-4. Sportieve Recreatie - Belang stellenden kunnen tot en met september iedere dinsdag avond in Koewacht meedoen aan een fietstocht van zo'n 35 kilometer. Het vertrek is steeds om 19.30 uur op het Kerkplein. Voor nadere in lichtingen kan men bellen naar e. Herman, 01146-1257. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub de vijfde wed strijd van de zomercompetitie. Het was een howell 10 met ne gen paren. Uitslag: 1. me vrouw Van Waterschoot en de heer De Schrijver, 2. dames Van der Wielen-Van Esbroek, 3. heren Radenakers-Etkins. Axel - In het kader van de jaarlijkse tweekamp tussen de hengeljeugd van GOA en Clingese henegelaars werd op de kleine kreek te Axel de eer ste wedstrijd in dit seizoen ge vist. De uitslag was als volgt. Categorie 8 t/m 12 jaar, 1. Pa trick Peeters, GOA met 220 punten, 2. Eef Coenen Clinge 170. 3. Levien van Dlxhoorn, GOA met 120 punten. Catego rie 12 t/m 15 jaar, I. Arno van de Berghe 780 punten, 2. Adwil de Wolf 370, 3. Werner Mar- tinu met 260 punten, allen van GOA, Axel. Eindscore clubs 1. GOA 74 gram gevangen vis per deelnemer. 2 Clingse Hen gelaars 18 gram per deelne mer. De return is op zaterdag 23 augustus. Kaarting - Uitslag kaartingen bij Jo Schroder in café Du Commerce: 1. W. Schefhout en Aug. Verhulst, 2. L. van Roeyen en J. Vermeersen. Winnaars: 1. Ida de Winckel en Aug. Verhulst, 2. W. Schelf hout en E. de Koning. Afval lers: 1. Prosp. Praet en R. Ver bist, 2. R. Thilleman en R. Sturm. Gaaibolling - Aan de gaaibol- ling van de Dwarsliggers in het verenigingsgebouw deden 29 personen mee. Uitslag: hoge vogel en rechter zij vogel: Jaap Remein, Ossenisse, linker zij- vogel: Paul de Kever, Ossenis se, meeste kleine vogels (6 stuks): Jaap Remijn en Paul de Kever. Kaarten - Voor de kaarting van kaartclub Ons Vermaak waren 44 deelnemers komen opdraven. Het was meteen de laatste voor het vakantiesei zoen. Uitslag: Bieden: 1. Ed. de Maat, Ossenisse, 2. A. Rottier, Ossenisse, 3. K. Rijk, Ossenisse, 4. J. de Koek, Walsoorden, 5. J. van Heese, Kloos- terzande. Jokeren: 1. mevr. Reijns- de Kort, Ossenisse, 2. mevr. De Kort-Reijns, Ossenisse, 3. mevr. Freyser-Asselman, Kloosterzande, 4. mevr. Koster-Reyns, Walsoor den, 5. mevr. Neve-de Bakker, Kloosterzande. In het klassement bieden gaat H. Warrens uit Hulst op kop. Bij het jokeren is dat me vrouw Sponselee uit Kloosterzan de. Volgende kaarting op 16 augunstus om 20 uur in het vereni gingsgebouw. AXEL - Christelijke LTS: Bouw techniek A/B: Gerben Dijkstra, Sluiskil; Wim Hartman, Terneu zen; Wim Navest, Axel; B: Mike Herman, Marco Rijckaert, Pim Vinke, Axel; Arrie Verhelst, Sluis kil; B/C: Andy Dekker, Terneu zen; Mike Hartman, Zaamslag; Paul de Krijger, Westdorpe, Cees de Putter, Sluiskil; Jaap van der Veen, Axel; C: René van Alten, Axel; Mechanische techniek A/B: Johny Bijman, Peter Verstraeten, Axel; B: Arie Arendse, Arjan Die- leman, Marco Dieleman, Jean- Paul Hoorman, Mario Maas, Axel; Jurgen de Cock, Overslag; Martin de Jaeger, Westdorpe; Paul Klaas- sen, iSluiskil; Marco Ooms, Ter- neuzen; B/C: Jacky van Bende- gem, Sluiskil; Jacob van der Graats, Rowdy Rosseau, Eric An- dré, Francis Boeye, Rudi Claas- sens, Martin Cordbrüning, Rudi van Damme, Peter Dieleman, Ar jan de Feijter, Peter van Goethem, Paul Gommers, Frank Hamelink, Danny Moorthamer, Antoine Thoen, Axel; Jacco Hoekman, Pe ter de Jonge, Peter J. de Jonge, Pieter Wieland, Terneuzen; Eddy van der Hooft, Jan Schuitvlot, Zaamslag; Alexander de Kok, Zuiddorpe, Gamal Nouali, West dorpe; Dino de Rijcke, Sas van Gent; C: Jurjen Berends,Terneu zen; Edwin Tangelder, Axel. AXEL - Christelijke Streekschool De Welle: MAVO: Sonja Beeldens, Rensa van den Berg, Annelies de Blaaij, Wilmar de Bruijn, Cindy Collet, Zillah Keeman, Nico Meer tens, Ilona Wieland, Axel; Coeraad Bakker, Kloosterzande; Egbert Vernooij, Sluiskil; Roelie Hart man, Anita Scheele, Ton Slijkhuis, Terneuzen. GOES - Zeeuwse Bestuursacade- mie. Administratief ambtenaar: E. Corveleijn, Aardenburg, P. Heije, Clinge, D. van Steenberghe, Oost burg, C. Westerweele, IJzendijke, M. Westerweele, Heikant. Financieel bestuursambtenaar: J. van den Broecke, Breskens, E. de Maaijer, Hulst, A. Mortier, Sint- Jansteen. Hoger bestuursambtenaar: E. Co- hen, Hoek, A. de Feijter, Hulst, F. Steijaert, Oostburg, A. Suij, Hoek, E. Versprille-Vercouteren, Retran- chement. Toetsingsambtenaar sociale dienst: H. Ploegaert, Hoek, P. Saeij, Groede, A. van Thiel, Hoek. Hoger financieel bestuursambte naar: R. den Dekker, Breskens, J. Lambert, Vogelwaarde. HULST - St. Joseph MAVO: Joep Bakker, Annemarie van Bunder, Hulst; Wendy Jansen, Vogelwaar de; Petra Mattheijssen, Graauw. TERNEUZEN - Rijks-scholenge meenschap Petrus Hondius: VWO: Carolien Jurriëns, Sluiskil en An- dré Wevers, Terneuzen. HAVO: Annette Bierings, Hoek; Henk Bos, Dian Dingemans, Sandra Gort, Dennis Hamelink, Ronald Hofman, Jacqueline Klouwers, Mirjam Ve nus, Marjo Verhelst, Arjen Visser, Terneuzen; Ritchie Bosman, Ste- phan Ploegaert, Philippine; Sandra Buijze, Edwin de Groote, Axel; Olaf de Coene, Sas van Gent; Muriël Lafarque, Koewacht; Ma rian Serrarens, Zaamslag; Robbié Versluijs, Biervliet. Mavo: Prim Ganpat, Colinda van der Waal, Arijan van Wijngaarden, Terneu zen, Suzan Rademakers, Sas van Gent. TERNEUZEN - Zeldenrustcollege. VWO: Monique Hamelink, Yvo Provoost, Dieter van der Velde, Terneuzen; Paula van der Heyden, Hulst; Nico de Reu, Sas van (Jent. HAVO: Jan-Henk, Berkel, Adri de Blaey, Ko Dieleman, Carin van Driel, Lianne Hamelink, Nina Hooimeyer, Carin de Koeyer, Li lian Lecluyze, Erik Maas, Petra Nijhuis, Anne Postma, Eric Roose, Diana van de Velpen, Terneuzen; Peter Boeye, Carlo de Feijter, Paul Maas, Axel; José Dankelman, Hoek; Petra Groosman, Marjorie Mol, Patrick Smulders, Westdorpe; Petra Klaassen, Sluiskil; Jeanine de Reu, Jolanda Staal, Edwin War rens, Sas van Gent; Angelique Tet> telaar, Vogelwaarde; Odile Ver- streten, Zaamslag. MAVO 4: Saskia Bauwens, Sas van Gent; Silvia Bauwens, Marlien Perdaan, Sluiskil; Hanco Bol, Har- men Lanting, Babette Smit, Wendy van Stevendaal, Terneuzen; Bea Delles, Zelzate; Jean-Paul Heijens, Conny de Pooter, Axel. fotoprintshop foto studio Bierkaaistraat 10, Hulst 01140-13084 Axelsestraat 2, Ternauzan 01150-18184 Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - „Mogen we straks nog wel op Vrede rust komen? Ik kom hier al twintig jaar. Als ik hier ben ga ik zo graag naar de bloemen kijken en even een babbeltje maken met de mensen." Dit zei gisteren een lid van de Vereni ging tot Christelijke Verzor ging van Geestes- en Zenuw zieken in Zeeland tijdens de laatste jaarvergadering, die op Vrederust werd gehouden. De vereniging heeft 75 jaar geleden in Bergen op Zoom het psychiatrisch ziekenhuis Vre derust gesticht. Om de exploi tatie rond te krijgen brachten de Zeeuwse leden, verspreid over tal van plaatselijke afde- lingen, kapitalen bij elkaar. Nu is Vrederust als gevolg van het zogenaamde regionalisa- tiebeleid van de regering een psychiatrisch ziekenhuis voor West-Brabant geworden en zijn de Zeeuwen voor psychia trische hulp aangewezen op het nieuwe ziekenhuis in Goes. De vereniging blijft niet langer belast met de zorg voor Vrederust. De leiding wordt op korte termijn overgedragen aan een aparte stichting, de Stichting Christelijk Psychia trisch Ziekenhuis Vrederust. Vandaar dat gisteren de ver eniging min of meer afscheid nam van Vrederust. Enkele banden blijven nog wel be staan. Zo benoemt de vereniging vier van de zeven bestuursle den van de stichting Vrederust en stopt het psychiatrisch zie kenhuis voortdurend wat geld toe voor 'aanvullende patiën tenzorg'. Het gaat hierbij on der meer om protestantse geestelijke verzorging, lec tuurvoorziening en dergelijke. Behalve Vrederust krijgen ook de psychiatrische ziekenhui zen in Goes (het PZZ) en De Viersprong in Halsteren een dergelijke ondersteuning van de kant van de vereniging. Ondanks het feit dat er con tacten blijven bestaan, heerste gisteren een weemoedige sfeer tijdens de jaarvergadering. De man, die zo graag voor de bloemen en het babbeltje naar Vrederust wilde blijven ko men, werd min of meer ge rustgesteld. „We zullen het met de directie bespreken. We denken wel dat het mogelijk is voor mensen, die dat willen, om Vrederust te blijven bezoe ken", meende voorzitter S. Francke. Met het afscheid van Vrede rust kwamen ook twijfels naar boven over het nut om de af delingen te laten voortbestaan. Zelfs aan het nut van de ver eniging werd getwijfeld. Vol gens voorzitter Francke buigt het bestuur zich al over de vraag wat er met de afdelin gen moet gebeuren. Temeer omdat de meeste afdelingen al niet meer functioneren. Ge dacht wordt om de leden niet meer via de afdelingen, maar rechtstreeks mee te laten be slissen over verenigingszaken. Het bestuur van de nieuwe stichting Vrederust is inmid dels voltallig. Vanuit de ver eniging -en dus vanuit de pro testants-christelijke hoek- zijn voorgedragen mevrouw L. Padt-Visser uit Poortvliet, I. Hage uit Oud-Vossemeer, C. Gideonse uit Bergen op Zoom en D. Snoodijk uit Halsteren. Omdat het ziekenhuis steeds meèr katholieke patiënten heeft gekregen is het bestuur verder aangevuld met 'katho lieke' bestuursleden. In dit verband zijn aangewezen bur gemeester mr. dr. L. Schneider van Roosendaal, notaris mr. G. Broekman uit Bergen op Zoom en huisarts drs. T. Snieders uit St. Willebrord. Snieders is om verschillende redenen gevraagd om bé- stuurslid te worden. Niet al leen vanwege zijn medische deskundigheid, maar ook om het oostelijk gedeelte van het 'werkgebied' van Vrederust meer bij het besturen van Vrederust te betrekken. Het werkgebied van Vrederust omvat westelijk Brabant tot Etten-Leur (dus met inbegrip van de gemeenten Hoeven en Rucphen) en de Zeeuwse ge meenten Tholen en St. Phi- lipsland.

de Stem | 1986 | | pagina 19